dimdA (plcdsumx EEN INCIDENT MET GROTJOHAN -I DE CAUSE CELEBRE VAN ASSEN DE PRINS BIJ Dr. COLIJN ER KOMEN GEEN ONTHULLINGEN Onnes' financiën DE VOORRANGSWEGEN PU ROL (WIT) =as MEN SPREEKT OVER NIETS ANDERS Langdurige lijdens geschiedenis NOG DRIE DC 3 MACHINES UIT DE STAATSCOURANT 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 6 NOVEMBER 1936 NI JEN RODEZAAK. De tasch, waarin de schil* derijen zijn vervoerd naar Amsterdam (Vervolg van ons vorig nummer). Ook met getuige Sternhei m be spreekt de* president de kwestie van de schilderijen. Pres.: Hebt u „de Mulat" van Frans Hals wel eens gezien? Getuige: Ja. ik ben meer dan eens op het kasteel geweest, maar dat schil derij herinner ik me niet precies meer. Pres.: Ik vraag het daarom, omdat gisteren een brief van v. d. Dussen (de verzekeringsexpert) is ingekomen, die schrijft bericht te hebben gekregen van den restaurateur die het stuk in han den heeft gehad en die meent, dat het yalsch is. Onnes: de deskundigen hebben ver klaard. dat het echt is. Volgens het kaartregister, aldus blijkt, was de inkoopprijs 15.000 ge weest. De verkoopprijs was vastgesteld op 30.000. Verd.: In werkelijkheid had ik er meer voor betaald, doch we hadden den inkoopprijs op 15.000 gesteld ten voor- deele van Goudstikker. Uit het verhoor van Dr. Sternheim blijkt voorts, dat Goudstikker op 3 Maart 1931 9000 aan Onnes heeft be taald. De betaling had plaats op het kantoor van Goudstikker aan Onnes persoonlijk. Volgens verdachte heeft betaling op #cn anderen dag plaats gehad. Deze datum is van belang in ver band met het gesprek, dat Onnes met Koning heeft gehad. i» j De „verhuisde" schil derijen verschijnen De vijf schilderijen, die zooveel stof hebben doen opwaaien en die in den Februarinacht uit Nijenrode zijn „ver huisd" zijn nog niet ter tafel gekomen. Het verhoor wordt echter een oogen- blik geschorst om nu eerst do vijf kleine schilderijen te bekijken. De bode komt er mee aandragen. Een Gerard Dou, een Veronese, een Rembrandt, een Raphael en de veelbesproken „neger jongen". Zij zijn in kranten verpakt in een eenvoudige cartonnen doos opge borgen. De stukken zijn uitstekend be swaard en hebben niets geleden van hun verblijf in het paleis van justitie. De schilderijen gaan aan do rechters- fafel van hand tot hand. Ook Onnes bekijkt ze nog eens aan- Öachtig. met zijn zakdoek wrijft hij er ïorgvuldig wat stof af. Nadat nog enkele getuigen zijn ge hoord over de financieole situatie van «verdachte wordt dc zitting geschorst. Na de pauze hoort het Hof nog ecnige getuigen betreffende „het financieele vraagstuk" in deze zaak. Hoe stond On nes er voor? Was de nood hoog geste gen? Of was er voor Onnes geen enkele reden tot bezorgdheid? Dit vraagstuk zal het Hof op moeten lossen. Een vroegere chef op het kantoor van 'den heer Onnes verklaart, dat de kof- lieafdecling in 1932 verliezen opleverde. Deze tak van de zaak werd opgeheven. Getuige en zijn mededirecteur zouden een schadeloosstelling van 10.000.— krijgen. Van dit bedrag is 2500.— be taald, 25.00 werd als vordering in het faillissement van Onnes ingediend. Daarvan is 1 pet. 25.uitbetaald. Tot in do finesses bespreekt de pre sident met getuige de positie van de handelszaak van Onnes. Nadat het financieele debat tusschen clen procureur-generaal en Onnes, waar bij de laatste zich herhaaldelijk op windt, is geëindigd, komt Witbraad (de schakel tusschen Koning en Biesing) voor het hekje. Hij wil gaarne enkele aanvullende verklaringen afleggen. „Hebt u er wel aan gedacht, meneer <le president, dat Koning onmogelijk de diefstal zelf heeft kunnen plegen of la ten plegen, want hij heeft juist altijd gezegd: ,,'t Goed moet v e r d w ij n e n Nu concludeert Witbraad, hij zou niets aan de diefstal hebben, wanneer 't gestolene verdween. Pres.: Denkt u, dat wij daar nooit aan gedacht hebben? Laat U conclusies maar aan ons over. Witbraad verteldt dan nogmaals, dat hij vlak na den inbraak, op 3 of 4 Maart S 1000 van Koning had gekregen. Hoe verklaart U, vraagt dc president aan verdachte, dat Witbraad vlak na de inbraak 1000 van Koning kreeg? Hoe past dat in uw verdediging? Koning was immers doodarm? Verd.: Ja, maar ik heb hem dat geld ook niet gegeven. Hij kan 't zeer goed ergens geleend hebben of het met, een weddenschap hebben verkregen. Koning kon best 1000 uitgeven om de buit van de „jongens" binnen te krijgen. Witbraad zet zijn verhaal voort: Aan vankelijk wilde Koning niets tegen On nes ondernemen, omdat hij dan zelf ook gevaar zou loopen. Pas later, toen Onnes Koning van chantage beschuldigde, gaf hij zijn lezing van het gebeurde. Een incident Een incident doet zich voor bij het verhoor van Grotjohan, een der „verhuizers". Hij windt zich sterk op en hij protesteert er tegen, dat hij kort geleden is veroordeeld voor een andere zaak en dat toen de Nijenrodezaak erbij is gehaald. Grotjohan wil een uitvoerige ver klaring afleggen. Hij smijt een i--i genhekje: „Hier meneer de presi dent, is de tasch waarin we de schilderijen hebben vervoerd. Nu kunt u zelf eens zien, dat er onmo gelijk zeven schilderijen in konden worden meegenomen. Als Onnes be weert, dat er zeven zijn gestolen is hij een leugenaar. Meer en meer windt Grotjohan zich op. Hij is nau welijks tot bedaren te brengen. De verdedigers, die hem hebben gedag vaard als getuige, deelen mee, dat ze van zijn verhoor afzien. „Niet om dat we bang voor hem zijn, maar omdat we geen prijs stellen op ver klaringen van een zoo opgewonden getuige". „Ik wil alles zeggen, alles, de heele zaak en ik wil nu gehoord worden". De president schorst de zitting: „Het Hof zal in raadkamer gaan, om er over te beslissen, of Grotjohafi nog gehoord dient te worden. De rust in de zaal keert weer. Druk wordt het incident besproken en de ver wachtingen over de a.s. onthullingen van dezen opgewonden getuige zijn hoog gespannen. De zitting wordt weer heropend: ,Laat Grotjohan maar naar voren ko men", zegt de president. „Ik zal vragen stellen en daaraan zult u zich bij do beantwoording moeten houden". Getuige: „Als dan alles maar tot zijn recht komt". President: „Dat komt wel in orde". Grotjohan getuigt Grotjohan begint dan zijn verhaal. Maag en van Binsbergen waren bij hem gekomen met het verhaal, dat er wel tien mille te verdienen was. Gevaar was er niet bij. Ik voelde er wel wat voor aldus getuige. Ik hoorde al meer: tenslotte wist ik, dat er op een kasteel wat schilderijen en ecnige miniaturen moesten worden wegge haald Voor 2 Maart moest „het foefje" worden uitgevoerd. We zouden 10.000 krijgen plus de gouden voorwerpen, die we weg moesten halen. Ieder van ons zou portie krijgen. Maag had er aanvankelijk niet veel zin aan, maar tenslotte kwam hij met de mededeeling, dat hij een brief had gekregen en dat nu alles in orde was. Het goed moest voorzichtig worden be handeld en daarom dacht ik „oh, dat gaat om een familiekwestie". Getuige en van Binsbergen waren per fiets van uit Amsterdam naar Nijenrode gegaan. De poort stond open en ik dacht „daar gaan we door, de meneer van het kaS teel heeft 't zoo bedoeld". Bij 't uitsnij den van de ruitjes heeft Maag een beet je leven gemaakt. Pres.: „Maar dat mocht toch wel, u dacht toch niet dat 't een echte inbraak was?" Getuige had den indruk gekregen, dat vooral „de negerjongen" moest worden meegenomen. Zqs a zeven schilderijen een 50 miniaturen moesten „ver huisd" worden. Ook de vitrines hebben we leeggehaald. ,In totaal zijn we twee en een half uur in het kasteel geweest en we heb ben nog een rondgang gemaakt of we niets vergeten hadden." „Ik weet zeker" zegt getuige, dat we maar vijf schilderijen hebben meegeno men. We kwamen er nog een paar te kort, maar zulke kleine stukken kon den we niet meer vinden." Pres.: „En hebt u geen geklop ge hoord van de bewoners?" Getuige: „Neen, ik heb zelf wel tegen een muur geklopt om mijn kameraden aan het schrikken te maken." Bij 't weggaan had getuige een vijf pfenning stukje neergegooid. Wanneer het toch een echte inbraak was ik voelde me nog niet erg zeker zou men denken, dat een Duitscher den in braak had gepleegd, daarom heb ik in huis mijn handschoenen ook aangehou den. Pres.: „Wat hebt u na den inbraak ontvangen?" Getuige: „Honderd gulden en een por tie van het goud (ongeveer 160)". Ook van de 10.000 van de verzeke ring had getuige zijn deel gekregen. Toen ik in de courant las, vertelt ge tuige verder, dat er z.g. zeven schilde rijen waren verdwenen, dacht ik direct: ,,'t Is een oplichting van een verzeke ring". Onthullingen blijven uit, het ecnige nieuws is de tasch, waarin de schilde rijen zijn vervoerd, en die bij de inbe- slaggenomen stukken wordt gelegd. Er worden nog eenige getuigen ge hoord, o.m. Mees Gerritsen, dc vroegere compagnon van Biesing, de leverancier van de „verhuizers". Hij verklaart o.a., dat er een parel snoer te weinig op de rccherchelijst stond, als het een kunstjo voor de ver zekering is, geef je wel te veel op, niet te weinig. Verd.: „Ik heb naar beste weten alles opgegeven en toen bleek later, dat ik een snoer had vergeten." Getuige Mees G. besluit zijn verkla ring met de mededeeling, dat hij er hce- lemaal niet van overtuigd is, dat Onnes achter de zaak zat. De zitting wordt dan geschorst tot Vrijdagochtend 10 uur. HOLLAND—AMERIKA LIJN ROTTERDAM, 5 Nov. Wij verne men dat de heer J. Rypperda Wierdsma, president directeur van de ITolland- Amerika lijn, bij de commissie van toe zicht uit commissarissen het verzoek heeft ingediend hem ontslag te verico nen als directeur, aan welk verzoek ge volg is gegeven. Nu het lang verbeide begrip voor- rangsweg op papier zijn intrede in onze verkeerswetgeving heeft gemaakt, is het geen wonder dat in verkeerskringen al- lerwege belangstelling bestaat voor de vraag hoe de uitvoering in de practijk zal geschieden. Naar de meening van den A.N.W.B. moet de nieuwe regeling als een zeer belangrijke veiligheidsmaatregel wor den beschouwd en daarom is het van belang te achten, dat de aanwijzing en aanduiding van voorrangswegen zoo spoedig mogelijk plaats heeft. Daarbij lijkt liet 't meest doelmatige, dat begonnen wordt met dc hoofdwegen voor doorgaand verkeer. Reeds thans zijn velen geneigd aan het verkeer daarop voorrang te verleenen en een overgang tot de wettelijke verplichting om dit te doen zal waarschijnlijk met weinig moeilijkheden gepaard gaan. De weggebruikers leeren zoo op dc meest logische wijze de beteekenis van den omgekeerden driehoek met rooden rand, terwijl de kans op ongelukken tot een minimum beperkt wordt. Uit den aard der zaak zou een der gelijke aanduiding over het geheele land verspreid moeten plaats hebben, opdat alle weggebruikers in de gelegen heid zijn zich ongeveer gelijktijdig met het begrip voorrangsweg vertrouwd te maken. Deze regeling zou tevens het voordeel hebben dat het doorgaande verkeer di rect ten volle van de nieuwe regeling profijt trok. Dc A.N.W.B. heeft dit standpunt in een adres aan den Minister van Water staat uiteengezet en Zijne Excellentie verzocht een spoedige aanwijzing als voorrangsweg van alle wegen op het rijkswegenplan te willen bevorderen. HEIJMANS EN SLUYTER TE VICTORLAPOINT VICTORIAPOINT (Birma), 5 Nov. - De Nederlandsche sportvliegers Hey- mans en Sluyter vlogen heden van Ran goon naar Victoriapoint met een tus- schenlanding te Tavoy. Zij vertrokken om 6.05 uur (pl.t.) uit Rangoon, terwijl Tavoy om 9.45 uur (pl.t.) werd verlaten. De landing te Vic toriapoint geschiedde te 12.38 (pl.t.). Het regende tijdens den tocht. JimOe fiuid Thans naast goudgele ook witte Purol. Dit wrijlt onzicht baar weg en daarom is voor Dames en Meisjes -zoo aangenaam bij de verzorging van gelaat en handen. Doos 30, Tubt 45 cl. Bij Apolh. cn Drogisten. c Oi V, o £sm yuwsM cpsudsi iofjjdwijri per flesch 0.65 II per anker 25.— jf. SchaieAman $n. 17 Jsl1^5 Kritiek op de toestanden in het politiecorps komt weer op (Van onzen a redacteur) DE moeilijkheden in het politie corps zijn voor Assen een cause célèbre geworden. Vooral na het ontslag en de schorsing van den hoofdinspecteur, waarvan het be richt voor velen zeer onverwacht uit dc lucht is komen vallen, is er in het stadje haast geen onderwerp, dat meer de gedachten bezig houdt dan deze slepende geschiedenis, waarvan men reeds vreesde, dat zij nimmer lot een oplossing zou wor den gebracht. De regenachtige mor gen van Donderdag was vol drukte wegens de belangrijke veemarkt op dezen dag, maar de gemoederen der Assenaren waren wel met andere dingen vervuld. Nu komen ook weer opnieuw de ver halen los, die over de politic in dit plaatsje van nog geen 20.000 inwoners, waar iedereen elkaar kent, de ronde doen. Met smaak vertelt men u van den agent, die onder diensttijd, terwijl hij geacht werd heel ergens anders te zijn, naar huis kwam omdat hij iets had ver geten. Daar betrapte hij een boven hem gestelden politieman, die het zich tij dens zijn afwezigheid in zijn huis gezel lig maakte. Geen van beide partijen heeft er echter een klacht over bij hun superieuren ingediend. Want de een kon niet, zonder zijn vingers te bran den rapport maken van het feit dat de ander zijn dienst verliet om thuis iets te halen en de ander durfde geen melding run1 en \nn de minder oir ha re gedra gingen van den een, omdat dan levens zijn eigen overtreding zou blijken! De hoofdinspecteur Door deze en andere omstandigheden schijnt het aan discipline in het Assen- sche politiecorps-wel wat ontbroken te hebben. De hoofdinspecteur bezat blijk baar niet genoeg tact om daaraan een einde te maken en ook zijn persoonlijk voorbeeld als hoofd van den opsporings dienst droeg daar wellicht het zijne toe bij. Menigvuldig zijn de klachten uit de burgerij, waarbij hem een zekere laks heid wordt verweten, die aan zijn pres tige onder de bevolking niet ten goede kwam. Zoo kostte het vaak groote moei te, om hem te bewegen handelend op te treden bij aangelegenheden, waarbij de daders van een aangegeven misdrijf zich vermoedelijk buiten zijn rayon be vonden. Inderdaad kunnen kleine, ge vallen van diefstal, verduistering of op lichting voor de betrokken politie-auto- riteiten veel rompslomp meebrengen, die niet evenredig schijnt aan het be lang van de zaak, maar zoo redeneert men in Assen dat mag deze autoritei ten niet weerhouden, hun plicht te doen. Na veel aandrang werd dan soms tot een vervolging overgegaan, die ook wel eenig resultaat opleverde. Vraagt men nu den hoofdinspec teur naar dc kwestie van de ano nieme brieven, die door zijn schor sing opnieuw in het centrum der publieke belangstelling is komen te staan, dan verklaart hij pertinent, daaraan volkomen onschuldig te zijn. Nu hebben echter twee deskun digen een voor hem ongunstige uit spraak gedaan. Eerst was het dr. W. F. Hesselink, die tot de conclu sie kwam, dat deze brieven van den hoofdinspecteur zelf afkomstig wa ren. Thans is daar nog bij gekomen do verklaring van dokter Hulst uit Leiden, welke daarmede overeen stemt. Dit laatste moet bij den bur gemeester den doorslag hebben ge geven. Maar hiermee is de zaak nog niet uit Integendeel, zij is in een nieuwe faze gekomen, die een langdurige verlenging ervan doet voorzien. Want de inspec teur van politie gaat in beroep en het lijdt geen twijfel of het scheidsgerecht zal deze aangelegenheid met groote nauwgezetheid bestudeeren. Waarschijn lijk zullen nieuwe deskundigen moeten worden gehoord, wier rapporten natuur lijk eenige voorbereiding zullen vergen. Wanneer dan de beslissing van den burgemeester wordt bekrachtigd, slaat voor den hoofdinspectour nog do weg open naar den Centralen raad van be roep in Utrecht, die opnieuw over de feiten moet beslissen. Ook de burge meester kan in beroep gaan, wanneer bij met den uitspraak van het scheids gerecht niet accoord gaat. Zoo kan het nog lang duren, vooraleer eindelijk een onherroepelijke beslissing is gevallen. De kwestie tusschen den hoofdinspec teur en den eervol ontslagen agent de Kr. krijgt hierdoor althans naar ve ler oordeel een ander aspect. Merk waardig is, dat deze agent van politie langen tijd als de rechterhand van den hoofdinspecteur werd beschouwd. De laatsle heeft ook aan zijn benoeming, nu ongeveer zes jaar geleden, meege werkt en de eerste jaren was de onder linge verhouding uitstekend. Op den duur schijnt daar verandering in te zijn gekomen en nu kan men zich nauwe lijks grooter vijanden voorstellen In het gezin van de Kr. heerscht nu groote vreugde, omdat men in de genomen beslissing den weg ziet, welke tot rehabilitatie zou kunnen leiden. Weliswaar is het ontslag ge geven op andere gronden, maar dc Kr. heeft den indruk, dat de ge schiedenis met de anonieme brieven een belangrijke factor is geweest bij dc overwegingen, om het ontslag te handhaven. Voortdurend is hij bezig geweest, om de autoriteiten voor zijn zaak te interesseeren en zoo was dan ook voor hem het ontslag van den hoofdinspecteur niet zoo'n verrassing, als het voor de niet-ingc- wijden was. Het standpunt van de Kr. houdt te vens de aankondiging in van een lang durige lijdensgeschiedenis, die nog lang de gemoederen in Drente's hoofdstad in beroering zal houden. Want zoo zei- de ons zijn vrouw, die ons in de plaats van haar afwezigen echtgenoot te woord stond we laten het er niet bij zitten. Als werkelijk vast staat, dat v. d. M. de anonieme brieven heeft geschreven (wat voor ons geen vraagstuk meer is), dan zal de Kr. zijn eigen ontslag op nieuw aanhangig maken. Nu het recht eindelijk schijnt te zullen zegevieren, al dus zijn opvatting, zal er ook voor mij recht zijn te verkrijgen. de stevige, flinke badhanddoek en de twee theedoeken gratis wil ontvangen, moet hiervan thansdirect werk maken. Voor 8 uitknipsels „Radion ...'n top-prestatie", ont vangt U een sterke badhanddoek en voor 5 dezer „top-prestaties" 2 flinke theedoeken. Inzenden aan Lever's Zeep Mij.N.v., Afd. Spec. Cadeaux, Vlaardingen; maar denk er om alleen uitknipsels „top-prestatie" en beslist geen andere. Is in Uw woonplaats een Sunlight Geschenkendepot of een tijdelijk inwisseladres, dan kunt U de artikelen aldaar persoonlijk afhalen. Zorg, dat U van alle extra voor delen van Radion profiteert I Uw was, met Radion gewassen, zal witter worden dan ooit, want het zuurstofhoudende Radion sop dringt door het gehele weefsel heen en verwijdert alle vuil. Haal nu wat Radion in huis, want 21 November is de laatste dag van deze speciale Radion aanbieding. RA0.G.A.IO-O92H INWISSELADRES VOOR „RADION TOF-PRESTATIES" BIJ MEVROUW EGING. WEVERSSINGEL 32. AMERSFOORt <D« ««Ir» kunnan «llo«n aan dr» adrai wordan algahaald an wordan dunlat loagoiondtn) Ook een bezoek bij Minister van Schaik 's-GRAVENHAGE, 5 Nov. Hedenmid dag heeft Prins Bcrnhard van Lippe Bicsterfeld een bezoek gebracht aan den minister-president dr. H. Colijn. De Prins arriveerde enkele minuten vooi drie uur in een hofauto voor het Depar tement van Koloniën, in gezelschap van zijn secretaris, jhr. ir. Roëll. Z.D.II. werd bij den ingang van het doparto ment ontvangen door den secretaris generaal, jhr. mr. O. E. W. Six, die den Prins naar boven geleidde. Minister Colijn ontving Prins Bern- hard in zijn werkkamer. Bij het onder houd tusschen den Prins en den minis ter-president was geen der andere hee ren aanwezig. Het bezoek van den Prins aan hot Departement van Koloniën was allengs in de stad bekend geworden. Toen de Prins om 3 uur arriveerde, kon dit nog vrijwel onopgemerkt geschieden, doch na een half uur stond reeds oen dichte menschenmenigte op hot Plein, om het oogenblik, dat do Prins het ministerie zou verlaten, af te wachten. Het onderhoud, dat Prins Bernhard met minister Colijn had, duurde tot even over half vijf, waarna beiden zich naar den uitgang van het ministeriege bouw begaven waar de hofauto gereed staat om den Prins naar het Departe ment van Justitie te brengen. Minister Colijn begeleidde Prins Bcrnhard tot aan den uilgang. Een dichte menschenmenigte was op het plein verzameld om een glimp van den toekomstigen Prins-gemaal op te vangen. Op het departement van Justitie werd Z.D.II. Prins Bernhard ontvan gen door den secretaris-generaal mr. J P. de Meyere, die den Prins bij minister van Schaik binnenleidde. Het onderhoud, dat de Prins met den Minister had, duurde ongeveer een half uur en was om 5 uur geëindigd. Mr. van Schaik begeleidde toen Prins Bern- hard en ir. Roëll tot aan den uitgang van het departementsgebouw, waar de beide laatstcn in de hof-auto plaats na men en naar het Noordeinde terug reden. FRAUDE MET STEUNGELDEN AMERONGEN, 6 Nov. Dezer dagon is het dc politie gelukt een fraudegeval te ontmaskeren, waarbij een werklooze in den steun opgenomen, is betrokken. Over eenige maanden verdeeld ontving deze ongeveer f 725.van een Verzu- kerings Mij. Bij het ontvangen der steungelden had hij steeds opgegeven cn schriftelijk onderteekend dat hij geen inkomsten genoot. DE HEER H. VAN TONGEREN NAAR INDIÉ VERTROKKEN 's-GRAVENHAGE, 5 Nov. Hedenmid dag vier uur is van het Hollandsche Spoorwegstation met de Lloyd-rapide de grootmeester van do Orde der Vrij- metsealren, de heer H. van Tongeren, die zich van Marseille per „Sibajak" naar Nederlandsch Oost-Indië zal bege ven, voor een bezoek aan de loges al daar, vertrokken. Velen hadden zich op het perron ver zameld, om van den heer van Tongeren afscheid te nemen, o.m. de plaatsver vangend grootmeester van de Orde der Vrijmetselaren, mr. A. Galestin, met eenige bestuursleden, alsmede de voor zitters van de Haagsche loges. De loge „Union Royale" was vertegenwoordigd door den waarnemend voorzitter, dc heer J. J. Deggelen. Voorts werd nog opgemerkt het Twee de Kamerlid de heer C. van Kempen Nadat allen met een handdruk af scheid van den heer van Tongeren had den genomen, stoomde de trein om pre cies 4 uur het station uit. Nu komen er in totaal elf bij de K.L.M. AMSTERDAM, 5 Nov. Naar wij ver nemen heeft de K. L. M. besloten, baar bestelling van acht Douglas vliegtuigen van het nieuwe type D. C. 3 met nog drie vliegtuigen van dit type uit te brei den. De bijzonder gunstige ervaringen, welke tot dusver met dc kort geleden afgeleverde eerste machine is opge daan zoo heeft deze vandaag een vlucht van vijf uren boven ons land ge maakt heeft voor deze extra bestel ling den doorslag gegeven. Rij Kon. Besluit van 3 November 1936 is aan J. de Jonge, op zijn verzoek, met ingang van 1 December 193G eervol ont slag verleend als directeur van de ge vangenissen te Roermond en is als zoo danig benoemd D. B. Siliakus, adjunct- directeur bij dc strafgevangenis te 's-Gravenhage. Bij Kon. Besluit van 3 November 1936 is benoemd tot lid van den Voogdijraad te Maastricht G. J. Pontier, predikant bij de Gereformeerde Kerk te Heerlen, wonende aldaar. Bij K.B. van 3 November 1936 is aan C. van Helbergen, op zijn verzoek, met ingang van 1 November 1936, eervol ont slag verleend als kanlonrochter-plaats- vervanger in het kanton Almelo, onder dankbetuiging voor de als zoodanig be wezen diensten. Bij K.B. van 3 November 1936 is be noemd tot rechter in de arrondisse mentsrechtbank te 's-IIertogenbosch Mr. II. Ariëns, advocaat en procureur te Amsterdam. Bij K. B. van 3 November 1936 is be noemd tot rechter in do arrondisse mentsrechtbank te Haarlem mr. L. Vliegenthart, substituut-griffier bij de arrondissementsrechtbank te 's-Graven hage. Bij K. B. van 3 November 1936 zijn benoemd: a. Tot substituut-griffier bij de ar rondissementsrechtbank te 's-Graven hage mr. II. E. Vlaanderen, substituut griffier bij het kantongerecht, aldaar. b. Tot substituut-griffier bij de arron dissementsrechtbank te Rotterdam jhr. mr. F. X. II. Verheyen, rcchter-plaats- vervanger in dc arrondissementsrecht bank te 's-IIertogenbosch, waarnemend- griffier bij de arrondissementsrechtbank en het kantongerecht aldaar; c. tot. substituut-griffier bij het kan tongerecht te 's-Gravcnhage mr. W. E. Weltzer, waarnemend griffier bij de ar rondissementsrechtbank. AGENDA TWEEDE KAMER 's-GRAVENHAGE, 5 November. De voorzitter van de Tweede Kamer zal in de vergadering van Dinsdag 10 Novem ber voorstellen, dien dag een aanvang te maken met de algemeene beraadsla gingen over de rijksbegrooting 1937. Voorts zullen op Woensdag 11 Novem ber dee middags om 12 uur in do afdee- lingen worden onderzocht het wetsont werp tot goedkeuring van het huwelijk van Prinses Juliana en dat tot natura lisatie van Prins Bernhard. NACHTEGAAL HEEFT SLECHT WEER De Nachtegaal is op de uitreis in Athene geland. In verband met slechte weersomstan digheden zal het toestel niet onmiddel lijk vertrekken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 7