DE BEGROOTING OP LOSSE SCHROEVEN NIEUWE RAMINGEN NIET VOOR 1937? AANPASSING GOUDWAARDE VAN GULDEN NIET OPGESCHROEFD b^S^I Boursoverzicht Het is nog te vroeg om een oordeel te vormen over de gevolgen van de monetaire maatregelen BLIJFT NOODIG AFWACHTEN DE BOODSCHAP ZAKKENROLLERS GEARRESTEERD 3c BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 7 NOVEMBER 1936 V TLRSCHENEN is de memorie van antwoord in zake hoofdstuk een van de rijksbegrooting \oor 1937. Hier aan wordt bet volgende ontleend: De meening van zeer vele leden, dat de begrooting en de daarbij behoorende millioenennota thans bezwaarlijk kun nen dienen als grondslag voor een gedachtenwisseling over liet huidige en toekomstige financieel en economisch beleid, wordt door de regeering ten volle gedeeld. Tal \an cijfers zullen een volkomen omwerking moeten ondergaan. Zoo is de grondslag, waarop de raming van een aantal middelen is opgetrokken, sedert de wijziging van den monetairen toe stand ten eenenmale vervallen. Voorts zullen onderscheide ne uitgaven, met name die, welke in meerdere of mindere mate onmiddellijk of middellijk worden beïnvloed door de prijzen van buitenlandsche grondstoffen, of materialen, een geheel ander beeld gaan vertoonen. Men weet thans wel, dat de tegenwoordige cijfers op menig punt onjuist zullen blijken, doch er betere cijfers voor in de plaats stellen zal eerst mogelijk zijn, wanneer gedurende een aantal maanden de noodige ervaring onder den gewijzigden toestand zal zijn opgedaan. De regeering zal, zoodra zij over de noodige gegevens daarvoor beschikt, door de indiening van suppletoire begrootingen de vereischte correcties aan brengen. Zij moet echter aanstonds als haar vrees uitspre ken, dat daarvan in het huidige zittingsjaar wel niet veel meer zal komen, daar niet is te verwachten, dat voor de indiening der begrooting voor het dienstjaar 1933 voldoen- de gegevens ten dienste zullen staan, om weer een op recele grondslagen opgetrokken raming samen te stellen. Nog geen stabilisatie van den gulden op een zeker goudpeil Vrije meeningsuiting1 Met hartelijke instemming heeft de regeering kennis ge» nomen van de woorden, door vele leden aan de verloving van Prinses Juliana gewijd. Inderdaad heeft de hulde, bij deze gelegenheid aan de Ko» ninkhjke Familie gebracht, aan diegenen onder ons volk, die daaraan nog behoefte moeten gehad hebben, wel overtuigend moeten doen blijken, dat ons volk zich on» der het huidig staatsbestel een volkomen eenheid ge» voelt. De wijze, waarop liet verheugende bericht in de ovcrzeesche gebiedsdeclen van het Koninkrijk is ontNangen. hcefl ook de regeering mei vreugde vervuld. Het sympathieke dankbeeld, dat met behulp van het moederland wordt voor zien in de afvaardiging eener deputatie van deze gehiedsdeelen lot bijwoning 'der huwelijksplechtigheden, schijnt haar echfer niet wel vatbaar \oor prac- tische uitvoering Hef regeeringsbeleid Wat betreft het beleid der regeering ln de nu verloopen 3'/* jaar. wordt op gemerkt, dat het kabinet, dat in Mei 1933 optrad zich zag gesteld voor en kele verschijnselen die wezen op do noodzakelijkheid van straffer gezags handhaving ten eind* de gevolgen van allerlei gezagsondermijnende invloeden te weren Ook was de financieele toe stand des lands zeer ongunstig, terwijl het bedrijfsleven sterk onder den druk stond van de door het buitenland ce nomen maatregelen van verschillenden aard en dientengevolge de arheidsgelc genheid in steeds toenemende mate af nam Het waren vooral deze vier pun ten die het eerst en het meest de aan dacht vorderden. Voor wat het eerstgenoemde punt he treft hehocfi het regeeringsbeleid geen verdediging De resultaten spreken voor zichzelf. Met welk land men de toe- Standen ten onzent op dit cehied ook zou willen vergelijken telkens zal men tot de gevolgtrekking moeten komen, dat we clk° vergelijking met cere kun nen doorstaan De regeering staat principieel op het standpunt, dat een vrije moe- ningsuiting een nationaal goed is. dat niet mas worden prijsgegeven om het in te ruilen voor kerkhof stilte, ook al neemt ze nu en dan een onsmakelijken of vulgairen vorm aan. Houdt men hiermede rekening, dan meent de regeering te mogen staande houden, dat zij haar taak op dit punt naar behooren heeft volbracht- Dat is ook het geval op financieel terrein. Dat de regeering zelf geheel voldaan is. zou zij niet gaarne zeggen. Met na me stelt haar teleur, dat de dekking te zeer aan den kant van verhoogde hef fingen gezocht moest worden. Het is allerminst de bedoeling, den ernst van bet probleem der werkloos heid te verkleinen, maar men behoeft, hoe diep men ook geroerd is door deze zedelijke en stoffelijke ramp, die een deel van ons volk treft, toch ook niet te verzwijgen, dat de actie van dc re geering tot ondersteuning van het be drijfsleven goede vruchten heeft afge worpen voor het behoud van werkgele genheid. Aanpassingskoers gewijzigd Al blijft de noodzakelijkheid van aanpassing aan de gewij zigde omstandigheden bestaan, nu die aanpassing ook wel een6 gezocht zal moeten worden in een andere wind streek van het kompas, nu zullen de bezwaren er tegen wel minder luid ge hoord worden en dit te .meer. nu de door velen als beter aangeprezen vorm van aanpassing, d. i. aanpassing dooi depreciatie van den gulden, verkregen is. Nu door het uiteenvallen van het goudblok \oor Nederland onvermijdelijk het besluit tot loslating van den gou den standaard moest volgen, zal de re geering onder de gewijzigde omstandig heden zooveel als maar mogelijk is. eventueele voordeden, welke de nieuwe situatie in zich bergt, tot ontwikkeling brengen en de nadoelen zooveel moge lijk elimineoren. Het is naar het oor deel der regeering volstrekt zeker, dat de politiek van aanpassing welke in het verleden gevolgd werd. de positie van Nederland "onder de nieuwe om stanrligheden zal blijken te hebben ver sterkt. Wat betreft de meening der leden, als zou het verlaten van den gouden standaard een halve maatregel blijken te zijn, wan» neer de gulden niet wordt vasts gehaakt aan dollar of pond, hands haaft de regeering haar reeds eer uitgesproken standpunt, dat het onder de huidige omstandigheden ontijdig moet worden geacht, ins dien de gulden thans reeds op een zeker goudpeil zou worden ge» stabiliseerd. terwijl hetzelfde eldt ten aanzien van het vastha» ken aan een nog zwevende buis tenlandsche valuta. De regeering acht het gewenscht, voorloopig over de noodige bewegingsvrij» heid te blijven beschikken. Alen zie voorts niet voorbij, dat een te sterke daling van de waars de onzer munteenheid zonder eenigen twijfel zou leiden tot een politiek van algemecne loonsvers hoogingen en opvoering van las* ten, waardoor de rendabiliteit van het bedrijfsleven in hoogst ongunstige mate zou worden bes invloed. Het verwijt, dat de regeering belang rijk betere resultaten zou hebben kun ncn verkrijgen, indien zij maar een constructieve welvaartspolitiek. een op stimuleering der binnenlandsche con junctuur gerichte politiek, zou hebben gevoerd, moet nu het gemaakt werd. worden teruggewezen. Wat onder constructieve wel vaartspo li tiek te verstaan zij, ie. buiten de door de S D. A P ondernomen poging hekend geworden als Plan van den Ar beid nimmer heel duidelijk geformu leerd en het Plan van den Arbeid is vrij algemeen als ondoeltreffend veroor deeld Wellicht doet men het beste de vra&g zoo te stellen of er door middel van credietinflaiie kans bestaat op eemgszins aanzienlijke verruiming van werkgelegenheid. Onder het voorbehoud, dat men niet lette op de gevolgen, is inderdaad door credietinflaiie tijdelijk een verruiming van werkgelegenheid te verkrijgen. De regeering was intusschen van oordeel, dat zij den morgen en den overmorgen niet aan den dag van lieden mocht op offeren en heeft daarom de kunstma tige stimulcering \an arbeidsgelegen heid binnen bepaalde grenzen moeten houden. Het. zoo men wil, voorzichtig, beleid, door de regeering gevolgd, is het resul taat eener diep gewortelde overtuiging, dat het niet anders kan en niet an ders mag. De minister van Financiën, Oud Hef prijsgeven van den gouden standaard De regeering is van meening, dat het nog te vroeg is om een oordeel te vormen over de gevoU gen van het prijsgeven van den gouden standaard. Er kunnen de regeering heeft dit nooit ontkend voordeelen uit voorts vloeien waarbij echter veel af* hangt van de houding van het buitenland. Er zullen nadeelen uit voortvloeien, waarvan de bes teekenis" echter thans nog niet kan worden bepaald. Het zal nog wel enkele maanden duren, al» vorens men een voorloopig ba» lans zal kunnen opmaken. Tot nu toe is van verruiming van het goederenverkeer nog zeer weinig gebleken. der Geen versterking defensie vóór de ver» kiezingen Ministerpresident Colijn De pensioen-herziening Aan de memorie van antwoord op de algemecne beschouwingen on er de rijksbegrooting is verder ontleend: De half uitgesproken gedachte, dat de regeering den gulden in het buiten- landsch verkeer zoo hoog mogelijk op geschroefd zou willen zien, is te eenen male onjuist. Normaal oefent de stand van de betalingsbalans met het bui tcnland daarop een beslisscndcn in vloed, maar momenteel wordt die ba lans sterker dan gewoonlijk beïnvloed door speculatieve kapitaal bewegingen. Nederland kocht den laatstcn tijd veel buitenlandsche fondsen, maar omge keerd kocht het buitenland in dien zelfden tijd ook Nederlandsche aan deden en zelfs obligaties Er zal nog ecnige tijd noodig zijn, alvorens de natuurlijke omstandigheden zijn terug gekeerd. In dien tusschentijd is de taak van het egalisatiefonds om groote schommelingen te verhoeden en zeker niet om de goud waarde van den gulden op te schroeven Er is dan ook niets van dien aard geschied. Overigens kan met voldoening wor den geconstateerd, dat de koers van den gulden o\cr het geheel tegenover den dollar (goud) merkwaardig weinig fluctueert. Invloed op het bedrijfs leven In hoeverre de gewijzigde monetaire omstandigheden invloed ten goede zul len uitoefenen op den bloei van het bedrijfsleven valt nu nog niet te /eg gen. Voor enkele industrieën heefi de depreciatie van den gulden een duur der worden van hetzelfde buileiilandsrh fabrikaat ten gevolge gehad waardoor deze industrieën op «ie binnenland srhr markt haar afzet konden vorgroo ten. Ook werd voor sommigen de ex port gemakkelijker Daartegenover sjaal, dat vermindering van den in dustrieelen invoer uit clearinglanden vermoedelijk een ongunstigen invloed op een deel van. onzen export naar die landen zal uitoefenen Ook zal men moeten afwachten, of nieuw verweer tegen rlen Nederland schen uitvoer uitblijft Daarnaast mag echter de verwachting worden uiige sproken, dat de psychologische wer king van de depreciatie van den gul den allicht niet zonder uitwerking op den ondernemingsgeest en dus op de binnenlandsche conjunctuur zal blij ken. Ten aanzien van de te volgen han delspolitiek stelt de regeering zich voorloopig op het standpunt, dat zij tol autonome maatregelen terzake slechts zal kunnen overgaan, voorzoo ver zulks voor onze economische posi lie, in haar geheel bezien, gewenscht ts. Dit geldt zoowel ten aanzien van de contingentèeringtn als van de invoer rechten. Het behoeft geen beloog, dat de druk der specifieke invoerrechten door de waardevermindering van den gulden relatief reeds verminderde De regee ring is voorshands voor Nederland niét voornemens een zoodanige algemeenc vermindering te bewerkstelligen voor de naar de waarde belaste goederen. Zij is integendeel van oordeel dat de waar derechtcn. zooals deze in Nederland be staan, op een zóó lane peil liggen, dat vergelijkingen met het buitenland hier niet getrokken kunnen worden. Het was ook de regeering niet onbekend, dat tegen het voorstel tot -herziening van reeds toegekende pensioenen ernstige bezwaren be stonden. Dit mocht er haar intus schen niet van weerhouden dit voorstel. Jat een naar haar over tuiging redelijke wijze van bespa ring op de pensioensuitgaven in hield, in haar dekkingsplan op te nemen. In hoeverre er in den ge- wijzigden monetairen toestand aan leiding is van een vermindering van pensioenen af te zien, is nog in overweging. Gevaren voor onze Staatsinstellingen Dat waakzaamheid geboden blijft te genover de gevaren, die onze staatsin stellingen bedreigen, is ook het oor deel der regeering Twee bewegingen openbaren zich. die fundamenteel tot een zelfde uitkomst leiden moe ten, n.l. dat de geestelijke en staal kundige vrijheid der ingezetenen zoo noodig het veld moeten ruimen vooi .1e bereiking van «Ie door die rich tin gen voorgestane staatkundige en maat schappelijk economische idealen Daarom is het verstandig beleid /onder liet eigen beginsel van slaat kundige en geestelijke vrijheid op te offeren, er voor te zorgen dal het o|) treden dezer richtingen binnen ze kne grenzen wordt g-lioucten Wat de door de regeering te volgen jioliliek ten aanzien van de landbouw crisismaatregelen moge de regeering als haar meening te kennen geven dat zij zich in dezen wenselu te scha ren hij hen, die ten opzichte van de opheffing dier maatregelen de uiterste voorzichtigheid geboden achten Dat het bovenaangegeven standpunt van de regeering echter niet bclem mert om tot geheele of gedeeltelijke af- In dc afgeloopen week hebben ter beurze te Amsterdam aand. Philips Gloeilampen en Tubberwaarden af wisselend om den voorrang' gestreden. Wat de reden was van de plotselinge belangstelling voor Philips was niet zonder meer duidelijk: Zonder twijfel was het jaarverslag bij nauwkeurige lezing niet .zoo teleurstellend als men uit het voorafgaand koersverloop had mogen distilleeren en het commer- cieele succes van het nieuwste type radiotoestel schijnt naar verluidt zeer bevredigend te zijn Klaarblijkelijk redeneert de beurs, dat waar een dergelijk aandeel in een slecht jaar nog 6% dividend heeft gegeven, na de door Philips vurig gewenschte correctie van den gulden allicht meer is te verwachten, hetgeen bij den zoozeer gedaalden rentestandaard een koers van 250% wel gerechtvaardigd doet schijnen. Buitendien kan men nooit genoeg het licht doen vallen op den technischen goodwill van hel concern, nog sterker geworden door patentsovereenkomsten met de Gene ral Electric, welke laatste ook op een uiterst laag rendementsbasis wordt gewaardeerd. Misschien ging de gangmaking ook wel van Parijs uit, waar men nog steeds zoekt naar be- leggingen buiten het eigen onherstel baar gehavende staatscrediet. Op zich zelf is de invoering van de 40-urige arbeidsweek niet zulk een hemelbe stormende nieuwigheid, maar men moet zich zooiets kunnen veroorlo ven. Frankrijk zou financieel slechts uit het moeras kunnen komen door het inspannen van alle krachten. De opheffing van de korting van 10% op publiekrechtelijke renten is nu toch een feit geworden. Op .zich lijkt dat vreemd, tuist nu het land tederen frank driemaal behoort om te draaien, maar deze concessie zal dan gepaard gaan met het invoeren van het identi teitsbewijs bij de inning van coupons en dividenden; een maatregel, waar naar men ginds reeds lang heeft ge streefd, teneinde de schromelijke fis cale fraude den kop in te drukken. Een der voornaamste gevolgen zal echter zijn, Jat om fiscale redenen nog meer dan tot nog toe depots van uitheemsche waarden in het buiten land zullen worden aangehouden. De ze fiscale kapitaalsvlucht is misschien ook wel een der redenen geweest voor de zeer omvangrijke vraag naar onze voornaamste cultuurwaarden, ofschoon men ook te Londen groote meeningsaankoopen in dit materiaal meende te kunnen waarnemen. Nu kan men natuurlijk ieder aandeel, hoe voortreffelijk ook, zoo ver in koers opdrijven, dat het zijn aantrekkelijk heid begint te verliezen, maar zeer vermoedelijk is een Amsterdam Rub ber zijn 250% in het licht der huidi ge omstandigheden ook nog goed waard Vele andere rubberwaarden werden ook druk verhandeld, zoo Hessa Rubber, Vico, Deli Batavia, Bandar en Lampong Sumatra. Doch Amsterdam Rubber behield onbe dreigd de leiding. Mede wegens de incourantheid van het materiaal maakten aand. Sumatra Caoutchouc eenige flinke sprongen n.l. van 146 op 160 en daarna op 170. Men weet, dal deze mij. bij een kapitaal van 3.000.000 gulden een productie heeft van ruim 6000 ton palmolie, waarop over 1937 wellicht 4 4 5 ton wordt verdiend, waarbij te voegen nog wel 2 4 3 ton winst op rubber. Zoo zal het restant der bankschuld wel spoc- dig zijn gedelgd. Met thee heeft men het voortreffelijk. Zoo was de opbrengst op de recente Amsterdam- sche veiling alweer een paar centen hooger. Doorgaande vraag blijft be staan voor Preanger Regentschappen Landbouw Mij. Radjamandala en ook voor zuivere theewaarden. H.V.A. kwamen na een kortstondige inzin king weer boven dc 400%. De valuta winsten op de bestaande suikervoor- raden zijn hier cn daar heel aardig, maar een werkelijk loopend bedrijf is nog iets anders, en bij de bestaande vooruitzichten kan de beurs voor specifieke suikeraandeelcn nog niet enthousiast zijn. H.V.A. is natuurlijk lang niet meer in hoofdzaak een sui keraandeel. maar ook een voorname sisal-palmolie-, thee- en rubberprodu- cente. Men mag bij de huidige koers- peil wel een dividend van ca 20% eischen, welk percentage over 1937 op basis der huidige productenprijzen wellicht wordt verdiend, terwijl ook 1936 wel behoorlijk zal .zijn. Nog vele andere soorten, die met Indië te maken hebben waren in het bijzonder gevraagd, zoo b.v. Billiton op de hoogere tinprijzen, diverse handelsvennootschappen, w.o. een le klasse aand. als Internat. Cred. en Handelsvereeniging Rotterdam (met groote cultuurbelangcn), maar ook een herstellend patiënt als Tels en Co. N.I.S kwamen boven 50% (nog wat optimistisch, daar van dividend hier vooralsnog geen sprake is); Deli Spoor bijna op pari; ook diverse In dische tramwegobl. en -aandeelen trokken de aandacht der speculanten, de schuldbrieven echter het meest. Kon. Petrol, bleven ditmaal wat verwaarloosd doordat aller aandacht zich op cultuurwaarden richtte. Van cultuurbanken waren Ned. Ind. Esc. Mij. nogal vast; van gewone bank- aandeelen stegen Twentsche Bank verder op gunstige dividendprognosen; ook aand. Kasver. vast wegens de drukte in het effectenbedrijf, wat zich onmiddellijk in de resultaten dezer instelling doet uitdrukken. Gezocht waren voorts Amst. Liquidatiekas door grooterc omzetten op de pro- ductentermijnmarkt. Dat de handel b.v. op de rubbermarkt nogal beperkt blifft komt vooral, omdat de produ centen karig zijn met verkoopen, zoo dat het materiaal schaarsch is. Aniem en Ned. Ind. Gas. stegen ietwat op gunstige persbeschouwingen, om de zelfde reden ook aand Blauwhoeden- veem- Vriesevecn, alsmede Ver. Blikfabrieken. Hel is altijd wat ge vaarlijk dat zulks persbeschouwingen in dit vrij incourante materiaal ge concentreerde vraag verwekken, waar door de koers te hoog wordt opge voerd. Over de beleggingsmarkt valt na onze vorige beschouwingen weinig te zeggen. Op het verhoogde koerspeil markeerden de koersen vrijwel den pas. De mislukking der 3%% leening Zuid-Holland heeft eenige onzeker heid teweeg gebracht. Met des te meer spanning wacht men op de mo daliteiten der nieuwe slaatsleening In Fransche obl. is de handel te A'dam wat levendiger geworden sinds hij wederom in het officieele beurs- lokaal plaats vindt na langen tijd in een der bijholten gelocaliseerd te zijn geweest. Fransche guldenswaarden liggen aanzienlijk veel vaster dan frankenslukken. Bepaald flauw ge stemd zijn Duitsche obl., zelfs de 4% Fundingsbonds der Conversiekas. Het wederom sterk gestegen 14-daagsche groothandels-indexcijfer der „Econo mist" bewijst echter, dat het wereld herstel zoo krachtig is, dat ook zon der Duitsche vraag voor grondstoffen de productie nauwelijks voldoende is aan de toenemende vraag te kunnen voldoen. Sterk gevraagd bleven diverse kunstzijde-aandeelen. Niet alleen aan deelen A.K.U. (de 5%% obl. Aku zijn reeds tot 104 gestegen), maar ook of juist de Amerikaansche soorten, Amer. Enka en North Am. Rayon. Dit is evenwel zeer gevoelig materiaal, dat even gemakkelijk ettelijke punten tegelijk in.zakt als stijgt, wijl een eigenlijke arbitrage met buitenlandsche beurzen niet mogelijk is. Overigens kwamen Amerikaansche aandeelen op voorhand van de presidentsverkie zing niet veel verder, maar de stem ming handhaafde zich met name voor koperwaarden uitstekend. Staalshares ondervonden niet veel invloed van de gepubliceerde uitstekende kwarlaal- staten. De U.S. Steel wil het achter stallige preferente klaarblijkelijk in contanten afbetalen en heeft daartoe reeds een forsch begin gemaakt, maar Tiet zal toch zeker wel einde 1937 worden, alvorens de commons aan de beurt kunnen komen. Deze zouden dan evenwel gemakkelijk boven pari gelden (te New York). Op gewone aandeelen Bethlehem Steel is ver moedelijk tegen het einde van 1936 al een dividend te verwachten. Men moet nu slechts hopen, dat geen ar- beidersmoeilijkheden het conjunctuur- herstel verstoren. Een belangrijke zeeliedenstaking is daarvan reeds een eerste symptoom. (Nadruk verboden). schaffing van maatregelen over te gaan, is gebleken uit tie verscnillende maatregelen, welke door haar sedert de depreciatie zijn getroffen. De door sommige leden gestelde vraag of de minister van landbouw cn visscherij niet op den verkeeuler \yeg is met de door hem getroffen regeling ten opzichte van liet bewaarloon voor geleverde tarwe van 1 September af, nnelite regeling in wezen een verhooging Nan den la inn est ei in zou zijn, moet ontkennend worden beant nn oord. Landsverdediging De door de regeering in den tantsten 'tjd genomen belangrijke maatregelen »p het stuk van de landsverdediging vijzen er op, dat zij een open oog heeft oor de veranderde omstandigheden in 'e wereld. Ook is zij van meaning dat erdere versterking niet zil njn te ntgaan. Zij meent echter, dat tot voor leningen, die zullen leiden tol een in- rijpende verzNvaring dor personeellas- en niet zal mogen worden tnergtgnan •an nadat bij de verkiezingen van een 'nidelijke instemming van het land zal ijn gebleken De eogjering tr-ft zooda •ige voorbereidingen, dat hei na de ci kiezingen optredend katrinei in iaat zal zijn op zeer korten termijn •n beslissing te nemen. De regeering deelt mede. dal bij het •parlement van mnno.nionrische zaken i vergevorderd stadium van \oorbe- Luling is oen wettelijke regeling om eoogende met betrekking lot r'e on 'ersteuning van schippers tot een bil- ijker verdeeling fe komen van de thans op bepaalde gemeenten drukken de uitgaven. Twee Belgen en een Italiaan opereerden te Groningen GRONINGEN, 6 Nov. In het begin van dit jaar kreeg de politie uit Roo sendaal kennis, dat er vijf internatio nale zakkenrollers op komst waren. In derdaad is dit ook gebeurd. Tot hun operatieterrcin behoorden o.m. Gronin gen, Assen cn Zuid-Laren. De politic had een signalement van de heeren. Op 18 October j.l. werd de veemarkt te Gro ningen bezocht en werden twee perso nen gerold. O.m. werd een portefeuille met geld gerold door met een scherp voorNverp do jas vaneen te scheuren. Ook op de Zuidlaarder markt warén do zakkenrollers aanwezig, doch zij rooken lont cn waren spoedig \erdNvenen. De Norige Nveek werden op de veemarkt te Assen eveneens tNvee personen gerold. Gisteren is de Groningsrhe recherche er in geslaagd, drie mannen te arrestee ren, n.l. Invpo Belgen en een Ttaliaan. Zij Nvareri in het hezit van Nederlandsrh cn Belgisch geld. Hel drietal is in het hoofdbureau van politie ingesloten tot dat een bevel tol uitwijzing zal Nvorden gcgeNcn.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 10