Wilde autobusdiensten DENTA Bedrijfsleven De Nijenrode- zaak RIJWIELDIEVEN STAAN TERECHT Na regen komt GEHEEL GEBIT BAZAR VAN DE VRIJZ. HERVORMDEN NIEUWE UITGAVEN Buitenlandsch Weeroverzicht vraagt vrijheid NA 1 JANUARI AFGELOOPEN Ieder moet papieren kunnen toonen Langestraat 8 Tel. 129 2c BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 11 NOVEMBER 1956 UTR. RECHTBANK Resp. één jaar en zes maanden gevangenisstraf geëischt Twee jongenlieden te dezer stede stonden gistermorgen voor do Utrecht- sche Rechtbank terecht wegens dief stal en medeplichtigheid daaraan van verscheidene rijwielen. Het waren een 22-jarige slager en een 18-jarige rij wielmonteur, beiden wegens soortge lijke delicten reeds eerder veroordeeld, Zij hadden het van te voren afgespro ken fietsen te stelen; de jongste van het tweetal zou daarbij op den uitkijk staan en kreeg daarvoor enkele guldens van de opbrengst. Beide verdachten erkenden het hun ten laste gelegde, al brachten zij ver schillende omstandigheden naar voren, die den omvang der feiten iets zouden kunnen verminderen. Van dit verweer bleef bij ondervraging door den presi dent, mr. Kaars Sypesteyn, niet heel veel over. Rapporten over de verdach ten waren weinig gunstig; een hunner had nog een voorwaardelijke veroordee ling loopen. Tegen den oudsten verdachte eischte ide officier mr. Twiss een jaar gevange nisstraf, tegen den jongsten verdachte veroordeeling tot 6 maanden gevange nisstraf, onder aftrek van preventief. De verdedigers, mr. Knoppers en mr. Kooien, pleitten de uiterste clementie, mede in verband met den ongunstigen gezondheidstoestand van den jongsten .verdachte. De uitspraak volgt over 11 dagen. De grilligheid van het klimaat van het lage landje aan de Noordzee heeft zich de laatste dagen weer eens in al haar kracht getoond. Striemende regen- en windvlagen kondigden het afscheid van de herfst aan, de herfst, die ons ditmaal niet die mooie kleurenpracht en zonnige dagen gebracht heeft, welke dit jaargetijde zoo kunnen kenmerken. Regen, wind en koude daarentegen heb ben den winter ingeluid, dagen van somberheid en kleurloosheid. Vandaag, St. Maarten, is de rust weer teruggekeerd in de natuur, zijn wij ver geten, hoe het in Holland op zijn slechtst was, hebben we met vreugde de zwakke zonnestralen begroet, die, hoe weinig overtuigend ook, toch alles een heel ander, prettiger en frisscher aspect gegeven hebben. Storm en regenbuien hebben den stijd gestaakt, wij leeren weer Holland op zijn best kennen met al zijn gril len, waarop wij, hoe onaangenaam zij ook kunnen zijn, toch een beetje trotsch zijn. Immers, zij zijn de kenmerken van het lage land aan de zee, het kikker land met zijn overvloed aan water, waarvan de buitenlander huivert en toch ook weer met iets van respect Spreekt Holland op zijn bestwas het van morgen, Holland op zijn slechtst was het vannacht. En toch zijn wij Ne derlanders tevreden, zeer tevreden met ons klimaatje, dat geen ander land heeft en dat men ons vaak benijdt. BEDRIJFSLEVEN Nieuwe winkel aan den Amhemscheweq De Arnhemscheweg is een mooie winkel rijker geworden. Op nurnmero 42 naast het Julianaplein heeft de heer C. Bruning een zaak geopend in roo- Jters-artikelen en schrijfbenoodigheden. Het ontwerp en de winkelbetimme ring zijn van den heer D. Schooneveld Jr., die er mede door de aanpassende doelmatige decoratie van den schilder Roelof Meester, in geslaagd is een wrarm interieur te scheppen, waarbij de rookersartikelen en schrijfbehoeften goed gesepareerd zijn, terwijl het ver band niet verbroken is. Op dezen openingsdag was de be langstelling aanstonds groot. NEGRO SPIRITUALS" Vrijdag a.s. wordt voor de Vereeni- ging van Jong Hervormden in Eben Haëzer een lezing door den heer Noordhoff uit Haarlem gehouden over „Negro Spirituals", die door gramo- foon-muziek zal worden geïllustreerd. Deze liederen zijn afkomstig van de Amerikaansche plantages, waar de ne gerslaven hun moeilijk en zwaar werk moesten verrichten. De druk dien ze moesten verduren, deed hun geloof sterk worden en bracht de liederen voort, die ons treffen door den eenvoud van uitdrukking in den tekst en van de eigenaardigheid van muziek en rhythme. AANRIJDING OP DEN HOOGEWEG Ter hoogte van perceel 195 op den Hoogeweg zijn gisteren omstreeks elf uur twee personenauto's tengevolge van slippen met elkaar in botsing gekomen. ,Van een der wagens werd een inzitten de dame aan het hoofd gewond. Na voorloopig ter plaatse verbonden te zijn, heeft men haar per ziekenauto Daar de Lichtenberg overgebracht. BURGERLIJKE STAND 10 November GEBOREN: Petrus Jacobus, zoon van Gerhard Christian Derks en Berendina Butse- laar. Simon, zoon van Abraham Nicolaas IVermeulen en Geertje Graaf. OVERLEDEN; Barta Snijders, 33 jaar, echtgenoote van Jan Amelius Lak. Gijsbertjc van den Hoek, 31 jaar, on gehuwd. GEHUWD: Martinus Nijhoff en Lena Barendina Johanna Bóhm. Jan Evert van den Broek en Anna Maria Breed, EERSTE AMERSFOORTSCIIE TANDHEELKUNDIG INSTITUUT Snouckaertlaan 20 SPREEKUREN Telefoon 2159 Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 10-12 en van 1.30-3.30 uur. InctusieJ pijnloos trekken met volle garantie. Tarieven naar tijdsomstandigheden. Behandeling door Tandarts. Mondonderzock en advies kosteloos Het openingswoord van ds. F. Oort De bazar in Concordia van den Zus- terkring van de afdeeling Amersfoort der Vrijzinnig Hervormden, waarover wij gisteren schreven, werd geopend door cis F. Oort. Spreker heeft gaarne voldaan aan het verzoek van het bestuur van den Zus- terkring om een openingswoord te spre ken, daar het doel van dezen bazar hem sympathiek is. Het doel is immers het ondersteuningsfonds te versterken, en hen, die niet alle voorrechten genieten, waarop zij recht hebben, te helpen en ondersteunen. Ook het middel daartoe heeft de instemming van spreker, daar het niet altijd mogelijk is te helpen door vrijwillige gaven. Ds. Oort aan vaardt daarom dezen bazar, die hij ziet als een feest van offervaardigheid en arbeidzaamheid, waarmede velen hun hulp gegeven hebben. Maandenlang is er gewerkt om alles voor den bazar te vervaardigen. Er is hier door menschen gegeven, wat ze maar konden en boven al met toewijding. Tenslotte is er dan nog milde offer vaardigheid. die dezen bazar tot een succes maken kan. Dit feest, aldus spreker, dwingt be wondering en sympathie af en allen, die er aan medegewerkt hebben, zul len zich verheugen als het resultaat goed is. Daarmede verklaarde spreker den bazar voor geopend. Er was aanstonds veel belangstelling. Ook hedenavond is de bazar nog ge opend. AANDENKEN VOOR WIJLEN STEPHAN VEGER Naar wij vernemen, zijn er plan nen in voorbereiding tot het stich ten van een blijvend aandenken voor den zoo noodlottig om het leven gekomen wielrenner Stcphan Veger. NED. PROTESTANTENBOND De lezing van prof. R. Casimir, welke morgenavond voor de afdeeling Amers foort van den Ned. Protestantenbond gehouden zou worden, is tot nader datum uitgesteld. RIJKSPOSTSPAARBANK In den loop der maand October werd aan het kantoor der Posterijen alhier op spaarbankboekjes ingelegd 77.629.87 en terugbetaald 92.219.25. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 14.5S9.38. Het aantal nieuw uitgege ven boekjes bedroeg '12. ENGLISH ASSOCIATION Donderdag 12 November zal de twee de bijeenkomst der English Association plaats hebben, en ook deze keer zal een „oude kennis" der vereeniging den avond leiden, n.l. Miss Janet Barrow. Haar programma draagt den naam „Vignettes of Life", zoodat wij weer do korte, geestige voordrachten, die wij van haar kennen, kunnen verwachten. Door de N.V. Rotterdamsche Lloyd te Rotterdam is een klein, maar zeer ge makkelijk zakboekje voor het jaar 1937 in omloop gebracht. Naast plaatsruimte voor de dagen van het jaar, bevat het boekje o. m. data van feestdagen en ge gevens over posttarieven. Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. De nieuwe depressie nadert, snel en geeft bij Ierland en het Kanaal baro meterdalingen van 6 m.m. in 3 uur. De vorst loopt in Scandinavië langzaam op, een hooge druk-rug verplaatst zich naar Midden-Europa In Ierland stormt het uit Zuidoosten en is reeds zware regen gevallen, om het Kanaal is de wind reerls krachtig tot stormachtig en Zuid tot Zuid-Oost, de regen drong reeds tot. West-Frankrijk door. In Schotland is het nog kalm. In Duitsch- land waait het nog krachtig uit Zuid- West. in het Oosten valt nog regen, in het Westen is de lucht tijdelijk opge klaard Scandinavië heeft nog somber weer. Alleen in het binnenland is plaat selijk de lucht opgeklaard en heeft het gevroren. De nieuwe depressie zal weer regen en storm brengen met aanvankelijk stijgende temperatuur, waarna tijdelijk eenige opklaring is te wachten. WAPENSTILSTANDSDAG 11 November 1936 De wapenstilstand wordt herdacht: In „achttien" kwam er vrede, Men had elkander fel bestookt, Er was verlies geleden Er waren steden uitgemoord En dorpen platgeschoten, Er was o, schrikbeeld van dien tijd Enorm veel bloed vergoten.... Op 11 November „achttien" werd De wapenrust verkondigd, Men had naar de beschavingsleer Vier jaren lang gezondigd We dachten tóen: 't heeft afgedaan, We worden nu wel wijzer, We zien het nuttclooze in Van 't slagveld aan den IJzer.... We dachten tóen: geen mensch zal óóit De wapens nog hantecren, Er baant zich nu toch wel een weg Naar rust en respecteeren We dachten tóen: beschaving zal Een woordje méé gaan spreken Om broeder-1 i e f d e, broeder-p i i c h t Bij broeders aan te kweeken We dachten tóen zoo heel veel méér, 't Is achttien jaar geleden En n zie: Spanje niets geleerd We strijden nóg! Ook héden PHILIA. (Nadruk verboden). De Amsterdamsche Kamer van Koophandel adresseert aan de Regeering AMSTERDAM. 11 Nov. Do Kamer van Koophandel heeft in haar gisteren gehouden vergadering goedgekeurd een schrijven te zen den aan den Raad van Ministers inzake de economische politiek der regéering in verband met de door haar genomen monetaire maat regelen. In dit uitvoerig schrijven wordt er op gewezen, dat vooral de psycholo gische werking van de op het goud- uitvoer-verbod gevolgde reacties en de verlevendiging, welke ons be drijfsleven op vele punten heeft te zien gegeven, belangrijke factoren kunnen blijken te zijn voor het verkrijgen van een blijvende ver betering. Het ware echter onjuist, in het ver laten van den gouden standaard een factor te zien, die met zekerheid en door een min of meer automatische werking het herstel voor ons land zal brengen. Slechts indien de wijziging in de mone taire verhoudingen leidt tot het her stellen, althans verhoogen van de ren dabiliteit van het bedrijfsleven, en dat niet alleen ten aanzien van den export, en deze verbetering wordt gehandhaafd, kan de economische positie van ons land uit dien hoofde blijvend gebaat zijn. Het is daarom dringend noodzakelijk alles te vermijden, wat de thans in een afantal bedrijven waar te nemen ople ving te niet kan doen en te bevorderen, dat het bedrijfsleven ten volle gebruik kan maken van de kansen, die mochten worden geboden. Het schrijven wijst er verder op dat tot dusver aanpassing noodig was en dat ook daarop, zij het onder gewijzigde omstandigheden, het streven moet blij ven gericht. Belangrijk onderdeel van deze aanpassing vormt de vermindering van den druk der overheidslasten door versobering van het overheidsapparaat en zulks niet alleen van hetgeen in de periode voor de crisis is gegroeid, maar ook en in do eerste plaats van de crisis-voorzieningen, die haar ont staan hebben te danken in het bijzon der aan dispariteiten in de productie kosten bier te lande en elders, welke nu geacht worden te zijn verdwenen, althans verminderd zoodat daarvan ook op dien grond thans het afbreken ter band genomen dient te worden. Het zou van wijs inzicht van de regeering getuigen zoo zegt het schrijven verder indien zij onder den thans nieuw geschapen toe stand haar streven er op zou rich ten, om het bedrijfsleven zooveel mogelijk zijn vrijheid, voorwaarde voor zijn bloei, terug te geven en de gelegenheid te openen tot een zoo ruim mogelijke ontplooiing van de particuliere werkzaamheid en het particulier initiatief instede van een alles regelende staatsmacht. Indien niet het regceringsbeleid in dit stadium met de meeste kracht wordt gericht op het doen verdwijnen van crisismaatregelen, dan is de kans groot, dat het psychologisch oogenblik om hiertoe te geraken voorbij gaat en bin nen afzienharen tijd niet terugkeert. Door opheffing van belemmeringen verlichting 'van lasten en het verhinde ren van verhooging van productiekosten zou het bedrijfsleven nieuwe perspec tieven kunnen verkrijgen, die het in staat zullen stellen om. gebruik maken den van den thans in velerlei opzicht hestaanden, vooral psvchologisehen grondslag, de voorhanden mogelijk heden van herstel ten volle aan te .wenden, „DE GROOTE KOM" in het Baarnsche Bosch, behoorende tot het Domein Soestdijk Commissie.-de Vries stelt een nieuw systeem van ver» gunningen voor vervoer* middelen voor (Van onzen a redacteur). I^E z.g. wilde autobusdiensten hebben hun langsten tijd ge had. Na 1 Januari 1937 zal het ver moedelijk heelemaal uit zijn met deze vrijbuiterij, waaraan het pu bliek een goedkoope vervogrge- legenheid te danken heeft, doch die de overheid blijkens de talrijke in beslagnemingen en strubbelingen een doorn in het oog was. Wanneer tenminste de minister van Water staat de voorstellen van de com missie-De Vries overneemt, zal met ingang van het nieuwe jaar e 1 k vervoer van personen aan een ver gunning zijn onderworpen, zoodat aan de politie gemakkelijk zal kun nen optreden tegen degenen, die niet kunnen aantoonen, dat zij in het bezit zijn van geldige papieren. De commissie-De Vries is ingesteld als gevolg van de wet van 6 October 1934 tot het instellen van een Ver- keersfonds. In par. 47 van de z.g. Mach tigingswet is aan de Kroon de bevoegd heid gegeven om, na deze commissie te hebben gehoord, een vergunnings stelsel voor het exploiteeren van mid delen tot vervoer van personen en goe deren in het leven te roepen. Eenigen tijd geleden is de commissie met haar rapport gereed gekomen. Het is dc voorbode van het einde der wilde auto busdiensten en van alle vrij vervoer van personen op den weg, dus ook van het z.g. snordersbedrijf, zoolang het niet door de overheid is gesanctionneerd. De strijd tegen de wilde autobus diensten houdt het Rijkstoczicht op de spoor- en tramwegen reeds lang bezig. Hoe vaak hebben niet de ambtenaren van dezen rijksdienst, die tot een in spectie van het verkeerswezen is uit gegroeid, autobussen in beslag geno men, tot groot ongerief van de erin ver voerde passagiers. Hoeveel processen zijn er niet over gevoerd en hoe loo pen de rechterlijke uitspraken uiteen. Nog onlangs heeft de Haagsche recht bank een exploitant van een autobus verbinding tusschcn Den llaag en Am sterdam en het bestuur van de Friesch-Hollandsche reisvereeniging vrijgesproken, terwijl anderen reeds tot in hoogste instantie werden veroor deeld. In bet vooruitzicht van de nieu we maatregelen laten deze vonnissen het rijkstoezicht minder bewogen, dan anders het geval zou zijn. We hebben een onderhoud gehad met een der hoofdingenieurs van het Rijkstoezicht, ir. N. Th. Verweij, die ons welwillend over deze nieuwe maat regelen heeft voorgelicht. Uiteraard hangt alles nu nog van de beslissing van den minister af en zoo staat dus ook de datum van invoering nog niet geheel vast, doch er is reden om aan te nemen, dat de minister van Waterstaat met de voorstellen der commissie ac- coord zal gaan. De Machtigingswet geeft de regeering de bevoegdheid het vergunningsstelsel in te voeren. Uit drukkelijk is echter bepaald, dat bin nen twee jaar na de afkondiging dit Koninklijk besluit door een wet moet worden bekrachtigd. Als het stelsel dus eenigen tijd heeft gewerkt, zal het parlement zich over de continueering ervan kunnen uitspreken. Ten aanzien van het vervoer van goederen zijn nog geen voorstellen gedaan. Voor het vervoer van per sonen houdt het stelsel evenwel in, dat ieder, die daar zijn bedrijf van maakt, in het bezit moet zijn van een vergunning. Niet alleen auto bussen en touringcars, doch ook 'taxi's en huurauto's vallen eron der. De verleening der vergunnin gen wordt in belangrijke mate ge centraliseerd. Van de Gedeputeerde Staten der provinciën zal do verleening der ver gunningen voor intcrlocale autobus diensten worden verlegd naar een in Den Haag zetelende commissie van vijf door de Kroon aan te wijzen personen, De vergunningen zullen moeten wor den aangevraagd bij den inspecteur- generaal van het vervoer in Den Haag. Daarna moeten dc aanvragen ter visie worden gelegd bij den rijksinspecteur van het betreffende district. Eventueele bezwaren kunnen dan bij de commissie worden ingediend, waarna deze, na het advies ingewonnen te hebben van een door Ged. Staten aan te wijzen advi seur een beslissing neemt. Beroep hier op bestaat evenals thans van de be slissingen van Gcd. Staten bij den Raad van Staten. Voor autobusdiensten binnen één ge meente blijft de toestand bij het oude. Hier zullen de gemeentebesturen de concessies mogen verleenen, terwijl be roep bij den minister van Waterstaat open staat. Zoo zullen ook dc bestuur ders van taxi's en verhuurauto's een gemeentelijke bedrijfsvergunning moe ten bezitten. Voor fabrieksautobussen, die voor het vervoer van het eigen per soneel bestemd zijn, is eveneens een doorloopende vergunning noodig, net als voor touringcars. Ook autobussen op het buitenland zullen een vergunning tot rijden moe ten hebben. Aan een concessie zullen deze diensten echter ook dan niet, evenmin als nu, worden onderworpen, mits zij direct rijden van een plaats in ons land naar een plaats in het buiten land, zonder op tusschen gelegen plaat sen te stoppen. Dit berust op een ar rest van den Hoogen Raad van 9 Ja nuari 1882, dat betrekking heeft op rechtstreeks naar het buitenland varen de schepen, doch hetwelk wordt geacht ook van toepassing te zijn op autobus diensten. De controle zal door het nieuwe stelsel zeer worden vergemakke lijkt. Ieder bestuurder van een openbaar middel van vervoer zal in het bezit moeten zijn van de noo- dige papieren, hetzij een concessie, hetzij een bedrijfsvergunning. De politie mag deze vervoermiddelen bij het in gebreke blijven daarvan in beslag nemen. Tot nu toe kon alleen het Rijkstoezicht tegen de wilde autobusdiensten optreden, terwijl de politie slechts kon agee- ren bij de afwezigheid van keu ringspapieren, bclastingpapieren, rij- en nummerbewijzen e.d. Met betrekking tot het vervoer van personen door motorrijtuigen komt de wet op de openbare vervoermiddelen te vervallen. Hiervoor zal dan in de plaats komen de „wet autovervoer personen", een leelijke naam, die bovendien taal kundig onjuist is, daar autovervoer immers betcekent: vervoer van (en niet door) auto's. De mazen in het net, al dus ir. Verweij in ons onderhoud, zul len dan niet meer bestaan en met de vrijbuiterij is het afgeloopen. Direct na het requisitoir van den pro cureur-generaal mr. Versteegh. was in het Nijenrode-proces het woord aan de verdediging. Mr. Muller Massis voert het eerst het woord. Hij vangt zijn pleidooi aan met de bespreking van de getuigenverklaring, aanvangen de met die van den getuige Koning. Al lereerst de houding op de zitting: Het zal het Hof ongetwijfeld hebben getrof fen hoe hij steeds optrad tegen ver dachte en de overige getuigen, zooals b.v. tegen Groeneveld. Deze getuige is absoluut neutraal. Hij verklaarde de waarheid. Koning beschuldigde hem kalmweg van meineed, een beschuldi ging, waarin hij ook de verdediging betrof en waartegen wij nogmaals met klem protesteeren. Getuige Koning, die uit z.g. sportivi teit zooals hij de oplichting van de verzekering noemde gratis mede werkte, zou direct, hij het eerste bezoek op Nijenrode, tot die inbraak zijn over gehaald. Dit op zichzelf is onaanneme lijk, niets verklaart een dergelijke mis dadige intimiteit, niets in het verleden van den heer Onnes wijst op een der gelijke duivelschc misdadigheid. Onnes zou tegen Koning gezegd heb ben: „6ton je zakken maar vol minia turen". Dat is natuurlijk onwaar en onlogisch. Dc verzekering immers zou dan gom cent uitbetalen. De geheele voorstelling van zaken is volkomen fantastisch en ongeloofwaardig. F,n die hcele comedie zou Koning ter wille van Onnes hebben doen opvoeren. Voor niets. Zonder eenige belooning of toe zegging. Koning is verscheidene malen op Nijenrode geweest. Onnes heeft hem het kasteel laten zien en als mededeel zaam man heeft hij hem veel verteld. Daarvan heeft Koning op een misdadi ge wijze gebruik gemaakt tot staving van zijn verhaal. PI. bespreekt dan de kwestie van de scbetsteekening van het kasteel en het mes. Witbraad is van meening, dat Ko ning dat kaartje heeft gemaakt. Dio kaart kan niet door Onnes vervaardigd zijn want... er zat een fout in. Wan neer verd. inderdaad gewild had, dat er goederen werden weggehaald, zou hij zeker voor goede kaarten en aan wijzingen hebben zorg gedragen. Koning was precies van de situatie op de hoogte, hij wist waar de schil derijen hingen, waar de grendels van de ramen zaten, hoe men het gemak kelijkst binnon kon komen. Het vermoeden wint dan ook veld, al dus pl., dat Koning de organisator van de inbraak is. Koning kende Witbraad voldoende om te weten, dat hij zijn op dracht discreet uit zou voeren. Nooit beeft Koning gezegd, dat de menschen door de hoofdpoort moesten gaan en in dat opzicht nam hij geen risico. Keu rig en zonder lawaai hebben de eerste klasse vakmenschen hun opdracht uit gevoerd. Van groot belang is, dat de hoofdpoort steeds gesloten was. Tot den nacht van de inbraak ko mende merkt pl. op. dat de wind om het kasteel huilde. De luiken rammeldenvoorzich tig komen de dieven binnen, de bewo ners hooren niets, konden niets hooren. Er worden door verd. zeven schilde rijen als vermist opgegeven. De „ver huizers" verklaren er slechts vijf te hebben meegenomen. De vraag wat met die twee andere schilderijen is gebeurd is moeilijk te beantwoorden, maar het is zeer waarschijnlijk, dat „de jongens" er zeven hebben meegenomen. De schrik van den heer Onnes toen hij 's morgens beneden kwam, was aldus verklaren getuigen zeer na tuurlijk. Uitvoerig bespreekt pl. dan de gebeurtenissen na de inbraak, do be weerde ontmoeting tusschen Koning en verdachte in Parkzicht, dc uitbetaling van het geld, zooals K. beweert. Geen enkel bewijs voor de waarheid van Ko- ning's verhaal is aangevoerd. Wèl gaf hij veel détails, maar dat deed hij eenvoudig om het verhaal ge loofwaardiger te maken. Het geld, dat aan Witbraad is over handigd zou volgens de stelling van het O. M. slechts van Onnes afkomstig kun nen zijn. De verdediger is van meening, dat Koning het zelf heeft gefourneerd. Een man als K. kan altijd wel aan 1000 komen. Hij heeft nog renpaarden, doet soms zaken en heeft in ieder geval veel relaties. De verdediger breekt hier zijn plei dooi af om dit Donderdag a.s. te ver volgen. Wijnhandel „De Moor" MOOR Oude Genever Slechts f 3.25 per Liter OMREKENINGSKOERSEN Off. Niet Off. 10 Nov 11 l>OV 9.08% 9.06% Berlijn 0.75.10 0.74.80 31.55 31.44 Parij9 8.65 8.62% 7.Mch 42.87 42.72% Kopenhagen 40.65 40.55 Oslo 45.75 45 65 Stockholm 46.95 46.85 1.86% 1 85% Milaan 9.85 Praag 6.63 6.62 Medeged. door de Rotterd. Bankvereeit.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5