De burgeroorlog in Spanje. r ■t'ÊÊÊlM De grootste en de kleinste motor op de inter nationale luchtvaarttentoonstelling in het Grand Palais te Parijs. Rechts een motor van 1700 P.K.; op de hand der dame een lilliput-motor van 1/20 P.K. De burgeroorlog in Spanje. Op de vliegvelden achter het front rond Madrid zijn speciale schuilplaatsen ingericht In geval van luchtaanvallen Het .Welkom Vreemdeling" straalt dezen Bengaalschen tijger in Ouwehands Dierenpark te Rhenen nu niet bepaald uit de oogen In de verbinding tusschen Nieuwediep en Marinehaven te den Helder wordt een nieuwe sluis gebouwd. Een foto van de werkzaamheden Een reusachtige generator met speciale ommanteling, ter zwaarte van niet minder dan 500 ton is op het oogenblik te Berlijn In aanbouw voor een Zuid-Amerikaansche mogendheid Het Gymnasium Erasmianum te Rotter dam is uiterlijk thans zoover gereed, dat het van steigers en schuttingen ontdaan Is. Een kijkje op de binnen plaats Tengevolge van den zwaren regenval in de afgeloopen dagen zijn in de omgevng van Tongeren en Wyhe (O.) groote stukken land overstroomd Een interessant transport Van het voormalig terrein van de Kon. Petroleum Mij. te Rotterdam werden Vrij dag twee groote tanks per drijvenden bok naar het nieuwe terrein te Pernis vervoerd. Een der ge vaarten in de takels Het Fransche opleidingsschip .Jeanne d'Arc", dat op wereldreis is, krijgt tijdens een kort verblijf In de haven van Rio de Janeiro een goede beurt Aan boord van het in de Waalhaven te Rotterdam liggende s.s. .Belnos" uit Oslo werd Vrijdagmiddag met eigen laadgerei de eerste van een viertal cutterzuigers, elk 125 ton wegend, aan boord geheschen. Tijdens het zware karwei

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 8