PRINS EN PRINSES TE ZEIST Auto uitgebrand Mevr. DE BOER- VAN RIJK S. S. „Algorab' omhooggevaren Minister Oud's plannen De aanvaring der „Orania" OP BEZOEK BIJ FREULE v. d. POLL Opdringen niet te stuiten Caféhouders wenschen later sluitingsuur De zaak Ries R. Hoogland f Militaire documenten gestolen Mr. L. J. A. Trip 60 jaar Postzegelautomaten en regen 3e BLAD PAG. AMERSFOORTSCH DAGBEAD ZATERDAG 21 NOVEMBER 1936 Doordat het publiek de afzets tingen verbrak, ontstond een ware chaos met angstige momenten ZEIST, 20 November. Het was als een loopend vuurtje door het dorp gegaan, dat de Prinses van daag in den namiddag een bezoek zou brengen aan Haar vriendin, Freule van de Poll, en zoo was het ook gereedelijk te verklaren, dat omstreeks het uur van vieren bij de kruising van de Laan van Beek en Royen en de Dorpsstraat zwart zag van de nieuwsgierigen die gaarne onze Prinses wilden toejuichen, en 'tevens gekomen waren in de hoop, dat ook Prins Bernhard zijn ver loofde zou vergezellen- De politie, onder persoonlijke leiding van den commissaris, den heer de Lange, had de noodige maatregelen van orde genomen. Het publiek stond keurig netjes ge schaard langs de randen van de trot toirs, zoowel aan den kant van het huis „Beek en Royen", als aan den over kant, en nog een eindweg de Laan van dien naam in. Alles ging in de meest volmaakte orde, het publiek was rustig en kalm, en ook het drukke verkeer van trams, auto's en autobussen kon rustig voortgang hebben. Langzamer hand groeide het aantal wachtenden aan. vooral, toen om even na vieren de schooljeugd arriveerde, om van het gebeurde getuige te zijn. Er stonden toen zeker eenige duizenden Zeistena ren te wachten op de aankomst van de Prinses, en niets duidde erop, dat het in de volgende kwartieren daar ter plaatse zulk een geweldige chaos zou worden. Het publiek breekt door Tegen half vijf kondigde een luid gejuich, dat zich van het Rond af de Dorpsstraat in voortplantte, aan, dat de Prinses in aantocht was. En inder daad reed op dat moment de bekende grijze two-seater van Prins Bernhard voor het huis van de familie van de Poll voor. Zooals altijd, zat Prins Bern- hard achter het stuur, zat de Prinses naast hem. En juist, toen wij dat hadden kunnen constateeren, brak de chaos los. Van alle kanten ijlde het pu bliek op de Prinselijke auto af. de politic-agenten werden doodeenvou dig opzij gedrongen en haast onder den voet geloopen. Uw verslaggever zag zich eensklaps plat tegen den muur van het huis der familie van de Poll gedrukt, zoodat hem haast alle adem werd benomen, en hij dus niets, maar dan ook totaal niets meer kon zien, wijl hij alle mogelijke moeite deed om nog twee kleine meisjes van omstreeks tien jaar overeind te houden, daar ze anders onder den voet zouden zijn geloopen. Het was eenvoudig ver schrikkelijk, en uit de benauwende volte stegen tal van angstkreten omhoog; hoe de Prins en de Prinses erin geslaagd zijn om nog uit <^n wagen in huis te komen, is ons een raadsel. Wij persoonlijk hebben er niets van kunnen zien, en zeer vermoedelijk zijn daarvan alleen getuigen geweest zij. die door den drang van achter uit de menschenmenigte tot vlak vooraan werden geschoven, ja zelfs zich tegen de Ford van den Prins moesten afzet ten met handen en voeten om eenige ruimte tot ademen over te houden. Aan wie de schuld? Wij hoorden te midden van dezen chaos woorden van scherpe critick uiten aan het adres van de politie. Naar onze meening volkomen ten on rechte. De schuld van dit alles is alleen en uitsluitend te schuiven op het pu bliek zelve, dat alle normen van beleefdheid en welvoeglijkheid uit het oog heeft verloren in zijn zucht om loch maar een glimp op te vangen van het Prinselijk paar. Wanneer iedereen rustig op zijn plaats was blijven staan, had iedereen goed alles kunnen zien, cn was de ontvangst van Prins en Prin ses te Zeist wel zoo in den vorm ge weest. Wij kunnen het begrijpen, dat ook de Zeistcr burgerij verlangend was om het verloofde paar haar hulde te betuigen, doch dat had op andere wijze moeten gebeuren. En om daarvan de politie een verwijt te maken... al had den er nog tweemaal zooveel agenten gestaan, dan nog had men deze aan stormende menschenmenigte niet kun nen houden. Daar is nu eenmaal niets tegen te doen, of men moet de beschik king hebben over bereden politie. Toen het Prinselijk paar het huis was binnen gegaan, deed de politie zeer waardeerbare pogingen om weer een beetje orde in den chaos te scheppen, daarbij geassisteerd door een aantal burgers die het niet konden aanzien, en arm in arm met de agenten, recher cheurs en rijksveldwachters trachtten om de menigte weer naar achteren te krijgen, opdat ten minste de auto van den Prins naar den overkant kon wor den gereden, en het verkeer weer door gang kon hebben. Met vereende krachten slaagde men erin, om de straat voor het huis weer vrij te krijgen, echter niet dan na heel veel moeite. De heer de Lange nam den zeer wijzen maatregel om het verkeer, dat van Driebergen en van het Rond af kwam, om te leiden, en men trachtte met zachten drang weer ruim baan te maken. Dat lukte eindelijk, en zoo kreeg men een klein carré voor het huis ten minste vrij. Maar telkens als een tram passeerde, trachtte men achter het laatste rijtuig aan weer het cordon te verbreken. Dat duurde zoo. totdat het uur van vertrek weer was gcslageu, omstreeks half zes. De geschiedenis hen haalt zich De deur ging open. Prins en Prinses verschenen weer op de stoep, een luid gejuich en gejubel klonk op uit duizen den kelen, enthousiast werd het „Lang zullen zij leven" ingezet, waarvoor Prins en Prinses vroolijk lachend en wuivend dankten, maar op hetzelfde oogenblik herhaalde de geschiedenis zich. Van achteren werd er weer sterk opgedrongen, en daar kwam nog bij, dat op dat oogenblik tusschen den wagen van den Prins en de overzijde van den weg twee andere auto's stonden, een personen- en een vrachtwagen, die juist even waren doorgelaten doch door het aandrin gende publick werden tegengehou den. De menschen klommen een voudig over deze wagens heen om toch maar vlak bij de grijze Ford te kunnen komen, als apen klauterden jongens over de motorkap, cn zoo werd het opnieuw een levensgevaar lijke situatie. De menschen dron gen elkaar opzij en tegen de auto's aan, ook tegen den wagen van den Prins, waaraan een einde kwam, doordat Prins Bernhard resoluut gas gaf, en weg reed, in de richting Driebergen. Tijdens "liet oponthoud in den huize van de Poll had men getracht om de Ford tc kceren. doch dat was ten gevolge van de drukte niet gelukt. Het was al wederom een onbeschrijf lijke wanorde, en de politie kon niet anders doen dan den wagen van den Prins tegen ai te eige opdringerigheid beschermen. Wij hebben desondanks wel eenig idee, dat de Ford niet geheel onbeschadigd uit den strijd is gekomen. Wij konden nog net zien. hoe bijvoor beeld het nummerbord geheel was ver bogen. Onmiddellijk na het vertrek van het Prine-clijke paar verspreidde de menig te zich. maar toen bleek, dat er toch nog in het vreeselijke gedrang een slachtoffer was gevallen, een jongeman die onwel was geworden cn bij dc fami lie van de Poll werd binnen gebracht om weer wat op zijn verhaal te komen. En toen kwam ten slotte nog dc grootste verrassing: een eindje verder De Prinses midden tusschen geestdriftige menigte. de op den weg naar Driebergen had de Prins zijn wagen gedraaid, want hij verscheen plotseling weer in dc Dorps straat, luide toegejuicht door het den wagen omstuwende publiek. Prins Bernhard had al zijn aandacht noodig bij het t'tuur in dezo volle, maar de Prinses wuifde vriendelijk naar alle kanten. 'Eenmaal op hot Rond was de Ford spoedig uit het gezicht verdwe nen, en konden de politiemannen, die beslist geen last, van de kou meer had den, weer inrukken. Nog eens, onzes inziens heeft de politie zich niets te verwijten; een wei nig meer zelfdiscipline bij hot publick ware wel gewcnscht geweest. Het prinselijk paar te Soestdijk SOESTDIJK, 20 November. H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.II. Prins Bern hard hebben hedenmiddag wederom een bezoek aan het palcis Soestdijk ge bracht. Omstreeks drie uur arriveerde Prin ses Juliana, vergezeld van haar hof dame, Jkvr. de Brauw, in een zwarte limousine, waarop do Prinselijke stan daard wapperde, op het paleis Soest dijk. Eenige minuten later kwam ook Z.D.H. Prins Bernhard in zijn bekende grijze Ford, welke hij zelf bestuurde, in gezelschap van Ir. J. de Bie Leuvcling Tjeenk, architect te Amsterdam, bij het paleis aan, waar hij door zijn verloof de werd verwelkomd. Het doel van de komst gold ditmaal een bespreking met architect Tjeenk van het doör hem ontworpen plan tot verbetering van een gedeelte van het paleis. Onder voorlichting van Ir Tjeenk werd een rondgang door het pa leis gemaakt, waarbij de toekomstige bewoners zich tevens op de hoogte stel den van de reeds aangebrachte verbe teringen. Het door Ir. de Bie Leuvcling Tjeenk ontworpen plan zal ter goedkeuring aan H.M. dc Koningin worden voorge legd. Het uitleggen van den looper en het openen van dc blinden had zooals ge woonlijk ook nu veel publiek getrok; kon. dat de hooge gasten zoowel hij aankomst als vertrek hartelijk toe juichte. Geneesheer uit Bussum rijdt op twee stilstaande auto's bij het Palcis Soestdijk SOESTDIJK, 20 Nov. Op den rijksweg tusschen de zgn. Oranjeboom en het Paleis Soestdijk stonden om acht uur Vrijdagavond twee personenauto's rechts van den weg, met de kop naai' de richting Soest, waarvan dc bestuur ders bezig waren benzine van het eene reservoir in het andere over te bren gen. De voorste wagen had een leeg benzine-reservoir. Terwijl men hiermede bezig was, naderde eveneens uit dc richting Amsterdam een luxe-auto, be stuurd door dr. K. uit Bussum, die dc heide stilstaande auto's hoewel zij ver licht waren, niet opmerkte. Hij reed er boven op, waardoor dc voorste der twee stilstaande wagens links van den rij weg in het bosch geslingerd word en zwaar beschadigd. De achterste der twee wagens werd 25 meter vooruitge schoven en kwam op het pad rechts van den weg terecht, eveneens met groote materieele schade. De bestuur ders, de hceren H. resp. uit Apel doorn en Stcenwijk, die hij hun wagens stonden, wisten opzij te springen en bc kwamen daardoor geen letsel. De auto van dr. K. vloog in brand; de geneesheer wist nog tijdig uit zijn wagen te springen, evenals ten inzitten de dame, die een buil aan bet, hoofd bekwam. De auto brandde geheel uit, het benzine-reservoir ontplofte wonder boven wonder niet, doch liep leeg. Om half tien was de auto uitgebrand. Een politicagent kreeg bij een poging tot blusschcn de vloeistof van een der brandblusschers in het gelaat en moest zich naar het ziekenhuis begeven voor geneeskundige hulp. De snclblusschcr schijnt lek geweest te zijn. Voor een lichte operatie in het ziekenhuis ops genomen AMSTERDAM. 20 November. Tot het ondergaan van een lichte operatie ter bestrijding van een ongemak, vermoe delijk gevolg van het auto ongeval, me vrouw de Boer—Van Rijk onlangs over komen, is mevrouw de Boer heden ter behandeling opgenomen in het Port. Israelietisch Ziekenhuis te dezer stede Dc toestand der patiënte geelt geluk kig geen reden tot bezorgdheid <n d behandelende geneesheer verwacht dat mevrouw de Boer weer binnenkort zal kunnen optreden. In do eerstvolgende dagen /.nI door het gezelschap de Boer van Rijk Gorcum en Boxtel „Tropenadel" wor den gespeeld. Voor de toonèelstukken „Tropenadcl" en „Betje regeert" heel mevrouw A. Bouber zich welwil'end b< reid verklaard, de rol van mevrouw de Boer te vervullen. IIANSVVEERT, 20 Nov. Het Neder landsche stoomschip „Algorab" hedenmorgen, hoven het schaar van Waarden, omhoog gevaren en blijven zitten. Sleepbootcn cn bergingsvaartui gen zijn uitgevaren om hulp te vcrlee nen. Dc „Algorab" was in den afgeloopen nacht van Rotterdam vertrokken op weg naar Antwerpen. Het schip ligt op het oogenblik geheel droog, doch niet gevaarlijk. Het is geladen met stuk goederen. BAARN. De afdeeling Baarn van den Ned. Bond van Koffiehuis restau ranthouders en slijters heeft wederom een verzoek tot den Raad dezer ge meente gericht om het sluitingsuur voor hun inrichtingen van 11 uur n.m. te brengen op middernacht. In de toelichting op dit verzoek wijst adressante er op, dat thans definitief is bepaald dat II.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H Prins Bernhard in Baarn zullen komen wonen. Het vreemdelin genverkeer zal daardoor toenemen ter wijl vestiging van nieuwe bewoners eveneens te verwachten is. Adressante is van meening, dat dc gemeente daarom met haar 'ijd mede dient te gaan en mede dient te wer ken aan een bloeiend hotel-, restaurant- en cafébedrijf waarvoor gewenscht is, dat het sluitingsuur, evenals :n de om liggende gemeenten, bepaald \xordt op 12.00 uur 's nachts. INKWARTIERING TE BARNEVELD BARNEVELD, 20 November. Woens dag a.s. zullen in onze gemeente oefe ningen gehouden worden door het corps luchtdoel-artillerie uit Utrecht. In ver band hiermede is den bewoners van ons dorp in den nacht van Dinsdag op Woensdag inkwartiering van militai ren aangezegd. Naar verluidt bestaat er kans dat Z.D.H Prins Bernhard de ver richtingen zal gadeslaan, officieel is dit echter nog niet bekend. Ook de commandant van het veldleger zal dc oefening, waaraan ook door vliegtui gen zal worden deelgenomen, bijwonen. Mocht bovenstaand gerucht officieel bevestigd worden dan zal de belang stelling bij de komst van den Prins van de zijde der Barnevelders stellig groot zijn. SLACHTING ONDER SCHAPEN EEMNES. Vermoedelijk door de zelfde honden die eenige weken gele den een li-tal schapen verscheurden, zijn thans wederom 2 schapen het slachtoffer van de bloeddorstige honden geworden De eigenaar, de heer Brou wer, vond zijn dieren gistermorgen deerlijk verminkt, hoewel nog levend, in het weiland. Ook nu was er van de honden geen spoor te bekennen. Intrekking reisbelasting. Belasting van ongehuw* den in onderzoek Ontleend is aan de Memorie van Ant woord op het voorloopig verslag over de begrooting van financien 1937: Met vroeger reeds door den minister in uitzicht gestelde ontwerp tot techni sclic herziening van de omzetbelasting wet is thans, nadat de adviezen van verschillende instanties omtrent een voorontwerp zijn ontvangen in een ver gaand stadium van voorbereiding geko men. De Minister is voornemens de intrekking van het wets, ontwerp tot heffing van een reisbelasting te bevor» deren. De minister deelt mede, dat de regee ring een commissie van eenige hoofd ambtenaren, ressorteerende onder de departementen van financiën, van han del, nijverheid en scheepvaart en van sociale zaken heeft aangewezen, aan wie is opgedragen een onderzoek in te stel len omtrent de wenschclijkheid en de mogelijkheid van verlaging van de a c cijnzen op bier en gedistil leerd. Het vraagstuk van de belasting van ongehuwden is thans nog in onderzoek bij een op 11 Juni 1930 door den minister ingestelde commissie. Met betrekking tot dc t. a. v. de ta bakswet kenbaar gemaalde wenschen meent de minister te mogen volstaan met de mcdcdeeling dat een ontwerp van wet, houdende wijziging van de tabakswet in pen ver gevorderd stadium van voorbereiding verkeert. De zaak:Ries Inderdaad is de minister voor de arrestatie van den thesaurier-generaal niet onkundig geweest van het feit. dat deze hoofdambtenaar van strafbare handelingen werd verdacht. Hei zich op de hoogte stellen of de verklaringen van den in het verslag bedoelden ge tuige vertrouwen verdienden, lag zeker niet op zijn weg, hij zou zich daarmede hebben begeven op een terrein, dat niet het zijne, doch dat van politie en justi tie Is. Wel heeft de minister over deze aangelegenheid een uitvoerig en ernstig overleg met zijn ambtgenoot van justi tie gepleegd. Dat overleg heeft geleid tot de slotsom, dat een ingrijpen van de zijde der regeering, justitie en politic ernstig zou hebben kunnen belemmeren in de uitoefening der haar opgedragen taak. De minister is stellig overtuigd, dat dc regeering, ware zij tot zoodanig ingrijpen overgegaan, schromelijk in haar plicht zou zijn tekort geschoten. Het hier vermelde ontslag, evenals dat uit het lidmaatschap van een aan tal andere commissies, was de noodza kelijke consequentie van dc schorsing het ambt van thesaurier-generaal, omdat voor de richtige vervulling van het lidmaatschap van commissies wel ker werkzaamheden ten nauwste me' zijn hoofdambt samenhangen, wordt vereischt. Het is een vaste regel, dat de onder bet departement van financiën ressor teerende ambtenaren in hun ambt wor den geschorst, indien tegen hen een strafrechtelijk onderzoek wegens een ernstig feit wordt aanhangig gemaakt De minister heeft geen vrijheid kunnen vinden om van dezen regel in het on derhavige geval af te wijken. Kon. Holl. Lloyd krijgt schadevergoeding Uit Lissabon seint Ilavas-A. N. P. De Koloniale Scheepvaart Maatschappij is veroordeeld een schadevergoeding van 90S cop tos te betalen aan de Koninklijke Hollandscho Lloyd, voor de ichade, welke deze laatste maatschappij heef geleden bij de hotsing van dc Orania en dc Leonda in de haven van Leixoes. Directeur van het Bureau voor Kinderbescherming te Amsterdam Naar „Het Volk" meldt, is te Amster dam in den ouderdom van 53 jaar over leden de heer lt. Hoogland, directeur van liet Bureau voor Kinderbescher ming aldaar. De heer Hoogland is eerst onderwijzer geweest, oorspronkelijk bij het openbaar gewoon lager onderwijs, resp. tc Westgrafdijk en te Wormervcer en daarna gedurende ruim 25 jaar bij het buitengewoon onderwijs tc Amster dam. Na daarop eenige jaren verbon den te zijn geweest aan het Centraal Bureau voor Onderwijsadviczen van den Bond van Ncderlandsche Onderwijzers, werd hij belast met de leiding van het Bureau voor Kinderbescherming. Van zijn hand zijn eenige geschriften ver schenen over zwakzinnigenzorg, school artsendiensten, jeugdwerkloosheid, enz. Hij was ook lid van den schoolraad voor het Buitengewoon Lager Onderwijs. Dc crematie van het stoffelijk over schot is bepaald op Zaterdagmiddag om kwart over drie tc Westerveld. SLUITZEGEL HUWELIJKS FEESTEN 's-GRAVENIIAGE, 20 Nov. Het Ilaag sche comité dat zich gevormd heeft ter viering van het huwelijk van het Vor stelijk paar is thans met de posterijen tot overeenstemming gekomen, omtrent de uitgifte van een sluitzegel verkrijg baar bij alle postkantoren in het ge- heelc land. De opbrengst van den ver koop komt aan genoemd comité ten goede. 10 sluilzegels worden ad 0.25 verkrijgbaar gesteld. De uitgifte kan in de laatste helft van de volgende week tegemoet worden gezien. De zegel is een uitwerking van een luchtfoto van de K.L.M., voorstellende het paleis Soestdijk De wapens van Oranje en Lippe en van Den Maag zijn in de af beelding verwerkt, alsook initialen van dc vorstelijke verloofden: J. B. Dc kleur van den zegel is- Nassau- blauw. LEENINGEN GEMEENTE ROTTERDAM B. en W. van Rotterdam stellen den Raad voor vier onderhandsche geldlee- ningen aan le gaan tot een totaal van 22V2 millioen gulden, tegen een rente van 3'/2%, met: dc directie van de Rijkspostspaarbank tc Amsterdam voor 10.000.000; Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds tc Den Haag f 0.000.000; Rijksverzekeringsbank te Amsterdam f 4*4 millioen en de Indische Pensioenfondsen te Den Haag f 2 millioen. Voorts wordt voorgesteld een 4 pro eent leening van een half millioen gul den aan te gaan met het pensioenfonds van de Ncderlandsche Handel Maat schappij tc Rotterdam. Tegen kantoorbediende twee, tegen Duitscher een jaar geciscbt BREDA. Voor de Bredasche recht bank stonu Donderdagmiddag terecht de .iS-jarige kantoorbediende G. F. B., gedomicilieerd in Princcnhage, doch lijdelijk verblijvende tc Amsterdam cn thans gedetineerd ter zake, dat hij te Breda op 37 Sept. j.l. met het oogmerk om zich wederrechtelijk tot tc eigenen iiéeft .weggenomen verschillende gc-. heime militaire documenten welke ei gendom waren van den Staat der Ne derlanden. Mode stond terecht dc veertig-jarige Duitscher G. A II., geboren te Wein- giirten (Duitschland), doch tijdelijk verblijvend te 's Grnvenhage, ter zake dat lui hot misdrijf had uitgelokt door dezen voor den diefstal van de mili taire papieren een bclooning tc belo ven. Rij den aanvang der zitting vorder de de officier van justitie, mr. II. Ser ve tins, behandeling der zaak met ge sloten deuren, op gronden aan hot al gemeen belang ontleend „omdat bij het getuigenverhoor" aldus spreker „toestanden ter sprake zouden komen, welker publicatie in strijd met het landsbelang moet worden geacht". T11 dc zaak tegen R., die een vol ledige bekentenis aflegde, eischte het O.M. twee jaar gevangenisstraf wegens diefstal. De verdediger, mr. Kuypers uit Bergen op Zoom, pleit te clementie. Tegen den Duitscher II., die ont kende B. tot diefstal te hebben aangespoord, eischte het O.M. een jaar gevangenisstraf. De verdedi ger van dezen laatste, mr. E. van Micrlo, pleitto vrijspraak. Uitspraak in beide zaken 2 Dec. a.s. Naar dc Telegraaf verneemt, betreft het hier den diefstal, welke gepleegd is in de bureelen van het eerste genie- commandcmcnt to Breda. De verdachte B. zou in opdracht van verdachte II. vriendschappelijke betrekkingen heb ben aangeknoopt met den concierge van de genie-bureclcn ten einde dezen over te halen de bewuste stukken te stelen. B. deerl dit echter niet, knoopte wel de betrekkingen aan en maakte van de gelegenheid, dat hij hij den con cierge op bezoek was, gebruik door de kantoorlokalen in te sluipen en daar uit het bureau dc geheime stukken te stelen. 's-GRAVENIIAGE. 20 Nov. De pre sident van dc Ncderlandsche Bank, Mr. L. J. A. Trip, is vandaag 60 jaar geworden. Hoewel het de bedoeling van den heer Trip was, dezen dag uitsluitend in hui- sclijken kring te herdenken, werden Mr. L. J. A. Trip hem toch van zeer vele zijden, zoowel in den vorm van bloemstukken als per brief en per draad, gclukwenschen toe gezonden, hetgeen tc zijnen huize aan dc Bankastraat hier ter stede reeds in den loop van den ochtend lot een Waren stroom was aangezwollen. De jubilaris verrichtte op de gewone wijze heden zijn ambtsbezigheden. Het vochtige weer blijkt invloed te hebben op de postzegeluutomaten, die sinds kort in verschillende steden des lands zijn aangebracht. Er zijn op de postkantoren klachten ingekomen over het feit dat de postzegels niet door de gleuf komen, daar zij door de vochtig heid tegen den binnenrand blijven plak ken .Dit verschijnsel komt vooral 's och tends voor en bij automaten in stille buurten, hetgeen er op wijst, dat het verschijnsel ontslaat ais de automaten weinig gebruikt worden Ile.t is eenige malen voorgekomen, dat personen die 's och lends goecl doordraaiden, in plaats van twee. vier postzegels voor 12 cent kregen. Zij incasseerden dus. wat de gebruikers van den vorigen avond te kort kwamen Daar de automaten naar Weensch 'oorbeeld zijn vervaardigd, zal. volgens bet Vad.. de Nederlandsehe fabrikant fde Ver. Blikfahriokonl eenige wijzigin gen dienen aan te brengen, overeen komstig ons klimaat. INVOERRECHT POOTAARDAPPELEN IN FRANKRIJK 's-GRAVENIIAGE, 20 Nov. De directie van den landbouw deelt ons mede, van den rijkslandbouwconsulent te Parijs bericht te hebben ontvangen, dat liet invoerrecht op pootaardappe- len in Frankrijk is verlaagd van frs 31.20 tot frs. 25- per 100 K.G. Voor pootgoerl van fabrieksaardap pelen mits ingevoerd mot speciale ver winning van het Fransche ministerie van landbouw, is een invoerrecht van frs. 15.— per 100 K.G. vastgesteld.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 9