ONZE WEKELIJKSCHE MODE-SHOW Mogen wij U even iets duidelijk maken, Mevrouw? UIT EIGEN PEN Onze Briefwisseling Onze Reilharadel De Sierra Nevada In het restaurant De Moderne Speciaalzaak Langestraat 29 Telefoon 879 Wat Beste Nichten en Neven! Alle brievén kwamen neer op den grooten dag... 5 December, het bezoek van St. Niqolaas eri Zwarte Piet. Vol verwachting klopt ons hart, was steeds tusschen .de régels door te lezen. Nou, beste familie,uk hoop dat jullie allemaal tevrèden over den Sint zult zijn en jullie vele cadeaux moogt krij gen. Maar dien Wensch kan ik volgen- de week Zaterdag nop herhalen, want dan is h?t jiiist.de groote avond. Onze vromere 1 nicht Waterchinees was zoo vriendelijk rrtij voor de krant een verhaal toe te sturen, waarin zij vertelt, hoe het kwam. dat zieke Groetje toch een pop kreeer. Maar eerst nog even het familienieuws. De groeten doen: Anjelier aan Lach- veel en Boschviooltje; Duinpieper aan Girl Pat, Stomivogeltje en Shirley Temple: Madeliefje aan Boschviooltje en Heidebloempje; Duinroosie aan Woudlooper. Heidebloempje en Piccolo: Robbedoes aan Lachveèl, Klaverblad en Veldmuis. yy yy Een Sinterklaasvertelling Kleine Hans zat in gedachten ver diept voor zich uit te staren. Wat had Moeder ook weer gezegd? Oh. ja, dat S:nterklaas ook dit jaar wel niet bij Hans en Greetje zou ko men. Wat was dat jammer, niet omdat hij zoo erg naar al dat moois verlangde, maar Hans wist wel, dat zijn ziek zusje zoo graag een pop had willen hebben. Ze lag nu al maanden en maanden op bed en het leek wel of ze niet beter wilde worden. Wat had hij een medelij den met haar. Moeder zeker ook, want ze pinkte ieder moment een traan weg. Eiken dag dacht Hansje daaraan, wat Moeder hem verteld had. En nu zou 't morgen al Sinterklaas wezen. Zou hij 't durven, wat er in zijn klein hoofdje rondspookte. En zou zwarte Piet dan niet boos zijn? Maar eindelijk deed hij het toch en pakte papier en potlood en raad eens wat Hans deed? Hij schreef een briefje aan Sinterklaas, waarin hij vertelde hoe arm ze waren en over zijn ziek zusje, dat zoo graag een pop wilde hebben. Hij liep zonder dat Moeder het merk te naar de brievenbus en gooide daar zijn brief in. Oh, wat zat die kleine Hans in angsten; zou Sinterklaas zijn brief lezen en zou hij soms een pop aan Greetje brengen? We zullen eens zien hoe dit afliep. Dienzelfden avond, toen Zwarte Piet eens naar de brieven bus liep. om te zien of er wat in zat voor Sinterklaas, van een vader of moe der, die een lastig en ondeugend kind had en dit aan Sinterklaas schreef, vond Piet alleen maar een klein briefje, en dat was van onzen kleinen Hans. Hij las het door en knikte ernstig zijn zwar te krullebol, wat zal Sinterklaas daar wel van zeggen? Nu Sinterklaas ging direct boodschappen doen met Piet. toen hij dit gelezen had. Nu wat zou dat ge weest zijn? Den volgenden avond werd er hard bij Hans en Greetje aan de deur ge klopt en toen moeder ging kijken zag ze daar drie groote pakken liggen, waar op stond voor Hans en 't zieke zusje. Wat waren ze blij. Greetje had een prachtige pop gekre gen cn Hans een locomotief en allebei nog een heeleboel lekkers. Zoo werd de brief van Hans door Sinterklaas beantwoord. Waterchinees. Ilans Mossel schrijft me, oogen- schijnlijk de brief van een nieuw fa milielid. Maar dat is niet zoo. Vele nichten en neven zullen zich Nat Go- nella nog wel herinneren en deze is weer teruggekeerd onder een nieuwen naam met nog altijd zijn groote voor liefde voor jazz-muziek. Nog wel be dankt voor je bonnen. Ja, als er boven de raadsels „ingezonden" staat, dan zijn ze gemaakt door een of ander familielid. Het beste er mee verder, neef Mossel. Roodborstje is aan het typen ge slagen en heeft me zoo een aardig brief je geschreven. Hij heeft hard zijn best gedaan om de vriendschap van Zwarte Piet te winnen en dat is hem gelukt ook! Dus kon ons neefje fijn snoepen. Jij bent een geltiksvogel, hoorl Girl Pat. Neen, verder dan ik reeds gedaan heb, mag ik niet uit de school klappen, hoor! Grappig, dat je er niets van gemerkt hebt. Zeg, die lceraar stond bij jou goed aangeschreven en jij zeker ook bij lièm, hè? De schrijver van dat boek is nu gelukkig bekend; heb je de Hollandsche vertaling al gelezen? Zeg, Girl Pat, ik hoop dat je een prettigen avond zult hebben cn natuurlijk reken ik er op, dat je op gezellige wijze ver slag zult uitbrengen. Afgesproken, nicht. Heb je den prins nog goed gezien, nadat je den brief weggebracht had? Speel graag. Ik kan niet beoordee- len of jullie stout bent geweest, maar de Sint wel. Je moet dus maar afwachten, het zal wel gaan. denk ik! De raadsels heb je goed opgelost, Spcelgraag. Lobelia. Wat heb jij een mooi schrijfpapier. Heb je dat zeker voor je verjaardag eens gekregen. Ja, het is nu de tijd van repetities geweest en ik hoop. dat je ze goed gemaakt hebt. Vertel je me een volgenden keer de cijfers? Zoo lang ik ruilhonnen voor je heb, zul je niet te klagen hebben. Over een paar we ken stuur jij er ook wel weer een paar in. De raadsels waren te gemakkelijk. Natuurliefhebber vertelt me in zijn kort briefje wel driemaal, dat hij me niets bijzonders te schrijven heeft. Maar tevens belooft hij beterschap en daar vertrouw ik op. Dus tot weder- schrijven, Natuurliefhebber. Lachveel. Neen, elke Oom Bob ts een goede vriend van St. Nicolaas, dus loopt mijn naamgenoot ook geen gevaar door Pieterhaas lastig gevallen te wor den. Jij had dus iets gemerkt, slimme Lachveel, maar nu is het weer in orde. Gegroet. Storm vogeltje is erg verkouden, ik merk het aan haar brief, die lang niet vroolijk en vlot is als anders. Misschien, en dat hoop ik maar, hen je weer hecle- maal de oude Stormvogel, wanneer je dit leest. Je zult je toch een speciale rijm- bui aan moeten meten, nicht, want an ders is 5 December lang niet zoo leuk. Nu je geen huiswerk hebt, heb je tijd genoeg om lang en zwaar te denken. Succes, nicht! Kwikzilver schrijft me over zijn bezoek aan Rotterdam; vooral het speel goed heeft veel indruk op hem gemaakt. Dat begrijp ik, maar toch geloof ik. dat je blii bent, weer in onze stad terug te zijn, is het niet waar, beste neef Babbeltje doet me een verhaal over korfbal-wedstrijden. Dat vind ik wel aardig, want het is een sport, die door onze familie weinig beoefend wordt. Hei spel lijkt me niet erg makkelijk, want het wordt, wanneer hel tenminste goed gaat, zeer snel gespeeld. Bevalt het je over het algemeen nog al? Doe mijn groeten terug aan nicht Piccolo, beste Babbeltje. Arend, .wanneer je wilt schaatsen rijden, moet je ook flink tegen de koude bestand zijn. IJs en warmte gaan nu eenmaal niet samen. Zeg, jij hebt over je verjaardag niet te klagen gehad, want ie hebt mooie cadeaux gekregen. Jam mer, hè, dat het zoolang duurt, voor je weer jarig bent. Arend Watergeus is ook naar de aan komst van St. Nicolaas geweest en vond dat een leuke gebeurtenis. Dat album van Verkade heb ik gezien en ik vind het, net als jij, heel mooi: Zorg maar dat je het gauw krijgt. Prettig dat je ver- keersstad zoo goed opschiet. Zulk werk vond ik ook altijd leuk, Watergeus. Anjelier doet me mededeelingcn, die ik reeds wist. Dat is vreemd, hè, maar toch is het zoo. Ik zou maar niet naar de oplossing van dit raadsel zoe ken, hoor! Gefeliciteerd met de trui; ik hoop, dat je er lang pleizier van mag hebben. Vertel me eens een volgenden keer. wat je alzoo met St. Nicolaas aan je broertjes en zusjes hebt laten bren gen en of St. Nicolaas ook goed aan jou gedacht heeft. Dat laatste moet volgens mij wel, want... nee, verder zeg ik niets, Anjelier! Asoko schrijft niet veel nieuws, hij heeft het waarschijnlijk druk met an dere dingen. Een volgende maal beter, beste neef. Schiet je al op met je post zegelverzameling? Woudlooper heeft zoo langzamer hand met de raadsels een heele biblio theek gewonnen. Zoo zie je, dat kennis altijd beloond wordt, neef. Je vraagt bon nen van hot Verkade album, maar voor ik daar voorraad van heb, zal nog wel even duren. Maar krijgen doe je ze ze ker. Woudlooper. Ik vind dat je brieven zoo mooi van lengte zijn. Laat het dus maar zoo! Mi ra heeft haar knie bezeerd en maakt zich nu bezorgd over het feit, dat ze, wanneer er ijs komt, niet rijden mag. Nou, Mira, ik kan je gerust stellen hoor, want schaatsenrijden laat nog lang op zich wachten en dan loop jij al weer als een kievit! Het beste hoor! Duinpieper is razend druk met de voorbereiding van 5 December. Dat vind ik best, maar niet, dat je de repetities op school niet ernstig opvat. Heusch, Duinpieper, je moet je werk goed lee- ren, want anders loopt het mis en dan heb je er later spijt van. Je kunt het best. Dat is dus afgpsproken en laten we zeggen, een St. Nicolaas-cadeau van jou aan mij! Groet je Tjiftjaf van mij? Madeliefje is op de schapenjachf geweest. Ik had die gebeurtenis daar ver weg op de heide wel eens willen zien. Met die „beestjes" van het panorama be doel je zeker plaatjes. Ik zal je er aan helpen hoor. Zeg, wanneer de schapen weer eens zoek zijn, kom je me maar waarschuwen. Dan gaat de familie van Oom Bob op jacht! Duinroosje zal voortaan, evenals Madeliefje, niet meer vergeetachtig zijn. Er breken nu prettige dagen voor jullie aan in December, feestdagen cn vacan* tie. Wat wil je nog meer, hè? Wat je. bij den kersthoom vragen moet, ja, beste nicht, dat moet je zelf beslissen, want dat weet ik heusch niet in jouw plaats. Maar je hebt nog tijd genoeg, om over die vraag na te denken, Duinroosje! Robbedoes, ik zal eens zien, of ik dat nummer van Verkade album nog voor je heb. Daar ben ik anders lang niet zeker van. Desnoods kunnen we het aan de familie vragen. Ook hoop ik een van Nelle-merk voor je op te diepen, al bestaat de voorraad daarvan op het oogenblik uit niets. Je hebt de raadsels goed opgelost, Robbedoes. Nu groet ik je maar. Klaverblad was verrast over mijn mededeeling en is er verder hest over te spreken, dat ik niet gesproken heb van „oude" nichten. Wat maak ik nu een goede beurt bij ons Klaverblaadje! Vreemd, dat jij niet bang bent voor de Sint, ik vertrouw dat niet, hoor! Ik kan niet antwoorden op alles wat je me ver telt, maar ik heb ie brief weer echt met veel pleizier gelezen. De echte oude Draaitol las ik er uit. Groetjes, hoorl Robinson Crusoë wil ook gaan schaatsenrijden. Geduld maar, beste neef. Heb je een prettigen verjaardag ge had? Daar hoor ik dan nog wel wat over, hè? Nu weet ik ook niets meer. De oplossingen Eigenlijk ben ik een beetje boos op mezelf, want ik had de raadsels veel te gemakkelijk gemaakt. Maar ja, jullie hadden natuurlijk pleizier en daarom lach ik maar met jullie mee. De oplos singen waren: St. Nicolaas en Zwarte Piet. Liefst 21 familieleden hadden dat zoo gevonden en nu kon er maar een ge lukkige zijn. Welnu, dat was zoowaar ons aller nicht Klaverblaadje. Verder hoef ik haar niets te zeggen, nietwaar, draaitol? De nieuwe raadsels zijn een tikje moeilijker, maar bang hoeven jullie er heusch niet \oor te zijn! De raadsels Het antwoord bestaat uit 12 letters en twee woorden, die jullie zeker niet ver wacht hadden! 11, 2, 3 en 4 maakt men van gras. 8, 9 en 6 brengt licht na den nacht. 5, 7, 1 en 12 gebruikt men bij kampee ren. 10 is een medeklinker. II Op de kruisjeslijnen komt een woord, dat bij den winter hoort. X X X X X X X X X 1. Gevraagde woord. 2. Drijft op water. 3. Soort. 4. Verzoek om stilte. 5. Medeklinker. Den heer A. v. d. H. dank ik hartelijk voor zijn gesorteerde postzegelbijdrage aan onze rubriek. Liefhebbers zijn er ge noeg! Johann Strausz krijgt oude boe- kenbonnen en Hille-bonnen. Mevrouw P. Voor U zijn er Ver kade-bonnen. Mevrouw K. stuurt mij voor de fa milie een mooie collectie, die ik best ge bruiken kan. Uw zoon kan gerust een tijdje meedoen; er zijn wel neven, dje veel ouder zijn! Hans Mossel vraagt postzegels, liefst van Nederland en Koloniën. Speelgraag voor jou heb ik oude boeken bonnen. Lobelia vraagt boekenbonnen, Ilaka en Oosterveenbonnen. Natuurliefhebber kan Hille bonnen komen halen. Stormvogeltje, voor jou zijn er wellicht Hillebonnen. Dikkie en Pindaman tvragen Sunlight en Duifbonnen. Als dat maar gaat! Anjelier, D.E. punten liggen voor je klaar. Asoko mag postzegels komen halen. Woudlooper voor jou zijn er D.E. punten. M i r a kan ik slechts aan postzegels helpen. Duin roosje vraagt een panorama. Robbedoes heeft no. 115 van Ver kade album. De Boerderij noodig en ver der één van Nelle merk en D.E. punten. Klaverblad vraagt van Nelle, Lcverszeep en Boekenbonnen. Dat kon wel eens niets geven! M e v r. B. v. A. hen ik zeer dankbaar voor de vele bonnen. Gaarne ruil ik deze met boerderij bonnen. Maandagmiddag na 3 uur kunnen de ruilhonnen gehaald worden aan het bureau. Hartelijk gegroet OOM BOB. De Sierra Nevada of het Snee:; gebergte is het hoogste gebergte het Pvreneesche schiereiland h woord Sierra is eigenlijk afgeleid het Portugeesche woord serra, „zaag" bcteekent Omdat de kelens op het Pvreneesche schiereilad allemaal lijken op een soort zaag, hun eigenaardigon, sterk uitgoknn den vorm, heeft mop ze ook Sierra noemd. In de Sierra Nevada nu, kan ns'1 landschappen bewonderen, waan men veronderstelt, dat ze zoo zijn bleven vanaf het begin de wereld maken echter wel een eenigszins der schcn indruk. Er is in het geheel e- plantengroei en men ziet er slee, rotsen cn water. Gast: „Kellner, ik heb een hd kip besteld. Hoe lang moet ik daar nog op wachten? Kellner: „Tot er iemand kc: die de tweede helft bestelt, want kunnen toch niet een halve kip s ciaal voor U gaan slachten!" Kleine Liesje komt in de keuken: z:et, dat de melk overkookt Vlug r> ze naar moeder toe en zegt: „O. e der, de melk wordt grooter dan pan!" Gerda komt vroolijk thuis en \en haar ouders, dat zij over is gep naar de tweede klasse. Iedereen ise blij. Een poosje later vraagt f; vader: „En wie is er blijven zitten?' Gerda antwoordde: „Wij zijn i maal overgegaan, alleen de onderwv is blijven zitten!" Hansje en haar ouders zijn hij1 tante uitgenoodigd, om te komen f Wanneer men aan tafel gaat du; haar oogen nieuwsgierig over do *i heen. Er staat oa. een groote set met slagroom op Verbaasd kijkt daar naar. Dan fluistert ze haar der in het oor: „Ik wil alles eten.u dat, waar vader zich mee scheert, ik wel niet lusten. Een heer komt een hotel binnen vraagt den portier: „Logeert hier een zekere heer Van Duin?" „Helaas niet," antwoordde do tier, die tot voor korten tijd verkft is geweest. „Maar kan ik U miss» met iets anders dienen?" Bovenstaand kort manteltje van bruine, beige en vio lette geruite Schotsche wol is zeer licht in het dragen. De stof is schuin verwerkt, nauw aansluitend in de taille met ruime mouwen en breede schouders. Heel vindingrijk heeft men de ceintuur en de revers met een ,,S" geslo ten, dit is vooral practisch door de elasticiteit van de ceintuur. bom suzsl srvw Mftvytit De moderne Grieksche gewaden vragen om een daarbij passend schoeisel. Hoe excentriek deze sandalen ook mogen schijnen, toch zijn ze met de japon in harmonie. Natuurlijk moet men volmaakte voeten hebben, om ze te kun nen dragen. Met deze casaque van zwart crêpe met wit vestje heeft de ontwerper een heerensmoking willen navolgen. Handschoenen, hoed en schoe nen zijn van zwart wildleer. Vele zaken geven nu, voor St. Nicolaas cadeaus. Het zal U wel opvallen dat wij daar niet aan meedoen. Wij hebben de overtuiging, dat wij U een grooter pleizier doen, als wij bijz. geschikte stoffen voor geschenken in den prijs naar verhou ding verlagen, om U in staat te stellen, leuke dingen bij ons te koopen en voor het geld dat U overhoudt nog kleine wenschen te vervullen. Wij bieden aan: 2 80 meter d.w.z. ruim 4 2.80 d.w.z. 4 2.80 d.w.z. 4 130 c.M. br. wol japonstof voor 2.50 •i ii m >i ii ii f 3.50 ii ii ti ii n li 4.75 Nu gaan wij nog verder. Om Uw geschenk een mooi aanzien te geven zullen wij het in een fijne luxe doos verpakken. Daarom Mevrouw, geeft U een cadeau van B. L., het beteekent een geschenk van smaak.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 16