PRINSELIJK PAAR TE EINDHOVEN Auto tegen boom gereden De gevaarlijke benzine Een inbrekers complot TOONTJE VAN TEUTEN DE MILLIONNAIR PRINSES JULIANA ONTHULT RADIO MONUMENT Auto onder water gevonden SlHT NICOLAAS PAKKETTEN MET DE POST Conciërgewoning uitgebrand Minstens 15 inbraken gepleegd DE DEBACLE BIJ Lakemans Bank Brand in een huis vol menschen Hevige autobotsing Wondergoed afgeloopen Bende rijwieldieven ontmaskerd RADIO-PROGRAMMA'S Ie BLAD PAG. 5 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 30 NOVEMBER 1936 BI/V/V EN LAND Prins Bernhard legt den eersten steen voor een sterrekundig I, observatorium Het eerste bezoek, dat de Vorste- lijkë Verloofden Zaterdag te zamen en officieel aan Eindhoven brachten, is een gebeurtenis geworden, die een beweging heeft veroorzaakt, zooals nog maar zelden in een werkstad als deze is waargenomen. Geduren de heel den tijd dat de prinses en de prins in Eindhoven vertoefden deinde over alle stralen een golf van spontane Brabantsche vreugde, die ten top steeg, wanneer liet Vors telijk Paar zich maar even vertoon de, vooral toen het zich per auto naar het stadspark en vandaar naar de Gemeentelijke ontvangzaal, ,het Stedelijk van Abbe-muscum. begaf. Het doel van dit vorstelijk bezoek was «de onthulling van het radio-monument, dat is opgericht ter herinnering aan de eerste radiotelefonische verbinding met Indie, waarbij H.M de Koningin zich rechtstreeks tot de bevolking van onze Overzcesche Gewesten richtte. Prinses Juliana zou deze onthulling verrichten en Prins Bernhard was voor deze gelegenheid uitgenoodigd om den eersten steen van het astronomisch ob servatorium te leggen, dat dr. A. Philips aan de afdcefing Eindhoven van de Ned. Ver. voor W eer- en Sterrenkunde had geschonken. De aankomst Daartoe kwamen de Prinses en de Prins tegen half drie te Eindhoven aan. Aan de grens van de gemeente werd het Vorstelijk paar op den Boschdijk dooi burgemeester A. Verdijk verwelkomd Diens dochter, mei. Annie Verdijk, bood de Prinses een tuil bloemen aan. Onmiddellijk na dt?ze korte begroeting stelde de motorpolitie zich op. die met twee zijspanrpotoren. gevolgd door een auto met politiecommissaris Brinkman en den auto van den burgemeester, aan den koninklijken auto voorafging. De stoet werd weer door de motorbrigade gesloten. Langs een omweg reed de stoet door 'de stadsdeelen Strijp en Gestel naar het achter den Elzcnt gelegen stadspark. De meeste bedrijven en alle gemeente lijke instellingen hadden hun personeel vroeg het week-end laten beginnen, zoo- flat bef geen wonder was. dat langs heel 'den kilometers langen intochtswcg hef publick in drommen stond bijeengepakt. Hef weer was voor den tijd van het jaar goed en groot was het enthousiasme: men wist immers dat dit vorstelijk be zoek thans op de eerste plaats de bur gerij gold. Nauwelijks hadden de Prinses en de Prins bij den ingang van bet stadspark den auto verlaten, of bazuingeschal weerklonk, waarop- de Philinsharmonie het Wilhelmus speelde en de dochtei van den voorzitter van liet radio-comité mej. F. van der Putt, bloemen aanbood De burgemeester begeleidde de Vorste lijke bezoekers naar het dichtbij den ingang gelegen monument. Rechts daarvan vvnc eon getimmerte verrezen, waaron de Prinses en de Prins plaats namen in cre/elsrhnrt van burge meester Verdijk, den voorzitter van hef monument-comité hei Tweede Kamerlid K. T, TT van der Putt rlen Tomp1'«saris der Ttoninm'n in Norwd Brabant »br mr dr. A. v. RijskevorpeJ en dr. A Philips met hunnen ecbfgenooten. De burgemeester heette namenc stads bestuur en lie vol king het gezolscban van harte welkom, in hef bii'onder T-Ï.K H. Prinses Juliana, dip door Hare tegen woordigheid kleur en lrank troeft nar bet cultuurwerk dat limoen deze stad In de laboratoria der Philipsfabrieker» werd voltrokken. Wii ziin er aldus snr gelnkkie om d-«' TT TC.TT wordt veror^Teld door 7.. TT Pnns Bernhard omdat wii In ben heiden do dageraad van pen nieuw leven in ons Vorstenhuis mogen hegroe ïen. De onthulling De heer K. I;. H. v. d. Puft hood hierna het monument aan de ge meente aan, waarna 't oogenhlik was gekomen, dat TI.K.H. Prinses Juli ana naar voren trad en van een ver hoogde plaats aan de achterzijde van het monument af aan het koord trok. waarmede onder luid applaus bet grijze doek. dat het bronzen beeld aan het oog onttrok, was ver wijderd In naam der stad aanvaardde de bur gemeester het monument met een kort woord. Spr. sloot deze de plechtigheid met een „Leve de Koningin, leve de Princes, leve de Prins", waarmede allen hartelijk instemden. Het monument Het bronzen werk van den beeldhou wer Albert Tcrmote stelt een vrouwen figuur voor, zwevend in snelle vaart, de hand voor den tot roependen geopende» mond gekromd, als symbool van «Ie menschel ijk stem. dip voor het eerst den afstand tussdhen Nederland en de Kolo mén overbrugde. Dp figuur steunt met den voet op de breede zijde van een hak sirenen wand. Aan de achterzijde he vindt zich een herinneringsinscriptie. Terwijl de Philips harmonie den Lip po Petmoldmarsrli speelde, begaf het gr zeischap zich naar den aanbouw van het Astronomisch- Observatorium, dat even verder in het park nabij den groo- ten vijver is gelegen. Gedenksteen geplaatst Aldaar sprak de voorzitter der Weer en sterkundige vereeniging, ir. A. van Sluiters, en dankwoord tot den schen ker van dc sterrenwacht, dr. A. F. Phi lips, tot het gemeentebestuur voor het afstaan van den grond. Dr. Philips overhandigde met een kort woord een zilveren troffel aan den Prins, die on middellijk in den muur, welke op het betonnen fundament in aanbouw is. den gedenksteen plaatste. Weer langs een omweg. doch. thans door dc binnenstad, waar alle organisa ties en vereenigingen zich in „staand défilé" hadden opgesteld, begaf de stoet zich. in dezelfde volgorde als bij de aan komst, omstreeks drie uur paar het ste delijk van Abbemuseum. waar dc Prin ses. den Prins en don genoodigden thee werd aangeboden. Bij den ingang had zich voor de mo numentale trap de Kon. Tïamonic „Apol 'los lust" opgesteld, die den ..Verlovings- marsch" van J. van Beeck blies, en de Kon Zangvcreeniging ..Eindhoven? Mannenkoor" die het lied „de Bruid" van J Hart op h zong. Onder de genoodigden waren o.m. 't gemeentebestuur en leden van den ge meenteraad van Eindhoven, talrijke bur gemeesters uit de omgeving, Eerste- en Tweede Kamerleden van dit district en leden van Ged. van de Prov. Slaten van Noord-Brabant. De minister van Kolo nicn was vertegenwoordigd door den se crefaris-gcneraal van zijn departement Jhr. W. Six. Omstreeks vier uur vertrok het Vors telijk Paar weer uit Eindhoven, daarbij door een nolitie-escorte en een iuirhende menigte langs den weg uitgeleide ge daan. Vier gewonden, van wie twee vrij ernstig HEER HUGO WAARD, 29 November. - In den afgeloopen nacht tp kwart over twaalf is een auto met vier personen op den Middenweg nabij de R. K. kerk. doordat de bestuurde de bocht ter plaat se met te groote snelheid nam, tegen een boom gebotst en vervolgens groo- tendeels vernield in een sloot terecht gekomen. Alle inzittenden werden door glasscherven gewond. Voor in den wa gen waren gezeten de heer P. S. uit Spierdijk (N.H.) en diens verloofde, mei. C. B. uit Hoogwoud (N.H.). ter wijl zich op de achterplaatsen de heer C. S. en diens zuster Cath. S.. beiden eveneens uit Hoogwoud bevonden. Allen slaagden erin, nog voor gr hulp kwam opdagen, uit de auto te kruipen. De twee verloofden zakten daarop bewusteloos ineen. Dokter Spierings. die kort na liet ongeluk aanwezig was. constateerde dat bet meisje een hersenschudding had op- geloopen. Beiden vertoonden vrij ernstige verwondingen aan het hoofd. Aangezien de geneesheer adviseer de, dat zij niet mochten worden ver voerd. is het tweetal in een nabijgele gen woning binnengebracht, waar zij hedenochtend bij kennis zijn gekomen. Zij mochten evenwel ook toen niet wor den vervoerd. De beide andere perso nen. die snijwonden hadden gekregen aan gelaat en handen, ziin in den loop van den nacht per politie-auto naar hun woning vervoerd. De bestuurder bij een nood» lottig ongeval gedood VEGHEL, 29 Nov. Zaterdag avond laat bemerkte een schipper, die met zijn schip door de Zuid Willemsvaart voer ter hoogte van da Heeswijksche brug. dat hij op een voorwerp stootte Bij onderzoek bleek dat een auto in het water lag Na korten tijd was het voertuig op den wal gebracht. In den wagen vond men het stoffelijk overschot van den bestuurder den 2S jarigen reiziger J Knaapen uit Tilburg. Het is waarschijnlijk dat deze in den nacht van Vrijdag op Zaterdag om streeks half twee ter plaatse het water is ingereden, daar zijn horloge op dat uur was blijven staan. De wagen was geheel onder water eeraakt. zoodat Zaterdag niets \an het ongeval is gemerkt Het lijk van het slachtoffer is naar Tilburg overgebracht. WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN DEIL. 29 Nov. Zaterdagmorgen is te Schoonrcwoerd (Z.II.) de 60-iarige G. Paans uit Werkendam toen hij met zijn fiets den hoek Kerksteeg passeer de aangereden door een auto van den heer A. uit Leerdam, bestuurd door een chauffeur. Paans werd ernstig gewond, fn levensgevaarlijken toestand is hij naar het ziekenhuis te Leerdam ver voerd. waar direct na aankomst de dood intrad. VERZENDTU NATUURLIJK MAAR WACHT NIET TOT 4 DECEMBER DE POST KAN NIET TOCWEREN EN UW PAKKET MAQ NIET TE IAAT KOMEN! Explosie en brandje aan boord van een binnenvaartuig AMSTERDAM, 29 Nov. Groote onvoor zichtigheid van een schippersknecht wat» de oorzaak van een lichte explosie, gevolgd door een brandje, dat Zondag middag ontstond op het binnenvaartuig Credo", liggende in het Noord-Hol- landsch Kanaal tegenover den Adelaars- weg. Voor in de roef van het schip reinig de de schippersknecht eenige kleeding- stukken met benzine, terwijl in hetzelf de vertrek een kachel brandde. Door de benzinedampen, die zich ont wikkelden. ontstond plotseling een ont- ploffinploffing, waarbij de kleeding- stukken in brand vlogen. Ook de meu beien in de roef moesten het ontgelden Aan boord van een in den omtrek liggende klipperaak werd de explosie gehoord. De bemanning stelde de brand weer van een en ander op de hoogte, die spoedig ter plaatse verscheen. Met rookmaskers gingen eenige brandweer mannen het geheel in rook staande ver trek binnen Daar hel niet mogeliik was re spuiten, werden eenige emmers wa ter op het vuur geworpen De omstan digheid. dat de wanden van ijzer wa ren, voorkwam dat de brand ernstige gevolgen aannam. De schippersknecht liep vrij ernstige wonden aan gelaat en handen op en is, na door brandweerlieden te zijn ver bonden. verder onder geneeskundige behandeling gesteld. Uitslaande brand in het gebouw van de Haag» sche Schoolver» eeniging 's-GRAVENHAGE, 29 Nov. Hedenmid dag omstreeks één uur is brand uitge broken in het gebouw der Haagsche Schoolvereeniging aan de Nassaulaan 26. Het schoolgebouw staat eemgszins van den weg af en is omgeven door een grooten tuin. In hel aangrenzende per ceel is gevestigd dc legatie van Argen tinië. De chauffeur van den Argentijn- schen gezant bemerkte op een gegeven oogenhlik, dat aan de achterzijde van het gebouw der schoolvereeniging de vlammen uitsloegen en waarschuwde onmiddellijk dc politie-brandvvcer. Toen deze ter plaatse aankwam, sloegen de v lammen reeds het dak uit en wees al les er op. dat de brand van ernstigen omvang was .Met twee stralen van een der motorspuiten tastte de brandweer liet vuur aan. terwijl nog een derde straal als reserve werd uitgelegd, doch niet in dienst behoefde te worden ge steld. Na korten tijd was niet alleen het ge vaar voor uitbreiding geweken, doch begonnen de vlammen reeds merkbaar af te nemen en na een half uur spuiten kon men zeggen, dat de brandweer het vuur meester was. De brand is ontstaan en is ook be perkt gebleven tot de woning van den concierge der Haagsche-Schoolver eeniging, den heer Buma. Het schoolge bouw z^lve is onbeschadigd, als men tenminste eenige waterschade in de gymnastiekzaal huiten beschouwing laat. Aan de achterzijde van het schoolge houw zijn eenige verdiepingen voor de woning van den heer Buma ingericht. Deze is gelegen boven de gymnastiek zaal. De familie Buma was omstreeks 12 uur uitgegaan, doch met het plan weer spoedig terug te komen Niemand was toen in het schoolgebouw aan we zig. In den korten tijd. dat de familie uit was is de brand ontstaan en wel in de voorkamer op de eerste verdieping van de concierge woning. Daar stond een kleine kaclml te branden en nu schijnt tijdens de afwezigheid der be woners een vonk uit de kachel te zijn gevallen en op een kleedje of op het vloerzeil terecht te zijn gekomen De vlammen moe*en zich met groote snelheid hebben ui'gehreid, zoodal bin nen enkele minuten de geheele kamer in lichter laaie stond De beide étages van den heer Buma zijn volkomen uit gebrand. HEYMANS EN SLUYTER TE JODHPOER JODHPOER. 29 Nov (A.N.P.). De hee- ren Heymans en Sluyter zijn vanmor gen te 5.Ö0 van Gaya vertrokken en te 8.10 te Allahabad geland. Zij vlogen vervolgens naar Jhansi. waar zij te 10.37 aankwamen Vandaar stegen de vliegers op naar Jodhpoer. waar zij te 14.13 landden Zij zullen daar twee da gen blijven voor de revisie der machine. Tien beruchte inbrekers te Rotterdam gearresteerd ROTTERDAM, 28 Nov. De centra- le recherche te Rotterdam is er ln geslaagd een geheele reeks van zeer brutale te Rotterdam gepleeg de inbraken op te helderen. Vast staat, dat de hoofdpersonen, de gebr. van O. en J. H.. tezamen en in vereeniging ten minste vijftien inbra ken hebben gepleegd Dat de beruchte inbreker P. hen tenminste een keer daarbij heeft geholpen en dat ook de beruchte W S. en L.. die al meerma len wegens inbraak zijn veroordeeld, tenminste één keer assistentie hebben verleend. Deze zes personen zijn door de politie gearresteerd en wegens inbraak of me deplichtigheid in het huis van bewa ring opgesloten. Zij hebben allen een bekentenis afgelegd. Nadat men de inbrekers had gesnapt, heeft de centrale recherche nog meer ontdekt. Zij is gaan speuren naar de buit en dit had tot resultaat, dat nog vier personen, onder wie een vrouw, werden aangehouden wegens heling. Ook deze vier personen hebben een be kentenis afgelegd. Een groot gedeelte van het gestolene i3 achterhaald en in beslag genomen. Vele der gestolen gouden en zilveren voorwerpen waren reeds versmolten. Een partij zilver van ongeveer 10 kg werd eveneens in beslag genomen. De inbraken zijn alle gepleegd in den varantietijd en steeds bij families, die uitsfedig waren. Bovendien is gebleken, dat de Gebr. van O zich in Mei 1935 hebben schul dig^ gemaakt aan een overval op een schipper, die in het Zijl te Ro'erdam. nadat hij in een café aan den Hang kennis met hem had gemaakt, door hen word neergeslagen en beroofd van een portefeuille met f 450.— benevens een aantal loterijbriefjes. Verzoek om definitieve surséance van betaling toegestaan ALKMAAR, 28 Nov. In raadkamer van de arrondissementsrechtbank te Alkmaar kwam heden een 50-tal credi teuren van de N.V. Wed. S. Lakeman en Zn., gevestigd ie Enk huizen, bijeen om te beraadslagen over het verzoek \an de directie tot verleening van defi nitieve surséance van betaling. Namens bewindvoerders bracht mr. C. J. de Lange rapport uit, waaruit bleek dat de bank voornemens is een onders- handsch accoord aan te bieden. Bewind voerders achtten het daarom in het be lang van de crediteuren om het ver zoek in te willigen en wel voor den tijd van zes maanden. Uit het rapport bleek dat de bewindvoerders op 31 October voor crediteuren aanwezig achtten 471/* pet., doch hierbij was geen rekening ge houden met de kos en van liquidatie pn de loonen van bewindvoerders. Nie mand der crediteuren verklaarde zich tegen inwilliging van het verzoek. Nadat de rechtbank zich had bera den. deelde de president in openbare zitting mede, dat de definitieve sur séance van betaling voor den tijd van zes maanden wis verleend en wel van 27 Augustus 1936 af. AMSTERDAM. 28 November, Van morgen omstreeks half vijf ontdekte een 17-jarige jongen, die met twee broer- Mes op de tweede verdieping van perceel Xoordermarkt 14 sliep, een zwaren rook. Hij wekte onmiddellijk de bewoners van hel huis. De keuken op de eerste étage, waar des avonds waschgoed te drogen had gehangen bleek vlam te hebben gevat. Het was een geluk dat de brand zoo tiidig werd ontdekt, want in het huis sliepen drie families. Allen konden zich zonder moeite in veiligheid brengen, behalve een man van 26 iaar die zich. omdat de gang ook vlam had gevat, den uitweg zag afgesneden en door de brandweer met een ladder uit een raam werd gehaald. De keuken en een stuk van den gang np de eerste verdieping brandden uit. Dp brandweer blnschte het vuur met 1 straal op de motorspuit van de hoofd wacht Prinsengracht. De woning was verzekerd. VERPLEEGSTER ERNSTIG GEWOND BIJ VERKEERSONGELUK AMSTERDAM 29 Nov. - Op den boek van de Apollolaan en de Beet bo venstraat is vanmorgen omstreeks half twaalf een ernstig verkeersongeluk ge beurd. De verpleegster mej. V. reed op haar motorfiets in de Apollolaan in de rich ting van de Apollo hal. Bij de Beethovenstraaf zag zij de tram. een motor en bijwagen van lijn 24. die uit de richting van den Stadion weg kwam niet met het gevolg dat rij in volle vaart tegen de bijwagen botste. Zij werd op straat geslingerd en is door de G.G. cn G.D met een schedelbasis- fractuur naar het Wilhelmina gasthuis gebracht Den trambestuurder treft ceen schuld MEVROUW DE BOER—VAN TIJK De gezondheidstoestand van Mevrouw E. de Boer—Van Rijk, die de vorige week met goed gevolg is geopereerd, is naar omstandigheden zeei evrerii gend. Naar alle vvaarschijnliikhetj zal mevrouw De Boer in het begin van de volgende week het bed mogeu ver laten. 83. Toon van Teuten die zich na 't gebeurde in de buurt toch niet zoo heel erg veilig meer voelde, maakte dat hij een flink eind weg kwam Zoo kwam hij bij de zee terecht, waar juist verschillende andere jongetjes van millinnnains liepen te wandelen. Zooals je weet. wilden die zelfs niets van Toon weten, omdat hij altijd zoo kon opscheppen. 84. Toon stuurde een jongetje naar den voorzitter van de jongens-millionnairsclub om te vragen of ze geen vrede met hem wilden sluiten en met hem wilden spelen. En om zijn doel beter te bereiken, gaf hij den gezant een lieel dure voetbal mee, die ze bij de laatste olympiade gebruikt had den Dat was natuurlijk de beste voetbal van de wereid i| lilllL Zware materieele schade AMSTERDAM, 28 Nov. Vanmor gen te ongeveer half twaalf is do Haar lemmerweg nabij het kruithuis, het too- ncel geweest van een hevige botsing tusschen twee auto's, welke als door een wonder geen persoonlijke ongeluk ken tengevolge heeft gehad. Toen de bestuurder van een uit de richting Amsterdam komende perso nenauto een links hij den weg liggend erf wilde oprijden en daartoe zijn rich tingwijzer uitstak, reed dicht achter hem een tweede personenauto, die op haar beurt door een derde personen auto gevolgd werd. De bestuurder van rle tweede auto remde, teneinde den chauffeur van den voor hem rijdenden wagen gelegenheid te geven het erf op te. zwenken. De bestuurder van de derde auto. die in de meening ver keerde dat er slechts één wagen voor hem was. wilde deze passeeren, waar bij hij vol gas gaf. Juist was hij ter zijde van de tweede auto. toen de voor ste wagen naar links afzwenkte, met hot gevolg'dat de bestuurder van den passeerenden wagen met een vaart van 75 kilometer op de voorste auto in reed. Dc klap van de hotsing. die tot in verren omtrek hoorbaar was, was zoo hevig, dat het stuur van den aan- rijdenden wagen in twee stukken brak. Als door een wonder bleef de bestpurder. boe wel zijn wagen vrijwel in puin gereden was. ongedeerd, terwijl dit ook het geval bleek te zijn met den chauffeur van den aangereden auto. die door de botsing langs een betonnen naait ie. dat nog even "geraakt werd ge doel tel ijk op de trambaan werd ge schoven. en eveneens behoorlijk geha vend. Het schiinf wel vast te staan dat dp bestuurder van de auto die de hotsing veroorzaakt beeft, niet voldoende heeft opgelet. De. vernielde wagens .zijn wegge sleept. ROTTERDAM, 29 Nov. De Rofterdam- sche recherche is er in geslaagd een einde te maken aan de werkzaamheden van een bende rijwieldieven Negen personen zijn gearresteerd. Zij maakten er hun werk van. rijwielen te stelen, de onderdeelen te verwisselen en de fietsen dan weer te verkoopen. Niet minder dan twintig van derge lijke rijwielen heeft de recheche opge spoord. Zes der aangehouden zijn naar het huis van bewaring overgebracht Dinsdag 1 Deceml* HILVERSUM I, 1875 M K.R.O. 8-00: Wij 'oeginnen den dag 8,15: Mo: gcnconccrt 10,00: Muziekuitzending i fabrieken 10.30: Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastw L. H- Perquin 12.00: Politieberichten - 12.15: Het K.R.O. Orkest o.l.v. Marinus •t Woud 1.00: Het K R O.-Orkest - 2,& Vrouwenuurtje 3.00: Zeridcroverschnk- ling 3.05: Modecursus (8e les), d« mevrouw H. Cuppens-Geuhs 4.05: E' uur mot Franz Schubert 5.00: De K 0.-Melodisten 5.45: Do K.R.O. op felic tatiebezock 6-00: De K.R O.Melodist'. 6.40: Espcrantocursus (6e les), door I Heilkcr 7.00: Rolitiebericfhten 7,1! De Ned R.K- Blindenbond 7^35: Spor halfuurtje door P. Olthoff 8.00:- Nieu» berichten en K.R O.-mededeclingen 81! Het K.R.O.-Orkest 8.30: Gitaar-recili 8.45: Het K.R.O-Orkest 9.15: Kind'1 postzegels 9.20: Vervolg van het gitaa: recital 9.35: Hans Martin: Een Tndil vlucht vroeger cn nu in verband met hf Eucharistische Congres te Manilla, dw Hans Martin 9.50: De K.R.O.-Melodistc 10.30: Nieuwsberichten 10.35: Gn mofoonmuziek 10-45: De K.R O.-Bnys i 1. v. Piet Lustenhouwcr 11.10: Gram» foonmuziek 11.20: De K.R.O.-Boys - 11-40: Gramofoonmuziek HILVERSUM II, 301.5 M. A.V.R 0- 8 00: Tijdsein A.V.R.O-klok Gram: foonmuziek 10.00: Tijdsein A.V.F.Offl klok Morgenwyding 10.15: Gewjjój muziek 10.-30: Gramofoonmuziek ll/j Wenken voor dc huishouding 11.30: G» mofoonmuziek 12.00: De Octophoniktf 2.00: Het Omroeporkest 3.00: Brei' knipcursus 4.00: Pianorecital 4.$ Radio-kinderkoorzang 5-00: Zie f maan schu'nt door de hoornen 5.30: D nerconccrt 6.30: Zenderoverschakoling- 7.00: „cn nu, nnar bed!" 7.05: Dansrti ziek 7.30: Engelsche Les voor beginne (6e les) 8-00: Tudsein A.V.R.O. klok- 8.10: Gedenkt onze kerstpotten 8.? A.V.R.O.'s bonte Dinsdagavondtrein riM uit 10.00: Vrool'uke gramofoonmuziek- 10-20: De A V.R.O bridget met U! - Ui Nieuwsberichten. Daarna het A.V.R.O. orkest 11-30: Gramofoonmuziek 12.®;| Sluiting. BRUSSEL (VL.) 12.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Populair concert. 7.20 Salonorkest o.l.v Walter Féron. 8.20 Concert o.l.v. Arthur Meulemsns 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (FR.) 12.50 Concert door het Omroeporkest. 1.30 Dansmuziek. 5.20 Concert onder leiding van Féron. 9.35 Concert door het Omroeporkest of der leiding van Paul Douliez. 10.30 Gevraagde gramofoonplatcn. DEIJTSCHLANDSENDER <R.) 11.20 Concert o.l.v. Albert Bastian. 3.20 Concert o.l.v. Otto Dobrindt. 7.30 Dansmuziek. 9.50 Het Kamerorkest Hans von Bend». 10.20 Gramofoonmuziek. DROITWICH (E.) 12.10 Het Birminghams Theater Orkest. 4.40 Het Forum Theater Orkest. 6.45 Egon Petri spetlt piano. 7.20 Orgelconcert door Reginal Foort. 8.20 Van Phillips met zijn twee orkestf'. 8.50 Gitaar-recital door Emilio Pujol Matildc Cuervas 10.15 Pierre Bernac, tenor en Franc' Poulenc, piano. 11.20 Lew Stone en zjjn Orkest. 11.50 Dansmuziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 2