DE BOUWVERORDENING TER SPRAKE DE STEMMEN STAKEN Ned. Herv. Kerk te Baarn TOONTJE VAN TEUTEN DE MILLIONNAIR DAME DOOR AUTO GEGREPEN Ds. B. BATELAAN m Wielrijdster door auto gegrepen Radioprogramma 3c BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 1 DECEMBER 1936 RAAD VAN SOEST Het uitbreidingsplan goedges gekeurd, behoudens enkele bezwaren van Gedep. Staten Tekort bij Soester natuurbad SOEST, 30 November. De raad 'dezer gemeente kwam hedenmid dag in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van mr. G. Delteth. Nadat de ingekomen stukken waren afgewerkt, deeldt do voorzitter mede, dat Gedeputeerde Staten het uit breidingsplan hebben goedgekeurd be houdens eenige kleine bezwaren Enkele leden wenschen de bouwver ordening tot een volgende vergadering aan te houden. Wethouder do Bruyn bepleit met klem de behandeling dezer verordening in de huidige zitting. Wethouder Gasille zegt, dat de verordening artikelsgowijze zal worden behandeld en dat dan iedereen in de gelegenheid is om vragen naar voren te brengen. De wethouder noemt het B. en W. tegenwerken, indien dit punt van de agenda wordt afgevoerd. De heer Hi I horst (R.K) zegt, dat de raad een tip gekregen heeft, dat een en ander voor den Soester Bouw- kring niet in orde is en dringt nog maals op uitstel aan. De heer N o o d e r (S.D.A.P.) hoopt, dat de bouwverordening aan de orde zal komen. Spreker begrijpt niet. wat men tegen behandeling a an de veror dening kan hebben. Men kan toch de artikelen nader onder de oogen zien, zoo zegt do heer Noodcr. De heer Thyssen (K.DP dient een voorstel in tot uitstel van dit agen dapunt. ITet voorstel wordt verworpen met S tegen 6 stemmen. De heer Helmus (S.D.A.P.) wil bij huilenplaatsen cn landhuizen minstens 2 H.A. terrein doen zijn. De heer Endend ij k (AR.) acht de grootte van 1 H.A. meer dan voldoende. De heer Helmus (S.D.A.P.) zegt, dat men tegenwoordig bijna alle hui zen landhuizen noemt. Om een kleinen bouw langs groote wegen tegen te gaan, wil spreker 2 H.A. handhaven De heer Nooder (S.D.A.P.) ziet gaarne het minimum oppervlak van 2 H.A. De raad besluit hierna het in de bouwverordening opgestelde te veran deren van Va H.A. in 2 II.A. De heer Nooder (S.D.A.P.) zegt ver volgens, dat hij zich niet kan vereeni gen met do oppervlakte van 40 en 45 M2 der woningen. Spreker vreest, dat arbeiders dan in hofjes komen te wo nen. Het voorstel van den heer Horns- veld, om enkele voorgestelde maten, die bij den bouw vereischt zouden wor den, te verkleinen, wordt vervolgens verworpen met 10 tegen i stemmen. De heer Hilhorst (R.K.) stelt voor 'de oppervlakte voor de te bouwen ar beiderswoningen in plaats van 45 M2 te stellen op een minimum van 35 M2. Wethouder Gasille zegt, dat wo ningen in een plaats als de gemeente Soest grooler moeten zijn, dan in een stad en kamers van 3.50X3.60 acht spreker te klein, ook voor arbeiders. De heer Hilhorst: „Juist". Als het voorstel van den hoer Hil horst in stemming wordt gebracht, sta ken de stemmen (7—7) De heer Hornsveld (C.H.) wenscht een overgangsperiode van drie maan den voor de inwerkingtreding van deze verordening. Hierna deelt de voorzitter mede, dat de stemming over de bouwverordening uitgesteld moet worden tot een volgen de vergadering, daar de stemmen bij één artikel hebben gestaakt Begrotingswijzigingen Vervolgens is aan de orde do vast stelling van besluiten tot begrootings- wijziging gemeente- en gasbedrijf. De heer Thyssen (K.D.P.) betreurt het ten zeerste, dat nu nog een wijzi ging in de begrooting van 1936 moet worden gebracht. Het Soester natuur bad heeft, aldus spreker, een .tekort van 11.000 over het afgeloopen jaar. En als we een blik werpen op hetgeen achter ons ligt, dan moet spreker con- stateeren, dat in de drie jaren van ex ploitatie van het Soester natuurbad daaraan reeds een halve ton verloren is gegaan. De voorzitter zegt, dat dit bij de al- gemecne beschouwingen behoort. Na enkele discussies tusschen de heeren Endendijk en Thyssen over den kapitaaldienst. worden deze wijzigin gen aangenomen. Aan de orde is hierna het voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 31 Juli j.l. tot rangschikking der ge meente voor de heffing der personeele belasting in de 5de klasse. Bedoelde intrekking moet geschieden, omdat de regeering zich met plaatsing in een lagere klasse niet kan vereenigen, zulks als gevolg van den minder gun- stigen financieelen toestand der ge meente. De heer Thyssen (K.D.P.) bepleit de groote voordeelen van Soest om in de vijfde klasse gerangschikt te blij ven. 'A Do voorzitter hrengt. het voor- stol van B. on W. in stemming, hetgeen yerworpen wordt met 10 tegen 4 stem men. 3 Vastgesteld worden de besluiten der yergoeding ingevolge artikel 101 der l.o.-wet 1920 over het jaar 1933 ten be hoeve van de Emmaschool. Eveneens wordt goedkeuring gehecht aan het voorstel lot verleencn van medewerking ingevolge artikel 72 der l.o.-wet 1920 ten behoeve van: der>-bouw van een rijwielbewaarplaats bij de R.K. school te Socsterberg. Behandeld wordt voorts het adres van do Soester werkloozcn organisatie inzake aanbesteding van werken en plaatsing van werkloozcn bij den dienst gemeentewerken. Besloten wordt aan deze organisatie te berichten, dat met het gedane ver zoek tot invoering van een rouleerings- stelscl voor plaatsing van arbeiders in productief werk, rekening zal worden gehouden voorzoover geschikte arbeids krachten aanwezig zijn. Vastgesteld wordt do zomerhuisjes- verordening in verband met eenige door God. Staten gemaakte opmerkin gen, waarna wordt gepauzeerd. Na de pauze Het voorstel tot het in schenking aannemen van het Koningin Emma- monument wordt goedgekeurd. Behandeld wordt voorts het schrijven van wed. B. Kaayh to Soest, inhouden de bezwaren tegen aanbrengen van den hoogen trottoirband ter plaatse. B. en W. stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, daar de toestand daar reeds verbeterd is. De heer van de Ven (Alg. Bel.) zegt, dat de verbeteringen nieU zoo groot zijn. Ook de heer Hornsveld is doze meening toegedaan. Wethouder de Bruyn antwoordt, dat men in Soest nooit tevreden is. Er zijn wel terdege verbeteringen aange bracht en spreker acht geen termen aanwezig om tot verdere verbeteringen over te gaan. Ook de andere wegen in Soest verkeeren in een goeden toestand. Goedgekeurd wordt voorts het voor stel tot vaststelling van een ontwerp besluit betreffende het onderhands of in het openhaar verkoopen van ver schillende aan de gemeente toebehoo- rende goederen, voor zoover deze 1937 mochten beschikbaar komen. Geschorste hoofd agent van politie Dan is aan de orde de vaststelling van besluiten inzake gemeente-eigen dommen. Een scherp debat ontlokt de quaestie betreffende het verhuren van een gemeentewoning, thans be woond door den geschorsten hoofd agent van politie der gemeente Soest, aan een agent van politie. Nadat do voorzitter den heeren Stroband, T h y s s o n en Noo- d c r uitdrukkelijk heeft meege deeld, dat de quaestie van schor sing met het verhuren van gemeen tewoningen niets heeft te maken met het gedrag van den gewezen hoofdagent, worden de voorgestelde besluiten vastgesteld. Vervolgens wordt aan de orde gesteld het ontslag van H. A. Vos, chauffeur monteur in den gemeentedienst.. Wethouder de Bruyn stelt voor deze zaak in een volgende vergaderin te behandelen, daar zich nieuwe pers pectieven hebben geopend. Hiertoe wordt besloten. Steunquaestie De heer Helmus (S.D.A.P.) brengt hierna nog ter sprake de vijftig cent steunkorting, die door het college van B. on W. is vastgesteld. Wethouder Gasille merkt op, dat er van een verandering van steunre geling geen sprake is. De heer van Breukelen (K.D.P.) zegt, dat B. en W. onbevoegd gehan deld hebben, en dat dit een onrechtma tige daad is. De heer Nooder (S.D.A.P.) stelt voor om bij de Kroon in beroep te gaan over de handelingen van het or gaan. De heer Thyssen (K.D.P.) stelt voor te besluiten den minister te advi- seeren om een advies-commissie aan het orgaan toe te voegen. De heer Hom (R.K.) zegt, dat het hem niet erg duidelijk is, of het col lege het wel eens was over de steun korting. Spreker stelt de vraag, of hier toe eensgezind besloten is. De voorzitter zegt, dat hiertoe wel terdege eenstemmig is besloten. Zij bekwam een diepe wonde aan het achterhoofd TER RUSTE GELEGD SOEST, 30 Nov. Hedenmiddag te kwart over vijf heeft op de Middel- wijkstraat, tegenover de zuivel fabriek „de Soester" alhier een ernstige aan rijding plaats gehad, waarhij Mevr Sta lenhoef uit Eemnes ernstie aan het achterhoofd werd gewond. Mevr. S. stond met haar rijwiel op den straatweg toen uit de richting Baarn een personenauto van een taxi onderneming te Soest, bestuurd door Chr. H. eveneens uit Soest, met mid delmatige snelheid naderde. Doordat Mevr. S. een vijftal meters achter een brandend middenlicht van de straat verlichting, die veel te wenschen over laat, op den weg stond, werd zij door H. eerst laat bemerkt Hij gaf signaal waarop mevr S op haar rijwiel stapte en hegon te slingeren H remde uit alle macht maar kon niet verhinderen dat Mevr. S. werd aangereden en onder haar rijwiel op de straat sloeg Zij be kwam daarbij een diepe wonde aan het achterhoofd en vele schaafdwondcn In hewusteloozen toestand is zij per zie kenauto naar Eemnes overgebracht. Dr. Donker verleende de eerste hulp. Uitvaartdienst in de Oude Kerk te Huizen onder zeer groote belangstelling van vricn* den en gemeentes leden Men schrijft ons uit Huizen: HUIZEN. Onder zeer groote belangstelling vond Maandagmid dag do begrafenis plaats van ds. B. Batelaan, Hervormd predikant der gemeente Huizen, die voor dien de gemeenten lloogcveen, Ouder kerk, De Bilt, Amersfoort, Zeist, Utrecht cn Barnevcld had gediend. Voor den in de Oude Kerk gehouden herden kingsdienst vond een dienst plaats in het sterfhuis, waarbij ds. Vermaas (Huizen) voorging; de tekst daarbij was „Ik heb den goeden strijd gestreden". Omstreeks half twee vond de dienst in dc Oude Kerk plaats, die geheel ge vuld was door do inwoners der ge meente Huizen en vele andere belang stellenden. Wij merkten daarbij op den Burgemeester van Huizen, het Tweede Kamer-lid gen. Duymaer van Twist, de Utrcchlschc predikanten ds. A. Meyers en J. Goslinga, ds. de Geus (de Bilt), ds. A. Bartlema (Zeist), ds. Lod der (Bussum) en ds. A. F. Rcmme (Am sterdam). Preekstoel en catechisanten- banken waren met zwart crêpe om floerst. Ds. J. Rijnsburger van Oud- Beierland, neef van den overledene, bracht als eerste spreker in herinne ring hoe hij voor drie jaar ds. Batelaan bij de gemeente Huizen had ingeleid. Op smartelijke wijze zijn wij allen, al ius spreker, door zijn plotseling heen gaan getroffen. Beminnelijk van aard en diep Godsvruchtig laat hij in gezin cn gemeente een onvervulharo plaats achter. God is machtig, door Zijn te genwoordigheid vult hij do leegte met volheid van genade. Dankbaar herinnerde spreker aan het zeer \clo dat ds. Batelaan voor spreker zelf geweest is, cn hoe de overledene door leer cn voorbeeld het Evangelie der vrije genade verkondigde. Hij was een trouw gezant, in alle nederigheid over zich zelf weinig sprekend, ten vol le vertrouwend op do genade des go loofs. Na deze woorden werd gezongen Psalm 43, vers 3: „O mijn ziel! Wat buigt g' u neder". Niet om uiting te geven aan persoon lijke gevoelens, maar namens de ge meente Huizen sprak ds. Lans een woord van dankbare en ontroerde her innering. Wij gedenken U in uw oot- moedigen wandel, als bezielende pre diker, die getuigde van do Majesteit Gods. Met groote waardeering, innige liefde en blijvende dankbaarheid zal de gemeente Huizen Uwer gedenken. Tot de familie wilde ds. Lans zeggen: bij uw zwaar verlies heeft de Heer U niet alleen gelaten. De catechisanten van ds Batelaan zongen daarop Psalm 103 2: „Loof Hem, die U al wat gij hebt misdreven, Hoe veel het zij, genadig wil vergeven". Voor den Bond van Ned. Ilerv. Meis jes ver een igingen op Geref. Grondslag sprak ds. Lans tenslotte een woord van innige deelneming tot de familie. Een woord van herinnering sprak daarna ds. Vermaas van Huizen, die er op wees dat ds. Bate,laan het woord des Evangelies, der liefde en vertroos ting heeft gesproken in de vele ge meenten waar hij stond, en daar het het Woord Gods heeft getuigd. In de vereenigingen. waar voor hij zich heeft gegeven, zal men hem nim mer vergeten; in de gemeenten waar hij diende, liet hij een lichtend spoor achter. Hij is zalig omdat hij behoort tot die dooden die in den Ilcerc zijn gestorven. Wij missen een bidder, een werker, een wachter op do muren van Sion, maar dat is niet het laatste, Gods werk wordt voortgezet, en in vertrou wen op dien God gedenken wij onzen voorganger. Een kort woord sprak ds. van Uchelen van Hilversum, die bij va catures in de gemeente Huizen meer malen daar het Evangelie verkondigde. Als voorzitter der Ringpredikanten be tuigde ds. van Uchelen mevrouw Bate laan innige deelneming en wenschte hij haar toe, dat zij bij den Heere schuil zou mogen vinden, en bij Hem Iroost en kracht zou mogen vorkrijgen. Ook de gemeente wenschte ds. van Uchelen troost en kracht toe bij dit zwaar verlies. Namens den Gereformeerden Bond in do Ned. Herv. Kerk sprak ds. van Grieken (Dordrecht) een woord van dankbaarheid voor de groote liefde en toewijding, die ds. Batelaan voor den Bond koesterde, waarin hij lid van het hoofdbestuur was. Hij was een man vol tintelenden geest, met fonkelenden humor, die ook niet al de ernst van zijn ziel in ons midden zoo dikwijls de noodzaak onderstreepte om te arbei den, zoo veel het kon, aan het werk door God ons toebetrouwd. Namens de Ver. tot bevordering der Geref. Ziekenverpleging in Nederland sprak prof. Honig uit Kampen een woord van troost lot de familie cn de gemeente, cn getuigde daarbij van de warme liefde van ds. Batelaan voor de Ver. van Christ. Barmhartigheid, waar van spreker voorzitter is. Ds. Batelaan was een man naar wie geluisterd werd. omdat hij iets te zeggen had wanneer hij sprak; steeds gaf hij wijze adviezen en leefde hij vol deernis met het werk der ziekenverzorging mede. Ds. Bouthoorn voldeed aan het verzoek van het Zeister Comité voor Hongaarse he kinderen een woord van dank te spreken; met blijdschap wordt door velen, die als kind zijn hulp ver kregen, aan ds. Batelaan gedacht. Spre kcr riep der gemeente toe: let op den vrome en den gerechte, want diens ein de zal vrede zijn. Als vriend sprak ds. de Bruin van Rotterdam een afscheidswoord, dank baar voor een vriendschap die 35 jaren duurde, vanaf den eersten studietijd. Zijn harmonieus karakter en zijn diepe re ligieuze leven oefenden een grooten aantrekkingskracht uit Wij zullen zon der hem moeten voortreizen, maar het Woord Gods bestaat in der eeuwigheid. Moge dit Woord der weduwe en achter, blijvende tot stut en steun blijven. Het slotwoord van dezen uitvaart dienst sprak professor Hugo Vis- s c h e r, die er op wees hoe God's ge nade in ds. Batclaan schoonheid heeft gewrocht. Maar de ontroerende werke lijkheid van dit oogenblik is, dat wij saamgekomen zijn om hem uit te dra gen, omdat aan hem vervuld is de werkelijkheid van ieder menschcnleven. s'of zijl pij en tot stof zult gij weder- keeren Dat wij mrnschen mogen ver trouwen op het Evangelie Gods, dat verlossing en wederopstanding verze kert, was de inhoud van een ontroe rend troostwoord, dat prof. Hugo Vis- scher tot de weduwe en nabestaanden sprak. Hij ging vervolgens voor in ge bed, onder diepe ontroering der aan wezigen, waarmede de uitvaartdienst een einde nam. Onder zeer groote belang stelling vond daarop do teraardebestel ling plaats op het kerkhof. Van de ge legenheid, den geliefden predikant een laatste eerbewijs te brengen, hebben wel zeer velen gebruik gemaakt. Het reeds gerestaureerde deel van het kerkgebouw aan den Kerkeraad overs gedragen Toespraak van Jhr Mr G. C. J. van Reenen BAARN. Zaterdagmiddag is in te genwoordigheid van het gehcele kerk bestuur cn een groot aantal gemeente leden het reeds gerestaureerde deel der Ncd. Herv. kerk door de kerkvoogdij aan den kerkeraad in gebruik overge dragen. In zijn toespraak tot den kerkeraad merkte de president-kerkvoogd, jhr. mr. G. C. J. v. Hcenen, op, dat in de vernieuwing van het inwendige der kerk en van de bijbehoorende dienst vertrekken een punt was bereikt waar- op voor een oogenblik rust gehouden kan worden. Die vernieuwing is n.I. zoover gevorderd dat consistoriekamer, eatechisèerlokaal en voorportalen ge heel gereed zijn en bet interieur der kerk duidelijk doet zien hoe de verdere vernieuwing gedacht is. Op het oogen blik is er dus een min of meer afge rond geheel. De rustpoos is evenwel niet bedoeld als een lange pauze doch slechts als een gelegenheid om nieuwe krachten te verzamelen alvorens ver- Her te gaan. Dit oogenblik, waarop het vernieuw de deel der kerk door kerkvoogden kan worden overgedragen vervult het college met groote voldoening. Spr. meende niet te overdrijven, wanneer hij de veronderstelling uitsprak dat niet alleen kcrk\oogden en kerkeraad, maar stellig ook het overgroote deel der ge meenteleden sinds langen tijd over tuigd waren, dat het kerkgebouw in een dusdanigen toestand vsrkeerdc, dat hun het schaamrood naar de wangen moest stijgen, wanneer zij dat kerkge bouw met den naam „Huis des Heeren" betitelen. Dat niettemin zoolang met de restauratie is gewacht, was niet een gebrek aan inzicht doch een gevolg van den hoerschenden nood der tijden en de geldelijk moeilijke positie der kerk in bet bijzonder. In verband met het feit, dat de ver nieuwing .toch mogelijk was gebleken wenschte spr. te gedenken den overle den aclministraerend kerkvoogd, ds. Roozeboom, die het initiatief heeft ge nomen om aan de kerkvoogdij de be- noodigde middelen te doen toevloeien en daartoe den stoot gaf tot de oprich ting der vereeniging De Verjaardags bus, het instituut dat ten doel had do kerk te verfraaien. Aan dit fonds was het te danken dat hel eerste doel der restauratie, n.I. do preekstoel met aan sluitende betimmering ter hand kon worden genomen, terwijl bij do laat ste werkzaamheden ook een niet onbe langrijke steun werd genoten. Helaas mocht ds. Roozeboom dit belangrijke deel der restauratie niet meer beleven maar wel heeft hij de voldoening mo gen smaken dat het begin der restau ratie verzekerd was. Spr. bracht dank aan den architect G. van Bronkhorst, voor de wijze waar op deze zich van zijn opdracht had ge kweten, aan den aannemer en meubel maker. Met bij «onderen dank vermeld de spr., dat het. geheele kostbare ameu blement met de gordijnen voor de con sistoriekamer, geschonken waren door jhr. en mevr. Sandberg, dat notabelen in datzelfde vertrek een tapijt aan brachten en dat 'n aantal andere mede levenden verschillende voorwerpen ter verfraaiing van dit vertrek afstonden. Met den wensch dat het scherpe con tra»' tusschen het vernieuwde gedeelte der kerk met dat van het overige deel, een aansporing moge zijn in versneld tempo met het werk door te gaan, droeg spr. het vernieuwde kerkdeel met aanhoorigheden aan den kerkeraad over. De voorzitter van den kerkeraad, ds. E. IT. Blaauwendraad, bracht de kerk voogdij hartelijk dank voor het mooie werk dat hier verricht is en dat door Hen kerkeraad met buitengewoon veel belangstelling is gevolgd. Spr. wees op He eensgezindheid welke ten opzichte der kerkvernieuwing heerschte, op het initiatief door ds. Roozeboom genomen en het groote aandeel dat de Verjaar- dagshus onder leiding van mej. Mcye- riug in dc restauratie had gehad. Spr. was er van overtuigd dat de gemeente leden verrast zouden zijn wanneer ze alle veranderingen zien. Spr. consta teerde de goede samenwerking tus schen kerkvoogdij en kerkeraad en meende, wanneer dit zoo mocht blij ven, dat de tijd spoedig Haar zal zijn, Hat van deze kerk werkelijk als van een Godshuis gesproken kan worden. Spr. besloot met den wensch dat de aange brachte verbeteringen zouden mogen mede werken tot meerdere stichting Het deel van de restauratie dat thans gereed gekomen is, betreft hoofd zakelijk Hp dienstvertrekken. Van de oude consistoriekamer, is niet veel meer over gebleven. Dit vertrek, met zijn uit gekalkte muren, zijn geel ge 85. Do voorzitter van do jongcns-millionnaire kon alleen geen besluit nemen en zei, dat hij daar eerst eens met de andoren over moest spreken. Nog dienzelfden avond belegde hij een vergadering waarin hij zijn kameradon vertelde wat Toon van Teuten verlangde. Maar voor hij nog wne uitge sproken begonnen alle kinderen te lachen en to schreeuwen. 86. Er was blijkbaar geen een die iets voor het .voorstel van Toon van Teuten \oelde. De voorzitter had niet eens den tijd om uit te spreken, maar werd er op uitgestuurd om tegen Toen van Teuten te vertellen, dat zo niets met hern te maken wilden hebben. Geen wonder du3, dat Toon van schaamte in een grote kist kroop. schilderde tafel en banken cn waarin zich in een hoek dc ladder bevond, die naar den zolder voerde, is veranderd in een, hoewel iets kleiner, kamer, waarvan de rustige voorname sfeer wel dadig aandoet. Het geheel doet eerder denken aan een gezellige huiskamer dan aan een plaats waar vergaderingen moeten worden gehouden. Het daarboven gelegen calechiseerlo- kaal, hoewel wat aankleeding betreft zeer eenvoudig gehouden, zal zeer ze ker aan liet gestelde doel goed beant woorden. De glas in lood-ramen domi- nccren hier veel sterker dan in de con sistoriekamer. In de kerk zelf zijn de veranderingen uitsluitend te vinden in dat deel waar zich ook de preekstoel bevindt. Het lee- lijke portaal bij de zuidelijke ingang, dat zich in de kerkruimte bevond, is weggebroken en naar buiten uitge bouwd, zooals dit ook aan de noord zijde reeds het geval was. Een deel der geschilderde banken is verdwenen en vervangen door opklapbare, cikenban- ken, terwijl het gedeelte bij het koor verfraaid werd. Vermelden wij ten slotte nog dat dc bijzonder fraaie kroon, welke in de consistoriekamer hangt, geschonken werd door de kerkvoogdij. Na afloop der plechtige overdracht bestond er van de zijde der gemeenteleden veel be langstelling om de vernieuwingen in oogenschouw te nemen. HILVERSUM, 30 Nov. Op den Laarderweg is Zondagavond om half twaalf «en wielrijdster, Mej. S. uit Hil versum, die rechts van den weg reed. door een achter haar riidende auto aan gereden, waarna de bestuurder van den wagen doorreed. De wielrijdster, die door de voorzijde van de auto tegen den grond werd geworpen, liep zeer zware kwetsuren op aan beenen en hoofd. Zij is per ziekenauto naar het diaconessen- huis alhier vervoerd. Haar toestand is ernstig. Onmiddellijk na het ongeluk waar schuwden omstanders een juist passee- renden taxichauffeur, die de auto ach terna reed. Door hem te snijden, kon hij den automobilist, zekeren T. de W., uit Hilversum, na eenige kilometers dwin gen te stoppen. De man had He lich ten van zijn wagen gedoofd. Hij is dooi de politie, die weldra ter plaatse was, naar het bureau overgebracht. N. HORNSVELD t BAARN, 30 Nov. Onder groote be langstelling is hedenmiddag het stoffe lijk overschot van Baarn's oudste in woner, de heer N. Hornsveld, die kor telings zijn eeuwfeest vierde, ter aar de besteld. De baar was slechts gedekt met een enkele krans van de familie. Aan de groeve werd het, woord gevoerd door ds. W Seinen alhier die op de groote geloofsovertuiging van den over ledene wees. De oudste zoon dankte voor de laatste eer den overledene be wezen. Woensdag 2 December HILVERSUM I. 1875 M. N.CR.V 8.00: Schriftlezing en meditatie g'.15: Morgcneonccrt (gramofoonmuziek) 10-30: Morgendienst 11-00: Zang-recital 12 00: Politieberichten 12-15: Leger des Heils- kwartiertjo 12.30: Middagconcert door het Stichtsch Salon-orkest 2 00: Gramo- foonplatenconccrt 2-55: Zenderovorscha- keling 3-00: Orgelspel 3 45: Zcnder- vcrzorging 4.00: Viool-recital 5 00: Kinderuurtje f.00: Landbouwhalfuurtje G-30: Onderwijsfonds voor de Binnen vaart 7 00: Politieberichten. Persberich ten Ncd- Chr. Persbureau 7 15: „Wcl- dadighcidspost zegels" 7 25: Grnmofoon- 7 20: Spreker: Ds- Ricmcr3 7.45: Len kwartiertje Radio-reportago; even tueel gramofoonmuziek 8 00: Weer- en nieuwsberichten 8.15: „Onze zang- en mu ziek vereen igingen" 9.00: „Dc gevallen gulden" 9-30: .De Vedelaars" 10.15: Schaakcursus 10 30: „De Vedelaars" 11.00: Gramofoonmuziek- Schriftlezing. HILVERSUM II, 301.5 M. VARA- 8 00: Gramofoonmuziek 9 30: Onze keu ken V.P.R.O. 10-00: Morgenwijding Y-A R A. 10.20: Uitzending voor de Ar beiders in de Continubedrijven 1130: Uitzending voor dc wcrkloozen 12 00: Vo cale Edclstccncn uit verschillende Operettes (gramofoonmuziek) 12-45: Cor Steyn be speelt het VARA-orgel 1.15: Gramofoon muziek 1.45: Zendcrverzoiging 2-00: Melody Circle 2.30: Voor dc vrouwen 3.00: Voor dc kinderen 5 30: „25 jaren» Vacantic-Kinderfoest" 5.45: Dc Fliere fluiters 6-25: Overschakelen naar den versterkten zender R.\r.U 6-30: Cursus van Prof Mr- Dr Leo Polak V.A.R-A 7 00: Sportuitzending 7-15: Kun je 'nog zingen, zing dan mee! 7 40: „Problemen der Democratie" 8 00: Herhaling S-O-S.- bcrichten 8 03: Nieuwsberichten en VA RA-Varia 8 15: Het VARA-Orkest 9 00: -Mag ik de eer9 30: Het VARA- Orkest 10.00: Nieuwsberichten 1005: Gramofoonmuziek 10.10: Orgelspel door Joh. Jong 10 30: Ramblers VARA-Dans- Orkest 11-00: „Huwelijksverhoudingen" 11-30: Gramofoonmuziek 12 00: Slui ting. BRUSSEL (VL). 8.20 Gramofoonmuziek. 9.00 Gramofoonmuziek. 12,20 Gramofoonmuziek. I.30 Het Omroeporkest. 0.20 Gramafoonmuziek. 8.20 Concert. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Concert. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (FR.) 8-20 Gramofoonmuziek. 9.00 Gramofoonmuziek. 12.50 Concert door het Omroeporkest I.30 Concert. 5.25 Dansmuziek. 6.35 Concert. 8.20 Prokofieff-concert. 9.20 Concert. 10.30 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (R.) II.20 Het Omroeporkest. 12.20 Gelukwenschen. 3.20 Concert. 9.50 Het Lutz kwartet. 10-20 Dansmuziek. DROITYY1CH (ENG.) II.05 Orgelconcert. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.05 Het BBC Northern Orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Het Birminghams Hippodrome Ork 3.10 Het Fanfare Orkest. 5.35 Het BBC Dansorkest. 3.35 Concert. 11.50 Dansmuziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 11