J. A. SCHOTERMANZn. St EMILION 1929 LUX TOILET ZEEP BAROMETERS per flesch f 1.35, per anker f 53. WIJNHANDEL GEVESTIGD 1878 FRANK LUNS t TJIPKE VISSER Concertgebouw-orkest te Brussel LEEUGLAZEN LOUPEN ETUIS Opticien Tijssen ÜqsLnda A. H. VAN NIEUWKERK N.V. WONING-INRICHTING Si- TUu^hmAqsiiiduiiikm vonh jaran 2> em*4" 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 1 DECEMBER 1936 Utrechtschestr. 17 Tel. 145 KALENDER 1937 Een zeer mooie weekkalender met 54 prachtige foto's over bloemen en plan ten. een enkele op het gebied van de ."vrije natuur, is Herwig's kalender: „Buitenleven" Aan den rugkant van elke bladzijde een inlichting over de afgebeelde plant of instructies voor liet verzorgen van bloemen en planten in de week waar op het kalenderblad betrekking heeft Be redactie werd verzorgd door den heer A. .1 Homvig te Bussum. aan bloe menliefhebbers welbekend door zijn we- Kcliiksche radiopraatjes Het schild is- rustig uitgevoerd in sepia, waarop in gouden letters de noodzakelijke tekst. De eerste foto op het titelblad is al bijzonder geslaagd: een doorblik tu^schcn boomen naar bloeiende bloembollen perken, een be lofte voor de komende lente. Maar ook de foto's op elk weekblad zijn zonder uitzondering mooi, afgedrukt op crème kunstdrukpapier. Op elk weekblad is ruimte voor tuin- notities. Een kalender die ieder graag zal wil len bezitten. Dat kan, want dc prijs is laag gehouden. FRUIT- EN GROENTEN VEILING 30 November Tomaten 1240, Lof 45. goudreinet 15—21, bellefleur 14—17, sterappel 18— 20, Bramley Seedling 14—17, Campagne- zoet 1020, ijsklumpjes 1517, Comtes- se de Paris 2930, wint er jan 1315, spruiten 79, spinazie 1018. bieten 16 18. uien 2223, rapen 23—25, schor- eeneeren 67. wortelen 24, sla 712. andijvie 511, prei 37, seldeij 511. peterselie 510, roode kool 1235, gele kool 10—56, groeno kool 5—22, boeren kool 5—13 ct. KUNST Be bekende tooneelkenncr. criticus, essayist en regisseur, lecraar in de al- gemeene aesthetica en conservator van het Tooneelmuseum. Frank Luns, voor al in Katholieke kringen een vermaard heid. is te Amsterdam overleden op 50-jarigen leeftijd. Sedert 1914 was Frank Luns biblio thecaris van de Ver. voor den Effecten handel. Jubileumtentoonstelling in verband met zijn 60en verjaardag Vele kunstenaars en vrienden van den beeldhouwer Tjipke Visser waren Zaterdagmiddag in liet Stedelijk Mu seum to Amsteidam aanwezig ter gele genheid van de opening der tentoonstel ling van Visscr's werken, die dezer da gen zijn 60-sten verjaardag viert. De voorzitter van het huldigingscoini- té, de heer H. Martin, sprak den jubi laris en zijn familie op zeer hartelijke wijze toe. De bedoeling van deze expo sitie is tweeledig: ten eerste om bij den GOsten verjaardag van den kunstenaar een overzicht te geven van diens werk en ten tweede om een bedrag bijeen te brengen voor aankoop van werken van Tjipke Visser, bestemd voor Neder- landsche musea. Dit doel is reeds ten volle bereikt en de verwachtingen zijn overtroffen. Het. gemeentebestuur van Amsterdam heeft bericht gaarne het beeld „de kunst gekluisterd" te willen aanvaarden voor het Stedolijk Museum; de heer Ilannema heeft, met dank een „Vrouwentors" en .Tontation du St. An- toine" voor museum Boymans aan vaard. Ook is ter gelegenheid van dezen GOsten verjaardag een gedenkboekje uit gegeven. Do jubilaris heeft do prijzen van zijn wrerken met 50 pet. verlaagd, in de hoop, dat hij, die meer kan betalen dit zal doen. Het overschot zal dan ten bate komen van het voorzieningsfonds voor noodlijdende kunstenaars van den Ncderlandschen Kring van beeldhou wers. Het werk van Visser zoo vervolgde spreker is nog te weinig bekend, om dat Visser te bescheiden is. Zijn werk is oprecht en zuiver zonder een zweem van gezochtheid of leugenachtigheid. Moge hem nog tal van gelukkige le vensjaren worden geschonken, even rijk en gezegend als do 60 jaar, die weldra voorbij Jiijn. Een hartelijk applaus onderstreepte deze woorden. Met een korf, eenvoudig woord ant woordde Tjipke Visser. Wat een beeld houwer te zeggen heeft, uit hij in hout of steen. Wanneer ik mijn dank moest uiten zou ik een blok steen noodig heb ben, grooter dan dit museum kan be vatten! Namens den Kring van beeldhouwers, waarvan de Jubilaris voorzitter is, voer de de heer Weezelaar het woord, waar na de directeur van het Stedelijk Mu seum, jhr. D. C. Roell, namens de ge meente dank bracht voor het fraaie beeld, het museum geschonken. Zaterdag heeft het Concertgebouwor kest onder leiding van Willem Mengel berg te Brussel in het Paleis voor Schoo- ne kunsten een concert gegeven. De zaal was geheel uitverkocht. Vele leden van de Nedcrlandsche kolonie tc Brussel en te Antwerpen, alsmede verschillende di plomaten waren aanwezig. Het concert, dat Zondag voor de tweede maal word gegeven, had een enorm succes. Bij het binnentreden van dr. Willem Mengelberg, werd hij op een langdurig handgeklap onthaald. Het concert ving aan met een vlekkelooze uitvoering van de ouverteure Nocturne et scherzo uit de Midzomernachtsdroom van Mcndels- sohn-Bartholdy. Het applaus was zoo spontaan en zoo krachtig, dat de diri gent de leden van het orkest door op staan in de hulde liet doelen. Dit ge beurde nog verschillende malen, na Max Regers variaties en fuga op een thema van Hi lier. het concert voor twee violen en orkest van J. S. Bach en Les préludes van Ltszt. Bij het eind van dit schitterend concert zwol het applaus aan tot een donderende en minuten lan ge ovatie. (Vad.) INTERNATIONAAL KUNSTENAARS CENTRUM DOMBURG. In vele kringen wordt tegenwoordig do behoefte gevoeld, de internationalo gedachte te versterken. Hot zijn in het bijzonder de kunste naars, die aan den geestelijken afbraak van onzen tijd lijden en tegenover veel vuldige theorieèn dc daad van naas tenliefde willen stellen. Om achter deze stroomingen kracht te zetten heeft de bekende concertpia niste en klavierpaedagoge Jacoba BlokEland besloten om to Domburg een woongemeenschap tc stichten voor kunstenaren en andere intellectueelcn, die internationaal contact zoeken en in een centrum willen leven, waar een geestolijko sfeer van broederschap en meeleven hun de gelegcnhoid tot schep penden arbeid en wederzijdsch begrij pen schenkt. In het voor dit doel te gebruiken „Huize Jacoba" te Domburg, dat per tram cn autobus vanuit Mid delburg cn Vlissingen gemakkelijk be reikt kan worden cn zee en prachtige bosschen in onmiddellijke nabijheid bezit, bestaat ook gelegenheid tot het geven van concerten, literaire lezingen enz. cn het houden van schilderijen- en handwerkten toonstellingen. De inwo ning zal ook opengesteld worden aan Ncderlandscho en Buitenlandsche in tellectueelcn, die niet over voldoende middelen beschikken. Men is bezig voor dit doel een bijzonder fonds te scheppen. Reeds is een samenwerking bereikt met de „Tfeacc" (the „international friendship exchange and corresponden ce club"), die een Europeesch bureau te Utrecht (P. C. Ilooftstraat 23bis) on derhoudk Adhacsiebetuigingen worden gaarne aan dit adres verwacht. ^ï^erras ^ïtu> /zennissen mei een ivelfzom feeslgescfientz Geelde sierlijke (eestverpakking van Lux Toilet Zeep met waardevolle inhoudl 4 stukken toiletzeep van erkende kwaliteit voor slechts 50 ets. en dan nog een keurig shantung zak doekje er bij cadeau! Maak een lijst van de kennissen, die U hiermede wilt verrassen. rsios-g v bak de staaf in een vooruit goed v e r- warmden oven plm. 30 min. mooi bruin en gaar (middelste richel). De letters voorzichtig van het bakblik af nemen. Do resten van bladerdeeg zijn uit stekend te gebruiken voor amandel- broodjes. saucijzenbroodjes, appelbollen, gemberbollen, enz. Het deeg kan op een koele plaats gemakkelijk ecnigc dagen bewaard worden. WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Lunchtong (uit blik). VOOR DE MIDDAGTAFEL Gehakt, Aardappelen. Bloemkool. Rijst met bessensap. WAT ETEN WIJ OP SINTERKLAAS Banketletter. Voor het vulsel: amandelpcrs Bereiding: 125 gr. amandelen, 125 gr. suiker. 1 ei, dc geraspte schil van een halve citroen. Broei, pel en maal de amandelen, meng ze met de suiker, het ei, de ge raspte citroenschil cn maal dit alles nogmaals door de amandelmolen. Kneed do massa eenigen tijd goed door el kaar en berg het in een goed gesloten pot (b.v. een jampot weg). Men kan amandelpei's rustig ecnigc weken be waren zoodat men nu reeds de aman delpcrs voor de Kerstkrans kan maken. Voor b 1 a d e rd e c g: 125 gr. bloem, 125 gr. boter, wat zout, plm. :A d.L. water (voor 1 banketletter) Snijd de harde boter met twee mes sen vlug door de bloem, meng boter, bloem zout en water vlug en luchtig (zonder met dc handen aan tc raken), rnen moet vóór alles met bladerdeeg voorkomen dat de boter week wordt waardoor dc boter zou gaan plakken Bestuif het aanrecht of de tafel flink met bloem en rol het deeg met een deegrol uit tot een lap van circa c.M. dikte. Vouw deze lap op. door do uit einden naar het midden tc brengen en dan nogmaals dubbel te vouwen. Rol vervolgens do lap weer uit in tegen overgestelde richting,- vouw de lap weer op en rol ze nogmaals uit. Laat de lap na opgevouwen te zijn ca. uur op een koele plaats rusten. Her haal do bewerking en laat de lap weer rusten. Rol het deeg daarop nogmaals uit. Daarna wordt het deeg nogmaals c a. V\ uur te rusten gezet cn nu voor 't laatst uitgerold tot de gcwenschtc dikte verkregen is. We hebben dan een zeer elastisch deeg. Voor banket rolt men het deeg uit tot een lange reep van c.a. 10 h 12 c.M. breed. Bevochtig één lange zijde van de reep met los- ecklopt eiwit of water. Rol dc aman- dclpers op een met bloem bestoven ta fel met de handen zacht drukkende tot een rol. Leg de amandelpcrs op het deeg. Sla het deeg om dc amandel- pers dicht en zorg dat dc bevochtigde reep het laatste wordt ingerold. Een letter die ineens getrokken kan worden zooals de C de V. de M enz., worden op een vet bakblik, dat echter met water is afgespoeld, in model gelegd en plak de uiteinden dicht met wat water. Heeft men een letter die niet uit één stuk bestaat, zooals b.v. de A., dan vormt men eerst op het bakblik een omgekeerde V. plakt de uiteinden dicht mot water. Voor bet tusschen- stukje rolt men een klein staafje cn laat aan beide kanten een stukje onge vuld deeg zitten, deze stukjes plakt men zoo plat mogelijk. Vervolgens maakt men op de plaats waar het tus- schcnstukjc aan de beide poofen moet worden bevestigd. een insnijding. Schuif er de platte stukje van het balk je in en plak alles dicht rnct wat wa ter. Bestrijk tenslotte de bovenkant van de letter met geklopt ei met water en Langestraat 56 Telefoon 886 FILMN1EUJVS EEN CHOPINFILM Frank Capra is dadelijk na het beëin digen van „Oke, Mr. Deeds!" begonnen met „Lost Horiron" een fantastisch!* grootsch-opgezette film. En nog is deze film niet uitgekomen, of Capra zoekt reeds acteurs voor zijn nieuwe „Cho pin" film. Ilij heeft voor de hoofdrol Frances Ledcre uitgekozen, die daar door een groot contract bij Columbia kreeg. Frances Ledcrer is den laatsten tijd snel naar voren gekomen als too- neel- en filmspeler. Hij trok op Broad way volle zalen in het tooncelstuk „Autumn Crocus" en ook zijn filmspel bezorgde hem talrijke bewonderaars. Zijn laatste films zijn: „Punsuit of Hap piness", „Gay Deception", „One rainy afternoon" en „M American Wife". „Chopin" is voor de film bewerkt door Sidney Buchman, die met Robert Riskin tot- de beste scenario-schrijvers in do Columbia-studio's behoort. „LLOYD'S OF LONDON" Na een reeks van tests met tal van actrices, werd Madeleine Carroll door den productieleider Darryl F. Zanuck uitgekozen om de vrouwelijke hoofdrol tc vervullen in de 20th Century-Foxfilm „Lloyd's of London". Haar partner wordt Tyrone Power Jr., die net als Miss Carroll van Engelschen bloede is Ook de overige spelers: Freddie Bartho lomew, Sir Guy Standing. C. Aubrey Smith, J. M. Kerrigan, Montague Love, Virginia Field. Miles Mander, Lumsden Hare en anderen, zijn Engelschen. PETER LORRE BIJ FOX Peter Lorre, de merkwaardige vertol ker van tal van duistere misdadigers- figuren, is geëngageerd door de 20th Century-Fox, om met Brian Donlevy een hoofdrol te spelen in: „Crack-Up". „NEGEN OFFICIEREN" „Negen officieren" heet de Tobis-film, die binnenkort ook in ons land zal ver schijnen. Zij behandelt een spannende episode uit de Chineesche boxeropstand van 1900. Voor dc vrouwelijke hoofdrol werd Ka the v. Nagy geëngageerd. Jo hannes Meyer voert de regie en Wolf gang Zeiler schreef de muziek. „HOFLOGE" Eva Leideman heeft haar draaiboek voor de Reinhold Schtinzel-film der To~ bis „Hofloge" gereed gemaakt. Aan de camera staat Werner Bohne. Grand Théêtre. Van 27 Novem ber t. m. 3 December vertooning van de film „Gelukskinderen". Voorstellingen: Zondag doorloo pend 1.45, 4 00, 6.15 en 8.30 uur. Avondvoorstelling 8.15 n.m. Woensdag en Zaterdag matinée. 2V2 uur. City-Theater. Vanaf 27 Novem ber vertooning van de films: „Broadway Melody of 1936" en „De weerwolf van Londen". Zondag doorloopend 1.45, 4.6.15 en 8.30 uur. Zaterdag 2.30 uur, 6.15 en 8.30 uur. Andere dagen avondvoorstelling 8.10 uur. Woensdag 2.30 uur en 8.10 uur n.m. Cinema Amicitla. 29, 30 No vember en 1 December vertooning van de film: „Haar grootste schat". Voorstellingen: Zondag 2.30. 5.00 en 8.10 uur n.m. Maandag en Dinsdag 8.10 uur n.m. Musenm Fléhite. WestsingeL (Uitgezonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Ga- bouw Theosofische Vereeniging. Re gen tessel aan. lederen dag van 68 uur. R.-K. Leeszaal, Nleuwstraat 24. Openbare leeszaal met Jeugdlees zaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. 1 December. Theosofische Loge. Psychometrische séance door den heer E. Benedict. 8 uur n.m. 2 December. Theosofische Loge. De heer J. W. G. Vreeswijk uit Utrecht spreekt over: „Theosofie een licht in de duisternis. 8 uur n.m. 3 December. Amicitia. Propaganda- fees-tavond van de V.A.R.A. 8 uur n.m. 9 December. Volk6gebouw Ver. van Vrienden der Sovjet-Unie. Spreker: ds. Snetlage. 8 uur n.m. 14 December. Luthersche Kerk Openbare Getuigenisavond van „Kerk en Vrede". Sprekers Ds. W. F. Golterman, Doopsgez. Pred. al hier over „Vrede op aarde" en ds. D. Broers, Ned. Herv. Pred. te Schiedam over „Vrede in mijn hart". 8.15 nom. 16 Dec. Nieuwe Kerk. Kerst-Uit voering door de Chr. Zangvereenl- ging „Sunsum Corda". 8 uur n.m. Bekensteinselaan 10 Telefoon 543 Amersfoort 3 grote toonzalen met 28 modelkamers 7 étalages De aanvoerder, van het elftal: „Gauw, Marie, ga dadelijk den beker van de lommerd halen we hebben hem juist verloren aan de „Doeltrappers". (Happy Mag.) TEU1LLETON door 57 „Voor den duivel, dat is waar ook!" erkende Richard. „Ik kan op die ma nier absoluut geen inlichtingen inwin nen. Ik zou dan geheel op het consu laat zijn aangewezen. Maar met dat al zou het vreeselijk gevaarlijk voor jou zijn om weer in Rusland terug te ko men. Tenzij je een behoorlijk, geldig paspoort zou hebben. Nu je dit niet hebt, vind ik het nutteloos om er ver der over te spreken." Gerry Bruce keek intusschen met een geamuseerden glimlach van den een naar den ander. f,'t Is jammer dat jul lie niet werkelijk getrouwd zijn," zei hij met een flikkering in zijn oogen. „Er is niemand die er iets op tegen kan hebben, wanneer een echtgenoot zijn vrouw meeneemt waarheen hij ook gaat. Zij gaat dan op de familiepas mee." Er heerschte een doodschc stilte aan hot tafeltje na deze woorden. De slim me Gerrv had machtig veel plezier in Richard's verlegenheid. „Laat morgen de huwelijksklokken op het gezantschap luiden en je bent klaar," ging hij vlug voort. „Er is al tijd wel een weg om weer te scheiden als je denkt eh dat het eh niet uit te houden is." „Is dat waar, monsieur?" vroeg Marie Lou. „Houd toch op met dien onzin," riep Richard uit. „Het gaat hier niet om een Fransche grap bovendien zou een scheiding niet zoo gemakkelijk zijn als je wel denkt en het zou voor Marie Lou geen prettig idéé zijn, zich op zoo'n haastige wijze aan mij verbonden te zien." „Mij is niets gevraagd," zei Marie Lou met haar ondeugend glimlachje. „Vooruit dan, Dicky, waarde heer," lachte Bruce. „Dit is het moment waar op wij mannen op onze knieën gaan liggen en de hand tegen het hart aruk- ken." „Houd toch op," riep Richard. Hij was zeer ernstig geworden en wendde zich tot Marie Lou. „Kijk," zei hij „ik weet dat er veel van hetgeen die idioot zegt waar is. De Engelsche wet zegt dat een vrouw bij haar huwelijk do natio naliteit van haar echtgenoot aanneemt. Het gezantschap hier wordt beschouwd als Engelsch grondgebied. Als wij daar morgen trouwen, zou je op mijn pas poort worden geschreven. En dan zou er verder geen moeilijkheid meer be staan om naar Rusland terug te kee- ren. En in Romanovsk zou de politie er nooit toe komen mijn vrouw te inden- tificeeren met het gevluchte meisje uit Romanovsk. Bovendien wil ik wel be kennen dat ik in Kief al heel weinig zou kunnen beginnen zonder iemand aan wie ik mij zou kunnen toevertrou wen en die Russisch spreekt. Natuur lijk zal ik dadelijk de noodige stappen doen om je bij onze terugkomst je vrij heid weer te geven." Zij keek hem ernstig aan cn zij knik te langzaam. „Ja, ik ben er zeker van dat je dat doen zult. Ik weet ook dat ik een goede hulp voor je zal zijn in Kief. Laten wij dus morgenochtend trou wen." Zoo gebeurde het. Den volgenden morgen werd het huwelijk op het Brit- schc gezantschap voltrokken. Onmid dellijk daarna ging Bruce met het pas poort van de jonggehuwden naar de Sovjet-legatie en verzocht deze pas spoedig geviseerd te krijgen. Reeds den zelfden middag bracht Marie Lou, op aanraden van Richard, een bezoek aan den geestelijke die hen op het gezant schapsgebouw in den echt verbonden hacl. Zij verklaarde hem op een hart stochtelijke manier dat zij nooit met haar echtgenoot zou kunnen leven. Zij had nu reeds vrceselijke dingen, waar over zij verder niet kon uitwijden, in hem ontdekt, en zij geloofde zeker dat het spoedig tot een scheiding tusschen hen zou moeten komen. Richard besprak kamers in een an der hotel. Volgens zijn inzicht zouden deze voorzorgsmaatregelen hem van dienst zijn wanneer hij hun huwelijk, direct na hun terugkeer uit Rusland, ontbonden wenschte te zien. Niettegen staande dit alles dineerde hij 's avonds met Marie Lou in een van de kleinere restaurants en hij zei tot zichzelf dat deze avond een van de gezelligste avonden van zijn leven was geweest Na het diner ging hij met haar naar een theater. Zij zag er in haar nieuw avondtoilet stralend uit. Zij was inder daad een verschijning vol adel en charme. Vele mannen keken naar haar en vroegen zich af wie zij wel kon zijn Maar zij had slechts oog voor Richard, die heelemaal niet de stille Engelsch- man bleek te zijn waarvoor zij hein gehouden had. Hij was opgewekt en uitermate bezorgd voor haar. Niemand die hen zag. zou eraan getwijfeld heb ben dat dit het gelukkigste paar van do wereld was. Op den derden dag kwam er ant woord van de autoriteiten te Kief. Men had Moskou geraadpleegd. Een Am0* rikaan genaamd van Ryn was in die stad aangekomen op den vierden De cember Hij wa6 op den elfden van din zelfde maand vertrokken naar een on bekende bestemming. Mr. Simon Aron was er den zesden Februari aangeko men en ook hij was verdwenen. Over den hertog de Reichleau was niets be kend Het vermoeden dat deze drie personen in Kief gevangen gehouden werden, was dus geheel ongegrond. „Kijk eens, daar heb j'e het nu, oude jongen," zei Bruce toen hij Richard den brief liet zien. „Juist wat ik ver wacht had. Zoodra jo kunt aantoonen dat je vrienden in Kief zijn. zullen wij alle mogelijke diplomatische stappen kunnen doen. Maar meer kunnen wij niet beloven." In den namiddag van dien dag ging Richard met Marie Lou naar Schön brunn. Zij wandelden door dc tuinen van het paleis en verheugden zich in het frissche groen van de jonge lente 's Avonds ging hij met haar naar een opera en daarna naar een cabaret. Zij waren geheel hersteld van de ver moeienissen van de lange reis en gin gen niet eerder dan 's morgens vroeg naar hun hotels terug. Hoe meer zij elkander zagen, hoe ipeer hadden zij te vertellen. In hun zoo verschillende levens hacldcn zooveel gebeurtenissen plaatsgevonden dat zij tijd te kort kwa men om daarover te spreken. Zij be spraken allerlei plannen, en verwach tingen van de toekomst, en wisselden van gedachten over het huwelijks- vraagstuk. Marie Lou verklaarde rond uit dat zij alleen een Engelschman tot echtgenoot zou willen hebben, omdat zij zoo vriendelijk en voorkomend wa ren. Richard op zijn beurt zei dat hij nooit met een Engelsch meisje zou willen trouwen omdat die, volgens hem, te dom waren. Den vierden dag bracht hen in een geheel andere stemming, 's Morgens had Richard een lang onderhoud met Gerry Bruce en een ouderen Poolschpn jood. Het bleek dat de jood Kief net zoo goed kende als Richard het West End. Hij gaf veel waardevolle inlich tingen, voornamelijk over de Kievo- Pecher-Lavra, vroeger een mannen klooster dat thans dienst deed als ge vangenis. Ongelukkig genoeg was hij door zijn politieke bezigheden niet meer in staat naar Rusland te gaan. hij kon dus onmogelijk Richard's Uit noodiging hem te vergezellen, aanna men. In den namiddag kwam Richard's paspoort terug voorzien van een visum dat geldig was voor een bezoek van een maand aan de Sovjet Unix 's Avonds dineerde hij weer met Marie Lou maar zij schenen beiden niet meer zoo kinderlijk verheugd Beiden dach ten zij aan don dag van morgen cn wat er verder volgen zou. Daar zij van plan waren vroeg in den morgen te vertrek ken gingen zij ook vroeg naar bed Gerry Bruce bracht hen met zijn auto naar het vliegveld. Hij wa6 ern stiger gestemd dan gewoonlijk en toen hij Richard de hand drukte zei hij: „Ga, beste Jongen. Maar denk eraan, doe niets dat je in ongelegenheid zou kunnen brengen. En als je toch in moeilijkheden komt Hij glimlach te: „Wel, denk dan aan je vrouw Plet weer was slecht geworden, het opstijgen ging buitengewoon moeilijk- Zij landden te lamberg om te lunchen, Marie Lou zag er slecht uit en was door en door koud. Zij moest zich in spannen om ook nog het tweede ge deelte van de reis mee te maken. Toch wilde zij het niet opgeven. Om zes uur 's avonds stapten de heer en mevrouw Richard Eaton uit hun vliegmachine op het vliegveld te Kief. HOOFDSTUK XXIX Besprekingen te Klef. Simon lag, door kussens gesteund, op een chaise longue, naast het ven ster. Het was nu ongeveer veertien da gen geleden dat hij de wond in zijn dijbeen opgeloopen had en dank zij de goede zorgen van Mario Lou heelde da wond spoedig. Hij was weer in staat om met behulp van een 6tok wat rond te loopen maar hij mocht zich nog niet te veel inspannen en moest het groot ste gedeelte van den dag met zijn been op een stoel liggen. De slaapkamer in het hotel te Kief waarin Valeria Petrovna hem onderge bracht had nadat zij hem uit de ge vangenis had verlost, zag er 6omber uit. De zware meubelen dateerden lilt den tijd van lang voor dp revolutie. Simon had wel meer dergelijke kamers gezien in ouderwetsche provinciale ho tels in Frankrijk, maar het onaange name van deze kamer was, dat men geen enkel spoor van de vorige tijde lijke gewonere had weggewischt. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 6