Sport Engeland wint van Hongarije Spanje's premier aan het woord Protesten te Berlijn TWEE SCHEPEN VERGAAN FRANKRIJK BELOOFT STEUN BELGIE EN DE MOGENDHEDEN De oorlogsschulden JAPAN EN ITALIË WAT GEBEURT ER IN GRIEKENLAND? Pleegde Eleanor Holm contractbreuk? INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN A. H. VAN NIEUWKERK N.V. WONING-INRICHTING Si. TUcolicmAjtjSL&di&nhw vemh jwism PRINS BERNHARD BEZOEKT DE KUNSTIJSBAAN ZESDAAGSCHE TE KOPENHAGEN Radioprogramma 1e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 3 DECEMBER 1936 Hij gewaagt van een Euro* peeschen oorlog, die op het Iberisch schier* eiland woedt VALENCIA. 2 Dec. (Havas). Tij dens de zittrng van de Cortes heeft gisteren do premier, l.argo Caballero een rede uitgesproken waarin hij wees op het internationale belang van de erkenning van Franco door Italië en Duitschland Hij verklaarde: Getrouw aan zijn internationale ver plichtingen, heeft Spanje zich tot den Volkenhond gewend en zal het naar Genève gaan uitsluitend in het he,lang van den vrede In Spanje woedt een Europeesche oorlog. Wij zien een we- rcldcatastrophe naderen Wij gaan naar Genève om don Vol ken hond te waar schuwen voor het gevaar en ons van de verantwoordelijkheid te bevrijden Wij zullen den steun loven, dien wij ontvangen van vriendelijk gezinde na •ties en wijzen op de draagwijdte van de algemeene strooming. die dagelijks toeneemt ten gunste van Spanje, dat voor zijn vrijheid strijdt Dien steun zullen wij stellen tegenover de houding der fascistische naties Wat de troepen der nationalisten be treft, zeide Largo Caballero- De regeering weet volkomen van wol ken aard de huurlingen zijn. die in Marokko zijn aangeworven tegen den wil van den sultan en zelfs in de Fransche zone. Naar aanleiding van de op« 1 zegging van het verdrag P inzake de waterwegen LONDEN, 2 Dcc. (Reuter-A.N.f.). Op liet Foreign Office wordt medege deeld. dat aan de Uuüsche ambassade te Londen een nota is overhandigd, waarin de Britsche regeering verklaart te betreuren, dat Duitschland eenzijdig het verdrag inzake de Duitsche water wegen heeft opgezegd. PRAAG, 2 Dec. (Havas-A.N.PL - De Tsjechische minister van buiteniand- sche zaken, Krofta, heeft den Duit- schen gezant te Praag een no:a over handigd, waarin de Tsjecho-Slowaak- sclie regeering verklaart te betreuren, dat Duitschland zijn verplichtingen in zake geïnternationaliseerde waterwegen heefl opgezegd. De regeering van Tsjecho-Slowakije protesteert hiertegen en zet tevens haar standpunt uiteen in zake de geïnternationaliseerde rivieren. PARIJS, 2 December (Havas-A.N.P.). De Fransche ambassadeur te Berlijn, Francois Poncet beeft heden opdracht gekregen hij de Duitsche regeering te protesteeren tegen het schenden van de clausule van Versailles inzake de Duilsche rivieren. BELGRADO, 2 December (D.N.B A.N.P.). Officieel wordt medegedeeld, dat Stoyadinowitsj, ministerpresident en minister van buitenlandsche zaken, vandaag den Duitschen gezant heeft ontvangen en hem heeft medegedeeld, dat de Zuid-Slavische regeering de door Duitschland gevolgde methode be treurt. Oxcrigens. aldus verklaarde hij, staal de Zuid-Slavische regeering sinds jaar en dag op hot standpunt, dat een algemeene herziening van het Donua- statuut reeds lang noodzakelijk is ge bleken. HAMBURG, 2 December (D.N B.). Het Duitsche s.s. F.Isa is nabij Bor- kum gezonken. 1-Iet schip meet S-49 ton en was op weg van Danzig naar Cherbourg. Het staat vast, dat 10 van de 12 le den der bemanning in de golven zijn omgekomen. CALAIS, 2 Dcc. (Havas). In den afgeloopen nacht is voor Calais een Britsche treiler vergaan. Acht opvarenden zijn verdronken, loen zij trachtten zich in de sloep in veiligheid te stellen. Aan Engeland, in geval van een niet uitgelokten aanval In de Paris-Soir publiceert Sauerwein de resultaten van een onderzoek, dat hij zoo juist in Engeland heeft tnge steld. Hij deelt mede, dat Delhos, clo 1mari sche minister van bui cnlandsche /-a kon Vrijdag in de Kamer zal medeilep len.' dat Frankrijk zich verplicht Enge land te hulp tp komen indien dit land het slachtoffer wordl van een nietuit gelokten aanval Deze verk'tring, aldus Sauprwein, die voor de eers c maal wordt afgelegd volgt op die van Eden. en zal in de ge heole wereld zeer de aandacht trek ken. niet omdat /ij veel in den toestand verandert immers het is den laatsten tijd volkomen duidelijk, dat heide lan den hand in hand gaan doch omdat zij liet bewijs zal leveren, dat zich de laatste maanden in Engeland grondige wijzigingen hehbpn voltrokken want het aanvaarden van een helnfip tot steun is voor Engeland heel wat ern stiger dan zelf steun beloven. Van Zeeland en Spaak spreken in de Kamer BIUJSSEL, 2 Dcc. (Belga/A.N.P.). ln de kamer zijn de debatten over het militaire wetsontwerp voortgezet Mi nister-president van Zeeland zeide ac- coord te kunnen gaan met het door de regeeringspartijen voorgestelde amen dement. volgens hetwelk de diensttijd van een deel van het contingent gedu rende de periode van 1937 tot 1941 op 17 maanden wordt vastgesteld, terwijl de rest 12 maanden dienst doet. Bij de bestaande Europeesche situatie is het noodzakelijk, dal men bij een mobili satie van het leger over genöeg man schappen beschikt. Van Zeeland herinnerde voorts aan de bekende rede van koning Leopold en verzekerde, dat de woorden van den Koning en de politiek der regeering een geheel vormen. De buitenlandsche politiek van België is er een v'an on afhankelijkheid, waarbij de verplichtin. en natuurlijk worden nagekomen. Gij kent de resultaten, die wij bereikt heb ben, aldus de minister-president, en gij weet, wat kort geleden te Londen ge zegd is. Bij de onderhandelingen over nieuwe .ocarnoaccoorden, in het kader waar van thans de voorloopige overeenkomst, in Maart te Londen gesloten, bestaat, zijn wij niet van plan Frankrijk en Duitschland den waarborg t e geven, dien 't accoord van 1925 bevatte, aldus van Zeeland. Die waarborg was toen noodzakelijk en gerechtvaardigd, maar zou thans gevaarlijk en niet gerecht vaardigd zijn. Wij weten, dat wij niet alleen staan, dat wij trouwe vrienden hebben. Ter vermijding van een ca tastrofe is het goed, dat landen als En- eland en Frankrijk een tegenwicht vormen tegen invloeden, die fataal kunnen zijn. Tenslotte zeide van Zeeland, dat Bel gië zal medewerken aan de handha ving van den vrede. Tijdens de debatten over de begroo ting van buitenlandsche zaken heeft minister Spaak een rede gehouden, waarin hij zich aansloot bij de verkla ringen van Van Overbergh, die> naar hij zeide, de positie van België duide lijk heeft uiteengezet. Ons land aldus Spaak blijft trouw aan al zijn verplichtingen, maar met het oog op onze aardrijkskundige ligging kunnen wij niet in dezelfde rij als de groote mogendheden plaats ne men. Contracteerende partijen behoe- \en niet noodzakelijk eenzelfde aan deel in te brengen. In do overeenkomst met de groote mogendheden geeft Bel gië al wat het kan geven. Door zóó te handelen voeren wij de eenige politiek, die voor ons mogelijk is, wij werken op die wijze zoowel met Frankrijk als met Engeland samen in het belang van den Europeeschen vrede. België zal ook zijn bijdrage leveren tot het stelsel van col lectieve veiligheid en wederzijdschen bijstand, zonder echter te vergeten, dat het zijn plicht blijft zijn gebied te ver dedigen. Finland zal zijn termijn betalen WASHINGTON, 2 Dec. (Havas). Het departement van buitenlandsche zaken heeft van de Finsche regeering een nota ontvangen, waarin wordt verklaard, dat de Finsche regeering de 15 December vervallende termijn der oorlogsschulden zal betalen. Vooraanstaande leden van het Ameri- kaansche congres hebben te kennen ge geven zich krachtig te zullen verzetten tegen eventueele regelingen van de oor logsschulden, waardoor de verplichtin gen van Europa, welke in totaal meer dan 12 milliard dollar bedragen, zouden worden verminderd. Voor het eerst sedert de zitting van 14 December 1930, toen het kabinet-Her- riot ten val werd gebracht, is gisteren in de Fransche Kamer de kwestie van de regeling der onderlinge schulden van de geallieerden aangeroerd. Deze kwestie is in de commissie van buitenlandsche zaken besproken ter ge legenheid van de benoeming van een rapporteur over de door den radicaal socialist Bené R'chard voorgestelde re solutie, waarbij de regeering wordt uit genood i2d. besprekingen te openen tot regeling van de kwestie der oorlogs- schu leien ATHENE, 2 Dec. (Reuter, A.N.P.) De autoriteiten heb, ben een strenge censuur in, gevoerd en men zegt, dat een aantal oud,ministers gear, resteerd en naar den Egee, schen archipel verbannen zijn. Zij zouden tezamen met offi» eieren een complot hebben gesmeed om de regeering om, ver te werpen. NEW-YORK, 2 December. (A.N.P.). De bekende Amerikaansche zwemster mevr. Eleanor HolmJarrett is de ge daagde in een proces, dat door de Pro fessional Tours Incorporated bij het Hooggerechtshof van Manhattan aan hangig is gemaakt. De aanklagers vragen een rechterlijk verbod met het doel te voorkomen, dat de zwemster een demonstratie geeft bui ten het verband van hun gezelschap om. Zij baseeren dit op een contract, hetgeen zij beweren met mevr. Holm— Jarrett te hebben gesloten, en dat de zwemster zou hebben onderteekend. Dit contract betrof volgens de aan klagers een tournee van acht weken welke dezer dagen zou aanvangen en waarbij de zwemster de 12Vfc van de bruto-ontvangsten met een gegaran deerd minimum van 1250 dollars per week zou ontvangen. De aanklagers verklaren, dat de zwemster hen ervan in kennis zou hebben gesteld, niet te verschijnen. Beëedigde verklaringen, waarin beweerd wordt, dat mevr. Holm het contract met de aanklagers kort na haar terugkeer uit Duitschland zou hebben onderteekend, ondersteunen de aanvraag. Hedenmorgen werd een aanvang ge maakt met de interacademiale hippi sche wedstrijden die georganiseerd wer den door de Utrechtsche Studenten Rij- club Bellerophon op de terreinen nabij het Hazewater bij Amersfoort. Allereerst wercl een aanvang gemaakt met het dressuurprogramma. Den bes ten indruk maakten de heeren 's Jacob, Modderman, de Sitter, ten Cate, Quar- les van Ufford en van Lanschot. Daar na werd een cross-country gereden waarbij in de ochtenduren de volgende resultaten werden geboekt: S. van Heemstra 5 min. 58.8 sec., P. J. W. Bij- nen, 4 min. 49 sec., F. J. J. L. van Lan schot, 4 min. 39,4 sec., B. Tydeman, 7 min. 2 sec., T. B. 's Jacob 4 min. 44,8 sec., L. H. de Sitter, 5 min. 14,2 sec., F. Dijckmeester, 4 min. 23 sec., D. Th. Geerlings, 6 min. 0,4 sec., L. C. v. I-Ieu- kelom, 4 min. 35,6 sec, G. Bergsma 5 min. 56,2 sec. en Brom 4 min. 3,4 sec. Als leider zal de heer Scharroo (Den Haag) de boksers vergezellen, terwijl als verzorger de lieer Snijders (Rotter dam) de tournee zal meemaken. De boksers, die Donderdag a.s. vanaf het Centraal Station te Amsterdam zul len vertrekken komen op 6 December in Oslo en op 8 December in Sorps- bourg (Noorwegen') in den ring. terwijl zij op 10 December te Göteborg in Zwe den zullen uitkomen. Japansch communiqué over de samenwerking TOKIO. 2 Dec. (D.iN.B.-A.N P.) Het mi nisterie van buitenlandsche zaken pu hliceert een officieel communiqué, waarin gezegd wordt, dat Japan, na de ontwikkeling in Ahessvnië en de hou ding van de volkenhondsleden met aan dacht te hebben gevolgd, besloten heeft het gezantschap te Addis Abeba te ver vangen door een consulaat-generaal. Italië heeft de verzekering gegeven, dat de Ja pause lie c.ommercieele en au riere belangen in Ahessvnië speciale aandacht en bescherming zullen genie ten. Derhalve wordt verwacht, dat bin nenkort onderhandelingen zullen wor den geopend over de regeling der han delsbetrekkingen tusschen Japan en Ahessvnië Ofschoon, zoo gaat het communiqué verder geen onderhandelingen van po lifieken aard worden gevoerd, is het niettemin bekend, dat heide landen ei naar streven, hartelijke betrekkingen door cultureêle en andere samenwei- kins 'o onderhouden. Tenslotte wordt gezegd, dat Italië en Mandsioekwo tot overeenstemming zijn gekomen omtrent de ins'elling van een Italinnnsch consulaat-generaal te Moek denr hetgeen eenter „met de instelling van een Japansch consulaat-generaal in Abessynië niets te maken heefk HEYMANS EN SLUYTER TE BASRA BASRA, 2 December. (A.N.P.) De sportvliegers I-Ieymans en Sluyter zijn thans op hun retourvlucht naar Neder land tot Basra gevorderd. Dinsdagochtend om half zeven pl.t. taxiede het toestel over het vliegveld van Jodhpoer om in noordelijke rich ting te verd wijenen. Eerst ging het naar Karatsji en na een korte rust 6teeg het toestel om 11.10 uur weer op, om koers te zetten naar Gwadar, waar we derom een tusschenlanding werd uitge voerd. Om 14.45 uur draaiden de moto ren weer, waarna om 16.05 uur hel eindpunt van deze étappe, Djask werd bereikt. Gedurende dezen tocht was het mooi, zonnig weer. I-Ieden daarentegen was de lucht be wolkt en regende het voortdurend. Om 5.50 uur gingen de aviateuns op weg. Zij deden eerst Lingeh aan, vanwaar zij om 9.25 uur naar Boeshir startten. Na een kort oponthoud aldaar koos het tweetal om 12.43 uur weer het lucht ruim om vervolgens om 14.25 uur te Basra neer te strijken. NEDERLANDSCHE BOKSPLOEG TEGEN NOORWEGEN Op een gehouden vergadering te Am sterdam is door den Nederlandschen Boks Bond besloten de volgende bok sers naar Noorwegen af te vaardigen- Vlieggewicht: Lambillon; Bantam- gewicht: Dekkers; Vedergewicht: De Casserus: Lichtgewicht: Kneppers: Wel tergewicht: Bril; Middengewicht: te Nuyl; Halfzwaargewicht: Fock; Zwaar gewicht: Nienaber. Superioriteit van het Engelsche voetbal nog heel groot LONDEN, 2 December. (A.N.P.) De voor het vasteland van Europa zoo be langrijke landenwedstrijd tusschen En geland en Hongarije, hedenmiddag op het Arsenal-veld te Londen gespeeld, is geëindigd in een 62 overwinning voor de Engelschen. Cijfers, welke wel heel duidelijk aantoonen, dat de superiori teit van het Engelsche voetbal, mits thuis spelend, over continentale verte genwoordigende elftallen, momenteel nog heel groot is. De score werd op vol komen regelmatige wijze behaald en we mogen gerust zeggen, dat de Engel sche overwinning geen moment in ge vaar is geweest. Heeft de spanning, welk land ten slotte deze ontmoeting zou winnen, geheel ontbroken, de 36.000 toeschou wers, die volgens officieele opgave aan wezig waren, hebben niettemin tijdens talrijke perioden kunnen genieten van fraai voetbal. Wij hebben den indruk gekregen, dat men in Engeland dit Hongaarsche spel als- het beste van het vasteland van Europa beschouwde. In derdaad dient te worden gezegd, dat de Hongaren uitnemend voetbal hebben laten zien. Zij pasten zich uitstekend aan aan het vrij modderige veld en den zwaren bal. 1-Iun samenspel was som wijlen prefect, De groote nederlaag van Hongarije moét echter in de eerste plaats gezocht worden in het feit, dat de halflinie van Engeland beslist ster- kerk wa6 dan die van Hongarije. Drake de Engelsche midvoor. heeft drie doel punten kunnen maken en als men dan bedenkt, dat de spil van Hongarije dr. Sarosy niet als stopper heeft gefun geerd, doch moer aan zijn aanvallende taak heeft gedacht, zal het duidelijk zijn, dat de Hongaarsche officials ach teraf betreurden, niet een andere tac tiek le hebben gevolgd. Het spelverloop Onder leiding van den Franschman Leclercq werd om half drie begonnen. Het regende niet, doch in verband met het feit, dat het tot in de morgen uren toe geregend had, was het veld modderig en zacht, hetgeen natuurlijk als een voordeel voor de Engelschen kon worden beschouwd. Engeland trap te af en dadelijk werd het een mooie, snelle wedstrijd. De Hongaren waren het eerst gevaarlijk en tot tweemaal toe loste Cseh een schot op den Engelschen doelverdediger, doch de laatste die in internationaal voetbal debuteerde, bleek niet zooveel moeite hiermede te hebben. Reeds spoedig bleek, dat het sterkste deel van de Engelsche voorhoede werd gevormd door den rechtervleugel BrooksBowden met Drake als zeer gevaarlijke middenvoor. De Hongaren toonden aan. dat zij het samenspel in alle opzichten beheerschten en aange zien de halflinie alles op den aanval zette, moest het Engelsche achtertrio alle krachten inspannen om doelpunten te voorkomen. Vijf en twintig minuten waren er ge speeld, toen Drake schitterend passeer de naar Brooks, en de laatste schoot van dichtbij onhoudbaar in. Dadelijk na den aftrap echter viel de gelijkmaker. Cseh was het, die individueel den bal vrij maakte en keurig inschoot, Enge land werd toen iets sterker in het veld en 10 minuien voor de rust was het Drake, die met een afgemeten schot Szabo geen kans gaf. En enkele secon den voordat de heer Leclercq halftime floot, was het wederom Drake, die den stand tot 3—1 had opgevoerd. In de tweede helft begonnen de Hon garen vol moed met enkele goede aan vallen en na 4 minuten slaagden zij erin door Vince den achterstand te ver kleinen. (3—2). Doch de vreugde van de Hongaarsche kolonie was slechts van korten duur, want reeds twee minuten later was het 42 geworden. Engeland bleef nu sterker en 20 mi nuten na de hervatting werd de over winning definitief bezegeld met een vijfde doelpunt, afkomstig van Drake. Wat bijzonder opviel, was het feit, dat het tempo, ondanks het. zware veld en den zwaren bal. niet verminderde en tot het einde zeer snel bleef. Vier minuten voor tijd maakte Carter er 62 van. Zoo werd het een zware nederlaag voor de Hongaren, cijfers, die wellicht wat geflatteerd voor Engeland mochten worden genoemd maar die niettemin wederom hebben aangetoond, hoe moeilijk her is voor een continentale ploeg een behoorlijk resultaat in Enge land tegen Engeland te bereiken. Bekensteinselaan 10 Telefoon 543 Amersfoort 3 grote toonzalen met 28 modelkamers 7 étalages De wedstrijd Blue Six— Ber* lijnsch Zestal eindigt in een gelijk spel (22) AMSTERDAM, 2 December. - Van avond beeft Z.D.H Prins Bernhard een bezoek gebracht aan de kunstijsbaan, waar hij den wedstrijd van de Blue Six tegen hel Berlijnsche zestal heeft bijgewoond. Een talrijk publiek had zich bij den ingang van de kunstijs baan verzameld om den Prins te be groeten. Bij ons ten ten is van den voor zitter van den Nederlandseïeri IJsboc keybond, Jhr Boogaert, tie wegens ziekte was verhinderd, verwelkomde de- secretaris van dezen bond, de heer N van Zalinge, den hoogen gast. Mede waren ter ontvangst aanwezig de be stuursleden van den Nederlandschen IJshockeybond Van Olst, baron van Till en mr. I-Ienny. Met den Prins, die met het Wilhel mus werd ontvangen, namen op de eere-tnbune plaats de waarnemend se cretaris van den Prins, Jhr. ir. W. Röell, Graf zu Dohna, de gezantsschaps- attaché, dr. Feyn en den Duitschen consul Jung, alsmede de wethouders Rustige en Kropman. Burgemeester dr. de Vlugt kon tot zijn spijt wegens ver koudheid aan zijn voornemen om aan wezig te zijn, geen gevolg geven. Voor de microfoon heette de heer van Zalinge Z.D.H, Prins Bernhard welkom, hem dankend voor de belangstelling voor deze in Nederland nog zoo jonge sport. Voorts begroette hij de vertegen woordigers van het gemeentebestuur van Amsterdam. Hierna begaf Prins Bernhard zich op het ijs, waar de beide teams aan Z D.H. werden voorgesteld. Alle spelers drukte hij de hand. Het programma begon met een Weensche wals van Mëlitta Brunner, de wereldkampioene kunstrijden van de professionals. Haar werden bloemen aangeboden door den heer Globus, voorzitter van de Amsterdamsche IJs- hockevclub. Daarna kwam de Prins op het ijs. om den ingooi van de puck te doen. Hiermede was het spel aangevangen, dat door den Prins, die zelf te Lausan ne de ijshockeysport heeft beoefend, met intense belangstelling werd ge volgd. Hij zeide, niet te begrijpen, dat onze jongens na slechts twee jaar oefe nen zulk een spelpeil hadden bereikt. De scheidsrechters vond de Prins bui tengewoon fair. Na afloop van den wedstrijd ver klaarde de Prins tegenover den heer van Zalinge, dat hij de match met veel genoegen had gevolgd en dat hij stel lig zijn bezoek zou herhalen. De wedstrijd eindigde in een 2—2 ge lijk spel. PijnenburgSlaats hebben de leiding KOPENHAGEN, 2 Dec. (A.N.P.) De strijd tusschen de hoofdkoppels is Dins dagavond en -nacht ontbrand en wel met wisselend succes. Stonden de Bel gen BillietDekuysscher om midder nacht aan den kop, spoedig moesten zij die echter weer afstaan aan de Denen Falck HansenChristensen. In dezen nacht en ook in de middaguren van Woensdag domineerden behalve Billiet en Dekuysscher vooral Pijnenburg en Slaats. En het was wel merkwaardig, dat Falck Hansen en Christensen ten slotte het tempo der voortdurende jach ten niet meer konden bijhouden en met vele ronden achterstand in de baan kwamen te liggen. Ook het puntenaan- tal, in de sprint9 gewonnen, tusschen de Denen en PijnenburgSlaats was tot slechts een minimum gereduceerd. Woensdagavond 8 uur luidde de stand van den wedstrijd: 1. PijnenburgSlaats 318 punten. 2. BillietDeauysscher 244 punten. Op één ronde achterstand: 3. CharlierDanholt 155 punten. 4. ZimsKuester 110 punten. Op drie ronden achterstand: 5. RauschStieler 83 punten. Op vier ronden achterstand: 6. Falck Hansen—Christensen 331 punten. 7. Funda—Puetzfeld 109 punten. Op vijf ronden achterstand: 8. WalsGrundahl 234 punten. De andere koppels lagen op dat mo ment zes tot en met veertien ronden achter op PijnenburgSlaats. De laaste nacht van den Kopenhaag- schen zesdaagsche bracht een groote sensatie. Zonder dat hiervoor eenigen reden was gaf de bekende renne^ Willy Falk Hansen op. Dit was natuurlijk voor de Denen een zeer groote teleur stelling. Falk Hansen werd voor dit feit door den Deenschen wielerbond ge straft met een geldboete van 500 kro nen. Do koppelgenoot van Falk Hansen, Christensen heeft na zijn opgave met den Belg, Deneef, een nieuw koppel ge vormd. IVltLRbNNh.N va sieepuooikapitein gaat met zijn familie uit. passing Showt* ZESDAAGSCHE TE NEW YORK Meer dan 16000 toeschouwers waren in de Madison Square garden aanwezig bij den start van den New Yorkschen Zesdaagsche. En reeds dadelijk na het startschot brak er een groote strijd los Na 19 uren rijden waren en 511,600 K.M. afgelegd door het leidende koppel 'V <'-ind luidde foei 1. WalthourCrossley 24 pnt. 2. Kilian—Yopel 19 pnt. 3. IgnatDiot 16 pnt. V PedenThomas 10 pnt. 3. Audy—Hill 6 pnt, 6. Giorgetti—Yaccino 4 pnt Op één ronde: 7. LetourneurGuimbretiere 12 pnt. 8. PellenaarsSchoen 10 pnt. 9. Yates—Rodman 7 pat. WA 7 ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Uitgesneden makreel. VOOR DE MIDDAGTAFEL Tarbot. Aardappelen. Appelschotel. Bereiding: Kook op de gewone wijze droge rijst. Snijd vervolgens groote coudreinetten in zeer dunne plakjes. Bestrooi ze rijkelijk met kaneel en sui ker en leg ze in dikke lagen tusschen de rijst in een vuurvasten schotel. Zorg dat de bovenste laag ut appe len bestaat Gooi er bovenop wat sui ker, boter en een theekopje water. Zet den schotel een half uur op een war me kachel of laag pitje op ashestplaat, toegedekt met pen deksel om de appe len zacht te krijgen Zet liet schoteltje daarna zonder dek sel nog even in den oven om er een bruin korstje op te laten komen. DE BENOODIGDE VISCH even bestellen GLASTRA'S VISCHHANDEL ALLEEN gevestigd Utr. sir. 10. Tel. 92 Vrijdag 4 December HILVERSUM I, 1875 M. N.C.R.V. 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15: Morgenconcert 10.30: Morgendienst 11.00: Piano-recital 12.00: Politieberich ten 12.15: Gramofoonmuziek 12.30: Ensemble van der Horst 2.00: Populaire zang 2.30: Lezen van Chr lectuur 2.55: Zènderoverschakcling 3.00: Zang recital 3-45: Zenderverzorging 4.00: Populair orgelspel door Ronald Parker 5.00: De Gooilanders 6.30: Winterbloei in den tuin 7.00: Politieberichten 7.15: Literair halfuurtje 7.-15: Een kwartiertje Radio-reportage 8.00: Nieuwsberichten 8.15; Het NCRV-Orkest 8.50: Voor dracht over Rheumatiek 9.20: Vervolg concert 10-30: Gramofoonplatenconccrt. Schriftlezing. niLVERSUM II, 301.5 M. V.A.R.A, - 8.00: Gramofoonmuziek V.P.R.Ó. 10.00: Morgenwijding V.A-R.A. 10.20: De Papalagi 10.40: Alfred Cortet m. h. Londensch Symphonie-Orkest 11.15: De Papalagi 11.30: Gramofoonmuziek A. V. R. O. 12.00: Gramofoonmuziek 12.30: Concert door de Palladians 1.30: Kovacs Lajos en ziin orkest 2.00: Strijk kwartetten van Joseph Ilaydn 3.15: Het AVRO-Dansorkest V.A.R.A. 4.00 Gra mofoonmuziek 4.30: Orgelspel door Joh. Jong 5.00: Na schooltijd 5.30: Gra mofoonmuziek 5.50: Ramblers VARA* Dans-Orkest 6.30: Zenderoverschakeling 6.35: Politiek Radio-journaal 6.50: Gramofoonmuziek 7.00: Opvoeding tot Gemeenschapsgezin 7.20: Gramofoonmu ziek V.P-R.O. 7.30: Nieuwsberichten 7.35: Cursus 8.00: Concert 8.30: Mevrouw C. Hooykaasv Leeuwen Boom kamp V.A.R.A. 9.00: Men vraagt! en wij draaien... 9.30: Het VARA-Orkest 9.50: The blue Rhytihm Singers 10.00: Htt VARA-Orkest 10.30: Nieuwsberich ten V.P.R.O. 10.40: Avondwijding V.A.R.A. 11.00; Jazz-programma 11.37 Populaire gramofoonplaten. BRUSSEL (VL.) 8.20 Gramofoonmuziek. 12.51 Populair concert. 1.30 Saionorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Salonorkest. 9.20 Symphonie-órkest. 10.30 Sinterklaasavond. BRUSSEL (FR.) 8.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.30 Populair concert. 2.00 Gramofoonmuziek. 8.20 Populair concert.' 10.45 Accordeonspel. DEUTSCHLANDSENDER (R.) 7.20 Concert. 12.20 Gelukwenschen. 3.20 Concert. 6.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Concert. DROITWICH (ENG.) 12.10 Orgelrecital. 1.40 Het Birminghamsch Strijkorkest. 4.20 Het BBC Midland Orkest. 6.45 Orgelconcert. 7.40 Solistenconcert. 10.00 Pianomuziek. 11.50 Dansmuziek. SPARTA—FIJENOORD 3—1 ROTTERDAM. 2 December. Woens- dagmidag heeft te Rotterdam de jaar- iijksche voetbalwedstrijd plaats gehad tusschen Sparta en Keyenoord ten bate van den bloedtransfusiedienst van het Nederlandsche Roode Kruis. Ook nu weer heeft H.K H. Prinsen Ju liana, voorzitster van het Roode Kruis, den wedstrijd met haar tegenwoordig heid vereerd. Omstreeks twee uur arriveerde de Prinses bij het Sparta kasteel, waar Zij op het bordes begroet werd door den burgemeester, mr P Droogleever For- tuyn. Mevrouw Baumann bood de Prinses bloemen aan Daarna schreed Zij tusschen een eerewacht van de elf tallen van Sparta en Feyenoord, Roode Kruissoldaten en Spar la- juniores naar het officieele gedeelte van de overdekte tribune, waar een versiering van groen en oranje was aangebracht, ITet muziekcorps van de Rotterdam- sclie Harmonie Kapel speelde het Wil helmus. De voorzitter van Sparta, de heer Overeynder. geleidde de Prinses naar Haar plaats Even later nam de wedstrijd een aanvang Dr van Moorsel was met de leiding belast. Het resultaat van deze ontmoeting was, dat Sparta met 3—1 won, nadat de rust was ingegaan met blanken stand.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 2