Belangrijke dagen rond den Engelschen troon. Prinses Juliana te Berlijn. In de aula der Universiteit te Amsterdam vond Maandag de inauguratie plaats van prof. dr. B. J. O. Schrieke, welke plechtigheid door den Javaanschen zelfbestuurder Pangeran Adipatl Arlo Mangkoe Negoro, zijn gemalin en burgemeester De Vlugt werd bijgewoond Op Westerveld is Maandag de te Rotterdam om het leven gekomen sportvlieger M. A. G, van der Leeuw gecremeerd. Het stoffelijk overschot wordt naar het crematorium gedragen Spannende dagen in Engeland. Koning'" Mary in Haar auto bij het verlaten va" Marlborough House te Londen Bij het ongeluk van een Duitsch vliegtuig in de Fran- sche Alpen nabij Grenoble vonden zes personen den dood. Het wrak van het toestel in de besneeuwde bergen Heel den dag groepen talrijke belangstellenden in Downing Street te Londen bijeen, in de hoop de aankomst ot het vertrek van autoriteiten gade te kunnen slaan of eenig belangrijk nieuws te kunnen vernemen Het paleis Noordemde te den Haag wordt in feestkleed gestoken voor het aan staand huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana met Z. D. H. Prins Bernhard. Het aanbrengen van de dennenversiering H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard te Berlijn, waar zij een bezoek hebben gebracht aan Prinses Armgard, de moeder van Prins Bernhard, die in een zieken huis aldaar verpleegd wordt Een zeldzame toto. Het eenige snapshot van Koning Edward VIII van Engeland met mrs. Simpson in een der Londensche paleizen. De vorst slaat met mrs. Simpson vanuit het St. James Palace de plechtigheden der proclamatie van zijn troonsbestijging gade De jaarlijksche Inzameling van oude rijwielplaatjes door de vereenigmg tot bevordering van de belangen der t.b c.- atiënten .Nazorg" is geëindigd. De uit op het bureau der vereeniging te Amsterdam De Aartsbisschop van Canterbury bracht Zondag een bezoek aan Baldwin in Dow ning Street te Londen. Bij zijn vertrek be toogde een groote menigte ten gunste van den Koning

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 8