POPULAIR KONING TREEDT AF Www? heeft "ie! V erwachte wending Heymans en Sluyter terug in patria De indruk in Engeland Verkoopiogeo STEWARDESS VERHAALT Het huwelijk van de prinses Reeds als Kroonprins was Edward VIII bijzonder gezien Zij blijft vliegen Per trein en auto naar Schiphol Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG li DECEMBER 1936 TOEN' de Engelsche koning George V in den nacht van 20 op 21 Januari 1936 het tijdelijke mot het eeuwige verwisselde, werd zijn plaats ingenomen door dep oudsten zoon van den over leden vorst. Hij, die als Edward Vlll den Britschen troon heklom, had reeds als troonopvolger veler harten gewon ren; hij mocht zich verheugen in een populariteit, die moeilijk haar weerga kon vindon Toen koning George V aan liet Engelsche volk ontviel, hebhen wij er reeds op kunnen wijzen dat de Brit ten, niet zonder reden, wegens zijn vele beminnelijke eigenschappen den oen- rialigen prins \an Wales met don eere- titel „Prince. Charming" plachten aan te duiden, terwijl een andere kenschet sing „eerste gentleman van Euro pa" oen loftuiting inhield, die geen raderen uitlpg behoeft. Vooral op verjaardagen van den prins van Wales bleek voortdurend op wel sprekende wijze, hoezeer de genegenheid van de Britten naar hem uitging, o.a op 23 Juni 1035, toen zoowel op Fort Belvedère, zijn landgoed hij Windsor, als in het Saint .Tames paleis, zijn stede lijke residentie, telegrammen en brie ven, die alle gelukwenschen met zijn veertigsten verjaardag inhielden, hij honderden en honderden binnenstroom de. De voormalige prins van Wales Edward Albert Christian George Andrew Patrick, prins van Wales en graaf van Chester, hertog van Cornwall en van nothersav, graaf van Carrick, baron van Renfrew, hoor der eilanden en grootme.elser van Schotland; lord grootmeester van Plymouth, groo'mees ter van Windsor en kanselier van de universiteit van Wales heeft zich vooral de genegenheid der Rrilsche staatsburgers weten te verwervon door zijn aangenaam, innemend en beminne- li|k optreden in toestanden en op ter reinen, vvaar de polilick geen rol speel den. Voor de noorlen en behoeften der Britten had hij een open oor en een open hart, maar ook wist hij de harten der Engelsr.hen te winnen door zijn lief de voor allerlei-lakken van sport. Golf en ruitersport b.v. oefenden een grooie aantrekkingskracht op hem uit en te vens stelde hij. dié meermalen *ebrnik maakte van dit moderne middel v vervoer, groot belang in vliegtuigen, Mocht de tegenwoordige Brilscho ko ning, niet alleen toen hij nog prins van Wales was, maar ook na het overlijden van zijn vader, op zijn vacantieroizen in den vreemde zich in onconventio- eele kleedii vertonnen, nochtans ging hij, wanneer hij temidden van het Brit sche publiek verscheen, te allen 'Ijde uiterst correct gekleed, zoodat hij zoo doende verschillende heerenmodes lan ceerde INMTDPELS mag, nadat, wij het bo venstaande nofperdpn met betrek- king tot den populairen prins naar wien. nadat bij koning was geworden, dezelfde genegenheid van het Britsche volk bleef uitgaan niet over het hoofd w-orden gezien, dat bij vooral de laatste jaren meermalen bij gewichtige aangelegenheden des rijks zijn invloed liet gelden, die vaker dan eens is on derschat. Een vlot spreker is de prins van Wales nooit geweest Wel zag hij na genoeg elke week zich voor de noodzaak geplaatst in het publiek het woord te voeren, doch hij legde daarbij nagenoeg steeds een zekere verlegenheid aan den dag. die juist een aparte bekoring ver leende aan hetgeen hij te herde bracht Zij, die den prins van Wales nicer dan eens hebben hooren 6preken, herinne ren zich, dat het zenuwachtige grijpen naar zijn das bijna steeds en begelei dend verschijnsel was van zijn toespra ken. Ondanks de totale afwezigheid van eloquentie, maakten zijn uiteenzettin gen haast altijd een diepen indruk: zijn woorden gingen rechtstreeks tot het hart der Britsche staatsburgers: zijn eenvoudige gedachten waren vervat in duidelijke en begrijpelijke bewoordin gen. In den mepst pregnanten vorm wist bij datgene onder woorden te brengen, vvat het hart zijnpr toehoorders be woog. Reeds in zijn hoedanigheid van kroonprins was zijn voornaamste plicht die der representatie, maar hij werd zoodoende meermalen in de gelegen heid gesteld zich aan het hoofd te plaat sen van belangrijke volksbewegingen Bij den strijd der krotwoningen speelde hij een belangrijke rol en eveneens was hij daadwerkelijk betrokken bij de ac tie orn wat fleur en kleur te brengen in de harten der ucrklooze jeugd. Deze ijver deed zijn populariteit ten zeerste toenemen. OOK heeft de thans aftredende ko ning Edward VIII als kroonprins zicli wel eens rechtstreeks op 't ge vaarlijke terrein der politiek begeven Dit geschiedde in den vorm van enkele redevoeringen, in éen waarvan hij de genen laakte, die zich kantten tegen de militaire opleiding der schoolgaan de jeugd, in oen tweede redevoering verdedigde hij de opvatting, dat Duitsch- land de hand der verzoening moest wor den toegestoken een uitspraak, die de populariteit van den prins van Wales in Duifschla.nd uit den aard der zaak ten zeerste rleed toenemen. Tn Engeland was het lot voor korten tijd een te waardereen usance, dat men leden der koninklijke familie niet in openbare polemieken betrok. De En gelsche pérs placht hieraan zeer streng le hand te houden. Toen de print van Wales echter blijkens bovengesigna- eerde redevoeringen zich mengde in raagstukken, die een punt van strijd der partijen vormden, week men in de Engelsche pers eveneens van de usan ce af. om het koninklijk huis te allen tijde te ontzien. De prins van Wales kreeg dan ook te hooren, dat zijn rede- oeringen inclruiechten tegen een stil zwijgende afspraak. Deze aanval was vooral gericht te gen de Labour Party, wier vertegen woordigers herhaaldelijk zich kantten tegen het Officers Training Corps, De zelfde Engelsche Arbeiderspartij legde '.ovendien in het bestuur van den Lon- denschen graafschapsraad, waarin zij de meerderheid verwierf, de neiging aan den dae de militaire opleiding der schooljeugd officieel te verbieden. Een en ander brengen wij thans in eiinnering, nu de constitutioneele cri sis, welke het Engelsche volk sinds kele dagen in beroering heeft ge bracht, heeft geleid tot het aftreden van Koning Edward VIII, die nog geen vol jaar heeft geregeerd, maar die tij dens zijn koningschap dezelfde popu lariteit genoot als in het tijdperk, dat hij nog kroonprins was. gelezen, is ook in het Hoogerhuia voorgelezen. Tijdens zijn rede be treffende een motie tot behande ling van de Koninklijke boodschap, verklaarde lord Halifax, dat de do minions Canada, Australië, Nieuw- Zeeland en Zuil-Afrika allen in stemden met het nemen van de noodige wetgevende maatregelen. Wat den Ierschen Vrijstaat aan gaat, Baldwin heeft van de Valera een boodschap ontvangen, waarin hij mededeelt, dat zijn regeering het parlement bijeen zal roepen, zoo mogelijk heden, ter behandeling van den toestand, die zich voor den Ierschen Vrijstaat heeft voorge daan In het Hoogerhuis heeft voorts lord Halifax medegedeeld, dat het Huis Zaterdagmiddag om kwart voor drie bijeen zal komen om den niouwen koning den eed van trouw af te leggen. Bij zijn abdicatie ziet de Koning ook af van al zijn titels. Hij zal nu den naam mr. Windsor aan nemen. Het is echter waarschijn lijk. dat zijn opvolger hem een hoogen titel, waarschijnlijk dien van herrtog zal verleencn. Te half zes is de hcrlog van York te fort Belvedère aangekomen. Men meent dat hij het avondmaal met den koning gebruikt heeft. i LONDEN, 10 Dec. (Reuter). Het bericht van den troonsaf. stand is, hoewel het niet meer onverwachts kwam na de be. schouwingen in de ochtendbla, den, in geheel Engeland en het geheele Britsche rijk met fievoe» lens van diep leedwezen ontvan» Oen. Eenige kerkelijke hoogwaar» digheidsbekleeders verklaarden overigens, dat afstand in de ge» geven omstandigheden de beste oplossing was. Het publiek was over het algemeen verslagen en gevoelde diepe sympathie voor den koning in diens innerlijken strijd Gedurende eenige minuten hcerschte een diepe stilte onder de twintigduizend personen, die zich voor het parlementsgebouw verzameld hadden, toen de troonsafstand bekend was gewor» den. Men meent te weten, dat er nog peen beslissing is genomen ten aanzien van de financieele bijkom stigheden van den troonsafstand. Het is waarschijnlijk, dat de op brengsten van de hertogdommen Lancaster en Cornwall ter beschik king van Edward zullen worden gesteld. Het wordt mogelijk geacht, dat de regeering het parlement zal verzoeken, een jaarlijksche som te voteeren; dit zal echter waarschijn lijk niet geschieden, indien Edward te kennen geeft, dat zijn particulie re bronnen van inkomsten toerei kend zijn. Ten aanzien van het wetsontwerp over den troonsafstand wordt opge merkt, dat onder de titels van den Koning niet voorkomt die van „Be schermer van het Geloof", welke in koninklijke verklaringen altijd gevon den kan worden. Het is nog niet mo gelijk te zeggpn, welke beteekenis deze weglating heeft. Ofschoon in alle parlementaire krin gen uiting werd gegeven aan spijt en leedwezen over den aard der beslissing is men pr in het algemeen over eens. dat de door den koning genomen be slissing, de best mogelijke is. die in het belang des lands genomen had kun nen worden. Voor Baldwin heeft men niets dan lof. In de Vereenigde Staten staat do openbare meening sympathiek te genover den koning, terwijl de bla den als hun meening te kennen ge ven. dat Groot-Brittannië en het rijk uit de huidige crisis even mach tig in alle opzichten zullen te voor schijn treden. Het kabinet te Ottawa (Canada) heef1 oen order in council" aangenomen waarbij Canada den troonsafstand door Edward VIII aanvaardt en waar bij de Britsche regeering machtiging krijgt ook Canada te vermelden in d1 wet. waarbij de troonsafstand wordt goedgekeurd. De Australische regeering zal Vrij dne bijeenkomen. De premier van Nieuw Zeeland heeft medegedeeld, dat het niet noodig zal zijn het parlement bijeen te roepen. Generaal Hertzog heeft met generaal Smnts en andere ministers de aangele genheid besproken. Men gelooft, niet dat het parlement van de Unie van Zuid-Afrika voor den vastgestelde!) lijd, 8 Januari a.s. zal worden bijeen geroepen. Een verklaring, gelijkluidende aan die, welke in het Lagerhuifi Ie voor- AMERSFOORT 10 December. Kruiskamp no. 100. Ver- kooping inboedel. 1.30 uur. BAARN 17 December. Villa Gen. Karei v. d. Heden laan 8. Verkooping inboedel. 10 uur v.m. HOOGLAND 5 Januari. Jaarlijksche Iloutverkoo- ping. 15 December. „De Faam." Verkooping perceel wei- en hooiland. 11 uur v.m. Prima Oude Jeneoet i 3.15 Ütnh.'Poottroal 50-51, Zei. 242 Zij „voelde zich niet gerust" cn bleef achterin staan t Mcj. Bongertman heeft een interview toegestaan aan een vertegenwoordiger van de Nederlandsohe pers in Londen, dat wij in het Handelsblad aanti effen en waarin zij verklaard heeft dat het haar in het kleine hospitaal tc Purley, waar zij opgenomen is, goed gaat, of schoon moj. Bongertman toch ernstiger letsel heeft opgeloopen dan men eerst vermoedde. Behalve dat zij leelijke brandwonden aan het gezicht en armen heeft, heeft zij twoe ribben gebroken, die haar nog al wat pijn bezorgden. Ze beklaagt zich echter in het geheel niet, want zij ia van het K.L.M.-materiaal, kalm, dap per en berustend. Over de toedracht van het ongeluk vertelde zij het volgende: We hadden 13 passagiers. Het toestel heeft. zooal6 men weet, plaats voor 14, zoodat er een stoel vrij was, heelemaal voorin. „Maar om een of andere reden", al dus juffrouw Bongertman, „voelde ik mij niet zeer gerii6t." Het weer was nogal mistig. „Ik dacht bij mij zelf, ik blijf maar iever achter in het toestel staan." Daar heeft zij, naar achteraf is ge bleken, haar leven aan te danken. De start duurde nogal lang, langer dan gewoonlijk. Het was ook een feit, dat men niet ver voor zich uit kon zien „Even nadat wij opgestegen wa ren, alius juffrouw Bongertman, „hoorde ik een harden klap, onge veer in het midden van het toestel. Dat was omstreeks tien seconden, nadat wij van den grond losgeko men waren. „Het was een zeer harde klap, alsof er iets met het landingstoestel gebeurd wa6. Iedere Inzittende van het toestel hoorde hek Er was evenwel geen sprake van paniek, maar de passagiers keken wel oven elkaar een beetje vreemd aan." Op de vraag, of juffrouw Bongertman zich kon herinneren dieo klap gehoord te hebben, toen het toestel al in de bocht was, antwoordde zij: „Neen, voor zoover ik mij herinneren kan, geloof ik dat, niet." „Ilebt u er eenig idee van, wat de klap beteekende?" werd haar toen ge vraagd. „Ik weet het natuurlijk niet heele maal", antwoordde zij, „maar ik ge loof, dat het er op leek, dat het toestol een haken of iets anders uitstekends aan den rand van het vliegveld had geraakt." „In ieder geval was het niet het dak van het eerste huis, waar het vliegtuig tegenaan bokste. Dit kwam ongeveer vier sec. later. Het was een geweldige slag. Al les rolde door elkaar en de toestand was ontzettend \erward. Mej. Bon gertman had het gevoel, alsof het toestel snel naar beneden viel, maar dat moet wel verbeelding zijn ge weest", aldus mej. Bongertman zelf, „omdat het schijnt, dat het toestel regelrecht op het huis is ingevlo gen." Toen mej. Bongertman weer bij haar bewustzijn kwam, aldus vertelde zij verder, lag zij op den grond van de cabine. Haar eerste gedachte was na tuurlijk aan de passagiers, maar zij kon niets voor zich uit zien, aan alle kanten sloegen de vlammen uit. Het was alsof er een bom naast mej Bon geidman ontplofte, toen de tweede hen- zinetank uit elkaar sprong. Zij krab belde overeind en trachtte toen een uit weg te vinden Zij verklaarde ergens een opening in de vlammen gezien te hebben, hetgeen b'eek een raampje van het toestel te zijn, en daar is zo toen op een of andere wijze uitgeklom men! De gordijnen aan het raampje ston den reeds in brand, en zij moest eerst met haar bloo'e handen die brandende gordijntjes dooven. Mej. Bongertman had den indruk, dat het toestel vlak na de start al een wei nig scheef lag, maar zij herinnert zich r.ict, dat er iels met de motoren niet in orde was, daar deze vrij geregeld schenen to loo pen. Uit het raampje is mej. Bongertman (oen op den vleugel van het toestel ge vallen, en vandaar schijnt zij in een boschje gerold te zijn. Daar hebhen menschen haar uit opgeraapt en naar een huis gehol pen. Haar uniform was totaal aan flarden gescheurd, maar zij voelde zich er toch vrij goed van af ge komen. Pas later bemerkte zij, dat zij toch niet heelemaal „fit" was. Op de vraag, of zij verder bleef vlie gen, zei de juffrouw Bongertman: „Na tuurlijk wel", want zij geloofde er niet aan, dat haar tijd was gekomen! Zij geloofde n.l., dat iedereen zijn tijd van leven heeft, en dat men daar niets aan kon doen. Juffrouw Bongertman vertelde ook, dat zij anders meestal administratief werk doet. „Toevallig hadden zij mij deze week noodig op de lijn en daardoor heb ik dit 'ongeluk Tneegsirfaökt;" De verongelukte Nederlander, Ir. Van Donkelaar. had eigenlijk niot in het verongelukte toestel behooren te zitten, hij had een plaats in een machine, die eenige uren later ging, maar hij wilde zóó graag vroeg in Amsterdam zijn, dat men aan zijn verlangens is tegemoet gekomen en een plaats voor hem in het nu verongelukte K L.M.-toestel heeft ingeruimd. Het stoffelijk oven schot van den piloot AMSTERDAM, 10 December. Het stoffelijk overschot van den piloot Hautzmaycr zal nadat de Britsche auto riteiten toestemnv'ng hebben gegeven, naar Weenen worden vervoerd, waar het ter aarde zal worden besteld. Chef vliegdienst naar Londen AMSTERDAM, 10 December. De chef van den vliegdienst der K.L.M., de heer AIer, vertrok hedennamiddag van Schiphol naar Londen. De heer Aler vertegenwoordigt de K.L.M. bij het voortgezette officieele onderzoek, dat door de Britsche lucht vaartautoriteiten wordt ingesteld. Voor zijn vertrek is op het bureau van don vliegdienst een langdurige be spreking gevoerd, waarbij o.a. aanwe zig waren de gezagvoerders Smirnoff, Moll en Parmcntier. De door eerstge- noemden uitgebrachte rapporten zijn opnieuw besproken. Deelneming met de ramp 's-GRAVEN'HAGE, 10 December. II M. de Koningin heeft haar adjudant van dienst van haar deelneming doen betuigen naar aanleiding van het on geval met de „Lijster" Voorts kwamen bij de directie der K.L.M. nog telegrammen van deelne ming van den Tsjechischen gezant in Nederland, den minister van Water staat, den commandant der marine in Indië. don chef van den peneralcn staf cn den marineluchtvaartdienst, zoome de van loFd Sempill, van den vertegen woordiger der K.N.Ï LM. in Indië en vele huitenlandsche luchtvaartmaat schappijen. De sportvliegers M. W. Sluyters en J. Heymans, die weder op Schiphol zijn gearriveerd DE KONINGIN BEZOEKT HET PALEIS AAN DEN KNEUTERDIJK 's-GRAVENITAGE, 10 Decemncr. H.M. de Koningin bracht hedenmiddag een bezoek aan het Paleis aan den Kneuterdijk, waar de geschenken aan Prinses Juliana ter gelegenheid van Haar huwelijk met Prins Bcrnhard worden bijeengebrracht. OMREKENINGSKOERSEN Off. Niot Off. 10 L>*i 11 Per Londen 0 74 00 -.78 95 Brussel ai li ol 07 Parijs .57 N5634 Ziirich 42.: 4 42.23 Konenhagen 40 80 40 2.5 Oslo 4.5.8 45.- 0 Stockholm 46 f 5 48.50 New York I.M LM Praag 0.52 6.58 Medeged. door de Rotterd. Bankvereen. Een hartelijke huldiging der beide koene vlie* gers AMSTERDAM, 10 December. De sportvliegers J. Heymans en C. Sluy ter hebben vandaag hun retourvlucht naar Indië... bijna volbracht. De vlie gers, die om ongeveer 1 uur op Schip hol werden verwacht, hebben door mist gedwongen een landing op Waalhaven moeten makén, waar hun Leopard Moth te ongeveer drie uur veilig neerstreek. Reeds te 12 uur waren vele sportvlie gers, familieleden en vrienden in het gebouw van de Amstordamscho Aero- club aanwezig. De weersomstandigheden waren verre van gunstig, meer en meer trok het veld dicht. Te drie uur waren Heymans en Sluyter boven Rotterdam en de vliegers vonden het beter geen ri sico te nemen en op Waalhaven te landen. Even later rinkelde in het clubgebouw op Schiphol de tele foon. De vliegers zouden dien dag niet vorder gaan. Het laatste ge deelte van de reis is per trom en per auto afgelegd. Te Haarlem zijn de vliegers afgehaald en in triomf naar Schiphol gebracht, waar zij le ruim half zes aankwamen. Een vroolijk hoera-geroep begroette de beide piloten, kransen werden aan gedragen en handdrukken gewisseld. Do moeder van den heer Heymans overhandigde beide vliegers een fraai herinneringsbord. Toen de eerste vreugde van het we derzien wat geluwd was, sprak de heer Ernst Crone, voorzitter van de A.A.C., de beide vliegers in hartelijke bewoor dingen toe. De heer Wittert van Hoogland, het woord voerende, namens den directeur van den luchtvaartdienst, sprak zijn bewondering uit voor de prostaties van de beide sportvliegers, waarna de heer van Swijndregt, secretaris van de Na tionale Lucht vaarschool, meer in het bijzonder hulde braent aan den heer Sluyter, instructeur van de N.L.S. Nadat de heeren Sluyter en Heymans voor het radiojournaai haddon gespro ken, kregen wij gelegenheid tot een kort onderhoud met de kranige sport vliegers. Een onderhoud De reis zoo vertelde zij was in een woord prachtig. In alle opzichten geslaagd. Natuurlijk zijn er moeilijkheden ge weest en ook liét zoo nu en dan het weer veel te wcnschen over, maar ten slotte liep alles prachtig. Het staat wel vast, dat wij den besten tijd hadden gekozen voor een sportvlucht naar In dië Op 23 October startten we, 9 Novem ber zo ten we in Batavia. Den 26slen vertrokken we weer en veertien dagen later zijn we behouden thuisgekomen. Maar er zijn moeilijke trajecten ge weest. Tussciien Lyon en Amsterdam hebben we met zwaar tc verantwoor den gehad. De landing te Parijs was cisteren niet gemakkelijk, evenmin als die op Waalhaven zooeven. Er hing een zware mist en de lange armen van kra nen en de hooge masten der schepen, waren soms wel erg dicht bij Over het algemeen gesproken is het Europeesche gedeelte van de reis hot zwaarste geweest. Over de K.L.M. en de Shell hebben we niets dan lof. De service was weer prachtig in orde. Op den terugweg heb ben we 't over het algemeen moeilij ker gehad dan heen. Bij Basra raak ten we in een onweersbui, na de lan ding bleek, dat het doek van de kist aan de onderzijde was opengescheurd. Bii Ruthbah Wells was het roer be- svhadigd. in Bengasi de vleugels, in Tripolis is alles uitstekend hersteld door Italiaansche militairen. De eigen lijke moeilijkheden op den terugweg be gonnen eigenlijk pas te Lyon, we had den vanmorgen moeite om uit Parijs te vertrekken, het zicht was hoogstens twee K.M Maar, zoo besloot de heer Heymans, we zijn toch buitengewoon tevreden over onze ondervindingen. We zijn over al allerhartelijkst ontvangen. Vooral in Jodphur, waar we zelfs op jacht zijn geweest, een cross-country in een auto. En uw angstigste oogenblik .op. deze reis? vroegen we. Toén we per taxi van Calcutta naar het vliegveld gingen, antwoordde de heer Heymans lachend. Nooit hebben we zoo in angst gezeten Waarschuwing voor de kijkers De hoofdcommissaris van politie te 'sGravenhage richt de navolgende waarschuwingen tot het publiek, dat ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana op 7 Januari a.s. de Resident.e zal bezoeken, alsme de plaatsen langs de route wenscht to huren. Past on dp zakkenrollers, Overtuigt u bij het koopen van plaat sen dat gij niet in handen valt van zoogenaam le opkoopcis Overtuigt u. of gij le doen hebt met den daadwerkelijken eigenaar of ver huurder of diens gemachtigde(n) van het perceel waarvoor plaatsen worden besteld. Overtuigt u. dat de aangeboden plaat sen werkelijk uitzicht geven op de rou te, waarlangs de Koninklijke stoet zich zal bewegen. Overtuigt u, dat voor een perceel niet reeds te veel plaatsen zijn uitgegeven. Wees! uiterlijk 9 uur aanwezig. Bedenkt, dat het aan rij l m met au to's of andere voertuigen naar de ge- wpnschte perceelen is uitgesloten. Uit zonderingen kunnen niet worden toe gestaan. Een ieder zal dus te voet zijn plaats van bestemming moeten berei ken. Overtuigt u, of de toegangskaarten voor de tribunes Torcnstraat, Vondel* straat, Elandstraat en Alexandepeld voorzien zijn van een handteekening* stempel van den hoofdcommissaris van politie. 'S-GRAVENIIAGE. 10 Dcc. Ons wordt gemeld, dat de berichten in en kele dagbladen betreffende namen van getuigen en andere bijzonderheden ter gelegenheid van het huwelijk van H. K.H. de Prinses onjuist zijn en niet van officieele zijde afkomstig. Metzelfde geldt eveneens van het gerucht betref fende het galabal op 2 Januari zoodat le eenige officieele feesten die zijn, op 5 en 6 Januari, welke reeds werden ver* meld. Wel is H.M. de Koningin voornemens op 2 Januari in intiemon kring een feest te geven voor hel jonge paar de bruids meisjes en bruidsjonkers alsmede voor de jongere gasten, welke voor de brui loft aanwezig zullen zijn en eenige ken- nissen van de prinses en den "prins De vermelding van de aanwezigheid van prinses en prins tijdens de hrnids- 'neen nn andere feesten dan die paleize kan op zijn minst als zeer voor barig worden beschouwd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 2