DE BRUG IN GEBRUIK DE RAMP VAN DE LIJSTER Het vorstelijk huwelijk GEEN LOONS- vermindering in Indië ÏOONTJE VAN TEUTEN DE MILLIONNAIR Binnenland Mej. Bongertman terug TRAWLLOGGER GESTRAND Auto in de sloot Gevaarlijke stoeipartij Oplichtingspoging te Enschede VREUGDE IN DE KOU i Radioprogramma WAT ETEN WIJ MORGEN? Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 14 DECEMBER 1935 iiiimmliwhiiiw miii-^ Stoffelijke overschotten der slachtoffers te Rotters dam aangekomen V eel kransen en bsoemsi lUwen ROTTERDAM, la Uue. - Met liet stoomschip „Batavier uat vanmorgen 0111 ruim 8 uur aan (ie Jobskaue aan legde, kwamen de sloüelijkö resten van vier slachtoffers van de ramp met de „Lijster"' n.l. van de lieeren L. Hautz meyer, lng. Ac. van Donkolani, Van Bommel en Vei kei k uiedc. Nadat de passagieis van boord waren gegaan werden de vier kisten met be hulp van een kraan uit een der ruimen op den wal gebracht. De gezant van Oostenrijk. Z. Lxc. G. Alexicli, de consul-generaal van Oosten rijk (e Rotterdam Mr. E M Kronen berg, alsmede zijn directeur van de K.L.M.. de heei Plesinan. vergezeld van zijn echtgenoote en twee zoons. Mr Josephus Jitta van de K.L.M. de hooi Tolk, havenmeester van het vliegveld Waalhaven en een aantal verwanten van de vier slachtoffers waren op de Ilavenkade aanwezig, onder wien mevr llautzmcyer en haar zoon. De kisten met de stoffelijke resten waren gedekt met de K.L.M. vlag. De heeren Plesman en Tolk legden, wanneer een kist op den wal was ge plaatst namens de K.L.M. kransen. De Oostehrijkschc gezant legde even eens kransen op de kisten Voorts waren er bloemstukken van verwanten der slachtoffers. Toen de kist met het stoffelijk over schot van den piloot Hautznieyer op den wal was geplaatst, trad mevr. Hautz nieyer naar voren om eveneens bloemen neer te leggen. Onmiddellijk na de sobere ontroerende plechtigheid op de stille verlaten kade werden de kisten in een rouwauto ge plaatst. waarna de stoffelijke resten van de heeren Donkelanr en ITautzmeyer naar de rouwkamer van dc begrafenis onderneming Inncmec te 's-Gravenhage werden overgebracht terwijl liet stoffe lijk overschot van den lieer Van Bern mei naar het woonhuis te !l Amsterdam en dat van den heer Verkerk naar Kat wijk aan Zee werden vervoerd Hartelijke verwelkoming op Schiphol AMSTERDAM, 12 Dec. Te ruim halt vijf is het K.L.M.-toestel uit Londen, waarin zich mej. Bongertman. de chef stewardess van de K.L.M.. die bij de ramp van de „Lijster" werd gewond bevond, op Schiphol geland. Het toestel, dat tegen twaalf uur reeds op Schiphol was verwacht, is door den mist gerui- men tijd op het vliegveld Vlissingen op gehouden. Pas toen het zicht op do hoofdstedelijke luchthaven beter werd kon tegen vier uur van Vlissingen wor den opgestegen. Op Schiphol waren be halve de ouders van mej. Bongertman vele vrienden en kennissen aanwezig om haar te begroeten en geluk te wen- schen met haar redding. Ook dr. Her- manides, de vader van de stewardess, die bij de ramp van de ..Gaai" om bet leven is gekomen, was op het vliegveld. Hij bood mej. Bongertman bloemen aan Direct na aankomst is de stewardess In gezelschap van haar ouders en dr. Slotboom per auto naar haar woon plaats te Bussum vertrokken. Later door sleepbootcn vlotgcbracht PETTEN, 13 Doe. Vannacht is de logger Kw. 112, schipper C. Cchaap, van de reederij Vertrouwen te Kamperduin gemeente Schoorl op het strand geloo- pen. De opvarenden zijn door leden van do reddingsbrigade te Petten van boord gehaald. Waarschijnlijk is mist de oorzaak van het uit den koers raken van den logger. Nader vernemen wij, dat do logger leis ten noorden van Kamperduin te gen de ITondboseche zeewering op het strand is srcloopon. Aan boord van den logger, die op kustvaart was. bevonden zich zeven opvarenden, die in een hotel te Petten zijn ondergebracht. Nader wordt gemeld dat de logger vanmmirldag door de sleepbootcn „Utrecht" en „Nestor" van de firma Weysmuller vlot gesleept is. De bemanning was aan boord ge bracht. De Kw. 112 is thans op weg naar IJmuiden. OPLICHTER AANGEHOUDEN GRONINGEN. 13 Der. - De Groning sche recherche heeft te Haren aange houden een 22-jarigen gehuwden rijwiel handelaar G. K.. wonende aldaar, die een ongehuwd meisje, met wie hij relaties had aangeknoopt, heeft opge licht voor een bedrag van ruim drie duizend gulden. HEFFING OP BOTER De heffing op boter en de vervoerver gunning voor buitenlandsche boter is voor de. week van 14 tot pn met 19 De cember vastgesteld op 0.80 per Kg. behoudens tusschentijdsche wijziging. De hestuuder, een Utrechtsch student, omgekomen NIEUWE WETERING. 13 December. Zondagmorgen omstreeks vier uur is oen auto. waarin vier personen gezeten waren, hij het nemen van de ecvaar- lijke bocht nabij dc boerderij van den lieer .1 Straathof 111 den langs len weg loopendo sloot gereden In de auto waren behalve de bestuur der. fle heer N Roesing, student te Utrecht, nog gezet *n diens zuster, de student .Tbr A. de J en mej. P Volgens verklaring van de inzitten den moot de heer R die met een ma tige vaart reed, de bocht te laat be merkt hebben, waardoor hij tegen een paal hotste. De wagen sloeg daarop o\er den kop en kwam in de sloot te recht Behalve de heer Roesing die in den modder gestikt is, konden allo inzittenden zich uit hun benarde positie bevrijden. Mej R liep eeni- ge snijwondon op en kon, na door dokter van der Bijl verhonden te zijn. evenals de heer de J. en Mej. P. met een andere auto haar weg vervolgen. Het stoffelijk overschot, van den heer Roesing. een zoon van den kantonrech ter Roesing uit Oosterheek, werd later op den dag nadat het door de justitie vrijgegeven was, naar de ouderlijke wo. ning vervoerd. BRAND IN DE KRUISSTRAAT TE ROTTERDAM. ROTTERDAM, 13 December. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak is vanavond tijdens afwezigheid der be woners brand uitgebroken op de twee de verdieping van perceel 31 aan de Kruisstraat te Rotterdam, bewoond door lr familie M. dc Rooy. Do brand woedde voornamelijk aan dc achterzijde. Met een zestal stralen van eenige slangenwagens wist men het vuur meester te worden. De brand weer kon echter niet verhinderen dat :1e voorkamer, de slaapkamer, de keu ken en een gedeelte van den zolder uit brandden. De lager gelegen verdiepin gen kregen groot e waterschade. Het ter plaatse zeer drukke tramver keer moest ongeveer drie kwartier lang omgelegd worden. ROTTERDAM, 12 Dec. Na afloop van de lessen in de R.K. ambachts school te Blijdorp raakten een tweetal knaapjes aldaar aan het stoeien. Daar bij heeft een van de jongens een dolk mes in de hand genomen, waarmede hij den ander, den 15-jarigen van SLok- kum, wonende aan den Stationsweg te Rotterdam, in den buik raakte. Ver moed wordt, dat de knaap in het mes geloopen is, doch berichten dienaan gaande blijven nogal vaag. De knaap is door de politie verhoord. Het onderzoek wordt nog voortgezet. De gewonde jongen werd door een dokter, die de eerste hulp verleende, di rect per G.G. en G.D. naar het St. Fran- ciscusgasthuis te Rotterdam overge bracht, waar do diepe snijwonde van zoo ernstigen aard bleek te zijn, dat operatief ingrijpen noodzakelijk werd geacht. Men vreesde voor het leven van den knaap, waarom hij bediend werd. De operatie heeft een gunstig verloop gehad. Chauffeur herkent den aans bieder van een valsche kwitantie ENSCHEDE, 12 Dec. Naar aanlei ding van een poging tot zelfmoord, door middel van gasverstikking, welke poging te rechter tijd werd voorkomen, is de politie overgegaan tot aanhou ding van den 26-jarige ter M., die tot voor korten tijd werkzaam was bij de Enschedesche Textielfabriek, te wel ker name deze weck bij de Tvventschc Bank, een valsche kwitantie van f 41.500 werd aangeboden De politie heeft alle aanleiding tot dc veronder stelling. dat ter M., die goed met alle omstandigheden op de hoogde was. de dader van de poging tot oplichting is. Tndien bewezen kan worden, dof ter M. een gaspijp in zijn .woning heeft doorgesneden kan hem tevens poging tot moord ten laste worden gelegd, daar het leven van ziin moeder en verloofde die zich in het huis bevonden, ook ern stig gevaar heeft geloopen. Daar de verdachte alles hardnekkig ontkende, heeft de politie hem gecon fronteerd met den chauffeur, die de valsche kwitantie had moeten incas- seeren. Deze herkende den jongeman als den onbekende, die hem de kwitantie had overhandigd. Ter M. i* daarop in verzekerde be waring gesteld. NEERGESLACEN EN BEROOFD Achter hot station te Den Bosch is een reiziger door een onbekende over vallen en van 5f)0 beroofd. De man werd neergeslagen en viel bewusteloos op den grond, waar hij later door een passcerend automobilist werd gevon den. Van den dader heeft men geen spoor kunnen ontdokken. GRIEP IN HET GARNIZOEN TE ASSEN ASSEN, 13 Dec Naar wij verne men heerscht er onder de manschap pen van het garnizoen te Assen zeer veel griet) Niet minder dan ongeveer het derde deel van de manschappen 6- a 700 in getal is aangetast. De griep is echter niet kwaadaardig. ÈWülllllllllllll Breda toont haar blijdschap over de opening van de nieuwe Moerdijkbrug Openluchtspel en Carnaval (Van onzen a -redacteur) Thans snort het verkeer over de Mocrdijkbrug. Za'erdagmiddag, vlak na de opening, heeft het er op g!o- ricuse wijze bezit van genomen tn nu rijden de auto's, de motorfiets?.» de rijwielen geregeld in beide rich tingen. van Noord naar Zuid en van Zuid naar Noord, alsof hier tus- schen Holland en Brabant nooit anders dan een brug geweest is. Om kwart vóór cenen, Za'erdagmid dag, toen de openingsplechtigheid was afgeloopen, begon de tocht van hen, die als deelnemers aan de ster- ritten het eerst de nieuwe brug mochten passeeren, en meer dan twee uur lang is de stroom van toeristen onafgebroken voortgegle den. Daar liggen aan den wal de ponten, die nog Vrijdag en een gedeelte van den Zaterdagmorgen het drukke verkeer hij»dezen rivierovergang hebben moeten verwerken. Zaterdag om 9 uur zou hei veer wonlen stilgelegd maar er stond op dat uur nog zoo'n file van voertui gen te wachten, dat zij, die hierover de beslissing hadden, maar eens de hand over het hart streken en de ponten nog een tijdje in de vaart hielden. Hel leek er op. alsof dezenlaatsten morgen hel veer nog eens een ouderwetschcn ver keersstroom met het bekende oponthoud van even oprijden en weer wachten kreeg af te doen. Ten afscheid, voor al tijd. De weggebruikers zullen over da' afscheid weinig tranen laten. Naar Breda Die gansche stroom, die zich Mezen Zaterdagmiddag, na uren wachten voof de brug, in beweging zette, begaf zich naar die stad aan de andere zijde op cenige kilometers afstand gelegen, die nu na Dordrecht het middelpunt werd van dc feestvreugde over deze nieuwe puike verbinding. De eersten waren al bijna in Breda aangekomen, toen de laatsten juist de brug passeerden. Wel 1400 1500 auto's zijn het geweest ruim 200 motorfietsen, meer dan 1000 wandelaars, die den langen tippel over den weg van staal cn beton er voor over hadden, en een goede 700 wielrij ders. Boven in de lucht snorden vlieg tuigen, die waarlijk nog even, toen de zon korten tijd de mist doorboorde, te zien zijn geweest, en beneden waren het enkele watertoeristen, die aan dit toeristisch festijn luister bijzetten. De stad der vreugden in het Brabant- sche land, de stad van de Kon. Militaire Academie en van het gezellige carna val, had haar beste beentje voorgezet, om de duizenden gasten feestelijk te ontvangen. Breda kon het niet helpen dat dit beste beentje om clezo beeld spraak nog even op gewaagde wijze voort te zetten een beetje stijf was van de kou. Het was inderdaad geen bijzonder geschikt seizoen, om buiten feest te vieren, maar dat heeft zoowel de Brcdanaars als de vele vreemdelin gen niet weerhouden, om dapper aan de vreugde deel te nemen cn vreugde om zich heen te verspreiden. Het openluchtspel In 1590 is Breda „verrast", zooals dal heet in dc geschiedenisboekjes. Dat is het begin geweest van den vaderland- schen roem van de Baroniestad, welke naderhand op allerlei manieren is le vendig gehouden. Tegenwoordig is de stad meer beroemd om andere dingen, maar dat neemt niet w-cg, dat men ei het jaar 1590, toen een handjevol sol daten, in een turfschip verborgen, zich meester maakte van de Spaatische be zetting en Breda voor Prins Maurits veroverde, niet is vergeten. Het was een aardig idee, om deze belangrijke epi sode uit onze geschiedenis te doen her leven in een openluchtspel, dat het of- ficieelo hoogtepunt vormde van de feestviering ter gelegenheid van de ope ning van de brug. We zeidon al, dat het koud was in Breda. Op de binnenplaats van de Kon Militaire Academie was het er niet be haaglijker. Dat heeft er niet toe bijge dragen, de aandacht op het spel ge spannen te honden. Het moet gezegd, dat de vertooning niet in staat was te doen vergeten, dat men haar aan schouwde in omstandigheden, die voor zulk een gelegenheid niet hijzonder ge schikt waren. Het publiek kon moeilijk bezig gehouden worden met een han deling, die zich buiten gezichtsbercik voltrok, zooals dat het geval was bij dc aankomst van de ontscheping van het turfschip en de eerste schermutseling met den vijand. Dat in dien tijd de speelruimte volkomen leeg was. gat eerder aanleiding tot vroolijke com men taar dan tot een geboeide belang stelling. Over het algemeen was er te weinig actie in de vertooning, voor een deel waarschijnlijk, omdat de ontwer per en regisseur, kapitein P. G. A. For tanicr. zich zooveel mogelijk aan de historie gehouden had Wel het beste waren nog de scher mutsellngen op het plein iusschen de S'aatsche en Spannsche soldaten. De uitvoerenden waren meest leerlingen der K M V, die niet veel entrain hun rollen vervulden. Aan het slot kregen zij versterking van het Bredasche ver- oenigingsleven. toen Prins Maurits mei gevolg binnenkwam, om het veroverde kasleel van Breda in bezit fe nemen Twee Bredasche ri j vereen igingen en een muziekcorps vormden het gevolg, waar van de kleurige aankleding aan hei geheel gloed en warmte maar voor al ook beweging gaf. In een langen stoot trok de Prins met edelen en sol daten van hier uit tenslotte door de slad, omstuwd door brandende fakkels welwillend afgestaan door het Utrechtsch Studentencorps en aan schouwd door een menig.e belangstel lenden. Carnaval! Maar Breda is op haar best in den tijd van het carnaval. Iloe kon men dezen dag beter besluiten dan met een carnavalsfeest, dat ook in dezen tijd van het jaar een succes bleek te kun nen zijn Ook hieraan nam Prins Mau rils deel, wiens inlocht in de zaal van Concordia aan luister niets te wenschen overliet. Spa-ansche balletten hielden de aanwezigen nog even in de sfeer van den tachtigjarigen oorlog, doch toer» het gecostumeerde hal begon, begon die recht gezellige stemming, die van elk geslaagd carnaval zulk een attractie vormt. Het feest heeft tot diep in den nacht geduurd. Ook daarbuiten, in de ver schillende cafcs, was de stemming pie ierig. Hel tehuis van de golfclub Toxan- dria heeft evenzeer gedaverd van de feestvreugde van leden en introduces, zoodat er weinigen zullen zijn geweest, die niet te Breda aan de algemeene vreugde hebben deelgenomen. Na zoo'n avond is het goed, dat er eon kalme dag op volgt. Dat was ook hier het geval. De Dordtenarcn konden weer krachten verzamelen voor hun eigen feesten, die nog deze heele week zullen duren. Waarlijk, er is een brug geopend, welker totstandkoming de algen.ecne instemming heeft gehad! Luidsprekers cn radio=repors tage langs den geheelcn weg van den bruids* stoet B. en W. van den Haag hebben op dracht gegeven langs de geheelc route van den Koninklijken stoet op 7 Jan. a.s. luidspreker-installaties op to stel len, die in de eerste plaats zullen die nen om de politieautoriteiten in de ge legcnheid te stellen het talrijke publiek aanwijzingen te geven omtrent de door hen noodig geachte orde-maatregelen. Met goedkeuring van dc bevoegde autoriteiten, zullen deze installaties te vens gebruikt worden om het publick, dat zich langs den weg van den optocht heeft .geschaard, zooveel mogelijk naar de algemeene radio-reportage van de huwelijksplechtigheid te doen luisteren. De uitgebreide apparatuur is ge huurd van de N.V. Philips Radio te Eindhoven en zal door den gemeente lijken telefoondiehst worden geïnstal leerd. waarbij door het staatsbedrijf der P.T.T. uitgebreide medewerking zal worden verleend. PRINSES EN PRINS DINEEREN BIJ JHR. VAN KARNEBEEK 's-GRAVENHAGE, 12 Dec. De minis ter van Staat, Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland, jhr. mr. dr. II. A. van Karn cheek en mevrouw van Knrncbeek hebben he denavond aan H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard van Lippe- Biesterfeld te hunnen huize een diner aangeboden waaraan o.a, werd deel genomen door Z.II. Pangcran Adipati Ario Mangkoe Negoro VII, dc Ratoe Timoer en hun dochter. KIOSKENVERKOOP VAN „DE VRIJ DENKER" STOPGEZET Van regeeringswege zijn, naar men aan de Msh. mededeelt, stappen gedaan, waardoor de verkoop van „De Vrijden ker" aan de stationskiosken beëindigd KOERSEN NEDERLANDSCH CLEARINGINSTITUUT Duitschland: Reichsmarkkoers vooi stortingen op 14 December 1936 dour banken enz. voor door haar verkochte reischetrues enz.: 73,78. Italië Clearingkoers lire: 9,67. Spanje: Peseta-koers voor stortingen op 14 December 1936: 15,15. llllllli OOST'INDIE De maatregelen voorshands opgeschort BATAVIA, 12 Dec. (Aneta). De regeering besloot de uitvoering van die maatregelen, welke directe ver mindering van inkomsten voor Landsdienaren met 1 Januari 1937 tengevolge zouden hebben, en welke in diverse regelingen zijn vastge steld, dan wel zijn aangekondigd, voorshands op te schorten. Derhalve ondergaan noch de regionale ovcrgangsbezoldigingcn, noch de over ga ngsbezoldigingen volgens het H.B.B.L. noch de overgangsloonen van maand- looners en werklieden, mot 1 Januari 1937 een directe vermindering. Ook de overbrenging van een aantal betrekkingen uit het H.B B L. naar de regionale bezoldigingsregelingen is op geschort. De overgangskorting is met 1 Januari geheel vervallen. Het ligt in het voornemen der regee ring in de a.s. zitting van den volksraad een uiteenzetting te geven van de richt lijnen, welke hij pen verdere afwerking van het salaris-stelsel zullen worden ge volgd. 107. Er stond de bemanning echter nog een groote verras sing ie wachten. Toontje was juist bezig om den kapitein stil lotjes een touw om zijn been te binden, toen de admiraal den kapitein kwam vertellen dat hij van plan was om van het schip zijn vlaggeschip te laten inaken omdat hij er zoo lekker gegeten had. 108. Dat was natuurlijk een geweldige eer, omdat de admi raal voortaan aan boord van het schip zou blijven. Er heerschte een ware feeststemming aan boord, totdat de kapitein de ver sierde mast op zijn hoofd kreeg en toen was het meteen uit met de pret. Dinsdag 15 December HILVERSUM I, 1S75 M. K.R.O. 8.00 9.15 en 10.30: Gramofoonplaten 11.30 —12.00: Godsd. halfuur 12.16: KRO-Or- kest en Gramofoonplaten 2.00: Vrouwen- uur 3.00: Modecursus H.I.R.O. 4.00: Gramofoonplaten 4.05: Wordt de menschheid geleid volgens een vast plan?, causerie 4.30: HIRO-Post 4.35: Gra mofoonplaten 4.40: De taak v. d. Pro testant, causerie 5.05: Gramofoonplaten K.R.O. 5.10: De KRO-Melodistcn m. m. v. solist (Om 5.45 uur Felicitatiebezoek) 6.40: Esperantocursus 7.00: Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10: KRO-Kamcr- orkest ra.m.v. solist 8.50: Gramofoonpla ten 8.65: Fluit en piano 9.05: Gramo foonplaten 9.15: Sted. Orkest Maastricht m.m.v. Kon. Zangvereen. Mastreechtci Staar" cn de Maastrichtsche Orat. Vereen, (in dc pauze: gramofoonplaten) 1000: Gramofoonplaten 10.10: KRO-Boys m. m. v, solist en gramofoonplaten (Om 10.30: Berichten ANP). 11.0012.00: Gramo foonplaten. HILVERSUM il, 301 M. A.VR.O. 8.00: Gramofoonplaten 10.00: Morgenwij ding Gramofoonplaten 10.30: Gramo foonplaten 11.00: Huis. wenken 11.30: De Octophonikers 1.00: Het Omroepor kest 1.45: Gramofoonplaten 2.00: Het Omroeporkest en solist 3.00: Knipcur sus 4.00: Zangvoordracht 4.30: Kin derkoorzang 5.00: Voor de kinderen 5.30: Het Omroeporkest en solist 7.00: Voor de kinderen 7.05: Piano-recital 7.30: Engclscho les 8.00: Berichten ANP 8.10: Causerie over de zending 816: Bonte Dinsdagavondtrein 10.00: Filmre portage 10.20: Bridgeles 11.00: Be richten ANP 11.10: Lajos Kiss' Zigeu nerorkest 11 3012.00: Gramofoonplaten DROITWICH 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Gramofoonplaten. 12.05 Het orkest van het Royal Theatre te Birmingham. 1 05 H. Engleman's kwintet m m.v. solist. I.35 Orkest v. h. Leger des Hcils. 2.35 BBC-Empire-orkest. 3.35 Gramofoonplaten. 4.20 The people wlho speak, causerie. 4.40 Het Forum theater-orkest. 5.10 Gramofoonplaten. 5.35 Alfredo Campoli's orkest. 6.20 Berichten. 6.45 Piano-recital. 7.20 Gevar. programma 7.50 History from Observation, causerie. 8,20 Radiotooncel. 9.05 Reportage. 9.20 Berichten. 9.40 Economische causerie. 10 00 Viool en piano. 10,20 Oude Grieksche liederen. 10.35 BBC-Orkest m.m.v. solist. 11.20 Bram Martin en zjjn Band. 11 5012.20 Dansmuziek (Gr.pl RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 11.20 Pariisch Kamerorkest. 2.50 Gramofoonplaten. 4.20 Vocaal ensemble en Parjjsch Sym- phonieorkest. 5 50 Poulct-kamerorkest. 9.05 Zang. II.20 Pascal-dansorkcst. KEULEN 456 M. 5.50 Militair concert. 7.50 Saai'orlicker Orkestvor. en Schram- mcl-ensemble. 11.20 Militair concert. 12.35 Omroeporkest en dansorkest. 1.35 Gevar. concert. 3 35 Trio-concert. 4.35 Gramofoonplaten. 6.00 Omroepkoor en solisten. 7-30 Omroepkleinorkest. 8 20 Radio-toonccl. 10.00—11.20 Omroepdansorkest, Schram- melkwartet en solisten. BRUSSEL 322 en 481 M. 322 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. 1.20 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest. 6.50 Gramofoonplaten. 7.20 Omroepsalonorkest. S.20 La Traviata. opera. In de pauze: gra« mofoonplaten. 4S4 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Salonorkest. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroeporkest. 7.35 Zang. 8.20 Omroepsymphortieorkcst en solisten 10.3011.15 Gramofoonplaten. DEUTSCHLAXDSENDER 1571 M. 7.30 Barnafas von Geczy's lansorkest. 9.00 Het Omroeporkest. 9.20 Berichten. 9.50 Cembalo-recital. 10 05 Weerbericht. 10.2011.20 Gramofoonplaten. VOOR DE KOFFIETAFEL Spiegeleieren op rookspek. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gehakt. Brusselsch lof in den oven. Aardappelpuree. Maizenaschoteltje. Bereiding groenteschotel. Maak de kropjes schoon, doch laat ze heel en kook ze in ruim kokend water met een eetlepel zout gaar. Laat ze uitlekken. Schik ze in een vuurvast schaaltje, giet er ons gesmolten bo ter over, wat paneermeel en hier en daar een klontje boter. Laat ze onder af en toe bedruipen een Vi uur stoven. Bereiding maizenaschoteltje: Roer 2 eidooiers met 50 gr. suiker, 2 eetlepels melk en 3 eetlepels maizena lot een gladde massa, giet dit bij V4 In kokende melk en laat het ca. 4 minu ten binden. Laat alles al roerende even afkoelen en roer er het stijfgeklopte eiwit door, doe de helft van de massa in een vlaschaal, hierop een flinke laag abrikozenjam en daarop de rest van de massa. ORANJE BOVEN Aan de hectometer- palen met oranje koppen kunt u zien, dat u op een voor- rangsweg rijdt

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 2