Or a nje - Hu we I ijksfees t OUDERAVOND SCHOOL 6 OVERWEG SLECHT VERLICHT Geschenk aan Vorstelijk Paar Kerstgeschenken CLUBFAUTEUILS HAARDFAUTEUILS Aan alle inwoners van het Leusderkwartier EEN OPROEP TOT VERSIERING KINDERMIDDAG VAN 'T NUT „SURSUM CORDA" Vechtpartijtje op den Zuidsingel VOOR HET KIND Verdachte die te veel „praatte" Vervaardigd door Dick Meester VEREENIGING VAN WINKELIERS Plannen voor versiering en verlichting A. H. VAN NIEUWKERK N.V. WONING-INRICHTING 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 17 DECEMBER 1936 Van het bestuur der Oranjes vereeniging Soesters kwartier GEHEEL Amersfoort bereidt zich voor op de komende groo- te feesten. Niet alleen de binnenstad, maar ook de verschillende buitenkwar tieren geven blijk van Oranjege zindheid. Ook het Leusderkwartier wil niet achterblijven. Op verzoek van ver schillende inwoners van ons kwartier is Dinsdagavond 15 Dec j.l. een ver gadering belegd in een der zalen van den heer J. van Schaik. hiertoe wel willend door hem beschikbaar gesteld. Na gehouden bespreking is samenge steld een commissie tot versiering van het Leusderkwartier, bestaande uit de volgende heeren: D. J. de Jager, voor zitter, H. J. Snabel, secretaris. Leusder- vveg 161, tel. S43, J. Ederveen, penning meester, Leusderweg 26, R. A. van Ba tenburg. A. Katerberg, C. van Zwol, H. Anema, H. Jekel, J. G. van Boekei, W. Haselaar, A. M. Pieters, H. de Ruig, J. M. Vermeijs, J. van Dijk, G. A. te Riele, A. Wallert en J. C. T. Scholten. De winkeliersvereeniging, bij monde van den heer J. Hanhart, zegde haar volle medewerking toe. De commissie, overtuigd van de al- geheele sympathie en spontane mede werking van het geheele Leusderkwar tier, doet hierbij een beroep op uw oranjegezindheid en offervaardigheid. Teneinde bedoelde versiering te doen slagen zullen de commissieleden u bin nen enkele dagen bezoeken met lijst en bus. De commissie vertrouwt dat nie mand zal achterblijven, doch allen spontaan en gul zullen offeren voor dit zeer belangrijke fea-t. Namens de commissie, D. J. DE JAGER, voorzitter H. J. SNABEL, secretaris. Or an jevereeniging HET bestuur der Oranjevereeniging „Soesterkwartier" noodigt de burgerij van Amersfoort met al len aandrang uit de stad een feestelijk aanzien te geven door het veelvuldig uitsteken van de vlaggen, zoowel op Zaterdag 19 December, als ook op de feestdagen van 4 tot en met 7 Jan. a.s. Door verschillende buurtvereenigin- pen wordt reeds aan een bijzondere versiering van huizen en straten ge werkt, doch daarbij mag de nationale driekleur niet ontbreken! Handpoppenspel van Bert Brugman uit Laren Het departement Amersfoort van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft gisteren voor de kinderen van le den een kindenmiddag georganiseerd, waarbij aan Bert Brugman uit Laren de taak was, om met zijn handpoppen spel de jeugd te amuseeren. Bert Brugman, die zich reeds naam verworven heeft met zijn mooi mario nettenspel, verstaat eveneens de kunst met zijn poppen een menschelijke sfeer te scheppen Met een jeugdig audito rium als gistermiddag, nam hij een oud, legendarisch wapen ter hand, hel sprookje. Een kind verplaatst zich nu eenmaal makkelijker in een wereld van fantasie, dan van realiteit, omdat het zich daarbij een eigen gedachte ge vormd heeft en in dat milieu als het ware thuis- is. Het kind moei begrijpen en wordt dan geboeid; vertellen de pop pen iets buiten zijn gedachtegang, dan mist dat zijn effect. Bert Brugman weet precies wat hij vvèl en niet doen moet, laat de poppen en de kinderen in de sprookjeswereld ronddwalen door middel van eenvoudige woorden en origineel!e kleine décors, die stemmig belicht worden. Het sprookje van ..De Too verviool van Graf Franz von Pocci geeft de lot gevallen weer van een armen boeren knecht, die met drie koperen centen de wereld intrekt. Juist dat kopergeld be- teekent zijn geluk en rijkdom, want wanneer hij deze aan een ouden bede laar geeft, verandert deze plotseling in de gedaante van een berggeest, die \oor hem een vvensch zal vervullen. „Haps" kiest een tooverviool, waaruit hij de schoonste klanken weet voort te brengen en waardoor hij zich uit vele moeilijkheden weet te redden. Tenslot te komt de berggeest weer bij hem en vraagt de tooverviool terug; zijn be schermeling is nu immers rijk genoeg en kan daarvan het beste genieten, wanneer hij tot zijn vroeger leven van boerenknecht terugkeert, terwijl bo vendien nog iemand anders jarenlang op hem is blijven wachten! De kinderen hebben van dit sprook je genoten, zij leefden mee met de lotgevallen van de menschenpoppen, die met vaardige hand hun weg door het leven volgden. Dit poppenspel is niet specifiek kunst, vraagt echter groote vaardig heid en het vermogen zich in andere efeer te verplaatsen. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat Bert. Brugman daar volkomen in slaagt en zoo in staat is een ieder te doen genieten. Het programma van dezen kinder middag vermeldde verder nog gooche len zoodat de jeugd geen klagen had over gebrek aan amusement! COMMISSIE ST. NICOLAASFEEST Geachte stadgenooten. De commissie, heiast geweest met het organiseeren van een Sint Nicolaas- fees-t voor de leerlingen der openbare lagere 6cholen te Amersfoort, heeft haar taak beëindigd en is ontbonden. Alvorens uiteen tc gaan, wilde zij gaarne een woord van dank richten: aan Burgemeester en Wethouders en den heer iiibpecteur van het lager on derwijs, voor hun medewerking cn be langstelling; aan allen, die collecteerden om de noodige gelden bijeen te brengen; aan allen, die ons hielpen met hun goede gaven; aan den leider der operette, den lieer J. W. van der Gang en zijn talrijke help sters en helpers, inzonderheid aan den heer en mevrouw de Haye en mej. Wij- nands; aan de firma's Kortbeek en Achter berg voor hun belangelooze hulp; aan de directie van het Grand T-héatre en 't personeel en ten slotte aan u, geachte redactie voor uw medewerking Hoogachtend: DE COMMISSIE 1936. AUTOMARKT Op de automarkt alhier werden gis teravond 129 wagens aangevoerd. AD INGEZ. Met de KERSTDAGEN per S N E LT A X naar familie of kennissen. Nieuwe 6 pers. auto's met koffer- en bagagerekken. Betrouwbare chauffeurs. TEL. 1354 TEL. 743. De ondern. G. LENSINK Hoogeweg 49. Uitvoering van deze Christe* lijke zangvereeniging gis» teravond in de Nieuwe kerk De heer L. Veemink is pennings- meester van den Diaconessenarbeid al hier. Daarom dient do jaarlijksche uit- voering van liet onder zijn leiding staande gemengde christelijke zang koor Sursum Corda steeds -ten bate van dezen arbeid. De Nieuwe Kerk was gisteravond wel gevuld, maar we zijn het nog voller gewoon bij uitvoeringen van Sursum Corda., Op zoon avond is het daar 'n eenheid, die men zelden meemaakt. Een zeer geoefend koor met mooie cn echt Hollandschc uitspraak; nergens kunstjes of z.g. mooidoenerij; vrijwel steeds dezelfde solisten, die volkomen in dit kader passen. Evenzoo is dit het geval met de instrumentale muziek van de Orkest v ereeniging „Amersfoort" en Gerrit van den Burg aan de vleugel: het met dat alles har- monieerende kerkgebouw, alles werkt mede in wat wij noemden een 6choon aaneensluitend geheel. De avond van gisteren was tevens al een zeer gelukkige. Hij stond bo ven dien van vorig jaar, een jubileum avond, toen met I.obzang van Mcn- delsshon ie-ts te hoog gegrepen werd. Nu was het hoofdwerk het Kerstmis- Oratorium van Heinrich Barth, in vlot zingbaar Ho.llandsch overgezet door J. Jalink. Slechts hoogst zelden werd in de recitatieven aan vertaling herin nerd. Twee jaar geleden ging dit Ora torium met Protestantselie inslag voor de eerste maal. Toen zong mede het zangkoor uit het verplegingspersoneel van Zon en Schild Thans stond Sur sum Corda alleen. Het beschikt over een groote sopraanpartij van prachtige klank, waarbij de honge fortotonen in volle beheersching „stonden". De alt partij is goed maar kan eenige verzwa ring velen. Dit is eveneens het geval mei de kleine baspartij. De tenoren kennen thans, waarvoor ze voorzichtig moeten zijn. Meestal bleven ze matig in hun uiting. Hoog en sterk vlagen echter nog meer aandacht. Het is de eenige aanmerking, die te maken valt op dezen fijnen avond. Hoeveel jaren reeds laat de Haag- sche tenor P. van der Oever zijn los aansprekende lyrische stem hooren hij deze S.-C.-avonden? En zuster M. Schots van Zon en Schild telt er ook reeds eenige als 6opraansoliste. Beide stemmen niet van verbazend volumme, maar malsch en echt, zuiver klankma teriaal en goed gevormd. Deze maal vond van der Oever geen groote partij. De heer P. C Sonius van hier had met zijn vol mannelijke bariton in hoofd zaak de recitatieven te zingen, die de verschillende zangdeelen aaneen reien. Vooral in het eerste deel van het Ora torium wist hij de noodige zeggings kracht daaraan te geven Over dit Kerstmis-oratorium schre- ,en we reeds eerder. Een werk. waarin enkele malen een kerkelijk gezang is verwerkt als in No. 3 en 8. Een goed aaneensluitend niet te zwaar oratorium en het mooist, waar wc dankbaar Men delssohn mogen gedenken. En toch stellen we daar de eenvoudige No. 12 en 11 nog boven. Niet bekoren kon ons in verband met de woorden, het fuga- tieve koor No. 6. Het orchest sloot zirh volkomen aan hij den goeden zang (spel tusschcn 10 en 111. Het werkte tevens mede in „Jubilate-Amen" van Max Rruch, een nummer gelijk aan de bekende „die "esper" van Beethoven. Ook aan dit nummer en de (wee van Wagenaar en een van Svveelinck was de uiterste zorg besteed. Dit laatste is zeker uit het Fransch vertaald. Ds. Dönszelmann opende den avond met.gebed cn korte toespraak; dr. B Keulen sprak aan het eind, levens aan hevelende hc steunen van den Diaco nesse narbeid. H. „De opvoedkundige grondsla* gen van het onderwijs aan onze school In de gymnastiekzaal van het school gebouw werd gisteravond een Ouder avond gehouden. In zijn openingswoord wees de voorzitter der Ouderconirnissie, de heer J. Schonewille, aan wien het hoofd der school in verband met een zijnerzijds te houden inleiding de lei ding had overdragen, er op, dat deze Ouderavond wat later werd gehouden, door ziekte van enkele leden van het peisoneel. De vergadering onderstreepte den uitgesproken wensch, dat deze spoe dig geheel mogen herstellen. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan het hoofd der school, den heer A. van Wijngaarden, die tot om deiwerp zijner toespraak gekozen had: „Opvoedkundige grondslagen van het onderwijs aan onze school". Nadat, spre ker had vastgesteld, dat te dikwijls door dc werkers aan de 6chool tegen stand ontmoet werd, waar medewer king geboden was, wee6 hij er op, dat de schoolsche arbeid in zijn resultaten geremd werd door tegenwerkende fac toren, die de school niet vermag te be- heerschen, maar voor een deel waar van hij de medewerking der oudei'3 in riep. Daartoe wees hij op de reinheid op lichaam en kleeren; tijdig naar bed gaan cn tijdig opstaan der leerlingen; goede \oeding. Laat voor het geld, dat gij er voor geven kunt, uw voeding zoo goed mogelijk zijn, zcidc spreker, er de moeders op wijzende, dat ze zich ernstig moeten bezinnen op dit punt cn voorlichting moeten aanvaarden waar die geboden wordt. Eras tig riep do hcor Van Wijngaar den ook de medewerking dor ouders in, als het gaat om liet prestige van school en onderwijzers. Spreek over de school en de leerkrachten in uw gezin nen steeds met eerbied, u bevordert daarmede ons werk in zulk een belang rijke mate, aldus het hoofd der school. Als belangrijke tegenwerkende facto ren, waar het gaat om goed onderwijs, noemde spreker voorts, de inkrimping van personeel. Aan zijn school werkt een kweekeling, geheel „belangeloos", d.vv.z. zonder eenig salaris en verricht het werk van een volwaardig onderwij zer, in liet bezit der hoofdacte. Indien deze niet aan dc school zich verbon den had, zou er een combinatie moeten tot stand komen, die voerde tot twee groepen leerlingen van 55 leerlingen in l1/» klasse. Spreker noemde zulk een toestand funest voor het onderwijs der kinderen, terwijl hij de niet-bctaling van een werkende volwaardige leer kracht onbehoorlijk achtte. Komende tot zijn eigenlijke onder werp toonde spreker aan, hoe bij al den arbeid die in de school verricht wordt uitgangspunt is het kind zelf en hoe dc oude school beïnvloed is door de nieu we pacdagogische ideeën van een Ligthart en een dr. Montessori. Echter stelt dc maatschappij aan den groeien- den burger haar eischcn en daarmede moet. zeer ernstig rekening gehouden worden. Daarom, zegt 6prekcr. kan de opvoedkunde niet alleen vragen waf het kind begeert, maar moet zij zich ook voor oogen stellen, dat de gemeen schap iets van het kind vraagt. Op die gronden staat ons leorplan, zegt spre ker, in het werkelijke leven; onze di dactiek wordt gedragen door onze per soonlijkheid; onze paedagogiek is door drenkt van het idealisme, dat wij als opvoeders noodig hebben. Tenslotte behandelde* spreker de vraag, waarom hij de openbare 6<?hool waaraan hij werkt, ziet als een inrichting, die steunt op een levensover tuiging. Uitvoerig zette hij uiteen, dat hij rnet zijn medewerkers wil bieden de bouwstoffen om te geraken tot de vrijheid, die naar haar wezen betee- kent, dat de mensch leert te leven naai den Geest, uit de gedachten en de over tuiging van een eigen innerlijk leven, zich daarbij beroepende op den wijs geer Spinoza, die zeide; „Vrij is een we zen. dat bestaat krachtens de noodwen digheid zijner eigen natuur alleen en uit deze gedreven wordt tot handeling". Nadrukkelijk wees spreker er op, dat zóó gezien de openbare school zich niet verliest in de koele negatie doch zeer positief is ingesteld, daarbij beroepende op het bijbelwoord: God is geest cn die hem aanbidden moeten hem in geest en waarheid aanbidden. Nadat 6preker zijn warm toegejuichte rede beëindigd had, werd onder liet. ge not van een kopje thee wat gepauseerd. Daarna werd in de klassen het werk der leerlingen bezichtigd en xervolgens het huishoudelijk gedeelte afgedaan. In plaats van de aftredende leden der oudercommissie, mevr. van Efferen, en de heeren Bekker en den Daas, wie war me dank werd gebracht voor hun ai»- beid werden in de Oudercommissie be noemd mevr. Noordewier en de heeren Hoekstra, Vruling. Verslag werd uitge bracht over het schoolfonds, waarbij bleek, dat dit groeiende is. Te half elf werd dc Ouderavond door den voorzitter gesloten. Een gevecht, dat besloten werd met een klomp, klap Precies weet men niet, hoe het be gonnen is, rnaar vvèl staat vast, dat gisteravond omstreeks kwart voor tien een bewoner van de Breedesteeg op den Zuidsingel een jongen vasthield en hem een pak slaag gaf. Der Dritte im Bunde liet niet lang op zich wachten en ook deze kwam in aanmerking voor een serie opstoppers. Het bleef geen handwerk, er kwamen klompen aan te pas en zelfs een geopend knipmes. Het werd een verbitterd gevecht, besloten met een klomp-klap op het hoofd van den man uit de Breedesleeg. Tegen zoo iets is niet ieder hoofd bestand en ook in dit geval moest de arm van de wet de pijn verzachten. Een agent heeft de wonde verbonden en wellicht zal dit vechtpartijtje nog met woorden uitge praat worden. H. K. H. Prinses Juliana gaf de hoofdprijs voor de Tandem-puzz!e; een geschenk ter waarde van 100,-. Dan volgen 5 Tandems en een massa piijzen. Lezer, de puzzle was, is of komt ook in dit blad. Verzuim niet haar op te lossen! KANTONGERECHT \VJ6trooper tot zware boete veroordeeld Voor het kantongerecht alhier kwam hedenmorgen een zaak 111 behandeling, die weinig om het lijf had, maar tijdens het verhoor een bijzonder tintje kreeg. Dc kwestie was, dat tijdens een feestje te Bunschoten een bakfiets standplaats ingenomen zou hebben voor ijsverkoop. Een inwoonster van onze stad stond te recht, omdat zij het beheer over dio bakfiets gehad zou hebben. Verdachte ontkende dit, zij was er gewoon met haar eigen fiets geweest. De kanton rechter informeerde wie dan wel wat over die bakfiets te zeggen had. „Mijn broeder'' was het antwoord. Toen deze voorgeroepen werd, nam zijn zuster het woord voor hem op, want hij was wat zenuwachtig. Dat was zij heelcmaal niet. Zij zou niet weten waar om. want het was een eerlijke zaak. De broeder zeide, dat dc bakfiets on der zijn hoede was. Kantonrechter: „Dus dan weel u wel, dat U den volgenden keer een dagvaar ding krijgt?" Getuige: „Ja". Toen echter nam verdachte, die nu niet bepaald op liaar mond gevallen was, het woord en noemde de verhou ding van den verbalisant niet correct. Toen de kantonrechter haar opmer kingen niet op prijsstelde en \roeg of zij wilde zwijgen, zeide verdachte: „Ik houd mijn mond niet". Ook voelde zij er niets voor om het beklaagdenbankje te verlaten, waarop de kantonrechter haar door middel van den veldwachter uit de zaal liet verwij deren. hetgeen niet stilzwijgend ging. Besloten werd om de zaak acht dagen aan te houden, teneinde den verbali sant te hooren. Overweg zeer slecht verlicht Een automobilist had zich te verant woorden voor het feit, dat hij 's nachts omstreeks kwart voor één tegen de ge sloten hoornen van den overweg aan den ütrechtscheweg gereden was. Ver dachte weet dit aan de slechte verlich ting; hij wist wel dat daar een overweg wras voor de spoorlijn naar Kesteren. De overwegwachter kwam als getuige voor cn verklaarde dat de groote hoo rnen door hem gesloten waren voor het passeeren van een goederentrein; de kleine boomen waren nog open. Ook hij wees op de zeer§slechte verlichting bij dezen overweg. Wel zijn er op de boo men twee reflectoren aangebracht, maar doordat de auto's meestal met vrij groo te snelheid van den berg komen riiden, reflecteert het licht in de veelal gedem- de lichtbundels te laat. Het O.M. waargenomen door Mr. Zijl stra eischte f 8 subs. 4 dagen; de uit spraak luidde f 5 suhs. 2 dagen. De rekening van de Ned. Spoorwegen was gestuurd aan den werkgever van den chauffeur. Trein moest stoppen Een veehouder was zoo „handig" ge weest om een overweg in dc omgeving van onze stad te passeeren met paard en wagen, juist op liet oogenblik, dat oen trein naderde. Kantonrechter: „Die trein moest voor u stoppen." Verdachte: „Dat had hij niet hoeven te doen." Toen de trein gestopt was trachtte personeel nog den voerman te pakken te krijgen, maar die had reeds de zweep over het paard gelegd en was er van door gegaan. Het O.M. en de kantonrechter vonden de kwestie nogal spotten met eigen le ven en veroordeelden verdachte tot f 6 subs. 3 dagen. Parkeerverbod Verschillende automobilisten waren begin September nier ter stede in over treding geweest met het parkeerverbod. De nieesten wisten niet, dat dit verbod in werking getreden was. Waar de over treding meestal begaan werd door niet- stadgenooten, luidde de uitspraak f 1 of f 0.50. Allerlei Wederom had zich de autoslooper aan den grooten weg te Soest het auto kerkhof te verantwoorden voor het feit, dat zijn afbraak zichtbaar was van den openbaren weg. Mr. v. d. Mark trad als pleiter op. De uitspraak werd i 5 subs. 2 dagen. Een jongeman uit Rensvvoude had gestroopt en flink ook. De burgemeester had zelfs een brief gestuurd om tegen hem tc waarschuwen. Het O.M. besloot deze zaak terdege aan te pakken en eischte f 60 subs. 20 dagen. De uitspraak werd f 50 subs 25 dagen, met verbeurdverklaring van het ge bruikte geweer. Verschillende stroopers kwamen ver der nog voor en kregen meestal boeten van f 8 tot f 12 subs 4 tot 6 dagen. KERSTPOTTEN LEGER DES HEILS Hoewel de opbrengst van onze Kerst feest-collecte langs de huizen niet on bevredigend is te noemen, zijn wij er echter nog lang niet. De Kerst potten, die morgen weer voor eenige dagen op de bekende plaatsen in de stad worden neergezet, moeten weer aan de kook worden gebracht. Wilt gij ons helpen? Bij voorbaat vriendelijk dank. DE OFFICIEREN. FRUIT- EN GROENTEN VEILING 16 December Goudreinetten 1522 ct., schijvelingen 1315 ct., pippeling 1617 ct., vvinter- jan 12—1; ct., paradijs 1315 ct., lof 6 7 ct., spruiten 710 ct., uien 2123 ct., hielen 1618 ct., sla 1821 ct., andijvie 610 ct., wortelen 18—20 ct., prei 3—9 ct., seldery 59 ct., bloemkool 810 ct., boerenkool 3—ct.. groene kool 13—30 ct., gele kool 10—40 ct., roode kool 18 38 ct. De aanbieding van het hu« welijkscadeau door „De Princevlag" T^EEDS enkele dagen na l\ de verloving van H.K.H. Prinses Juliana met Z.D.H. Prins Bernhard werd door „De Princevlagbesloten te vragen als huwelijksgeschenk te mogen aanbieden paleiss standaards en autostandaards voor Prinses en Prins. Het geschenk voor de Prinses is thans gereed gekomen. Het bestaat uit drie groote paleisstandaards en twaalf autostandaards, vervaardigd in de fa brieken van de N. V. P. F. van Vlis- singen en Co. te Helmond, overeen komstig de officieele gegevens. Zoodra de standaard van Prins Bern hard officieel is vastgesteld, zal ook aan dezen een dergelijk geschenk wor den aangeboden. Het cadeau zal vergezeld gaan van een fraai uitgevoerd album, gccalligrapheerd door Dick Mees ter te dezer stede en gebonden door den kunstbinder Callenbach alhier. Hedenmorgen hebben wij even een kort onderhoud gehad met den heer Meester. De kunstschilder was ver baasd, dat dit nu reeds overal in den lande bekend was, hij zelf had nog geen antwoord ontvangen, doch dit was hoogstwaarschijnlijk in verband met de gegevens die nog niet allen ge reed waren gekomen. De heer Meesters vertelde ons, dat de Princevlag hem eenigen tijd gele den gevraagd had een album te ver vaardigen, waarin op het titelblad de wapens van Prinses Juliana en Prins Bernhard zouden komen, terwijl op de overige bladen de wapens van de plaatsen die aan het huwelijksge schenk mede geven komen te staan, alsmede de handteekeningen die geschat worden op 3000 van de geefsters en gevers. Het geheel zal uitgevoerd worden op oud Hollandsch gehamerd papier. De band, die vervaardigd wordt bij Callenbach, zal bestaan uit echt blauw saffiaan leder, waarop de initialen J. en R. in goud zullen prijken. Op onze vraag wanneer de heer Meester het album gereed zou krijgen, deelde deze ons mede, dat hij pas aan het werk kon beginnen als de stan daard van Prins Bernhard zal zijn vastgesteld en hierdoor zal het nog wel eenigen tijd duren voordat het al bum gereed zal komen. Zooals men weel, heeft de heer Mees ter in 1930 ook een album vervaardigd Dit was ter gelegenheid van den vijf tigsten verjaardag van H. M. de Ko ningin. Eveneens werd door onzen stadge noot het album, dat bij het 700 jarig bestaan van de sfad Groninngen was ontworpen, gecalligrapheerd. Zal in het Bergkwartier worden opgericht Naar wij vernemen, zullen de plannen tot het stichten van een winkeliersver eeniging in het Bergkwartier binnen kort werkelijkheid worden. Op een onlangs gehouden bijeenkomst van eenige zakenlieden in dit kwartier is een voorloopig comité tot het verder uitwerken der plannen en het uitschrij ven van een oprichtingsvergadering ge vormd. Tevens vernemen wij, dal de winke liers in dit kwartier besloten hebben om op de komende feestdagen in samen werking met het reeds bestaande co mité tot feestelijke verlichting van den Utrechtschen weg ook het gedeelte van den Ütrechtscheweg van overweg tot Westerstraat een feestelijk aanzien te geven door speciale étalages, gevelver siering en gevelverlichting cn lam pionverlichting der straat. Ongetwijfeld zal een en ander vele be zoekers trekken. FILMACTUALITEITEN In het Grand Theatre en City Thea ter zal vanaf Zaterdag a.s. de Oranje- vreugdefilm draaien, die een beeld geeft van de vorstenhuizen Oranje en Lippe Vanaf Zondag zal als bizondere actua liteit het aanleekenen van het Ko ninklijk Bruidspaar worden gepresen teerd. SCHOORSTEENBRANDJE De politie heeft gisteren met behulp van twee snelblusschers een schoor steenbrandje in een perceel aan de van Bemmelstraat gebluscht. De oorzaak was natuurlijk een vuile schoorsteen. WEGAFSLUITING TE ZEIST De Afdeeling Wegen en Verkeer van den B. B. N. deelt mede, dat de Koppel- weg te Zeiot vanaf dc brug in dien weg tot aan het Griffensteijnscheplein, van heden af tot nadere aankondiging voor hot verkeer zal zijn gesloten. OMREKENINGSKOERSEN Londen Berlijn Parijs Brussel Zürich Kopenhagen O9I0 Stockholm New York Praag 16 Dec. 17 Deo. 9.02 9.01 0.73.93 0.73.80 8.58 8.57 31.051/2 81.03 42.2214 42.17 40.30 40.35 45.35 45.40 46.50 46.50 1.84 1.83% 6.50 G.50 Bekensteinselaan 10 Telefoon 543 Amersfoort 3 grote toonzalen met 28 modelkamers 7 étalages „Ik geloof dat ik het beste doe, er zoo eentje te nemen. Mijn mam wil een tafel met een rond blad maken, ziet U." (Pas6ing Show|^

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 6