LAATSTE BERICHTEN AARDBEVINGSRAMP IN SANSALVADOR RESERVE - PERSONEEL DER LANDMACHT Er zouden honderden dooden te betreuren zijn Russisch schip aangevallen Helpt Berlijn Franco? Niet volkomen geslaagd MUTATIES De uitwijzing der vier Duitschers Ernstige gevolgen? WERKHERVATTING DER WARMOEZENIERS Zij kunnen terugkeeren Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 21 DECEMBER 1936 t N San Salvador heeft een hevige aardbeving plaats gehad. J-Generaal Martinez, de president van de republiek, is uit de hoofdstad vertrokken om persoonlijk de leiding te nemen bij de reddingswerkzaamheden te San Vicente, welke stad door de aardbeving volkomen is verwoest. Gistermiddag werden nog steeds schokken waargenomen. Er zouden volgens som* mige berichten meer dan 300 dooden te betreuren zijn. Behalve San Vicente, een stad van 27000 inwoners, zouden He steden en dorpen Verapas, Guadelupe, Apastaquete, Peti» tan, San Sebastian, San Lorenzo en Peculna eveneens ernstig geteisterd zijn. Te San Vicente zijn reeds 200 lijken uit de puinhoopen gebor» gen. De eerste vluchtelingen, die in de hoofdstad zijn aange» komen, hebben verklaard, dat San Vicente een ruïne is en dat nog slechts de grootc toren overeind staat. De torenblok is Om 9 uur 50, het oogenblik, waarop de eerste aardschok werd waargenomen, blijven stilstaan. .Vrachtboot bestookt door kruiser der Spaansche nationalisten r MOSKOU, 21 Dec. (Tass). De bladen melden, dat op 14 December het Russische .vrachtschip Komsomol door een kruiser der Spaansche nationalisten in den grond is geboord. Het lot der beman* ning is nog niet bekend. Het schip was op weg naar Gent i met een lading mangaanerts, bestemd voor een Belgische i onderneming. (Volgens een ander bericht is het schip ge* bombardeerd, waarna brand I uitbrak). Een berichtgever van de Petit Pari- lien meldt: De Komsomol had geen wapens aan •oord. Men merkt op, dat er peen enkele echtva'ardiging is voor de daad van den cruiser. Het is een ernstig incident en _Jde gevolgen, welke het zou kunnen heb- icn en de represaillemaatregelen, waar- oe het aanleiding zou kunnen geven, Korden thans door de Sovjctregeering besproken. I De Daily Herald meldt, dat in Inter- ba'ionale kringen ongerustheid heerscht fcls gevolg van het incident met de Kom- omol. Gisteravond was er sprake van, dat ovjet-Russische oorlogsschepen naar e Middellandsche Zee zouden worden edirigeenj om de Russische koopvaar, 'ijschepen te beschermen, tenzij de re- eering van Moskou. Engeland en 'rankrijk zou vragen ..dergelijke daden an zeerooyerij in volle zee te helpen neerdrukken". Volgens de Daily Herald zou het inri- ent beschouwd worden als een der rpste, welke zich. uit internationaal oepunt. bezien, hehhen voorgedaan, te Pppr daar de Komsomol met een drlf- tof np weg was naar Relgie en gcens- ins naar een Spaansche haven. jf Opzienbarend bericht van de News Chronicle De News Chronicle meldt, na te g hebben uiteengezet, dat Hitler be- reid zou zijn G2.500 man te zenden I tot hulp der Spaansche nationalis ten, dat de Duitschc diplomatieke mi^ie, welke naar Spanje is gezon den, ongeveer drie weken geleden Berlijn ervan in kennis heeft ge steld, dat generaal Franco zoo wei- big populair is, dat het hem onmo- I Priijk zou zijn de overwinning te I Inhalen zonder nieuwe buitenland- sclie troepen versterkingen. een nederlaag der regeering van Valencia zouden de troepen in Spanje moeten blijven, omdat de re- Geering van Franco zich zonder deze hulp niet zou kunnen handhaven. Buitschland en Italië zullen de ver leiding, Franco te helpen, niet weer- staan, zoolang hun niet op ondub belzinnige wijze zal zijn te verstaan Peeeven. dat hun houding hun ern- 'tigen last zou kunnen berokkenen. Beperkte resultaten van de pan#Amerikaansche vredesconferentie De Pan-Amerikaansche conferentie te Buenos-Aires zal Woensdag a.s. met een plenaire zitting worden gesloten. Aan dc conferentie nemen '200 diplomaten- afgevaardigden van alle Amerikaansche staten deel, terwijl de besprekingen door 480 journalisten worden bijge woond. In groote trekken kan men dc resultaten van de conferentie als volgt samenvatten: Het Amerikaanscho verlangen om een overeenkomst te sluiten, waarbij alle Amerikaansche staten zich verbinden strikt onzijdig te blijven in elk geschil, dat niet het Aioerikaónsche continent betreft, is niet verwezenlijkt, doch wel is een aanzienlijke vooruitgang te be speuren met betrekking tot den geest \an eenheid en samenwerking tusschen de Amerikaansche staten. De meerderheid van de Amerikaan sche staten is gunstig gestemd ton aan zien van het denkbeeld alleen onder el kaar verdragen te sluiten. Argentinië wil meer de conferentie van Buenos- Aires beschouwen als een punt van uit gang van een eenheidsbeweging der ge heel e wereld. Ten slotte is men van oordeel, dat een Pan-Amerikaansche volkenbond weinig kans van slagen heeft, hoewel het ont werp ter bestudeering is voorgelegd aan de commissie van Washington. „De Fransche rcgcering heeft haar goeden wil getoond" PARIJS, 21 Dec. (Havas). De alge- meenc bond van warmoezeniers heeft alle organisaties van groenteboeren en alle boerenverdedigingcomué's uilge- noodigd Dinsdag a.s. de leveringen aan de hallen te hervallen. (Des Maandags zijn de hallen altijd gesloten). In een communiqué van den bond wordi gezegd, dat men door de staking slechts de aandacht der autoriteiten heeft willen vestigen op de slechte om standigheden, waarin de groenteboeren verkeeren. Erkend wordt, dat de regee ring niet onmiddellijk alle eischen kan inwilligen, omdat sommige daarvan door het parlement onderzocht moeten worden ol afhankelijk zijn van de han delsbetrekkingen met het buitenland. Het minimale programma der groente boeren is thans 61 aanvaard óf verwe zenlijkt óf in studie genomen door de regeering, die zich moeite geeft om ook aan de andere eischen tegemoet te ko men. een godsvrede in den kerkstrijd Iets. dat in de. lichting gaat \an den godsvrede, schijnt in, den Duitschen kerkstrijd te zijn afgekondigd. Dc enn fcssioncclc synode heeft, naar Reuter seini. te Breslau een bijeenkomst ge houden. waar geen lid van de geheime politie aanwezig was. hetgeen, naar men gelooft, te danken is aan een bevel van Hess. volgens hetwelk de partij en de politic zich moeten onthouden van optreden tegen christelijke symbolen en kerkinslellinpen. Hess hoeft, naar men zegt. den nadruk gelegd op liet con- centreeren van de aandacht op de uit voering van het vierjarenplan. drama bij siegen KEULEN'. 21 Der (Havas). In het dorpje Wiensdorf bij Siegen heeft een geneesheer zijn medewerker "iet een revolverschot gedood. Vervolgens dood de hij zijn eigen drie kinderen, een moisie van 11 en twee jongetjes van o en 8 jaar. terwijl zii sliepen, om zich tenslotte zelf een kogel door het hoofd te jagen. Infanterie 'ê-GRAVENHAGE, 21 Dec. Bij K. B. van 17 December 1936, no. 41, zijn met ingang van 1 Januari 1037 benoemd en .aangesteld bij het reserve-personeel der landmacht: a. Bij het wapen der infanterie: 1. tot reserve eerste-luitenant bij hun tegenwoordig regiment of korps, de reserve tweede luitenants T. J. van der Peijl van het lie regiment infanterie, N. J. Nink van het 9e, J. Albarda van het 12e, II. Eggink van het. lie, J. W. Bonman van het 5e reg. infanterie, Ir. B. L. van Delden, van het reg. grena diers en jagers, G. A. H. Lists van het 13e reg. infanterie, J. H. Bal van het korps rnotordienst, J. C. Klauz van hot Se reg. infanterie, M. Ph. Mouzer van het lie, B. A. J. van Boxtel \an het 15e reg. infanterie, F. Wanceaux van de Luchtvaartafdeeling, E. Telder van het 20e reg. infanterie, A. H. M. van den Hoek van het 21e. G. J. Puis ter van het 7c, A. C. J. Riel vaii het 19e, K. L. F. M. Rouppe van der Voort van het 15e, L. H. Verbeek van het 2e, A. W. Kamminga van het le, A. M. A. Bogaertö van het 2e, J. Wijtzes van het 15e, M. C. Buis van het Ge, IT. H. Janlzcn van het. 17e. C. van Merwevan het 8e, TT. J. Waalwijk van het 15e, D. J. Oggel van het 3e, L. M. G. Brogtrop van het 3e, H. A. S. Lelcher van het 3e, P. van de Geest van het 21e, H. J. A. Verberk van hel Se, J. B. van Rijs van het le, L. van Marton van het 15e, AT. F. A. Brok van het 15e, .T. W. F. Wijnholds van het 1Ge, J. D. Emeis van het -ie, N. W. Ruijnis van het 8e, M. Sijtsma van het le, G. M. van Ros- sum van het 7e, J. E. Henneman van het Tie, Ir A. G Lutgerhorst van het So, W. van der Meer van het 18e, L. H. A. Schrieder van het 3e, Jb. de Jong van het 6e. II. Schouten van het le, F. A. W. H. van Melick van het 2e. H. C. von Hogen van het 13e, P. S. Panhuis van het 18e, C. Iianmee van het 16e, W. T. C. D. Aerts van het 20e, Dr. T.. P. van der Does van het le, S. H. Kijlstra van het 12e, B. J. Boevink van het 20e. G. Bleker van het 3e. R. E. J. Voss van het 8e. S H. G. Wanrooij van liet 15e, E. Westerbeek van het 17e. J. M. den Hengst van het 5e. P. A. F. Bout van het 5e, .T. Bolsius van het le. T. J. M. Andriessen van het 17e. F. J. M. van Gessel van het 3e, J. B. Capel van het 10e, L. Goudsward van het 7e. G. L. Molenaar van het 20e, H. J. Andel van hot 15e, W. Dekker van het 10e. T. Goos van het 5e, Versluis van het 20e. D. J. Braak van het 10e, H. A. D. Nieuwen- huifl van het le, F. van Weren van het 7e. J. J. Malta van het 3e, J. C. Roosen- schoon van hef. 8e, P. B Ben es van het 9e, W. van Eijk van het 16e, IT. A. W. Rölgers van het le, W H. van der Veer van het 7e, J. G. M. Kraaijenoord v. h. 10e, M. v. d. Dussen van het 8e. D. J. v. d. Spek van het 3e. II. Zwartenkot van hef, 12e, H G. C. Nanninga van hot 5e, H. G. A. Brouwers van hef 15e, J. Peters van het 15e, J. G. de Bruin van het 10e, P. D. de ia Saussaye Briöt van het 21e, S. H. A. Thijs van hel 17e, C. Volgesang van het 17e, J. A. Scboe- vaart van het 7e, W. J. Serné van het Se, G. A. W. van Enschot van het 17e, A. P. .T. van Odijk van hel 15e, L. A. Oster van hef 3e, J. K. Deiez van het 12e reg. infanterie: R. van der Knijp van hot 8e reg. infanterie, A. F. T. Brantgen van het korps rnotordienst, jhr. D. van Doorn van het korps motor- dienst, O. Meeuwen van het korps rno tordienst, E. II. Everard, B. Schelling, H. Calkoen, J. W. Gmelich Meijling, K. Schouten. A J. van den Bergh, allen van het korps rnotordienst: O. J. Kers van het 8e reg. infanterie. W. L. J. Bom van het 6e, C. van Dammen van het 19e, L. P. de Boer van hei 3e, ,T. T. Ugf- hart van het. 13e reg. infanterie; mr. J. Verheus van het reg. grenadiers, L. G. Popken van het le reg. infanterie, J. A. Hoppener van het 18e. N. A. de Win van het 15e, H. G. Robeerst van het 15e, G. J. Visser van het 16e, J. van Houten van het 8e, H. Douma vnn het 12e reg. infanterie, J. J Vermeulen van het reg. grenadiers, W. Klooster man van het 10e reg. infanterie, W. Hellinga van het 12e, J. G. Eek hardt van het 7e, G. J. Kesteloo van het 22c, K. J. Muller van het le, E. Eger van het 6o, M. Wieringa van het le reg. infanterie, Buijs van het reg. wielrij ders. L. L. A. Verpalen van het 7e reg. infanterie, D. Hartgorink van hef 10e, W. Visserman van het 18e reg. infan terie, W. Walter, van het reg. wielrij ders. J. B. Schiphorst, van het 15e reg. infanterie, G. K. R. de Ross van het 19e, E. J. Hoppe van het 18e, J. Hen- drochs van het 19e, K. Barten v. h. 3e, J. Viergever van het 6e. J. van de Streek van het 9e, H. J. M. Derks van het 15e, A. J. Braun van hot 10e, G. P. Schneider van het 19e reg. infanterie, G. Beek van het reg. wielrijders, J. H. Visser van het 18e reg. infanterie, J. J. M. Jacobs van het 22e, TI. M. de Zwart, van het 5e, TI. P. van Dijk van het 4e, L. C. van As van het 7e, E. H. Verkoren van het 16e, L. v. den Ende van het 15e, G. A. J. Schiere van het 6e, G. Wijtvliet v. h. 6e, H. C. Hu Her man van het 22e, W. Schoonderbeek van het Sc, M. O versier van het 10e reg. infanterie^ A. H. Soomers van het reg. wiel rijd et*. L. G. Mazure van het 20e reg infanterie, L. .T. P. M. Beckers van het 2e reg. infanterie, J. T. Mcl- nesz van het reg. wielrijders. J. A. van Duijvendijk van het 22e reg. infanterie, W. J. de Vries van het 11e, H, K. de Vries van het 9e, T. Feima van het 15e, J. P. Broens van het 4e reg. inf.. W. H. Gesnor van der Voort van het reg. wielrijders, G. H. van de Woerd van het fie ree. inf., G. M. Haverman van het le reg. inf., O. E. J. van der Horst van hef 6e. I, G. Romswinckel van het 4e. W. TI. Westerhof vnn hef 20e, P. J. Roose van het 10c. W vnn der Most van hef 5e. L. A. de B'ois vnn liet 7e, R H. KI a assen van het 11p reg. inf.. W. G. Bitter van het reg. wielrijders, F.. Wevers van het 11e reg. inf., M. J. Merkelbach van het 17e. C. Marree van het Se, H. Röder van hef Se, L. Lodensfein van het 10e. II. Alke- ma van het 20e. H Thien van het 2e. F. .T. M. van der Pluijm van het 3e, j. A. M. Borgholö van het 7e, F. C J. Winkeler van het 5e, p. J. Evers van het lie, J. Raadsen van hot 4c, J. J. do Wijs van het 22e, H. W. N. van der Wou de van het 18e, B. T. Bontkes van het 12e, J. L. P. M. Schmeitz van het 2e, J. van der Burg van het 3e, W. F. van der Griend van het 10e, A. G. Braun van het 5e, J. J. M. Koek van het 6e, H. Lindeman van het 19o, J. J. Dekkers van het 16c, P. H. J. F. T. Schnellen van het 8e. J. A. Pulles van het 17e, J. Dijkstra van het 7c. J. P. van der Steur van het 5e, K. Poelstra v. het 12c, W. B. Ertzen van het 11e, F. P. Vermaes van het 17e reg. inf., A. J Slaats van het reg. wielrijders, J. van Wilgen van het korps rnotordienst, J. M. J. Weekers van het 17e reg. inf., .T. II. W. van Beek van het 11e reg. inf., G. Plempcr van het 13o reg. inf., C. G. van Erp van het reg. wielrijders, J. Boer van het le reg. inf., J. T. A. II van der Putten van het 17e, P. H. Hao- nen Van het 17e, W Wilts van het 5e, A. van Dueseklorp van het 21e, L. C Slechte van het 4e, N. TI. Korvozee van het 18e, K. Scheygrond v*n het 6e, W, A. Hemelraad van het 10e, T. J. Bijls- ma van het lie reg. inf., W. L. H. Weijnschenk van het reg. wielrijders, M. J. Haasdonk van het 14e reg. inf., R. Schaapman van het f)e. A. P. J. H. Quadedvlieg van hot 10e, IJ. Visser van het 17e reg. inf., TI. F Janssen van het reg. wielrijders, A. W. N. W. Ploeg makers van het 6e reg. inf., J. H. Fock van het 8e reg. inf., II. II. P. Kcttncr van het 21e, F. B. W. Koopmans van het 6e, A. A. Kramer van het 21e. J. B. van dor Pol van het 12e, If. Pielorso van het 14c. TI. J. J. Overgaanw v. h. 13e, L. H. Postma van het 1e, M. L. M. van Gaeselt van het 3e, G. J. van dor Graaf van het, 20e, J. II. Gimbel van het He. M. P. L. van Aalst van het 20c, J. Wolterbeek van liet 6c, J J. F. Veuger van bet 6e, J. Vrijs van het Se, P. G. A. Wiilems van het 17e, M. M. Backus van het 10e, W. E. Sicg- mann van bet 6e, L. N. Jartfonius van liet 12e, J. Reijnhouf van het 10e, R. Sikkens van het 17e, F W. C. Schotel van het 3e. F. Britzei van het 13e, Tick- man van liet 17e, W. H. Gallas van het 9e, P. V. .11. J. Hamburg van het 6e, J. J. de Bois van het 17e. G. C. A Tunge yan het 12e, J. P. Zaaijcr van het 10e, J. Vinkenhorg van hot Sc, C. A. Campagne van het ie. R. G. Ekkens van het le, B. G. Gelderblom van het 3e, mr. C. P. Tuk van het 4e reg. inf., L. Beekes van het reg. jagers, J. TI. Andreae van het rog. jagers, K. C. JU. ger van het 15e ree. inf., D. L. Keddo van het 5e, A. J. Venetra van het 3e, K, Kupers van hef 10e, A. A. Gips van het lie, L. Brandon van het 5e, D. van Dijk van het 6e reg. inf., M. T. van den Bout van het reg. wielrijders, J II. F. van den Berg van het 18e reg. inf., A. Bergmans van het ?e,.T.C. Bul- terman van het 16e. L. E. Iluyer van het 7e. C. W. J. J. Heufke van het 17c, J. M. Blank van het 10e, W. J. F. van der Bijl van het. 8e. F. J. Lunen- berg van liet 9e. W. D. Ihnkon van het lie, J. Sfikkelorum van het 20e reg. inf., W. H. Cuppens van het reg. ja gers, Ai J. J. Muggen van hef. 2e reg inf., G. C. Wilmink van bet 22e, J. M. van Well Groeneveld van het 6e, J. F,. Woort.man van hef 3e. J. A. van Vliet van het 15e, K F. W. Mühleisen van het 6e, A. M. van Buchem van het 8e, P. W. Foeken van het 8c. Bijz. Vrijw. Landstorm 2. Bij den Vrijwilligen Landstorm, tot. reserve eerste luitenant voor spe ciale diensten, hij hun tegenwoordig korps, de reserve tweede luitenants voor speciale diensten Ir. G. J. A. Met- trop, IT. C. Emondt Fauel en mr. L. G. M. J. A. Struijcken, allen van liet vrij willig landstormkorps rnotordienst, de reserve tweede luitenants voor speciale diensten I, J. Havelaar en A. C. van Epenhuijsen, beiden van het vrijwillig landstormkorps vaartuigendienst, de reserve tweede luitenants voor speciale diensten TI. A. Thiadens en W. F. Dirk- sen, heiden van liet vrijwillig Land stormkorps Luchtwachtdienst. b. bij het wapen der cavalerie, tot reserve eerste luitenant bij hun tegen woordig regiment, de reserve tweede luitenants jhr. M. E. Gevers, van het le regiment huzaren. M. C. Calkoen van het le, E. van Vollenhoven van het 1e. C. H. van Tienhoven van het le, R. G. Dorhout Mees van het 1e. T.. R. H. Pobbelman van het le, rnr. W. G. Wcndelaar van het 2e. II. T. A. M. van Rtjckevorsel van hdl '2e. O. Thate van het le, R. A. van den Wall Bake van het le, jhr. mr. W. J. van Citters van het 2c, J. G. Rueb van hef '2e, G. L. Kol ff van hef le, J. A. C. Peterse van het le, M. P. van Son van het 2e, mr. H. E. R. Rhodius van het le. H. van Hoorn van het 1e. mr. A. A. Land van het 1e, H. F. Kce- teil van het le. jhr. A. F. C. Rendorp van het le regiment huzaren.' 'Artillerie c. Bij het wapen der artillerie, tot reserve eerste luitenant bij hun tegen woordig regiment, of korps, de res. tweede luitenants P. A. Roelofsen, van het korps luchtdoelartillerie, J. A. ba ron S wé erts de Land as Wyborgh, van het korps rijdende artillerie, E. P. Bus heller van het 6e reg. veldartillerie, F. II. Jansspn van Raaij van het 2e, G. A. van Hamel van het 6e, A. F. de Booij van het '2e. W. H. Keijl van hel 1e, G. van der Bijl van het 4e, dr. J. Haantjes van het le- R. M. van Rhee van het 7e, .T. G. Overbeek van het 2e, L. W. J. Bouhuijs van het 2e, O. J. J. H. Aalpol van hei 5e, ir. IT. de Groot van het 2e, J. II. Heierman van het 2c. G. W. van Sta- pele van het 7e reg veld-artillcric, de Nes van het reg. kustartillerie, M. van der Waardén van het reg. kust-art., J. P. Wol ff rara van de luchtvaartafdee- ling, ir. F. E. Weber van het 8e reg. veldartillerie, dr. M. II Lenssen van het '2e reg. veldartillerie. J. N G. Sohngen van het corps luchtdoelartillerie. P. F. Prinsen Gccrligs van het korps lucht doelartillerie, P. Dumoleiin van het reg. motorartillerie, G. J. Boelsums van het Ge reg. veldartillerie, E. A. P. Assel- bergs van het reg. motorartillerie, TT. Hoekstra van het korps luchtdoelartil lerie. C. F. Klokke van het korps lucht- doelartillerie. K. T. de Haas van het korps luchtdoelartillcrie, mr. dr. J. F. A. Derks van hot korps luehtdoelartil- lerie, C. J. Judels van het 5e reg. veld artillerie, F. Bloeracndaal van het reg. niolorariilleric, C. Brugman vnn het reg. motorartillcric, W. G. Rcmders van het reg. artillerie, J. de Ronde van het regiment motorartillerie, C. Schmidt van het korps luchtdoelartillcrie, P. S. Schippers van het 3e reg. veldartillerie, C. D. Meijer van het korps luchtdoel- artillerie, A. TI. ter Wecme van het reg. motorartillerie, R. M. W. de Bout er van het korps luchtdoelartillerie, F. S. Velt- kamp van het korps luchtdoelartillcrie, W. J. van Wosterboven van het korps luchtdoelartillcrie, P. J. Geelkerken van het 6e reg. veldartillerie, TI. C. Baauw van het korps luchtdoelartillcrie. S. Schatz van het korps luchtdoelartillerie, M. C. J. Visscher van het korps lucht- doclartillerie. J. Wesscls van het korps luchtdoelartillerie, 1'. A. Blaas van het korps luchtdoelartillerie, D. Lafcbor van het 2e reg. veldartillerie, P. II. de Melker van het 8e reg. veldartillerie, A. J. C. van Dam van het korps luchtdoel- artillerie, J. A. L. K. E. K eon pers van het korps luchtdoelartillerie, II. W. J. Das van het reg. kustartillerie, G. Clinr- don van het 2o reg. veldartillerie, II. Reman van het reg. motorartillerie, A. W. J. Borg van het korps luchtdoelartil lcrie, W, C. Houdkamp van het korps luchtdoelartillerie, J. Palthc van het reg. motorartillcric. L. L. E. Beuvery van het korps luchtdoolartillerio, E. J. do Leur van liet korps luchtdoelartil lerie, F. Bos van het regiment kustar tillerie, K. F. Kampenhout van het 2o reg. veldartillerie, J. T. J. Boxeen van het korps luchtdoelartillerie. A. van Daal van het reg. motorartillerie, J. .1. W. A. Dubois van het korps luchtdoel- artillerie, A. Goldsteon van het korps luchtdoelartillerie, mr. II. T. W. Christ- man van hot 5c regiment veldartillerie, A. C, C. Folkcrsma van het 6o reg. veld artillerie, Koster van hot lc, F. J. M. ten Bensel van het le, B. J. Smits van het 6e, TI. J. .T. Fijlstra van hel 8e, II. W. H. Kolk van het le, R M. P. F. J. dc Kok van het 2o, ir.W. Maas Goestc- ranus van het 2e, J. A. Carp van het 3c, F. J. J. L. van Lanschot van het 3c reg. veldartillerie, jhr. W. van Andringa de Kempenaer van het korps rijdende artil lerie, W. van Leeuwen van het 3e reg. veldartillerie, W. W. van jlaersma Buiria van het 5e, T L. D. Graaf van het 7e, R. H. Meurs Gerkon van het 7e, J. W. II. Swane van het 3e, J. Granpró Molière van hot 3c, mr. G. H. van Gheel Gildomecsler van het 2e, C. C. van Val kenburg van het 5e, G. J. Westerink van het Sc, W. J. Brendcr A Brandis van het 5e. mr. D. van Oosten Slingc- land van het 7c, W. J. K. Fabius van het 3c, ir. T. W. G. Dames van het le, W. II. van Hasselt van het 5c. jhr. P. R. Felth van he 7e, J. A. C. Bartels van het 4e, jhr. C. Gevers Dcvnoot van het 3e, L. D. Brockema van het 8e. Jhr. L. op ten Noort van het lc, I. de Vries van het 6e, P. van Sprang van het 6e. mr. O. Loijendckkers van het 7c, C». Struijs van het le, M. P. baron van der Rorch van Verwoldc van het 7e, W. de Wit van het le, mr. J. Veen van het 8e, .1. van Soost van het le, II. I. L. Ber- theux van het 7e, II. L. Graafsma van hot. 7e, D. N. U. van Iloytema van het le. T. B. Bitzema van Ikema van het 7e. P. van Wijngaarden van het 5c, M. Waterman van het 2o. E. W. Olink van het le. M R. T. van Stapele van hot 2c, T. B. P. Joosten van het lc, P. Drossel- huljs van het 6e, jhr. C. P. Hooft Graaf land van Schotervlicland van het. lc, A. Scheltens van het ^>e, L. C. van Heukelom van het. Se, A. P. Vellenga van het le, jhr. J. W. O. van den Bosch van het 6c, II. J. Oosling van het 2e, J. Bootsma van het 2e, B. I. W. C. Vis ser van het '2e, K. J. Evers van liet 2e, J. G. Huijtker van het 2e, B. de Boer van het 2e regiment veldartillerie. Militaire administratie d. bij het dienstvak der militaire ad ministratie, tot reserve eerste luilonant bij hun tegenwoordig regiment of korps de reserve tweede 'hiitcnants der mili taire administratie F. J. M. van der Ven, van hot 16e reg. inf., H. van der Meulen van het reg. motorartillerie. R. F. Cohen van hef 4e reg. inf., J. C. Pal- fenier van het 19e reg. inf., W. Blan kevoort van het 6e reg. inf., A. M. den Duik van het reg. grenadiers. W. Bijl van het 22e reg. inf., A. G. Biedijk van hof 4e reg. jnf:, W. I. Bosgchaart van de le compagnie geneeskundige troe pen, J. A. Blom van het 7e reg. inf., J. Kunnen van het le reg. inf.. P. G. II Brouwer, van het reg. kustartillerie, P. A. Verhagen, van het reg. motor- art.. J. A. C. Frederick van het 4e reg. veld-art., E. Godthelp, van het 6e reg. veld-art., J. van Tuin van de lucht vaartafdeeling. R. Zwanenburg van het 5c reg. inf., J. Kraa van het korps pon tonniers en torpedisten, A. II. Winge- laar van het korps rnotordienst. T. F van Rooij van het 3e reg. veld-art., S. Valk. van het korps pontonniers en torpedisten, J. Dijkstra van het 17e reg. infanterie. brand in een jeugdherberg Te-Qosterbeek, gemeente Enkhuizen Is Zaterdagavond brand uitgebroken in de jeugdherberg De Tent. vroeger Drechter- landhuis. De motorspuit van Enkhuizen rukte uit. maar behoefde geen dienst te doen, daar het vuur spoedig door den bewoner P. de Vries en oenige omwonen den was gehluscht. Dc schade bepaalt zich tot het Inwendige van het perceel. Het ouderwetsche zeer merkwaardige gebouw, waarin zich een zeer fraaie ka mer der vroegere poldermeesters be vindt, bleef behouden. Dc brand is ont staan bij het smelten van vel. Alles was verzekerd. op vrije voeten gesteld De van brandstichting verdachte J N., die door de gemeentepolitie te Blerirk werd aangehouden, is wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten gesteld. gezonken Zaterdagavond L? de hoogar^ Ierseke 12, schippers gebr. van Yscndijk, geladen met mosselen, in het Zijpe op een duk dalf gevaren en gezonken. De opvaren den moesten zich zwemmend redden. de ijselbrug bij zutphen weer open De I.Tselbrug bij Zutphen zal. nadat ongeveer een half jaar verbouwings werkzaamheden aan de brug zijn ver richt. Donderdag 24 December a.s. te twaalf uur weer voor het verkeer ge opend worden. Vanaf beden verkrijgbaar de nieuwe serie A.V.R.O. Liedjes. Prijs 0.65. MUZIEKHANDEL fa. R. VAN OEN BURG Arnhemschestroat Onze repcering laat bestaanden -twijfel ten gunste der betrokkenen komen 's GRAVENÜAGE, 21 Dcc. - Do in- trekking door de Duitsche regecring van dc harerzijds genomen maatregolon tot uitwijzing van een viertal Nederlan ders uit Duitschland heeft voor dc No- derlandsche rog'eering haar bezwaar doen vervallen om te voldoen nnn het, verzoek der Duitsche regoering om haar besluit tot uitwijzing vnn een viertal hier gevestigde Duitsche. onderdanen aan oen nader onderzoek te onderwer pen. Dit onderzoek heeft bevestigd, dat, op grond van de gegevens, waarover do regeering beschikte toen zij haar be sluit nam, de uitwijzing volkomen ge mot Ivoerd was. De teil behoeve van het onder» zoek vanwege de Duitsche redce» ring verschafte nadere toclichtin» gen hebben met betrekking tot een, zij het een belangrijk punt, op de tegen evcnbedocldc Duit» schcrs gerezen bezwaren een ander licht doen vallen, waardoor twijfel kan rijzen aangaande de juistheid cencr verdere bestendi» ging van den genomen maatregel. Bezield van den wcnsch om deze aangelegenheid ook verder in het belang van de Neder» landsch.Duitsche betrekkingen in vricndschappclijken zin tot oplos» sing te brengen, heeft de Neder» landsche regeering gemeend, den twijfel ten gunste van dc betrok» kenen te moeten doen komen. Zij heeft zich dan ook bereid ver klaard aan haar terzake genomen be sluit geen verdere uitvoering te geven., zoodat geen- bezwaar zal worden ge maakt togen eventuoolrn terugkeer van drie vnn de vier Duitschers, die Neder land reeds hebben verlaten, on evenmin tegen een verder verblijf hinrtola.nrLc van den viorden uitgewezen Duitseher die tengevolge van ziekte ons land nog niet had verlaten. REFORMHUIS POMONA Westerstraat 119 ZOETE MOST (ALOOHOLVRIJE VRUOHTEN8APPEN DE FA. PHAFF) VAN VAN DIVERSE VRUOHTEN APPEL KERSEN FRAMBOZEN RABARBER DRUIVEN TEL. 2163 EEN HEERLIJKE DRANK VOOR DK KER8T- DAQEN EN OUOEJAAR omrekeningskoersen Londen Berlijn Parijs Brussel Zürich Kopenhagen Oslo Stockholm New York Praag 19 Dec. '21 Deo w.oo 8.97 0.73.53 0.73.62 j/2 b.64 *.53 30.93 80.90 42.01 42.00 40 15 40.10 45 20 45 15 4(j 35 46.30 LM 1.82% 6-46 g.48 Medeged. door de Rotterd. Bankvereen. Buitenlandse!) Weeroverzicht Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te de Bilt. De laatste diepe depressie bleef op jtrooten afstand en trekt thans afnc- rpend over Noord Scandinavië, gevolgd door een niet diepe secundaire aan de Icrsche kunst, waarachter drukstnging schijnt te volgen. De hoogedrukking die in het Zuidoosten gisteren hoven 780 num. steeg, begint nu af te nemen. Aan de Noorsche kust stormt het nog zwaar uit west en valt veel regen. Over het geheele Oostzeegebicd waaien krachtige westelijke winden met temperatuur ver hoven normaal. Op de Britsche eilanden valt regen in Ierland en Schot land, ook in Engeland is de lucht groo- tendeels betrokken. Frankrijk heeft veel windstilte en mist met temperaturen even onder lief vriespunt in het midden. Duitschland heeft lichte vorst in het Zuiden met zeer drooge heldere lucht tof op groote hoogte, waar do lucht ab normaal warm is. In het Zuidwesten komen aan den grond mist en regen voor. Bij matigen wind uit Zuidelijke rich tingen is hier te lande mistig weer met temperaturen even hoven h*t vriespunt te wachten en weinig of geen neerslag

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 3