De radio op 7 Januari DE KEURING VOOR DE LEVENSVERZEKERING J.A. SCHOTERMAN Zn. St. EMILION 1929 Tegenstellingen verdwenen DE METHODE TOONTJE VAN TEUTEN DE MILLIONNAIR Buitenlandsche ooggetuigen BEVEILIGING VAN ONZE GRENZEN Waar komen de nieuwe garnizoenen? Het vraagstuk der dreigende invaliditeit Voor de a.s. Feestdagen dient Uw Radio goed in orde te zijn per flesch fl.35, per anker f53. WIJNHANDEL GEVESTIGD 1878 Radio-programma 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 23 DECEMBER 1936 GENEESKUNDIGE BRIEVEN De seheele wereld zal luis» teren naar Neêrlands feest In de ..Radio Bode" schrijft de heer \V. Vogt over de radio-uitzendingen van 7 Januari. „Op dezen jubeldag van Nederland zullen tegenstellingen het zwijgen op gelegd worden.de vier omrocpver- eenigingen (reden gemeenschappelijk on. Onder het presidium van den voor zitter van den Radioraad zijn de plan nen uitgewerkt en elk van de omroe pen is bezig met de verzorging van het haar toegewezen aandeel. De di recteur van de Gemeentelijke Telefoon dienst te Den I-Iaag en de PTT. dienst hebben een verantwoordelijke want uiterst belangrijke taak hij het gereed maken van het uitgebreide lijnennet. dat noodig is om de klankpn te ver breiden naar de punten, waar zij be geerd worden. Beide diensten verlee nen de vereischje medewerking op de loffeliikste wijs Den 7en Januari be gint het omroep programma, zooals ge woonlijk. des morgens om 8 uur. Het programma van dien morgen is echter een gemeenschappelijk en het zal tot ongeveer elf uur een zoodanig ver strooiend en opgewekt karakter dragen dat de wachtende menigte in Den Haag er zich den tiid mee kan korten. De klanken van dit programma worden n.l. door middel van op straat aange brachte luidsprekers van gemeentewe ge over de feestgangers uitgestort. Van plm. elf uur af begint de repor Tage van de bewegingen van den hruids stoet. De eerste ooggetuige is opgesteld bii het Koninklijk Palei9 Noordeinde. Hij kriigt tot taak de voorbereidin pen te verslaan van de opstelling van den stoet en het wegrijden naar het Stadhuis. De ooggetuige, die de aan komst bii het Stadhuis verslaat, staat in een specjaal voor hem vervaardigde kiosk bii de Vischmarkt Hii heeft hier het oog zoowel op den ingang van het stadhuis als op die van de Jacohskerk Dit is noodig, want de ooggetuige van het Stadhuis is tevens waarnemer voor de kerk. Heeft de ooggetuige daar verteld, wat hij gezien heeft, wanneer het jon Ce paar de trappen van het Stadhuis is opgegaan, dan konit er een aantal oogenblik ken waarop een microfoon voor zichzelf spreekt. Het is de micro foon in de trouwkamer van het raad huis; hier is n.l geen ooggetuige aan wezig. Dit apparaat zal nochtans his forische beteekenis krijgen.het moet hef ,ja woord van B»*uid en Brui degom dragen in het land en naar Oost en West. In de kerk is het aantal microfoons indrukwekkend. Eén staat er op den kansel voor prof. Obbink. één voor Ds. Weiter bij de knielkussens. één op de gaanderij bij het zangkoor „Caecilia", dat den gemeentezang ondersteunt en één bii het orgel en bij de Motet- en Madrigaal-vcreeniging. Het wegrijden van den stoet wordt weer verslagen door den ooggetuige buiten op de Vischmarkt. De stoet zelf wordt op den iubeltocht gevolgd door vier ooggetuigen langs den weg. Eén in de Vondelstraat hij de Leeszaal, één in het gebouw „Olveh". Kortenaerkade. hoek Anna Pauiownastraat één in de 1-aan Copes van Catfenburgh (Hoofd bureau van Politie) en één bij het mo nument op „Plein 1813" Al deze pos ten die natuurlijk door een ingewik keld dradennet met elkaar verbonden ziin. worden gedirigeerd uit de hoofd cenfraalnost. die gevestigd is in de ka zemat van het gehouw van de Gemeen te Telefoondienst in het Hofstraatje. Op de Vischmarkt komen ook nog drie geheel van elkaar onafhanke lijke cabines voor buitenlandsche ooggetuigen. Een microfoon voor do Fransch sprekende buitenlanders, één voor de F.ngelschen en één voor de Duitschers. De „Engelsche mi crofoon" wordt voor Engeland, Scandinavië en Amerika besproken door de B.B.C. De Fransche versie geeft Theo Fleischman van het Belgische N.I.R. De Duitsche is nog niet bepaald. Behalve tallooze Europeesche landen en Amerika, zenden de Phohi uit en de Rijkszenders van Kootwijk. De ge- heele wereld zal luisteren naar Neer- land's feest! Van grensbataljons is thans nog geen sprake. Detacheering van officieren met een mobilisatietaak (Van onzen A -correspondent) In sommige plaatsen, die in de na bijheid van de grens zijn gelegen, gaan den laatsten tijd geruchten omtrent de vestiging van kleine of grootere garni zoenen. in verband met de door de re- geering voorgenomen versterking van onze grensbeveiliging tegen plotselin ge overvallen. Deze geruchten waren voor ons aanleiding, eens op het de partement van defensie te informeeren naar de te dien aanzien bestaande plan nen. Van de vestiging van nieuwe gar nizoenen of legering van bewa kingstroepen in plaatsen, die thans van een militaire bezetting zijn ver stoken. is vooralsnog, naar wij ver namen. geen sprake. Het eenige, wat in verband met de nieuwe maatregelen gedaan is, is de deta cheering van 18 hoofdofficieren in evenzoovcel verschillende grens plaatsen. die met hun staven het werk zullen voorbereiden, dat sa menhangt met het oproepen van dienstplichtigen in tijden van ge vaar. Een soort mobilisatietaak dus. Zooals ook reeds bii de behandeling der begrooting van defensie is medege deeld. ligt het voorloopig niet in de bedoeling, over te gaan tot het formee ren van grensbataljons. België heeft, naar men weet. in het korps Aaden- sche jagers een permanente grensbevei liging. Die zal Nederland thans nog niet krijgen. Slechts is sedert kort een bewaking ingesteld van benaalde stra tegische nunten door poli!ietroepen, die een bezetting daarvan door den vijand moeten verhinderen en eventueel de aan bun zorgen toevertrouwde kunst werken voor den vijand onbruikbaar moeten maken. In tijden van mobilisa tie komen daar dan de dienstplichtigen in de bovengenoemde 18 plaatsen bij Misschien zal hierin verandering komen, wanneer de dienstplichtwet is gewijzigd in den zin als de Minister in de Kamer heeft aangegeven. Nu beschikt men gedurende 9 maanden van het jaar niet over voldoende ster ke troepen. Om daarin verandering te brengen spreekt men van een verhoo ging van het laarlijksche contingent van 19 000 tot 32.000 man en van een verlenging van den eersten oefenings- tijd van 5^ maand tot 1 jaar. Dan zou bet mogelijk zijn. een vaste kern aan de grenzen te legeren, die in tijden van mohilisaiie zouden worden versterkt Deze vaste kern zou dan bestaan uit dienstplichtigen, die na een voorberei ding in gewone garnizoenen, een deel van hun eerste oefeningstijd in deze grensplaatsen zouden doorbrengen. Deze 18 grensplaatsen, die vooalsnog alleen in tijden van gevaar zullen wor den bezet, zijn gelegen, zoowel langs onze Oostgrens als onze Zuidgrens. Ne derland blijft volmaakt neutraal en ons nationale verdedigingsplan houdt re kening met een aanval van elke moge lijke zijde. Dit wellicht ten overvloede. Welke deze IS plaatsen zijn. kon men thans niet mededeelen. Zij zullen voor loopig alleen een hoofdofficier met een kleinen staf gastvrijheid hebben te vcr- leenen. Wij hebben verder nog geïnformeerd naar de mogelijkheid van de vestiging van nieuwe garnizoenen in oude garni zoensplaatsen bij een eventueele uit breiding van het iaarlijksche contin gent. Steden als Alkmaar en Leeuwar den bijvoorbeeld, die hun militairen langzamerhand zoo goed als geheel hebben verloren, zouden een garnizoen met blijdschap begrooten. terwijl de ge legenheid tot legering er nog aanwezig is. Bij de uitbreiding van het aantal garnizoenplaatsen zal men echter in de eerste plaats rekening houden met de ligging. Er moeten geschik te oefeningsterreinen in de nabij heid ziin en verder dienen deze plaatsen belangrijke punten in ons verdedigingsplan te vormen. Zoo zullen ze eerder bij rivierovergan gen of andere strategische punten moeten worden gezocht. Met dit voor oogen zullen Alkmaar en Leeuwarden hun aspiraties waar schijnlijk wel kunnen opgeven! RUSSISCH MATROOS VER DRONKEN ROTTERDAM. 22 December. Van avond is een 43-jarige Russische ma troos. toen hij zich aan boord wilde begeven van het Engelsche s.s „Yoice Llewellyn", dat ligt aan de werf van Wilton-Feijenoord, van de loopplank gegleden en in het water terecht ge komen. Hoewel onmiddellijke hulp ter plaatse wa3. slaagde men er niet in hem boven te brengen. Pas na eenigen lijd dreggen heeft de rivierpolitie het lijk kunnen bergen. BEDREIGING VAN AGENTEN AMSTERDAM. 22 Dec. Het ge rechtshof veroordeelde vandaag den 66-jarigen vischventer H. M.. vroeger tolbaas te Huizen, wegens bedreiging met doodslag tot een jaar gevangenis straf, waarvan vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar onder toezicht van het medisch consul tatiebureau voor alcoholisten. De recht bank harf hem een jaar opgelegd. Verdachte staat vooral als nij drank heeft gebruikt bekend als een gevaarlijk mensch. Hij is reeds her haaldelijk veroordeeld wegens mishan deling en bedreiging. Ditmaal had hii twee agenten te Hui zen met een broodmes bedreigd toen hii wegens dronkenschap werd aange houden. De procureur-generaal bad twee jaar en vier maanden gevorderd. Het Hof overwoog echter, dat verd. «lerhts in dronkenschap gevaarlijk is. weshalve een gedeeltelijk voorwaarde liike straf werd opgelegd met een streng toezicht Longenonderzoek met Röntgenfoto's nood» zakelijk HET is voor de levensverzekerings maatschappijen natuurlijk noodza kelijk over een goede sterftestatis- tiek te beschikken en een groot voor deel, dat langzaam maar zeker de ge middelde levensduur voortdurend toe neemt, dank zij betere levensverhoudin gen; verbeterde hygiëne; beter inzicht in het ontstaan van ziekten hebben ko lossale verbetering gebracht in de be strijding en voorkoming van ziekten zoowel als in doeltreffende behandeling van zieken gevoerd, waardoor de levens duur zich in zoo gunstigen zin kon wij zigen. Het is daarnaast voor een maatschap pij, dus voor de gezamenlijke verzeker den, van het grootste belang, dat men geen slechte risico's opneemt. Zoo is de verplichte geneeskundige keuring onV- staan. Hiermede is allereerst het be lang van de levensverzekeringsmaat schappij gediend; daarom is het logisch dat deze keuring ook door de maat schappij aan een geneeskundige wordt opgedragen en betaald. De keurende geneesheer vult een be paald keuringsformulier in en moet vol komen onafhankelijk tegenover den te keuren persoon staan. Daarom is het on juist dat iemand gekeurd zou worden door zijn eigen huisarts. Het feit, dat de keurende geneesheer den te verzekeren persoon niet kent, althans niet behan deld heeft, verzwaart zijn taak overigens wel zeer. Het keuringsformulier tracht door de veelheid van in te vullen vra gen hieraan zoo goed mogelijk tegemoet te komen. Zooveel mogelijk doorvorscht men de gehecle voorgeschiedenis van den onderzochte en zijn familie en daar naast wordt een zoo volledig mogelijk onderzoek van den verzekerde verricht. De volledigheid van dit onderzoek dat in totaal meestal ongeveer een k anderhalf uur duurt laat echter, be zien in het licht van dezen tijd, vrij veel te wenschen over. Het aantal moge dan niet groot zijn, toch 6taat vast, dat men volkomen te goeder trouw menschen goedkeurt, die bij vollediger onderzoek zouden blijken een slecht risico te zijn. In twee rich tingen meen ik dat op den duur dan ook het onderzoek behoort te worden uitgebreid. 1-Iet onderzoek van het bloedvaatstel sel beperkt zich als regel tot het con troleeren van dep pols in rustigen toe stand en na een aantal diepe kniebui gingen; bovendien onderzoekt men het hart met behulp van percusse (d.i. het afkloppen van de grenzen van de harts figuur op den voorsten boretwand) en auscultatie «(d i. het beluisteren van de harttonen). Soms wordt tevens de bloeddruk opgemeten. Ik meen dat het zeer zeker aanbeveling verdient lang zamerhand ook het controleeren van het witte bloedbeeld en het nagaan van de bloedbezinkingssnelheid der roode bloedlichaampjes verplicht te stelleu. Longen Do toestand der longen wordt even eens nog vrijwel uitsluitend beoordeeld naar wat bekloppen en beluisteren leert. Dit acht ik voor den tegenwoor- digen tijd ten eenenmale onvoldoende. Een door geschoolde krachten uitge voerd Röntgen-onderzoek van de borst holte is m. i. absoluut noodzakelijk. Ik zie niet in, waarom een geneeskundige keuring voor een levensverzekering aait minder strenge eischen zou behoeven te voldoen dan de tegenwoordige ver plicht gestelde keuring op tuberculose bij het onderwijzend personeel. Het aantal verrassingen is bij dit wettelijk verpjichte onderzoek weliswaar klein, maar af en toe staat ieder zich op dit gebied bewegend k geneesheer ineens verbaasd over datgene, wat sluimerend aanwezig blijkt te zijn bij iemand die zich gezond voelt en waar bii „gewoon" onderzoek niets verdachts te vinden was. Ik ontveins mij niet, dat de uitvoe ring van deze desiderata onkosten met zich medebrengt en soms ook de vraag van goed. of afkeuren moeilijker te be antwoorden maakt, maar het is in het belang van alle deelnemers, dat er zoo scherp mogelijk wordt gesorteerd. In verschillende groote bedrijven verkrijgt het Röntgen-onderzoek der longen voor de in dienst treding steeds hechter bur gerrecht; ook voor den militairen dienstplicht wint deze gedachte veld; het zou dan wel vreemd zijn, wanneer de uitvoering van dit beginsel nu in de verzekeringskeuring kon worden ge mist. Wanneer men goedgekeurd is betaalt men zijn premie en verder trekt de maatschappij, waarbij men verzekerd is, zich niets meer van zijn verzekerde aan tot het overlijden heeft plaats gehad. In verschillende polissen wordt vastge steld, dat bij zelfmoord geen uitbetaling zal plaats vinden. Doodsoorzaak In de meeste keuringsformulieren wordt reeds een vraag beantwoord door den toekomstigen verzekerde, waarin deze zijn toestemming geeft aan den arts die hem in de laatste levensdagen heeft behandeld, de doodsoorzaak aan de maatschappij op te geven. Over deze kwestie is in de geneeskundige wereld nogal eens wat stof opgejaagd. Het is inderdaad een ietwat zonderlinge machtiging, welke men hierdoor en hiermede verleent aan een wellicht noe onbekend persoon op een onbekend oogenblik in de toekomst en waarbij uit den aard der zaak deze behande lende medicus niet tegenwoordig i6 ge weest. Er kan dan ook nooit een ver plichting van dezen arte uit voort vloeien om een vraag om inlichtingen in te willigen. Elk arts, voor het geval staande, moet geheel vrij voor zich zelf uitmaken of hij het met zijn geweten en zijn ambtsgeheim kan overeenbren gen de gewensclrte inlichtingen al dan niet te verstrekken. Niemand kan den arts dwingen tot hot verschaffen dezer inlichtingen en daarom kan nnar zijn meening zulk een weigering redelijkerwijze nooit tot gevolg hebben dat een maatschappij zich nu van haar verplichtingen ont slagen zou mogen achten Dit zou slechts kunnen geschieden, indien deze medicus zich tijdens het leven van den \erzekerde en met diens uitdrukke lijke toestemming de verplichting tot medcdeeling van de doodsoorzaak schriftelijk had aanvaard en nu na den dood van zijn patiënt deze verplichting niet nakwam Dreigende invaliditeit Het is zeer do vraag of het wel zoo juist is. dat de maatschappij zich tij dons het leven van zijn verzekerden niet meer voor hen interesseert. Bij de Rijksinvaliditeitswetten maken bepaal de artikelen het, als gunst, mogelijk iemand voor rekening van de invalidi teitswet te behandelen, wanneer daar door redelijkerwijze de dreigende inva liditeit kon worden voorkomen. Scherp geformuleerd komt het hierop dan neer dat wordt berekend wat financieel het gunstigste is; helpen en daardoor uit betaling van invaliditcitsrente afweren of maar direct de rente betalen. De vraag mag naar mijn meetlint? wel eens worden gesteld of een soortgelijke hou ding ook niet door verzekeringsmaat schappijen kon worden aangenomen in bepaalde gevallen. Het zou wellicht te ver gaan een geheele behandeling volledig op zich te nemen, want het is voor den verzekerde toch ook van het allerhoogste belang in een bepaal de situatie die behandeling te aanvaar den en te betalen die hem de beste levens kansen biedt. Maar dit vraagt tegenwoordig helaas vaak groo Ie financieelo offers, die meer dan eens niet in overeenstemming zijn met de economische draagkracht. Dit kan tot noodlottige aarzeling en verschuiving van het oogenblik van behandeling voeren. In een aantal gevallen is daar mede en daardoor nu ook het maat- schappijbelang geschaad. Wanneer de maatschappijen wellicht niet ten on rechte huiverig zijn de betaling der kosten in bepaalde gevallen op zich te nemen voor ieder geval afzonderlijk door een medisch adviseur te beoor- deelon dan zou toch b.v. het ver- slrrckken van een renteloos voorschot al een zekere verlichting met zich me debrengen. Dit voorschot zou o.a. af hankelijk kunnen zijn van het totaal bedrag der gestorte premieën. Het is mij niet bekend of zulke ge dachten al wel eens onder de oogen zijn gezien, maar het liikt mij vooral in dezen tijd van groote economische moeilijkheden nuttig, deze vraag hier eens aan de orde te stellen. Ik begrijp dat de moeilijkheden en consequenties, misschien ook zelfs onbillijkheden, groot kunnen zijn. Maar het zou mij niet verbazen wanneer er een bevredi gende weg te vinden zou ziin wanneer er een ernstige wil in deze richting zou blijken te bestaan. P. N. N. iv/«aa*T w rtucvwiQ. acicuK» Vermeerstraat 61 - Tel. 398 Speciaal ingericht voor reparaties aan elk merk toestel Man, in den dikken mist: „Gek toch. zooals de dingen nog goed uit kunnen komen in het leven. Hier staan we nu om negen uur, en nog hebben we den schouwburg niet gevonden en daar merk ik opeens, dat ik de kaartjes voor vanavond op het gangtafeltje heb laten liggen." (Humorist). 123. In het dorp ontstond een ware paniek. Vooral toen in het vrije veld de veldwachter door een reusachtige vliegende visch werd aangevallen. Hij kwam er echter heelhuids af en dit had hij aan zijn koelbloedigheid to danken. 124. Toontje van Teuten trok zich echter van al die herrie niets aan en hij wandelde verder totdat hij bleef staan bij een slapenden man die hij herkende aan zijn geruitcn broek. Het was dezelfde man waarvan hij zijn schiettent had overge nomen. Utrechtschestr. 17 Tel. 145 WIELRIJDER DOOR AUTO AAN. GEREDEN GRONINGEN. 22 December. He denmiddag is de 55-jarige gehuwde A. B.. die per rijwiel de Colleniusbrug passeerde, aangereden door een vracht auto. bestuurd door den 22 jarigen on- gehuwden O. B. uit Middelbert. De man bekwam een schedelhasisfractuur en is in zorgwekkkenden toestand naar het Diaconnessenziekcnhuis overgebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. Donderdag 24 December HILVERSUM I. 1875 M. K.R.O. 8.00 9 15 Gramofoonplaten N.C.R.V. 10.00 Gramofoonplatcn 10 15: Morgendienst 10.46: Gramofoonplaten K.R O 11 30 12.00: Godsd. Halfuur 12.15: KRÓ-Or- keat en gramofoonplaten N-C.R V. 2 00: Gramofoonplaten 2.30: Kinderkoor zang 3.46: Pauze 4 00: Bijbellezing 5.00: Handenarbeid voor de jeugd 5.30: Gramofoonplaten 6.45: Viool, cello en piano 6.45: CNV-kwartiertje 7.00: Berichten 7.15: Postzegelpraatje 7.45: Kerstvertelling 8.00: Berichten ANP. 8.15: Kcrkconcert (zang en orgel) 9 00: NCRV-orkest (Om 10.00: Berichten ANP) 10.30: Ned. Herv. Kerkkoor en carillon 11.0012.00: Gercf. Kerstw'u'dingsdienst HILVERSUM II. 301 M. A.V.R O. 8,00: Orgelspel 8.20: Gramofoonplaten 10.00: Morgenwijding. Gramofoonplaten 10 30: Groninger orkestvereeniging en solist 12.30: Kovacs Lajos' orkest 1.30: Gramofoonplaten 2.00: Omroeporkest en declamatie 4.00: Voor zieken en ouden van dagen 4 30: Gramofoonplaten 4.45: Voor de kinderen 5 30: Kovacs La jos' orkeat 6.15 Sportpraatje 6 45: Kerstliederen (Gr pl 7.00; Voor de kinderen 7.05: Quintetto Antique 7.35 Causerie: Het Heilige Land 8.00: Be richten ANP. Mcdedeelingen 8 10: AVRO-Aeolian-orkest en solisten 9.00: Radiotoonecl 1030; Gramofoonplaten 11.00: Wijdingsbijccnkomst 11.5512 00: Klokgelui. DROITWICH 1500 M. 11.25 Gramofoonplaten. 12 05 BBC-Welsh orkest en soliste. 1.05 Sopraan en bas-banton. 1.35 Ch. Ernesco's kwintet 2.20 Het Bronkhurst Trio en soliste, 3.10 Causerie; This and that. 3.30 Gramofoonplatcn, 3.45 Religieusc uitzending. 5.05 Het Ccllini-Trio. 5.35 Joe Loss en zijn band. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie over J. Harrison. 7 00 Het Londcnsch Strijktrio en solist. 7.20 Het Boyd Nccl Strijkkwartet. 8.20 Van Phillips en z(jn twee orkesten, 8.50 Radiotoonecl met muziek. 9,20 Berichten. 9 40 Kerstprogramma 10.25 Kerkdienst. 10.45 BBC-Thcatcr orkest en solist. 11-35 Lew Stone en zijn band. 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS 1618 M. 7.20 cn 8.20 Gramofoonplaten, 11 20 Omroeporkest. 2.50 en 4 20 Gramofoonplaten, 8.20 Zang en cello. 9.05 Nationaal orkest. Hierna Dansrau*.. KEULEN 456 M. 5.50 Plictsch-Marko-orkest. 7.50 E. Börschol'a orkest. 11 20 Omroeporkest. 1.35 Gevarieerd programma. 2.20 Gramofoonplaten. 3-20 Wcstduitsch Kamerorkest. Omroep- schrammelenscmble en solisten. 6.05 Kerstliederen. 6.50 Trio, viool, fluit en sprekers. 8.20 Kersttoespraak. 8.40 Sopraan, viool en piano. 9.50 Stcd. en Gcwandhaus-orkest, koor ®n solisten. 10.50- 11.20 Gramofoonplaten. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramofoonplatcn. 12 50 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502 20 Gramofoonplaten. 5.20 Omrocpkleinorkest. 6.20 Omroepdansorkest. 7.20 Zang cn piano. 8.20 Omroepsymphonie-orkcst en Radio- tooncel. 10.30 Reportage. 10.45 Gramofoonplatcn. 12 201.50 Nachtmis. 484 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12 50 Omroeporkest. 1.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Pianorecital. 6.35 Salonorkest. 7.05 cn 7,35 Gramofoonplaten. 8 20 Omrocpkleinorkest. 9 35 Kerstprogramma. 10.05 Omrocpkleinorkest. 10.30 Gramofoonplaten 11.2012.20 Populair concert (Gr.pl.). DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Omroeporkest. 8.20 Zie Keulen. 8.40 Omroepamuscmentsorkest 10.05 Weerbericht 10,2011,20 Kerstprogrsmmt.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1936 | | pagina 5