DUIZENDEN HULDIGDEN DEN BURGEMEESTER EEN SPECIALE ZITTING VAN DEN RAAD DankbetuiËiitó Yam den Een dag om nooit te vergeten Raadsvergadering De optocht Het défilé het feestterrein 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1937 TpENIG in de historie van onze stad is ongetwijfeld de viering van het 25-jarig ambtsjubileum van onzen burgemeester, mr. J. C. Graaf van Randwijck, Nooit tevoren heeft een huldebetui ging zulke afmetingen aangenomen. Geen wanklank werd gehoord, alleen waren er vroolijke gezichten en op grootsche wijze heeft men dit feest gevierd, dat besloten werd met een kort woord van den jubilaris zelf. Reeds in de vroege avonduren heerschte er een kolossale drukte in de stad. De politie had de handen vol om het verkeer in goede banen te leiden en wij willen op deze plaats haar gaarne een woord van lof toebrengen voor de correcte wijze, waarop zij zich van haar taak heeft gekweten. Vroolijk marcheerden op dezen schitterenden September avond de muziekkorpsen door de straten en werden hartelijk toege juicht door de duizenden, die overal langs de wegen een plaatsje hadden ingenomen. Een grootsch défilé INTUSSCHEN had in het stadhuis een speciale zit ting van den Raad dezer ge meente plaats, waar de burge meester door de leden werd gehuldigd. Des avonds werd in de Raadzaal een bijeenkomst gehouden ter huldiging van den burgemeester door den Ge meenteraad. Behalve de leden van den Gemeenteraad, waren aanwezig gene- raal-majoor P. W. van Best, comman dant der 4e Divisie, overste Dwars, chef van den 6taf der Divisie, de kanton rechter, leden van het Huldigings comité en hoofdambtenaren der ge meente. Als voorzitter fungeerde wethouder Noordewier, terwijl de oudste twee raadsleden de heeren Stadig en Ruiten berg de Commissie van ontvangst vormden. Te ruim 7 uur betrad de burgemees ter met zijn familie de Raadzaal, waar na wethouder Noordewier mevr. van Randwijck bloemen aanbood. Wethouder Noordewier wees er op, dat de wensch om het 25-jarig jubileum van den Burgemeester onge merkt te laten voorbijgaan noch door den Raad noch door de burgerij is aan vaard. En als goed democraat heeft de Burgemeester zich er bij neergelegd. De Raad stelt het op hoogen prijs, dat U dezen avond hier hebt willen zijn. In betrekkelijk kleinen kring is U hier, gaarne hadden we den kring grooter willen hebben, maar we waren het er Spoedig over eens. dat deze huldiging moest plaats hebben in deze zaal, Waar U 25 jaar voorzitter zijt geweest. Voordat tot de orde der bijeenkomst wordt overgegaan rust op den wethou der nog een plicht „In deze gemeente heerscht de gewoonte, dat ambtenaren die 25 jaar in dienst zijn geweest der gemeente een zilveren medaille krijgen U hebt het al verscheidene malen uit gereikt. Thans rust op mij de plicht U zoo'n medaille te overhandigen en hij feliciteert den Burgemeester met deze welverdiende hulde. Wethouder Stadig wijst er op, dat de vergadering thans niet is bijeengeroepen door den Burgemeester, de Raad is bijeengekomen op eigen ini tiatief. Wij vieren het jubileum, dat ook voor de gemeente een uitermate belangrijk tijdvak is geweest. De gemeenten heben in het fijn geor ganiseerde leven een eigen plaats, plaat selijke omstandigheden kunnen plaat selijk worden behandeld. Het heeft zin in vogelvlucht stil te staan bij de geschiedenis der laatste 25 jaar. Voor 25 jaar mocht men Amersfoort een doode stad noemen en thans wordt het met eere genoemd onder de steden Toen bestond het uit de oude stad en thans zijn de uitloopers vol gebouwd. Het inwonersaantal is verdubbeld. In haar aanzien heeft de stad een aanmerkelijke wijziging ondergaan. Spr. herinnert aan de befaamde kinder hoofdjes en aan de verbreeding der binnenstad. Het Sprengel bij het begin van de Langestraat heeft haa6t symbo lische beteekenis. Spr. wijst- verder op de reorganisa ties van de reiniging, de brandweer en den gemeentedienst, de oprichting van de waterleiding en van het grondbe drijf. Op sociaal gebied wijst hij op de krotopruiming en den bouw van vele woningen. En dat al heeft zich afge speeld in korte jaren. Pas 2 jaar in dienst brak de wereld oorlog uit. waartoe hooge eischen aan de gemeente werden eesteld en daarna kregen we den teruggang De wijze waarop U het ambt hebt bekleed is hoven lof verheven. In veel zaken zijt gij de drijvende kracht ge weest. De verhouding *ot den Raad was voortreffelijk Altijd mocht het U gelukken in den Raad het volle gezag van den voorzitter te handhaven Ook de verhouding van de groepen on derling heeft daarvan den invloed on dervonden. Veel Uwer idealen konden niet ver wezenlijkt worden maar ge hebt Uw besfe krachten aan de gemeente gege ven en ge zijt tot rijke zegen gewor den. Dat de donkere tijden waarin we thans leven mogen opklaren en dat gij het in Uw ambtstijd nog zult mogen meemaken. Mevrouw van Randwijck, gij zijt een steun geweest voor Uw man en wij weten, dat die steun zeer groot i6 ge weest. De Raad heeft er prijs op gesteld zijn sympathie te uiten door het aanbieden van een geschenk en de keus is daar bij gevallen op twee boekwerken nl. de dichtwerken van Joost v. d. Vondel en Het leven van Prins Willem III van dr. Japikse. Nadat spr. de wensch had uitgedrukt dat de Burgemeester in deze boeken verpoozing zal kunnen vinden en in de zoetvloeiende taal van Vondel's wer ken een vergoeding voor gemis van mooi spreken oor de Raadsleden, ein digde hij met een Leve de Burgemees ter, Leve Mevr. van Randwijck. Wethouder Noord e wier (S. D.) herinnerde aan de uitbreiding van de stad. Het aantal gezinnen is sinds 1912 gestegen met 120 en het aan tal wegen met 225 en het aantal tal wegen met 225 en 't aantal plant soenen met 350 Daaruit zien we, dat het een stad is geworden van licht en lucht en daarvoor zijn we dankbaar, omdat daarvan in de eerste plaats de arbeidersgroep profiteert. In 1912 was dat een verwaarloosde groep, maar nu neemt ze deel aan de besturen van stad en land en ze vonden in de be sturen menschen, die de sociale noo- den kenden. En een van die menschen was de Burgemeester. De Volkshuisvesting was in 1912 zeer slecht. Met taaie volharding is geduren de 25 jaren lang voor een goede volks woning gestreden. En waar thans 2700 gezonde arbeiderswoningen in Amers foort zijn is dat voor een goed deel te danken aan Uw taaie volhardendheid. In 1912 gaf de gemeente voor verschil lende sociale maatregelen uit 1540 en thans meer dan 200.000. Dat is wel een zeer groot e wijziging in de sociale positie van Amersfoort. De financiering hiervan moest natuurlijk plaats vinden. Er was noodig een progressieve belas tingheffing, welke er is gekomen met Uw volle medewerking. Ook voor den arbeid op ander terrein verricht, hebben we groote waardeering. Maar wij meenen, dat het onzen plicht was op dezen dag te moeten wijzen op de sociale verandering. Daaraan hebt ge U gegeven en daarvoor zijn we dank baar. Dan dankt spr. den Burgemeester voor den omgang. De wijze van omgaan is overgegaan op de ambtenaren der ge meente en ook op de burgerij. Daarvoor zijn we oprecht dankbaar. Deheerv d. Linden (R.K.) wijst er op dat er verschil van meening is, maar de verschillen worden steeds tot de kleinste proporties teruggebracht door den Burgemeester. Alle partijen hadden steeds eerbied voor zijn eenvoud en zijn onkreukbare eerlijkheid. Elk zij ner beslissingen prijkte met het solide gemeente: naar eer en geweten. Spr. dankt den Burgemeester voor hetgeen hij voor het Katholieke volks deel heeft gedaan. De heer van Galen Last (C.H.) is iets langer in de gemeente dan de Bur gemeester en heeft de heele periode Van Randwijck meegemaakt. We zijn er dankbaar voor dat de Burgemeester me dewerkers heeft gehad, maar we weten, dat hij de stuwende kracht is geweest. Ook spr. herinnert aan de verbetering der woningtoestanden en wijst dan op de prettige samenwerking in den ge meenteraad, waar de leiding zoo op prijs wordt gesteld. Dat kan niet afge wenteld worden op een medewerker. Dat God in de komende jaren U en Uw gezin moge zegenen en dat ge nog een blijde toekomst van Amersfoort zult mo gen zien. De heer Van G e nt (V.B.) wijst er op, dat geen groote werken tot ctand kunnen worden gebracht zonder -en taktisöhe en stuwende burgemeester, die daarbij weer zeer afhankelijk is van den geest der burgerij; zij kunnen elkaar niet missen. De tactvolle wijze voor de leiding der raadsvergaderingen wordt zeer gewaar deerd, waardoor een behoorlijke behan deling mogelijk is. Tot mevr. Van Randwijck brengt spr. ook dank. Den dank tot den Burge meester gebracht geldt ook haar. De heer Ruitenberg (V.D.) wenscht den Burgemeester geluk met het feit, dat hij dezen dag mag vieren. Op zoo'n dag wendt men zich tot de afgeloopen periode. Vroeger was het rustig en toen U kwam hadden we direct het gevoel dat gij de man was, die Amersfoort vooruit kon brengen. Van kleine provinciestad is Amersfoort uitgegroeid tot een groote stad Spr. denkt aan den tijd dat hij nog wethouder was en hij herinnert zich, dat de burgemeester nooit een besluit nam, of het was in het belang van Amersfoort. En daar zijn we dankbaar voor, daarom kan Amersfoort trotsch zijn op zijn Burgemeester. Ook mevr. Van Randwijck komt dank toe, want zonder haar zou de Burge meester niet de man zijn die hij is. De heer Van Tellingen (Amersf. Belang) kan niet anders dan zijn har- telijken dank uitspreken voor het vele, dat de Burgemeester heeft gedaan en spreekt de hoop uit, dat God hem en zijn familie nog vele jaren zal mogen schenken. De heer Waterloo (KJ).P.) zegt als Raadslid, dat het hem een buiten gewoon genoegen is onder den Burge meester te vergaderen en wel omdat hij de teugels houdt zonder dat het te veel merkbaar is. Hij bidt God dat de Burgemeester nog lang zal gespaard blijven. De heer G r a a f f (A.R.) wijst op het vele goede, dat van den Burgemeester is gezegd en Spr. zou ook iets goeds willen zeggen, n.l. dat hij nog nooit iets kwaads van hem gehoord heeft Een van de mooiste kenmerken van zijn persoon is zijn hooge plichtsbetrachting. De anti- rev. beschouwen de Overheid als Gods dienaresse en zien dus den Burgemees ter iets andere dan andere partijen. Wanneer voor de Overheid wordt ge beden, geldt dat. ook den Burgemeester en hij hoopt dat het gebed der Christe nen hem mag dragen in de komende dagen. De Burgemeester dankt al len, dat we mogen vergaderen in het huis der gemeente, waar het hart der gemeente klopt. In deze zaal vindt de Burgemeester da meeste herinneringen uit zijn ambtstijd. Mijn positie als Burgemeester heb ik nooit behoeven uit te buiten, ik heb betrekkelijk altijd een gemakkelijke taak gehad. Minder gemakkelijk was de taak als Hoofd van het Dag. Bestuur en daar boven uit gaat weer de taak als voorzitter van den Raad. Als hij zich ooit op zijn plaat6 heeft gevonden, dan was het in het voorzitterschap van den Raad. Al6 hij dat zou moeten prijs- Mr. J. C. Graaf van Randwijck vierde zijn zilveren jubileum als burgemeester. Nog een foto van de huldiging door de jeugd voor het stadhuis. medewerking krijgen voor het grondbe drijf, de Ambachtsschool en zoo veel meer. Spr. zegt wel eens tot zich zelf: Vrind je bent eigenlijk een olieman. In het gemeentebeheer knarst wel eens wat en een klein beetje olie is dan voldoen de. Het is maar de kwestie juist die olie bij de hand te hebben. Ten slotte dankt hij voor de zeer waardeerende woorden en hij is over tuigd, dat die door zijn vrouw en kinde ren en ook verdere familieleden zeer op prijs zullen worden gesteld. Wethouder Noordewier (S.D.) sprak het slotwoord en bracht nog in het bijzonder dank aan mevr. van Randwijck. Dat onze stad langzamerhand de 50000 zielen nadert, bleek gisteravond duidelijk op de Koninginnelaan, waar omstreeks acht uur de huldigingsstoet werd opgesteld. He*, aantal vereenigin- gen en corporaties was haast ontel baar Een woord van hulde heeft hier ze ker ons politiekorps verdiend, dat ge steund door flinke padvinders, voor- TT ET is met groote ontroering, dat ik de geheele bevolking van Amersfoort hartelijk dank zeg voor den onvergete- lijken dag, dien zij niet alleen aan mij, maar ook aan mijne Echtgenoote en mijn geheele gezin bereid heeft. Amersfoort, 1 September 1937. v. RANDWIJCK, Burgemeester. geven, zou het gedaan zijn mat zijn bur gemeesterschap. We hebben hier prettige oogenblikken gehad en door prettige samenwerking hebben we veel kunnen bereiken Ook tegenover de kleine minderheden heeft hij altijd gesteund De minderheid moet niet verdrukt worden en uit die kleine miqrlerheden kwamen vaak zeer ware woorden. In de Commissies van Bijstand heeft Spr. altijd prettig kunnen samenwer ken. Juis in die Commissies willen de leden zich nog wel eens gaarne uiten en daarom heeft Spr. het aantal dier Commissies uitgebreid. Spr. herinnert aan de Commissie voor het grondbedrijf en aan de Financieele Commissie. Die Commissie heeft voortreffelijk werk ge daan en al de leden die in die Commis sie zitting hebben gehad, zijn Wethou der geworden. Spr. heeft die Commis sie dan ook wel eens de school tot op leiding van Wethouders genoemd. Spr. wil een enkele naam noemen. Hij herinnert aan wethouder Veis Heyn, die altijd voor hem een vaderlijk vriend is geweest en aan den heer Veenstra aan wien hij ook buitengewoon veel te danken heeft. De Burgemeester dankt voor de me daille en zal maar doen wat hij zoo vaak aan anderen heeft gezegd: Hecht die nou vast aan je horlogeketting dan draag je hem altijd. Hij dankt de verschillende sprekers en is zeer dankbaar voor het schitteren de geschenk hem aangeboden. Spr. herinnert aan zijn arbeid voor het kanaal door de Geldersche Vallei. Steeds heeft hij getracht hierin met we tenschappelijke argumenten te werken en het heeft hem goed gedaan, dat de Raad volkomen zijn standpunt deelde. Zich wendende tot generaal van Best, zegt spr., dat hem eergisteren een eer bewijs is ten deel gevallen, «lat hij op hoogen prijs heeft gesteld. Hij heeft het altijd bijzonder op prijs gesteld, dat een goede verhouding bestond met het gar nizoen. Waar hem wel eens den naam van anti-militarist is gegeven, wil hij het nadrukkelijk zeggen, dat hij juist dat eerbewijs zeer op prijs stelt. Veel namen zijn hem gegeven. Hij heeft vele kerken bezocht en in de Katholieke kerk heeft hij geleerd dat rood de kleur is van het offer. Welnu mag men dan ook niet eens rood zijn Spr. heeft den bijnaam van de politie gekregen van Jan Stap allemachtig. Hij hoopt dat in de twee jaar dat hij nog hier is die stap niet zal verminderen. Vervolgens herinnert hij aan de be sprekingen met hoogere college's. Bij binnenkamersche besprekingen is veel tot stand gekomen. Een der 'eden van Ged. Staten heeft hem eens gezegd, dat onder invloed van een gestorven mede lid de Staten steeds een verkeerde mea ning hadden gehad over Amersfoort. En na dien tijd konden we veel meer zien van genummerde borden, een ie der in korten tijd zijn plaats deed in nemen. Inmiddels stond de kop bij Mono- pole, terwijl de staart bij het Jongens huis van het Leger des Heil6 was. Het Stationsplein was zwart van de menschen, de verkeerspolitie zorgde echter voor het doorgaande verkeer. Om kwart over acht zette de enorme stoet zich in beweging, terwijl de tal rijke muziekkorpsen vroolijke mar schen speelden. Via de Stationsstraat, Snouckaert- laan en Utrechtscheweg werd Plant soen West bereikt. Hier was de weg geheel vrij gehouden. Daarna ging de stoet langs het Davidshof naar den Westsingel. Precies half negen kwam de groote stoet aan het gemeentehuis voorbij, waar de burgemeester en zijn familie op het bordes hadden plaats genomen. De politie had voor een goede afzet ting gezorgd, zoodat de défileerenden gemakkelijk konden voorbijmarcheeren en er geen stagnatie in den stoet werd veroorzaakt. Voorafgegaan door de Amersfoortsche Muziekvereeniging bracht allereerst de Buurt vereeniging „Onze Jeugd" haar huldebetoon aan den jubilaris. De ka bouters in het oranje en rood trokken zeer de aandacht van den burgemeester en zijn echtgenoote en het is dan ook niet te verwonderen, dat deze kleuters hartelijk door den burgervader werden begroet. Een schitterend schouwspel leverden voorts de vele lampions en fakkels die in den stoet werden meegevoerd. Het was vooral de hulde van de padvinders en wel in het bijzonder die der wel pen die het meest tot allen sprak. Ook de muziekvereeniging van de Post verleende haar medewerking, terwijl ook Wilskracht, Hosanna en andere corpsen voor het muzikale gedeelte in den optocht zorgden. Het Leger des Heils hield enkele oogenblikken voor het bordes van het stadhuis stil om den burgemeester te huldigen met een lied, waarvoor de ju bilaris hen hartelijk dank bracht. De Frieschc vereeniging „Ut en Thus" werd voorafgegaan door twee dames, die in nationale kleederdracht waren gestoken, terwijl hoog boven de hoofden der leden de Friesche vlag vrooljjk w a pp er-de. Het zou ons te ver voeren alle ver- eenigingen op te sommen, die aan dit défilé medewerkten. Een uitzondering willen wij nog maken voor de Motor club Amersfoort en Omstreken, die op het origineele idee gekomen was om met motoren aan het défilé deel te ne men. Toen men het bordes van het stadhuis naderde, werden de knalpot- ten opengezet. Het wa6 een sympathie ke hulde, om daarna nog te claxonnee- ren als bewijs van groet aan den bur gervader en zijn echtgenoote. Na het défilé begaven de Burgemees ter en zijn familie zich naar het feest terrein aan de Hellestraat, waar een verhooging was aangebracht. Toen de burgemeester dit podium be trad, ging er uit de duizenden kelen een luid hoera op en werd door velen het „Lang zal hij leven!" gezongen. Rijen dik stonden de menschen. Het leek wél of heel de stad was leegge stroomd en zich naar de Hellestraat had begeven. De Amersfoortsche Muziekvereeni ging, onder leiding van den heer De Gocv, speelde allereerst een vroolijke marsch, waarna het „Domine, Salvam Fac Consulem Nostram" door het Amersfoortsch Mannenkoor en bege leid door de Amersfoortsche Muziekver eeniging, werd gezongen. Het geheel stond onder leiding van den heer R. v. d. Burg. Met een handdruk bracht de burge meester den heer van der Burg voor dezen zang dank. Waarna de jubilaris, nadat nog het „Lang zal hij leven" was gespeeld, het spreekgestoelte betrad. Waarde mede-burgeressen en bur gers van Amersfoort, aldu6 ving mr. Van Randwijck aan. Noch mijn vrouw, noch ik hadden durven ver moeden, dat wij een dergelijke hul de vandaag in ontvangst hadden te nemen. Het i6 een dag van louter feestvreugde geworden, die wij nooit in ons leven zullen vergeten. Eer lijk gezegd, had ik zwaar tegen de zen dag opgezien, doch achteraf be schouwd is hij meegevallen, dank zij de hartelijke betuigingen van u allen. Reeds Zaterdag begon da feestviering door het personeel der gemeente in de Markthal. Dinsdagavond bracht de po- litie-muziek een hulde voor mijn wo ning, terwijl het geheele garnizoen van Amersfoort voor mij défileerde. Boven dien kwamen hedenmiddag vele stad- genooten op de receptie om mijn vrouw en mij de hand te drukken. Ik kan u allen niet zeggen, hoe dankbaar ik hiervoor ben. Ook nog hedenavond in de vergadering van den Raad werden mij allerlei hulde betuigingen gebracht. N u hebben wij zoo even u allen voor on6 zien défileeren, en tot slot nog dit. Ik kan er geen woorden voor vinden an weet ook niet hoe ik u hiervoor alle maal moet danken. Ik moge u dan ook zeggen, dat deze dag voor mij en mijn gezin nooit vergeten zal worden. Hierna bracht de Burgemeester nog een speciaal woord van dank aan het huldigings-comité, die de organisatie van dezen dag had gehad, het Amers foortsch Mannenkoor en de Amersfoort sche Muziekvereeniging. Op verzoek van den Burgemeester werd de huldiging besloten met de Ra detskv-rnarsch van Strausz. Onder luide toejuichingen van de duizenden verlieten de Burgemeester en zijn familie het podium. Langen tijd duurde het hierna, voor dat het geheele terrein was leegge stroomd. Allen verspreidden zich toen in de 6tad, waar enkele muziekcorpsen nog een muzikale rondwandeling maakten. Het Amersfoort's Mannenkoor heeft den Burgemeester gisteren een hymne toegezongen: „Domine, salvum fac Con sulem nostrum." Van deze hymne werd door den heer Benders een op de persen van N.V. Drukkerij v.h. G. J, van Amerongen gedrukt exemplaar aan geboden aan den jubilaris en aan Me vrouw van Randwijck. Druk-technisch en aesthetisch is vooral de pagina, waarop de hymne gedrukt staat, geslaagd, rustig en even wichtig gezet uit een fraai gesneden lettertype. Het omslag draagt het wapen van Amersfoort, de eerste pagina toont het portret van den Burgemees ter, dat wij j.l. Zaterdag in ons blad opnamen. HERWONNEN LEVENSKRACHT De R.K. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose „Herwonnen Levens kracht" houdt op Zaterdag, 11 Septem ber a.6. haar jaarlijkschen bloemendag. dfnake*. v&hJcttiMe*. De één laat zich ccn flinke snor staan, de ander 'n restje, menigeen scheert ook alles af, maar iedereen zegt: ,,PH Tabak is precies mijn smaak." Daar valt niet over te twisten. PH Tabak is geurig en fijn. Prijzen vanaf 5 cent per pakje. Jjx det pakje met den piHo&t. RECEPTIE TEN STADHUIZE Ons verslag van de receptie ten stad- huize was niet geheel volledig. Ook de Commissie van toezicht op het Middel baar Onderwijs was vertegenwoordigd. BENOEMINGEN AAN DE PALLAS ATHENE SCHOOL Aan de Pallas Athene School alhier zijn benoemd mej. D. Lampe voor de lagere school en dr. F. de Kok tot lee- raar in de wiskunde aan de J.V.O.- af- deeling. EXAMEN Onze stadgenoot de heer Joh. Snijders slaagde te Brussel voor het diploma van de „Union des professeurs de danse et de culture physique de Belgique". BRIDGE CLUB „AMERSFOORT" Woensdagavond houdt de Bridge-club „Amersfoort" in hotel Monopole haar al- gemeene ledenvergadering. Woensdag 29 September wordt een drive gehouden voor de leden. NUTSSPAARBANK Het overzicht van Augustus is als volcrt Ingelegd in 7228 posten 705.834.14. Terugbetaald in 6168 posten 507194.31 Meer ingelegd dan terugbetaald 198.310.13. Gespaard in busjes 2.833.71. Aantal nieuwe boekjes 165. Aantal afbetaalde boekjes 131. Het aantal inleggers bedroeg op 1 September 1937 f 19.998 met een tegoed van 6.914.348.98. (In het aantal nieuwe boekjes zijn begrepen 11 z.g. babyboekjes, waarop de Nutssnaarbank een eerste inleg van 1.plaatste). AMERSFOORTSCHE R.K. SPAARBANK Het maandoverzicht over Augustus 1937 is: Bedrag der inlagen 11.902 68, bedrag der terugbetalingen 6028.13. Uitgegeven nieuwe boekjes 8; afbe taalde boekjes 6; aantal posten van in lagen 92; aantal posten van terugbeta lingen 59. MEER-WERK-ACTIE Het comité verzoekt ons mede te dee- len, dat nog winkelruitplaten voorradig zijn en deze aan het secretariaat ten stadhuize afgehaald kunnen worden. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN Door de Rotterdamsche politie is een persoon aangehouden, die zich in onze stad had schuldig gemaakt aan diefstal van een rijwiel. FRUIT- EN GROENTEN VEILING 1 September Druiven 10—15 ct., Tomaten 20—35 ct., Pruimen 6—13 ct., Transp. de Cron- cel 79 ct., Charlemowskv 1314 ct., Keswick 6—7 ct.. The Queên 811 ct', Beurré Beusken 7—11 ct., Clapps 15—17 ct.. Jutten 22—23 ct., Zigeunerin 12— 18 ct., Bloemé 67 ct., Triumph de Vienne 8—9 ct., Grahman 13—14 ct., William 1314 ct., Bueurré de Mérode 68 ct., Peasgood 910 ct.. Augurken 18 ct., Perziken 518 ct., Spercieboo- nen 6—12 ct., Snijboonen 913 ct.. Pron kers 23 ct., Postelein 46 ct.. Spina zie 9—11 ct Bieten 13—40 ct.. Uien 3946 ct.. Wortelen 69 ct.. Prei 610 ct., Bloemkool 4—10 ct., Gele kool 46— 55 ct., Roode kool 1738 ct., Groene kool 2135 ct., Andijvie 719 ct., Sla 17—30 ct., Komkommers 20—36 ct., Sel derij 5—9 ct, Peterselie 5—8 ct

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5