EERVOL ONTSLAG AAN A. TER COCK BEZOEK AAN ERDAL- FABRIEKEN AFNEMER EN FABRIKANT D( MET INGANG VAN 1 NOVEMBER Plannen van de Oranje vereen iging Handelsavondschool HUIS- EN GROND EIGENAREN Vereeniging voor Paedagogiek DIEFSTAL EN WAT DIES MEER ZIJ Derde Gereformeerde predikant 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1937 STADSNIEUWS Mr. H. P. Hermans uit den Briel benoemd tot voor zitter van den Raad van Arbeid Bij K.B. van 30 Augustus is met ingang van 1 Novem ber a.s. aan den heer A. Ter Cock op zijn verzoek eervol ontslag verleend als voorzit ter van den Raad van Arbeid alhier, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten. Met ingang van dien datum is tot voorzitter van den Raad van Arbeid be noemd Mr. H. P. Hermans te Den Briel. Adolf ter Cock werd op 27 October van het jaar 1867 te Melissant (Z.-H.) gebo ren. Hij bezocht het gymnasium te As sen en later te Gorinchem, waar hij 1886 het eindexamen aflegde. Van 1886 tot 1889 studeerde hij aan de Universi teit te Utrecht in de medicijnen en van 1889—1891 in de pharmacie, met de be doeling om later de verkregen weten schap in den handel te kunnen toepas sen. Het was dan ook nog in hetzelfde jaar 1891, dat. de heer Ter Cock in Am sterdam een eigen pharmaccutischen groothandel stichtte, terwijl hij in 1905 directeur werd van een handelsven nootschap op pharmaceutisch en chirur gisch gebied. Deze functie heeft hij ver vuld tot 1 Juni 1919 den datum waarop hij het voorzitterschap van den Raad van Arbeid alhier aanvaardde. De heer Ter Cock heeft zijn groote ken nis op het gebied van de medische en pharmaceutische wetenschap vooral in dienst gesteld van het algemeen belang; veel heeft hij gedaan op maatschappelijk terrein. Toen hij in de jaren 19021920 te Hilversum was gevestigd, had men in nem als lid van de linksche fractie van den gemeenteraad, een ijverig strijder voor de verbetering van alles, wat maar eenigszins aan de volkshygiëne en de volksgezondheid ten goede kon komen. Herhaalde malen vestigde hij er in de raadsvergaderingen de aandacht op, dat een ontsmettingsdienst, een goed ge meentelijk waterleidingbedrijf, een bad en zweminrichting, een schoolartsen, dienst, een keuring van vee, vleesch, enz. factoren zijn welke veel tot verbete ring van de volksgezondheid kunnen bij dragen. Openbare speelplaatsen en sport terreinen, zorg voor zuigelingen, bestrij ding van de tuberculose, stof- en drank bestrijding, zij allen genoten de volle aandacht van den heer Ter Cock, die eveneens een warm ijveraar was vo<t>r stichting van volksgaarkeukens eh volkslogementen, ook al weer in het be lang van de volksgezondheid. Het feit, dat de heer Ter Cock de dest- tijds aan de gasfabriek te Hilversum geL pleegde fraude geheel tot klaarheid heeft weten te brengen bewijst ook, dati hij steeds de zaken met de grootste1 nauwkeurigheid en de meeste ernst be handelde. De keuringsdienst voor waren, de re organisatie van den G.G.D. en den ge meentelijken geneeskundigen eerste hulpdienst te Hilversum zijn allen te danken aan het initiatief van den heer Ter Cock, die eveneens den stoot heeft gegeven tot de oprichting van den schoolartsendienst. Naast zijn veelomvattende werkzaam heden heeft de heer Ter Cock nog bi zonder veel aandacht voor vereenigingen die strijden voor verbetering van volks gezondheid en volkshygiene. Niet alleen behoort hij tot de leden dier organisa ties, maar hij vindt ook nog tijd om een bestuursfunctie waar te nemen. Zoo werd hij in Amersfoort voorzitter van de Provinciale Utrechtsche Vereeniging „Het Groene Kruis", terwijl hij latei- werd benoemd tot lid van het algemeen bestuur dier vereeniging. Voorts is hij secretaris van de commissie van bij stand voor de examens voor wijkver pleegsters en huisbezoeksters. Ook de Koninklijke Nationale Bond voor Red dingswezen en Eerste Hulp bij Ongeluk ken „Het Oranje Kruis" telt den heer Ter Cock onder zijn bestuursleden, ter wijl hij naast de functie van hoofdbe stuurslid nog die van provinciaal verte genwoordiger voor het gewest Utrecht vervult. Dat men zijn vele werk wist te waar- 'deeren, moge blijken uit het feit, dat hij in 1927 werd begiftigd met het kruis van verdienste, van het Nederlandsche Roode Kruis. De heer Ter Cock heeft, waar hij maar eenigszins kon zich verdienstelijk ge maakt in het belang der hygiëne en volksgezondheid. Toen de buitenland- sche artsen, die door de hygiënische commissie, vna den Volkenbond waren uitgezonden, een bezoek aan ons land brachten, was hij het die hen tot drie maal toe rondleidde en hun het werk van het Groene Kruis op het platteland liet zien. Hij werd benoemd tot secreta ris van het Nationale congres van Het Groene Kruis in 1930, waarbij ook inter nationale deelname was. De naam van den heer Ter Cock is niet alleen bekend in de plaatsen waar hij in den loop der jaren gevestigd was. De vele lezingen, welke hij op het platte land hield met betrekking tot de hygiëne en de volksgezondheid, hebben aan den heer Ter Cock een groote bekendheid ge geven. Behalve door deze lezingen is zijn naam nog bekend geworden door zijn publicaties. In 1918 verscheen van zijn hand het werk „We.nken voor den Apo theek-houdend Geneeskundige", terwijl tien jaren later zijn handboek „Wat ge schiedt in Nederland in het belang van de volksgezondheid", het licht zag. .Voorts noemen wij nog zijn artikelen in de Vox Medicorum en in het tijdschrift „Het Groene en Witte Kruis". De heer Ter Cock is tevens nog belast met de re- ÜïtëUQneele .verzorging .van de kwartaal» berichten voor het Groene Kruis in de provincie Utrecht. Tenslotte vermelden wij nog, dat de heer Ter Cock lid is van de commissie van beheer van het herstellingsoord „Bosch en Heide" te Blaricum, terwijl hij eveneens hoofdbestuurslid is geweest van de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen. Verleden jaar werd hij benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nas sau. De heer H. P. Hermans werd op 13 Januari 1877 te Den Briel geboren en bezocht in Rotterdam het gymnasium. In de jaren 1897 tot 1902 studeerde hij aan de universiteit te Leiden waar hij in 1902 promoveerde tot meester in de rechten. Hierna vestigde hij zich als advocaat ir< Rotterdam, doch ging spoedig naar Den Briel terug, waar hij een advocaten kantoor opende. Verschillende jaren is mr. Hermans raadslid en wethouder van Den Briel geweest; hij behoorde destijds tot de Unie van Liberalen. In 1919 werd mr. Hermans benoemd tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Den Briel en heeft deze functie tot 1935 bekleed, daar in dat jaar de Raad van Arbeid in Den Briel werd opgehe ven en ondergebracht werd bij Dor drecht. Voorts is mr. Hermans correspont van de Nederlandsche Bank, regent van do Stichting voor oude zeelieden, waarne mend kantonrechter, regent van het weeshuis Mercula en president-regent van het gasthuis aldaar. J U Koninginnedag weer achter den rug is en de feestelijkheden, be gunstigd door een stralende Oranje zon, over het geheel als zeer geslaagd mogen worden beschouwd, is het be stuur der Oranfeverecniging aan het werk getogen om voorbereidingen te treffen in verband met de komende blijde gebeurtenis. Zoo spoedig mogelijk zullen hier over nadere mededeelingen worden gedaan. Bovendien is het a.s. regeringsjubi leum van H.M. de Koningin, dat in liet volgende jaar staat gevierd te wor den reeds in studie genomen. Uitslag van de toe latingsexamens Na gehouden examen werden tot de le klasse van de gem. Handelsavond school met 3 jarigen cursus toegelaten. Frederika H. Balk. W. te Beek, K. M. v. d. Beek, Wijntje van der Berg. M. M. Boog, W. O. v. d. Bor. C. Bos. Hen- drika Brouwer, Woutera Buddingh, Geertrui Burger, Annie Engel, Eveline J. Feitsma, Alida J. J. dp Goederen, Mar- garetha C. Goorhuis, J. H. Hardeman. Ja coba J. v. Heugten, N. H. v. d. Heuvel, Affie Ja moei, J~. Jekel, Jannetje Kampr- beek, M. R. Ketelaar, Sophie Kuit, I. Ma- nasse, Anna W. van Mierlo, J. Mosterd, P. Md. Noordanus, Hermanna C. v, Nieuwkcrk, J. Schiedon, P. N. Schoon- derbeek, Isadora van Tijn, F. Veltman, J Weijtenburg, J. Ph. Wijnberger, Hennio de Jong. tot dc 2e klasse: J. Govaert, H. Hendriks, Y. Jonkman. P. J. Lubberts, B. Regtien, C. G. Scheer der, A. Smink, C. v. d. Wetering, tot de 3e klasse: G. van Dijkhuizen, Th. Hagebeuk, J. C. B. v. d. Velde, Th. Venveij. Ongetwijfeld heeft dit bezoek voor onze stad en het vreemdelingenverkeer groote waarde Schitterende dag kOOR het bezichtigen van deze fabriek zal een beter en dichter contact komen tusschen fabri kant en afnemer en u zult zich er van overtuigd hebben, hoe hier alles functionneert. U weet, dat dit merkartikel een groote rol speelt en nu u da geheele vervaardiging hier van hebt gezien, kunt u deze artike len met gerustheid en zekerheid verkoopen. Alles is tot in de per fectie uitgevoerd, terwijl ook de grondstoffen op ons laboratorium chemisch zijn onderzocht. Het waren ongeveer deze woorden, waarmede de directeur van de Erdal- fabriek, de heer J. W o 1 b e r s giste ren de ruim honderd deelnemers af- IWLBERS nemers van 'de producten dezer fabriek toesprak. Eenigen tijd geleden heeft de Erdal- fabriek een „reieboncampagne" gelan ceerd, waarbij een aantal reisbons in circulatie kwam, waarvan 500 num mers recht gaven op een gratis reis naar en rondrit door de omgeving van Amersfoort. Dit bezoek, dat ook voor onze stad en het vreemdelingenverkeer groote waar-' de heeft, zal ongetwijfeld niet aan de aandacht van het Amersfoortsche pu bliek ontgaan en het was daarom, dat wij op uitnoodiging van de directie den dag van gisteren in zijn geheel habben meegemaakt. Waar men vandaan kwam De leiding van de reizen was in han den van de A.T.O. Het was een inge wikkelde organisatie, als men weet, dat er b.v. iemand uit "Den Oever per A.T.O. gehaald moest worden, teneinde des morgens vroeg uit Amsterdam te kun nen vertrekken. Gisteren waren het hoofdzakelijk personen uit Amsterdam, Rotterdam an een gedeelte van Noord- Holland en Zuid-Holland. Zooals reeds eerder gezegd, kregen alle deelnemers een gratis reis naar Amersfoort, doch bovendien een lunch en een diner in „De Hooge Witte." Ver der 6tonden nog enkele attracties op het programma. Nadat een gezamenlijke lunch was gebruikt, waarbij de deelnemers door den heer K. van d e r W a t e rchef van den buitendienst, werden begroet. Verder had zich hier met da leiding belast de heer A. Berg, chef van do afdeeling reclame werd een wandeling gemaakt in de schitterende bosschen, waarna per autobus naar de fabrieken in de Brabantschestraat werd gereden. In de fabrieken De directie heette hier de aanwe zigen in de eetzaal hartelijk wel kom en vestigde nog speciaal de aandacht op den onmisbaren scha kel den verkooper die nu d3 gelegenheid had precies na te gaan, hoe de producten werden vervaar digd. Wij hebben gemeend het zakelijke met het aangename te moeten vereenigen en u een onver- getelijken indruk van de Erdal- fabrieken en Amersfoort mee te geven, zoo zeide de hier Wolbers. In vier groepen werd een rondgang door de fabriek gemaakt en het is onnoodig te zeggen, dat voor de afdee- lingen vliegenvangers en de vervaardi ging aan de loopende band zeer veel interesse bestond* Ook voor do blik*- Aan het gemeenschappelijk dinci werd o.m, gesproken door wethouder A. J. Spie- kermann Gisteravond is in hotel Birkhoven hst congres van den Ned. Bond van Huis en Grondeigenaren en Bouwonderne mers met een gemeenschappelijk diner, waaraan meerdere genoodigden aanza ten, besloten. Aan de hoofdtafel merkten wij o.m. op den heer Mook, bondsvoorzitter, prof. mr. dr. J. A. Veraart, wethouder Spie kerman als vertegenwoordiger van den burgemeester, dc heer K. Streur, verte genwoordiger van de Kamer van Koop handel voor Amsterdam, de heeren Ger mans en Coops, resp. voorzitter en secretaris van dc afdeeling Amersfoort van bovengenoemden bond, den heer Kaan, gemeente-secretaris, den heer Spoel, chef van de afdeeling grondbe drijf, e.a. Na een korte rede van den bonds voorzitter werd namens het gemeente bestuur het woord gevoerd door wet houder A. J. Spiekermann. „Dat het gemeentebestuur uw komst naar Amersfoort bijzonder op prijs stel de, aldus spreker, is U, hoop ik, van morgen voldoende gebleken uit het woord van uw voorzitter, toen hij mede deelde, dat onze burgemeester zijn va- cantie heeft willen onderbreken om U persoonlijk te ontvangen, en dit nog wel tijdens een vacant ie, die hem zoo gaarne gegundwas, na dc drukke wéék toen onze burgerij hem zoo spontaan heeft gehuldigd bij zijn zilveren ambtsjubi leum. Immers onze gemeente is veel aan hem verplicht, en dan denk ik b.v. aan uw bond en onze gemcent3. De leden van uw bond hebben er belang bij, dat hun eigendommen veilig gesteld wor den door goede overheidszorg, en zoo is onder het bestuur van Graaf van Randwijck het uitbreidingsplan van onze gemeente in juiste banen geleid, waardoor Amersfoort de mooie, frissche stad is geworden, waar bet een bist is te wonen en uw eigendommen een «rus- tig bezit zijn. Ik wil hier geen lofrede houden op onze oude stad. aldus spr., die zulke schoone perspectieven biedt. Onze ge meente-secretaris en dp chef van de af deeling Grondbedrijf, die steeds paraat zjjn, zie ik in uw midden en zij hebben vandaag volop gelegenheid gehad U dit duidelijk te maken. Bovendien heeft U er zich persoonlijk van kunnen over tuigen. Mijne heeren, de moeilijkheden op velerlei gebied zijn groot in onzen tijd. Bezit verwerven is uiterst moeilijk, maar nog veel grooter zorg vraagt het bezit bewaren en rendabel maken. Gij hebt U hiertoe vereenigd in een grooten landelijken bond, met als doelstelling, het draagt elkanders lasten. Ik hoop, dat U door een krachtige en vertrou wensvolle samenwerking er in zult sla gen de moeilijkheden te overwinnen en de lasten te verlichten. Gaarne stel ik een dronk in op uw zoo nuttige vereeni ging, moge zij onder leiding van uw voorzitter groeien en bloeien." Na den heer Spiekprmann habben nog tal van sprekers het woord gevoerd en allen hebben zij den lof gezongen over de schitterende ontvangst en de uitstekende regeling van dit veertiende bondscongres. Men was zoo voldaan, dat er reeds nu werd voorgesteld om het congres het volgend jaar weer in Amersfoort te doen plaats vinden. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pc- sie's Bad bedroeg hedenmorgen 66 gr. F. of 19 gr. C. Diploma werd behaald door Daniella Hamers en Cor v. d. Kerkhoff. NED. HERV. KERK Beroepen te Minnertsga, Purmerland en de Hp, candidaat J. de Groot alhier. fabriek werd zeer groote belangstelling aan den dag gelegd. Rondrit door de omgeving Tegen half vier werd de fabriek weer verlaten en ging h»t in autobussen naar het Belgisch monument en via Quatre Bras, de Pyramide van Auster- litz en Huis ter Heide naar de lucht- ijiarttentoonstelling Soesterdal te Soes- terberg. Precies vijf uur was hat geheele ge zelschap weer in de „Hooge Witte" ver eenigd, teneinde gezamenlijk te dinee- ren. Er was spoedig een algeheele ver broedering aan tafel, terwijl er een geanimeerde stemming heerschte. Door enkele heeren werd nog het woord gevoerd, waarbij speciaal de aandacht werd gevestigd op de Erdal merkartikelen en hun goede kwaliteit. Bovendien werd nog ge wag gemaakt over de aangename samenwerking, die er steeds tus schen verkooper en fabrikant be staat. Namens het geheele gezelschap werd nog door den beer Splinter dank ge bracht voor de wijze, waarop allen dezen dag door de directie waren ont vangen en dat door deze hand, die thans veel hechter geworden was, het zaken doen veel prettiger zou gaan. De heer K. van de Water deed hierna alle deelnemers uitgeleide. In een drie tal A.T.O.-bussen vertrok het gezelschap in de richtingen Rotterdam en Amster dam. Nog alle Woensdagen in de maand September zal een zelfde aantal deel nemers een bezoek aan de Erdalfabrie- ken te Amersfoort brengen. Het is van de directie, der Erdal- fabriek een go3de gedachte geweest om op een dergelijke wijze tal van landge- nooten naar Amersfoort te trekken. Dat dit ongetwijfeld yruchten zal af- warpenr ïs zeker, Samenstelling van het winterprogramma Dc afdeeling Amersfoort en Omstreken van de Vereeniging voor Paedagogiek heeft haar winterprogramma als volgt samengesteld.- 7 October spreekt dr. M. J. Langeveld uit Baarn over het onderwerp: „De pae- dagogischo psvehoiogie, haar taak en stand van ontwikkeling". 11 November de heer B. J. Groene velt alhier over: „Toepassing van do Test' Binet-Simon bij het Buitengewoon On derwijs". 16 December de heer P. A. Diels ui' Amsterdam over: „Testonderzock bij normale kinderen." 27 Januari 1938 prof. dr. C. A. Meri- nicke alhier over: „Gestalt en Struc tuur." 17 Maart 1938 dr. C. Schreuder uit Amsterdam over: „Methodiek en didac tiek der Aardrijkskunde op de Lagere School". Bij de politie was door een grassier in huishoudelijke artikelen aan liet Mon nikenpad alhier aangifte gedaan van op lichting te zijnen nadcele. In verband daarmede is te Arnhem een persoon aangehouden, die hier in bewaring is gesteld. Verdacht van kippendiefstal te Hoog land zijn hier twee mannen aangehou den, die oor de politie ter beschikking gesteld zijn van den burgemeester van Hoogland. Een inwoner van de Pothstraat hier is door de politie ter beschikking van den burgemeester van Amerongen gesteld, daar hij zich onder deze gemeente schul dig gemaakt heeft aan diefstal van cho colade Een persoon is door de politie naar Utrecht overgebracht, die nog 12 dagen hechtenis te goed had. Tenslotte liep nog een minderjarige boerenknecht uit Voorst in de armen van de politie, die thuis van de boer derij weggeloopen was. Men heeft hem weer huiswaarts gebracht. BRIDGECLUB „AMERSFOORT" Jaarvergadering in hotel Monopole Bridgeclub „Amersfoort" hield gister avond in haar clublokaal in hotel Mo nopole haar jaarlijksche algemecne ver gadering. Na goedkeuring der jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester werd overgegaan tot de bestuursverkie zing. De periodiek aftredende heeren W. C. Oosterman en C. v. d. Donker werden bij acclamatie herkozen. Wegens vertrek naar elders had de heer C. van Luyt bedankt als bestuurs lid. De voorzitter, de heer W. Willing bracht den heer van Luyt dank voor het vele, dat hij sedert de oprichting voor de bridgeclub gedaan had. Tc zijner eer? zal op 29 September a.s. een afscheids- drive gehouden worden. In plaats van den heer van Luyt werd me\r. van Kol len hoven tot bestuurslid gekozen Vervolgens werd als propagandamid del besloten tot verlaging van dc bij dragen der leden. Hierna werd de vergadering gesloten en werd de eerste speelavond van het nieuwe seizoen vol animo ingezet. BENOEMINGEN Onze stadgenoot de heer H. P. Smeets is met ingang van 1 October a.s. be noemd tot onderwijzer aan de R.K. school St. Aloysius, Dupontplein. Hij was sedert 1 Sept. 1931 aldaar werkzaam als kweekeling met acte. De heer H. Schoonbrood, thans onder wijzer aan de R.K. school St. Aloysius is met ingang van 1 October a.s. be noemd in gelijke functie aan de R.K.U. L.O. school „Lilbosch" (gemeente Echt)'. VEREENIGING VAN CHR. JONGE BOERINNEN OPGERICHT In de bijeenkomst gistermiddag vi\n jonge, boerinnen in het Chr. Militair Te huis alhier is men overgegaan tot op richting van de vereeniging van Chris ten Jonge Boerinnen in Nederland. Aan dit besluit gingen woorden ter opwek king van de presidente, rncj. Brants, on mej. Sondern vooraf. Op deze bijeenkomst werd verder nog gesproken door mevr. Potgieter over hot werk van de Zuid-Afrikaansche boerin en door de adviseerend zuster \y\n de vereeniging „Het Groene Kruis" over de taak va.n deze vereeniging op het platte land. LOOP DER BEVOLKING Augustus Aantal geboorten 28 m., 28 vr., totaal 56; aantal overledenen 11 m., 12 vr., to taal 2-3; meer geboren dan overleden 17 in., 16 vr., totaal 33. Gevestigd 159 m., 207 vr., totaal 366; vertrokken 170 m., 16S vr., totaal 338; meer of minder gevestigd dan vertrok ken 11 m., -f 39 vr., totaal 4- 28. ToYtale vermeerdering of verminde ring <-f- 6 m., 4- 55 vr., totaal 4- 61. Bevolking op 1 September 22732 m., 23745 yit, totaal 46-i77« Besluit van den Kerkeraad In een dezer dagen gehouden vergadering van den Gcrefor meerden Kerkeraad is besloten een derde predikant te Amers foort te beroepen. Grand 'fhófitre. Van Vrijdag 3 t.m. Woensdag S September ver tooning van do film „Prins en Bedelknaap." Zondag doorloopond 1.45, 4.6.15 ui 8.30 uur. Avondvoorstelling ovcrigo dagen •S 15 uur n.m. lederen middag 2.30 matinée. City Théater. Vanaf Vrijdag 3 September vertooning van dc film „Do Jungle Prinses." Eiken middag 2 30 uur. Zondae 1.45, 4 uur. 6.15 en 8.30 uur. (Door loopend). Aanvang laatste voorstelling 8.30 uur. Zaterdae 6.15 en 8.30 uur Overige dagen 8.10 uur. Museum Fléhite. Westsingel. Geopend dagol. 10—12 en 1—4 uur. uitgezonderd des Zondags. '^Zaterdags 10—12 en 1.30—3 uur. stadgenooten bobben 's Zaterdags rijen toegang). Theosofische Bibliotheek. Ge- miw Theosofische Vf-ceniging, Re- entesselaan. lederen dag van 68 ui r. Storhuls Beokonst.Iaan 6. Tedere vond geopend en Zondagsmiddags 'nor alle meisjes. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraaf 24. iliaal uitleen-bibliotheek: Edison- iraat 35. Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal, Muurhuizen 9. GUdehnis A. K. G. ilo. Zuidsingel 16. 1529 Sept. Van Randwijck- tentoonstelling. Toonzaal Slorkunst. Zomerfen- tooriötelling Werken van o.a Ma- chiel Brandenburg, Louie Cardi nc.ale. Albert Fiks. Louis Schrikkel 9 September. Grand Thé&tre. Fritz Hirsch Operette Grafin Mariza." 8 uur n.m. 11 September. Amicitia. Harles- denband concerteert. 3 uur n.m. 12 September. Gebouw Spce.ltuin- ver. Soesterkwartier. Congres Poa- leeTsion. 14 September Amicitia. Jaarver gadering van het Roode Kruis. 8 uur n.m. AUTOMARKT Op de automarkt alhier werden gis teravond 257 wagens aangevoerd. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Augustus Afdeeling voor mannen: Aanvragen van werkgevers 225; aanbiedingen van werkzoekenden 1777; aantal jilaatsingen 160; (over de maand Augustus van het \origo jaar waren deze cijfers resp. 172. 2037 en 136). Afdeeling voor vrouwen: Aanvragen van werkgevers .126; aanbiedingen van werkzoekenden 342; aantal plaatsingen 71; (over dc maand Augustus van ho.t vorige jaar waren deze cijfers resp. 96, 295 en 66). FRUIT- EN GROENTEN VEILING 8 September Perziken 5—16 cf.. Meloenen f>—16 ct., Druiven 10—16 ct., Pruimen 6—13 et., Tomaten 20—36 ct., Transp. de Croncel 8—15 ct., Blocmé 4—6 et., Peasgood 10— 11 ct., Souvenir de. Congres 8—10 et., Graham 813 ct., Triumph de Vienne 12—21 ct., Maagdeperen 6—8 et.. Beur ré Beucker 7—9 ct., Zwijndr, Wijnperen 11—16 cf., Mancks Codlin 9—13 et, Beurré de Mérodc 7—9 et., Signeur d'Espère 13—li ct.. The Queen X—9 et., Di*. Jules 1112 ct., Bergcmot 78 ct.' Keulsche Paradijs 6—8 ct Bonne Cre- tien William 8—9 ct.. Augurken 7—26 cf., Sperciehoonen 7—15 et., Snijboonen 11—19 ct., Pronkers 4—6 ct., Spinazie 5—9 ct.. Postelein 5—7 ct., Uien 10— 45 cf,, Bicten 1325 ct., Komkommers 15—32 ct.. Sla 10—20 ct.. Andijvie 6—15 et.. Prei 712 ct.. Knolselderij 2123 cf. Bloemkool 5—11 ct.. Roode kool 23—38 et., Wortelen 36 ct., Rabarber 23 cf Selderij 5—10 ct.. Peterselie 5—9 ct Groene kool 12—40 ct. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Bedactie) VOGELTREKSTATION TEXEL Zoölogisch Station, Den Beider Bceds vier jaar lang organiseert het vogel ti ckstation zijn waarnemingscanv pagnes. Voor een groot aantal vogellief hebbers zijn deze waarnemingen een ge waardeerde ontspanning geworden, die ze niet graag zouden missen. Dank zii deze medewerking is het gelukt, over liet verloor) van de vogeltrek in Neder land veel te weten te komen, wat tevo ren onbekend was. Bij het voortzetten van dit werk doet zich dc behoefte geiden aan meer waar nemers. Slechts als deze a.h.w. een dicht net over het heelc land vormen, kunnen we tot een volledig beeld komen. "'ii roepen daarom'alle natuurliefheb bers op, aan dit werk mee te doen. zondcre vogelkennls is niet vereischt Dc waarnemingen hebben alleen betrek king op enkele gewone, gemakkelijk te herkennen soorten. De waarnemingspost kan ieder kiezen bij zijn woonplaats. De hoofdzakelijke bedoeling is. van S October en 15—30 Maart 's ochtends van i—8 uur de trek op te nemen en te tv tecren in richting en aantal. Hierbij hoeft niet iederen ochtend te worden waargenomen, de gesrhikte dagen wor den per radio door bet persbureau A X P. meegedeeld. Nadere inlichtingen ont- vangt men na ongave hii het Vogeltrek- station Thxel, adres: Zoölogisch Station Den Helder. Dc leider van de waarneming -W. H, VAN DOBBEN.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5