Esther de Boer van Rijk ten grave gedragen Duizenden eeren haar nagedachtenis GEEN GELOOP MEER AAN DE DEUR De lotgevallen van Piet Krent en Jan Oliebol De Miranda spreekt U heeft er geen omkijken naar Besparing, want incasso-kosten vervallen UIT DE STAATSCOURANT „niinmifiiL Het einde van een vroolijk avondje Paal omgevallen Radio-programma's WA TETEN WIJMORGEN? HET MENU VOOR ZONDAG 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1937 „Haar populariteit is alleen te vergelijken met die der Bouwmeesters" AMSTERDAM, 9 Sept. Van uit de plaats, waar het hart van de Nederlandsche tooneelwereld klopt, den Amsterdamschen Stadsschouwburg, heeft Esther de Boer-van Rijk hedenmiddag den tocht naar haar laatste rust plaats aanvaard. Nu wij staan op het Leidsche Plein en den droeven stoet langs ons zien trekken, gaan onze ge dachten terug naar het moment van feestelijke uitbundigheid, toen nu ruim vier jaar geleden, de tengere vrouw ter gelegen heid van haar tachtigsten ver jaardag, staande op het balcon van denzelfden schouwburg, die zij zooeven verlaten heeft, als een vorstin werd toegejubeld door de Amsterdamsche bevol king. Nu, op dezen triesten herfstdag, staan opnieuw de duizenden geschaard rond om het grooto plein om een laatsten stil len groet te brengen aan de heengaande actrice. Om half één werden de deuren, die toegang gaven tot den schouwburg voor het publiek gesloten. Geleidelijk vulde de chapelle ardente zich met hen, die uit de naaste omgeving van de groote doode de laatste eer kwamen brengen. Nagenoeg de geheele tooneclspelcrswe- reld was vertegenwoordigd. Var de aa: wezigen noemen wij de actrices mevr. Theo Man-Bouwmeester en Marie van Westerhoven, beiden tijdgenooten van mevr. de Boer-van Rijk en verder de acteurs Jan Musch, Ko Arnoldi, Jo Sternhcim, Hein Harms, de regisseur Defresne, mevrouw Charlotte Köhler, Paul Huf, Oscar Tourniaire. Voorts waren er verscheidene leden van den Amsterdamschen gemeenteraad. Tegen half twee verschenen de fami lieleden van mevr. de Boer-van Rijk, vergezeld van den opperrabbijn L. H. Sarlouis. Toen allen zich om de kist hadden geschaard, trad wethouder S. R. de Mi randa naar voren, om te spreken na mens het gemeentebestuur van Amster dam. „Amsterdam staat", aldus de wet houder, „aan de baar van een groot kun- stenaresse en wil zijn droefenis uiten, dat zij is heengegaan. Ook wil het uiting geven aan zijn dankbaarheid voor het vele dat deze vrouw in haar leven aan talloozen heeft gegeven. Onverbre kelijk verbonden met den naam van Esther de Boer-van Rijk is de naam van Herman Heijermans, in wiens stukken zij een groot deel van haar roem heeft verworven. Beiden vormden zij verper soonlijking van echte zuivere Neder landsche kunst. De populariteit van me vrouw de Boer-van Rijk is alleen te ver gelijken met die der beide Bouwmees ters Als zij speelde was de schouwburg vol. Vooral het arbeiderspubliek veraf goodde haar en vulde de zaal tot aan don nok Wanneer Esther de Boer-van Rijk verscheen was het vraagstuk film of tooneel opgelost ten gunste van het laatste. Esther de Boer-van Rijk was, hoe wel elders geboren, een echte Am sterdamsche figuur. „Daar gaat Kniertje", zeiden de menschen tegen elkaar, wanneer zij haar op straat ontmoettten. Deze uitspraak van het publiek is de hoogst denkbare lof. Zij leefde zich zóó intens in haar rol len in, dat zij ook de persoon wa9 die zij uitbeeldde. Haar energie en vitaliteit dwongen ieders bewonde ring af. Spreker herinnerde aan de onderscheiding de zilveren me daille der gemeento Amsterdam welke mevrouw de Boer-van Rijk op haar zeventigston verjaardag had ontvangen, een onderscheiding, welke zij boven alles had verdiend. Voorts bracht spreker den triomf-\ tocht in herinnering, welke zij ter gelegenheid van haar tachtigsten verjaardag in het senaatsrijtuig door de stad had gemaakt. Namens B. en W., den gemeenteraad en de burgerij dankte spreker mevrouw de Boer-van Rijk voor al het schoone en edele dat zij den burgers van onze stad geschonken heeft, waarvan de herinne ring nog heel lang in ons zal blijven voortleven. Vervolgens legde de heer van Del len aan den voet van de kist eon groote krans neer namens het pen sioenfonds voor Nederlandsche toonec- listen. Een vertegenwoordiger van de kleln- fcunstenaarsorganisatie legde getuigenis af van dc groote dankbaarheid jegens de overledene van de beoefenaars der kleinkunst, die nimmer tevergeefs een beroep hebben gedaan op mevrouw de Boer-van Rijk om op clowntjesdag mot de collectebus de straat op te gaan. Nadat nog een vertegenwoordiger van het filmconcern, dat de film „Op hoop van zegen" produceerde, dank had ge bracht voor hetgeen mevrouw de Boer van Rijk gedaan heeft, werden de kran sen en bloemstukken naar buiten gedru,- gen. Het is even voor tweeën als de slip pendragers hun plaatsen innemen. Hier toe behooren o.a. de acteurs F. Stern berg, W. Paauvv, Nieuwenhuis, Ko Ar noldi, Grader en Hein Harms. Plechtig wordt de kist den schouw burg uitgedragen en in de rouwauto ge plaatst, terwijl de opperrabbijn do ge beden uitspreekt voor het zieleheil van de overledene. Voorafgegaan door de twee auto'9 mot bloemen zet de rouwstoet zich dan in beweging in de richting van het Leid sche Boschje, gevolgd door allen, die de plechtigheid binnen het gebouw hadden bijgewoond. Het verkeer op het Leidsche Plein, het Leidsche Boschje en de Stadhou derskade tot hét Rijksmuseum was reeds geruimen tijd te voren stopge zet. Een enorme menschenmenigte stond rijen dik langs de trottoirs ge schaard. Dit was nagenoeg langs de geheele route, welke de stoet nam, het geval, hoewel deze niet van te voren precies was bekend gemaakt Via het Leidsche Boschje en de Stad houderskade ging het naar het Oost einde langs het sterfhuis aldaar en vervolgens door de Sarphatistraat, Rooterstraat en Muidergracht naar de Plantage Middenlaan, waar voor den Hollandschen schouwburg een oogenblik werd halt gehouden, ten einde Louis de Vries gelegenheid te geven een krans aan de bloemen- schat toe te voegen. Ook voor de Synagoge aan de Lin- naeusstraat werd een oogenblik stil ge houden. Door den Watergraafsmeer, waar eveneens zeer groote belangstel ling bestond, vertrok de stoet toen naar Muiderberg. De begrafenis te Muiderberg Ten gevolge van de zeer groote belang stelling van het publiek in Amsterdam- Oost, waardoor de rouwstoet veel lang zamer moest rijden dan aanvankelijk de bedoeling was, was het bijna kwart voor vieren toen de koets met het stoffelijk overschot van Esther de Boer-van Rijk de Israëlietische begraafplaats te Mui derberg naderde, waar reeds vele colle ga's van de overledene, doch ook vele andere belangstellenden den stoet wachtten. In de aula van het reinigingshuis, waar in het midden de kist werd opge baard, verzamelden da aanwezigen zich, die nauwelijks allen een plaats konden vinden. Akiba Frank uit Amsterdam sprak het gebruikelijke gebed en hield vervolgens een rede naar aanleiding van den tekst: „Want Zijn engelen ontbiedt Hii voor u, om u op al uwe wegen to behoeden." Spreker zeide: Gij hebt uw goddelijke krachten geopenbaard, wan neer gij het leed van anderen hebt uit gebeeld. Gij hebt de menschhoid hoog genot geschonken en in uw ziel hebt ge meegcvoeld het leed der lijdende mcnschhcid. Altijd hebt ge u doen ken nen als een kind van het volk Gods en een groote vreugde was het, toen gij op uw ouden dag uw voet mocht zetten op den heiligen grond van het land onzer vaderen. Als tachtigjarige hebt ge uw krachten nog gegeven aan de Joodsche jeugdver- eenigingen en ge hebt uw ouders ge- eerd, want uit eerbied voor uw ouders zijt ge op avonden, die on- heilig zijn, niet voor het -voetlicht getreden. Met uw wanneer U de abonnementsgelden op het A m e r s- foortsch Dagblad automatisch gireert, Op aanvraag aan onze administratie (Tel. 513) zenden wy aan kwartaal-abonnés een machtiging ter teekening en de girodienst zorgt voor de rest. Indien U thans aanvraagt, kunnen de -\bonnements- gelden voor het vierde kwartaal 1937 reeds automa tisch overgeschreven worden. Adm. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. gevoelig en warm hart en uw grooten weldadigheidszin hebt u velen geholpen in stilte. Gij waart een brave vrouw en een zorgvolle moeder en grootmoeder. Wij danken u voor dit alles en bidden, dat God u verder moge geleiden. Zooals Hij Zijn engelen heeft gezonden om u te behoeden op aarde, moge Hij u verder geleiden, nu de ziel het stoffelijk hulsel heeft verlaten. Dr. A. van Raai te herinnerde aan de trouw van mevrouw de Boer-van Rijk, en het stemde hem trots, dat zij evenals hij aanhangster was van het Zionisme. Hij wilde haar nagedachtenis niet opeischen voor een kleinen kring, want zij behoorde aan de wereld, aan het geheele volk, doch niettemin voelde zij zich nauw verbonden met do Jood sche natie. Jarenlang heeft zij het hare gedaan voor den opbouw van het land. dat zij zelf nog heeft mogen bezoeken. Daarvoor brengt spreker dank. Herman Schwab sprak namens alle tooneelspelers e.. herinnerde er aan, hoe moeilijk de tijden voor tooneelspe lers waren in de dagen toen hij de over ledene leerde kennen. Moeilijk waren de dagen voor deze kleine vrouw, die moest zorgen voor een man, een kind en een liefderijk aangenomen pleegkind. Toen Iieyermans het tooneel veroverde, brak ook voor haar de zon weer door. Zij heeft na veertig jaren de figuren ,dio Hevermans schiep, zoodanig vertolkt, dat zij voor ons altijd levend zullen blij ven. Vele misstanden die Heyermans hekelde, zijn mede door haar uitbeel ding verdwenen of verzacht. Eerlijk, een voudig als zij zelf was, was' ook haar kunst. Het waren vooral haar eenvoud en natuurlijkh' J die het diepsL ontroer den. Zij heeft gearbeid zoolang het dag was en toen de vader viel wilde zij door werken, doch een machtiger stem ge bood: tot hier toe en niet verder. Namens verschillende arbeidersorganb saties sprak de heer Jan van Zut- p h e n. Vanavond zal men overal in Nederland zegge „Kniertje is dood". Tedereen kende haar i i deze rol, en al haar eigen goedheid, al haar eigen leed en smart heeft zij gedeeld in deze eeuo figuur. Nu staan haar vrienden om haar heen met droefheid ,niet met versla^ genheid. Na een zoo prachtig en vruchtbaar leven past geen versla genheid. Wij hebben hier zjooven op haar staan te wachten, doch nim mer heeft zi' op zich laten wachten als er te helpen viel. Spr. herinner de er aan, hoe zij bereid was op 74- jarigen leeftijd haar hulp te verlee- nen aan de eerste straatcollecte voor „Zonnestraal", waarmede zij den jongeren een voorbeeld gaf dat na volging heeft gevonden en waar mede zij den grondslag heeft gelegd voor straatcollectes in 256 plaatsen in het land, waardoor „Zonnestraal" kon bereiken wat het bestuur nooit heeft durven droomen. Namens de vele ongelukkigen, die hierdoor ge holpen konden worden, legt spreker bloemen op cle baar in de kleuren van Zonnestraal en ontroerd eindig de hij met de woorden: „Lieve tante Hes, wel te rusten, slaap wel." Namens de acteurs en actrices van het eigen gezelschap van de overledene, cle Boer-van Rijk ensemble, zeide een dor jongste speler9, Wim Paauw: „Lieve om,a wij hebben veel van u geleerd en vooral de jongere tooneelgeneratie zijt gij een voorbeeld geweest. Moge gij de rust inden, die gij verdient. Spreker wendde zich vervolgens met troostende woorden tot de dochter van cle overledene, mevrouw Sophie de Vries, die allen altijd hadden gadegesla gen als een goede^ trouwe dochter en wie hij de verzekering gaf van aller sympathie en medeleven. De schoonzoon van mevrouw de Boer- van Rijk, de heer H. de Vries Mzn., dankte in de eerste plaats het gemeente bestuur van Amsterdam en verder al len, die van hun deelneming hadden blijk gegeven. Vervolgens werd de kist uitgedragen. Het was een lange rij van ontroerde vrienden, dio de baar volgden op den langen laatsten weg door den doodenak- ker, waar in een verwijderden hoek het graf was gedolven naast het graf van haar lang geleden gestorven echtgenoot. Volgens het gebruikelijke ritueel vond de begrafenisplechtigheid plaats, en schepten de aanwezigen het zand op de kist over het graf van Esther de Boer- van Bijk, die onvergetelijk in de herin nering van het Nederlandsche volk zal blijven voortleven. Onderscheiding Bij K B. van 7 September 1937 is be noemd tot ridder in de orde van Oran- je-Nassau: L. Pannekoek, wethouder der gemeente Hervvijnen. Landmacht Is benoemd bij zijn tegenwoordig re giment, tot reserve-kapitein, de tijdelijk benoemde reserve-eerstc-luitenant P. C. M. Domensino, van het 7e regiment veldartillerie. s benoemd tot reserve-officier van ge zondheid der tweede klasse, bij de land macht, de reserve-ecrste-luitenant A. J. P. Stoegstra, van het le regiment infan terie, zulks onder gelijktijdig eervol ont slag uit zijn tegenwoordige betrekking. Is met ingang van 15 September 1937, bij het dienstvak der reserve-officieren voor algemeenen dienst, tot reserve- eerste-luitenant benoemd de heer Ir. H. H. R. de Vries. Onderwijs Bij K B. van 7 September zijn aan do Rijk6 Hoogere Burgerschool te Gronin gen wederom tijdelijk benoemd: tot iecraar: dr. G. Dijken en J. B. Swieren- ga; tot leerares: mej. S. H. Zandleven. Is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Coe- vorden: J. Broekhuijsen te Doetinchem. Is wederom tijdelijk benoemd tot Iecraar aan de Rijks Hoogere Burger school te Zwolle, dr. J. B. Ticlrooy. Zijn benoemd tot leeraar in vasten dienst aan cle Rijks Hoogere Burger school te Tilburg: R. T. Luyckx en A. Th. P. Michels, beiden thans tijdelijk leeraar. Zijn wederom tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burger school te Helmond: J. J. T. van den Hoorn en F. A. Brandsma. Is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Wa genineen: Dr. C. G. Smit te Elet Is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Mid delburg: H. P. H. Teesing te Groningen. Bij beschikking van den minister van van 1 October 1937 tot 1 October 1938 wederom benoemd tot leeraar aan de Rijkslandbouwwinterschool te Goes, E, Visscher te Middelburg. Bij beschikking van den minister van economischo zaken zijn, voor het tijd vak van 1 September 1937 tot 1 Sep tember 193S, benoemd toft leeraar aan de middelbare koloniale landbouw school te Deventer, S. Bastiaans, dr. A. J. Bijl, S. C. J. Jochcms, S. van der Mo len, J. B. Polak, Jhr. Ir. E. F. Sand- berg, dr. H. Uittien on P. Visser jr., al len aldaar. Bij beschikking van den minister van economische zaken zijn, voor hot tijd- vak van 1 October 1937 tot 1 October 193S. wederom benoemd tot leeraar aan de Rijkslandbouwwinterschool te Dord recht. J. Berghuis te Barendrecht en G. Kranenburg te Dordrecht. economische zaken is vooc het tijdvak, gadermg. SPORTWATERVLIEGTUIO OVER DEN KOP AMSTERDAM, 9 Sept. Hedenmiddag om twee uur is het watersportvliegtuig, de PH—ARI, eigenaar de heer Hey- mans, toen het van den steiger wegge bracht werd om af wind te draaien, tij dens het taxiëen plotseling door een scherpen windstoot onder een van de vleugels gegrepen, tengevolgo waarvan de andere vleugel het water raakte en het toestel in het water dook. De twee inzittenden slaagden er spoedig in het toestel te verlaten. Zij hielden zich zwemmend boven water, tot zij met een motorvlet werden opgepikt en naar de vliegloods werden gebracht. Het toestel ligt thans grootendeels onder water ge meerd aan den steiger en heeft naar het schijnt geen beschadigingen hekomen Desondanks zal het naar de Fokkcrfa brieken worden gezonden om te worden nagezien. DE CHINEESCHE GEZANT NAAR GENÈVE 's-GRAVENHAGE, 9 September. De Chineesche gezant in den. Haag, de heer Wunsz King, is hedenochtend naar Ge- nève vertrokken om als gedelegeevde deel te nemen aan de yolkenbondsver- Auto reed de gracht in, een meisje verdronk AMSTERDAM, 9 Sept. In den nacht van 16 op 17 Februari van het vorige jaar had te Haarlem een ernstig auto-ongeluk plaats, waarbij een 25 jarig meisje, een inwoonster van Haar lem, op noodlottige wijze om het leven kwam. Twee inwoners van Enkhuizen waren op 16 Februari des avonds tegen elf uur tot de ontdekking gekomen, dat het oude Zuiderzeestadje weinig vertier bood. Zij besloten een auto te huren om naar Haarlem te gaan, waar in een cabaret een nachtfeest werd gegeven. Inderdaad was do stemming zeer vroo lijk en weldra maakte het tweetal ken nis met een paar meisjes. Tot half vijf in den ochtend duurde het feest. De beide vrienden brachten eerst het eene meisjo thuis, dat vlak bij het cabaret woonde. Haar vriendin woonde verder weg. De man aan het stuur was met de plaatselijke situatie slecht bekend en dit zou het drietal noodlottig worden Het was donker en bovendien motregen de het, zoodat het uitzicht veel te wen- schcn overliet. Op de Turfmarkt gekomen, reed de bestuurder recht uit en zag niet, dat hij op de diepe gracht daar ter plaatse inreed. Toen hij bemerkte, dat hij in den singel terecht zou komen, was het te laat om nog te remmen. De auto verdween bijna geheel onder water. De heide vrienden konden zich red den. Met behulp van een agent en oenige burgers, die waren toege schoten, poogdo men ook het meis je, mej. van H. nog tijdig op het droge te brengen. Zij bleek echter reeds te zijn overleden. De bestuurder P. B. werd vervolgd wegens veroorzaken van dood dooi schuld. De rechtbank te Haarlem acht te het bewijs, dat verd. roekeloos en hoogst onvoorzichtig had gereden, niet bewezen. De officier van justitie, die zijn veroordeelinff had gevorderd, tee- kende hooger beroep aan. Vandaag stond de man terecht voor het gerechtshof, gepresideerd door mr Joh. M. Jolles. De procureur-generaal mr. A. baron van Harinxma thoe Sloot en requiroerde tegen verd. wegens veroorzaken van dood door schuld een gevangenisstraf van één maand. Het O.M. was van mee ning, dat het ongeluk te wijten was ge weest aan verregaande onoplettendheid van don bestuurder. De verdediger, mr. Ali Cohen, pleitt vrijspraak. Het hof zal 23 September arrest wij zen. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK 's-GRAVENHAGE, 9 Sept. Neder landsche Zuivelcentrale, 12 September t/m. IS September 1937 consumptiemelk regeeringscontract, taxe-gedcelte 6,75 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht, Overmelk regcerings-minimumprijs 5,70 cent. Afdracht bij levering in consumptie yan andere dan taxe-melk 2,50 cent* 255. De hoofdman staarde eerst den onbekenden zwarten man verbluft aan, maar aangezien hij geen woord verstond van het taaltje dat de Dikke brabbelde, werd zijn achterdocht opgewekt. 256. Met heesche stem gaf hij een bevel, waarop de Dikke 2 inboorlingen op zich toe zag komen, en begreep dat men hem gevangen wilde nemen. Op het moment dat de inboorlingen hein beet wilden pakken, riep hij zoo luid hij kon: Schiet. Drie werklieden er door getroffen i-GRAVENHAGE, 9 September. Hedenochtend om 10 voor 8 uur is op het terrein aan den Waalsdorpcrwcg waar kazernes gebouwd worden, een paal omgevallen, waardoor 3 werklie den getroffen werden. De 36-jarige J. V., uit de Winburg- straat, klaagde over duizelingen en pijn in rug en hoofd, hij is in ernstigen toe stand naar het ziekenhuis Bronovo ver voord. Het tweede slachtoffer was do 43-jarige C. B., uit de Loggerstraat, die schaafwonden kreeg en éveneens over pijn in hoofd en rug klaagde. Na in het ziekenhuis Bronovo behandeld te zijn, kon hij huiswaarts keeren. Dit was eveneens het geval met den 32-jarigen R. T. uit de Winburgstraat, bij wien zich dezelfde verschijnselen voordeden.. De oorzaak van het ongeval was het te vroeg loslaten van een tuitouw, waarmede de paal werd vastgehouden door R. W. S. Of dit geschiedde op last van zijn baas, staat niet vast. Van het ongeval is proces-verhaal op gemaakt. DEENSCHE BOTERNOTEERING KOPENHAGEN, 9 Sept. (A.N.P.) De officieele Deenschc boternoteering is heden vastgesteld op 237 kronen, is 0.95. BOTERNOTEERING 's-GRAVENHAGE, 9 Sept. De commis- sienotcering voor Nederlandsche boter is heden vastgesteld op 0.81 per kg. ZATERDAG 11 SEPTEMBER HILVERSUM I, 1875 M. VARA 8.00 Gram.platen VPRO 10.00 Morgenwij ding VARA 10.20 Gram.platen, orgel en radiotooncel met muziek 12.001.45 Gram.platon 2.00 Filmpraatje 2.15 Gram.platen 3.15 Damles 3.30 VARA- Orkest 4.00 „Hallo, hallo, hier Schiphol", reportage 4.30 Vervolg orkestconcort 5.05 Gram.platen 5.40 Literaire causerie 6.00 Orgelspel en soliste 6.30 Gram. platen 7.00 „Filmland" VPRO 7.30 „Van gemeente tot kerk", causerie VARA 8.00Her,h. S.O.S.-Berichten ".03 Berichten ANP, VARA-Varia 8.15 Orgolspel en solist 8.45 Radiotooncel ",00 Dubbclmannenkwartet „Excelsior" 9.20 VARA-Orkest 10.00 Berichten ANP. 10.05 „Fantasia" 10.30 Berichten ANP 10.33 VARA-Orkest 11.30—12.00 Gra- mofoonplaten. HILVERSUM II, 301 M. KRO-uitzen- ding 8.009.15 en 10.00 Gram.platen 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berich ten 12.15 KRO-Orkest (Om 1.00 Gram. platen en postduivennieuws) 2.00 Voor de jeugd 2.30 Gram.platen 3.00 Kin- dcruur 4.00 Gram.platen 4.45 KRO- Orkest 5.30 Esperantonieuws 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gram.muziek 7.00 Berichten 7.15 „Het fabrieksmeisje en de geestelijke volksgezondheid", causerie 7.35 Actueele Aetherflitsen 8.00 Berich ten ANP, Medcdeelingen 8.15 Overpein zing met muzikale omlijsting 8.35 De KRO-Melodisten en solist 9.00 Gram.-pla- tcn 9.15 Cabaret 9.45 Gram muziek 10.00 De KRO-Melodisten 10.20 Berich ten ANP 10.40 Filmpraatje 10.55 De KRO-Boys en solist. 11.3012.00 Gram.- muzick. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel 11.35 Gram.platen 12.05 BBC-Northern- Orkest 12.50 Henry Hall's Band 1.20 Commodore Grand orkest 2.20 Gram.pla ten 2.45 Sportrcportage 3.20 BBC- Schotsch ojkest 4.20 Orgelspel 4.50 Dc Westminster Players 5.20 Joc Loss en zy'n Band 6.10 Reportage 6.20 Berich ten 6.40 Het Reynolds Octet 7.20 Zang 7.50 ABC-Cabaret 8.20 Variété-program ma 9.10 Radiotooncel 10 00 Berichten 10.20 Amerikaansrh Nieuws 10.35 Het Lyra-kwartet 11.35 Henry Hall's Band 11.50 Berichten 12.0012.20 Vervolg Henry Hall's Band. RADIO PARIS. 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gram.platen 12.20 Dervoaux-orkest cn zang 2.50 Gram.platen 3.05 Zang 3.35 Gram.platen 4.20 Zang 5.2(1 Ellis-orkest 7.30 Gram.platen 7.35 VOOR DE KOFFIETAFEL Gebakken kalfslever met spek. Bereiding: Snijd Va pond doorre gen ontbijtspek in plakjes en bak ze bruin; houd ze warm; bak in het spek vet de in c.M. dikke plakken gesneden lever, nadat ze met peper en zout is ingewreven en even door bloem ge haald, zachtjes gaar en bruin; 6chik lever cn spek netjes op een verwarm de 6chotel en giet er de met water ver dunde jus overheen. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebraden speklappen. Spercieboonen. Aardappelen. Maizenaschoteltje. Bereiding: Kook maizenapap van Y* L. melk, 4 eetl. suiker en 2 eidooiers, met wat geschrapte vanillemerg, doe er van het vuur de 2 stijfgeklopte ei witten door, en laat er in een beboterd vuurvast schoteltje, in den oven een goudbruin korstje opkomen. VOOR DE KOFFIETAFEL Spaansche eierschotel. Bereiding: Hak 150 gr. ham fijn en Vz ui en bak ze lichtbruin in 50 gram boter. Houd 1 eetlepel ham ach ter. Doe dan door dc gebakken ham en ui 2 eetlepels tomatenpuree en wat peper en laat alles zachtjes even bin den. Klop 4 eieren, giet ze in de pan cn laat ze onder voortdurend roeren, zoodat alles zich goed vermengt, stol len. Dien zoo heet mogelijk op en strooi er de achter gehouden ham en 1 fijngehakt hard gekookt, ei overheen, VOOR DE MIDDAGTAFEL Kippensoep. Kip met rijst en kerry. Slagroom met marasquin. Bereiding: Klop y± L. slagroom stijf met 1 eiwit cn 1 eetlepel poeder suiker. Doe er 2 eetlepels marasquin door (luchtig roeren) en geef er droge wafeltjes of zachte biscuits bij. Zang 8.00 Gram.platen 8.05 Zang 8.50 Omroeporkest en solist 10.50 Gram. platen 11.201.20 Pascal-dansorkest. KEULEN. 456 M. 6.50 Fcrdy Kauff- mann's orkest 8.50 Omroeporkest 12.20 Ostland-orkest 2.35 Gevarieerd concert 3.20 Gram.platen 4.20 Omroeporkest, -koor en solisten 6.25 Omroeporkest 8.20 Uitzending uit Nüimbcrg' 10.501.20 Olto Kermbach's dansorkest en Waldemar Hass' kwintet. BRUSSEL, 322 en 481 M. 322 M.: 12.20 Gram.platen 12.50 Omroeporkest 1-30 Salonorkest 1.50 Gram.muziek 2.20 J- Schnyders' orkest 3.20 Gram.platen 5.20 Kleinorkest 6.20 Kamermuziek 7.20 Zang 8.20 Cabaret 9.20 Omroep orkest 10.30 Gram.platen 11.3512.20 Omroepdansorkcst. 484 M.: 12.20 Gram.platen 12.50 Salon orkest 1.30 Omrooporkest 1.50 Gram. platen 2.20 Accordeonmuzick 2.35 Gram.muziek 3.35 J. Schnyders'-orkest 4.20 Cabaret 5.20 Gram.platen 6.35 Kleinorkest 7.20 Cello-voordrncht 8.20 Gram.platen 8 50 Symphonie-concert ui* Bordeaux 11.00 Gram.platen 11.20— 12.20 dito. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.2" Uitzending uit Nilrnbotg 10.20 Berichten 10.50 Cello en harp 11.20 Inleiding vol gende uitzending 11.3012.35 Uit Parijs: Derde acte van dc opera „Die Walküre".

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6