C. Ringeling Benauwd borst? Loonsverhooging in de mijnen 52 Chauffeur voor de rechtbank Loodsbooten met geschut! Oefeningen van de lichte brigade Contingenteering van papier NOG AL WAT OP Z'N KERFSTOK Levensgevaarlijke woningbouw Het broodbesluit aangevuld op de Wentel dien last van U af door intijds Abdijsiroop te nemen. Per flacon 90 cent en f. 1.50 Ie BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1931 BINNENLAND i ut keu; lersu ?n fc. uur;- lAL! Nieuwe toeslag van vijf procent n I door de directie l overwogen irsk Pensioen en verlof !j^ nader bezien Keft HEERLEN, 10 Sept. In de heden 1 gehouden vergadering van de con- L tactcommissio voor het mijnbedrijf werden de loonregeling en de daar in mede samenhangende voorstellen lij; van de mijnwerkersbonden behan- deld. De vertegenwoordigers der GE; llf vakbonden betoogden, dat de gun- !1 gfj stige gang van zaken in de mijn- r t5 industrie een verbetering van de po sitie der arbeiders wettigt, een ver- betering waarvoor trouwens ook met het oog op de stijgende kosten van Var, het levensonderhoud reden bestaat. v.eig Namens de R.K. en de Prot. Chr. bon- den werd de meening geuit, dat de be drijven een loonsverhooging van 10 pet. n kunnen dragen. Hiernaast zou dan nog 'een verbetering dienen te worden ge- l^bracht in de pensioenen en de vcrlof- (regeling, waarbij de Prot. Chr. Bond 'ook de doorbetaling van loon op Chris- er lelijke feestdagen overwogen zou willen Daizien. De vertegenwoordiger van den Ne- derlandschen Mijnwerkersbond verdc- digde met het oog op den in vele gezin- Te-nen bestaanden achterstand een uitkee- :e ring ineens te verstrekken. r r De directies verklaarden zich bereid boven den loopenden toe "Wslag van vijf procent met ingang iscij van 1 October a.s. voor den duur c van zes maanden een nieuwe toe v slag op de loonen van vijf procent, en voorts de kwestie van de pen- sioenen en de verloven nader on der het oog te zien. In eeh volgende vergadering kan daar over dan een beslissing worden geno men. Tegen een uitkeering ineens had den zij bezwaren, deels van principle?- len, deels van practischen aard. De ver tegenwoordigers van den R.K. en den Prot. Chr. Bond achtten deze toezeg ging teleurstellend. Zij merkten overi gens op, dat de loonskwestie niet losge maakt kan worden van de overige aan hangige punten en dat dus voor het oe- men van een beslissing over de loons verhooging noodig is te weten welke do voornemens van de directies zijn met betrekking tot de pensioenen en ver loven. De vertegenwoordiger van den Neder- landschen Mijnwerkersbond gaf te ken nen, dat, nu de directies afwijzend staan tegenover de gevraagde uitkeering ineens, ook naar zijn meening voor een verhooging van 10 procent aanleiding bestaat. Ook hij bepleitte een verrui ming der verlofregeling met name voor de jeugdige arbeiders. Voorts kwam nog ter sprake het vraagstuk van den arbeidsduur. Tegen over het standpunt der vakbonden, die een beperking van de werkweek reeds thans wenschelijk achten, herhaalden de directies, dat zij ook in het belang van de in het mijnbedrijf werkzame per sonen een verdere verkorting van de werkweek slechts in overweging kunnen nemen, als de voornaamste landen, waartegenover onze mijnbouw heeft te concurreeren, tot werktijdverkorting mochten overgaan. De vakvereenlgingen zullen de voor stellen der directies in hare hoofdbestu ren bespreken, terwijl de werkgevers na der zullen overwogon, wat zij inzake pensioenen en verlofregeling meer con creet kunnen toezeggen. Noodzaak om op den Nieuwen Waterweg over machtsmid delen te beschikken 's-GRAVENHAGE, 10 Sept. Wij vernemen dat in verband met de noodzakelijkheid, voor den Nieuwen Waterweg bij Hoek van Holland over eenig machtsmiddel te beschikken, de loodsbooten, die voor den Waterweg den loods- dienst doen, van kanonnen zullen worden voorzien. Door middel van draadlooze telefonie zal de buitengaats zijnde boot dan worden gewaarschuwd, wanneer daadwerkelijk ingrijpen tegen een schip, dat zich aan eenig misdrijf heeft schuldig gemaakt, noodig is. Hij had den dood van een motorrijder veroorzaakt ZUTPHEN, 10 Sopt. Vandaag had zich voor de rechtbank te Zutthen de 20-jarige chauffeur M. S, uit Deventer te verantwoorden, die op 20 Juni te Voorst, toen hij met zijn auto den Bandijk opreed, in botsing is gekomen met den hem achterop komenden mo torrijder F. W. A. A. de Geus, die daar bij zwaar lichamelijk letsel had beko men. Dr. Eykmanu it Deventer, die als 1 getuige-deskundige word geboord, ver klaarde, dat hij, na een gecompliceerde breuk van het onderbeen te hebben ge constateerd, de G. hud geadviseerd, het been te doen ampuleeren. Deze. die aan nemer van beroep was, voorzag daarbij in de toekomst voor zijn vak moeilijk 1 heden. Na een dag of vnr bl Jek de man infectie te hebben bekomen, zoadat toen het amputeeren te laat was en de mo torrijder is overleden. 1 De cisch tegen den twintigjarigen chauffeur, die aanvoerde, rich tin? te i hobben aangegeven en niets achter en. i op den weg te hebbtn gezien, luidde veertien dagen hechtoins en é*n j&ar intrekking van het rijbewijs. Uitspraak over veerden dagen. GELOOFSBRIEF NIEUWE AMERI- KAANSCHE GEZANT 's-GRAVENHAGE, 10 ~ept. H.M. de Koningin heeft hedenmiddag uur ten Paleize het Loo in gehoor ontvangen den heer George A. Gordon, ter overhandi ging van zijn geloofsbrief als buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister van de Veroenigde Staten van Amerika bij H.Ms. hof, alsmede van den terugroe pingsbrief van zijn ambtsvoorganger^ Gevolgd door legeroefeningen op groote schaal 's-GRAVENHAGE, 10 September. Zooals reeds is gemeld, zullen van 16 tot en met 20 September a.s., onder lei ding van den commandant der lichte brigade, kolonel H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, eigen oefeningen wor den gehouden van deze brigade. Aan deze oefeningen nemen deel 4000 man en 1000 paarden. Van 21 tot en met 23 September wor den de legeroefeningen gehouden, onder leiding van den commandant van het veldleger, luitenant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst. De lichte brigade zal tijdens de leger oefeningen versterkt worden met een regiment infanterie. Er zal in tegenstelling met verle den jaar geen bataljon infanterie op auto's aan de manoeuvres deelnemen. Aan de legeroefeningen nemen 15 16000 man en 2000 paarden deel. Zoowel tijdens de oefeningen der lich te brigade als tijdens de legcrmanoeu- vres zullen de navolgende buitenland- sche militaire attaché's aanwezig zijn: luitenant-kolonel P. J. Diepenrijkx (Bel gië), generaal-majoor L. D. freiherr Geyr von Schweppenburg en majoor Kitsch- mann (Duitschland), luitenant-kolonel D. IC. Paris (Engeland), luitenant-kolo nel C. E. H. Lespinasse Fonsegrive en kapitein R. A, M. Trutat (Frankrijk) en luitenant-kolonel G. Duca (Italië). Aan de buitenlandsche militaire at taché's is toegevoegd de kapitein van den generalen staf, J. G. M. van der Plassche. HET DREIGEND CONFLICT TE VLAARDINGEN 's-GRAVENHAGE, 10 September. De rijksbemiddelaar Prof. Mr. Joscphus Jitta, heeft partijen, betrokken bij het dreigend conflict in het kuipers- en ha- ringpakkersbedrijf te Vlaardingen bij eengeroepen tot een bespreking in het departement van sociale zaken op Woensdag a.s. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD AMSTERDAM, 10 Sept. Een 50- jarige vrouw, die in haar woning aan de Adm. de Ruyterweg met een schroe vendraaier een stofzuiercr trachtte te rc- parecren werd door den electrischen stroom getroffen en gedood. De nieuwe secretaris-generaal van defensie Opvolger van den heer van Ginkel •s-GRAVENHAGE, 10 September. Naar wij uit goede bron vernemen is dezer dagen een Koninklijk Be sluit te verwachten, waarbij be noemd wordt tot secretaris-generaal van het departement van defensie, de heer C. Ringeling, administra teur, hoofd van do afdeeling comp tabiliteit van dat departement. De nieuw te benoemen secretaris-ge neraal werd geboren 8 Mei 1875, door liep de H.B.S. te Hoorn en werd op 1 October 1892 toegelaten tot den toenma- ligen artilleriecursus te Delft, en op 4 October 1895 tot tweede-luitenant bij het 2e regiment vestingartillerie be noemd. Na van 1900 tot 1905 gedetacheerd te zijn geweest bij het wapen der artille rie in Nederlandsch Oost-Indië, werd hij in 1906 werkzaam gesteld bij de mu; nitiefabriek aan de Hembrug, waar hij ook na zijn bevordering op 1 Novem ber 1912 tot kapitein, werkzaam bleef tot 1 November 1913, toen hij tot het verrichten van troependienst bij het 3e regiment vesting-artillerie werd overge plaatst. Op 1 Mei 1914 werd hij tot ka pitein van speciale diensten bij dat re giment benoemd, om op 1 Januari 1916 bij het in den mobilisatietijd opgerich te munitiebureau to worden geplaatst Daar bleef hij werkzaam tot Juli 1919, toen hij belast werd met de afwikke ling van het spaarfonds der vreemde geïnterneerde militairen. Juli 1921 werd hij na liquidatie van dit spaarfonds we der als kapitein van speciale diensten bij zijn regiment teruggeplaatst. In de in dien tijd door den minister van oorlog benoemde commissie tot re organisatie van de afdeelingen 8 (mili taire administratie) en 9 (comptabili teit) werd hij als lid opgenomen. Het door deze commissie ingediende rapport gaf in overweging beide afdee lingen sarnen te voegen, met welk voor stel de minister van oorlog zich vcr- eenigdc. Op 1 Februari 1923 werd de kapitein Ringeling benoemd als waar- nemend-hoofd der gecombineerde afdee ling, waarna hij op 1 Mei, na zijn ont slag als kapitein en benoeming tot re serve-kapitein, benoemd werd tot refe rendaris, hoofd der afdeeling. 1 Mei 1924 werd hij benoemd tot reserve-majoor, 1 October 1926 tot reserve-luitcnant-ko- lonel en als zoodanig met ingang van 8 Mei 1930 eervol ontslagen. Na samenvoeging van do afdeelingen comptabiliteit van de toenmalige depar tementen van oorlog en marine werd hij op 1 Januari 1930 tot administrateur bevorderd. PSYCHOPAATH BREEKT IN EIBERGEN, 10 Sept. In den afgeloo- pen nacht is in een garage, behoorende aan de Rekkensche inrichtingen, door verbreking van een deur ingebroken. Een zespersoons auto is gestolen, bene vens 35 liter benzine uit een tank. Uit de kleermakerij heeft de inbreker zeven heerencostuums ontvreemd. Men vermoedt, dat de diefstal ge pleegd is door een oud-verpleegde van de psychopateninrichting te Oldenkotte, die gisteravond in do omgoving werd aangetroffen. SCHILDER VAN DERDE VERDIEPING GEVALLEN AMSTERDAM, 10 Sept. Vanmorgen is een schilder van de derde verdieping van een perceel aan de Zaandijkstraat gevallen. Mojt ernstige verwondingen is de man naar het Wilhclmina Gasthuis vervoerd. Verlenging voor den tijd van een jaar Ingediend is een wetsontwerp, waar bij wettelijke regeling wordt gegeven aan het Kon. besluit van 26 Juni 1937, waarbij de contingenteering van papier en papierwaren niet ingang van 1 Ju'I 1937 voor het tijdvak van één jaar is verlengd. 's Ministers ambtsvoorganger heeft in de memorie van antwoord van 14 Mei 1937 uitvoerig uiteengezet hoe de ont wikkeling van de Nederlandsohe pa pierindustrie in het afgeloopen jaar is geweest. Ofschoon de daarin uitgespro ken verwachting, als zop binnen afzion- baren tijd in de destijds beslaande zeer groote vraag naar papier een kentering optreden, door de feiten is bevestigd, kan evenwel worden geconstateerd, dat de toestand der papierindustrie over het algemeen bevredigend is. Dat de minister van meening is, dat het aanbeveling verdient dezen invoer beperkenden maatregel opnieuw voor den duur van een jaar te verlengen, vindt dan ook niet in de eerste plaats zijn oorzaak in een bij opheffing te ver wachten overmatigen invoer, doch in de aan een voortzetting verbonden han delspolitieke belangen. De artikelen, vallende onder deze contingenteering. behooren tot die, voor welke op grond van de Oslo conventie voor bepaalde landen alle gevraagde invoervergunningen wor den verleend. Daar tot deze landen enikele behooren, welke tot de voor naamste leveranciers van papier op de Nederlandsohe markt zijn te re kenen, bestaat er een ruime geje- genheid tot invoer. Derhalve zal do imporühandel van de voortzetting dezer contingenteering weinig be- lemmering ondervinden. Delftsch administrateur heeft zich schuldig gemaakt aan ver schillende delicten DELFT, 10 Sept. Een te Delft wo nende 35-jarige administrateur werd de zer dagen aangehouden wegens verduis tering van omstreeks 100.—, ten na deel© van een zijner klanten. Uit oen ingesteld onderzoek is thanB gebleken, dat de man nog meer op zijn geweten heeft. Drie jaar geleden had hij zich dik in de schuld gewerkt door hem toevertrouwde gelden te gebruiken. Om de gaten te stoppen bewoog hii een Delf tenaar hem 1750.te leenen, van welk bedrag slechts 600.is terugbetaald. Voorts heeft hij 300.van zijn klan ten gebruikt om zijn belasting ie bota- len. En tenslotte heeft hij op een val- sche^acto nog 1300.— aan gerestitueer de belastinggelden ontvangen en voor zich zelf gebruikt. De politie vermoedt, dat nog meer knoeierijen aan het licht zullen komen en heeft den man voor den Officier van Justitie te 's-Graven- hage geleid. NEDERLANDSOHE OORLOGS BODEMS OP REIS 's-GRAVENHAGE, 10 Sept. Gisteren is 1-I.Ms. „Johan Maurits van Nassau" vertrokken van Casa Blanca en H.Ms. „Jan van Brakcl" van Aberdeen. Handelsman, die in een trapgat viel, procedeert Wie draagt de schuld? AMSTERDAM, 10 Sept. Van- daag heeft voor de tweede kamer der rechtbank gediend de civiele zaak tusschen een handelsman eenerzijds en bouwmaatschappijen en de gemeente Amsterdam ander zijds. Het betreft hier, de questie van de onveilige trapportalen in de wonin gen aan de Willem de Zwijgerlaan en de Geuzenstraat in het woning complex »,Landlust" In sommige dier huizen bevindt zich een eigen aardige trappenbouw, die eenigc ma- len oorzaak van persoonlijke onge lukken is geweest. Een handelsman, de heer Cohen, heeft er in Januari 1935 een val gemaakt waarbij zijn elleboog versplinterde. De heer Cohen is een civiele actie begonnen om in het bezit van een scha deloosstelling te komen van 30.000.—. Zijn raadsman, mr. Alfred Levy, heeft de drie betrokkenen, n.l. de eigenares, d.i. het bouwbedrijf H. van Saane, de uitvoerster en exploitant, de N.V. Mij voor Modernen Woningbouw en tenslot te de gemeente Amsterdam gedag- vaard. Eischer is van oordeel, dat allo drie gedaagden aansprakelijk zijn. De ge meente zou schuld hebben, omdat bouw- en woningtoezicht de teekenin- gen heeft goedgekeurd en toestemming voor bewoning heeft gegeven. Mr, Levy beschreef den toestand in de huizen: met gaat, van de straat ko mend eerst een twaalf treden hooge trap op. die ingebouwd is in liet bouw complex en komt dan op een portaal, waaraan twee huisdeuren zijn gelegen. Tengevolge van den inbouw dringt het daglicht minder rijkelijk door in hel portaal. De bezoeker, drukt op den bel van de belétage. De deur wordt ge opend. De hoer Cohen, eischer in dit geding, wilde binnen stappen in de huisgang, doch viel zijdelings achter over langs een houten trap, die uit het sousterrain naar de huisgang leidt en rechthoekig daarop uitmondt. Voor dit onbeschermde trapgat vlak naast de deur wordt nergens gewaarschuwd. „Ik zou het op prijs stellen", aldus mr. Levy, wanneer do rechtbank dit huis eens zou willen bezoeken. U kunt u dan persoonlijk overtuigen van het dreigende gevaar. Het is mij niet duide lijk, waarom wij zulk een duur bouw en woningtoezicht hebben." De N.V. Saane is volgens mr. Levy herhaaldelijk gewaarschuwd, zoowel voor als na do ongelukken. Zij gaf ech ter geen gehoor aan de verzoeken om veranderingen aan te brengen. Na een uitvoerig juridisch betoog concludeerde mr. Levy tot toewijzing van de vordering. Mr. W. F, Schokking. optredende voor de N.V. bouwbedrijf H. van Saane, ontkende iedere aansprakelijkheid. PI. wees er. op, dat zijn clicnte noch eigena res is, noch geweest is van het bewuste huis, doch dit slechts in opdracht en voor rekening van een andere N.V. heeft gebouwd. De trap naar beneden heeft zooals dit voorgeschreven wordt leuningen. Het trapgat is echter niet afgesloten, daar, dit nergens staat voor geschreven. Ter plaatse is naar de moa ning van gedaagde ruim voldoende licht. Bij normale oplettendheid zullen geen ongelukken gebeuren. Eischer heeft waarschijnlijk de deur onvoldoen de opengeduwd. Do N.V. van Saane hoorde voor de eerste maal iets omtrent het ongeval, toen zij 11a April .1935 werd opgebeld door eischer, die zeido, dat hij in een perceel aan de Geuzenstraat was geval len, dat hij naar een advocaat was ge weest, dat hij een vordering tegen van Saane zou instellen, dat hij liever geen ruzie maakte en liever, een regeling wilde en dat hij de zaak er bij zou laten wanneer hij een opdracht van van Saane kreeg om alle ramen van hot blok tochtvrij te maken. De ramen tochtten echter niet en do heer Cohen kreeg geen opdracht. Mr» Schokking ontkende, dat eischer een schade heeft, zooals hij beweert. PI. ontkende, dat vóór hot ongeval om een voorziening was gevraagd. Bouw en woningtoezicht, waarmede gedaagde na het ongeluk overleg heeft gepleegd over eventueel te maken voorzieningen, was van mcening, dat do heer Cohen het ongeluk aan zichzelf te wijten heeft, 'Thans is voor onoplettende menschen een houten söhotje aangebracht. Met klem ontkende pl dat do constructie van hot trappenhuis groot gevaar ople verde voor ongelukken, zoodat de N.V. in geen enkel opzicht aansprakelijk is voor het ongeluk. Pl. concludeerde tot afwijzing der vordering. Mr. N. J. C. Kappeijne van de Coppel lo trad op voor de gemeente Amsterdam en besprak uitvoerig de gestelde on rechtmatige overheidsdaad, Mr. Kap- peyne voerde o.m. aan, dat z.i. de on rechtmatige overheidsdaad in de dag vaarding niet voldoende is gesteld. Pl. wees de aansprakelijkheid der gemeen te in dit geval van de hand. Voorts merkte 6pr. op, dat do constructie op zichzelf niet gevaarlijk is en dat eischer dit ongeluk aan zichzelf te wijten heeft, Na dit ongeluk heeft de gemeente de N.V. van Saane wel uitgenoodigd een schotje te plaatsen, doch daar kan niet uit worden geconcludeerd, dat dit eer der had moeten gebeuren en dat on zorgvuldig is opgetreden, Eischer ver geet n.l, dat het aanbrengen van dit schotje niet op eenig voorschrift der bouwordening steunt, doch alleen op een minnelijke regeling tusschen bouw en woningtoezicht en van Saane. Mr. Kappeyno wees de vordering van de hand. De rechtbank" zal later, .vonnis wijzeii. Gebruik van mout toegelaten Krentenbrood mag geurig worden gemaakt In het Broodbesluit, zooals dat bii Kon. besluit van 21 December 1925 werd afgekondigd, zijn wederom eenigo wij zigingen en aanvullingen gebracht, wel ke afgekondigd zijn in Stsbl. 855. Het volgende Is eraan ontleend: Voortaan mag brood, dat kennelijk mout of nioutextract bevat, worden aan geduid uls moutbrood. Aan de voorschriften, waaraan werk tuigen, gereedschappen enz., welke bij de bereiding van brood gebezigd wor den, moeten voldoen, is thans do bepa ling toegevoegd, dat géén werktuigen of gereedschappen gebezigd mogen wor den, welke ingesmeerd zijn met mino- rale cn/of niet als eet- cn drinkwaar ge bruikelijke oliën of vetten. In art. 8 werd tot nu toe gezegd, dat voor de bereiding van brood niet mug worden gebruik gemaakt van andere stoffen dan clo normale grondstoffen, tenzij met toestemming van do regee ring. Thans is hieraan toegevoegd, dat onder normale grondstoffen ook worden begrepen eenig mout of moutextract, oliën en vetten (uitgezonderd do niet als eet- en drinkwaar gebruikelijke, als mede mineraio) en glucoscstroop. Voor krentenbrood en rozijnenbrood mag bo vendien een geringe hoeveelheid spe cerijen, citroonolio en/of kaneclolio wor den gebruikt. Art. 8 sub c bepaalde, dat voor do be reiding van brood geen deeg mag wor den gebruikt, dat met de voeten is be werkt. Aan deze bepaling is nu toege voegd het voorschrift, dat evenmin ge bruik mag worden gemaakt van kleur stoffen, of van grondstoffen, die een kleurstof bevatten, welke daaraan niet eigen is. In afwijking hiervan mag voor de bereiding van krentenbrood, dat ten minste 20 pet. nan krenten, rozijnen en/of sukade bevat, worden gebruik ge maakt van een geringe hoeveelheid eenor onschadelijke plantaardige kleur stof. DE AFLOSBAARSTELLING VAN DE i% NED.-INDISCHE LEENINGEN 's-GRAVENHAGE, 10 September. I-Iet schijnt, dat de clausule in do pu blicatie betreffende de aflosbaarstelling van de 4Ned.-Indischo leeningen, lui dende: „de aflosbaarstelling wordt ge acht niet te hebben plaats gehad, in dien door buitengewone omstandighe den do uitgifte van do Ned.-Indische leoning 1937a niet mocht doorgaan", bij houders van voor conversie in aanmer king komende obligaties tot de vraag heeft aanleiding gegeven, of de uitslag van de inschrijving zou kunnen behoo ren tot do omstandigheden, die de af losbaarstolling niet zoudon doen door gaan. Wij vernemen hieromtrent van be voegde zijde, dat dozo clausulo geon en kel verband houdt met. den evcntucelen uitslag van de inschrijving op de nieu we leening, doch alleen slaat op than3 niet voorziene, inderdaad buitengewone omstandigheden. POLITIE TREEDT OP TEGEN BOOKMAKERS IJMUIDEN, 10 Sept. Bij dc gisteren in IJmuiden gehouden harddraverij is de politie opgetreden tegen de book makers, die in grooten getale op de baan aanwezig waren. Vijf personen, die gelegenheid gaven tot hazardspel, werden langs de baan aangehouden en naar het hoofdbureau van politie over gebracht. Vervolgens werd een inval ge daan in een café aan de Wijk-aan-Zee- scheweg, waar een bookmaker onder het oog van den caféhouder gelegen heid gaf tot deelneming aan het mijn en dijnspel. 0ndank6 de voorzorgsmaat regelen, welke genomen waren om een overval te beletten, slaagde een rijks veldwachter er in onopgemerkt tus schen do bezoekers to komen. Hij kon een aantal gokkers op heeterdaad be trappen. Een groote som gelds werd in beslag genomen, terwijl de bankhouder N. uit Schevcningen en later ook do caféhouder B. werden gearresteerd. VOOR RIJWIELEN GESLOTEN WEGEN Dc A. N. W. B. meldt, dat Geclep. Sta ten van Gelderland hebben besloten do voor bet algemeen rïjverkeer bestemde gedeelten van den weg Barneveld Voorthuizen, voor zooveel gelegen tus schen den overgang in den spoorweg Amersfoort—Apeldoorn cn den rijksweg te Voorthuizen, en van den weg Barne veldSchcrpenzcol tusschen den weg naar Achterveld in de gemeente Barne veld en den Nlouwedljk in de gemeonto Scherpenzeel, gesloten te verklaren voor het verkeer met rijwielen in beide rich tingen, omdat langs deze wegen een goed rijwielpad is gelegen. ONREGELMATIGHEDEN BIJ AF- BRAAK VAN EEN SPOORWEG NIEUWVEEN, 10 Sept. Naar wij vernemen, zijn ernstige onregelmatighe den aan het licht gekomen bij de af braak van den voormaligen spoorweg Alphen aan den Rijn—Uithoorn. Bij de politie van eenigo, langs deze lijn gele gen gemeenten, is een aanklacht inge diend tegen den kooper van partijen ma teriaal en zand, die zich belangrijk meer zou hebben lo geëigend dan waarop hij recht had. Het politic-onderzoek is op het oogenhlik in vollen gai.g en slrekt zich o.m. uit tot Amsterdam en Rotter dam, waarheen de verdwenen materia len zouden zijn vervoerd. DE INGESTORTE STEIGER TE DELFT Naar aanleiding van het in ons blad opgenomen bericht omtrent dc instorting van een steiger te Delft, waarin de naam van de Mij. „Nozema" gonoemd werd, verzoekt de directie van laatstgenoemde maatschappij mede te declen, dat het in dit bericht bedoelde werk .niet geschieat onder verantwoordelijkheid van dc „No zema", doch onder die van een zelfstan dig werkenden onderaannemer, Wilt Ge verlichting in den kortst mogelij ken tijd Wilt Ge dat benauwde gevoel, dat overmatige fluimen doen ophouden, pleeg dan geen verzuim door te wachten en Uw hoest te laten ontaarden in een of andere gevreesde kwaal. Nog zijn Uw organen ge zond, laat ze niet ziek worden door het met ziektekiemen beladen slijm. Weer op na tuurlijke wijze de ziekteaanval af. Zorg dot die taaie slijm die U het ademen bemoeilijkt, wordt verwijderd. Neem Abdijsiroop, die stopt den hoest, maakt Uw ademhalings organen gezond, geeft Uw borst de weer stand die deze noodig heeft en zal U weer vrij, ruim en diep doen ademhalen. UIT DE STAATSCOURANT Departement van defensie Bij Kon. Besluit van 7 September 1937 is: le. met ingang van 1 October 1937 aan den heer C. P. van Ginkel, op zijn verzoek, op do meest eervolle wijze ontslag verleend als secreta ris-generaal van het departement van defensie; 2o. aan voornoemden hoofdambtenaar H.Ms. dank be tuigd voor do vele en gewichtige diensten door hem gedurende een lange reeks van jaren aan don lan de bewezen. Onderscheiding Bij K.B. van 8 September is aan G. Alers, voorzitter van bet bestuur van dc Nederduitsch Hervormde Zondags school „Noordmolcn" te Schiedam, ver leend de eere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in Goud. Registratie en domeinen Bij beschikking van den minister van financiën is de ontvanger der registra tie on domeinen M. Knol verplaatst van het kantoor Druten naar het kantoor Eist. Is do ontvanger der registratie en do meinen C. A. van Mcnsch verplaatst van het kantoor Alphen aan den Rijn naar het kantoor der registratieien suc cessie te Zaandam, do ontvanger der registratie en domeinen J. II. Lever, van het kantoor Harderwijk naar hot kan* toor Culemborg en de ontvanger der re-; gistratie en domeinen A. J. Meijer ink van het kantoor Beetsterzwaag naar het kantoor Waalwijk. 16 de ontvanger dor directe belastin gen, enz. J. C. Hofman verplaatst van de inspectie der directe belastingen te Amsterdam naar dc inspectie der in voerrechten en accijnzen te Oldenzaal en de ontvanger der directe belastin gen, enz. J. I-I. van der Borght van de inspectie der directe belastingen te Haarlem naar de inspectie der invoer rechten en accijnzen te Dordrecht. Is do ontvanger der registratie en do meinon G. N. Nelcmans verplaatst van het kantoor Bergen op Zoom naar het kantoor Hulst. Onderwijs Bij K.B. van 7 September 1937 is be noemd tot lid van het college van cu ratoren der Technische Hoogeschool te Delft: Jhr. mr. A, C. D. de Graeff, oud minister van buitenlandsche zaken te 's-Gravenhagc. RADIO-NACHTVORSTEN- BERICHTEN 's-GRAVENHAGE, 10 Sept. Aan be langhebbenden wordt medegedeeld, dat van 11 September 1937 tot nadere aan kondiging nachtvorstverwachtingen ra- diotelcfonisch zullen worden geseind door hot station van het Koninklijk Ne derlandsch Meteorologisch Instituut to De Bilt. Deze berichten worden uitgezonden op do golflengte 1420 meter te 15.45 en 21.00 uur Nederlandschen zomertijd (in hot laatste geval na het gewono avondweor- bericht), op Zondagen alleen te 21 uur Nederlandschen zomertijd na het go- wono avondweerbericht. Van 3 October af geschiedt de uitzen ding op werkdagen te 15.45 en 19,55 uur Nederlandschen tijd (in het laatste ge val na het gewone avondweerbcricht), op Zondagen alleen te 19.55 uur Neder landschen tijd na het gewono avond- weerbericht. „Ik heb den nieuwen Europee- schen kampioen zwaar gewicht-boksen gevraagd ol hij een Hink pak slaag van me wou hebben!" „En wat zei hij daarop?" „Ik heb het hem per telefoon ge zegd!" (,JPolitikcn")

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5