LAATSTE BERICHTEN CHINEEZEN TREKKEN TERUG Duikboot zou tot zinken zijn gebracht Scheldemusch vernield Kagchelland kampioen Cholera onder de Japansche troepen Het accoord van Nyon TWEE VLIEGTUIGEN VERONGELUKT Verduistering van f 5000 aan effecten Een gevaarlijke liefhebberij AANVAL OP EEN BRITSCH SCHIP MEJ. LE ROY HEEFT AANLEG Grooten prijs van Italië Het jollenkampioenschap van Nederland STERRIT NAAR ROTTERDAM Ned. Elftal volgend jaar tegen Engeland? WALS WINT ACHTER DEN MOTOR Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 13 SEPTEMBER 1937 Zij concentreeren een groote legermacht op de tweede verdedigingslinie SJANGHAI, 13 Sept. (Domei). De Chineesche troepen zijn he denmorgen, zoowel aan het Noor delijk als aan het Oostelijk front van Sjanghai, begonnen terug te trekken De Japanneezen, die alle punten van beteekenis aan het Noordelijke front bezet hebben, wisten de 50.000 man Chineesche troepen over een oppervlakte van 36 vierk. km. bijna te omsin gelen. Voorts meldt Reuter, dat de Chinee- zen veel troepen concentreeren te Kiangwan teneinde zich te kunnen ver dedigen tegen een Japanschen aanval uit Jangtsjeny en Jangtsepoe, Men verklaart, dat, de cholera onder de Japansche troepen te Pausjan zich uitbreidt Reed6 hebben zich meer dan 200 gevallen voorgedaan. Naar ITavas uit Tokio meldt, is een Japansch detachement in de Bias-baai bij Kanton aan land gezet. Roosevelt bekort zijn vacantie President Roosevelt heeft besloten zijn vacantie met 24 uur te bekorten wegens „de toenemende vrees voor oor log in Europa en het Verre Oosten", aldus werd Zondag medegedeeld. Het besluit van den president om reeds Dinsdagmorgen in plaats van Woens dag van Hydepark naar Washington terug te keeren, zooals eerst was vast gesteld, werd in Hydepark bekend, na dat hij een bespreking had gehad met Norman H. Davis en James A. Moffett Men verwacht, dat Roosevelt spoedig na zijn terugkeer in de hoofdstad een on derhoud zal hebben met den minister van buitenlandsche zaken, Cordell Huil. De wijziging der plannen van den pre sident volgt op zijn Zaterdag afgelegde verklaring, dat de regeering alles in het werk zal stellen om Amerika buiten een oorlog te houden. De aanslag op den Brit- schen ambassadeur Nitsji-Nitsji meldt, dat de Japansche Vlootautoriteiten te Sjanghai baar on derzoek naar het incident, waarbij de Britsche ambassadeur. Knatchbull Hu- gessen, gewond werd, hebben voltooid. Het verslag der autoriteiten wordt thans bestudeerd door de ministeries van marine en buitenlandsche zaken, die een gemeenschappelijke vergadering hebben gehouden ter voorbereiding van bet antwoord aan Engeland. Het resul- toat dezer conferentie, die drie uur duurde, is niet bekend geworden. De Nitsji-Nitsji verneemt echter, dat het onderzoek te Sjanghai geen verantwoor delijkheid der Japansche vliegers aan het licht heeft gebracht. Het blad verwacht dus. dat aan de aanbieding van het 'Japansche antwoord diplomatieke en politieke besprekingen zullen vooraf gaan, omdat Japan het incident zeker vriendschappelijk vvenscht te regelen. Morgen zullen de Brilsclie zaakgelas tigde in China, Howe, de militaire atta ché en de financieele raadsheer der ambassade zich naar Nanking begeven langs denzelfden weg, dien de ambas sadeur heeft genomen, toen hij werd aangevallen. De Britsche kleuren zijn op hun auto geschiderd. Effectieven worden steeds grooter Reuter meldt uit Peiping, dat met bet oog op den Japanschen inval in Sjansi de buitenlandsche zende lingen den raad hebben gekregen zich naar Hankau te begeven. De Japansche effectieven in Noord-Ohina worden thans op 200.000 man geschat, waarbij dan niet het Kwantoeng-leger wordt ge rekend. De Chineesche effectieven zouden, met inbegrip van de jongste toevoeging der 100.000 communisten, bijna 500.000 man sterk zijn. Do communistische troepen concentree ren zioh in Noord-Sjensi en Soeiyoean. Universiteiten verwoest Naar Reuter uit Nanking seint, heb ben de centrale rijksuniversiteit en an dere hoogescholen in een telegram aan den Volkenbond medegedeeld, dat ten gevolge van de Japansche bombarde menten vijf universiteiten verwoest zijn. Te Nanking is een Chineesche com muniqué gepubliceerd, waarin wordt be vestigd, dat Matsjang door de Chinee sche troepen is ontruimd. De troepen bevinden zich thans op tien mijl ten Noorden van Tsjangtsjoe. Chineesche verliezen Japansche militaire deskundigen zijn van meening, dat de Chineezen sedert het begin der vijandelijkheden iQ Sjanghai 30.000 man aan dooden en 20.000 man aan gewonden hebben ver loren. De Nitsji-Nitsji meldt, dat Zater dag drie Japansche eenhtden zijn ont scheept in een niet genoemde Chinee sche kustplaats. De terugtocht van het Chineesch e 29ste leger zou tot een déb&cle zijn geworden: het grootste deel der wapens ging verloren. Het Chineesche Nieuwsagentschap Central News verneemt uit Taiyoean, dat bij Tatoeng (Noord-Sjansi een hevig gevecht wordt geleverd. Een bataljon Chineesche troepen werd vernietigd, doe hintusschen aangekomen Chinee sche versterkingen houden stand. Aan elk der beide zijden moeten 2000 dooden en gewonden te betreuren zijn. Japansche oorlogssche pen zouden zijn getroffen Chineesche vliegtuigbestuurders, die gisteravond een raid hebben onder nomen boven de bij Sjanghai liggende Japansche oorlogsschepen, hebben ge meld, dat minstens vijf dezer oorlogs schepen, onder welke twee kruisers, door hun bommen getroffen zijn. Door Turkije reeds goedge keurd. Italië heeft nog geen beslissing genomen ANKARA, 13 Sept. (Reuter). Na een belangrijke kabinetszitting, die vanmor gen is gehouden, heeft de Turksche minister van buitenlandsche zaken de mededeeling gezonden aan de mogend heden, die aan het pact van Nyon deel nemen. dat Turkije reeds maatregelen heeft genomen om zijn doel ten uitvoer te leggen. Het kabinet heeft verder mi nister Roestoe Aras gemachtigd het ac coord te onderteekenen. Nief-oficieele waarnemers gelooven thans, dat Italië het pact van Nyon zal aanvaarden als een basis voor bespre kingen in de Londenscho commissie van niet-inmenging, ofschoon officieele krin gen zich er niet over uitlaten. Men go- looft dan ook. dat Italië nog geen be slissing genomen heeft. Een aantal dooden te betreuren PRAAG, 13 Sept. (Havas). Een Duitsch vliegtuig, dat den dienst onder houdt tusschen Gleiwitz en Breslau, is in den mist boven Tsjechisch grondgebied uit den koers geraakt. Het kwam tegen tegen een boom terecht en is bij Frei- wart Supikovince (Saubsdorf) veronge lukt. De bestuurder kwam om het leven. Een passagier werd ernstig gewond Twee andere passagiers hadden de te genwoordigheid van geest uit het toestel te springen. Deze beide personen wer den slechts licht gewond. Zaterdagmiddag is een militair vlieg tuig, dat was opgestegen van het vlieg veld Thomaby in Yorkshire, tegen den grond te pletter geslagen bij Delmont- Hill, als gevolg van den mist. De vier inzittenden vonden hierbij den dood. BINNENLAND s-GRAVENHAGE. 13 September. Hedenochtend arresteerde de Haaescho politie den metselaar K. S. die ver dacht wordt van verduistering van ef fecten ter waarde van f 5000. De arrestant is on het hoofdbureau ingesloten. 's-GRAVENHAGE, 13 Sept. De 16- jarige A. G., uit de Jacob Marisstraat kreeg Zondagavond om half 10 in de Waldorpstraat, nabij de viaduct aan 1 Vaillantlaan, een kogeltje in het oog. Ter plaatse waren 3 jongens met wind buksen gewapend aan het schieten op lantaarnpalen. ITct slachtoffer is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd, waar hot kogeltje verwijderd is. De dokter achtte het mogelijk, dat het kogeltje van een katapult afkomstig was. Van het ziekenhuis Zuidwal i3 de patient naar het ooglijdersgesticht aan de Laan van Meerdervoort vervoerd, waar hij ter behandeling is opgenomen Zijn toestand is niet gevaarlijk, maar hij kan nog niet worden gehoord. De politie hoeft de schutters nog niet gevonden. De bestuurster, mevrouw Kessler uit Wassenaar ongedeerd RIJSWIJK, 13 Sept. De „Schelde musch", het sierlijke toestelletje, dat al geruimen tijd in de hangar op Ypen- burg geplaatst Is en waar de „gebre- veteerden" af en toe mee de lucht in gaan, is gistermiddag naar beneden gestort en geheel vernield in de onmid dellijke omgeving van het vliegveld neergekomen. De bestuurster, mevrouw Kessler uit Wassenaar, kwam er goed af. Zij kreeg slechts een metaalsplinter in één van haar beenen, welke de dokter er gauw uit had gehaald. Mevrouw Kessler had slechts een half uur boven het veld gekruist toen het ongeval plaats vond, Het toestel stortte neer op ongeveer 600 M. in Z.O. richting van den ter- reinhoek en plantte de neus in den grond. De val werd gebroken door een van de vleugels, die plat op den grond sloeg. Daaraan dankt de bestuurster vermoedelijk haar redding. De assistent-havenmeester, de heer D. L. Asjes, zag het ongeval gebeuren en was spoedig ter plaatse om mevrouw Kessler te bevrijden. In opdracht van den directeur van den Luchtvaartdienst stelde de heer De Winter, .inspecteur van dien dienst een vooronderzoek in. Het rapport zal, zooal6 gebruikelijk, aan den raad voor do luchtvaart worden uitgebracht. Geen belligerentenrechten toe gekend aan de beide Spaansche partijen LONDEN, 13 Sept. (Reuter). - Volgens een bericht uit Valencia is voor de kust bij Cartagena een onbekende duikboot waargeno men. Kustbatterijen openden het vuur, terwijl ook motorschepen den strijd met de duikboot aan bonden. Vervolgens zag men breede oliesporen op het water, hetgeen er op zou wijzen, dat de duikboot gezonken was. Aan dit bericht wordt toegevoegd, dat de marine-autoriteiten een onderzoek door middel van duikers instellen om overtuigende bewijzen te kunnen leveren. Kort nadat uit Palma de Mallorca werd gemeld, dat de tot de vloot van Franco behoorende kruiser Canarias ter hoogte van Algiers het tankschip Romford, dat de Britsche vlag voert en op weg was naar een Spaansche regee- ringshaven, had gepraaid en naar Ceuta opgebracht, is het bericht binnenge komen. dat de rechtscbe autoriteiten het schip, dat zich thans op weg naar Engeland bevindt, weer hebben vrijge laten. De ree'dprs sag cffi gfanfirïdge die Za» terdag met 1000 Spaansche vluchtelin gen te La Rochelle is aangekomen, deelen mede. dat het schip buiten de haven van Gij on is gebombardeerd, zoo dat het schip de hulp van patrouille rende Britsche oorlogsschepen moest inroepen. In een latere verklaring ten aanzien van het te Nyon bereikte accoord wordt duidelijk te kennen gegeven, dat de deelnemende landen niet aan één der beide partijen in Spanje de bevoegdheid willen verleenen tot het uitoefenen van het recht van oorlogvoerende mogend heid. Geen enkele duikboot der deelnemen de regeeringen zal in zee steken, tenzij vergezeld van een aan de oppervlakte varend schip, behalve in bepaalde na der aan te wijzen zónes voor het hou den van oefeningen. Het resultaat van de conferentie te Nyon is door de Duitsche pers met gereserveerdheid ontvangen. De bladen leggen er den nadruk op, dat Sovjet- Rusland niet aan de bewaking zal deel nemen. De Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft: Men zou bij het begin der conferentie niet geloofd hebben, dat Rusland van de controle zou worden uitgesloten. Het is zeker niet gemakkelijk geweest Rus land er buiten te houden, nadat men het op de conferentie van Montreux dwaas genoeg de Dardanellen heeft ge opend Volgens de Berliner Boersenzeitung is de uitsluiting van Rusland wellicht te danken aan Engeland, dat de bandeu met Berlijn en Rome niet wenscht te verbreken Het Berliner Tageblatt schrijft, dat de oplossing een geweldige concentratie van vlootkrachten in de Middellandsche zee medebrengt, een toestand die een vorigen keer. tot ernstige spanningen (heeft geleid. SPORT EN SPEI. Zij wordt door mevrouw Braun getraind 's-GRAVENHAGE, 13 September Poppy le Roy, het veelbelovende, jonge Indische zwemstertje, dat thans in Nederland is komen wo nen, heeft Zaterdagmiddag onder leiding van Mevrouw Braun in het Bosbad te 's-Gravenhage gezwom men. Naar men weet woont Poppy te Bre da en is daar lid geworden van de zwemvereeniging „De Baronie". De trainingsmogclijkheden zijn daar ech ter nogal beperkt en daarom is zij van middag met een stel clubleden naar den Haag getogen m eens te verne men wal Mevrouw Braun ervan dacht. Ook wij wilden het oordeel van me vrouw Braun wel eens weten en na de training was daar even gelegenheid voor. „Zij hoeft een buitengewoon goede „glijing" door het water", zei mevrouw Braun, waarmee we precies begrepen, wat zij bedoelde. „Maar natuurlijk moet er heel wat bijgeschaafd worden. Dat is meestal het geval met de Indi sche zwemsters, die heel wat fouten in hun slagen hebben. Maar het is merk waardig, hoe gauw Poppy de goede be wegingen aanneemt, ze heeft daar een buitengewoon goed gevoel voor. Voor- loopig komt ze eenmaal per week in den Haag in het Bosbad trainen en dan geef ik haar dingen op, die ze in Breda moet oefenen. Op het oogenblik heeft ze het natuurlijk erg druk met haar schoolwerk, omdat ze van de In dische op de Hollandsche school komt. Later, als zo hier bijgewerkt is, zullen we tweemaal per week gaan trainen. In de Keretvacantie komt ze hier in den Haag logeeren en dan kunnen wo natuurlijk een stuk opschieten. Het is gelukkig, dat haar vader ook zoo en thousiast voor do zwemmerij is en er fiink achterheen zit, dat ze geregeld oefent. Ik train Poppy op het oogen blik alleen maar op de borstcrawl en den rugslag. Welke afstanden we ne men, dat zullen we later weieens zien, eerst, moet de slag perfect zijn. Op de wedstrijden van Z. I. A. N. op 5 October as. laat ik haar op do 100 meter borstcrawl meezwemmen en we merken dan wel hoe het gaat. Veertien dagen later is er een zwemfeest van de Baronie en daar komt zé natuurlijk ook uit". „Hoo gaat het met do andere zwem sters en zwemmers in den Haag?" in formeerden wij terloops. „Heeft u al toekomstige sterren ontdekt?" „Daar kan ik nu nog niets van zeg gen", gaf mevrouw Braun hierop ten antwoord „De Hagenaars zijn zoo an ders dan de Rotterdammers. Ze den ken hier, dat je met tweemaal in de week zwemmen er wel komt en ik moet ze eerst eens aan het verstand bren gen, dat dat te weinig is. In Rotter dam liggen ze eiken dag in het water, maar dat komt hier ook wel, daar zorg ik wel voor". Aan d:e laatste woorden twijfeldsn wc geen oogenbük, MILAAN, 13 Sept (A.N.P.) Tien duizend toeschouwers woonden giste ren de motorraces om den Grooten Prijs .an Italië bij, welke wedstrijden op de Monzabaan over 30 ronden, dat zijn 300 K.M, werden gehouden. De uitslagen zijn; 250 cc.-klasse: 1. Pagani (Italië) met Guzzi tijd 2 uur 5 min. 22 sec., gem. uursnelheid 143,578 km. 2. Tenni (Italië) met Guzzi 2 uur 5 min. 22,2 sec. Met 2 ronden achterstand: 3. Kluge (Duitschland) met D.K.WS 4. Winkler (Duitschland) met D.K.W* 350 cc.-klasse: 1. Mellors (Engeland) met Velocette tijd 2 uur 6 min. 3,2 sec. gem. uursnel heid 142,796 km., 2. Hamelehle (Duitsch land) met Norton 2 uur 6 min. 7,6 sec., 3. Loyer (Frankrijk) met Velocette 2 uur 8 min. 1,S sec. 4. Thomas (Enge land met Velocette 2 uur 9 min. 4,6 sec. In de 500 cc. klasse won de Italiaan Albrighetti met Gilera in den nieuwen recordtijd van 1 uur 46 min. 29,4 sec. d.w.z. een gemiddelde uursnelheid van 169,029 km. Gall reed een ronde met een gem. uursnelheid van 177,2 km., doch Albrighetti verbeterde dit ronderecord nog en bracht het op 177,34 km. De snelheidstrophy werd door Italië met Sandri, Pagani, Tenni en Albrig hetti met succes verdedigd tegen Duitschland, dat met Kluge, Fleisch- man,, Richnow en Gall was verschenen. De uitslag in de 500 cc.-klasse was: 1. Albrighetti (Italië) met Gilera 1 uur 46 min. 29,4 sec. gem. uursnelheid 169,029 km. nieuw record. 2. Tenni (Italië) met Guzzi 1 uur 46 min. 47,6 sec. 3. Sandri (Italië) met Guzzi 1 uur 47 min. 37,4 sec. 4. Gall (Duitschland) met B.M.W, 1 uur 48 min. 40,4 sec. 5. St. Woods (Ierland) mot Guzzi 1 uur 48 min. 47 sec. Met 1 ronde achterstand: 6. Ley (Duitschland) met B.M.W. Met twee ronden achterstand: Serafini (Italië) met Bianchi. JKVR. SCHIMMELPENNINCK VAN DER OYE NAAR JAPAN 's-GRAVENHAGE, 13 September. Naar wij vernomen zal Freule Schim- melpenninck van der Oye dezen win ter een bezoek brengen aan Japan. Hoewel zij niet speciaal met het oog op rle Olvmpische spelen-1940 deze reis maakt, zal zij toch aan verschillende internationale ski-wedstrijden in Japan deelnemen, waardoor, wanneer de Win terspelen in 1940 daar zullen worden gehouden, zij met het terrein eenigszins bekend zal zijn* ZEILEN WARMOND, 13 Sept. Bij zeer 6lecht weer het regende en het waaide hard zijn Zaterdagmid dag op de Kagerplassen de wedstrij den begonnen om het kampioen schap van Nederland in de stan- daardjollen. De wind was aanvan kelijk noordelijk, ruimde later iets, zoodat moest worden gekruist van den start naar het Zweiland en van de Norremeer naar den Dieperpoel, hoewel de boeien op het Zweiland en de Norremeer niet behoefden te worden gerond. In de eerste race ging het aanvan kelijk tusschen Van Helvert en Kagchel land en van dien strijd maakte Van Brummelen gebruik om steeds meer naar voren te komen. Op den Diepor- poel was hij tweede en ten slotte won hij de race voor den wind, dank zij het feit, dat hij niet gereefd had. De uitslag was: 1 D. J. van Brumme len, 2 D. J. M. Kagchelland, 3 Th. van Helvert. In de tweede race heeft ook Van Brummelen 6teeds aan den kop gele gen, hoewel ernstig bedreigd door Van Lijnen Noomen en Van der Valk. Pas op de laatste meters voor de finish werd de Rotterdammer gepasseerd en de uitslag werd: 1 Van der Valk, 2 Van Lijnen Noomen, 3 Van Brummelen. Deze uitslag kan worden gewijzigd, door protesten tegen Van der Valk en Van Lijnen Noomen. In de derde race, laat op den middag, startte Kagchelland het best. Hij nam direct de leiding en werd op do eerste plaats slechts even bedreigd door Van Helvert. De uitslag werd: 1 Kagchel land, 2 Van Helvert, 3 Van Vliet, 4 Van der Stadt, 5 Van Brummelen. De tweede dag Op den tweeden dag van de wedstrij den om het nationale jollenkampioen schap was het weer, vergeleken bij den Zaterdag, aardig opgeknapt. Er was soms even een zonnetje en er woel een mooi Noordelijk briesje met een snel heid van ongeveer 8 M. per seconde. Van Lijnen Noomen begon slecht, want hij sloeg om, toen zijn 6choot ach ter een stijger bleef haken. Van Helvert startte het best, nam direct de leiding en liep ver van de rest van het veld weg. De uitslag van de eerste race van Zondag, de vierde in totaal, was: Ij Th. van Helvert, 21 E. G. v. 3. Stadt, 3 J. N. Karreman, 4 D. J, M. Kagchelland, 5 W. Daniels, 6 A. H. van Vliet, 7 D. J, van Brummelen, 8 W. van der iValk. Tengevolge van de protesten In <3e I tweede race, worden ,Van der Valk en Van Lijnen Noomen uitgesloten, waar door Van Brummelen als derde nu eer ste werd en aan zijn tweede overwin ning kwam. De vijfde r^ce gaf een aardigen strijd tusschen Van Helvert en Kagchelland, waarbij de Leidenaar de fout maakte van zijn tegenstander los te laten, De uitslag wa6: 1 Kagchelland, 2 Van Helvert, 3 v.'d. Stadt, 4 Karreman. 5 Van Brumme len, 6 Van Lijnen Noomen, 7 Van der Valk, 8 Van Vliet, 9 Daniels. De zesde race bracht ten slotte de beslissing. Kagchelland nam van den start af de leiding en hoewel hij eerst door Karreman, later door van der Valk werd bedreigd, kwam hij voor de derde maal als eerste binnen, waardoor hij beslag legde op den kampioenstitel. De uitslag van de laatste race was: 1 Kagchelland, 2 Van der Valk, 3 Kar reman, 4 Van Vliet, 5 Van Lijnen Noo men, 6 Van Brummelen, 7 Van Helvert, 8 Daniels; v, d. Stadt opgegeven. MOTORSPOK I Huldiging van het zesdagen-team ROTTERDAM, 13 Sept. De Ko ninklijke Nederlandsche Motorwiol rijdersvereeniging heeft gisteren een nationalen plaquette-sterrit naai Rotterdam georganiseerd, een bij eenkomst welko was gedacht als huldiging van het Nederlandsche zesdagen team Van Hamersveld— Bakker SchutMoejes, dat, zooals men zich herinneren zal, dit jaar de „Silver Vase" in Wales wist te winnen. Te twee uur opende de algemeen voorzitter van de K.N.M.V. mr. M. G A. van Geldorp Moddens do reünie. Het was spr. een vreugde te kunnen consta- teeren, dat zooveel deelnemers aanwe zig waren. In het bijzonder heette spr, do Zilve ren Vaas-rijders welkom, dio de Hol landsche kleuren in het buitenland heb ben hooggehouclon. Hierna volgde de officieele huldiging van het Nedorlandscho Silver-Vase team, bostaande uit de hoeren Van Ha mersveld, Bakker Schut en Moejes. Do heer G. A. van Twist, sport-presi- dent van de K.N.M.V., heeft daarbij de winnaars en de andere zesdagen-rijders toegesproken en hun uit naam van mo torrijdend Nederland hnldc gebracht en vervolgons aan alle rijders dor F. I. C. M. medailles uitgereikt. Hierna kreeg de voorzitter van hel provinciaal bestuur van Utrecht, de heer Van Dijk, het woord, die als blijk van hulde een marmeren gedenkplaat aanbood, vervaardigd door den heer J. van der Voorn, welke zal worden aan gebracht in do vestibule van het secre tariaat van de K.N.M.V. en waarin de namen van de teams, dio In 1031 en 1937 de Silver Vase hebben veroverd voor ons land, gebeiteld staan. Do heer Bruinsma, voorzitter van het provinciaal bestuur van Noord-Holland, heeft vervolgens hartelijke woorden ge richt tot de echtgenooton van de rijders en haar een bloemenhulde overhan digd. De heer Bakker Schut dankte namens het team met enkele korte woorden. De uitslagen van de sterrit waren: Grootste aantal deelnemers: 1 Haag- scho M. C. 33 leden. Grootste afstand afgelegd met geza menlijke deelnemers: Motorclub Am- stelstad, A'dam. Winnaars individueelcn rit: 1. R. G. A. Hermans te Vogelwaarde, 2. mej. J. Rederstal te Arnhem, 3. mej. J* Kippers te Hengelo. WIELRENNEN Van de zijde van den Engelschen Voetbalbond verneemt Het Volk, dat zeer waarschijnlijk volgend jaar het Nederlandsch elftal zal worden uit- genoodigd om te Londen tegen En geland te komen spelen. Bij nadere informatie is ons gebleken, dat er inderdaad besprekingen worden gevoerd, maar dat momenteel nog niets met zekerheid is te zeggen. (Sportred. U. D.) ENGELSCHE LEAGUE LONDEN, 12 September (A.N.P). De uitslagen van de in de Engeische league gespeelde voetbalwedstrijden luidden: Eerste afdeeling Charlton AthleticWe6t Bromwich Albion 31 ChelseaBirmingham 2—0 Everton—Brentford 3—0 Grimsby TownLeeds United 11 Huddersfield TownBolton Wanderers 10 Leicester CityArsenal 1—1 PortsmouthMiddlesbrough 02 Preston North End—Liverpool 41 Stoke City—Derby County 8—1 SunderlandManchester City 31 Wolverhampton Wanderers- Blackpool 1—0 De Heus tweede in de omnium voor nieuwelingen HILVERSUM, 13 Sept. Gistermiddag zijn op de wielerbaan te Hilversum wed strijden gehouden, waarvan het hoofd nummer, een wedstrijd achter motoren, werd gewonnen door Wals, De uitslagen luidden: Omnium voor amateurs: 1. Van Gelder 4 pnt., 2. Abeleven 6 p., 3. Koopman 9 pnt. Wedstrijd voor nieuwelingen: 1. Timmermans, 20 ronden in 7 min. 35.4 sec.; 2. ,Van Hekken. Wedstrijd achter motoren: eerste rit over ,15 K.M.: 1. Wals, 14 min. 45.8 sec.; 2. Loskamp op 200 meter; 3. van der Wulp op 350 meter; 4. de Graaf op 1400 meter. Tweede rit over 20 K.M.: 1. Wals, 19 min. 26.2 sec.; 2. Loskamp op 15 meter; 3. van der Wulp op 200 meter; 4. de Graaf op 1700 meter. Derde rit over 25 K.M.: 1 Loskamp 22 min. 41 sec.; 2. Wals op 240 meter; 3. van der Wulp op 1200 meter; 4. de Graaf op 1700 meter. Totaaluitslag: 1 Wals 4 pnt., 2 Los kamp 5 pnt., 3 Van der Wulp 9 pnt., 4 de Graaf 12 pnt. Omnium voor nieuwelingen: 1 Bos 3 pnt., 2 de Heus 4 pnt., 3 de Geer 6 pnt. Afvalwedstrijd voor nieuwelingen: 1. Timmermans, 2 Jansen, 3. Van der Pol. COGAN WINT DEN WEGWEDSTRIJD TEGEN HORLOGE PARIJS, 13 Sept. (A.N.P.). Giste ren is do wegwedstrijd over 142 K.M. van Saint Cyr naar de Buffalo-baan te Parijs verredon, welke als wedstrijd te gen het horloge georganiseerd was door „Paris Soir". De Franschman Cogan, die het vorig jaar tweede was geworden achter Magne werd thans eerste in den tijd van drie uur 43 min., 30 sec. Onze landgenoot Schulte, die zijn debuut maakte als beroepsrenner reed een uitstekende koers. Hij kon in dezen rit zijn uithoudingsvermogen demon- streeren, hij kon bewijzen, dat hij tot de sterkste z.g. treinloopers behoort. De Amsterdammer bezette een zeer eervolle vierde plaats met een tijd van 3 uur 46 min. 57 sec. MATCH EUWEALJECHIN AMSTERDAM, 13 September. Naar Aljechin-comité deelt ons mede, dat thans ook de juiste plaatsen zijn vast gesteld voor de twee partijen, waar voor wij op 9 September „buiten" ver meldden. Deze zijn: 20 November 1937 te Eindhoven en 27 November 1937 te Delft,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 3