HERDENKING VAN HET 20-JARIG BESTAAN Ds. A. M. Donner overleden Duivensport VIERJAREN PLAN Nieuwe stadsbus in dienst Reorganisatie van het M.O. r~ ~N Openluchttheater Birkhoven Arbeidzaam leven afgesloten STADSBERICHTEN Afscheid overste van Stockum 2 Tientallen gevormd ...Zoo'n keuze vindt U alleen bij Allereerst op Ringlijn Tj E Amersfoortsche busdienst, die reeds vanaf 1930 de lijnen in onze stad onderhoudt, heeft momen teel een schitterende nieuwe Merce des-Benz aangeschaft. Hedenmorgen waren wij in de gelegenheid eens na der met dezen wagen kennis te ma ken. Am. Damvereeniging ZILVEREN JUBILEUM HANDELSSCHOOL 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 14 SEPTEMBER 1937 Amersfoortsche Handelsavondschool 0 De heer G. J. Buys had grooten invloed op de inrichting van voortgezet onderwijs T" OT de mannen, die een grooten invloed hebben uitgeoefeid op de inrichting van het voortgeiet on derwijs in deze Gemeente, beïüort on getwijfeld ook de heer G. JBuys. De heer Buys was tot 1912 direc teur der gemeentelijke H.B.S. met 5-J. c. alhier, hij was een man van breed initiatief en met verziendei blik, een man, die in velerlei opzicht zijn tijd ver vooruit was, en daardoor tijdens zijn welbesteed leven vack niet begre pen is en nog vaker is miskend. Bij zijn overlijden is de heer Buys terecht geprezen als d! man, die den stoot gegeven heeft t)t de oprichting van de AmersfoorSche Ambachts school en de fndustie- en Huishoud school. Ook wat het Hatdelsonderwijs aan gaat, heeft deze nan groote verdien sten In het najaar ^n 190S ontvouwde hij een plan aan B. m W. tot reorganisatie van het M.O. hiir ter stede, waarhij de gemeentelijke HB.S., waarvan het aan tal leerlingen <e 400 naderde, en waar van de kosten gmgen boven de finan- cieele draagkiflcht van Amersfoort, dat toen een proinciestadje was van onge veer 22000 iiwoners, aan het Rijk zou worden overgedragen. Daarnaast zou dan de genten te stichten: a. een Haidelsdagschool met 4-jarigen cursus; b. een IRndelsavondschool met 3-jari- gen cursis, waaraan verbonden een voorbereilende afdeeling van 2 jaar. De Hendelsdagschool kwam in Sep tember '912 dank zij het werk van de Vereenifing „Handelsschool voor Amers foort ei Omstreken" tot stand. In d- behoefte aan avondonderwijs op econonischen grondslag ten bate van de mateteel minder bevoorrechten, die overiag werken op bureau, op kantoor, in nagazijn of winkel, onderwijs dat in verland staat met de dagtaak, dat eigen eisten heeft, met een zelfstandig rlidac- tish beginsel en met. een eigen metho- dik, zou eerst later voorzien worden. In den loop van het jaar 1915 werd dor mij een voorstel tot oprichtiig «ener 3-jarige Handelsavondschool bij iet Bestuur van bovengenoemde Ver eeniging ingediend, dat met volle in stemming werd ontvangen. Zoowel het Gemeentebestuur van Amersfoort, als de Provinciale Staten van Utrecht werden aanstonds bereid gevonden de oprichting eener Handels avondschool met ingang van 1 Januari 1917 financieel te steunen. Met het oog op de bijzondere omstan digheden, waarin we toen leefden we zaten immers nog midden in dpn Wereldoorlog vond de Regecring ech ter geen vrijheid ten behoeve van de ontworpen Avondschool de daarvoor aangevraagde Rijkssubsidie op de Staatsbegrooting 1917 te zetten. Daarmede was de zaak voorloopig althans van de baan. In den loop van 1917 bleek evenwel de behoefte aan Han delsavondonderwijs zóó groot te zijn, dal het. Bestuur van meervermelde Vereeni- ging, in afwachting van de Rijks- en Provinciale subsidie, alleen met den steun der Gemeente Amersfoort het waagde op 15 September van dat jaar de Handelsavondschool te openen, met niet minder dan 50 leerlingen, verdeeld over twee eerste klassen. Morgen Woensdag 15 September 1937 herdenkt derhalve de Amers foortsche Handelsavondschool, die sinds 1 Januari 1919 door de Gemeente geëx ploiteerd wordt, haar 20-jarig bestaan. Sinds haar oprichting zijn ruim 800 meisjes en jongens als leerling der Han delsavondschool ingeschreven; meer dan 400 leerlingen hebben aan het eindexa men deelgenomen, waarvan ruim 76% in het bezit kwam van het einddiploma. In Juni van dit jaar onderwierpen zich 35 leerlingen aan het eindexamen, die allen slaagden. Het grootste gedeelte der oud-leerlin gen is werkzaam in het bedrijfsleven; sommige oud-leerlingen zijn in dienst van Gemeente en Rijk: enkele, aange trokken tot verdere studie, zijn gaan stu- deeren voor onderwijzer, een niet on aanzienlijk deel heeft na het verlaten der school practijkdiploma's in boekhou den en handelscorrespondentie in de mo derne talen verworven, waarvoor het onderwijs der Handelsavondschool een uitstekende voorbereiding geeft. In zijn zeer lezenswaardige brochure- „Onze Handelsavondschool" schrijft Dr. S. Elzinga. Inspecteur van het M O. o.a. het volgende: ,JHct is een maatschappelijk belang van de eerste orde het Handelsavond- onderwijs zoo goed mogelijk aan zijn sociale functie te doen beantwoorden. Dit is zoowel in het belang der onge veer 14000 jonge menschen, die dit on derwijs in ons land volgen, omdat de financieele positie hunner ouders meestal niet toelaat, dat zij dagonder wijs genieten, als van handel en bedrijf waaraan op deze wijze vaak zeer waardevolle werkkrachten worden toe gevoegd. En niemand minder 'dan wijlen 'de In specteur Mr. J. H. Thiel, de groote strij der voor het Handelsonderwijs, liet zich DE directeur der Gemeente lijke Handelsavondschool, de heer J. Peper, schreef ne venstaand artikel in verband met het 20-jarig bestaan der A mersfoortsche Handelsavond school. V.J op ongeveer dezelfde wijze over de groo te maatschappelijke beteekenis van het Handelsavondonderwijs uit. Inderdaad heeft het Handelsonderwijs, ook in deze gemeente een belangrijke sociale functie; we spreken dan ook vol gaarne den wensch uit, dat de finan cieele toestand van Rijk, Provincie en Gemeente spoedig zoo moge zijn, dat aan dit onderwijs binnen niet al te langen tijd een noodzakelijke uitbreiding wor de gegeven. Vóór alles heeft het Han delsavondonderwijs noodig: le. een tweejarigen vervolgcursus, die de jonge menschen, werkzaam op kantoor of bureau verder theore tisch bekwaamt, voor hun dagelijk- schen arbeid en opleidt voor de z.g. practijkdiploma's. 2e. een tweejarigen vervolgcursus ter opleiding van winkelpersoneel, waaraan ook in deze sterk vooruit gaande gemeente groote behoefte be staat. Nog hoogstens vier jaren zal de lei ding van het Amersfoortsche Handels onderwijs aan mij kunnen worden op gedragen. Als nu eens in dit viertal jaren tot stand kon komen, wat in het belang van het Handelsavondonderwijs door ons wenschelijk en noodig wordt geacht! Een prachtig vierjaren-plan voor ons actief Amersfoortsch Gemeentebestuur! Zal Zaterdagmiddag door de Princevlag bespeeld worden Nu de Vereeniging „de Prince vlag" ter gelegenheid van het zil veren ambtsjubileum van onzen Burgemeester, a.s. Zaterdagmiddag bij gunstig weder een tooneelstuk zal opvoeren, getiteld: „Hoe het weeuwtje uit het Hof van Holland gevrijd werd," naar een novelle van Potgieter, is het wellicht interessant te vernemen, hoe het openluchtthea ter tot stand kwam. In 1916 werd door B. en W. besloten een openluchttheater in werkverschaf fing te doen aanleggen en wel in Birk hoven, ten zuiden van het sportterrein, grenzende ten westen aan het terrein van wijlen den heer Tromp van Holst. Een zeer primitief theater werd ge maakt, plaats biedende aan ca. 600 per sonen. De zitplaatsen werden in een kwart cirkel aangebracht, met een ver hooging naar achteren van ca. 1.50 M.; het waren opgestapelde moszoden, zoo dat men, indien het dagen tevoren ge regend had, nu niet bepaald droog zat. Na het gebruik moesten de zitplaatsen van een nieuwe laag zoden voorzien worden! Theater en omgeving werden dicht be plant en geheel ingedeeld volgens aan wijzingen van den heer Eduard Verkade. Het was ook het gezelschap Verkade dat het nieuwe theater zou inwijden in 1916, doch de opening moest tweemaal door liet ongunstige weer afgelast worden en het duurde tot 1918 voor Verkade het weer aandurfde en... met succes werd „.Tosef in Dothan" opgevoerd en daarmee was het tooneel van de baan. Daar ech ter verschillende vereenigingen het thea ter gebruikten voor meetings e.d. werd in 1931 besloten weder in werkverschaf fing een geheel nieuw theater te bou wen. In 1932 werd met den aanleg be gonnen. Het gedeelte, bestemd voor de zitplaatsen, werd amphitheatersgewijze 8 meter opgehoogd, waarbij 15000 M3. grond gebruikt werd, waarop 1200 zit plaatsen van beton werden aangebracht, benevens 300 staanplaatsen, zoodat, het nieuwe theater plaats biedt aan 1500 toe schouwers. Ruime trappen geven toe gang tot de lange rijen zitplaatsen. Het podium ligt in een halve cirkel ongeveer 80 c.M. boven de onderste zit plaatsen, terwijl aan den voet. de z.g. orkestbak, ruime gelegenheid is voor het plaatsen van een honderdtal musici. De ligging van het theater is schitte rend, het podium is dicht beplant met diverse soorten beuken, eiken, kastan jes en sparren, waartusschen zich be moste paden slingeren. Dat de acoustiek uitstekend is, heeft ieder van den zomer kunnen constateeren, toen het Amers foortsch mannenkoor, in combinatie met de Amersfoortsche muziekvereeniging, er concerten p-af. Jammer is het daarom dat juist in dit, bij uitstek voor tooneel zoo geschikte theater, geen openlucht spelen worden gegeven. Verleden jaar had het gezelschap Saalborn het plan te komen spelen, dit jaar is weder, we meenen met Laseur, onderhandeld om twee Woensdagen per maand in Juli en Augustus voorstellin gen te geven, doch het is bij onderhan delingen gebleven. Laten we hopen dat „De Princevlag". die het aangedurfd heeft het theater weer eens voor het eerst na jaren te be spelen, succes heeft. Indien het Zaterdag goed weer is bij deze feestvoorstelling. zit men heerlijk beschut, in het zonnetje en in een prach tige omgeving, zoodat men én van spel én van natuur volop genieten kan. Gistermorgen bracht de Engelsche gezant, Sir Charles Hubert Montgomery een bezoek aan de Jaarbeurs. Men ziet hier Sir Charles in gesprek met Dr. Fentener van \lissingcn. Emeritus-predikant der Geref. kerken te Genemuiden, Assen en Amersfoort Gistermorgen is te Zeist plotseling overleden ds. A. M. Donner, emeritus predikant der Gereformeerde kerk al hier. Andreas Matthias Donner werd 20 Mei 1895 te Leiden geboren, waar zijn vader, het latere bekende Tweede Kamerlid, wijlen ds. J. H. Donner, predikant was. Na eenigen tijd te hebben gestudeerd te Leipzig en te Lausanne bracht hij zijn laatste studiejaar door aan de Theol. School te Kampen. In 1S84 candidaat ge worden, bevestigde zijn vader bem 9 Nov. van dat jaar te Genemuiden in zijn eerste gemeente. jaar mocht hij hier arbeiden. In 1889 vertrok de overledene naar As sen. In deze garnizoensstad nam ds. Donner het initiatief tot stichting van een Chr Mil. Tehuis, waarvan hij ook voorzitter was. Na 8 jaar in A6sen werk- zaam te zijn eeweest vertrok ds. Donner naar Amersfoort, waar hij heeft gearbeid tot aan zijn emeritaat, dat hem in No vember 192-4 na een diensttijd van 40 jaar werd verleend. Hier heeft ds. Donner groote kracht ontplooid. Nog maar een jaar werkzaam ipocht een nieuw en groot bedehuis in gebruik worden geno men. Ds. Donner wa6 ook hier bestuurs lid en later secr.-penningmeester van het Chr. Mil. Tehuis. De Part. Synode van Utrecht benoem de hem tot curator van de Theol. School te Kampen, wat Ds. Donner is geweest tot 1924, waarvan 20 jaar secre taris. In 1906 werd d6. Donner benoemd tot penningmeester der school. Bij de opening van de verbouwde Theol. School in Sept. 1924 werd ds. Donner benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Ds. Donner was tal van jaren vice-voorzitter van de Ver. tot Chr. verzorging van krankzinnigen in Nederland, en voorzitter van de stich ting Veldwijk. Mede door zijn bemoeiin gen kwam hier ter stede de ineensmel ting tusschen de Ger. kerken A en B tot stand. Ds. Donner was in al zijn standplaatsen voorzitter van de A.-R Kiesvereeniging. In November 1924 leg de hij zijn ambt neder en vestigde hij zich metterwoon te 'e-Gravenhage. Voor enkele jaren vertrok hij naar Zeist. De begrafenis is bepaald op Donder dag om twee uur op de Begraafplaats „Rusthof" alhier. Afscheid van Ds. Donner 12 Nov. 1924 Woensdag 12 November 1924 nam ds. Donner, die toen in emeritaat ging na 40 jaren het prediktambt te hebben vervuld, waarvan 27 jaren te dezer 6tede, van de gemeente in de Gere formeerde kerk aan den Zuidsingel af scheid. Het kon geen verwondering wekken, gezien het hooge aanzien en de groote aanhankelijkheid, welke ds Donner in gemeente en in anti-revolu- tionnaire partij genoot, dat het kerkge bouw geheel gevuld was en de predikant den volgenden avond afscheid nemen moest, in de kerk aan de Langegracht van hen, die noodgedwongen afgewezen waren. Van het bestuur der burgerlijke ge meente waren aanwezig de burgemees ter, wijlen weth. Veis Heijn en de ge meentesecretaris. De classis Amersfoort had afgevaardigd ds. Meynen, predikant te Baarn en ds. de Waard, predikant te Bunschoten. Ds. Pannebakker en de heeren Wesseling en Noorman vertegen woordigden de Ned. Hervormde gemeen te alhier. Ook waren er als deputaties de besturen van verschillende vereeni gingen en instellingen, o.a. van de Chr. scholen, van het Mil. Tehuis en van de Kiesvereeniging Nederland en Oranje. Na het zingen van psalm 138:1, de voorlezing van het 13e hoofdstuk uit den Brief aan de Hebreeën en hel zin gen van psalm 77:7, belichtte spreker in zijn voorrede, hoe de gedachtenis aan de 40 jaren, die waren voorbijgegaan, samenvalt met de ure des afscheids. Als tekst zijner rede koos ds. Donner hoofd stuk 13:20 en 21 uit den Brief aan de Hebreeën. Bij de ontwikkeling van den tekst bracht spreker in herinnering, hoe hij voor zijn persoon, arbeid en gezin enkel genade had mogen ontvangen: goede ge zondheid, goeden trouwen steun van zijn echtgenootc 38 jaren lang, steun van zijn groot geworden kinderen ook in ambtelijk werk, arbeid van 40 jaren, die niet vergeefs was geweest, daar God daaraan wasdom had geschonken. Na den tusschenzang van psalm 72:11 sprak ds. Donner zijn afscheid. De 4'/j jaar van zijn eerste standplaats te Genemuiden waren gevolgd door de 8 jaren van A6sen, uit welko gemeente hem 10 November 1924 een uitgebreid telegram van gclukwensch was gezon den. Daarna zijn gekomen dc 27'/2 jaar te Amersfoort. „Weet gij waar die tijd gebleven is?" was de vraag tot de gemeente gericht. Achttien jaar hebben de beide gerefor meerde kerken naast elkaar geleefd sinds negen jaar zijn zij bij en in elkaar en leven als broeders samen. Na dc afzonderlijke toespraken tot het bestuur der burgerlijke gemeente, de beide predikanten die de classis verte genwoordigden en tot zijn mededienaar des Woords hier. wijlen ds. Teerink, zei- de Ds. Donner tot de gemeente: „Ik heb veel onder U gewandeld en ben veel in Uw huis geweest. Indien ik iemand heb verongelijkt, hij vergeve het mij. Ik weet niet, dat een uwer mij heeft ver ongelijkt. Ik dank U voor dc vele blij ken van liefde en waardeering door mij en de mijnen van U ontvangen." Tot de kerkeraadsleden en de waar digheidsbekleders daarbij zeide spre ker, dat steeds onderlingen erkenning en waardeering heeft geheerscht. Daar na wrendde hij zich tot de catechisanten, tot de mililairen, dameshuis, weeshuis, Chr, scholen en onderwijzers en ver eenigingen en bad rijken zegen af, ook voor aanwezigen, die niet tot deze ker kelijke gemeente behoorden. Verschillende wielrijders bekeurd Gisteren is door de politie een muzi kant aangehouden, die nog iets met do Justitie tc vereffenen had. Hij is naar Utrecht overgebracht. Tal van processen-verbaal zijn giste ren opgemaakt tegen wielrijders, die over trottoirs en zonder bel reden, ter wijl één hunner een paard leidde. Gisteren heeft luitenant-kolonel H. C. J. C. van Stockum, afscheid genomen van het tweede half regiment huzaren te Breda, waarover hij vier jaren het commando heeft gevoerd. Nadat do rit meester Janssens het half regiment aan den scheidenden commandant had ge presenteerd, begaf luitenant-kolonel van Stockum zich to paard voor het front der troepen, welke hij toesprak. Vervolgens nam overste van btockum den standaard van het regiment van den standaarddrager over en overiian- digde hem aan den waarnemend com mandant, ritmeester Janssens met de woorden: „De standaard van het twee de half regiment waarop ik voor 35 ja ren den eed van trouw aflegde blijve ook in dc toekomst^ wapperen als een symbool van de eenheid van ons regi ment." Hierop defileerde het regiment voor de laatste maal voor zijn scheiden den commandant. In dc officierscantine heeft daarna luitenant-generaal b. d. C. A. Prins ge sproken namens de te Breda wonende gepensionneerde generaals. Ten slotte nam overste van Stockum in de onder-officicrscantino afscheid van de onder-officieren, waarbij nu voor elk hunner een vriendelijk woord had. Namens de onder-officieren werd als stoffelijk blijk van waardeering een inktstel met inscriptie aangeboden; aan mevrouw van Stockum „de moeder van het regiment" werden bloemen aange boden. Mevr. van Stockum herinnerde er zeer ontroerd aan, hoe zij haar ge- hcele le\en lang samengegroeid was met het tweede half regiment huzaren, Zij was n.l. geboren dochter van een of ficier van het regiment, huwde later een luitenant, daarvan en staat hier thans als echtgenoote van den scheidenden commandant. De „Amersfoortsche Damvereeni- ging" kwam gisteravond in Soc. „Concordia" in een druk bezochte lodenvergadering bijeen. De voorzitter, de heer J. Horsmeior, opende de bijeenkomst met de gebruike lijke begroeting en sprak zijn voldoening uit over de groote belangstelling, dio ongetwijfeld toegeschreven moest wor den aan de belangrijkheid van enkele agenda-punten. De heer A. P. Beij, secretaris, gaf lezing van notulen en ingekomen stuk ken, waarna medcdeelingen volgden uit N.D.B.- en U.P.D.B.-vergadoringen, waar de A.D.V. vertegenwoordigd was. Do samenstelling van de ranglijst voor de N.D.B.-compctitie had aller interesse. Het eerste tiental, dat. in do eerste klas se N.D.B. zal uitkomen, werd als volgt samengesteld (aan de hand van liet resultaat der onderlinge A.D.V.-competi- tie): 1. J. Horsmoier; 2 J. Vos; 3 Ph. Rin- tel; 4. C. J. dc Knegt; 5. C V. Berken- uosch; 6. W. Aarst; 7. A. den Baas; 8. G. J. Stappershoef; 9. W. Schimmel; 10. A. P. Beij. Eerste reserve zijn de heeren Massop en Norren. De heer Horsmeier won den zilveren wisselbeker ten tweede male achtereen en deze werd hem onder vriendelijke bewoordingen van den heer Beij uitgereikt, waarmee de vergadering met applaus instemde. Het tweede tiental, dat derde klasse N.D.B. speelt, ziet er aldus uit: 1. J. v. d. Velden; 2. F .Kramer; 3. J. Krediet; 4. H. Holtman; 5. F. Boon; 6. H J. J. van Hiiüksloot; 7. H. K. Vos- kuylen; 8. C. van Colmjon; 9. L. H. Alings; 10. J. J. A. Stinkens. Eerste reserve zijn de heeren Nieborg cn Hazelaar. Als commissaris van materieel werd de heer A. den Baas benoemd. Over het te volgen systeem voor de ^nieuwe onderlinge competitie waren de meeningen sterk verdeeld. Tenslotto werd evenwel het bestuursvoorstel, dai groepsindceling poneerde, zon/Jer^ hoof delijke stemming aangenomen. Er zal een speel-verplichting worden opgelegd tot het bevorderen van een vlot verloop, bedoeld dus als bindende regeling. Na besprekingen van enkele punten van huishoudclijken aard werd de ver gadering onder dankzegging van den voorzitter voor de belangstelling ge sloten. cWlouAimvcw£qj[(aM DAMESHOEDEN WESTSINGEL 21 Een gestroomlijnde Mercedes- Benz zal morgen door de stad rijden De heer A. M. den Heyer, direc teur van den Amersfoortschen bus dienst, vertelde ons, dat het plan be stond om binnen afzienbaren tijd meerdere nieuwe bussen aan te schaf fen, daar het oude materiaal zoo suc cessievelijk vervangen dient te wor den. De nieuwe Mercedes-Benz bevat 19 zit plaatsen en is de nieuwste stroomlijnwa- gen, die er tot dusver bestaat. Het rijden met deze auto is zeer geriefelijk en de veering draagt hiertoe ruimschoots bij. De wagen wordt gestookt met Diesel olie cn heeft een dubbele vêrwarming, hetgeen zeggen wil, dat bij zeer koude temperaturen twee motoren ingeschakeld kunnen worden, zoodat elke gewenschto temperatuur bereikt kan worden. We hebben hier niet met een vrachtwagen, doch een bus-chassis te doen, welk tot ge volg heeft, dat het draagvermogen meer verdeeld is. In het plafond van de bus is een schuif raam aangebracht, dat op warme dagen geheel geopend kan worden, zoodat de ramen gesloten kunnen blijven en het tochten tot een minimum is terugge bracht. De Mercedes-Benz bevat voorts een 65 P.K. motor en is groen en crème geschilderd. Bovendien heeft hij een allu- minium dak. Op het dak zijn verder de cijfers aangebracht van de lijnen; deze cijfers zijn zóó verdeeld, dat van alle kanten direct gezien wordt, welke lijn het is. De bekleeding is van leer en de vee ring der zitplaatsen is zeer modern, zoo dat het hinderlijke schokken is opgehe ven. Reeds met ingang van morgen zal de bus op de Ringlijn rijden, zoodat het Amersfoortsche publiek dan kan kennis maken met het nieuwste materiaal van den stads.- dienst. Hoe meer in den vervolge van deze bussen gebruik zal wor den, des te eerder zal de directie ertoe kunnen overgaan meerdere wagens aan te schaffen. Het zou voor den Amersfoortschen Autobusdienst heel wat in materiaal kosten schelen, als het publiek er toe wilde meewerken steeds alléén bij hal tes in- en uit te stappen, en niet de bus op elk willekeurig punt te laten stoppen. Vooral bij instappen het kaartje of gepast geld gereed te houden en niet eerst naar geld of het kaartje zoeken, als men reeds bij den chauffeur staat. Men houdt hiermede de overige passa giers op en er gaat t e veel tijd verlo ren, waardoor men weer niet op tijd kan rijden. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN In het tijdsbestek van 6 Augustus tot 6 September werden de volgende adressen telefonisch aangesloten: 2296 Bloemenmagazijn „Sahra", G. McttesTintrop, Langestr. 118. 2294 Brandstoffencentrale Amersfoort, Javastr. 31. 2307 Es, C. van, Stationsrestauratie, Vlasakkers. 2295 „Floreat", Meubelfabriek N.V., Sluisstraat 2. 2147 Kaldenberg, M. Zuivelproducten- agenturen, Edi6onstr. 22. 2303 Landmacht: Cmdt. le Reg. Huza ren. 2293 LuytjesUbbens, C. H., Joh. v. Oldenb.laan 10 1989 Pétillon, Mevr. Willy, Letterkun dige. Vondel laan 10. 2292 Pol, II. van de, Rijwielhandel en -hersteller, Puntenb.laan '2a. 2297 Nijburg, M. „Het Stempelhuis", Hobbemastr. 55. 2301 Radio „Pracht", Philips- en Tele- funkenapparaten, Langestr. 131. 1052 ScheppWitkamp, Mevr. C., Utr. weg 353. 2308 Sigarenmagazijn „Een, twee, drie, Langestr. 123. 2302 Uylenberg, J. A. W., le Luit. der Veld Art., Borgesiuslaan 17. 2289 Vlecming. T., Stephensonstr. 61. 2289 Wiemer. W. H., Pascalstr. 19 227 Zcgers, Chr., Directeur der N.V. Chocoladefabriek „Walden", Arnh.weg 111/5. Scherp en zeel (Gld.): 90 Schuur, Gebrs., Garage en werkplaats, Lange kamp. Woudenberg. 92 Krop, P.J.,Le\ ens middelenFourages, Uitleg 119. Garderen: 25 Huisman, A. Groen ten- en Fruithandel, Puttenscheweg G 94. Een langdurige, maar ganimeer de ledenvergadering voor de competitie Het Comité Zilveren Jubileum Han delsschool verzoekt ons het volgende te willen mededeclen: Door bijzondere omstandigheden moet de in liet programma aangekondigde sportmiddag op Vrijdag 17 September vervallen. In de plaats hiervan is nu voor de leerlingen der school een auto tocht georganiseerd, eveneens op Vrij dagmiddag 17 September. Aan ouders van leerlingen en andere belangstellenden, die er prijs op stellen hun gelukwensche.n aan te bieden bij de herdenking van het zilveren jubi leum der Handelsschool wordt medege deeld, dat de gelegenheid daartoe open staat op Zaterdag 18 September van 3'/t tot 4J4 uur 's middags in de groote zaal van Amicitia. FRUIT- EN GROENTEN VEILING 13 September Druiven 10—14 ct., witte druiven '20 21 ct., pruimen 613 ct., tomaten 20—33 ct., perziken 5—11 ct., meloenen 6—12 ct., valappelen 2—5 ct., Tranop de Croncei 1012 ct., notarisappel 810 ctblocmé i6 ct., graham 8—14 ct., Triumph de Vienne 1323 ct., Keulsche paradijs 68 ct., oranje reinct 1114 ct., orange Pippin 1415 ct, Mancks Codlin 1318 ct, Beur re Hardy 20'21 ct. Souvenir de Congres 914 ct., Durandeau 1314 ct., Beurré de Mérode 8—10 ct., Bonne Cretiènne Wil liam 11—13 ct., Marguerite Maullat 1112 ct., snijboonen 1121 ct., sperde boonen 717 ct., pronkers 57 ct., augurken 7— 29 ct., postelein 6—8 ct., spinazie 6—9 ct., uien 4351 ct., bloemkool 8—12 ct., gele kool 4257 ct.. roode kool 1550 ct., groe ne kool 1356 ct., chin, kool 32—33 ct., wortelen 46 ct., komkommers 1527 ct., prei 510 ct., sla 9—27 ct., andijvie (>—10 ct. selderij 5—20 ct., peterselie 5—9 ct. DE HELPENDE HAND Door de vereeniging „De Helpende Hand" wordt op Donderdag 16 Septem ber a s. een collecte gehouden. Deze collecte verdient een warm woord van aanbeveling. Helpt mede de helpende hand te reiken aan hen, die deze noo dig hebben. BURGERLIJKE STAND 14 September GEBOREN: Wilhelmina, dochter -van H. v. d. Bunt en G. Schimmel. GETROUWD: J. H. van Wees en M. II. C. Welling; H. Laméris en B. G. Schenkel. OVERLEDEN: J. H. van Leeuwen, 52 jaar, wonende te Soest. Pro Pairia Concours van Maastricht uit. Afstand 144 K M. Wind Noord. Duiven in vrijheid 12 uur. Aankomst eerste prijswinnende duif 2.51.42. Aankomst laatste prijswin nende duif 3.58.44. De aangewezen 10 cent werd niet ge draaid. De aangewezen 5 cent werd ge wonnen door: D Hubregtse met no. 8. Uitslag als volgt: C. H. Jansen 1; Gebrs. Ipenburg 2; J. Schoonman 3; D. Schooneveld Jr. 4,10,11, 12; A. Stam 5; H. Hop 7, D. Hubregtso 6, 8.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5