Strijd tegen onzichtbaren vijand „EXTRA" Uitbreiding van het mond- en klauwzeer De onbewaakte overweg te Steenwijk De lotgevallen van Piet Krent en Jan Oliebol Onderhoud met prof. Berger De portefeuille van buitenlandsche zaken Een hiaat in onze wetgeving TREINONTSPORING TE BEDUM Qeslaagde verkoops campagne Stand der werk loosheid Utrechtsclhestraat 17 per kruik Tel. 145 UIT DE STAATSCOURANT Radio-programma's Üqsunda 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 14 SEPTEMBER 1937 De ziekte treedt in verschil lende landen zonder con tact op 's-GRAVENHAGE, 13 September. In verband met bet heerschend mond- en klauwzeer had een redacteur van het Algemeen Nederlandscb Pers bureau „A.N.P." een onderhoud met prof. dr. H. C. L. E. Berger, directeur van den veeartsenijkundigen dienst, waarbij mede aanwezig was de inspec teur van den veeartseniikundieen dienst, de heer P J. 't Hooft Prof. Berger vertelde o.m. dat, hoe wel reeds in 1881 het mond- en klauw zeer in de lijst van besmettelijke vee ziekten was opgenomen daaraan eers» sedert 1911 in bijzondere mate aan dacht wordt besteed. In laatstgenoemd jaar heeft men nauwkeurige gegevens gekregen en van toen af is een zeei goede statistiek bijgehouden, waaruit o.m. is gebleken, dat het mond- en klauwzeer periodiek om de vier jaren in grooten omvang terugkeert. Buiten gewoon interessant, aldus prof Berger, zijn de gegevens, welke de heer 't Hooft dienaangaande heeft vprzameld en welke hij op zoo voortreffelijke wijze do directies dezer instituten met hun medewerkers gehouden teneinde zoo mogelijk tot een wetenschappelijke ver klaring en oplossing van dit probleem te geraken. Het spreekt overigens vanzelf dat de gewone veterinaire politie-maatregelen zijn genomen om besmette bedrijven te isoleeren en de andere veebedrijven te trachten vrij te houden van deze ziekte. Gezocht wordt intusschen nog steeds naar een biologische bestrijding dezer ziekte, waarbij men te doen heeft met ultra-visible of filtreerbare smetstoffen, daar zij n.l. zoo klein moeten zijn. dat zij nog door geen enkele microscoop zichtbaar konden worden gemaakt Voorbeelden van dergelijke ultra-visible smetstoffen vindt men bij de pokken en bij de hondsdolheid, welke laatste In tusschen nimmer epidemisch pleegt op te treden. Men kan verzekerd zijn, dat al het mogelijke wordt gedaan om de uitbrei ding van het mond- en klauwzeer tegen te gaan, al is het zoo besloot prof. Ber ger, wel bijzonder moeilijk te strijden tegen een vijand die zelf9 microscopisch onzichtbaar is. Bedenkt men intus schen, dat er 200.000 bedrijven iD ons land zijn, waar vee wordt gehouden, dan is het wel duidelijk, hoezeer het van groote beteekeni6 is, te weten dat al het mogelijke wordt verricht om deze ge vreesde veeziekte binnen de kleinste perken te houden. Prof. Dr. H. C. L. E. BERGER van week tot week heeft bijgehouden, niet alleen uit Néderland. maar ook uit de verschillende andere landen, waar deze ziekte periodiek pleegt op te treden. Het office international des epizooties, waarvan Ik president ben, en waarbij 50 landen iri en buiten Europe zijn aangesloten, die zich verplichten tot het inzenden van gegevens betref fende het optreden van besmettelijke veeziekten verschaft ons daartoe het noodige materiaal. Het eigenaardige is nu wel, dat het mond- en klauwzeer telkens zoo plotseling in hevige mate optreedt in verschillende landen tegelijk en wel zoodanig, dat er van contact-in fectie geen sprake kan zijn, terwijl anderzijds onmiskenbaar vast 6taat. dat deze ziekte juist zeer besmette lijk is. De heer 't Hooft, die ons vervolgens een blik deed werpen in het door hem zoo nauwkeurig bijeengehouden cijfer materiaal, toonde ons dat bijv ln 1920 hier te lande niet minder dan 53 000 be drijven met mond- en klauwzeer waren besmet. Het volgende jaar waren het er slechts 6Ri, het jaar daarop 325 om verder in 1923 weder toe te nemen tot 9200 en in 1924 tot het recordciifpt S8.930 Zoo is het mond. pn klauwzeer op en neer gegaan en in 1936 zelfs gedaald tot een 40-tal „beslagen" In de eerste helft van 1937 was wa« het aantal noe buitengewoon gering doch in de laaMr week van Augustus stijgt het tot 167 en in de eerste week van September tot 403. Het merkwaardige is nu, dat ook in Frankrijk, België en zelfs Turkije in de laatste weken een sterke toe neming van het mond- en klauwzeer valt te constateeren en dat tevens vaststaat, dat deze toeneming in de verschillende landen geschiedt zon der aantoonbaar contact. Men zal dit begrijpen als men weet. dat de gevallen van mond- en klauw zeer in Frankrijk in de Zuidelijke pro vincies van dat land. in België ln de Noordelijke provincies pn in Nederland voornamelijk in Zuid Holland zijn ge constateerd. terwijl hiiv in Zeeuwsch- Vlaanderen. in het Zuidelijke deel van Noord-Brabant en het verdere grensge. bied met België eeen enkel geval i? voorgekomen in deze zelfde periode. Men veronderstelt dan ook, zoo ,ging prof. Berger weder voort, dat hier kosmische, astrale of telluri sche Invloeden zich doen gelden. Een drietal instituten ln Europa n.l dat te Riems, te Lindholm. beide aan de Oostzee, en het staatsveeartseniikun dig onderzoekingsinstituut te Rotter dam, waarvan dr. Frenkel de leiding heef, houden zich met het onderzoek naar de oorzaken van de periodieke verbreiding van het mond- en klauw- zeer in de verschillende landen bezig ®n deze drie Instituten die de eenige zijn op dit gebied hebben geregeld voeling met elkander. Zoo is nog pas op het eiland Riems een conferentie van Waarschijnlijk zou Mr. Patijn zich er binnenkort mee belasten Wij hebben aldus de N.R.Ct. goe den grond om het thans zeer waar schijnlijk te achten, dat met ingang van 1 October of kort nadien onze tegen woordige gezant te Brussel, mr J. A. N. Patijn, als minister van buitenlandsche zaken zal optreden. Genoemd blad herinnert er aan, dat mr. Patijn reeds tijdens de kabinets formatie door den formateur voor dezen ministerszetel was aangezocht, nadat jhr. de Graeff, de vorige minister van buitenlandsche zaken, met betrekking tot het ontwerp-regeeringsprogram en de samenstelling en het karakter van het kabinet één lijn had getrokken met jhr. van Lidth de Jeude en dus ook niet genegen was zitting te nemen in een rechtsch kabinet of wat hierop moest lijken. De heer Patijn heeft toen het aanbod eveneens afgeslagen, maar er verluidde reeds in die dagen, dat hij gs- zegd had, dat indien men voor de por tefeuille van buitenlandsche zaken ten slotte op geen geschikten candidaat be slag zou kunnen leggen, hij bereid was het aanbod opnieuw in overweging te nemen. Daar blijkbaar in kerkelijke kringen geen ministrabel persoon voor dezen, in onzen tijd zoo belangrijken post is kunnen worden gevonden, is dr. Colijn dan nu teruggekeerd tot mr. Pa tijn, die, hoewel evenmin als jhr. de Graeff bij een partij aangesloten, van liberalen huize is. De heer Patijn is den Oden Februari 1873 te Rotterdam geboren. Hij studeer de te Leiden in de rechtswetenschap en promoveerde aldaar in 1897 op een nroefsrhrift over de Zondaeswetgeving Vervolgens studeerde hij aan de Ecole libre der sciences politiques te Parijs en was van 18981902 gezantschapsattaché cn assistant legal adviser van het kO' ninkrijk Sinm. In Nederland terugge keerd, verliet hij don diplomatieker '•onct en was van ine*1908 ambtenaar aan de gemeentelijke secretarie te 's-Gravenhage (chef der afdeeling ge meentebedrijven) en van 19081911 ambtenaar aan het departement van landbouw. In 1911 werd de heer Patijn benoemd fot burgemeester van Leeuwarden, daar na in 1918 tot burgemeester van 's-Gra venhage. In 1930 ging hij naar de di plomatie over en werd benoemd tot gezant te Rome, welken gezantschap1' post hij in 1936 verliet voor dien te Brussel, waar hij tevens geaccrediteerd is bij het Hof van Luxemburg. '«-GRAVENHAGE, 13 Sept. De A.N. W.B. deelt ons mede: In de pers is een mededeeling van de directie der Nederlandsche Spoorwegen opgenomen, waarbij als hoofdpunt het feit naar voren werd gebracht, dat bij tellingen, gehouden op den onbewaak- ten ovenveg bij Steenwijk. van de 2.169 motorrijtuigen er 7 niet 6topten voor het roode flikkerlicht van het automa tische bewakingssein aldaar. Inderdaad betreurt de A.N.W.B. het met de directie van de Nederlandsche spoorwegen dat nog een zoo betrekke lijk groot percentage motor rij tuigbe- stuurers van zoo weinig verantwoorde lijkheid in het verkeer blijk geeft. Evenwel valt niet te ontkennen, dat hier ook een hiaat in onze wetgeving aanwezig is. Een hiaat waarop door den A.N.W.B. reeds eenige maanden geleden de aandacht van den minister werd gevestigd. Het is n.l. op grond van onze hui dige verkeenswetgeving moeilijk op to treden tegen bestuurders, welke de waarschuwing van het roode lioht in den wind slaan en een be paling. welke uitdrukkelijk verbiedt bij verschijnen van het roode flik kerlicht door te rijden, behoort naar de meening van den A.N.W.B. dan ook zoo spoedig mogelijk te worden opgenomen. Het automatisohe lichtsein voor de beveiliging van den onbewaakten over weg kan niet compleet geacht worden, zoolang deze bepaling er niet is. In zijn bovenvermeld verzoek aan den minister heeft het bestuur van den A. N.W.B. dan ook destijds om bevorde ring van de opname van een dergelij ke bepaling gevraagd. EEN 102-JARIGE TE WEESP WEESP. 14 Sept Heden 14 Sep tember viert de weduwe J. A. de Smit geboren Rog, haar 102den geboortedag Zij heeft nagenoeg haar geheele le ven in eigen onderhoud moeten voor zien, doch sedert 21 September 1929 woont zij in het St. Bernardusgesticht te Weesp. Het krachtige oudje verricht nog tal van werkzaamheden met voldoening, breit en leest nog zonder bril en weet zich nog veel belangrijke gebeurtenissen uit de geschiedenis van Weesp. waar zij ook geboren is, in bijzonderheden te herinneren. Zij heeft twee kinderen, 17 kleinkin deren en 32 achterkleinkinderen. OUDE MAN DOODGEHEDEN ARNHEM. 13 September. - Op de a Zuidelijken oprit van de Rijnbrug te- Arnhem is vanmiddag een 73-jarige man uit Arnhem die den rijweg wilde over steken. en daartoe niet \oldoende op het verkeer lette, door een auto gegre pen. De man werd tegen de straat ge worpen en was op slag dood. Het sto."- felijk overschot is naar het geineento ziekenhuis overgebracht. STERRIT NAAR ROTTERDAM In het verslag betreffende de sterrit der K.NM.V. naar Rotterdam in ons avondblad van gisteren stond vermeld, dat de marmeren gedenkplaat vervaar digd werd door J. van der Vooren. Dit berust op een misverstand, daar de Firma J. van Hoorn en Zn., 'deze plaat maakte. A.N.W.B. acht aanvulling van de wettelijke bepalingen noodzakelijk Geen persoonlijke ongelukken BEDUM. 13 Sept. Toen hedenmid- dag de trein, die om 15.07 uit Gronin gen naar Delfzijl vertrekt, het station Bedum binnenreed, derailleerde een der wagons, zoodat deze dwars over de rail6 kwam te 6taan. Vermoedelijk is de wis sel teruggesprongen, toen de locomotief en de eerste wagon reeds gepasseerd waren. De rei zagers kregen geen letsel, al leen waren zij hevig geschrokken. De trein had twintig minuten vertra ging. Een Amerikaansche fabrikant van een reinigingsmiddel voor de hulshou ding (Oakile). had laren geleden reeds getracht een groolcren afzet voor zijn product te vinden. Na zeven laar lang met allerlei reclamemiddelen geëxpe rimenteerd te hebben, had bil noch tans geen bevredigenden omzet ver kregen. In 1935 nam hil de proet mei courantenreclame; in een gelimiteerd aantal plaatsen ging hil met kleine ad vertenties In couranten adverteeren. Hel resultaat was dadelijk zoodanig dal hij het volgend laar couranten reclame op groole schaal ging toepas sen en voor dit laar nog meer adver tenties tn couranten op ztin verkoops programma plaatste. Reeds in hel eer ste kwartaal van 1937 was de verkoop daardoor zoo groot, dat alle vorige verkoop-records werden geslagen. 's-GRAVENHAGE, 13 Sept. De direc teur van den rijksdienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemidde ling deelt mede, dat in de week van 23 tlm. 28 Augustus 1937 bij gesubsidieerde vereenigingen met werkloozenkas wa ren aangesloten 466.100 personen (land arbeidersbonden met 74,300 leden zijn hierin niet begrepen). Van deze 466.100 verzekerden was in genoemde week de geheele week werk loos 22.4- (in de vorige verslagweek, 9 t/m. 14 Augustus 1937, was dit percen tage 22.6). Het werkloosheidspercentage voor hen, die de geheele week werkloos wa ren, was in de tweede verslagweek van de maand Augustus in de laatste jaren a. v.: 1934 24.1, 1935 27.7, 1936 23.8, 1937 22.4. Bij de organen der openbare arbeids bemiddeling 6tonden op 28 Augustus 1937 in totaal 333.657 werkzoekenden in geschreven, onder wie 314.142 mannen. Van deze werkzoekenden waren er 317.137 werkloos, onder wie 303.046 man nen. MONUMENT VOOR WIJLEN H. H. WULLINGS VOORSCHOTEN. 13 Sept. Om de nagedachtenis van wijlen den heer H. H. Wullings te eeren. in leven directeur van het internaat „Wullings" alhier, heeft zich een herdenkingscomité ge vormd. bestaande uit 24 oud-leerlingen onder voorzitterschap van Z. Exc. Schout bij nacht J. Fürstner. Voorzitter van het werkcomité is de heer G. Herberts, terwijl het eere-voor- zitterschap is aangeboden aan burge meester M. F. Berkhout. Het herden kingscomité heeft zich tot doel gesteld gelden te verzamelen voor de stichting van een fontein in hét. Wilhelminapark en dit geschenk de gemeente aan te bieden. Voorzitter Eerste Kamer Bij K.B. van 7 September 1037 is be noemd tot voorzitter van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal. gedurende de zitting welke zal aanvangen op den der den Dinsdag in September 1937, de heer Mr. W. L. Baron de Vos van Steenwijk, lid van die Kamer. Gedelegeerde op medisch congres Bij beschikking van de ministers van Sociale Zaken en van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen is benoemd tot gedelegeerde van de Nederlandsche re' geering bij het 2e „Congres internatio nal de Gastro-enterologie". dat van 13 tot 15 September 1937 te Parijs wordt gehouden^ Dr. F. A. Schalij, arts te Rot terdam. P .TT .-dienst Bij beschikking van den directeur-ge neraal der P.T.T. is mot ingang van 1 October 1937 aangewezen als beheerder van het bijpost-. telegraaf- en telefoon kantoor te Utrecht-Croeselaan de com mies bij den post-, telegraaf- en telefoon, dienst H. L. Dukkers, thans te Zwolle. Sociale wetgeving Bij K.B. van 1 September 1937 ia oan Mr. C. M. J. F. Goseling op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid, tevens voorzitter van het college van ^ziebt bedoeld in artikel 120 der Ziektewet en als lid van den raad van toezicht, be doeld in artikel 32 der Land- en Tuin bouwongevallenwet 1922. met Jankbe tuiging voor de in vorengenoemde func ties bewezen diensten en is als zoodanig benoemd Mr. J. R. H. van Schalk, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene raal. Directe belastingen Bil beschikking van den Minister van Financiën is ingetrokken de yerplaat- sing naar Delft van den inspecteur der directe belastingen, enz. P. U. Rijpma, toegevoegd aan het hoofd van de in spectie der directe belastingen te 's-Hcr- togenbosch. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de inspecteur der directe belastingen, enz. J. .T. G. Boon, hoofd van de inspectie der directe belastingen te Winschoten, verplaatst naar Kampen en aangewezen als hoofd van de inspec tie der directe belastingen aldaar. Landbouwonderwijs Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken zijn voor het tijd vak van 1 October 1937 tot 1 Octobei 1938, wederom benoemd tot lee^aar aan de Rijkslandbouwwinterschool te Em men, A. Russchen te Noordbarge. gem Emmen en H. J. Vrielink te Eor-men. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken is. voor hef tijdva-, van 1 October 1937 tot 1 October 193S wederom benoemd tot Iet-raar aan d« Rijkslandbouwwinterschool te Veendam H. ten Have te Winschoten. NA AANRIJDING OVERLEDEN VEENDAM, 13 Sept De achttien jarige mej. M. Achting, het slachtoffer van de aanrijding op de Lange Leegte te Veendam, welke Vrijdagavond plaat vond. is zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, in den afgeloopen nacht in het Academisch Ziekenhuis te Gronin gen overleden. Het meisje was van eon vrachtauto gesprongen en was daarbij door een tegenligger aangereden. Er is uit het politie-onderzoek gebleken, dat de aanrijdende personenauto bet meisje slechts aan den schouder geraakt heef' en dat de verwondingen ziln ontstaan door het afspringen van de vrachtauto NOTARIEEL EXAMEN 's-GRAVENHAGE. 13 Sept. Geslaagd voor deel I: L. v. d. Pol, Den Haag en voor deel 2: G. L. Sterk Verhorst, Den Haag. 261. Bij deze woorden zakte de onderkaak van den professor van verbazing haast op zijn vest. Wel, wel, z?i hij opgewonden, ik wist niet dat hier een inboorling mijn taal aprak. 'k Ben geen ..iig, 'k ben de Dikke! 262. Van blijdschap over dit wonderbaarlijke herzien, omhels den zij elkaar, hoewel de professor zich nog steeds verbeeldde dat hij droomde. Zij begaven zich vlug naar het boscbje waar Krent was achtergebleven. WEDERINSTELLING VEER TE RAVESTEIN RAVESTEIN, 13 Sept. Het veer t Ravestein, dat een maand buiten dienst is geweest, zal van morgen af weer zijn opengesteld voor auto's en andere voer tuigen. WOENSDAG 15 SEPTEMBER HILVERSUM I. 1875 M. VARA 8.00 Gram.muziek 9.30 Keukenpraatje VPRO 10.00 Morgenwijding VARA 10.20 N.V.V.-uitzending en gram.muziek 11.30 „De geschiedenis van het vraagstuk der werkloosheid", causerie 12.00 Gram. muziek 12.301.45 VARA-orkest en gra- mofoonmuziek 2.00 Naai- en knipcursus 2.30 Voor de vrouw 3.00 Voor de kin deren 5.30 Gram.-muziek 6.00 De Lucky Birds en solist 6.30 Gram.muziek 6.40 Landbouwcauserie 7.00 Koorzang VPRO 7.30 „De geestelüke crisis on zer dagen", causerie VARA Herha ling SOS-berichten 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia 8.15 Gevarieerd concert 8.30 Radiotooneel met muziek 9.00 Gra- •mofoonmuziek 9.30 Herman Gorter-her denking 10.00 Berichten ANP. 10.05 Sopraan en orgel 10.30 Fantasia 11.00 Cyclus „Sexualiteit en humaniteit" 11.20 —12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301 M. NCRV 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 Gram.muziek 9.30 Gcluk- wenschen 9.45 Gram.muziek 10.30 Mor gendienst 11.00 Ensemble Van der Horst 12.00 Berichten 12.15 Gram.muziek 12.30 Vervolg concert 1.30 Orgelspel 2.30 Gram.muziek 3.00 Chr. lectuur 3.30 Gram.muziek 3.45 Chr. Licderenuurtje 4-45 Felicitaties 5.00 Voor de kinderen 5.45 Gram.muziek 6.00 Land- cn tuin- bouwhalfuur Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 6.30 Causerie over liet bin- ncnaanvaringsreglcment, stoommachines en verbrandingsmotoren NCRV 7.00 Be richten 7.15 „S.S.R. en saamhoorigheid", causerie 7.30 Gram.muziek 7.45 Repor tage 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Bcrichten 8.15 Gram.muziek 9.00 Zendingsredc 9.30 Chr. Gemengd koor „Excelsior" en gram.muziek. (Om 10.00 Be richten ANP.). 10.30 Gram.muziek 10.45 Gymnastiekles 11.0012.00 Gram. muziek. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgel spel 11.35 Gram.muziek 12.20 BBC- Northern Ireland Orkest en de Mayfair Glee Singers 1.20 Het West Calder BÏaas- orkest 2.05 Gram.muziek 2.35 Het MacArthur kwintet 3.05 Reportage 3.50 Piano-recital 4.20 Vesper 6.10 Gra mofoonmuziek 5.20 Sportreportage 5.35 Henry Hall en zijn Band 6.20 Berich ten 6.40 Ben Oakley en zijn Band 7.10 Het BBC-Orkest en, soliste 8.00 Sport- praatje 8.20 Reportage 8.50 Zang 9.15 BBC-Revue-koor cn -orkest en solisten 10.00 Berichten 10.20 „Good corres pondents", causerie 10.40 Radiotooneel met muziek 11.10 Dansmuziek (gr. pl.) 11.2012.20 Henry Hall cn zijn Band. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.10. 8.20 cn 10.35 Gram.muziek 12.20 Dubruille-orkest en zang 2.20 Gram.muziek 4.05 Zang 5.20 R. Ellis' orkest 7.20 Gram.muziek 7.35 Zang 7.50 Pianorecital 8.05 Zang 8.50 Selectie uit de opera „Le Cha let" 10 60 Gram.muziek. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 Salonorkest 1.30 Omrocpdansorkest 1.502.20 Gram.mu ziek 12.50 Salonorkest 1.30 Omroep- dansorkest 1.502.20 Gram.muziek 6.20 Salonorkest 7.20 Zang 8.20 „Fan ny Elssler". operette 10.3011.20 Gram. muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 Om rocpdansorkest 1.30 Salonorkest 1.50 2 20 cn 5.20 Gram.muziek 6.35 Kamer muziek 6.55 Gitaarmuziek 7.20 Kamer muziek 8.20 Omroepsymphonie-orkost 10.3011.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Omroeporkest cn solist 9.20 Duitschland- Echo 9.35 Solistcnconcert 10.20 Berich ten 10.50 Eugen Wolff's Dansorkcst 11.05 Weerbericht 11.20—12.20 Uit Lon den-. Henry Hall cn zijn Band. OMREKENINGSKOERSEN 13 Sept. 14 Sept. Off. Niet off. Londen 0.00 0.01 Berlijn 0.72.08 0.72.00 Parijs 6.50 6.51 Brussel 30.62 30.63 Zürich 41.80 41.73 Kopenhagen 40.20 40.20 Stockholm 46.40 46.45 Oslo 45.23 45.25 New York 1.82 1.82*4 Praag 6.38 6.37*4 Medeged. door de R'damschc Bankvereen, Grand Théétre. \an Vrijdag 10 t.m. Donderdag 16 September vertooning van de film „Sherlock Holmes." Zondag donrloonend 1.45 4.6.15 en 8.30 uur. (Laatste voorstelling). Avondvoorstelling overig\ dagen 8-10 uur n.m. lederen middag 2.30 matiiée. City Théater. Vanaf Vijdag 10 Sept. vertooning van de films ..De mijnen van koning Salomr en „Het geheim van de Schorpioei" Zondag 1.45, 4 uur, 6.15 en S.30 uur. (Doorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 8.30 uur. Zatercig 615 en 8.30 uur. Overige dagqi 8.10 uur. Zaterdag en Woensdfg mafinée 2.30 uur. MnsCTim Fléhite, WestsingeL Geopend 'dagel. 10—12 en 1—4 uur, uitgezonderd des Zondags. '«Zaterdags 10—12 en 1.30—3 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegaf. Theosofische Bibliotheek. Gej bouw Theosofische Vp^eeniging, Re- gentesselaan. lederen dag van 68 uur. Sterhuis Beekenrt.laan 6. Iedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisjes. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Filiaal uitleen-bibliotheek: Edison- straat 35. Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal, Muurhuizen 9. Gildehuis A. K. G. tlo. Zuïdsingel 16. 1529 Sept. Van Randwijck- tentoonstelling. Toonzaal Sierkunst Zomerten- toonstelling Werken van o.a. Ma- chiel Brandenburg. Louis Cardi- naals, Albert Fiks. Louis Schrikkel. 14 September. Amicitia. Jaarver gadering van het Roode Kruis. 8 uur n.m. 15 September. St. Jori6kerk. Zang door het Russische Studentenkoor. S uur. 16 September. Rest. Germania. Vergadering van Handel en Nijver heid. 8.15 uur n.m. 16 September. Gildehuis A.K.G. Ledenvergadering der N.R.V. 8.15 uur n.m. 16 September. Amersf. Kunstkring. Excursie naar Frans Halstentoon stelling te Haarlem. 15 September. Openluchttheater Birkhoven. Opvoering door de „Princevlag" van „Hoe het weeuw- tje uit het Hof van Holland gevrijd werd." 4 uur n.m. 18 September Amicitia. Receptie Handelsschool 3—5 uur. Feest' avond 8 uur. 22 September. Monopole. Joodsche Véreen. Nut en Genoegen. Cyclus Opperrabbijn J. Tal uit Utrecht „Verleden, Heden cn Toekomst, van Joodscli standpunt bezien". 8.15 uur. 22 en 23 September. Amicitia. Gezelschap Jan Nooij. 8 uur. 23 September. St. Joriskerk. Orgelconcert door G. v. d. Burg en Ch. Havelaar. 8 uur n.m. 24 September. Amicitia. Bijeen komst Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur n.m. BAARN 16 t.m. 19 September. Badhotel. Dahliatentoonstelling.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6