Oefeningen van het zee-eskader in Straat Soenda. Het menu van den dag wordt bekend gemaakt voor de groote Fransche herfstmanoeuvr es, welke in Normandië zijn aangevangen Het s.s. .Boekelo", dat eenigen tijd geleden in de Kie'er 3ocht op een wrak liep en daarbij schade aan de kiel kreeg, wordt te Amsterdam aerepareerd Luit.'kolonel H. C. J. C. van Stockum heeft Maandag te Breda afscheid genomen ais commandant van het 12de halfregiment huzaren. Tijdens de plechtige overdracht van het regimentsvaandel Ter herinnering aan Guynemer. de groote Fransche luchtvaart-figuur, waarvan de twintigste verjaardag van zijn overlijden werd herdacht, had op Le Bourget een plechtigheid plaats in tegenwoordigheid van president Lebrun. Het défilé De bakboord-batterij zware luchtafweer •rutrailleurs in stelling aan boord van Mr. Ms. .Sumatra" tijdens de oefeningen vin het Nederlandsch-lndisch eskader •n Straat Soenda gedurende de eerste week van September, welke door den G. aan boord van de .Sumatra" werden bijqewoond De groote Fransche herfstmanoeuvres in Normandië zijn Maandag begonnen. De zorg voor het middag maal vormt een belangrijk onderdeel van het dagelijksch programma De loodsbooten te Hoek van Holland worden be wapend mét twee lichte stukken geschut in verband met de beveiliging van de monding van den Nieuwen Waterweg. Deonderdeelen der kanonnen worden naar de loodsboot 17 gebracht De bomaanslagen, welke te Parijs werden gepleegd op de gebouwen der Fransche Centrale Werkgeversvereniging en van den patroonsbond uit de metaalbedrijven, hebben twee menschenlevens geëischt. De ruïne van het verwoeste gebouw in de Rue de Presbourg De nieuwe mijnen veger .Pieter Florisz is Maandag te Rot terdam officieel in dienst gesteld. Een overzicht tijdens de plechtigheid aan boord Onmiddellijk na de bomaanslagen, welke te Parijs op twee gebouwen werden gepleegd, werd de omgeving door de garde mobile afgezet

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8