BLACK CAP LAATSTE BERICHTEN Openluchtbad J. A. SCHOTERMAN Zn. Herman Robbers overleden De stranding „Van Heutsz" ACHTKAMP IN OOSTENRIJK OLD SCOTCH WHISKY p. fl. 3.75 UTRECHTSCHESTR. 17 Ao 1878 Tel. 145 Bekend schrijver van psychologische romans NUTTIG BOUWSEL OP DE RECHTE PLAATS BRAND IN EEN DRUKKERIJ Koloniehuiscommissie van de Ancient Order of Foresters Botsing tusschen vrachtauto en motorfiets Teraardebestelling R. Bordewijk UIT DE STAATSCOURANT van de Rapport van den kapitein V rijz.-Democratische Studieclub Üqsnda Keres en Fine winnen UIT DEN U.P.V.B. BURGERLIJKE STAND le BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1937 99 99 Sole Importers: BINNENLAND AMSTERDAM, 15 Sept. Na een ziekte van eenige maanden is in de Boerhaave- klinick te Amsterdam over leden de 69-jarige romanschrij ver Herman Johan Robbers, geboren te Rotterdam en in de laatste jaren woonachtig te Schoorl. De heer Robbers studeerde van 1SS0 tot 18S6 aan het gymnasium te Rotter dam en begaf zich daarna in den oo^k- handel. In 1905 werd hij redacteur van Else- vier's geïllustreerd maandschrift. In 1908 was hij gedelegeerde der regeering te Berlijn op de conferentie tot herzie ning der Berner Conventie. Herman Robbers Zijn voornaamste werken zijn: Een kalverliefde; De Verloren Zoon; en De Vreemde Plant (1895); De Roman van Bernard Brandt (189S), De Bruidstijd van Annie de Boogh (1901). Van Stilte en Stemming (1905), De Roman van een Gezin: 1. De Gelukkige Familie (190S), 2. Eén voor Eén (1910), Helene Servaes (1914), Sint Ellin6vuur (1920). Op Hooge Golven (1924). De Thuisreis (1927), Red ding (1933), De Nederl. Litteratuur na 18S0 (1922). Wielrijder ontkwam nog op het laatste oogenblik aan een noodlottige aanrijding MAKKUM, 15 Sept. Te Makkum had heden een zeer eigenaardig auto ongeluk plaats, dat echter voor de be trokkenen nog goed is afgeloopen. De autobestuurder S. van der Kooij van Makkum kwam met een ledige vracht auto de plaats inrijden en bemerkte tot zijn grooten 6Chrik. dat de stuurinrich ting defect was. Juist toen passeerde hem een wielrijder, waar hij recht op aanreed, zonder in staat te zijn van richting te veranderen. Naast den wiel rijder bevond zich een ijzeren urinoir, welke stond op den kant van de langs den weg loopende vaart. Ongetwijfeld zou de wielrijder. schipper Bos van Groningen, tusschen auto en urinoir bekneld zijn geworden, als niet de man op het laatste nippertje, direct van zijn fiets in de vaart was gespron gen. Dit redde hem het leven, want het rijwiel werd gegrepen en tusschen wa gen en urinoir verpletterd Met een he- \ige slag reed de auto tegen de urinoir welke weliswaar afbrak en in elkaar gereden werd. maar toch de auto, juist op den kant van het water, tot staan bracht Was dit niet het geval geweest dan zou de schipper onder de wagen zijn terechtgekomen, terwijl dan ook de chauffeur groot gevaar zou hebben geloopen om zijn leven er bij in te schieten, daar de wal ter plaatse zeer steil is. Nu liep het gelukkig nog al goed af. De meeste machines waren in verband met verhuizing echter al overgebracht AMSTERDAM, 15 Sept. Vanmorgen tegen elf uur werd de brandweer ge alarmeerd voor een brand in het per ceel Raamgracht nr. 20, hoek Verver straat, in welk huis gevestigd is de drukkerij van de Comm. Vennootschap Drukkerij voorheen Ridderinkhof, Ruys cn Co. Daar de brand gepaard ging met een sterke rookontwikkeling, zoodat uit de ramen der bovenverdiepingen dikke rookwolken ontsnapten, liet de brand meester van de eerste aanwezige motor spuit het alarm middelbrand geven, waarop versterking aanrukte en de hoofdbrandmeesters Doets en Schuite maker ter plaatse kwamen. Het bleek, dat de brand woedde in de gelijkstraat- sche verdieping, waar de drukkerij ge vestigd is geweest. De machines waren echter reeds in verband met de ver huizing van het bedrijf, naar de Teer tuinen gedemonteerd en vrijwel geheel overgebracht, zoodat do inventaris niet groot was. Met een straal via een zij deur in de Ververstraat wist de brand weer het vuur te blusschen, waardoor de brandschade tot de gelijkstraatsche verdieping beperkt bleef. Het houten plafond was echter al even doorge brand, doch tijdig ingrijpen heeft ver dere uitbreiding verhinderd. Do boven verdiepingen, waar het kantoor en op slagplaatsen zijn gevestigd, hebben nog al door de rook tè lijden gehad. De oorzaak van den brand is nog on bekend; Je politie stelt onder leiding van commissaris Jutte een onderzoek in. De brand trok op dit uur veel pu bliek, doch de politie zorgde voor een ruime afzetting. De merkwaardigheid bij dezen brand is, dat het perceel is verkocht aan de firma Leeuwenberg, die in het aangrenzend perceel in de Ververstraat is gevestigd, doch het transport heeft nog niet plaats gehad. Het werk der uitzending bestaat 12^ jaar De Ancient Order of Foresters beweegt zich op velerlei terrein. Wat deze ethi sche vereeniging doet voor de volwas senen hebben wij reeds meermalen ge memoreerd. Minder bokend is het werk, dat ver richt wordt ten bate van de zwakke kinderen, hetwelk van niet minder so ciale en ethische beteekenis is dan de andere bemoeiingen. Immers, dat werk omvat de uitzen ding van zwakke kinderen naar Bosch en Zee, om de „bleekneusjes" als ge zonde en stevige kinderen weer aan de ouders terug te geven. Jaarlijks gaan circa 00 kleinen naar Koloniehuizen voor rekening van de daartoe in het leven geroepen Commis sie. Het mag zeker tot voldoening stem men, dat dit werk van de Orde nu al 12V2 jaren in stand wordt gehouden, ge heel uit de vrijwillige bijdragen, die de leden zich hiervoor getroosten. Het spreekt welhaast van/elf, dat met de uitbreiding van de bemoeiingen van deze Commissie de sympatie in de krin gen van de Foresters algemeen is. Men wil dan ook het feit, dat deze af- deeling der Foresters 12*A jaar bestaat, niet geheel ongemerkt laten voorbijgaan en op 21 September 1937 heeft er een herdenkingsbijeenkomst plaats in het Forestershuis, Sarphatistraat 810, op geluisterd door muzikale en vocale me dewerking. Een specialist op. het gebied der Kinderuitzending naar Koloniehui zen zal een causerie houden over dit ze genrijke en sociale werk. Twee personen zeer ernstig gewond HEERLEN, 15 Sept. Vanmorgen omstreeks elf uur i6 op den Heerenweg te Heerlerheide, ter hoogte van de An jelierstraat, een motorfiets tegen een vrachtauto gebotst. De auto kwam van den rechterkant van den weg uit een oprit en was op weg naar een stort plaats Op den motor zaten de heeren Reesink cn Coordt uit Heerlerheide. Beiden werden zoo ernstig gewond, dat men voor hun leven vreest. Zij zijn naar het St. Josefziekenhuis te Heerlen ver voerd. Veel belangstelling van de zijde van den Bijz. Vrijw. Landstorm 's-GRAVENHAGE, 15 Sept. Onder zeer groote belangstelling, vooral van de zijde van den Bijzonderen Vrijwil li gen Landstorm, is heden op de begraaf plaats Oud Eik en Duinen het stoffe lijk overschot ter aards besteld van den heer R. Bordewijk, als reserve-kapitein verbonden aan het korps vaartuigen dienst van den B.V.L. en controleur van de steunverleening ten departcmen- te van sociale zaken. De minister van sociale zaken was op het kerkhof vertegenwoordigd door den heer G. W. F. van Hoeven, hoofdinspec teur voor de steunvorleening. Verder waren er de heeren D. G. Draayer, di recteur-generaal van sociale zaken en R. G. Wolf, hoofd van de afdeeling al- gemeene secretarie en kabinet van het departement van sociale zaken. Van hun belangstelling gaven verder blijk: luitenant-generaal b. d. Borel en generaal-majoor b. d. Zeeman, de kolo nel van den generalen staf Carstens, directeur van den etappen- en verkeers dienst en vertegenwoordigers van vrij wel alle korpsen van den B.V.L., van de plaatselijke en gewestelijke commis sie en andere onderdeelen van den landstorm. In den stoet kwamen mede: res. lui tenant-kolonel J. B. Boots, van de com missie landstormkorpe Zuid-Holland (West), ds. Val uit Westervoort, die ten sterf huize een rouwdienst had geleid en ds. Van Ravesteijn uit Utrecht. In do aula sprak ds. Van Ravesteijn het eerst» nadat een gedeelte uit den bijbel was voorgelezen. Na hem voer den achtereenvolgens het woord: een broer van den overledene, do heer De Vries, als vriend, de waarnemend-voor zitter van de Loge Union Royale, de heer S. de Vrie6, die de gebruikelijke drie witte rozen op do baar legde, de heer Royaards, voorzitter van de com missie Zuid-Holland (West) en de heer G. W. F. van Hoeven, als vertegenwoor diger van den minister van sociale za ken. Aan de groeve voerden nog het woord nadat een zwager van den overledene gesproken had, reserve luitenant-kolo nel Van Hogenhuyze, namens het land stormkorps Zuid-Holland (West), de heer W. J. van Dyck, namens de plaat selijke landstormcommissie, luitenant- kolonel J. C. C. Nijland, mede uit naam van den inspecteur van den Vrijwilli- gen Landstorm en ten slotte, nadat ds. Van Ravesteijn het „Onze Vader'' had gebeden, dankte een familielid voor de betoonde belangstelling. 's-GRAVENHAGE, 15 September. Bij beschikking van den minister van defensie is de luitenant ter zee der 2e klasse Kon. Mar. Res. H. A. C. Wie- deman 16 September geplaatst bij do marinekazerne te Amsterdam. Bij beschikking van den minister van defensie is de io luitenant der mari niers bij de Koninklijke Marine-Reserve L. J. Pronk 1 October geplaatst aan boord van H.Ms. Wachtschip te Vlis- singen. Bij beschikking van den minister van defensie, is de luitenant ter zee der le klasse, F. Stam, 2 October eervol ontheven van de betrekking van le officier a.b. Hr. Ms. „Gelderland" en ter beschikking gesteld. Bij beschikking van den minister van defensie, is de luitenant ter zee der 2o klasse G. P. de Lange, dienende in het commandcment der marine te Willems oord, 13 October ter beschikking ge steld. Bij beschikking van den minister van defensie zijn de volgende plaatsingen ■gelast: met 20 September: de officier van gezondheid der 2o klasse G. J. Puister a.b. Hr. Ms. „Jan van Brakel"; met 1 October: de luitenant ter zee der le klasse Jhr. H. A. van Foreest als leeraar bij de Hoogere Marine Krijgsschool; met 6 October: de luitenant ter zee der 2e klasse J. Meerman en de offi cier van gezondheid der le klasse F. H. P. Hdmer a.b. Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord; met 18 October: de luitenant ter zee der le klasse L. H. Quant bij het vlieg kamp „De Kooij" en de officier van den raaiïnestoomvaartdienst der le klasse F. J. Siegenthaler bij den on derzeedienst te Willemswoord; met 21 October: de luitenant ter zee der le klasse W. M. de Vries a.b. Hr. Ms. „Gelderland". Bij K. B. van 13 September 1937, is met ingang van 1 October 1937: a. benoemd tot secretaris-generaal van het departement van Defensie, in vasten dienst, de administrateur C. Rin geling, hoofd der VlIIste afdeeling van dat departement; b. bevorderd tot hoofdofficier van ad ministratie der le klasse, de hoofdoffi cier van administratie der 2e klasse Th. A. Appels; c. aan den hoofdofficier van admini stratie der le klasse Th. A. Appels, op zijn verzoek, ter zake van belangrijken dienst, eervol ontslag uit den zeedienst verleend; d. de heer Th. A. Appels, voornoemd, benoemd tot administrateur, in vasten dienst, bij het departement van Defen sie, hoofd der VlIIste afdeeling van dat departement. is op hun verzoek een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst aan den reserve-luitenant-kolonel ir. C. D. C. Appeldoorn, van het korps motor- dienst, den reserve-kapitein H. A. Oos- terlee, van het 5e regiment infanterie en den reserve-ecrste-luitenant voor speciale diensten W. Boot. van het Vrijwillig Landstorm korps vaartuigen- dienst, den reserve-kapitein J Mijs, van het 14e regiment infanterie; de reserve-eerste-luitenants mr. L. G. Hortensius, van het regiment grena diers. P. Schaberg, van het 3e regiment infanterie, C. H. van Amerom, van het 14e regiment infanterie, ir. W. K. Krab be, van het regiment kustartillerie en J. W. P. Jongert, van het 3e regiment yeldartillerie, alsmede aan den reserve* ecrste-luitenant voor speciale diensten P. N. F. M. Rouppe van der Voort, van het Vrijwillig Land6tormkorps motor dienst. Bij K B. van 13 September 1937 is een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend aan den reserve-cerste-luite- nant voor speciale diensten J. M. H. W. Boekhorst, van het Vrijwillig Land stormkorps Vaartuigendicnst. Bij K. B. van 13 September is be noemd tot reserve-paardenarts der twee de klasse, de heer R. Schuurmans, vee arts. Bij K. B. van 13 Sept. 1937 is aan den reserve-ritmeester F. H. A. H. Tielens, van het lie regiment huzaren, vergun ning verleend tot het aannemen en het dragen op de uniform van de ordetee- kenen van officier in de orde van Leo pold II. hem verleend door Zijne Majes teit den Koning der Belgen. Bij K. B. van 13 September 1937 is: a. aan den officier-vlieger der 2e klasse L. J. Fritz op zijn verzoek, eervol ont slag uit den dienst verleend en is hij benoemd bij de Koninklijke Marine-Re serve tot officier-vlieger der 2e klasse. OOST-1ND1E „Geweldige natuurkrachten, waartegen weinig te doen viel" BATAVIA, 15 September. (Aneta). De gezagvoerder van de „Van Heutsz", de heer D. J. Huyer, die hiermee tevens zijn laatste reis maakte, heeft bij de directie van de K. P. M. een uitvoerig rapport ingediend over de stranding tijdens den typhoon. In den nacht van 1 op 2 September had de typhoon een phenomenale windkracht, welke door het observato rium te Hongkong werd geschat op 164 mijl. Het vrij zwaar beladen schip arriveerde 1 September des ochtends te Hongkong, van Swatow komende. Men meerde op den typhoonboei en trof de noodige maatregelen. Op 2 Sep tember te 1.40 uur nam do windkracht toe bij vallende barometer. De machines stonden stil. Do beide ankerkettingen hielden zich goed. Te 3.25 uur kreeg de wind de kracht van een orkaan. Do machines draaiden langzaam vooruit, om den trek op dc kettingen to vermin deren, doch te 3.40 uur brak de ket ting, zoodat hot schip op drift kwam. Ta 3.52 uur volgde een aanvaring met een ander 6chip (dat later bleek to zijn de „Gertrude Maersk"), waarvan de boeg dwars aan stuurboordzijde van de „Van Heutsz" indrong. Er werd echter geen schade aangericht onder het hoofddek. In den vraeselijken storm werden de reddingsbooten in gereedheid gebracht. Alle passagiers werden nogmaals ge wekt on ontvingen order de zwemves ten aan te gorden. Het was toen onmo gelijk geworden om in den wind te staan. Bovendien was er absoluut geen licht, zoodat men niets kon zien. Te 3.57 uur dook midscheeps aan stuurboord zijde de steven op van de „Hai Li". Door volle kracht achteruit te stoomen werd een aanvaring ter plaatse van de machi nekamer voorkomen, doch do botsing greep plaats ter hoogte van ruim II, waar het water met groote massa's bin nenstroomde. Toen verdween de „Hai Li" als een schim. In den hevigen regen had daarna weder een aanvaring plaats met de „Gertrude Maersk" en wel zoodanig, dat er gevaar voor de passagiers begon te dreigen, daar de slagzij van de „Van Heutsz" steeds grooter werd. De „Ger trude Maersk" schoof weg en even la ter strandde de „Van Heutsz" bij wilde zee en ontzettende windkracht. Bij het aanbreken van den dag bleek dat het schip, waar zich nog vele pas sagiers op bevonden, gestrand was op Green Island. Langzaam nam de storm in hevig heid af. Het schip bleek in zeer ongun stige positie te verkeeren. Alhoewel de radio beschadigd was, 6laagde de mar conist er toch in, een hulpsein uit te zenden. Twee veerbooten snelden ter hulp en één daarvan slaagde er op schitterende wijze in, langszij te ko men en dc overgebleven passagiers over te nemen. Des middags arriveerde de Neder- landsche consul-generaal, de vice-con sul en de agent van de K.P.M. De heer Huyer beëindigt zijn rap port met de woorden: „Dit is de be schrijving van de ramp, waartegen wij ons naar beste weten hebben verzet, doch waartegen, gezien de geweldige natuurkrachten, weinig te doen viel". STADSNIEUWS Vierde Studieconferentie in de School van Wijsbegeerte Evenals vorige jaren zal ook dit jaar door de Vrijzinnig-Democratische Stu dieclub een studieconferentie worden gehouden en wel op 9 en 10 October a.s. in de School van Wijsbegeerte hier. Door do volgende sprekers zal een in leiding gehouden worden: Mr. B. W. Kranenburg: Staat en Bank wezen. Mr. P. J. Oud: Begrootingsbeleid bij stijgende en dalende konjunctuur. Prof. Dr. Ph. Kohnstamm: Religie en Staatkunde. Mr, A. M. Joeeks: Indië en Nederland. Grand ThóAtre. - Van Vrijdag 10 tm. Donderdag 16 September vertooning van de film „Sharlock Holmes." Zondag donrlnnnend 1.45. 46.15 en 8.30 uur. (Laatste voorstelling). Avondvoorstelling overige dagen 810 uur n.m. lederen middag 2.30 matinée. City Théater. Vanaf Vrijdag 10 Sept. vertooning van de films ..De mijnen van koning Salomo" en „Het geheim van de Schorpioen Zondag 1.45. 4 uur, B.15 en 8.30 uur. (Doorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 8.30 uur Zaterdag 615 en 8.30 uur. Overige dagen 8.10 uur. Zaterdag en Woensdag matinée 2 30 uur. Museum Fléhlte. Westsingel. Geopend dagel 10—12 en 1—4 uur. uitgezonderd des Zondags. '«Zaterdags 10—12 en 1 30—3 uur (Sfadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen tneen-*«V Theosofische Bibliotheek. Ge bouw Theosofische Ve-eenlging. Re- gentesselaan. lederen dag van 68 uur. Sterhuls Beekon«t.laan 6. Iedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisjes. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraot 24. Filiaal uitleen-bibliotheek: Edison- straat 35. Openbaro Leeszaal met Jeugdlees zaal, Muurhuizen 9. Gildohuls A. K. G. t/o. Zuidsingel 16. 15—29 Sept Van Rand wij ck- tentoonstelling. Toonzaal Sierkunst. Zomerten toonstelling Werken van o.a. Ma ch lel Brandenburg. Loule Cardl- naals, Albert Fiks, Louis Schrikkel. 15 September. St. Joriskerk. Zang door het Russische Studentenkoor. 8 uur. 16 September. Rest. Germania. Vergadering van Handel en Nijver heid. 8.15 uur n-m. 16 September. Gildehuis A.K.G. Ledenvergadering der N.R.V. 8.15 uur n.m. 16 September. Parochiehuis P. Borststraat. Oranje vereeniging „Soestarkwartier." Prijsuitdeeling 8.15 uur n.m. 16 September. Amersf. Kunstkring. Excursie naar Frans Halstentoon stelling te Haarlem. 18 September. Openluchttheater Birkhoven. Opvoering door de „Princevlag" van „Hoe het weeuw- tjo uit het Hof van Holland gevrijd werd." 4 uur n.m. 18 September. Amicitla. Receptie Handelsschool 35 uur. Feest avond 8 uur, 22 September. Monopole. Joodsche Vereen. Nut en Genoegon. Cyclus Opperrabbijn J. Tal uit Utrecht „Verleden, Heden en Toekomst, van Joodsch standpunt bezien". 8.15 uur. 22 en 23 September. Amicitia. Gezelschap Jan Nooij. 8 uur. 23 September. St. Joriskerk. Orgelconcert door G. v. d. Burg en Ch. Havelaar. 8 uur n.m. 24 September. Amicitla. Bijeen komst Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur n.m. 24 September. Amicitla. 't Nut. Lezing met lichtbeelden. 8 uur. 25 September. Amicitia. Feest avond Handelsschool. 8 uur. 29 September. Amicitia. Vergade ring der Ver Nat. Veiligheid. 8 uur n.m, BAARN 16 t.m. 19 September. Badhotel. Dahliatentoonstelling. SCHAKEN BADEN, 15 September (A.N.P.). Dc achtkamp is gisteren voortgezet te Baden hij Woenen. De resultaten van do partijen, gespeeld in do vijfde rondo, zijn: Flohr—Reshevsky afgebroken KeresEliskases 10 FinePetrov 10 Capablanca—Ragozln niet gespeold Do stand luidt: 1. en 2. Keres en Fine ieder 3^2 punt; 3. on 4. Reshevsky en Flohr 3 punten plus 1 afgebroken partij. 5. Capablanca 2 punten (uit vier partijen); 6. Rngozin l'/2 punt (uit vier partijen); 7. Eliska ses 1 punt; 8. Petrov '/2 punt. Do partij CapablancaRagozin kon vandaag niet gespoeld worden in ver band met particuliere bezigheden van den Cubaan. Deze partij zal Woensdag plaats vinden, terwijl drtn tevens do af gebroken partij tusschen Reshevsky en Flohr zal worden voortgezet. Do partij FlohrReshevsky werd door den Amerikaan Slavisch verde digd. In tijdnood (natuurlijk!) verloor Reshevsky oen pion. Na 41 zetten werd de partij afgebroken. Reshevsky gaf den 42sfen zet af. De loopers zijn van ongelijke kleur, zoodat er weinig kans bestaat, dat Flohr, ondanks zijn winst van een pion, de partij zal winnen. De stand bij het afbroken was: Wit Flohr: kgl, te5, pionnen op f3 en g4. Zwart Reshevsky: kf7, ta7, lf5, pion op g6. Do partij KeresEliskases was een Ciciloaan. Keres speelde scherp aan vallend, offerde een pion, doch de Oostenrijker wilde op energieke wijze, een goed tegenspel verkrijgen, hetgeen evenwel mislukte, want zijn stelling word verzwakt. Keres leidde een prachtigen tegen aanval in en op een gegovon moment stond hij op stukwinst, zoodat Eliska ses na 33 zetten kon opgeven. Fine—Petrov was een dame-Indische verdediging. Petrov deed in do ope ning een incorrect offer, dat zijn stem pel op de partij bleef drukken. Na 34 zetten kon Petrov de partij opgovon. Toezegging van geldelijke steun wordt gevraagd Men schrijft ons: Aan de voorbereiding van de plannen tot stichting van een openluchtbad in onze gemeente wordt onverdroten gear beid. De daarvoor noodige informaties worden ingewonnen en de daarvoor aangewezen krachten zijn bezig met het uitwerken van de voorloopige plannen. Deze plannen zullen dan door don Ge meenteraad moeten worden goedge keurd, en daarna aan de Regeering wor den voorgelegd om goedkeuring le ver krijgen tot uitvoering in werkverschaf fing. Voor de aanschaffing van de inventa ris, aismedo voor de vorming van een klein werkkapitaal, waarover de stich ting, die het bad zal exploiteeren, zal moeten kunnen beschikken, hoopt het voorloopig comité een dezer dagen een beroep te doen op dc burgerij van Amers foort. Aan vele ingezetenen zal een cir culaire worden gezonden, waarin een toezegging tot geldelijke steun wordt gevraagd. Deze aanvraag wordt ge- stound door een groot aantal bekende ingezetenen, waaronder in de eerste plaats genoemd wordt onze burgemees ter, Mr. Graaf Van Randwijek. De steun in den vorm van aandeelen, waarop bii een loonende exploitatie rente zat worden uitgekeerd zal pas gevraagd worden, wanneer Regcering en Gemeen teraad hun goedkeuring zullen hebben gehecht aan da plannen. VOETBAL Wedstrijdprogramma Zon* dag 19 Soptembor le klasse A. Vreeswijk—Driebergen. Oranje-WitF.A.K. U.S.C.L.JJ.F.C. Volharding—St. Boys. D.E.V.—Wijk bij Duurstede, le klasse B. D.W.S.V.De Zebra's. SperwerDe Raven. SoesterbergN ijenrodes. V.V.O.G.'s-Graveland. Gooische Boys—E.S.V.A.C. 3e klasse A. KievitenVeensche Boys. Hoevelaken—Rcnswoude. N.S.C.Do Vel uwe. 3c klasse B. Spoorvogcls—Blaricum. Plasvogcls—Avance. DuiveneiftalHilvers. Boys. S.S.S.Gooi vogels. Reserve le klasse A. Velox 4Amersf. Boys .2. Sopla 2—A.P.W.C. 2. Laren 2Amsvorde 2. H.V.C. 3B.V.C. 3. Hilversum 5Ponar 3. Reserve 2e klasse A. A.P.W.C. 3U.V.V. 6 E.S.V.A.C. 2Scherpenzeel 2. Baarn 3—VV.O.G. 2 Reserve 3o klasse C. E.S.V.A.C. 3Amersf. Boys 3. Putten 2Sopla 3. H.V.C. 4—N.S.C. 2. Amsvorde 3Quick 3. Reserve 3c klasse D. D.O.S.V. 2Ameref. Bovs 4 Sopla 4B.F.C. 4. Quick 4Blaricum 2. NUTS SPEELTUIN VEREENIGING „HET KRUISKAMPKWARTIER" Zaterdagmiddag a.s. heeft de opening plaats van een nieuw clubhuis van de Xut6-speeltuin Vereeniging „Het Kruis- kampkwartier." 15 September GEBOREN: Louise Christine Maria Elisabeth, dochter van A. G. C. M. Eichhorn en C. P. J. Fiecalini; Maria, dochter van A. Kievit en J Koene; Ger- da Cornelia, dochter van G. v. d. Bis- zenbos cn C. M. Prins; Greta Cornelia Helena, dochter van W. Hoogeveen en G. Dekker; Wijmpje, dochter van J. H Troost en M van Zoeren; Gerrit, zoon van II. L, Rekcrs en E. Romunde; GEHUWD: J. D. Wery on J. G. Broek huizen. G. Nijhof cn W. H. G. Reterink. J. Meurs en J. C. van Hassel. R. v, d. Kamp en E Brouwer. W. G. Geurtsen en A. Mulder J J. Mol en A. van Mee- tiren. B. v. d Burg en J. van Es. C. Dielessen en J Aarteen. P. van Kars- bergen cn P .1 M. Schuuring. R. Kor- sfanje en E. E. G. A. W. van Ameron- gen. OVERLEDEN: Johanna Vieveen 84 J. OMREKENINGSKOERSEN 14 Sept. 15 Sept. Off Niet off Londen p.oi fi.oo Berlijn 0.72.00 '.72.01 Ö.51 0.45 Brusael 30.C.3 30.58 ZUrich 41.73 41.74 Kopenhagen 40.20 40.22 Stockholm 46.45 46.46 Oslo 45.25 45.27 New York 1.82*4 1.82 Praag 6.37J* 6.38 Medcged. door de R'damsehe Banhvereen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 3