Scherens demonstreert zijn superklasse DE KOPPEL KNOEIERIJ MET VERKOOP VAN KUIKENS Dicht geplakte bakkerij Van Randwijck- Van Vliet twee maal geslagen Visscher die demonstraties gaf voor vrouwen tentoonstelling JUBILEUM H. J. KOFFRIE VAN DE POLITIE KAMERTJESZONDEN STADIONWIELERBAAN Pijnenburg haalt Kaers in en wint met van Vliet de omnium 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1937 KANTONGERECHT Twee personen zouden voor vieren aan het werk geweest zijn Eenigen tijd geleden heeft voor den kantonrechter te dezer stede terecht gestaan een verkooper van kuikens, die hiermede knoeierijen had gepleegd en enkele landbouwers had gedupeerd. De zaak had zich als volgt voorge daan: Een landbouwer had bij een zekeren B. een 600 kuikens besteld. Op een goeden, of, liever gezegd, kwaden dag, kwam een auto bij hem het erf oprij den, welke bestuurd werd door twee personen, die hij geen van beiden ken de. De auto droeg de kenteekenen, dat zij van een zekeren v. d. H. uit Lunte- ren was, die den wagen ook bestuurde. De kuikens werden afgeladen en op de deel gezet. Bij het afrekenen ont stond er verschil van meening. doordat de landbouwer indertijd met B. afge sproken had, dat de kuikens door hem gekocht zouden worden voor 15 cent per stuk. De man die ze nu afleveren kwam, een zekere de K, vroeg echter 16 cent per stuk. Het bleek later, dat de B. nooit meer iets van het geld gehoord had. De landbouwer was er dus leelijk ingeloopen, temeer toen nog bleek, dat men hem allemaal hanen verkocht had, waaraan hij niets had. De koop leverde hem een strop van 100.op. Hedenmorgen werd de bestuurder van de auto, waarmede de kuikens ge bracht waren, van der H. uit Lunte- ren, gehoord. Hij vertelde, dat hij de kuikens uit een café in Resteren gehaald had en naar allerlei plaatsen in het land ver voerd had, hoeveel wist hij zelf niet eens meer. Hij was ook od het erf van landbou wer de V. in Barneveld gekomen, maar had niet geholpen met het afladen. Getuige-autobestuurder had beweerd, dat de K. de kuikens voor 12 cent per stuk ingekocht had. Dat had hij bij het afrekenen zelf gezien. De eisch luidde destijds 300 boete subsidiair twee maanden hechtenis met 1 maand hechtenis voorwaardelijk voor een proeftijd van twee jaren. De uitspraak werd conform den eisch. Verdachte had toen geen genoegen genomen met dezen uitspraak en mr. van der Mark trad nu als gemachtigde op. In hoofdzaak kwam het hierop neer, dat de kuikens vervoerd waren zon der dekkingspapieren. De kantonrechter vroeg den getuige- autobestuurder of hij alleen in Reste ren was geweest. Getuige: „Nee, excellentie, wij heb ben van 's middags een uur tot den volgenden morgen half vijf gereden en zijn tot in Oldenzaal geweest. Daar woonden ook klanten en die kregen ook allemaal een pakje. Rantonrechter: Hoe zat die regeling van het vervoer in elkaar? Getuige: Ik kreeg voor eiken R.M, 10 cent betaald en had alleen maar te rijden waarheen mijn opdrachtgever mij zeide. Rantonrechter: Tien cent is wel erg mooi betaald, dat gebeurt tegenwoordig niet zoo heel veel mèer. Getuige: Maar als je het krijgen kunt, mot je het toch aannemen, vind ik. Rantonrechter: Daar heb je gelijk in. Mr. R 1 e i n, de ambtenaar van het O.M., was van oordeel, dat het hier uit sluitend een overeenkomst betrof en getuige dus uitvoerde, wat zijn op drachtgever hem zeide. en hiervoor ook werd betaald. Wederom luidde de eisch, die mr. Rlein vroeg, hetzelfde als bij de eerste behandeling dezer af faire. Mr. van der Mark had verno men, dat er allerlei praatjes over ver dachte de wereld in waren gestuurd. Ook dat de kuikens in België zouden zijn gekocht. Zulks is geenszins hot ge val. Mr. van der Mark erkende, dat geen papieren voor het vervoer aanwe zig waren. Uitspraak zal gedaan worden over 14 dagen. Gevaarlijk experiment Beeds langen tijd was de zwager van verdachte, die zich hedenmorgen te verantwoorden had wegens overtreding van de formaliteiten, die de Raad van Arbeid stelt, werkloos en had geen en kele bron van inkomsten. De vrouw van verdachte had toen haar zwager een beetje geholpen en het gevolg was, dat de man in het bedrijf van verdachte enkele werkjes verrichtte, waarvoor hij niet betaald werd. doch dit dan blijk baar deed als tegenprestatie of om den tijd zoek te brengen. Nu was den Raad van Arbeid bekend, dat de zwager van verdachte zes weken bij hem had ge werkt, trouwens dit was door verdachte zelf opgegeven. Nu evenwel verklaarde hij, dat zulks niet het geval was, doch ëït had gezegd, omdat hij een verkla ring had geteekend, dat zijn zwager zes weken hij hem in dienst was ge weest teneinde hem bij een toekomstige patroon aan te kunnen bevelen. Rantonrechter: U heeft dus toen ge jokt? Verdachte: Ja, ik dacht, dat mijn zwager toen meer kans van slagen had, als ik hem een verklaring gaf, dat hij bij mij werkzaam geweest was. De ambtenaar van het O.M.: Weet u wel, dat dit een valsche verklaring is en eveneens strafbaar? Mr. Muller Massis achtte het raadza mer deze zaak nog veertien dagen aan te houden. Bakkers voor vier uur aan het werk Een bakker uit Soest stond terecht wegens het te vroeg laten werken door enkele van zijn knechts. Dit was bo vendien reeds de tweede herhaling. Een agent van politie verklaarde, dat ailes dicht geplakt was bij dezen bak ker en het onmogelijk was hij hem in de bakkerij te kijken Heel duidelijk had de agent des morgens voor vieren ge hoord, dat twee personen aan het werk waren. Toen hij aanbelde, werd hij niet ODen gedaan, doch bij herhaaldelijk bel len, kwam eindelijk iemand naar voren. Tïij heeft na dien geconstateerd, dat reeds deeg gereed lag en alleen nog maar in de vormen gedaan behoefde te worden. De verdachte zeide, dat er niet ge werkt was en het lawaai, dat de agent gehoord had het aanmaken van den oven geweest was. De eisch luidde 2 dagen hechtenis, de uitspraak werd 100. Alleen maar demonstraties Een visscher uit Bunschoten was des tijds bekeurd omdat hij met een kuil- net op het IJsselmeer vischte. Verdachte: Ik vischte niet meneer. Rantonrechter: Waarvoor diende dan dat net? Verdachte: O, dat was alleen om de monstraties te geven aan de vrouwen die aan boord waren. De ambtenaar vond het wel verdacht, rlat juist de vischvergunning was inge trokken en was van oordeel, dat dit ook wel zijn reden zou hebben. De uitspraak luidde 8. Naar wij vernemen zal de Commissa ris der Roningin Jhr. Mr. Dr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal op Maan dag 27 September a.s. te half 3 de van Randwijck Tentoonstelling in het Gilde- huis komen bezoeken. VOLKSMUZIEKSCHOOL Er worden hier pogingen in het werk gesteld om te komen tot de oprichting van een Volksmuziekschool. A.s. Maan dag zal hiertoe een bijeenkomst gehou den worden in de Pallas Athene School, aar de heer Gehrels uit Amsterdam het woord zal voeren. Heden herdacht Heden herdacht de heer H. J. R o f f r i e den dag dat hij als be hanger-stoffeerder 25 jaar in dienst was bij de firma J. W. van Achter- bergh aan den Westsingel. De jubilaris, die met zijn echtgenoote en kinderen per auto vanaf zijn woning aan de Verhoevenstraat was gehaald, werd in één der lokalen door den heer W. van Achtcrbcrgh, in tegenwoordig heid van het personeel toegesproken. Spreker wees op de goede verstand houding, welke tusschen het personeel en de firma bestaat om vervolgens zijn groote waardeering uit te spreken voor het werk van den jubilaris. Als blijk van erkentelijkheid bood hij den heer Koffrie een ligstoel aan om na zijn arbeid hier in rust te vinden. Tevens overhandigdo hii hem een enveloppe met inhoud. Het dochtertje van den heer W. van Achterbergh bood Mevr. Roffrie bloemen aan. Namens het personeel overhandigde do heer Mejeur onder hartelijke bewoor ding een rookstel. De heer A. de Rruyff, die I2V2 Jaar aan de zaak verbonden was, werd even eens door den heer W. van Achterbergh toegesproken en gecomplimenteerd. Hem werd als een herinnering een leeslamp aangeboden. Op den Hof is gisteren een winkelier bekeurd wegens overtreding van de lote rij wet. 4 In de Langestraat heeft gistermiddag omstreeks half vier een aanrijding plaats gehad tusschen een wielrijder en een dame. De dame bekwam een gekneusde heup. In het gebouw Eben Haezer in de Muurhuizen is gisteravond omstreeks half negen een binnenbrandje ontdekt, dat door enkele emmers water kon wor den gebluscht. Tegen enkele automobilisten is gister avond proces-verbaal opgemaakt door dat zij hun wagens in de Langestraat geparkeerd hadden staan. Na afloop van de automarkt is een fruitkoopman geverbaliseerd wegens het verifen zonder vergunning. DE PRINCEVLAG De opvoering van „Hoe het Weeuwtj'e uit het Hof van Holland gevrijd werd" door d3 tooneelgroep van „De Prince- vlag" zal nu a.s. Maandagavond plaat6 vinden in Amicitia om half negen, pre cies. Genoodigden worden er op gewezen dat voor hen een aparte ingang is in de entree, eerste deur rechts. Er zal dit maal slechts één voorstelling worden gegeven; men wachte dus niet te lang met het koopen van plaatsbewijzen. Bijzonderheden brengt een advertentie in dit blad. AUTOMARKT Aangevoerd werden gisteravond 274 wagens. Een verklaring MET een drietal straatna men in onze woonplaats weet men geen weg. Het zijn de Hellestraat, genoemd naar het omstreeks 1600 gedempte Hellegrachtjede Teut en de Koppel. Zeer waarschijnlijk hebben we voor den Koppel de naambeteekenis gevonden. Zoo heette het stuk grond op Amers- foortsch gebied tusschen de Eem en de Oude Eem. 40 jaar geleuen zag men in het Plantsoen tegenover de St. Agatha- straat het begin van de tot 6lootje inge teerde Oude Èem, die tot 1556 een breed water was, dat in ouden tijd onze vaar- verbinding vormde met de Zuiderzee. Het kan zijn, dat het Koppel land zich ook aan de andere havenzijde heeft uitgestrekt, toen onze haven er nog niet was. De haven met de ombuiging naai de Oude Eem heen tegenover de verf- fabriek, is beslist een gegraven water. Wie zijn oogen gebruikt om te zien, zal ons toestemmen, dat de ombuiging der Langegracht bij den Nieuwenweg naar links, plus het Spui, de Koppelpoort en de Haven met de ombuiging naar rechts orn aan de Oude Eem te komen, een geheel vormt, in onderling verband tot stand gekomen, om aan Amersfoort een nieuwe haven te verschaffen. Het houwen van den stadsmuur tusschen de reeds bestaande bolwerken in, zien we aan als een voltooiing na het 6cheppen van het nieuwe havengeheel, strak6 ge noemd. Niet aan het einde van den stadsmuurbouw stellen we dien van de Koppelpoort maar aan het begin daar van. Meestal neemt men dit begin aan omstreeks 1380; wij brengen het nog verder terug in den tijd. Hierover ech ter bij een andere gelegenheid; thans slechts over het land de Koppel. Dat het voor de stadsgemeenschap een belangrijk terrein was. spreekt uit de aloude Koppelstraat, die er heen leidde, de voortzetting van de Teut, thans nog voor de helft bestaande in de straat „Achter het Oude Weeshuis". Het andere deel werd in 1501 verkocht aan het St. Aechtenklooster. Tevens merkwaardig is, dat het Koppelland stedelijk eigendom was De stad gaf 't in 1533 in leen. onder tal van voorwaarden en tegen betaling van 103 Philipsgul- dens van 25 stuivers, aan Seger de De twee groote concurrenten van gis teravond op de wielerbaan: links Van Vliet, rechts Scherens. Wildt, ten behoeve van de Armen huys- sitten in de Pot, een stuk grond buiten de Spoeypoort, geheeten de Koppel. In 1562 zien we het beleenen aan het in 1550 gestichte Arme Wee6kijnderhuys ofte St. Nicolaasweeshui6, door die Stadt ende die Potmeysters. Zoover wij weten, heeft de stad in vroeger eeuwen nooit lage landen, dus weilanden, in bezit gehad dan alleen deze Koppel. Dit is van veel gewicht. Nu onze verklaring. Naar het woord Koppel, slaande op landerijen, zal men tevergeefs zoeken in Van Dale's Woordenboek. Ook de En cyclopaedia. van Winkler Prins zegt ons niets. Wanneer echter deel VII2 van het Woordenboek der Nederlandsche Taal uitkomt, meestal genoemd het Groot Nederlandsch Woordenboek, waar in de woorden met K als aanvangslet ter worden behandeld, zal het wel op genomen zijn. Er zijn meer landerijen die den naam Koppel dragen, het is bijgevolg een goed Hollandsch woord, dat echter in onbruik is geraakt. De koppel te Boxtel, thans opgehoogd bouw terrein, was voorheen laag land, afloo pend naar de Dommel, dus weiland. Dit terrein is nog heden door een sloot be grensd. die eveneens den naam de Kop pel draagt. Hoewel Boxtel nooit stede lijke rechten had (dat ging in het her togdom Brabant niet zoo vlug) was er toch 'n rechterlijk erkende gemeenschap van bewoners Dat klopt dus met wat we vonden in de vertaalde werken van Fritz Reuter, de voorheen zoo geliefde lectuur Daar is ergens sprake van „koppels". De vertaler voegt er in een noot bij: Koppel, zoo \\ordt aldaar (Mecklenburg} een omheinde weide ge noemd, waar het vee der verschillende stadsbewoners ingelaten wordt." Toen gezocht in Meyers Conversations lexikon Na verschillende beteekenissen van Koppel te hebben aangegeven zegt dit boek: Auch das zNvei oder mehreren Personen gemein6chaftlich zustehende Recht, einen Gegenstand zu benutzen. oder auch diesen Gegenstand selbst. daher Koppelfischerei, Konpel- trift, Koppelhutung oder Weide. Daar hebben we het. Koppel weide, gemeen schappelijke weidegrond. En in Meck lenburg gemeenschappelijke weide der stadgenooten. Alles pleit er voor, dat ons Koppelland geweest is Amersfoorts stadsweide in den tijd toen men zelfs in de Krommestraat en Langestraat landbouwershuizingen aantrof. Vermoe delijk is dit gemeenschappelijk gebruik later vervallen; mogelijk toen onze ha ven gegraven werd. want in de 16e eeuw valt er in 's Stadsboeken niets over te lezen. De Koppel onze stadsweide in heel ouden tijd, dat is ons inzicht gewor den H. EXAMENS Bij het op 16 dezer te Utrecht door het Centraal Bureau Instituut Pont ge houden Stenografie-examen, slaagden voor: Leerares Stenografie: Mej. A. Stuur man. Secretarisstenograaf Nederlandsch 165 lettergr. p. min.: Mej. J. Govers. Kantoorstenograaf Fransch le klasse (130 lettergr. p. min.): Mej. J. Govers. Knntoorstenograaf Duitsch: Mej. I. Frederiks. Bij het op 16 dezer alhier door het Centraal Bureau Instituut Pont gehou den examen Machineschrijven, slaag den voor: Snelheidsdiploma Mej. E. J. C. v. Duuren en de heer W. N. Schothorst. Practijkdiploma: Mej. G. Kroon, Mej. E. J. Feitsma, Mej. H. Hamburger, Mej. J. H. Teygeler, Mej. H. W. T. Teygeler en de heer J. K. J. v. d. Berg. Allen w-aren leerlingen van de Erken ds „Pont-School", alhier. UTRECHTSCH STEDELIJK ORCHEST Programma van het tweede Volks concert, te geven op Donderdag 23 Sep tember 1937, des avonds te 8.15 uur, in Tivoli te Utrecht, onder leiding van Willem van Otterloo, met medewerking van Harry van Os, declamatie: 1. Ouverture tot het treurspel „Co- riolan", op. 62, L. van Beethoven. 2. „De Dijk' voor declamatie en or kest, Bertus van Lier. 3. Svmphonie No. 5 in e, op. 64, P. I. Tsjaikofski. A.Z.C. „NEPTUNUS" In de laatst gehouden bestuursverga dering van de A.Z.C. „Neptunus" is het bestuur als volgt samengesteld: L. dei Voogd, voorzitter; D. L. M. Un- kraut, le secretaris; B. Teune, le pen ningmeester; J. M. v. d. Pijpckamp, 2e voorzitter; H. B. Scholtcn, 2e secreta- ris; H. Vierdag Jr., 2e penningmeester; M. Niezen, commissaris. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmina Theodora, doch ter van G. J. van den Hengel en E. Tol boom; Nicolaas Lambertus Wilhelmus, zoon van A. A. Opstam en A. H. Pij pers; Christina Hubertina Wilhelmina, dochter van C. v. d. Lagemaat en C. H. W. Quaedvlieg; Jan Marinus, zoon van M. C. van Doorn en B. H. Singels. Ondertrouwd: D. Cohen en S. S. de Wolff; J .J. Greter en M. E. Boeking; J. Westhof en T. Pauwen; L. van Lien- den en H. J. v. d. Linden; A. Hendriks en J. Burger; J. van Zoeren en E. van Middendorp; J .H. ter Hoeven en T. B. de Winter; J. A. J. Wilhelm en A. de Vos; H.van 't Hof en E Zwart. Gehuwd: J. A. J. van Zanten en M. T. van Mechelen; J. v. d. Kooij en J. J. Veenendaal. FRUIT- EN GROENTEN VEILING 22 September Valappelen 26 et., Druiven 9—12 ct., Witte Druiven 25—2& ct., Tomaten 20 35 ct., Perziken 712 ct., Meloenen 6 12 ct., Triumph de Viènne 1524 ct., Bonne Louise 2526 ct., Oranje Reinet- ten 717 ct.. Bloemé 6—8 ct., Graham 7—14 ct., Maagdeperen 610 ct., Le- moenappel 6—10 ct.. Sterappel 810 ct.. Notarisappel 79 ct., Transp. de Cron- cel 1014 ct., Dubbele Bellefleur 68 ct., Blanke Jutten 1415 ct., I Jsbout 67 ct., Beurré Beucken 1112 ct.. Pre sent van Engeland 1012 ct., Augurken 625 ct., Sp. boonen 616 ct., Snijboo- nen 12—18 et.. Pronkers 25 ct.. Spina zie 69 ct., Postelein 5—7 ct., Uien 33 43 ct.. Bieten 1532 ct., Wortelen 36 ct.. Bloemkool 12—14 ct., Roode kool 20—60 ct.. Gele kool 3135 ct., Groene kool 2-450 ct., Sla 625 ct., Andijvie 611 ct., Komkommers 1528 ct., Prei 412 ct., Peterselie 58 ct.. Seldery 5— 7 ct. TOONEEL H2t leven der rnenschen is zelden op recht, zoo weinig is goed en zoon eel is er slecht. En Kamertjeszonden, dat een werkelijke Amsterdamsche gebeurtenis moet zijn, wil ons dit schetsen in een vijftal bedrijven. Huiverig en onwillig geboeid volgden wij het spel; het werd een stuk van tra giek en realisme, dat meermalen de perken te buiten ging en ontaardde in platte uitdrukkingen. Waardeering kunnen wij voor dit VOOR het laatst dezen zomer werden gisteravond op de Sta dion wielerbaan wielerwedstrijden georganiseerd, die, zooals immer dit 6eizoen, zeer goed bezocht waren. Het programma Het programma werd geopend met een afvalwedstrijd voor nieuwelingen, die een overwinning opleverde voor van Hekken (12 min. 37 sec.); 2. Tim merman; 3. van Geelen. Hierop werd Jef Scherens, de wereld kampioen sprint door George Hogen- kamp toegesproken. „Poeske" dankte in „sappig" Vlaamsen, waarna ook Arie v. Vliet de explicateur dank bracht voor de hartelijke woorden tot hem gespro ken en het publiek in Utrecht welkom heette! Na dit vriendelijke intermezzo bonden de twee favorieten in den 6print den strijd aan, Arie van Vliet moest ook nu noodgedwongen den kop nemen, welke hij na de eerste ronde de wed strijd ging over 2 ronden nog steeds had. Met nog meer dan een halve baan waagde hij een uitlooppoging, doch in de laatste bocht bleek al dat Scherens zich niet met de tweede plaats ver zoende. Hij maakte zijn befaamde sprongen, van Vliet zette alles op alles maar kon toch niet verhinderen dat „Poe6ke" hem op de laatste 5 meter nog voorbij „sprong". Over de laatste 200 meter deed hij 12% sec., welke tijd niet buitengewoon snel is te noemen. De kille avond zal hieraan niet vreemd zijn. Achter groote motoren Na den start van de 30 k.m. achter groote motoren (75 ronden) was de volgorde: 1. Seynaeve; 2. van Kempen; 3. Michaux; 4. Wals; 5. Balemans: 6. Snoek. Piet van Kempen deed zijn goedo reputatie, die hij in Utrecht bezit, eer aan, door na 15 ronden Seynaeve te passeeren en Balemans te lappen. Hij kreeg toen een defect aan zijn fiets, zoodat hij, toen hij weer in de baan kwam achter Seynaeve kwam te lig gen. Wals en consorten dachten „Zwar te Piet" te verrassen, doch dat ging zoo maar niet Integendeel stug volhardend op een andere fiets bleef hij op do tweede plaats. Seynaeve lag in feilen strijd met zijn landgenoot Michaux, hetgeen hem dermate afmatte, dat hij geen directe reserve meer bleek te hebben toen van Kempen een onweer- staanbaron aanval inzette dien hem, toen er nog 20 ronden te rijden waren, Seynaeve deed passeeren Van Kempen bleek echter door zijn defect te veel verspeeld te hebben om de eerste plaats te bezetten. stuk ni2t hebben, geenszins willen wij gelooven, dat het Amsterdamsche leven in de Jordaan en op den Zeedijk van dien aard is. Onmogelijk is het ook, dat een jong meisje op een dergelijke wijze door den stroom van het leven onopge merkt wordt mepgesle'urd naar diepten, waar haar voeten geen grond meer voelen. Behalve de geschiedenis van een iong meisje met al haar goede en ver keerde eigenschappen, met haar liefde leven 3n uiteindelijke verlossing door den dood, beeldt men in dit stuk ook het onderling gestook, het verlustigen in het leed van anderen, het zijdelings insinueeren, kortom „den achterklap." Door enkele leden van het gezelschap Jan Noov werd verdienstelijk gespeeld, zoo moeten wij vooral Lena Kemper, Beppie Nooy en Riek Berkhout noemen. De eindstand werd; 1. Seynaeve (24 min. 35 sec.). 2. Van Kempen, op 350 motcr. 3. Michaux, op 480 meter. 4. Balemans, op 530 meter. 5. Snoek, op 610 meter. 6. C. Wals, op 680 meter. Van Vliet nogmaals geslagen In de tweede sprint over t.wee ronden tusschen van Vliet en Scherons wist eerstgenoemde op de tweede plaats te komen. Met nog een baan voor zich dook Arie naar beneden, onder „Poes ke" door, maar al naar gelang de af te leggen afstand kleiner werd liep Sche rens in, om na feilen 6trljd, dank zij het katachtige sprongetje niet een band dikte te winnen in 12 6ec. Jan Pijnenburg verrichtte de onge looflijke prestatie Kaers in de achter volging over 5 k.m. na 1V2 ronde in te halen. Tijd 6 min. 14% sec. Hij kreeg een welverdiend applaus. Tweede manche achter motoren Do tweede manche achter groote mo-. toren over 30 k.m. gaf het volgend re sultaat: 1. C. Wals (tijd 24 min. 55% sec.). 2. P. van Kempen. 10 meter. 3. Seynaeve, 200 meter 4. Michaux. 250 meter. 5. Balemans. 300 meter. 6. Snoek, 1470 meter. Na de pauze kwam een voor Utrecht geheel nieuw nummer: de tijdrace per equipe over 1 k m. Pijnenburg en van Vliet wonnen in den prachtigen tijd van 1 min. 2% sec. nadat Scherens en Kaers er 1 min. en 3% sec. over deden. Hierdoor hadden de Belgen en Ne derlanders in de omnium ieder 6 punten veroverd Pijnenhurg en van Vliet werden tot overwinnaars uiige-» roepen, omdat zij in de k.m. hadden gezegevierd. Het slot Tot slot werd de derde manche ach3 ter groote motoren gehouden, wederom over 75 ronden (30 k.m.). De uitslag luidde: 1. Van Kempen (24 min. 45% sec.)< 2. Wals, 390 meter 3. Seynaeve. 600 meter. 4. Michaux 650 meter. 5. Snoek. 1500 meter. 6. Balemans. 1000 meter. Do totaal uitslag was: 1 P. van Kempen 5 punten; 2. Sey3 naeve 7 punten; 3. Wals 9 punten; 4. Michaux 11 punten; 5. Balemans 15 punten; 6. Snoek 16 punten. Vermelding verdienen nog de wed strijden voor sportjournalisten, die voor de komische noot in het programma zorgden. Na afloop van het sportieve gedeelte vond een schitterend vuurwerk plaats, dat de herinnering aan het schitterende seizoen 1937 niet licht zal doen verva gen. OMTREK RAAD VAN HOEVELAKEN HOEVELAKEN. De Rn ad van Hoe- Nelaken zal op Dinsdag 28 September desv.rm. om 10 uur bijeenkomen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeeling kasopname. 3. Voorstel tot het verleenen van sub- sirlip aan „Het Groene Kruis" te Hoeve laken. voor het jaar 1038. 4 Voorstel tot vaststelling van een* verordening on de heffing van de be lasting op de honden, met de betrekke lijke invorderings verordening. 5. Voorstel tot wijziging der begroo ting. 6. Voorloopige vaststelling der ge meente-rekening, dienst 1937. 7. Ontbinding der commissie belast met het nazien der gemeente-reken-ing 1936 8. Mededeeling Nvater6chou\v. 9. Mededeelingen inzake overbren- gine riikswegvak in beheer en onder houd bij de gemeente Hoevelaken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5