Het bombardement van Tientsin. De duikboot-affaire .te Brest. .De suiker draalt weer op Java". Het oogsten van suikerriet heet .riet snijden", doch, zooals De geheimzinnige verdwijning van generaal Miller to Parijs. De rechter pe kwestie der Spaansche onderzeeërs C 2 en C 4 men ziet, wordt de geheele plant losgespit. Alleen de top met blad wordt -besneden* van instructie doet mededeelinpen aan de journalisten Troncoso, een der hoofdfiguren uit deze geruchtmakende zaak, wordt van Bordeaux naar Brest overgebracht voor het onderzoek ter plaatse Om, In verband met de Spaansche duikboot-affaire op alle eventualiteiten voor bereid te zijn, heeft men aan de kust ter hoogte van Hendaye luchtafweer-bat- terijen en schijnwerpers opgesteld. Een der schijn werpers Chineesche vluchtelingen passeeren de ruïnes van gebouwen in een der hoofd straten van Tientsin na een Japansch luchtbombardement Generaal Miller, die op ge heimzinnige wijze te Parijs verdwenen is De nieuwe brug over de Kostverlorenkade tusschen Kinkerstraat en Postjesweg te Amsterdam Is Vrijdag onder groote belangstelling der buurtbewoners door de wethouders De Miranda en Rustige officieel voor het verkeer opengesteld Met den aanleg der nieuwe betonnen startbanen op het oude Schipholterrein hoopt men op 15 October a.s. gereed te zijn. De werkzaam-' heden op het vliegveld Lichte houwitsers in actie tijdens de herfst* manoeuvres van het Duitsche leger, welke In Mecklenburg begonnen zijn Pelléas (F. Vroons) en Mélisande (mej. Greet Koeman) tijdens de repetith van de gelijknamige opera door de Operaklasse van het Amsterdamse Conservatorium onder leiding van Pierre Monteux

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8