Amersfgdrt cKcuaLól (plateaux Vorst Cobra Zoon schiet zijn vader dood Slaats verbetert uurrecord De lotgevallen van Piet Krent en Jan Oliebol Dader voortvluchtig Z.U.T.'s LAATSTE MARSCH Prachtige prestatie te Milaan FAILLISSEMENTEN Radio-programma's Door MARK CHANNING Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1937 Ontstellend drama aan Ericaweg te Huis ter Heide ZEIST, 29 September. In het gezin van den boschwach ter R. L., aan den hiicaweg te Huis ter Heide heelt zich van middag een gruwelijk drama afgespeeld. Bij een twist heeft de 26- jarige zoon een jachtgeweer op zijn 63-jariget vader ge richt en drie schoten gelost, die den man in hoofd en borst troffen, zoodat Je dood vrij wel onmiddellijk Ttrad. De dader heeft zich didelijk uit de voeten gemaak* Het was de politie hedenavond laat nog niet gelukt hem op te spo ren. Wij vernemen nog, dat de jongen, die overigens als zeer oppassend be kend staat, in overspannen toestand moet hebben verkeerd, terwijl de vader, die over het algemeen erg 6treng voor zijn zoon was, bij een woordenwisseling ontactisch zou hebben opgetreden. Het slachtoffer was boschwachter van de Schaerweyderbosschen. Aan gezien de woning nogal afgelegen ligt. is het te verklaren dat het alarm dat L.'s vrouw heeft gemaakt, geen uitwerking had, hoewel hulp toch niet meer zou hebben gebaat. SCHIETWEDSTRIJDEN TE TERSCHUUR De afdeeling TerschuurZwartebroek van het Landstormcorps Veluwsch Ver band heeft van 20—27 November groot schietconcours uitgeschreven in haar gebouw te Terschuur. Dit nieuwe ge bouw is wat inrichting betreft een uni cum in de omgeving. Er kan op 7 banen geschoten worden zoowel met K.S.O. als met Buks. Alle afd. der B.V.L., Burger wachten en Schietvcreenigingen kun nen deelnemen. Op Zaterdag 20 Nov. zal de officieele opening verricht wor den door den res. Luit. Kol. C. J. C. Jansen, commandant van het Veluwsch [Verband. Een Eere-Comité is gevormd uit ver schillende vooraanstaande personen uit de omgeving en hen die indertijd op bijzondere wijze meegewerkt hebben om het mogelijk te maken dat er een nieuw gebouw kon komen. SPORT EN SPEL Een geslaagde marsch waaraan plm. 600 wandelaars(sters) deelnamen Z.U.T.'s laatste marsch in dit sei zoen. welke een avondmarsch was over een afstand van plm. 20 K.M. is een groot succes geworden. Ruim 600 wandelaars(sters) vertrok ken gisteravond vanaf de startplaats „De Valk", hetzij in groepsverband of individueel. Dat een dergelijke marsch reeds spoedig geloopen kan worden, zoowel door jong als oud. bleek wel hieruit, dat bij „Z.U.T.". die de kop groep vormde, ook de jeugdafdeeling meeliep en allen de tocht prachtig vol brachten. Trouwens er viel geen enke le uitvaller te noteeren. zoodat allen deelnemers de medaille kregen. Het laatste gedeelte vanaf het begin der Prins Hendriklaan werden de tip pelaars vergezeld van het Muziekkorps „Excelsior", dat zich aan de kop plaatste en onder vroolijke marschmu- ziek naar de finish, welke eveneens weer in „De Valk" was, te gaan. Hier reikte de heer W. ter W o 1- beek. de prijzen aan de deelnemende vereenigingen uit. waarhij hij dank bracht aan de deelnemers(sters). om tenslotte degenen, die individueel mee liepen, aan te sporen tot toetreding van een wandelsportvereeniigng. Oroepsprijzen verkregen: V.I.O.S (Eemnes); Jongenshuis Leger des Heils; Rudolph Stichting; Damesr en iongensgroep Spatram; Het I-Iert; Bur gerwacht Bameveld en Leusden; Dui- venelftal Den Dolder; C.J.V.V.; 't Smul huis; S.S.S. Hoevelaken; O.K.E.: le Reg. Huzaren; St. Hubertus; Pijper- corps Juliana; Jahn; EH B.O.; Prince- vlag Woudenberg; Wandelgroep Drie bergen; Leusderkwartier en Wilhel- mina. HANDBAL OOSTENRIJK ZIET VAN DE ORGANISATIE AF ROTTERDAM. 29 September. Van de zijde van de handbalcommissie van het K.N.G.V. deelt men ons mede: In aansluiting op het bericht, dat voor Zwitserland moeilijkheden zijn ontstaan op internationaal handbalgebied, in ver band met den onlangs gespeelden wed strijd tegen het Nederlandsch K.N.G.V. elftal, waardoor o.m. de wedstrijd Zwit serland— Duitschland niet is doorge gaan, kan worden medegedeeld, dat in verband met deze moeilijkheden-die het internationaal handbalverkeer niet ten goede komen, Oostenrijk de verantwoor delijkheid voor het slagen van de we reldkampioenschappen handbal in 1938 te Weenen, niet langer op zich durft te nemen en van de organisatie heeft afge zien. De halstarrige houding van den In ternationalen Handbal Bond, die nog steeds weigert het K.N.G.V. als lid op te nemen, ondanks aandringen vah ver schillende landen, kon hierdoor wel eens voor dit lichaam minder aangena me gevolgen hebben. *53 w ^uulvqM qnsjds iafsdwipt Per flesch f 0,65 Per anker f 2S»—* I j/. (I. Szhaisüimtm lAltechl&dvL&teaai 17 Jul. 145 WIELRENNEN Onze landgenoot legde 160 Meter meer af dan de recordhou der, de Franschman Richard MILAAN, 29 Sept. (A.N.P.) In de late middaguren heeft onze landgenoot Frans Slaats uit Waalwijk een poging ge daan het werelduurrecord, dat sedert 14 October van het vo rige jaar met een afstand van 45.398 K.M. op naam staat van den Franschman Maurice Ri chard, te verbeteren, in wélke poging hij schitterend geslaagd is. Hij startte om precies 16.48 uur en legde in het uur af 45.558 K.M., dus 160 Meter meer dan Richard. Frans Slaats heeft tegelijker tijd de beide wereldrecords over 10 en 40 K.M., welke re cords eveneens op naam van Richard staan, verbeterd. Frans Slaafs Dat Slaats in staat zou zijn het be roemde werelduurrecord op zijn naam te brengen, werd door velen gehpopt, doch 6]ech~ts door enkele insiders "ver wacht. Nog jiiet lang" geleden legde hij op de open zware baan te Utrecht de 5 K.M. af in 6 min. 2154 sec., een verrichting, welke allerwege bewonde ring afdwong.' En langzaam was ook bij den renner zelf het besef gekomen, dat 'hij, zoo ooit, dit najaar zijn kans om het werelduurrecord op zijn naam te brengen, zou moeten wagen. Gedu rende eenigen tijd is Slaats echter niet geheel-fit geweest en eerst begin deze week was zijn besluit definitief geno men': hij zou Woensdagmiddag een offi cieele poging doen. Uitgesproken H. van Beek, timmerman, wonende te Lopik, 369. Rechter-commissaris Mr. A. D. van Regteren Altena, Curator Mr. C. H. J. W. van Soest te Utrecht. F. Ch. Torjuul, zonder beroep, wonen de te Soest, Oranjelaan 7. Rechter-com missaris Mr. A. D. van Regteren Altena, Curator Mr. F. C. Terlingen te Soest. M. F. van Rooyen, caféhouder, wo nende te Utrecht; Steenweg 21. Rechter commissaris Mr. A. D. van Regteren Altena, Curator Mr. T. Olthof te Utrecht, E. Mater, wonende te Zeist, Oud Arn- hemscheweg 34. Rechter-commissaris 'sW erelds' .draaiboek Popeye met vacantie /N het sprookjesdal van Vertelselland hebben de zwarte kinderen van de tee- kenstifl een heel bijzondere plaats ver overd. Overal zitten ze: naast den zetel van Sinterklaas en voor de pooten van Don Quichotte's paard, op den rechter schoen van den reus met zevenmijlslaarzen en op den troon van Repelsteeltje. Mickey Mouse trekt er aan de bakkebaarden vun de gelaarsde kat, Betty Boop brengt Blauwbaard het hoofd op hol en Popeye de zeeman, -heeft praatjes tegen H oliebol- legijs Geen vleesch en opmdak-filmster heeft zoo'n faam, zoo'n veelzijdig publiek en toch zoo'n klein salaris als deze fan tasie producten van de Hollywoodsche tee kenaars. Uit de filmwereld komt nu een noot van realiteit de kindersfeer van deze twee-dimensiale schepseltjes verstoren De duizenden anonieme werkers van de teekenstudio's zijn van achter hun figuurtjes te voorschijn getreden en blijken plotseling ook problemen en zorgen te hebben. Alle teekenaars van de Fleischer Studios, waar Popeye, Bet ty Boop, Screen Songs en Color Clas sics in elkaar worden gezet, hebben hun werk neergelegd en zijn gaan sta ken onder het motto: „Voor 15 dollar per week kunnen wij niet genoeg spi nazie koopen". Fleischer, wienê hero ïsche zeeman Popeye alle moeilijkhe den van zijn ijJe wereld overwint mei een blik spinazie, geeft niet toe. Den heelen zomer duurt deze staking nu al door. De koollampen verdrogen, de stu dio's liggen beetofd in de zon. Veel is er verder niet gebeurd. Een paar „kleu* ren"-meisjes, wier werk het is alle vak jes der teekeningen (70 per meter film) met kleuren te vullen, ^ijn ge arresteerd, wegens het ingooien van ruiten en het houden van demonstra ties. De laatste weken is het filmpubliek zich er mee aan het bemoeien. In de bioscopen worden de Fleischer-filmpjes met gefluit en geklak ontvangen. Veer tien dagen geleden verluidde het,, dat een bond van 500 bioscoópdirecteuren een boycot van Fleischer-teekenfilms begonnen was, totdat-het"'geschil' zou worden bijgelegd ParamountV advo caten waren er vlug bij óm het te ont kennen. Hoe het ook zij, in vele biosco*' pen houden de directeuren de. Popeye- filmen vast. om onrust te voorkomen. Paramount en Fleischer aan den eenen kant, een honderdtal teekenaars aan den anderen kant, en geen van biiden wil toegeven. Rondi de studios galmt het bekende Popeye-melödiètje, met een variatie op den tekst: „Wij zijn Popeye, de unieman, boep, boep, We zullen vechten tot heleind, vpor onze spinazie". Als dus over een maand of wat de Popeyefilms in een theater niet meer te vinden zijn, dan beteekent dat, dat Popeye nieuwe krachten aan" het verzamelen is en Fleischer nieuwe idee- en, om, nadat de moeilijkheden in het eigen kamp zijn overwonnan, den con currentiestrijd met Disney, die bij deze staking wel vaart, opnieuw te - begin nen. Mr. A. D. van Regteren Altena, Curator Mr H. B. van Rhijn te Zeist, A. G. de Goeij, wonende te Utrecht, Lijsterstraat 41bis. Rechter-eonrmissaris Mr. A. D. van Regteren Altena, Curator Mr. A. Murman te Utrecht. Beëindigd E. M. van der Veer, belastingconsu lent, wonende te Nieuw-Loosdrecht. Cu rator Mr. A. J. Moll te Utrecht. Beëin digd door het verbindend wördén der eenige uitdeelingslijst mót een üitkee- ring van nihil. H. J. Boogaars. koopman, wonende te Vreeswijk. Curator Mr. J. M. A. Paling te Utrecht. Beëindigd door opheffing wegens gebrek aan actief. W. Pothoven, aannemer, wonende te Groenekan, gemeente Maartensdijk aan de Nieuwe Wetering. Curator Mr. J. H. Nieuwenhuis te Utrecht. Beëindigd door opheffing wegens gebrek aan actief. \m 289. Toen het licht van de lantaarn in de nis viel werden bei den bleek van schrik. Er lag daar namelijk een blanke man, die half bewusteloos leek. Voorzichtig tilden zij hem uit de nis en leg den hem op de grond. 290. De professor die inmrddels weer tot zichzelf gekomen wa6, goot hem eenige druppels uit zijn veldflesch tusschen de lippen en wreef voorzichtig zijn handen en voeten. Na eenige tijd zagen zij een teeken van leven. VRIJDAG 1 OCTOBER HILVERSUM 1 1875 M. Alg. Progr., verzorgd door de KRO. 8.009.15 en 10.00 Gram.muziek 11.30 Bjjbelsche causerie 12.00 Berichten 12.15 Gram.muziek 2.00 De KRO-Melodisten, solist en gram.muziek 3.45 Gram.muziek 4.05 KRO-Kamer- orkest 5.00 Gram.muziek 5.20 KRO- Orkest (om 6.00 Land- en tuinbouwcauserie) 7.00 Berichten 7.15 „Hortense Bona parte de Beauhamais, Koningin van Hol land (18061810)", causerie 7.35 Musica Catholica 8.00 Berichten ANP 8.15 Gram.muziek 8.20 Het „Choeur Ukrai nian" en gram.muziek 9.20 Gram.muziek 9.40 Do KRO-Melodisten en solist 10.30 Berichten ANP 10.40 De KRO-Boys en solist 11.3012.00 Gram.muziek. HILVERSUM II 301 M. VARA 8.00 Gram.muziek VPRO 10.00 Morgen wijding VARA 19.20 Declamatie 10.40 Vioolvoordracht 11.10 Vervolg de clamatie 11.30 Gram.muziek AVRO 12.00 Kovacs Lajos' orkest, soliste en gram. muziek 2.00 Declamatie 2.30 Kamer muziek (gr.pl.) 3.15 AVRO-Dansorkest VARA 4.05 Solistenconcert 4.35 Gram. muziek 5.00 Kinderuurtje 5.30 Gram. muziek 6.00 „The Lucky Birds" on so list 6.30 Politiek radiojournaal 6.45 Gram.muziek 6.50 „Het recht op vacan tie", causerie 7.20 Gram.muziek 7.25 Berichten ANP VPRO 7.30 Berichten 7.35 Lezen in de Bijbel S.00 Zang en piano 8.30 Literaire causerie VARA 9.00 Cabaret-programma 9.30 Gram.mu ziek 10.00 „Fantasia" en soliste 10.30 Berichten ANP VPRO 10.40 Avondwü- ding VARA 11.00 Jazzmuziek (gr.pl.) - 11.3012.00 Gram.muziek. DROITWICH 1500 M. 11.40—11.50 Pianospel 12.10 Bariton en orgel 12.50 Lou Preager en zijn Band 1.352.20 Bir- minghams Philharmonisch Strijkorkest en soliste 4.20 Jazzmuziek (gr.pl.) 4.50 Radiotooneel 5.20 Het Rich. Crean orkest 6.20 Berichten 6.45 De Alphas 7.30 Voor bijenhouders 7.50 Relais uit Ame rika 8.20 Variété-programma 9.20 Or- chestre Raymonde 10.00 Berichten 10.20 Programmabespreking 10.35 Kut- cher Strijkkwartet 11.35 Maurice Win- nick's Band 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.). RADIO-PARIS 1648 M. 7.10. 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek 12.50 Pascal-or- kest en zang 4.20 Gram.muziek 4.35 Zang 4.50 Gramofoonmuziek 5.05 Zang 6.50 en 7.20 Gram.muziek 7.50 Zang 8.05 Pianovoordracht 8.50 Gevarieerd pro- pramma 10.50 Gram.muziek 11.201.20 Orkestconcert. KEULEN 456 M. 6.60 Militair orkest 8.50 Schrammel-en8emble en het Wörth- müllerkwintet 12.20 Omrocpkleinorkest 2.36 Fabrieksorkest 4.20 Amusements- Soxtet en solisten 6.10 Solistcnconcert 7.40 Gram.muziek 9.30 Het Faszbender- Trio 10.5012.20 E. Bauschke's orkest en Pianoduo. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 Omroeporkest 1.30 dito 1.502.20 Gramofoonmuziek 6.29 Salonorkest 6.20 Oude muziek 7.05 Zang 8.20 Omroepsymphonie-orkest 9.20 Radiotooneel 10.05Gram.muziek 10.3011.20 Omroeporkest en solist. 484 M.j 12.20 Salonorkcst 12.50 Zang 1.00 Gram.muziek 1.30 Salonorkest 1.50 Zang 2.002.20 Gram.muziek 6.50 Pianovoordracht 7.35 Zang 8.20 Kleinorkest 10.3011.20 Gram.muziek. DEUTSCHLANDSENDER 1671 M. 8.20 Saarbrücker Omroeporkest en solisten 9.20 Berichten 9.S5 Gevarieerd concert 10.20 Berichten 10.5012.20 E. Bausch ke's orkest, pianóduo en soliste Om 11.05 Weerbericht. N.B. Wü attendeeren U hiermede nog even op de heden ingaande golflengtewis seling. FEUILLETON Ned. bewerking door MARIE DE BELMONTE 24) Na een bad te hebben genomen en door de vrouwen van Chirine gemas seerd te zijn met geurende oliën, was alle vermoeidheid bij Diana geweken Haar oogen met hun uitdagenden blik schitterden als een Noordsche zee op pen zomerdag terwijl ze recht.op staande voor een hoogen spiegel van gepolijst zilver haar beeld weerkaatst zag. ,,'t Verbaast me volstrekt niet, Dina". riep de Perzische, „dat mijn Heer je lief heeft. Je bent mooi, héél mooi. Je lijkt op een witte papaver op hoogen steel temidden van een groen koren veld." Een groen zijden kapje, geborduurd met kevers in allerlei kleuren, omsloot het ros-blonde haar; een smaragcigroe ne zijden tuniek viel tot de knieën over een wijde Turksche pantalon van de zelfde stof; de korte mouwlooze bolero had een versiering van schitterende edelsteonen. arabesken vormend Ondpr de colliers en armbanden van grillig geslepen smaragd blonkPn bloote hals en armen; rle- gouden slang om haar mid del deed de sierlijkheid uitkomen van haar elegante gestalte. Groen leeren muiltje met puntige neu zen voltooiden het toilet. Wapengekletter in de gang kondigden de nadering aan van Alam Khan. ,,'t Is beter, dat hij je alleen vindt", fluisterde Chirine. „Gulbundun en ik gaan in den tuin, hier vlak bij." Chirine omarmde en kuste het jonge meisje vluchtig. Diana probeerde op te staan, uit vrees, dat Alam Khan, de Cobra, naast haar zou gaan zitten: doch haar beenen weigerden dienst Alleen de gedachte van door hem aangeraakt te zullen wor den, deed haar huiveren van afschuw. Zou ze het vergif nemen, dat Chirine haar gegeven had. nu, terstond, vóór die groote handen haar hadden be roerd, nuvoor hel te laat was. Ondragelijke angst en weerzin had den zich van haar meester gemaakt, toen ze opeens weer de stem meende te hooren van den Sadhu der Swastika, die zoide: „Liefde zal uitkomst bren gen". En op hetzelfde oogenblik her kreeg ze haar moed en werd het vredig in haar binnenste. Dapper verdroeg ze de blikken van den Cobra. Ofschoon ze oen man haat te, dwong zijn uiterlijk haar bewonde ring af. die hooge gestalte (zes voet negen duimlgehuld in een vuurrood zijden gewaad, den zwarten baard gol vend over zijn borst. Vanaf zijn enor- men tulband waarop nog een struis veer prijkte tot aan zijn roode sandalen schitterde alles van robijnen. „Bij Allah, wat hen jij mooi!" riep hij uit. Diana met zijn oogen verslindend. Het jonge meisje, zich de raadgevin gen herinnerend van Chirine. om niets te doen wat den man in wiens macht zij zich bevond, zou kunnen mishagen, dwong zich te glimlachen, waarbij ze haar handen op haar schoot vast inéén kiemde. „Maak een beetje plaats, dan kom ik naast je zitten." Diana stond op', bij de minste bewe ging die ze maakte, klonk een muzi kaal gerinkel van de edelsteenen, welke aan haar armbanden hingen. „Ik ben moe van 't zitten," wierp zij tegen „Ik ben nog koortsig, en ik zou liever een 'beetje naar buiten gaan." Zij rilde bij de vluchtige aanraking van één zijner handen. ,,U ziet," hernam ze zenuwachtig, „ik heb nog huiveringen." „De-vrouw-en hadden me gezegd, dat je beter was." Hij fronste zijn donkere borstelige wenkbrauwen. „Ja in zoover beter dat ik u graag wilde zien, Sirdar Alam Khan", mees muilde ze haperend, terwijl ze met bo- venmenschelijke inspanning tegen het gevoel van afkeer vocht. „Bevallen die dingen je?" Hij wees met zijn vinger op het collier, dat ze om den hals droeg. „Ik heb nog noo:t iets dergelijks ge zien," antwoordde ze, en hoopte in stil te, dat hij niet in haar oogen den angst, die haar vervulde zou lezen: „Ze zijn een vorstin waardig." „Ik ben een vorst, zooals je weet," ant woordde hij trotsch. „Wanneer je mijn Wouw bént dan krijg je juweelen van me, waarbij deze snuisterijen niers zijn." „U is edelmoedig ten opzichte van uw gevangene" merkte Diana dank baar op. Hij keek haar wantrouwend aan. Dat was niet de taal van een vrouw, die zich er van bewust was. dat hij met haar 'zou trouwen „Hoor eens sedert ik besloten ben, me met jou te vereenigen door den bard vah het huweliik ik had je ook als bijzit of als danseres kunnen houden ben je geen gevangene meer." „Chirine Bibi laat- me geen minuut vrij, zelfs niet om even de kamer uit te gaan", verzekerde ze, voorwende-nd voor grooter vrijheid te pleiten. „Ze zegt dat het op uw bevel is." Hij scheen voldaan. Dat was verstandig van haar. Maar ik verklaar thans, dat je vrij bent, om binnen de omwalling van het paleis, te gaan, waar je wilt. is dat goed?" In haar brandende oogen kwam een verraderlijk lichtje van vreugde. „Ja, dat is goed, en ik ben er heel dankbaar voor." „Luister, Lindsay, miss sahib", ver volgde hij met een stem, trillend van in gehouden hartstocht, „wanneer ik be weer je lief te hebben, is dit de zuivere waarheid en wanneer ik liefheb, ver lang ik naar het bijzijn van het voor werp van mijn liefde. Zeg nu. jij, dié me helpen zult mijn volk te regeeren, die mijn zoons ter wereld zult breng< n ben je van steen, dat in jouw hart geen liefde ontwaakt?" Zijn oogen vlamden als blakende ko len, terwijl hij zijn armen naar haar uitstrekte. Diana's hart bleet stilstaan. Het ge vreesde oogenblik had geslagen: hij verwachtte, dat zijn passie weerklank zou vinden. Gevaar, folteringen en zelfs de dood werden tot nul gereduceerd, vergeleken bij den gruwel van zijn ér- men om haar heen te moeten dulden. De verschrikte blikken van het jong* meisje, haar van angst groot en donker geworden oogen dwaalden schuw rond door het groote vertrek, om een uitweg zoekend. Opeens hield ze haar adem in: daar in de schaduw, vlak achter Alam Khan, stond de Sadhu van de Swastika. Bij het zién van de verwilderde blik ken van Diana, die blijkbaar ièfs ach ter hem bespeurde, keerde de Cobra zich met een ruk om. Het volgende oogenblik had hij zijn krom zwaard uit de scheede getrokken en er woest mee zwaaiend, liep hij met groote passen op 'den Ilindqe toe. „Hond!" snauwde hij; en de degen kliefde met zoo'n kracht door de lucht, dat een rund er door gedood zou zijn. De Sadhu had van boven tot beneden In tweeën gespleten moeten worden, doch de witte, hooge, slanke gestalte bleef ongedeerd. Het scheen Diana toe, óf de robijnen swastika plotseling vuur vatte en begon te vlammen Alam Khan deed ijlings een stap ach terwaarts en daarop opnieuw zijn zwaard opheffend, was hij op het pur.t van toe te slaan, toen plotseling zijn arm als verlamd neerzakte: de witte gedaante had zich opgelost in de lucht Chirine kwam door de veranda bin nen. Ze wierp een vluchtigen blik van den een naar den ander. „Waarover is mijn Heer ontstemd?" vroeg ze, op hem toegaande, na boos de wenkbrouwen te hebben gefronsd in «Ie richting van de ongelukkige Diana. „We hehhen ier een gpest gehad, op geroepen door die ellendige...," zei.Ie de Cobra, zijn zwaard kletterend in de schpcde stekend. „Ik heb 't wel gewe ten, ze is een tooverheks. M*ar ik heb nog, wel middelen om met tooverhek- sen, af te rekenen" vervolgde hij met dreigend gebaar Eén lachje van Chirine maakte de si tuatie iets minder tragisch. „Hét Engelsche meisie heeft u haar koorts aangestoken, aangeheden Heer," verkondigde ze met goed voorgewende vroóüjkheid. „Een tooverheks is ze nipt. anders was ze niet hier. Wezens begif tigd rriet bovennatuurlijke macht, gaan en komen naar hun believen." Daarop klapte ze in de handen. En tot een der vrouwen, die binnenkwam: „Zeg aan de muzikanten, dat ze spe len moeten Zich opnieuw tot Alam Khan wendend: „Laten we liever over de bruiloft praten, mijn HeerWat krijgt u een mooie vrouw Ik houd veel van haar. Diana is verruit uiet uw geschenken." Alam Khan scheen haar niet te hoo- ren. „Bij Allah! dat was geen koorsthallu- cinatie", mompelde hij woedend en luchtte vervolgens zijn hart door een serie vervloekingen. ,,'t Was een bhput hindoe, een var- kensvleeschetcr. Heb je hem niet ge zien?" vroeg hij aan Diana. „Had ik hem niet geraakt?" Menigmaal had hij er zich op beroemd, dat elk levend we zen, waartegen hij' zijn iwaard zou op heffen, het volgend oogenblik oen lijk was. „Wat ik zag, scheen me een rrian toe", antwoordde ze. inziende dat het vonr het oogenblik het verstandigst was hem tp laten in de zichtb8tp onrust, welke de verschijning hem had geïnspireerd: „Hij was me al eens eerder, in een droom verschenen." De Cobra lachte spottend. Doorzag hij haar opzet? „Indien je in staat bent geesten van dooden te zien, kun je ongetwijfeld ook andere verborgen dingen onderschei den? Ik zoek een boek...., een ge heim boekwaarjn zekere -sahib zonderlinge woorden neergeschreven heeft, waardoor hij in staat is berichte'1 naar den Sirkar tp zenden, onmocr'iik te ontcijferen voor iemand, die1 1 hoekje niet bezitKun je me ir tpn waar dat boekje is en wat r staat?" (Wordt vervolgd j

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 2