Het Engelsche zeiljacht .Endeavour I" is na een avontuur lijke Oceaanreis Vrijdag behouden de haven van Gosport binnengeloopen, waar de bemanning van het verloren ge waande jacht op enthousiaste wijze werd verwelkomd IJs in October? Nu de aardappelmeelfabrieken in de provincie Groningen de campagne weer hebben in gezet, vertoonen de Gro ninger .diepen" hun sfeer, die aan een wintersch land schap doet herinneren Het Chineesch-Japansch conflict. Een Japansche troepenafdeeling zoekt te Sjanghai dekking onder een viaduct tijdens een bombardement door hun lucht- strijd krachten. De rook van brandende gebouwen wijst op het resultaat van den luchAaanval r" De huldebetooging voor den jongen Kpning Farouk van Egypte te Alexan- drië had een droef einde. De menigte -"verbrak de afzetting. Velen werden onder den voet geloopen, waarbij dertig personen om het leven kwamen In het bosch van Sénart in het departe ment der Seine en Olse vond Jean Courboulis een champignon van 15 kilogram. De gelukkige vinder met zijn buit Ten dienste van het moderne snelverkeer. Over de Drentsche A wordt in den weg Assen Hoogezand een nieuwe klapbrug gebouwd, welke in een dringende behoefte voorziet De gouverneur der Kon. Militaire Academie te Breda reikte Vrijdag aan de officieren en cadetten die een eerewacht vormden tijdens het Prinselijk huwelijk een herinneringsmedaille uit Er waren niet alleen schoone koeien op den 21 sten fokveedag, welke deze week te Cuyk aan de Maas werd gehouden en waarbij meer dan 700 stuks roodbont waren aangevoerd De Nationale Vrijdagavond door den hootdco geopend. De hoofdcommissaris tijdens zijn rede welke te Amsterdam wordt gehouden, sar is va:» poktie, den hoer H. J. V De heer G D Gratama, directeur van het thans inter nationaal beroemd Frans Hals museum te Haarlem, vierde Vrijdag zijn zilveren ambtsjubileum Wethouder Boes overhandigt den jubilaris namens het gemeentebestuur een geschenk

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 16