Hoe teekent het kind in Indië? WINTERTIJD Wollen Dekens D W.v.BEKKUM OPROEP! Verhooging melkprijs U belt 1357 KROON-TAX DlOSCOpeH Handelsregister Fa. M. R. N. OOSTERVEEN Versierende aanleg der inheemsche IJ S VEREENIGING VERGADERING In onze stad AUTOMOBIELBEDRIJF BOVEE VOOGT OECUMENISCH CHRISTENDOM Wij komen direct! IJ.111 tl 1111111UII111111II1111111111 Grand-Theatre City Theater f 425.- f 465.- ONTVANGDAGEN PAUSHUIZE HET MENU VOOR MAANDAG Langestraat 42 - Tel. 77 aschbak gratis. 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 2 OCTOBER 1937 Virtuositeit op het gebied van copiëeren E tentoonstelling van tee- kenwerk van leerlingen van Indische scholen zal Maandagavond in De Valk geopend worden door den heer L. W. van Loon, In specteur van het Lager On derwijs. Dat deze tentoonstelling zeer interes sant is, bewijst hetgeen een zoo bevoegd beoordeelaar als C. Veth er over schrijft in De Telegraaf van 3 Juli. Het kind in Indië. zoo schrijft hij o a., heeft een instincti.ef gevoel voor het de coratieve. Voor ornament heeft het in de eerste plaats zeker meer aangeboren verbeelding en fantasie dan meestal met het Europeesche kind het geval is. maar ook meer gevoel voor de lijn, voor een vrije symmetrie en voor kleur. Het blijkt uit de talrijke mooie ornament- teekeningen, hier tentoongesteld, over duidelijk De tentoongestelde verzameling i6 een keuze, en bestaat voornamelijk uit werk van leerlingen der hoogste klas sen van de lagere school. Om dus met het versierende te beginnen, dat stellig het meest indrukwekkende is, men weet hoeveel instinctmatig gevoel voor ornament de Javanen hebben, indien ze batiks maken, en dat ze niet met een ontwerp op papier beginnen, maar ge woon dadelijk de versiering uitvoeren. Hier moesten natuurlijk wel ontwerpen op papier gemaakt worden, en men vindt er de telkens terugkeerende mo tieven der traditie, zooals het gebroken zwaard enz. Naast den aangeboren smaak be zitten de jeugdige teekenaars ook een benijdenswaardige virtuositeit' en dit is misschien nog meer het geval met de Chineesche kinderen dan met de Inlandsche. Die virtuo siteit uit zich ook in een bijna ver bijsterend gemak om te copieeren. Dit copieeren geschiedt welbewust en zonder pretentie, maar is bij voorbeeld in de teekeningen van de ingewikkelde Chineesche godenfi guren dan ook verbazend raak in de karakteristiek van de kleur, dc lijn, de compositie. Merkwaardig is het hoe vaak het Indische kind zich geneigd 6chijnt te voelen tot het teekenen van land schappen. Daarbij valt dan weer op te merken, dat het bijna altijd landschap pen van een bepaald type zijn, die de kinderen meestal uit het hoofd teeke nen. De 6awah's en vulkanen, altijd eender opgesteld, ontbreken op bijna geen dezer werken van jeudige paysa gisten. De meer vertellende teekeningen zijn soms wel zoo mooi. Er zijn er met monsters en fantastische dieren, die met volkomen onrealistische kleuren prach tig verlevendigd zijn. De dieren over het algemeen zijn geestig geteekend Curieus i6 de smaak voor feesten en vertooningen en optochten. Men zegt, dat bij onze kinderen schepen, auto's en vliegmachines als motief de grootste plaats innemen, de Indische, teekenen een enkele maal bootjes, maar de zin voor het voertuig schijnt er minder ontwikkeld te zijn. Een enkele jeugdige realist teakent, en met veel spirit, een straat met een verkeersagent in actie. Over het. algemeen en ondanks de vreugde, die men aan die leuke, bont gekleurde krabbeltjes beleven kan, moet de conclusie luiden, dat het Indi scjie kind het. best teekent waar het ornament teekent en dat dus de ver sierende aanleg de inheemsche is. .Verkiezing van nieuwe bestuursleden In „Germania" werd gisteravond de algemeene ledenvergadering ge houden van de Amersfoortsche IJs- vereeniging, onder presidium van den heer J. H. Krudde. Het was met gemengde gevoelens, dat spr. deze vergadering opende en de le den welkom heette. In de eerste plaats door het overlijden van den heer C. Kaayk in do afgeloopen periode, die .vijf jaren penningmeester der vereeni ging is geweest. Terwijl de aanwezige leden zich van hun zetels verhieven, memoreerde de voorzitter het vele werk, dat'door wij len den heer Kaayk is verricht en schetste hem als een trouw èn ijverig bestuurslid der vereeniging. Spreker betreurde het voorts, dat in het afgeloopen winterseizoen zoowei nig ijs is geweest en het vele voorbe reidende werk eigenlijk voor niets is gedaan. Na voorlezing der notulen welke wer den goedgekeurd, las de secretaris, de heer D. J. de Jager, het jaarverslag voor. Het verslag vermeldde o.m. dat het ledental van 833 tot 692 leden terug liep. Zulks is te verklaren door de wis selende bevolking, de slechte tijdsom standigheden en wel zeker door de re actie op de ijslooze winters. De verlies- en winstrekening sloot met een bedrag van 2967.97 en met een winstsaldo van 11,98. Bij monde van den heer J. Boender werd verslag uitgebracht van de controle-commissie, welke de rekeningen en bescheiden van den penningmeester in orde had bevon den. De heeren Oosterman, Koster en Hofman werden gekozen tot leden der financieele commissie 19371938. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer C. Kaayk werd voorzien door de verkiezing van den heer S. Schregardus. De voorzitter bracht den heer P. Kortland, die zich niet meer herkiesbaar stelde, dank voor het vele werk. dat liii de afgeloopen jaren voor de IJsvereeni- ging heeft gedaan. Het applaus der aan wezigen onderstreepte deze woorden van den voorzitter volkomen. Verder werd nog tot bestuurslid geko zen de heer G. J. Burmeister, terwijl de heer J .H. Krudde tot voorzitter werd herkozen De voorzitter gaf daarna een toe lichting op het overschrijven van de hoofdkaart op een kind. jonger dan 18 jaar. Dit is uiteraard alleen bedoeld voor die gezinnen, waar noch de vader, noch de moeder rijdt. Door de hoofd kaart te doen inschrijven op naam van een der kinderen, blijft natuurlijk het gezinshoofd wel lid, maar hij of zij zelf kunnen dan niet meer op die kaart de baan bezoeken. In gezinnen, waar al thans één der ouders rijdt, behoort het natuurlijk niet te geschieden. Na de rondvraag werd de vergade ring gesloten. GEVONDEN VOORWERPEN 17 Sept—1 October Zegelboekje, handschoenen, hond, kin- dertaschje, Fox, gewicht, 2 dameshoeden, broek, parapluie, ceintuur, boodschap- pentasch, ring met sleutels, 2 portemon- naies, sleutel, rijbewijs, hond, hand schoen, ceintuur, rozenkrans, stuk keper, regenjas, hondje, veldmuts, tasch, hondje, schroevendraaier, fietssleuteltje, boek, handschoen, tentzeil, 2 mutsen, oliebusje met riem, manteltje, zakdoekje met geld, ring met sleutels, herdershond handschoen, leesboek, hondje, foxterrier, ring, rnotorpijp, rijwiel, waterpas, jas, knalbus van auto, sleutel, sleutel, rij wiel, kanarie, jasje, portemonnaie, be- lastingmerk. vulpotlood, konijn, tasch met jas, belastingmerk, vulpen, arm band, taschje, rozenkrans, portefeuille, hond, bont, medaille, kwartiersmuts, ro zenkrans, belastingmerk, rijwiel, hand schoen, hondje. HET NUT EN GENOEGEN VAN RADIO Pracht's-Radio, Langestraat 131 vraagt de aandacht voor een aardigen opstel lenwedstrijd voor jongens en meisjes, met als onderwerp „Het nut en genoe gen van Radio". Op onze advertentiepagina zijn alle bijzonderheden vermeld. Het opstel, dat door de jury met den eersten prijs be loond wordt, zal door ons in de Kinder krant geplaatst worden. Prima kwaliteit en maathoudend nog steeds voor ouden prijs Bij Woning-Inrichting LANGESTRAAT 104 TELEFOON 970 NAAR aanleiding van de a.s. blijde gebeurtenis in het Prinselijk ge zin, hebben ondergeteekenden, in navolging van andere steden, het initia tief genomen tot het vervaardigen van wiegemandjes met inhoud om die uit te deeien aan a.s. moeders die daarvoor in aanmerking komen en omstreeks den zelfden tijd als H. K. H. de Prinses haar kindje verwachten. Door Haar volk persoonlijk deelge noot te maken van Haar eigen vreugde, heeft onze Prinses opnieuw het bewijs gegeven hoezeer Zij het lief heeft. Wat wij nu voor onze Prinses zouden willen doen, kunnen wij doen voor Haar volk. Wie vindt het niet prettig om baby kleertjes te maken'? Patroontjes en alle verdere inlichtin gen worden gaarne verstrekt door: Mevrouw^Versfeit, Utrechtscheweg 101, Mevrouw Kooien, Utrechtscheweg 17, en Mevrouw van Raalte, Langestr. 31 des Maandags, Dinsdags en Woensdags, daar al te groote verscheidenheid van modellen niet wenschelijk is. Wij kunnen vast melden, dat de kos ten van een (zelfgemaakt) hemdje 20 ct luierbroekje 20 ct.. 1 dozijn luiers ƒ2.50, kruippakje ƒ1.—, cape ƒ3.lakentje fO.SO, sloope ƒ0.40, truitje ƒ0.30, gebreid hemdje 0.15, zijn. De geheele luiermand kost kant klaar ƒ20.—. Wie geen gelegenheid heeft zelf iets te maken, kan zijn gave bezorgen bij de ondergeteekenden. Wij rekenen op Uw aller medewer king en wij hopen alle moeders die het noodig hebben te kunnen verblijden. C. H. VAN RANDWIJCKDE JONGE H. M. YERSFELT— VAN HARDENBROEK W. VAN DE MANDELE—PLATE B. A. VAN RAALTE—COHEN M. SCHUITEMAKER—KUIPERS D. M. J. C. KOOLEN— .VAN DITZHUYZEN Ti ZEGENS verhooging van den melkprijs door de Nederlandsche Zuivel Cen trale wordt a.s. Maandag 4 October de melk door de Amersfoortsche melkhandela ren met 1 cent per liter ver hoogd. DRIEDUBBEL FEEST Ten huize van den heer P. Nierop. Langestraat 90 was gisteren driedubbel feest. Vlaggen en versierde étalages ver telden van het twintig-jarig bestaan der zaak. Bovendien herdacht de heer Nierop zijn 60sten geboortedag. In de late avonduren stelde het volle dig Mannenkoor onder leiding van den dirigent, den heer R. v. d. Burg zich voor de zaak op en zong het bekende vier stemmige toastlicd plus een extra, ter eere van het feit dat hun medelid P Nierop 30 jaar lid is van het koor. La ter, in gezelligen intiemen kring sprak de yoorztter, de heer G. Benders vrien delijke woorden tot den jubilaris en zijn gezin. Opening van de nieuwe garage en showroom aan den Vlasakkerweg 50 Op den hoek van den Vlasakkerweg en de Kon. Wilhelminastraat is onder leiding van den architect, den heer J. B. v. d. Haar de vroegere stalhouderij ver bouwd tot een moderne garage en show room voor het automobielbedrijf Bovée en Voogt. Het groote pand is practisch inge deeld, aan de voorzijde een ruime show room, waarnaast het kantoor is gelegen. De verdere ruimte is hoofdzakelijk be nut voor stalling. Meer dan 30 automo bielen kunnen hier jia volbrachten taak rusten. Een in- en uitrit in de Wilhol minastraat maakt het den automobilist gemakkelijk. Een z.g. quick-service is aanwezig, de groote reparation geschieden allen in de garage aan de Kamp, welke in bedrijf is gebleven. Hier is tevens de taxidienst ondergebracht. De nieuwe garage is hoofdzakelijk als verkoopgelegenheid bedoeld. De beide hoofdmerken De Soto en Citroen zijn in velerlei modellen en uitvoering in de showroom opgesteld. Ter gelegenheid van de opening wordt een achtdaagscho show gehouden, waar bij men gaarne alle mogelijke inlichtin gen omtrent De Soto en Citroën vcr- stnekt. Bij de opening, welke hedenmiddag plaats vond was de belangstelling bui tengewoon groot. Het gebouw was een bloemenzee, waarbij tevens de aardige beplanting langs de Wilhelminastraat aller aandacht trok. De heeren Bovée en Voogt hadden tal rijke gelukwenschen in ontvangst te ne men. waarna dc belangstellenden vol interesse de fraaie expositie in oogen- schouw namen. Tl Illlllllllllllllllllllllllllll IIIM Een „leerzaam" verhaal brengt May- time in het Grand Théatre, het ie een filmbewerking van de operette „Wie einst im Mai". Het is Mei, in een klein Amerikaansch stadje viert men, in het begin van deze eeuw, het Meifeest. Iede re jongen zoekt en vindt zijn meisje, alleen „Kip" treurt in zijn eentje. Zijn lief, Barbara, heeft geen ander lief, neen, zij heeft andere ideeën in het hoofd. Zij wil naar New York, om laar te studeeren voor opera-zangeres. Oude juffrouw Morrison wordt deelgenoot van het geschil dat de jongelui ver deelt. En omdat het geval lijkt op haar levensgeschiedenis, vertelt zij deze, tot leering, aan Barbara. Het verhaal van juffrouw Morrison begint aan het Hof van Napoleon III, waar zij voor den Keizer zingt en waar haar leeraar-manager den componist Trentini weet te bewegen een opera voor haar te componeeren. Want juf frouw Morrison «ens de beroemde zangeres Marcia Mornay. Haar leeraar Xazaroff is de man, aan wien zij alles dankt, de man, die haar gemaakt heeft, tot wat zij is. Jaren heeft hij voor haar opgectfferd, steed6 heeft hij vertrouwen gehad dat zij zou slagen. Marcia is hem dankbaar, zij zal haar dankbaarheid toonen door een huwelijk een huwe lijk zonder liefde weliswaar. Het ligt voor de hand, dat er een „ander" komt, een jonge zanger, Paul Allison, die zij onder romantische omstandigheden leert kennen in een volkscafé, waar een echt jolige bohemien-stemming heerscht Samen brengen zij een sfralenden Mei dag door op een lentefeest in St. Cloud, JEANETTE MAC DONALD- maar ach, het sprookje moet een einde nemen, want Marcia voelt zich gebon den door haar woord aan Nazaroff. Zij trouwt hem, hij voert haar naar een carrière, maar zij vergeet Paul Allison nimmer. Zeven jaar later voert het lot haar letterlijk in zijn armen. Zij zal met hem debuteeren in New York in Trentini's opera „Czaritza". Zij zal haar leven nu nog hernemen, zij vraagt Na zaroff haar vrijheid terug. Hij stemt toe, maar gaat naar Paul en schiet hem dood. Dit is het verhaal, da-t de oude juf frouw aan Barbara vertelt. Barbara doet, wat de jeugd van thans niet meer zou doen, maar die van 1906 wèl. Zij kiest haar „Kip" en niet de roemvolle carrière, die lokt. Dit is de moraal van het filmverhaal, dat door den" regisseur Robert Z. Leo- n.ard op aantrekkelijke wijze werd ver teld. Jeanette Macdonald speelt Marcia Mornay en zij heeft haar prachtige stem mee en haar knap gezicht. Zij weet haar mooie verschijning steeds te „jflaatsen". Afgezien van haar stern- kwaliteiten, is haar heele optreden ge richt op het maken van effect. Zij for ceert zich hiertoe en zij bouwt de illusie van haar charmes op met een nerveuse gespannenheid. Zij schittert, maar mist wat John Barrymore als Nazaroff wel geeft, dramatische gespannenheid. Bar rymore weet te ontroeren, hij is een kapakterspeler van formaat. Nelson Ed dy is een sympathieke Paul, een echte jeune-premier. Er is van deze groote film veel en serieus werk gemaakt, men krijgt veel te zien en veel te hooren Een film, die een groot publiek zal trekken en die in zijn soort van zang film met ietwat sentimenteelen inslag, be6t geslaagd is. We zouden kunnen zeggen, dat de film „In de getuigenbank" blijk geeft van een wisselende regie. Het meest be langrijke element, de rechtszitting, werd met een onverklaarbaar noncha lance gemaakt, terwijl de bijkomstighe den juist getuigen van knappe regie. Dadelijk bij den aanvang komen we in den greep van de tragedie, het is een knap begin, maar er wordt ook knap gespeeld. Nog niet zoo heel veel films zagen wij met Ann Harding in de hoofdrol. Zij is een tweede Garbo, kun nen we zeggen. Niet alleen uiterlijk is de gelijkenis groot zij heeft ook dezelfde absolute rolbéheersching. Met zoo'n in tense overgave doorleeft zij deze trage- Dr. R. Miedcma gaf indrukken weer van de wereldcon ferentie der kérken te Oxford In de Remonstrantsche kerk heeft gisteravond dr. R. M e d e m a een lezing met lichtbeelden gehouden over het onderwerp: Oecumenisch Christendom. Indrukken van de wereldconferentie dor kerken te Oxford. Dr. Miedema beoogde met dezen avond, de gemeente bekend te maken met den oecumcnischen arbeid en d- bereikte resultaten. Op verschillende wijzen had hij hier reeds eender naar gestreefd: in godsdienstoefeningen, dooi artikelen in „Opbouw", het weekblad voor humanistisch Christendom on door een uitvoerig verslag in „Levens richting", het tijdschrift der Remon strantsche Broederschap. Het streven van de Oecumenische beweging is, al dus spreker, om do geheele Chcisten- bond tot het besef van de eenheid in Christus te brengen. Eenheid in de zui vere beteekenis, dus geen uniformiteit Eenheid in de veelheid met behoud van eigen geloofsovertuiging en eigen geloofsvormen. De eerste grootsche be tooging vond plaats in 1925 te Stock holm en is nu gevolgd door die te Oxford. Dr. Miedema schetste de organisatie en samenstelling van het congres. Aan wezig waren dc vertegenwoordigers van 106 kerken, verder een groote staf van leeken en een honderdtal jongeren uit 45 landen van do wereld. Het con gres was verdeeld in vijf secties, welke de eerste week dagelijks vergaderden en wier resultaten gedurende de Kvee- do week in het congres gezamenlijk be handeld werden. Bovendien hadden daarnaast in de eerste week lezingen plaats voor 't geheele congres, waarbij gebruik gemaakt werd van dc wereldta len Engelsch, Duitsch en Fransch. Het karakter van 't congres was streng za kelijk gehouden, zonder eenige festivi teit. Men kwam bijeen in de groote zaal van het stadhuis te Oxford. Dc leiding berustte bij John Mott #cn was voor treffelijk, de aartsbisschop van Canter bury opende en sloot de bijeenkomsten, Vervolgens besprak dr. Miedema uit voerig de boodschap, die door het con gres aan alle kerken ter wereld is uit gezonden. Daarin Zijn de resultaten der rapporten van de commissies verwerkt. De boodschap is helder en duidelijk en in menig opzicht revolutionnair; het verdoezelt niets en is dc vrucht van een sterke geloofsovertuiging. Met nadruk wees spreker op de gods dienstige samenkomsten, die de voor bereiding en afsluiting van den arbeid vormden en waarin het allerbeste werd doorleefd. Men kon zeggen, dat in de St. Mary, de oude Universiteitskerk van Oxford, het hart van het congres klopte. Na deze uiteenzetting ging Dr. Miede ma tot het tweede deel van den avond over. Aan de hand van lichtbeelden liet hij de aanwezigen iets zien van de omgeving, waarin het congres samen kwam en bracht hij enkele personen op het doek, waarover tevoren was ge sproken. Men kreeg een beeld van de prachtige colleges, de St. Mary, het Lambett paleis en de St. Paul in Lon den en belangrijke figuren uit het con gres. Spreker besloot met den oproep, om mede te werken in den geest van Ox ford, in eigen gemeente, in eigen stad en in eigen land. Ook hier gold als bij de kruistochten: God wil het. Dr. Miedema had voor zijn hoogst be langwekkend onderwerp een aandach tig auditorium. NELSON EDDY die, dat alle overige figuren in de scha duw blijven. De regisseur heeft zich dan ook absoluut geconcentreerd op de persoon die deze actrice uitbeeldt. Het is een werkelijk genoegen dit drama te zien afwikkelen. Stanley Whitakker wordt 's morgens dood op zijn kantoor gevonden. Op zijn bureau ligt een verklaring, waarin hij bekent vijf en zeventig duizend dollar te hebben verduisterd ten nadeele van de firma die hij met James Trent vormt. Paula Young, (Ann Harding) Whitak- ker's secretaresse en de loopjongen ver klaren beiden, dat de revolver, waar mee de moord gepleegd is aan Trent behoort waardoor deze van den moord beschuldigd wordt. Trent heeft een dochter, die op den avond van de moord met Whitakker zal vluch ten, zij wacht echter vergeefs op hem. Trent komt een dag eerder terug dan hij heeft gezegd, wat zijn beschuldiging verzwaart. Dagenlange verhooren brengt de zaak niet verder, totdat de dochter van Trent door den officier van Justitie wordt op geroepen. Zij vertelt, dat zij van plan was met Whitakker te vluchten en op weg naar Europa met hem te trouwen. Dit plan werd verijdeld, door den moord op Whitakker. De officier construeert hieruit een verhaal, waarbij Trent zijn compagnon Whitakker verrast zou heb ben in zijn kantoor, toen hij op het punt stond met Connie te vertrekken en hem toen gedood zou hebben. Op dat moment klinkt een stem uit de zaal „ik doodde Stanley Whitakker". Wie de werkelijke dader wil weten, doet er goed aan deze spannende film te gaan zien. SPECIALE OFFERTE Engelsche Eetkamers Dressoir Tafel 4 Stoelen 2 Armstoelen met inbegrip van Perzisch tafelkleed naar keuze f 495.- f 575, VLAAMSCHE FAUTEUILS ter keuze f 75, UTRECHT'S BINNENHUIS MUSEi IMl AAN 7 HOEK EMMALAAN UTRECHT TEL 17285 Riiifiiniiniininnifinninifntiinnnnniitfiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Gelde/sche Vallei alhier zijn de volgende mededelingen gedaan betreffende wijziging van in schrijving en opheffingen. Nieuwe inschrijvingen Aannnemer6- en Wegenbouwbedrijf B. Bruil en Zonen, Ede, Klinkenberger- weg 6. Venn.: D. J. Bruil, F. J. Bruil. Radio Electrotechn. Bur. van Geet, Arnhemschestr. 29. Eig.: F. J. P. v. Geet. Fa. v. BijnenVernhout, maatkleer- makerij, Snouckaertl. 14. Eig.: A. v. Bijnen. Wijzigingen en opheffingen Hotel Landgoed „Refugium", Elspeet Rc. 33. Opgeheven. C. W. Veenendaal en Co., Woning inrichting, Soest, v. Wecdestr. 40a. Uit- tr. venn.: C. W. Veenendaal en H. A. Veenendaal. Wordt voortgezet onder den naam: fa C. W. Veenendaal. Eig.- II. A. Veenendaal. J. H. G. Leloup, goud, zilver enz., Driebergen-R., Traav 40. Uittr. Eig.: J H. G. Leloup. Intr. Eig.: A. C. A. A. Leloup. JansenSchottel, Drogisterij. Ermelo, Stationstr. A. A. 52. Uittr. Eig.: S. J. E. JansenSchottel. A. J. Heins, Fouragehandel, Soest, Middelw. straat 28. Uittr. Eig.: A. J. Heins, Intr. Eig.: S Hein6de Vries, Intr. Gevolm.: A. Hein6. Handelshuis galanterieën enz., Drie bergenR., Traav 140. Verplaatst naar Utrecht: 1ste Daalschedijk 149. „Tropica", Trop. vi6schen, Soest, Oranjelaan 7. Opgeheven. N.V. Biscuitfabriek Meursing, Smalle- pad 5—7. Intr. dir.: K. Teerink. Radio ind. „Globe", Bennckom, Dorp straat 6. Uittr. Eig.: G. Klein-Obbink, Intr. Eig.: W. Klein-Obbink. Naam: Foto- en Radiohuis „de Globe." Huis met de Luifel, Slagerij, Beekenst, laan 25 Opgeheven Vernhout's Maatkleeding, Beekenst. laan 22. Uittr, Eig.: S. VernhoutVee nendaal. Big. Magazijn „hat Centrum", Veenen daal. Opgeheven. Hotel v. Harten, Doorn. Dorpspl. 6. Uittr. Eig.: A. v. Harten. Intr. Eig.: K v. Driest. Doorn6che Bank N.V., Gezichtslaan 8. Intr. Proc.-h.: F, Preys. nj EVROUW Bosch van NI RosenthalPauw van VZieldrecht hoopt, aanvangen de 14 October a.s. wekelijks Donderdags des namiddags van 3'h uur af te ontvangen. BMiiiiiiiiiimiwiiiniuiuiijf VOOR DE KOFFIETAFEL Ham-sneedjes. Bereiding: Rooster eenige 6needj*es oud brood zonder korst en besmeer ze vervolgens met een mengsel van ge hakte ham. wat gehakt, fijn gemaakt hard gekookte ei en wat tomatenpurée. VOOR DE MIDDAGTAFEL Groentesoep. Mussolmi-schotel. Caramelvla. Bereiding hoofdschotel:»In een vuur vasten schotel, die goed met olie is in gewreven en met paneermeel bestrooid, legt men lagen koude gekookte spaghet ti, afgewisseld met gehakt (half var kens- half runder) vermengd met ge raspte ui, enkele gehakte tomaten, wat kerrie, peper, paprica en zout. Men legt op elke laag een paar klontjes boter. De bovenste laag" moet spaghetti zijn. Giet over het geheel een geklopt ei. Leg er vervolgens een paar schijven tomaat op en bestrooi den schotel rijkelijk met kaas en een lepel paneermeel. Bij aankoop van een kruik OUDE VLEK 3.2S, BEDRIJFSLEVEN Heropening Radio Belt Hedenmiddag had de heropening plaats van de in het moderne winkel pand Soesterberg 199 gevestigde spe- ciaal-zaak Radio Belt, voorheen Radio- en Stofzuigerhuis, Tulpstraat 10. Al aan stonds was er veel belangstelling van tal van bewoners uit het dichtbevolkte Socsterkwartier. Een rijke keuze Philips en Megatron Radio-toestellen, Onderdee- len, Stofzuigers, Waschmachines, Electr. artikelen enz., is aanwezig. Tevens is aan deze zaak een speciale reparatie- afdeeling verbonden met vakkundig personeel. NED. HERV. KERK Aangenomen: naar Schelluinen A. Wisgerhof, candidaat alhier. GUNNING Door de Nederlandsche Spoorwegen is opgedragen aan de N.V. Amersfoortsche Beton Mij. alhier: Het maken van een voetgangerstunnel met bijkomende wer ken, bij K.M 22765 van den spoorweg A'damA'foort bij den overweg Nassau- laan te Bussum, als mede het maken van rioleeringen in dien overweg EIERVEILING 30 September Aanvoer 28.000 6tuks. Heneieren 3.00—3.25; Witte Eieren 4.80— 500; Bruine Eieren 500—j 5.25; Eend eieren 3.10,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5