Haar inboedel op straat geworpen „Specht" onherstelbaar vernield De prijspolitiek in de Consumptiemelkregeling Kinderhoekje Fa. M. R. N. OOSTERVEEN LAATSTE BERICHTEN Hubermann nog zeer ontsteld Debegrafenisder slachtoffers Daad eener krank zinnige vrouw Drie gemeente-diensten in actie Uit rijdenden trein gestapt De margarineprijs UIT DE STAATSCOURANT Radio - programma Onjuiste verhoudingen Het groene oog van Baa-al langestraat 42 Tel. 77 WA TETEN WIJMORGEN? Hedenmorgen in de vroegte hééft de com missie van onderzoek het toestel aan een inspectie onderworpen Zijn viool onbeschadigd 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 7 OCTOBER 1937 Nachtelijk rumoer op de Heerengracht te Amsterdam r AMSTERDAM, t October. He- dennacht te ongeveer kwart voor vier is de Heerengracht, nabij de Gasthuismolensteeg te Amsterdam in rep en roer gebracht door een vrouw, die in een vlaag van ver standsverbijstering haar geheele in boedel op straat heeft geworpen. Op genoemd uur kwam een surveil- leerend agent van politie van het bu reau Singel voorbij perceel 273 Heeren gracht, waarvan de benedenverdieping onbewoond is en de eerste etage be woond wordt door een ongeveer 40-ja- rige alleenstaande vrouw. Het was der politie bekend, dat deze vrouw niet ge heel normaal was en meer dan eens trokken haar zonderlinge gedragingen de aandacht. Zoo had zij vlagen waar in zij, uit een der ramen liggende, haar totaal onbekende voorbijgangers scheld woorden naar het hoofd wierp en op andere wijze last veroorzaakte. De oor zaak van dezen abnormalen gemoeds toestand moest worden gezocht in het feit, dat de vrouw oneenigheid had met haar huisheer, die er op stond dat zij de woning zou verlaten, hetgeen zij evenwel pertinent weigerde. Toen de hierbovengenoemde agent zag, dat de vrouw bozig was ecnige stukken huisraad naar huiten te wer pen wist hij onmiddellijk, waarmede hij te doen had en hij verzocht aan het bureau om assistentie. Eenige agenten trokken er op uit, maar toen zij bij het pand arriveerden bleek de vrouw in middels letterlijk alles wat haar maar onder de hand kon komen op straat te hebben geworpen. Tafels, stoelen, een schemerlamp en alles wat maar eenigs- zins te vertillen was lag op elkander aan stukken op de straat. Natuurlijk probeerde de politie zoo spoedig mogelijk aan deze ver nieling een einde tc maken en wil de zij zich daartoe in het huis be geven, maar al spoedig bleek haar, dat de vrouw letterlijk alles had gebarricadeerd. Toen het gelukt was dc buitendeur te openen, bleek ook de trap naar de eerste verdieping bezaaid met allerlei huisraad, zoodat men zich langs ande ren weg toegang tot de kamer waarin de geweldig te keer gaande vrouw, die maar steeds bleef doorgaan met haar vernielingswerk, zich bevond, te ver schaffen. Via het dak van het belen dend perceel kon men haar ten slotte bereiken en overmannen. De inmiddels gewaarschuwde geneeskundige dienst nam de vrouw van de politie over, maar deze liet zich niet gewillig weg voeren. Met een stuk ho.ut verweerde zij zich en trof daarbij een der broeders. Toen men haar eindelijk overmeesterd had kon zij naar het Wilhclmina-gast- huis worden overgebracht. Intusschen had ook de brandweer haar aandeel go- nomen in deze nachtelijke expeditie door de deuren te forcceren en alles wat de vrouw als barricade had opge worpen op te ruimen, waarna de rei nigingsdienst werd gerequiroerd om de gehavende massa, welke de straat versperde, te vervoeren. Het bleek dat de vrouw letterlijk alles in huis had vernield en er was geen stuk meer heel gebleven. In haar vernielzucht had zij bovendien nog kortsluiting veroorzaakt. Zooals van zelf spreekt bracht een en ander een aantal nieuwsgierigen op de been, 65-jarige dame wordt beide beenen afgereden EPE, 7 October. Gisteravond toen de trein, welke te kwart over zeven in de richting Zwolle vertrekt, reeds m be weging was, trachtte een reizigster, de 65-jarige weduwe Van Breugel, wonen de te Nieuwendam, uit te stappen. Zij kwam daarbij in aanraking met een ver hoogd perron, bestemd voor het in- en uitladen van vee en viel onder den trein. De machinist stopte vrijwel on middellijk, waarna de vrouw, die er ernstig aan toe bleek te zijn, kon wor den bevrijd. De doktoren Loeff en Van Twisk verleenden geneeskundige hulp. Vannacht is de ongelukkige, wier bei de beenen waren afgereden, in het zie kenhuis te Apeldoorn overleden. Gebleken is, dat mevrouw Van Breu gel een bezoek zou brengen aan haar in Epe wonende dochter, die op het per ron stond. Waarschijnlijk heeft zij eerst toen de trein vertrok bomerkt, dat zij op de plaats van bestemming was. AMSTERDAM, 7 Oct. Het Nedcr- landsch Verbond van Vakvereonigingen heeft aan den minister van Economi sche Zaken een adres gezonden met be trekking tot de verlaging van de crisis heffing op boter en den prijs van de margarine. Aan het einde van een van cijfers voorziene toelichting wordt den minister verzocht, zoodanige voor de fabrikanten bindende voorschriften te willen maken, dat, geheel overeenkom stig de bedoeling van zijn beslissing van 28 Augustus, de onvermengde mar garine in den kleinhandel verkocht zal worden voor een prijs, waarin, behalve een met 5 ct verlaagde heffing, ook het verschil is verrekend tusschen den kost prijs van een ons margarine en een ons holer en de voorheen verkochte mélange verkrijgbaar zal zijn voor een prijs, die 5 ct ligt beneden die van 1.08, welke voorheen voor dit product betaald werd. Justitie Bij K. B. van 4 October 1937, is be noemd tot kantonrechter-plaatsvervan- ger in het kanton Haarlem: mr. dr. A. F. H Schreurs, advocaat en procureur te Haarlem. Raad van Arbeid Bij K. B. van 27 September 1937, is met ingang van den datum, waarop hij zijn betrekking zal aanvaarden, be noemd tot voorzitter van den Raad van Abeid te. Hengelo dr. L. P. van der Does te Amsterdam. P .T.T .-dienst Bij beschikking van den directeur- generaal der posterijen, telegrafie en telefonie is met ingang van 1 Novomher 1937 aangewezen als beheerder van het bijpost-, telegraaf- en telefoonkantoor te Soestdijk, de commies bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst H. P. van de Poel, thans te Laren (N.IL). BRAND TE MUSSELKANAAL Ml'SSELK ANAAL, 7 October. Woensdagavond is aan de Marktstraat te Musselkanaal tot den grond toe afge brand het dubbel woon- en winkelhuis, bewoond door de gezinnen K. Stuive. kapper, en G. Bouwman, grossier in groenten, fruit enz. Niets werd gered. De heer Stuive was sinds eenigen tijd niet meer verzekerd. Het belendende dokters huis kon behouden blijven, evenals de Ned. Herv. Kerk. HET LOT VAN IR. DE WIT Wij berichtten dat ir. W. F. de Wit, uit Enkhuizen, die reeds lang in Rus land werkzaam was, naar Siberië is vorbannen. Thans meldt De Standaard nader dat zijn vrouw, bijna een jaar nadat haar man in Moskou gevangen werd genomen, naar Nederland is teruggekeerd en heeft medegedeeld dat hij in Siberië tot dwangarbeid is ver oordeeld. Om wat voor reden ir. Do Wit inder tijd, toen hij na vertolftijd in Sovjet- Rusland terugkeerde, is gevangen ge nomen, is nooit hekend geworden. AUTODIEVEN AANGEHOUDEN NIJMEGEN, 6 October. Op verzoek van den commissaris van politie tc Venlo zijn heden te Nijmegen vier man nen, allen uit Venlo, aangehouden, ver dacht van diefstal van auto's, leder* automobilist kan u dadelijk vertellen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveol meter ze wel noodlg hebben om mat die vaart ta stoppen I VRIJDAG 8 OCTOBER HILVERSUM I, 1S75 M. Algemeen pro gramma. NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 Gram.muzick 9.30 Gelu'kwenschen 9.45 Gram.muzick 10.30 Morgendienst 11.00 Gram.muziek 11.15 Pianovoordracht 12.00 Berichten 12.15 Gram.muzick 1.00 Ensemble Van der Horst 2.30 Christ, lec tuur 3.00 Het Haagsche Trio 4.15 Be richten, gram.muziek 4 45 Het All Round Sextet 6.30 Voor tuinliefhebbers 7.00 Berichten 7.15 Literaire causerie 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP. Herha ling SOS-Bcrichtcn 8.15 NCRV-Orkest (Om 9.00 Declamatie en om 10.00 Berichten ANP.). 10.45 Sportpraatjc 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. VARA 8.00 Gram.muzick VPRO 10.00 Morgenwij ding VARA 10.20 Declamatie 10.40 Gram.muziek 11.00 Vervolg declamatie 11.20 Orgelspel AVRO 12.00 Reportage en concert uit Alkmaar 12.30 De Palla- dians 1.30 Gram.muziek 2.00 Causerie „De tuin in October" 2.30 Viool en pia no 3.15 AVRO-Dansorkest VARA 4.05 Gram.muziek 5.00 Kinderuurtjo 5.30 Gram.muziek 6.00 „The Lucky Birds" 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Gram.muzick 7.00 „Rassentheorie cn er felijkheid", causerie 7.20 Gram.muziek VPRO 7.30 Berichten 7.35 „De cathc- chisaties beginnen weer", causerie 8.00 Viool en piano 8.30 Literaire causerie VARA 9.00 Fragment uit de opera „Mig non" 10.00 „Fantasia" 10.30 Berichten ANP VPRO 10.40 Avondwijding VARA 11.00 Gram.muziek 11.15 Jazzmu ziek (Gr.pl.). 11.4512.00 Gram.muziek. DROITWICH 1500 M. - 11.40—11.50 Pia nospel 12.10 Cello en orgel 12.50 Hen ry Hall's Band 1.352.20 Het McNaghten Strijkkwartet 4.20 Causerie over Jazz muziek 4.50 Reportago 6.20 Louis Prcil's enscmblo 5.50 Het Parkington kwintet 6.20 Berichten 6.40 Landbouw- nieuws 6.45 Duitsche dialoog 7.05 Po pulair concert 7.30 Muzikale causerie 7.60 Hoorn, viool en piano 8.20 Jack Hyl- ton's Band cn solisten 9.20 Berichten 9.40 Programmabespreking 9.66 BBC-Or- kest en solist 11.05 Jack Jackson's Band 11,5012.20 Dansmuziek (gr.pl). RADIO-PARIJS 1648 M. 7.10, 8.20 cn 10.35 Gram.muziek 12.50 Stafmuziek van de Garde Républicaine en zang 2.50 Ra- diotooneel 4.20 Parijs' Artistiek kwin tet 6.50 Pianovoordracht 6.05 en 7.20 Zang 7.50 Gram..muziek 8.05 Harpcon- cert 8.50 Zang 9.20 Variété-program ma 11.2012.50 Orkcstconcort. KEULEN 456 M. 6.50 Schupo-orkest 7.50 Omrocp-Amusementsorkest en saxofoon kwintet 11.20 Landcssymphonie-orkest Saarpalts 1.35 Gevarieerd concert 3.35 Alt en piano 4.20 Gram.muziek 4.35 Omroep-Amusemcntsorkcst en soliste 6.30 Keulsche Orkestvereeniging, solist en pianoduo 8.30 Het Peter-kwartet 9.50 11.20 Theo Heldt's orkest en pianoduo. BRUSSEL 322 en 484 M. 822 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 Omroeporkest I.502.20 Gram.muziek 6.20 Omroepor kest 6.50 cn 7.20 Salonorkcst 8.23 Om- roepsymphonic-orkcst cn solisten 10.30 II.20 Studentenuurtje. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.40 Zang 12.50 Klcinorkest 1.30 Salonorkest 1.50—2.20 Gram.muzick 5.20 Kleinorkest 6.00 cn 6.35 Gram.muziek 7.35 Zang 8.20 Gram.muziek 8.50 Symphonie-orkest cn Solisten 10.3011.20 Gram.muziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 6.30 Berlyns Philharmonisch Orkest 8.20 Be richten 8.35 Gevarieerd programma 9.20 Berichten 9.50—11.20 Th. Heldt's or kest en het Piano duo Hans Bund, Om 10.05 Weerbericht. Bijeenkomst van den Nat. Besturenbond van Zuivel handelorganisaties 's-GRAVENHAGE, 6 October. In café- restaurant „De Kroon", aan het Spui te 's-Gravenhage hield Woensdagmiddag de Nationale Besturenbond van Zuivel handelsorganisaties in Nederland een buitengewone algcmecne vergadering. Het doel van deze bijeenkomst was, de algemeene aandacht te vestigen op de wanverhouding, welke bij de regeling voor de consumptiemelk ter zake van de prijsbepaling is ontstaan cn er op to wijzen, dat de melkslijters hun zelf standig bestaan moeten verdedigen en medewerken om in het melkbedrijf orde te scheppen. De eerste spreker was de heer A. Renzenbrink, voorzitter van den Bond, die een inleiding hield over: „De prijspolitiek in do consumpticmelkrege- ling." Toen in 1933 de Landbouwcrisiswet werd ingevoerd, aldus spr., was men in kringen van de ntólkslijters zeer hoopvol gestemd. Men rekende op stop zetten van de vergunningen en bepa ling van do maximum-prijzen. In tegen stelling daarmee echter werden tal van vergunningen uitgereikt en werd een minimum-prijs vastgesteld, die zoo laag was, dat de winst-marge veel te klein werd. Tengevolge daarvan ontstond een noodtoestand in het mclkslijtersbedrijf, temeer daar de bona filde-handel werd ondermijnd door beunhazerij cn tewerk gestelde werkloozen, die geen verant woording hadden. De mindere melk- consumptie, ook bij de beter-gesitueer- den, vere'gerde nog den toestand, ter wijl de groothandelaren doodelijke concurrentie aan de kleine melkslijters aandeden. Spr. zag de toekomst dan ook zeer donker in, vooral nu de zui- vel-handel door het heerschen van mond- en klauwzeer bedreigd werd. Spr hoopte, dat de nieuwe minister van economische zaken zijn medewer king zou verleenon om aan dezen noodtoestand een einde te maken. Daarbij is ordening in den zuivelhan del en verhooging van den minimum prijs noodzakelijk. De heer Stam. secretaris van den bond, wees eveneens op de funeste uit werking van den lagen minimum-prijSj Het eenige voordeel van de consump- tie-melkregeling is betaling van de melk naar kwaliteit, hetgeen vroeger nog al eens te wenschen overliet. Overigens ging de regeling in de practijk echter mis, hoewel ze theore tisch goed voorbereid was. De vraag stukken van melkvoorziening moeten niet op de departementen, doch door een bedrijfsraad behandeld worden. Wil men werkloozen en onvermogen- den helpen door goedkoopo melk te le veren, dan moet men dit op andere wijze doen dan door de minimumprijs zoo laag te stellen. Maar dan moeten ook de melkslijters zich organisceren om gezamenlijk aanbiedingen aan instel lingen als maatschappelijk hulpbetoon te doen, zoodat dat geen moeilijkheden geeft. De heeren G. K1 a p w ij k uit Rotter dam en J. Tammes uit Haarlem zet ten daarna de situatie in genoemde plaatsen toe. In Haarlem was b.v. geen minimum-prijs en daar wenschte men hem ook niet. Bij acclamatie werd door dc vergade ring ten slotte een resolutie aangeno men waarin zij, waardcerendo dat de tegenwoordige minister van economi sche zaken den overgangstoestand in het wettelijk en half wettelijk gebied zoo spoedig mogelijk wil doen overgaan in een gewijzigde verhouding, waarbij de leiding voor beide gebiedsdeelen komt aan de vrije organisaties uit het bedrijf zelf, den wensch uitspreekt, dat bij dc komende regelingen, waaraan krachtig wordt gewerkt, inderdaad de vrije organisaties en hare leden een ver sterkte positie krijgen en het niet-georga- niscerd zijn niet meer mogelijk wordt. Zij verzoekt den minister gedurende den overgangstijd alsnog te bepalen, dat bij wijziging in den melkprijs, het vaststellen van den minimumprijs ge lijken tred houdt met die wijziging, waardoor het publiek weet, dat prijs- verhooging noodzakelijk is en vestigt er voorts de aandacht op, dat het naar het inzicht der vergadering in 's landm en in het bedrijfsbelang gewenscht ware de komende organisatie uit het bedrijfs leven als één geheel tc beschouwen, zoodat producenten, handelaren en slij ters tezamen kunnen overleg plegen. Men zou mitsdien gaarne zien, dat de minister alsnog uitstel verleende der opheffing voor het half wettelijk ge bied, die per 1 December is aangekon digd, cn dit in elk geval voor die ge bieden, waar dc organisatie direct hij die van hot wettelijk gebied kan aan sluiten, zoodat reeds nu bij de stich ting der nieuwe organisaties daarop kan worden gerekend. 1. Aan de Noordkust van Afrika, aan 'de ingang van liet Suezkanaal is het altijd heel cm druk met schepen. Het gebeurt heel dikwijls dat een van die schepen besmet telijke zieken aan boord heeft en daarom was dokter Bergman aangesteld om ieder schip te onderzoeken 2. Hij woonde in die stad met zijn beide kinderen Jet cn Tonny, die hem op al zijn tochten vergezelden. Ze bleven natuurlijk niet graag alleen thuis in zoo'n vreemde stad. Dokter Bergman stelde altijd heel veel belang in vergiftigde slangen cn hij was altijd bezig met het zoeken naar mid dcltjes om de beten van vergiftigde slangen onschadelijk te maken. ANANAS PEREN per blik 0.22 per 5 bl. 1.00 per blik 0.50 per 3 bl. 1.40 Voor de koffietafel Sprotjes. Voor de middagtafel Stamppot van stokvisch Eierpannekoeken. Bereiding vischschotel: Zet 500 gram geweekte stokvisch op met ruim kokend water en 1 eetlepel zout en kook ze zachtjes gaar, ca. 30 min. Verwijder de velletjes. Bak 4 uien in 3 eetlepels boter gaar en bruin, kook 1 K.G. aardappelen gaar en stampt ze fijn. Kook droge rijst van 1 kopje rijst en 3 kopjes water met 1 theelepel zout. Stamp visch, rijst, uien en aardappelen door elkaar, en geef er dikke mosterdsaus bij. Bereiding eierpai nekoeken: Klop 4 eidooiers uit een theel. zout, snufje ka ncel, en doe er bij gedeelten V/% ons bloem en lA L. melk bij. Wees voorzich tig met de melk. daar anders gauw klontje^ ontstaan, die niet gemakkelijk kunnen worden uitgeroerd. Bak van dit beslag in boter of Delfia dunne panne- koeken. aan beide kanten bruin, en geef ze met bruine suiker. OE BENOODIGDE VISCH even bestellen GLASTRA'S VISCHHANDEL ALLEEN gevestigdUtr.str.40,Tel.92 Hij heeft een blessure aan de lin kerhand, die met Röntgen stralen doorlicht zal worden PALEMBANG, 7 October (Aneta-A.N.P.) „Ik zal nooit meer kunnen spelen", riep de violist Hubermann uit, toen de hulp arriveerde, kort nadat de „Specht" tegen den grond was geslagen, doch voorzoover het zich laat aan zien, kan deze uitlating ge heel op rekening van de ner vositeit van den heer Huber mann gesteld worden, aange zien de violist slechts geringe, onbeduidende schrammetjes vertoonde. De grootste zorg van Hubermann w ae zijn viool, die echter in goede 'handen was terechtgekomen en later aan zijn secretaresse, mej. Ibeken, ter hand werd gesteld. De heer Hubermann heeft den nacht doorgebracht in het hospitaal van de Bataafsche Petroleum Maatschappij te Pladjoe De behandelende geneesheer constateerde voorloopig slechts een lich te blessure aan Hubermann's linker hand, waarvan geen blijvend nadeel kan worden verwacht. De hand zal echter nog met Röntgenstralen doorlicht wor den. Als tragische bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat de vrouw en de beide kinderen van den omgekomen Ir. G. A. van Steenbergen op 21 October met de „Marnfx van St. Aldegonde" uit Europa arriveeren. De heer tVan Steen bergen zou zijn familie te Singapore hebben ontmoet. De gouverneur-generaal heeft door tussohenkomst van de K.N.I.L.M zijn deelneming betuigd aan de K.L.M. met de ramp van de „Specht" en eveneens aan de nabestaanden van de slachtof fers onder de bemanning. Hef onderzoek 'der commissie In alle vroegte begaf zich de tommissie van onderzoek he denochtend naar het vlieg veld Talang Betoetoe, ten ein de de situatie van het terrein en de overblijfselen van de „Specht" aan een nauwkeuri ger onderzoek te onderwer pen, speciaal de cockpit. Het vliegtuig kan als geheel verlo ren worden beschouwd. Het is onherstelbaar vernield. Terrein en machine zijn den gehoelen nacht door militairen bewaakt. Het hulp_toestel uit Bandoeng zal zoo moge lijk nog hedenmiddag om vijf uur te rugkeer en Gezagvoerder Smirnoff is vanmorgen om 6.25 plaatselijken tijd van Tjililitan vertrokken met het vliegtuig de „Valk" Dit toestel zal te Palembang de post van de verongelukte „Specht" overne men. Aneta verneemt, dat dc begrafenis van de slachtoffers hedenochtend door aiie zich te Palembang bevindende autori teiten zal worden bijgewoond, terwijl op de aanwezigheid van zeer vele bur gers wordt gerekend Een groot aantal kransen en bloem stukken is reeds thans opgetast, waar onder zich kransen bevinden van de K.L.M. en de K.N.I L.M. PALEMBANG, 7 Oct. (Aneta-A.N-P.) Zeer groote belangstelling bec-tond voor de begrafenis van de vier slachtoffers van het Specht-ongeval. Van alle zij den kwamen belangstellenden naar het kerkhof, dat vlak achter het hospitaal gelegen is. Achter het stoffelijk overschot gingen de heeren Versteegh en Moes, voorts de heer Wenkebach, agent van de K. N. I. L. M. te Palembang. de pi loot van het toestel van de K. N. I- L. M., dat de hulpexpeditie heeft vervoerd, de K.L-M.-dokter Nieuwen- huis Wezenhage, de resident, de burge meester van Palembang. de plaatselij ke militaire commandant, de andere ter plaatse aanwezige vertegenwoordi gers van de K.N.I.L.M. en de K.L.M.. al le in Palembang aanwezige ambtena ren van het B. B-. de doktoren en het verplegend personeel van het Roode Bronislaw Hubermann Kruis, de voorzitter van de Handels-» vereeniging, enz. Ook monseigneur Meckclholt betuigde door zijn persoon lijke aanwezigheid zijn deelneming. Soldaten waren behulpzaam hij de droeve plechtigheid. De vier kisten werden in een gemeen schappelijk graf gelegd, waarna zij overdekt werden door de vele kransen en bloemen. De burgemeester van Palembang, de heer van de Wetering, sprak aan de groeve cn verklaarde, dat het gebeurde weliswaar een groote schok heeft ge geven, maar een schok, die de bewonde ring voor het mooie Hollandsche werk niet teniet kan doen. De dienst moet voortgaan, de slachtoffers vielen in de hoogste taak die aan den mensch toe valt, nl. het doen van zijn plicht. Na mens de burgerij van Palembang riep spreker den dooden een „Rust zacht toe", toe. Hierna werd het woord gevoerd door den heer Versteeg, die zeer ontroerd het gesprek herdacht, dat hij nog zoo kort geleden had gehad met den eenigen pas sagier, die bij dit ongeval zijn leven liet, een man wiens toekomst zoo zonnig leek, wiens verwachtingen zoo groot waren en wiens wereldsch succes zoo veelbelovend was. Ilct leven is wreed, zooals ook hier weer gebleken is. Hierna memoreerde spreker hen, die gevallen waren in don dienst van de K.L.M. namens beide luchtvaartmaat schappijen en namens het personeel, hun collega's en makkers, waarbij spre ker verklaarde, dat zij deel hebben uit gemaakt van een corps, dat zijn plicht weet te doen onder alle omstandig heden. Spreker voegde hieraan nog een persoonlijk woord toe voor Stork, dien hij nog uit zijn tijd van Soesterberg kende, en wiens loopbaan de heer Ver steeg steeds met belangstelling had ge volgd. Zijn ontroering bijna niet meer mees ter, nam de heer Versteeg afscheid van deze medewerkers, die mede ge tracht hebben Holland's naam te ver breiden en hoog te houden. Ook de omstanders vertoonden tee-» kenen van de diepste ontroering, waar na bloemen werden gestrooid in de groeven. MINISTER PATIJN LEGT BEZOEKEN AF 's-GRAVENHAGE, 7 Oct. De nieuwe minister van buitenlandsche zaken, mr. Patijn, heeft heden bij verschillende zij ner ambtgenooten op hun departemen ten beleefdheidsbezoeken gebracht. MINISTER VAN DEFENSIE TE MAASTRICHT 's-GRAVENHAGE. 7 October. He den bracht minister J. J. C. van Dijk, vergezeld van zijn adjudant, den ka pitein van den goneralen staf P. M. H. Tielens en den kapitein van den gene- ralen staf K. van Rijn een bezoek aan het garnizoen Maastricht. De Minister vertrok wederom te plm. 17.30 per auto Naar wij vernemen had ook minister II. Colijn het voornemen minister Van Dijk te vergezellen, doch de minister president werd op het laatste oogenblik verhinderd aan dit voornemen gevolg te geven. VLIEGTOESTEL BIJ LANDING BESCHADIGD SOESTERBERG. 7 Oct. Hedenmid dag even na twaalf uur is de C 5 no. 613 bestuurd door den luit. vlieger Van Dijk, bij het uitloopen na de landing omgeslagen ten gevolge van het sprin gen van een band. waardoor e^n vriel van het landingsgestel afliep. Het toe stel werd vrij ernstig beschadigd, maar de bestuurder bekwam geen letsel. OMREKENINGSKOERSEN 6 Oct. 7 Oct. Off. Niet off. Londen 8.97 8.97 Berlijn 0.72.70 0.72.67 FarUs 5.98 6.00 Brussel 30.50 30.50 ZUrich 41.66 41.65 Kopenhagen 40.05 40 05 Stockholm 46.25 46.25 Oslo 45.10 45.10 New York 1.80^ 1.81 Praag 6.37 6.34j£ Medeged. door de R'damsche Bankvereen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6