COUPONS MASSA BEERMANN's MODEHUIS LAAIENDE VUURZEE TE CULEMBORG JONGEMAN GEBRUIK VAN THEE TWINTIG MAN BEWUSTELOOS GESLAGEN Telefoonverkeer met Indië De crisis in de N.S.B. WIJ VRAGEN U Waarom ontbreekt de W Ij N op Uw TAFEL. HAVIK 41 Telef. 292 „De Vuurpijl" komt in Amicitia BEDRIJFSLEVEN MODELWONING HET GETROUWDE SCHOOLMEISJE HEDEN Van zijden en wollen stoffen ook D. Blauw en Zwart Langestr. 12 - Amersfoort Brand ontstaan in een sigarenfabriek ZONDER WERK 2c BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 8 OCTOBER 1937 K>oooooooo<xxx>oooo<x>oc ROODE BORDEAUX ST. JULIEN 1.00 p. fl. McDOC 1933 1.10 PAUILLAC 150 CH. LA TOUR DE MONSLƒ150 CH. CITRAN 1929 MONSLƒ1.55 XX>00<XXK>CKX><><><X><XXXXX Ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooocoooooooooooooo- Voor het Amersfoortsche Nutsdepartement Men schrijft ons: Ofschoon het gezelschap, dat dank zij de goede zorgen van het Amersfoort sche Nutsdepartement, op 16 dezer in Amicitia zal optreden, zich „Cabaret" noemt, is deze benaming niet heelemaal juist, of verdient zij althans eenige toelichting. Het gezelschap „De Vuur pijl" is reeds drie jaar oud en dat is voor hedendaagsche tooneeltoestanden een leeftijd, waarop men trotsch mag zijn. Het biedt geen „cabaret" in den geijkten zin. die de Montmartriaansche liedjeszangers er aan hebben gegeven, rnaar brengt iets totaal verschillends, dat veel dichter hij het tooneel staat. Misschien, dat de benaming „Klein Tooneel" dan ook iuister ware. Maar hoe dan ook een naam is maar een naam en belangrijker is de taak, waarmee „De Vuurpijl" zich be zig houdt. Dat is: het ten tooneele voe ren van het Ncderlandsehe volksliedje, dat in zulk een overstelpende rijkdom te vinden is. Daar is bijv. dat beroemde MeisjeLoos. dat wou gaan varen, daar is die. speciaal den Amersfoorters toch welhekenden Kamp van Zeist, daar zijn onze nationale figuren als Piet Hein en Kaat Mossel, het Vrouwken van Staveren. Holle-Bolle-Gijs. Veerman Koppelstock, de moordenaar Jut. de Haagsche Baron Hop en zoo maar voort en verder. Zij worden ten tooneele ge steld, in de costumes van hun tijd en met hun rnede-personages. zingende de liederen, die ons eigen volk eenmaal op hen heeft gedicht, met de melodiën. die het daarbij heeft gevormd Groningsche en Friesche liedjes. Zeeuwsche en Brabantsche. Haagsche liedjes en Amsterdamsche, liedjes van den Zaankant en uit Overijssel, uit alle oorden en tijdperken, ze zijn er in ver bluffende hoeveelheid. Elk hunner wordt een schilderijtje, een miniatuur-operette van enkele mi nuten, die weer door een ander num mer wordt opgevolgd in een snel vertoo- ningstempo. Meer dan honderd costu mes bezit dit gezelschap, dat uit zestien leden bestaat en dat geleid wordt door den schrijver Luc. Willink, die nog een oud-ingezetene dezer stad is en een oud redacteur van het Amersfoortsch Dag blad. Ruim drie iaar reeds trekt „De Vuur pijl" kris en kras door ons land, voor namelijk als gast der Nederlandsche Nutsdepartementen. Volksuniversiteiten en Kunstkringen. Thans komen deze trekvogels voor den eersten keer naar Amersfoort. Hun begeleiding bestaat uit twee klavieren, waaraan zich Rosa van Hes sen en Will G. Gilbert zpttten. De cos tumes zijn van Leo van Witsen, de dé cors van Frans ter Gast. Conférencier is Luc. Willink, die tevens de regie voert. De Pers is zeer goed over de presta ties van dit gezelschap te spreken. De Nwe Roft. Crt. roemt het programma als volkomen frisch en nieuw, het Utr. Dagblad legt den nadruk op het artis tieke en het verrassende element, het Eindhovensch Dagblad noemt, hen „eenig in Nederland" en de andere bla den uiten zich al evenzeer in allerlei prijzende adjectieven. Opening Café Spoorzicht Heden had de opening plaats van Café „Spoorzicht", Stationstraat. 36a, hoek Kon Wilhelminaetraat. De heer G. van Dijkhuizen, die zich alle moei ten sn zorgen gefronst heeft om het zijn nieuwe clientèle zoo aangenaam moge lijk te maken, door o.a. te zorgen voor een vroolijk en gezellig interieur, zal ook zorgen voor een nette bediening, goede consumptie en billijke prijzen. De bekende Vollenhoven's Bieren zijn verkrijgbaar. Radio Èfèctro-Technisch Bureau In het doelmatig verbouwde winkel pand Arnhemschestraat 2-9 heeft de heer F. J. P. van Geet gevestigd een Radio-Electro-Technisch Bureau. De winkel met zijn twee ruime etala ges, welke baden in een zee van licht, brengt duizend en één artikelen op het gebied van radioartikelen, electriciteit- lampen en rijwielonderdeelen. Op dezen openingsmiddag was het reeds aanstonds druk. terwijl velen bloemen hadden gezonden. Een demonstratie van het Thee bureau uit Amsterdam in Concordia Nederlandsch-Indië, de „gordel van smaragd, die zich slingert om do evenaar", is een land, waarvan zoo vele Nederlanders nog zoo weinig weten. Het product „thee" met de daaraan verbonden eeuwenoude geschiedenis geeft momenteel in onzen archipel werk aan eenige honderdduizenden Neder landsche onderdanen. Niet altijd heeft de theecultuur in den staat van perfec tie verkeerd, waarin zij zich thans be vindt. Zcilfs in den loop van de negen tiende eeuw maakte men nog een zeer moeilijken tijd door en het is dan ook uitsluitend te danken aan het enorme doorzettingsvermogen der Nederland sche pioniers in onze koloniën, dat. do theecultuur een zoo belangrijke plaats op Java en Sumatra inneemt. Wat. is nu eigenlijk thee? En hoe dient deze te worden gebruikt? Hierover heeft de heer Molliens van het Thee bureau te Amsterdam gisteravond voor een groot auditorium verteld in de socië teit Concordia En de heer Molliens deed dit op zulk een geestige wijze, dat hij al aanstonds de volle aandacht had van de vele belangstellenden. Het is niet ons doel thee te verkoopen, doch wij willen uitsluitend propaganda maken voor ons nationale product en uiteen zetten hoe thee gezet dient te worden, zoo zeide de heer Molliens. Inderdaad is dit een glibberig terrein, want iedere huisvrouw zal beweren, dat zij wel weet te zetten. Doch om voor de volle hon derd procent van dit product te genie ten, moet men wel op de hoogte zijn van samenstelling en wijze van zetten der diverse theesoorten. Het gaat bij het „theezetten" niet om de bijkomstigheden, doch om de ver houdingen; en indien deze verhoudin gen juist zijn, dan pas zal men ten volle van een kopje thee kunnen genieten. Wij moeten geen theewater hebben, doch werkelijke thee, waaruit wij de aroma proeven. Nadat spr. nog enkele practische raadgevingen had verstrekt werd de film „Edel Kruyd" vertoond. In deze rolprent zagen wij hoe het oerwoud plaats maakt voor de theeplantages, hoe na het kappen van de boomen de rijkelijk van wortels en boomstronken voorziene grond geëffend wordt en ge schikt gemaakt voor het kweeken van de zoo uiterst teere theeplantjes. Het aanschouwen van deze film maakt ons duidelijk, hoeveel zorg besteed wordt aan de thee, die men in iederen winkel kan koopen. Nadat in de pauze thee geserveerd was, werd tot slot nog een tweetal film9 vertoond over onze Oost en een teeken filmpje. welke laatste liet zien hoe de fhee een kalmeerende invloed kan uit oefenen op een kwaad humeur. MARKTBERICHT 8 October Appelen 5f 8; Peren 69 per H L.: Hoendereieren 4 905-40, Een deneieren 3.3 50 per 100 stuks Grasboter 1.60 per K.G Kippen 0 -40 0-90; Hanen f 0 45—0.75; Jonge ha nen 3.30f 0.70; Tamme konijnen 0 90175; Jonge tamme eenden 0.25—0.40 per stuk; Tamme duiven 0.200.30 per paar; Biggen 15 19 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 60 H.L. appelen. 40 HL. peren; 280.000 stuks hoendereieren, 1000 stuks eendeneieren; 15 K G. grasboter; 75 biggen. Van meubileerinrichting „Onze Woning" aan de Admiraal de Ruyterstraat 56 Hedenmorgen hebben wij op uitnoo- diging van den heer 'Herm. J. Snabel een bezoek gebracht aan de Admiraal de Ruyterstraat, in welke nieuwe arbei derswijk door meubileering „Onze Wo ning" Herm. J. Snabel, Leusderweg 161, in no 56 een modelwoning is inge richt. De woning is gebouwd door N.V. „De Kruiskamp", directeur de heer C. Bloem- heuvel en behoort tot een complex van ""3 woningen, waarvan nog een gedee! te in aanbouw is. De modelwoning doet haar naam eer aan en wij kunnen hen, die een nieuwe woning gaan betrekken, aanraden eens ee kijkje te gaan nemen, teneinde een inzicht te krijgen van een geriefelijke en toch eenvoudige meubileering. Beneden treffen we een ruime achter en een kleinere voorkamer aan. In de achterkamer is een keukentje met lade kast ingebouwd, terwijl daarnaast ruim te gespaard is voor een apart zitje. Op de eerste verdieping zijn onder gebracht een groote slaapkamer en twee kleinere slaapkamers. Vermelden* waardig is de douchecel in de groote slaapkamer, welke voor de bewoners wel zeer gemakkelijk is en tevens goed koop in het gebruik. Tenslotte heeft men nog de beschikking over een aar dige zolderruimte en buiten een tuintje met steenen schuurtje. De heer Snabel heeft de woning op voorbeeldige wijze ingericht met een voudige, degelijke meubels als sofa, ta fel met stoelen, fauteuils, crapauds, dressoir, theemeubel, linoleum etc. De heer P Nierop en de P.U.E.M. hebben het geheel gecompleteerd met een haard en een electrisch kook fornuis. Een mode woning, die aan vele eischen van een keurige arbeiderswo ning voldoet. TOONEEL Verwekt veel vermaak in het Grand Théatre De abonné's op den Kunstkring „Het Schouwspel" hebben pleizier beleefd van ,Het getrouwde Schoolmeisje", dat het Gezelschap SaalbornParser gisteren als eerste voorstelling in het seizoen in het Grand Théatre bracht. Bij een blij spel gaat het voor een goed deel om de trouvaille, als de situatie maar een ge geven oplevert, sterk genoeg om het stuk te dragen, dan is men er. Het ge geven van dit stuk is in werkelijkheid vrij onaanvaardbaar, maar het bergt zulke aardige mogelijkheden in zich, dat men het voor een blijspel ideaal kan noemen. Stel U voor een schoolziek meisje, een bezorgde vader en moeder en een professor bij dit „ziek bed", die de zaak wel door heeft al denkt hij eerst iets heel ongepast maar die voor de bakvisch zijn eerste studentikoze daad wil doen: haar hel pen. Eerste acte, tweede beeld: Professor en schoolmeisje zijn getrouwd. School meisje is schoolmeisje-4f, maar ze is nog heelemaal geen huisvróuw en al lermïnst wat we hier een dame noe men. De school, het eindexamen lokken haar in de gedaante van een allerge noeglijkste schoolvriendin, Trude Hof man genaamd en Rhinoceros bijge naamd. Tweede acte, eerste beeld: Frau Pro fessor Haerdtl zit weer op school als Lilly Jaeger, alias Stokvisch. Best gaat het niet. Deugt ze nog niet voor pro fessorsvrouw, ze deugt niet meer voor schoolmeisje. Ze i6 geen rebel, als Rhi noceros; ze is evenmin een knappe leer linge als Kafka. Om het te worden zal Hans Olbrecht uit het asyl voor jonge mannen haar helpen met privaatlessen. Dat geeft de verwikkelingen van het ware blijspel, jaloezie en achterdocht van den professor, conflicten met de school als Lilly haar hijwerker Hans in een lunchroom ontmoet, waar de direc trice van het Lyceum haar snapt als Hans haar hand kust. Een komisch slot, een 1 eeraren-vergadering met tot doel een Lilly van school te verwijderen, die niet liever wil dan naar haar Profes sor te gaan, om nu werkelijk bevorderd worden, zij het tot vrouw en moeder, besluit het stuk. Het gegeven zit zoo boordevol mo gelijkheden, dat het den indruk maakt of schrijver en spelers er zich maar wat van afmaken. Het is slordig verwerkt, het werd in een handomdraaien ge speeld, kortom het liep als vanzelf. Aar dig is het om de overgangen van de puberteitsleeftijd tot de volwassenheid, die hier allerlei tegenstrijdigheden op wekten. Carla de Raedt was een aannemelijke Lilly, ze gaf jong, gevoelig, intelligent spel, al werd het geen creatie. De haar aan het 6lot aangeboden bloemen waren wèl verdiend. Saalborn gaf zich weinig moeite voor zijn profe6sorsrol, zijn rou tine haalde hem er gemakkelijk door heen en gaf hem het natuurlijke over wicht, dat de situatie vereischte. Bij de vele verdere optredenden wa ren er maar weinig, die hun rol lieten leven. Er werd te veel gechargeerd in een veelal middelmatige charge. Het echtpaar Jaeger, de advocaat Richard Haerdtl, alle leeraren en leerares, alles charge zonder beteekenis. Er waren ge lukkig ook zeer goede uitzonderingen ze schuilden onder de leerlingen, waar bij Jos. van Gasteren een alleraardigste typeering maakte van Trude Hofman en Maud Perry van haar tegenvoet6ter Kafka, de brave leerlinge. En een Julia Cuypers als de rectrice plaatste zich in haar uitbeelding ver boven haar mede spelers. Het stuk sloeg bijzonder in, men vond het terecht vermakelijk. Ondanks de niet zeer sterke bezetting van Saalhorn's gezelschap werd het voor den Kunst kring Het Schouwspel een bevredigende inzet van het seizoen. V. OMTREK NIEUWE RIJKSVELDWACHTER HOEVELAKEN. Door den Minister van Justitie is aangesteld tot Rijksveld wachter-Brigadier te Hoevelaken, de heer C. J. van Amerongen, thans Rijks veldwachter-Brigadier titulair te Bla- ricum. SCHOORSTEENBRAND Door de politie is gisteren een schoor steenbrand in een perceel aan de Co- ninckstraat met de minimax gebluscht, BINNENLAND Van de fabriek staat nog slechts de voorgevel overeind Gebouw van het Leger des Heils uitgebrand CULEMBORG. 7 October. Heden avond om tien uur is door tot nu toe niet vastgestelde oorzaak brand uitgebroken in de sigarenfabriek van de gebroeders van Uden, gele gen aan de Goilberdingerstraat. Aanvankelijk trachtten eenige agenten van politie, die door voor bijgangers op het bureau waren gewaarschuwd, het vuur met brand- bluschapparaten te dooven, doch toen bleek, dat de vlammen niet te stuiten waren, alarmeerden zij on middellijk de vrijwillige brandweer, die spoedig met de motorspuit ter plaatse verscheen, waarop de brand met vijf stralen werd aangetast. Het vuur wae begonnen op de gelijk- straatsche verdieping, waarin een groo te hoeveelheid balen tabak lag opgesla gen. welke weldra als fakkels brandden. De vlammen vonden spoedig daarop hun weg naar de twee bovenste verdiepingen, waar resp. gevestigd waren de siga- renmakerij en het sigaren magazijn en binnen een kwar tier was het pand, dat acht meter breed en twintig meter diep is, een laaiende vuurzee. Niet voorkomen kon worden, dat de brand oversloeg naar het ter linkerzijde gelegen gebouw van het Leger des Heils. waarvan de twee bovenverdiepin gen zijn uitgebrand. De benedenverdie ping, waar vergaderlokalen zijn, kon gespaard blijven. Aangezien zich nie mand in dit gebouw bevond, heeft de brandweer zich door het forceeren van de deur toegang moeten verschaffen Een oogenblik heeft een achter de sigarenfabriek gelegen meubelfa briek van de firma Freher groot gevaar geloopen. doch het begin van brand, dat hier ontstond, kon spoe dig worden gedoofd. Om half twaalf behoefde voor uit breiding niet meer te worden gevreesd en verminderde het vuur zienderoogen. Van de sigarenfabriek, welke van ijzer was opgetrokken, 6taat alleen nog de voorgevel overeind De directie was 6lechts laag verzekerd. Door den brand zijn twintig man personeel zonder werk gekomen Het volledige gemeentebestuur heeft het blusschingswerk bijgewoond. De po litie hield de vele belangstellenden op een goeden afstand. Eerst afgeranseld en daarna in een sloot geworpen EINDHOVEN. 7 October. Naar eerst thans bekend wordt, heeft zicb Woensdagavond op een afgelegen plek onder de gemeente Waalre bij Eindhoven een aanranding voorge daan. waarbij een 20-jarige Jonge man. zekere P G. uit Eindhoven, door twee nog niet opgespoorde per sonen bewusteloos werd geslagen. G. had verkeering met een meisje uit Waalre. Eiken avond bracht hij hel meisje per fiets langs een afgelegen weg naar huis. Toen G. het meisje gister avond naar huis bracht en op het Zwarte Pad onder Aalst (gem. Waalre) fietste, sprongen plotseling twee man nen uit een ondiepe 6loot. Een van hen richtte het licht van een zaklantaarn op G„ terwijl de ander onder den uit roep „Halt. rijkspolitie". G. dwong van zijn fiets te stappen. Nadat de iongen was afgestapt, gaf één der beide personen hem een slag met een 6top tegen het achterhoofd, waarop hij in elkaar zakte. Vervolgens maakten de aanranders aanstalten om G. in een nabijgelegen beekje te werpen, doch de jongen wist zich tijdig uit de voeten te maken en vluchtte een wei land in Daar word hij door de verdachte individuen achterhaald en dermate afgeranseld, dat hij bloedende hoofd wonden opliep, waarop de mannen hem in een ondiepe 6loot wierpen, waar hij bewusteloos bleef liggen. Het meisje was inmiddels naar haar woning gevlucht om haar familie te waarschuwen, die zich naar de plaats van het gebeurde begaf en den jongen naar hui6 bracht. De politie werd in de zaak gemoeid en stelde onmiddellijk een onderzoek in, dat tot nog toe niets opleverde. Het meisje vermoedt in een der beide mannen zekeren T. H. uit Waarle te hebben herkend, die een wrok kosterde jegen G. Waarschijnlijk is het motief tot den overval minnenijd. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Overzicht van de werkzaamheden der Arbeidsbeurs gedurende de maand Sep tember 1937. Afdeeling voor mannen: Aanvragen van werkgevers 207; aanbiedingen van werkzoekenden 1905; aantal plaatsingen 154; (over de maand September van het vorige jaar waren deze cijfers respectie velijk 155, 2140 en 126). Afdeeling voor vrouwen: Aanvragen van werkgevers 125; aanbiedingen van werkzoekenden 386; aantal plaatsingen 74; (over de maand September van het vorige jaar waren deze cijfers respectie velijk 87, 318 en 55), 's-GRAVENHAGE. 7 October. - In September j.l. werden met Ned.- Indië in totaal 800 gesprekken ge voerd. waarvan 383 in Nederland en 417 in Indië werden aangevraagd, tegen in dezelfde maand van het vorige jaar resp. 251. 116 en 135 De stijging bedroea derhalve in totaal ongeveer 219 percent Van de in Nederland aangevraagde gesprekken hadden 209 betrekking op zakelijke en 174 op familie aangelegen heden. Voor de in Indië aagevraagde gesprekken waren deze aantallen 228 en 189 In totaal werden 38 verzamelge sprekken gevoerd Van huis uit werden 663 gesprekken gevoerd, waarvan 342 in Nederland en 321 in Indië werden aangevraagd. In het verkeer van Ned.-Indië met andere landen via Nederland werden 9 gesprekken gevoerd, n 1. met Engeland 7, Duitschland 1 en Frankrijk 1. Hilversumsche kringleider bedankt Op de velen, die reeds de N.S.B. heb ben verlaten is nu gevolgd de accoun tant F. K. Grotjohann Jr. te Hilversum kringleider van kring 39, kringschool- leid.er. conrector en rector der Geweste lijke Opleidingsschool in het Eerste Gewe6t geweest die nog pas 20 Septem ber j.l. was aangewezen als dietrictsléï- der van de Vorming in 't Gooi. Hij was regelmatig medewerker van „Ontwa kend Volk" en „Volk en Vaderland" De heer Grotjohan heeft in een zeer uitvoerigen brief aan ir. Mussert de motieven van zijn uittreden uiteengezet want zoo schrijft hij het gaat niet aan „iemand waarvan men steeds ge roepen heeft, dat hij „winnen" zou, te verlaten, zonder dat men daarvoor zijn redenen te kennen geeft". Over de herinnering aan de uitgetre- denen aan hun belofte van trouw aan den leider zegt hij volgens de Resb. Trouw en gehoorzaamheid worden tot een on-Germaansche lijdelijkheid, in dien ze niet gedragen worden door het vertrouwen in hem. aan wien zij beloofd zijn". Ook in dit geval heeft de quaestie van Duyl den doorslag gegeven. De brief zegt te dezer zake o.a., dat op de vraag van Grotjohann: „Leider, liegt van Duyl?" de heer Mussert slechts kleintjes wist te antwoorden: „Daar heb ik geen bewijzen voor". UIT DE STAATSCOURANT Staatsvisschershaven bedrijf Bij K. B. is met ingang van 1 Novem ber 1937 aan den halchef bij het Staats- visschershavenbedrijf J. D. Heijkoop te IJmuiden op zijn verzoek eervol ontslag uit zijne betrekking verleend. Economische zaken Bij K. B. van 23 September 1937 zijn te rekenen van 1 Januari 1937 bij het departement van economische zaken: a. bevorderd tot hoofdcommies S. de Hoo en mr. J. M. G. A. Dronkers, bei den thans commies bij genoemd depar tement- b. benoemd tot hoofdcommies drs A B. Speekenbrink, thans tijdelijk ambte naar bij genoemd departement; c. benoemd tot commies dr. I. N. Th Diepenhorst, thans tijdelijk commies bij genoemd departement. Bureau voor 's Rijks Geschiedkundige Publi catiën Bij K. B. van 27 September 1937, is aan dr. N Japikse te 's-Gravenhage. op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als directeur van het bureau voor 's Rijks Geschiedkundige Publicatiën, met dankbetuiging voor de langdurige en belangrijke diensten, floor hem als zoo danig bewezen. Onderscheidingen Bij K B. van 21 September 1937 is A F. Münninghoff. directeur van de avondnijverheidsschool te Oosterbeek ((gemeente Renkum) benoemd tot rid der in de orde van Oranje-Nassau. Staatsloterij Bij beschikking van den minister van Financiën zijn met den aanvang der 476e Staatsloterij benoemd: Üqjwda Grand Théêtre. Van Vrijdag 8 t.m. Woensdag 13 October vertoo ning van de film „De koning en het koormeisje". Zondag doorloopend 1.45, 4.6.15 en 8.30 uur. (Laatste voorstelling). Avondvoorstelling overige dagen 8.10 uur n.m. Van Vrijdag S t.m. Donderdag 14 October eiken dag (niet Zondag) vanaf 4 uur tot half 8 (laatste voor stelling begint half 7). Zaterdag en Woensdagmiddag vanaf 5 uur (laatste voorstelling half 7). Vertooning van de film Wereld jamboree 1937. Woensdag en Zaterdag 2.30 uur matinée. City Théater. Van 8 t.m. 14 October vertooning van de film „Op Hoop van Zegen." Zondag 1.45, 4 uur. 6.15 en 8.30 uur. (Doorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 8.30 uur. Zaterdag 6.15 en 8.30 uur. Overige dagen 8.10 uur. Zaterdag en Woensdag matinée 2.30 uur. Museum Fléhite, W-aetsingel. Vondeltentoonstelling van 6.t.m. 30 October. Geopend dagel. van 1012 en 14 uur, uitgezonderd Zondags. 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). Theosofische Bibliotheek, Ge bouw Theosofische Vereeniging, Re- gentesselaan. lederen dag van 68 uur. Sterhuls Beekenst.laan 6. Iedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisjes. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Filiaal uitleen-bibliotheek Edison- straat 35. Oponbare Leeszaal met Jeugdlees zaal, Muurhuizen 9. Gildehuis A.K.G. t'o. Zuidsingel 16. Na jaarstentoonstel ling van 2—31 October, van schilderijen, bouw kunst en kunstnijverheid, dag. van 1017 uur. Woensdag en Zaterdag van 25 uur demonstratie weven door mevr. Dien Materman. Toonzaal Sierkunst. Zomerten- toonstelling. Werken van o.a. Ma- chiel Brandenburg, Louis Cardi- naals, Albert Fiks, Louis Schrikkel. 2 t.m. 24 October, Sierkunst. Ten toonstelling van schilderijen door .Antoinette van Hoytsma. 3 uur nm. Zaterdag opening. 412 October. De Valk. Tentoon stelling „Hoe teekent het kind in Indië?" 95 en 810 uur n.m. Woensdagavond en Zondag gesloten. -Concordia. Thaedemonstraties door Theebureau _Amsterdam. 8 OcT v.nr.T0.SOrn.riü"7.3(T:eh 8uur. 13 Oct. v.m. 10.30 uur. 14 Oct. v.m. 10.30 en n.m. 2.30 uur. 15 Oct, v.m. 10.30 en n.m. 8 uur. 9 October. Amicitia. Bridge-con- cours Sociteit Amicitia 8 uur. 10 October. Monopole. Joodsche Ver. „Nut en Genoegen." Cyclus op- perabbijn J. Tal uit Utrecht„Ver leden, Heden en Toekomst, van Joodsch standpunt bezien." 8 uur n.m. 10 en 11 October. Concordia. Ver tooning reportage-film „Wereld-Jam boree 1937" door filmspel „De Faam." 12 October. Markthal. Wiener San- gerknaben. S uur n.m. 13 October. Foyer Amicitia. Ster- huisfilm Lichtende Bakens. 3 uur en 8.15 uur n.m. 13 October. Gildehuis. N.R.V. Causerie met. filmprojectie over Luchtkartepringsexpeditie der K.N. I.L.M, op Nieuw-Guinea door C. J. Weers. 8.15 uur n.m. 14 October. Amicitia. A.V.R.O. avond. Kovacs Lajos. 8 uur. 14 October. Gildehuis. Am. Kunst kring. Lezing van Top van Rhijn Naeff. Onderwerp: „Lezen en schrij ven." 8.15 uur n.m. 14 October. Grand Théatrs. De actueel wetenschappelijke film „Waarheen China?" Aanvang 8.15 uur. 16 October. De Valk. Amersfoortsche Tooneelensemhle. Groote uitvoering, 8 u. 16 Octiber. Amicitia. 't Nut. Caba ret „De Vuurpijl." 8 uur. 17 October. Amicitia. Filmvoor stelling Amfikri „Koelakken Ter reur" en de burgeroorlog in Spanje. 10 uur v.m. BAARN 22 Sept. t.m. 12 Oct. Tentoonstel ling van Japansche houtsneden in bet Baarnsch Lyceum. Dagel. van 10 tot Zondags van 1 30 tot 4 uur. UTRECHT 11 t.m. 17 October. Tivoli. Bouw meesterrevue „Knal." 8 uur. 19 October. Vondelherdenking in den foyer v. Amicitia. Voordracht Kn urt-T K'oijn 2.30 en 8 uur 19 en 20 October. Grand Théètre. De groote illusionist Alvata, 8.15 uur. Woensdag 20 October, 2.30 uur matinée, tot collectr.ce der Staatsloterij te Zeist, mevrouw A. C. Kempff. thans collectrice te Amsterdam; tot coliectrice der Staatsloteij te Am sterdam. mevr. J. C. Baerts-Schutte Haarlem; tot collectrice der Staatsloterij te As- sen, mej. A. Herzogenrath te Wasse naar; tot collectrice der Staatsloterij te Maastricht, mevr. J. J. F E. Remmer- ling-Peerboom te Maastricht; tot collectrice der Staatsloterij te Mid delburg. mevrouw J. Emmelot-De Jong te Haarlem; tot collectrice der Staatsloterij te Rot terdam, mevr. N. A. de Lange-Bosch to Rotterdam.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6