WIENER SAENGERKNABEN LAATSTE BERICHTEN MILITAIRE MUTATIES ANTWOORD van Italië SPORTFONDSENBAD HONDERDSTE VOORSTELLING IN NEDERLAND NAARSIBERIE VERBANNEN VERDIEN MEER Kogellagers? ACCOUNTANTSKANTOOR W. en J.VAN DIJK Frank's Lunchroom Mogelijkheden van werkloosheids bestrijding Onderhoudskosten woningwet woningen OM DEN WERELD TITEL Culemborg treedt uit den K.N.V.B. Hoe speelt A.M.H.C. A.Z.C. NEPTUNUS Advertentiën Graf werk VJI AANBESTEDING aanbesteden Pension gezocht A.M.O. Havik 24 Tel. 404 Utrechtscheweg 119 Telef. 1350 ACCOUNTANTS EN BELASTINGCONSULENTEN HEDENAVOND populair tarief f 0.25 per persoon. le BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 9 OCTOBER 1937 BINNENLAND 's-GRAVENHAGE, 9 October. Bij K.B. van 6 October 1937 zijn met ingang van 1 November 1937: in hun rang en ouderdom van rang, over geplaatst, a. bij den generalen staf, de kapi teins P L. van Boven, mr. J. D. Sche pers, P. L. G. Doorman, J. Baurdoux, P. J. de Broekert en C. G. van Mourik, on derscheidenlijk van den staf der genie, het 6e regiment veldartillerie, het 2e regiment veldartillerie, het 3e regiment infanterie, de luchtvaartafdeeling en het 5e regime it veldartillerie; b. bij het wapen der infanterie, de luitenant-kolonel T. J. Reeser. van den generalen staf, souschef van den staf van het hoofdkwartier van het veldle ger; c. bij het wapen der artillerie, de majoor A. H Nijhoff, van den genera len staf, leeraar aan de Hoogere krijgs school: d. bij het wapen der genie de ma joor J. J. G P. Wilson, van den gene ralen staf, leeraar aan de Hoogere Krijgsschool. Voorts zijn met ingang van 1 Novem ber benoemd: a. bij den generalen staf. tot luitenant kolonel, de majoor G. J. M. van Weel, van den generalen staf, hoofd van de 2e afdeeling B. van het departement van defensie; tot majoor, de kapiteins J. G. M. van de Plasscbe en V. Nierstrasz, beiden van den generalen staf, onderscheiden lijk toegevoegd aan den chef van den generalen staf en werkzaam by het hoofdkwartier van het veldleger; b. bij het wapen der infanterie, tot kolonel, commandant van de Vile in fanteriebrigade, de luitenant-kolonel F. B. A. J. Jansen, commandant van het 22e regiment infanterie: tot commandant van het regiment ja gers, de luitenant-kolonel H. D. Scher- penhuijzen, commandant van het le re giment infanterie, zulks onder eervolle ontheffing uit zijn tegenwoordige be trekking. Tot commandant van het 11e regiment infanterie, de luitenant-kolonel T. J. Reeser, voornoemd. Tot luitenant-kólonel onderscheiden lijk commandant van het 13e regiment infanterie, commandant van het le re giment infanterie en commandant van het 22e regiment infanterie, de majoors A. Covers, L. K. van Loon en J. F. de Ridder resp. van den staf der VIIIc in fanterie-brigade, het 18e regiment infan terie en den staf der lie infanterie-bri- gade. Tot luitenant-kolonel hij den staf van het wapen de majoor W. A. de Groot, van dien staf, toegevoegd aan den in specteur der infanterie. Tot majoor onderscheidenlijk bij den staf der lie infanterie-brigade en den staf der Ve infanterie-brigade, de ka piteins C. A. van Beek en J. G. G. M. Hamm, resp. adjudant van den 6taf der lie infanterie-brigade en adjudant van den staf der Ve infanterie-brigade. c. bii het wapen der cavalerie, tot majoor, bij het le regiment huzaren, de ritmeester Jhr. J- J. Teding van Berkhout, van het le regiment huzaren; d. bij het wapen 'Ier artillerie, tot kolonel, commandant van de artillerie brigade, de luitenant-kolonel L. J. de Decker, commandant van het 3e regi ment veldartillerie; tot luitenant-kolonel, commandant onderscheidenlijk van het korps pon tonniers on torpedisten, vati iet 7e re giment veldartillerie en van et 3o re giment veldartillerie, de majoors J. A. Mussert, A. F. J. M. Drossaerts en E. C. de Haan, resp. van het korps nouton- niers en torpedisten, het 1e regiment veldartillerie en den staf der 'Ile artil- leriehrigade; en zijn benoemd bij den staf van het wapen, tot majoor, do ka piteins P. C. van Aken, en J. Bulier, resp. van het 7e regiment veldartille rie en van den staf van het wapen, toe gevoegd aan den directeur ,roor het materieel der landmacht; tot majoor-magazijnmeester J. G. M. de Groot, van dien staf; e. bij het wapen der genie, bij den staf van het wapen, tot kolonel, com mandant in het le genie-comariande- ment» de luitenant-kolonel F. A. Va.il- lant. commandant van het corps pon tonniers en torpedisten. tot kolonel, de luitenant-kolonel H. L. van Roijen. van dat wapen, directeur van het luchtvaartbedrijf, en voorts tot kolonel, commandant van het regiment genietroepen, de luitenant-kolonel P. W; Scharroo. van het regiment genie troepen; tot luitenant-kolonel bij het regiment genietroepen, de majoor W H. Schuk- king, van cfat regiment en bij den staf van het wapen de majoor J de Ronde Bresser van dien staf, werkzaam bij het departement van defensie; tot majoor, bij den staf van het wa pen, de kapitein J. J. Sparenburg. van dien staf: tot kapitein bij den 6taf van het wa pen de eerste-luitenant J- W. E. Mul der, van dien 6taf; f. bij het dienstvak der militaire ad ministratie, tot luitenant-kolonel, de majoor W. Weisfeit, van dat dienstvak, controleur der militaire administratie tot controleur der militaire admi nistratie, de majoors J. H. van Hoorn en D. S. Kluit, beiden van dat dienst vak; tot majoor, de kapitein J. Martens, M Kruissink en W. F. Oldert, allen van dat dienstvak; tot kapitein, de éerste-luitenants S Lijten, J. Hoitzing en W. J. Pluijm, al len van dat dienstvak; g. hij den geneeskundigen dienst der landmacht, tot dirigeerend officier van gezondheid der eerste klasse, de diri geerend officier van gezondheid dpr tweede klasse O. Broeders, van den ge hppskundigen dien5'Ier landmacht; tot dirigeerend officier van gezond- b^id der 2e kl de riirieeerende officieren *hn gezondheid der 3e klasse dr N H Arkema en C van Luyt. heiden van den geneeskundigen dienst der landmacht' tot dirigeerend officier van gezond heid der derde klasse, de officier van gezondheid der eerste klasse dr H. P. ten Cate, van den geneeskundigen dienst der landmacht. Reserve-personeel h. bij het reserve-personeel by het wapen der infanterie, tot reserve-luile- nant-kolonel, onderscheidenlijk bij het korps motordienst, den staf der IVe in fanteriebrigade, het korps motordienst den staf der Vile infanteriebrigade, den staf der Vile infanteriebrigade, den staf der VlIIe infanterie-brigade en het korps motordienst, de reservema- ioors G. J. J. Wouters. P. C Wilod Ver sprille. C. Keg. w. Baron van Ittersum, H Sieperda. F. Tersteege en J. p Bul ten, resp. van het korps motordienst, het 19e regiment infanterie, het korps motordienst, het regiment jagers, het ie regiment infanterie, het 14e regiment infanterie en het korps motordienst; bij den staf van het wapen, tot re serve-luitenant-kolonel voor speciale diensten de reserve-majoor H. C. E. van Ede van der Pais, van het regiment grenadiers, bij het wapen der artille rie; tot reserve-luitenant-kolonel, onder scheidenlijk by het korps pontonniers en torpedisten en het regiment motor artillerie, de reserve-majoors F. van Twisk en J. a. M. Swenker, resp. van het korps pontonniers en torpedisten en het regiment motorartillerie; Bij het wapen der genie tot reserve- majoor bij het regiment genietroepen, de reserve-kapitein G. F. E. Kiers, van dat regiment. Bij het dienstvak der militaire admi nistratie, tot reserve-majoor de reserve kapiteins J. A. Entingh en B. F. Wes terweel, beiden van dat dienstvak. Overgeplaatst worden hij het regiment grenadiers de kapitein P. Bloema, van het dienstvak der militaire administra tie, werkzaam bij het departement van defensie en de eerste luitenants J. Dek- natel en L. Volker, onderscheidenlijk van het 7e en het 17e regiment infan terie. Minister van Sociale Zaken stelt Commissie van Onderzoek in VGRAVENHAGE, 9 October. De regeeringspersdienst meldt: De minister van Sociale Zaken heeft een commissie ingesteld, welke tot taak heeft: a. een bedrijfsgewijze in te stel len onderzoek voor te bereiden naar de mogelijkheden van bestrijding van de huidige werkloosheid binnen het kader van het Nederlandsche bedrijfsleven door regelingen op het gebied van den arbeid, b. op grond van de resultaten van bedoeld onderzoek en van eigen in zicht aan hem voorstellen te doen, welke tot daadwerkelijke verminde ring van de werkloosheid in de eerstkomende tijden zullen strek ken. Tot lid en voorzitter dezer commissie is benoemd de heer ir. R. A. Verwey, directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemid deling, tot lid en secretaris de heer Meyer de Vries, referendaris hij het departement van Sociale Zaken, hoofd inspecteur voor de werkverschaffing. Voorts hebben in de commissie zitting ambtenaren van de departementen van Sociale en Economische Zaken en van de arbeidsinspectie, alsmede vertegen woordigers van de voornaamste werk gevers- en middenstandsorganisaties en arbeidersvakcentralen. Met ingang van 1 Januari 1938 wordt het toegestane bedrag verminderd 's-GRAVENHAGE, 9 October. Ten einde aan herwaren, geopperd tegen de regeling. vervat in de circulaire van den vorigen minister van Sociale Zaken, cenigszins tegemoet ie komen, heeft de minister van Binnenlandsche Zaken aan de gemeentebesturen medegedeeld dat die circulaire thans als volgt moet wor den geleien: Voor de woningwet-woningen werd tol heden als regel, ongeacht het aantal wo ningen, dat een gemeente of een woning bouwcorporatie exploiteert, voor aige- meene onkosten toegestaan een bedrag van ten hoogste ƒ7,50 per woning en per jaar. Dil bedrag wordt voor gemeenten of woningbouwcorporaties, welke van 100 tot 500 woningen exploiteeren met in gang van 1 Januari 10.18 teruggebracht tot 7,— en met ingang van 1 Januari 1039 lot f6.50. En voor gemeenten of wo ningbouwcorporaties, welke 500 of meer woningen exploiteeren met ingang van t Januari 193S lot f6.75 en met ingang van 1 Januari 1030 tot f6,—. met dien verstande, dat deze schaal niet tot ge volg behoeft te hebben dat een absoluut lager bedrag wordt beschikbaar gesteld hij bet hereiken der klassen van resp ton tot 500 en 500 en nicer woningen Onder het woningbezit, dat grondslag voor de bepaling van het bedrag voor al- gemeene onkosten mnot vormen, moeten ook worden gerangschikt de op grond van de woningwet gebouwde of geëx ploiteerd wordende woningcomplexen waarvoor voorschotten en/of bijdragen uit 's Rijks kas niet zijn toegekend. BUITENLAND ROME 9 October. (Stefani). De minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, heeft heden den Brit- 6chen amabassadeur, lord Perth en den Franschen zaakgelastigde de antwoordnota op de Engelsch-Fran- sche nota van 2 October j.l. over handigd. „Langs administratieven weg" tot vijf jaar verbanning veroordeeld Naar aanleiding van de verbanning van den heer W. de Wit uit Rusland naar Siberië, schrijft de Enkhuizer Cou rant het volgende: De heer en mevrouw De Wit hadden de gewoonte hun zomervacantie In ons land door te brengen. Ook vorig jaar was dat het geval geweest. Het echt paar vertoefde ook ©enigen tijd te Enk huizen. ten huize van apotheker De Wit in de Westerstraat. Ir. De Wit had, om in Rusland terug te keeren, zijn pas visum aangevraagd, doch het bleef dit keer wat lang weg. Dit gaf wel eenige bevreemding, dooh toen het er eenmaal was» toog men welgemoed weer naar Moskou, waar, zooals altijd, de in genieur op zijn werk met vriendschap werd ontvangen. Drie weken was deze arbeid weer aan den gang, toen in den nacht van den oen No\ember aan de woning gebeld werd- Toen de heer De Wit open deed, traden er agenten van de Gepeoe bin nen, die, zonder te zeggen waarom» huiszoeking deden en hem meenamen. Waarheen werd ook niet gezegd, even min aan zijn vrouw, die hem sindsdien niet meer gezien heeft. Eerst den 29en Juni van dit jaar kreeg zij bericht, dat haar man „langs administratieven weg" veroordeeld was tot vijf jaar verban ning naar Siberië, zich reeds op zijn bestemming bevond in een klc-in plaats je aan de zee van Ochotsk en daar werk zaam was in een goudmijn. fl-Iet plaats je ligt op don zelfden breedtegraad als Leningrad, doch, naar men zegt, is het klimaat er iets kouder). Het ligt voor de hand dat ir. De Wit daar niet als dwangarbeider werk verricht, doch dat men voor de exploitatie van de mijn ge bruik zal maken van zijn bekwaamhei den als ingenieur. Korten tijd geleden heeft zijn vrouw een telegram van hem ontvangen. Mevrouw. De Wit, die dezer dagen weer in ons land is gekomen en on langs óók in Enkhuizen vertoefde, kan zich deze gevangenneming niet verkla ren en vermoedt, dat ze op een vergis sing berust. Haar man hield zich niet op met 6pionnage of sabotage; integen deel, hij hield van zijn werk en deed zijn arbeid altijd met het grootste ge noegen; hij ging altijd in goede vriend schap om met de directie, zijn collega's en het andere personeel. Hij en zijn vrouw hielden van Rusland en het Rus sische volk, van hetwelk ze, in de zeven jaren dat zij daar woonden, zeer veel hartelijkheid hebben genoten en dat hen steeds als welkome gasten behan deld heeft. Mevrouw De Wit hoopt nog 6teeds, dat de Sovjet-autoriteiten hun vergis sing zullen bemerken en haar man zijn vrijheid zullen teruggeven lang vóór de vijf jaar, van zijn verbanning om zullen zijn. ONZE SCHEEPSBOUW EN DUITSCHLAND Ten kantore van de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitsch- land te 's-Gravenhage, heeft gisteren een bespreking plaats gevonden, waar aan eenige vooraanstaande persoonlijk heden uit de industrie van den bouw van motorrivierschepen en kustvaar ders hebben deelgenomen, teneinde de mogelijkheid te hespreken van een actie voor verleening van een contingent aan deze industrie voor den uitvoer naar Duitschland. Het is de bedoeling om na te gaan of het niet mogelijk zal zijn deze oude export naar Duitschland, die eenige jaren lang ten gevolge van de Duitsche betalingsmoeilijkheden vrijwel is stop gezet, nu, waar de Clearing een zooveel gunstiger aspect toont, weder een kans te geven. VALSCHE STADION- EN BIOSCOOP- KAARTEN AMSTERDAM, 9 Oct. Zooals wij meldden heeft de justitie gisteren drie huiszoekingen in de Jordaan en in West verricht naar aanleiding van valsche stadion- en bioscoopkaarten. De twee mannen, die naar aanleiding van deze huiszoekingen naar het hoofdbureau zijn gebracht, zijn aan een uitvoerig ver hoor onderworpen en daarna in verze kerde bewaring gesteld. Het onderzoek in deze zaak duurt voort, daar de cli- ché's etc. nog niet zijn gevonden. SPORT EN SPEL NoorwegenIerland en Polen—Joego-Slavië vragen de aan dacht NoorwegenIerland, PolenJoe goslavië zijn de groote wedstrijden voor het wereldkampioenschap voetbal in de komende week. Noorwegen speelt Zondag in Oslo tegen de Iersche Vrijstaat, die wij des tijds voor de vorige wereldkampioen schappen met 5—2 uitschakeldon, Het resultaat is vooral voor Duitschland van beteekenis, omdat de Noren over- twee weken naar Berlijn komen. De Noren, die drie worden op de Olympi sche Spelen, schijnen weer in vorm te komen, getuige hun zege over Zweden. In hoofdzaak bestaat het Noorsche team nog uit dezelfde krachten als welke Duitschland het vorig jaar die verrassende 2—0 nederlaag toebrach ten. Alleen de bekende Jurgen Juve is niet meer van de partij. Voor de mid- voorplaats probeert de Noorsche voet- haldictator Assi Halvorsen een nieuwe veelbelovende jonge speler, die luistert naar den naam Andersen (één van do vele!) Het Iersche elftal komt als volgt uit: Mackenzie. O, Neill en Rov; O. Reilly, Burke en Turner; I. Donelly, J. Donel- ly, Dunne, Buchanan en Geoghegan. 7 November maakt Noorwegen in Du blin een tegenbezoek. De komenden Zondag ontvangt Polen Joegoslavië voor een beslissing in de Noonvegen-groep. Eerst na het „gast- spel" van de Joego-Slaven in Praag kan uitgemaakt worden hoe de vermoe delijke uitslag in deze derde wereld kampioenschapsbeslissing zal zijn. Do beslissingswedstrijd tusschen Zwitserland en Portugal zal eerst 22 Mei 1938 in Milaan gespeeld worden, omdat de winnaar regelrecht naar het eindtournooi in Frankrijk gaat. Hoe ernstig Argentinië zich nu reeds op de wereldkampioenschappen voor bereidt moge blijken uit het feit dat men in Buenos Aires overweegt, de in Pa rijs bii Red Star spelende Argentijnen met den trainer de leiding van de ver tegenwoordigende Argentijnsche ploeg toe te vertrouwen. De voor a-s. Zondag vastgestelde 4do klas K.N.V.B.-wedstrijd WoerdenCu lemborg kan geen doorgang vin-den, om dat het Culomborg-bestuur geen kans meer ziet een elftal tc formeeren. Reeds is aan het K.N.V.B.-bestuur verzocht het eerste elftal Culemborg kwam dit seizoen 6lcchts met één elftal uit te mogen terugtrekken. De ontbinding zal nu, indien zulks nog niet heeft plaats gevonden, wel spoedig volgen. De A. M. H. G is do tweede kwart eeuw van haar bestaan ingegaan en we staan aan het begin van een periode, die. naar wij hopen, de roodwit ten liet verlangde succes zal brengen. A. M. H. C. (Heeren) mag dan tot besluit van de eerste vijf en tNvintig jaren de compe titie met een nederlaag begonnen zijn, desondanks blijft het eerste team met kampiioensaspiraties bezield en dan is het vanzelfsprekend, dat wij van Hamel c.s. op Birkhoven tegen Kameleon, dat Zondag j.l. met 7—1 van Schacr- weyde verloor, de beste* kansen geven. A.M.H.C. II zette de competitie goed in en wanneer.zij met hetzelfde enthousias me weet tc spelen als vorigen Zondag, dan twijfelen wiï er niet aan, of op nieuw zullen belde punten op Birkho ven blijven. De tegenstander, Gooi IV, verloor j.l. Zondag met 40 van Schaer- weyde II. A.M.H.C. III krijgt een zeer lastigen uit-wedstrijd tegen het eveneens jubilee- rende Kampong I. Kampong, de club met een roemrijk verleden, niet op hockeygebied, maar op voetbalgcbied. De blauwwitten hestondon deze week 35 jaar en zullen er natuurlijk alios op zetten. evengoed als de A.M.H.C.-ploo- gen dit doen, om deze competitie zoo goed mogelijk te beëindigen. Het kan een spannend partijtje worden, waar van wo den uitslag in het midden zul len laten. A.M.H.C. IV trekt er weer op uit, dit maal naar Bussum om Gooi VII te gaan bekampen. Veel hoop op succes kunnen we de roodwitten niet meegeven. Moesten we bij het eerste heerenteam van een teleurstelling gewag maken, bij de dames was de overwinning op Oh Kay een prettige verrassing. Ongetwij feld zal deze zege mej. Cambier van Nooten c.s. het noodige zelfvertrouwen gegeven hebben voor de komende wed strijden. Morgen komt ITurloy op be zoek en de Amsterdamsche dames schij nen lang niet slecht te spelen. Dat on dervond S. C. H. C. I vorige week nog. Toch hebben wc voldoende vertrouwen in de roodwitten om een zege te dur ven voorspellen. Als het spel in do voorhoede dan maar open gehouden wordt. A.M.H.C. II dat vorige w^ck S.C.H.C. IV met 8—0 inmaakte, zr! morgen dan ook wel geen moeite hebben om beide punten op S.GH.G V te veroveren, ook al wordt de ontmoeting in Bilthoven gespeeld. De A.Z.C. Neptunus hield (lozer dagen een Al gemeene Vergadering in „Het Boompje In zyn openingswoord sprak de voorzitter den wonsch uit, dat, met de opening van het Sportfondsönbad do belangstelling in liet zwemmen en voor al in het sportzwemmen zou toenemen en dat hierdoor aan het noodlijdend be staan dor Amersfoortsche Zwcmveroeni- gingen een einde zou komen. Ging an dere jaren gedurende 9 maanden van het jaar het contact met de leden groo- tendeels verloren, thans zal dit niet meer het geval zijn, daar nu het gehèole jaar door oefenavonden zullen kunnen worden gehouden. Daar zich, in verhand met de gemank te propaganda ongoveer 200 personen hiervoor hadden opgegeven, werd een afzonderlijke afdeeling sportfondsen zwemmers gevormd op voorstel van het bestuur. Deze afdeeling kreeg een afzon derlijk bestuur, dat werd gevormd door do heeren II. A. Vierdag Sr., voorzifter; D L. M. Unkrant, Secr.; B. Tewne. Pen- ningm.: C. Valbracht, W. Goorhuis, J. M. v. d. Pijpekamp en L. do Voogd, com missarissen Mededceling werd gedaan, dat het, on danks het reeds in Juli 1937 daartoe aan het Sportfondsenhad gedane ver zoek. niet gelukt was, den' Donderdag avond voor do verecniging te reservee ren. De Vereeniging heeft thans de be schikking over den Woensdagavond van 8.30 tot 10.30 uur. OMREKENINGSKOERSEN 8 Oct. 9 Oct. Off Niet off. London 8.97 8.97 Berlijn 0.72.70 .72.06 Parijs 6.97 6.98 Brussel 30.50 <0,'49J< ZUrich 41.60 41.63 Kopenhagen 40.10 40.03 Stockholm 46.3C> 46.25 Oslo 45.15 45.10 New York 1.81 1.81 Praag 6.37 6.37 Mcdeged. door do R'damscho Bankvercen. Voor de stad eenige kennisgeving. Hedon ging van ons heen, onze geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer LUBBERTUS VAN ACHTERBERGH, in den ouderdom van 81 jaar. Amersfoort: J. VAX ACHTERBERGH- VAN ELST, Amsterdam: J. W. VAN ACHTERBERGH. M. J. VAN ACHTERBERGH— STEUSEL. Amersfoort: W. STA .NI- VAN ACHTERBERGH J. STAM. Apeldoorn: H. VAN ACHTERBERGH P. VAN ACHTERBERGfl- BROUWER. Amersfoort: J. H. CORPORA AL VAN ACHTERBERGH. A. E. HOLSTEÏJN— VAN ACHTERBERGH. H. HOLSTEÏJN Kloin- en Achterkleinkinderen. Amersfoort, 9 Oct. 1937. Schimmelpenninckkade 8 Lie\er geen bezoek. De Crematie zal plaats hebben Woensdag 13 October in het Cremato rium te Velsen na aan komst van trein 14.14 uur Halte Driehuis-Wes- terveld. Voorloopig kosteloos. Bij vonnis der Arrondisse- rnents-Rechtbank te Utrecht van 6 October 1937 is JO HANNES VAN HAMERS- VELD, van beroep Slager, wonende te Amersfoort, aan den Liendertscheweg 44 ver klaard in staat van faillisse ment, zulks met benoeming van den EdelAchtbaren Heer Mr. J. J. PLUGGF» tot Rech- ter-Commissaris en van den ondergeteekende tot curator. Mr. H. J. VAN URK. Langegracht 13 Amersfoort. Voorloopig kosteloos. Bij vonniö der Arrondisse- ments-Rechtbank te Utrecht van 6 October 1937 is M. JANSEN, van beroep Slager wonende te Amersfoort, aan den Soesterweg 212 verklaard in staal van faillissement, zulks mot benoeming van den EdelAchtbaren Hoer Mr. J. J. PLUGGE tot Rechter commissaris en van den on dergeteekende tot curator. Mr. H. J. VAN URK, Langegracht 13 Amersfoort. r Steenhouwerij R. VAN DIJK Arnhemscheweg 6 Tel. 405 Gera. Amersfoort. De Stadsarchitect zal op 22 October „Het aanbrengen van suite-deuren met kast en verplaatsen van oen raamkozijn in 18 wonin gen". Bestek met teekeningen vorkrijgbaar van 11 t.m. 19 October aan de Centrale- Boekhouding, Achter Davids- hof 2, Amersfoort (giro 49515) A 2.— (geen restitutie). (liefst geen b. p.) met 1 Nov. voor oudere dame. Slaap- en zitk. gem. of ongem. Centr. Verw. mooie en beslist Zuid ligging in het Bergkwartier. Br. onder No. 447 Bockh. ITTMANN, A'foort. Grossier in Koloniale Waren vraagt een INGEVOERDE REIZIGER voor het rayon Amersfoort. Br. fr. onder No. 4838 bur. Amersf. Dagblad. met een loonend agentschap van een succesvolle onder neming. Voor flinke wer kers een levens-positio. Schrijf onder No. 4837 bur. Amersf. Dagblad. AMERSFOORTSCH INSTITUUT VOOR LICHAAMS. ONTWIKKELING. Directie: D. C. PRINS Leeraar M.O. Lich. Oef. Aead. Opl. W. COMMIJS Leeraar M.O. Lich. Oef. Acad. Opl. Gymnastiek voor Dames, Heeren en Kinderen. (Cursus geld 2.— per maand). Rhythmische Gymnastiek. (Cursusgeld 2.50 per mnd.) Indoor training voor Athletiek- en Sportvcreenigingen. Zelfverdediging. Opleiding voor N.O.C'.-diploma en diploma voor Har monische Lichaamsontwikkeling (H.L.O.) 6. Spel cursus voor kinderen. Uitsluitend onderricht door volledig bevoegde leerkrach ten M. O. Lich. Oef. Alle nadere inlichtingen omtrent: duur der cursussen, onkosten etc.: D. C. PRINS, Heiligenbergerweg 95. W. COMMIJS, St, Anfridusstraat 23. 1. 2. 3. 4. Leden van hot Algemeen Verbond van Accountants en den Bond van Belastingconsulenten. Het Sportfondsenbad Is HEDENAVOND 7 UUR voor het publiek geopend. Dienstregeling en verdere gewenschte inlichtin gen zijn aan de cassa verkrijgbaar. VOOR WEINIG GELD IETS FIJNS BESTELD 2 warme kalfscroquctton 0.25 thnis bezorgd. r. t. o. STATION. Telef. (1. nieis riskeeren d k.w. probeeren praai met huib holsteijn Dagbladreclame is niet te vervangen Illlllllllllllllllllllllllllllllllllll iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiuijiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiii DINSDAG 12 OCTOBER 8.15 UUR CEM. MARKTHAL (heerlijk verwarmd.) Pr. der pi. van f 0.75 tot f 2.— bei. inbegr. vanaf 11 OCTOBER 11 uur a. d. MARKTHAL, ook per telefoon. BUITEN GEWOON VOLLEDIG NIEUW PROGRAMMA. WEENSCHE WAL SEN, GEESTELIJKE LIEDEREN en C. M. v. WEBER'S MEESTER. SCHEPPING „ABU HASSAN". Abonné's op het AMERSFOORTSCH DAGBLAD betalen op vertoon van deze advertentie voor plaatsen op de twee beste rangen f 1.50 en f 1.-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 3