l: atste berichten Indruk uit Palembang na de catastrofe Er is snel hulp verleend Kamerlid treedt uit de Geref. Kerk R.K. Officieren en defensie Meisje onder Zeister tram Verkoopiogen Van Klaveren wint van Jamsin De ramp van de Specht Brand in fabriek te Barendrecht Nederlandsch schip pikt Spanjaarden op Inzameling kleeding- schoeisel- en dekking-fonds Prof. van der Gaaf begraven WINKELWEEK TE BARNEVELD DE GEDRAPEERDE JUFFROUW Duitsche vliegtuigen te Soesterberg Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 12 OCTOBER 1937 Doktoren verklaarden dat de slachtoffers niet geleden hebben Relaas van Aneta's hoofd redacteur DE hoofdredacteur van Aneta, die direct na hat bekend worden van de ramp met de „Specht" zich per vliegtuig naar Palembang had begeven, heeft met de „Valk" een uitvoerig verhaal gezonden, dat hij onmiddellijk na zijn aankomst in Palembang heeft geschreven. Na de bizonderhöden die over de ramp uit Indië tot ons gekomen zijn, kon dit verhaal uit den aard der zaak niet veel nieuws van beteekenis meer opleveren. Wij ontleenen aan het verslag, dat in den nacht van Woensdag op Donderdag j.l. werd geschreven het volgende: Hoe is het ongeluk gebeurd? Dit is de vraag waarmede de heeren van de K.L.M., de K.N.Ï.L.M. on van het bureau luchtvaart, zich dadelijk bezig hielden. Doch zij kwamen juist op tijd uit Ban doeng om nog bii daglicht de situatie in oogenschouw te nemen, doch weer net te laat, om een grondig onderzoek in te stellen. De K.N.Ï.L.M was er onmiddel lijk hij. Een reservetoestel was gelukkig beschikbaar en men was er dus binnen enkele uren na het ongeval. In het ge zeischap reisden de hoofden van het bureau Luchtvaart en de vertegenwoor digers van de beide luchtvaartmaat schappijen. Doch de dooden konden niet spreken en de gewonden mochten niet worden gehoord. En de taal welke het vernielde toestel sprak, was niet duide lijk genoeg om daarop conclusies te ba eeeren. Zoo is dit onderzoek op Woensdag middag summier geweest, Men weet, hoe de voorlooplge rap porten omtrent het ongeval luid den. Het weer was niet slecht. Er was een regenachtige stemming, doch de bui brak eerst na het onge val los. De opstijging had regelmatig plaats, doch toen het toestel, dat zich in de richting Batavia bewoog, koers wilde nemen naar Singapore, scheen een der motoren te haperen. Dit gaf een verlies aan evenwicht, waardoor de linkervleugel als het ware de boomen raakte. Het toestel viel, draaide geheel in andere richting en kwam In het groene veld neer. Ooggetuigen hebben ons verhaald, wat er geschied was* De eerste, die het toestel bereikte was een employé van de Bataafsche petroleum Mij., onmiddellijk gevolgd door den agent van de K.N.Ï.L.M. Allerlei uitroepen werden gehoord* Hubermann vreesde, dat hij nooit meer zou kunnen spelen Hij vreesde het ver lies van zijn rechterhand en was diep onder den indruk. I-lij zag zijn viool ge red door den burgemeester van Palem bang en later werd dit instrument angst vallig bewaard door de secretaresse van den violist, die slechts licht was ge wond. Het artistenpaar werd door den heer Oosten van de B. P. M. liefderijk ontvangen en ook de assistent-resident van der Meulen deed alles wat hij kon om de beide artisten van hun eersten schrik te genezen. Men heeft Groeneveld nog niet ge hoord. Hij zat echter in de cabine en het is nog de vraag, of hij veel zal kun nen vertellen. Het verdient vermelding, dat men in Palembang snel hulp wist te ver- leenen. Er waren zeer spoedig vijf of meer doktoren aanwezig. Zoo waren er op het terrein Dr. Holweg, Dr. Bloemsma, Dr. Sos.ilo, Dr. Maarnoen en Dr. .Tohana. Verschillende dezer geneesheeren hebben wij gesproken. Zij gewaagden van het feit, dat de slachtoffers niet geleden hebben en dat de passagiers alleen van den schrik te lijden hebben, zij het ook. dat freule Smlssaert ernstiger is ge wond. De autoriteiten van Palembang heb ben eveneens gedaan wat zij konden En als men weet, boe ver het vliegveld van de stad is verwijderd, dan verbaast men zich erover, dat de hulp zoo snel kon worden verleend. Ook van de zijde van het Roode Kruis en van Pladioe waar de administrateur van de B.P M de heer Oosten zich zeer actief betoon de. De passagiers waren na de catastrofe 'door een ontzettenden schrik bevangen Zij bevonden zich nog in de cabine. Ei werd geroepen en het scheen alsof allen er heel slecht aan top waren. Dat kwam •mdat bijna allen aan het hoofd waren gewond en hlnprlden. Zooals men intns schpn weef. is dit. behoudens twee gp vallen, niet zon erg gebleken, als op het eerste gezicht werd vermoed. De Engelschman Munro hield zich goed en probeerde, ondanks een wond aan het hoofd en aan het been, voort te strompelen. De heer G. A. van Steenbergen had een longbloeding. Hij wa£ buiten bewustzijn en is zoo snel mogelijk naar het hospitaal gebracht, dat niet ver van het vliegveld is gelegen, daar is hij, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. De zusters van het ziekenhuis Charltas hebben alles gedaan om het leed der gewon den te verzachten. Freule Smissaert was vrij ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond. Zij was bij machte te spreken en te schrij ven, doch de dokter schreef strenge ru9t voor. De tweede piloot, de heer Groeneveld Is er goed afgekomen. Hij heeft echter nog geen mededeelingen kunnen doen, De dokter was er op tegen, dat reeds aanstonds de commissie hem zou onder vragen. Daarom is dit tot den volgenden dag uitgesteld. De heer H. van Houten deed dezen stap nadat hem de toegang tot het H. Avond maal was ontzegd Naar de Ned. Herv. Kerk overgegaan Naar de heer H- van Houten, lid der Tweede Kamer voor de Chr. Dem. Unie, in De Strijder, het orgaan van zijn po litieke partij, meedeelt, heeft hij zich onttrokken aan zijn lidmaatschap van de Geref. Kerken. De heer Van Houten was door den kerkeraad van de Gea*ef, Kerk van Gro ningen de toe gang tot het H. Avondmaal ontzegd en ln aansluiting daarop had de kerkeraad hem geweigerd de doopvragen te beantwoorden bij den II. Doop. dien hij voor zijn kind had aange vraagd. De heerVan Houten deelt VAN HOUTEN Het vuur woedt in een groote loods en heeft ook aan het ketelhuis zware schade toegebracht BARENDRECHT. 12 October. Van morgen te om6treek6 kwart voor tien werd brand ontdekt in een groote loods, gebouwd aan de Velo Waschmachine- fabriek te Barendrecht. Deze loods, welke ejn afmeting heeft van 48 X 11 Meter, Is verbonden met het ketelhuis van de fabriek en dient als opslagplaats voor krullen, welke door middel van een exhauster hun weg naar de stookplaats vinden. Hoe de brand is ontstaan, heeft men tot dusver nog niet kunnen vast stellen. In de loods was op het oogen- blik, dat de brand ontdekt werd, nie mand van het personeel aanwezig. Onmiddellijk werd do exhauster, welke door zijn zuigkracht het vuur zeer bevorderde, door de eigen brandweer van de fabriek buiten werking gesteld, terwijl de Rotter- damsche brandweer werd gealar meerd. Deze was spoedig ter plaatse. Te zamen met het fabriekspersoneel bestreed zij het vuur, dat in dan brandbaren voorraad krullen snel om zich heen greep. Om kwart voor elf woedde de brand nog steeds voort. Wat precies een prooi der vlammen i6 geworden en hoe groot de schade is, valt op het oogenbllk nog niet na te gaan. De loods zal vermoedelijk geheel verloren gaan, terwijl ook het ketelhuis belangrijke schade heeft bekomen en niet maer te gebruiken is. De brand gelocaliseerd Vanmiddag te kwart voor een was de brand bij de Velo-waschmachine- fabriek, welke zooals wij gemeld hebben, vanmorgen in een grooto krullenloods werd ontdekt, nog steeds niet geheel gebluscht. Het vuur is thans echter gelocaliseerd. De krullenloods moet als verloren worden beschouwd. Het ketelhuis is, dank zij het gezamenlijk actief optre den van brandweer en personeel, behou den gebleven. Het heoft slechts onbe- teekenonde schade gekregen. Hoe groot de schade Is, kon ook thans nog niet worden geraamd. De firma is verzekerd, Brandweer en fabriekspersoneel zijn nog steeds bezig met blusschen. Ver moedelijk zal het nog wel den geheelen middag duren, voordat het laatste rest je vuur zal zijn gedoofd. Inmiddels zijn maatregelen genomen om het bedrijf in gang te houden. De exhaustor is naar de zagerij verplaatst en de arbeid kan, zii het in langzamer tempo, voortgang hebben. BARENDRECHT, 12 Oct. Vanoch tend om half negen is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een schuur, waarin zich de geheele hooi oogst van dit Jaar en een aantal land bouwwerktuigen bevonden, staande aan den Koedood onder Barendrecht en toe- behoorende aan den landbouwer J. van der Linde. Hoewel 't geheele brandweermaterlaal van Barendrecht spoedig ter plaatse was. kon niet voorkomen worden, dat d? schuur tot den grond toe afbrandde. Een aantal koeien, varkens en konijnen kon den tijdig in veiligheid worden gebracht, mee, eerst van plan te zijn geweest den kerkelijken weg tot het einde toe te be wandelen. maar daarvan te zijn terug gekomen, wijl hem dit een volkomen hopeloozen strijd leek. die wel tot ver bittering. maar niet tot overeenstem ming leiden zou. De heer Van Houten voegt aan zijn mededeeling toe. dat de bitterheid in zijn hart wegens hem aangedaan on recht Is overwonnen en dat hij uit de Geref Kerken is* getreden met een bede voor haar in het hart, opdat God haar tot een zegen moge stellen voor het Ne- derlanclsche volk De heer Van Houten is nu overgegaan tot de Ned. Herv- Kerk. Volkomen instemming met de plannen der regeering Een verkeerde indruk weerlegd 's-GRAVENHAGE, 12 Oct. Het hoofd bestuur van de Algemeene Roomscii Katholieke Officieren vereeniging (A.R. K-O.) verzoekt opname van het vol gende: Den laatsten tijd wordt van bepaal de zijrlo. in de pers zoowel als hier en daar in vergaderingen, de indruk ge wekt alsof onder de tot oordeelen be voogden verschil van meening zou heer- scben omtrent de noodzakelijkheid van tie door de regeering aanhangig ge maakte plannen. En de schijn ontstaat alsof in het bijzonder in den kring der Katholieke officieren geen onverdeelde instemming zou bestaan mei de voorge stelde verlenging van den eersten oefen tijd. Zelfs wordt een enkele maal de naam der A R.K O hierbij in het «edimr gebracht. Het hoofdbestuur der Algemeene Roomsch Katholieke Officieren veree niging (ARK O.) acht het zijn olicl.t ten deze volledige klaarheid te schep pen en verklaart mitsdien, dat niet slechts de door de regeering in uitzien! gestelde verbetering en aanvulling van het materieel, doch ook de verhooglng van het rnntineant en ..de verlMWns va tl den eersten oefentijd door de A.n KO. als drinsend noodzakelijke weer- machtsverbeterinRen worden toegejuicht s-GRAVENHAGE, 12 October. - Bij de circulaire van 1 October 1037 aan de gemeentebesturen heeft de minister van Sociale Zaken als termijn voor de inzameling van gelden ten behoeve van het kleeding-, schoeisel- en dekking- fonds voor werkloozen de maand Octo ber gesteld. Minister Romme verzoekt thans, te willen mededeelen, dat hij heeft beslo ten dezen termijn te verlengen met twee weken en wel op grond van de volgende overweging. Uit de bijdragen, die naar aanleiding van de door den minister gehouden radiorede binnenkomen, mag reeds thans met dankbaarheid worden vast gesteld, dat de begonnen actie zal sla gen. Van Nederlanders, in het binnen- en buitenland, worden giften ontvan gen, terwijl onderscheidene landcrenoo- tcn zelfs een teer belangrijke bijdrage hebben gestort. Vermits blijkt, dat het Nederlandsche volk in al zijn geledingen met liefde be reid is een gave uit dankbaarheid ten behoeve van het fonds te offeren, meent de minister de gemeentebesturen over iets ruimeren tijd voor de inzameling de beschikking te moeten geven, gelet ook op de van enkele gemeentebesturen ont vangen verzoeken om goed te keuren, dat de actie in het begin van November wordt gevoerd. Tevens wordt aan de gemeentebestu ren medegedeeld, dat in overweging is een andero methode voor de berekening van de verdeeling van de gelden van het fonds, dan aangegeven is in de cir culaire van 1 October, aangezien van eenige zijden als bezwaar naar voren is gebracht, dat bij berekening van het aantal spaarders op 1 November, vele landarbeiders en andere seizoenarbei ders buiten de berekening zouden val len. Tenslotte zij er nog de aandacht op gevestigd, dat het gironummer van het K.S.D.-fonds: 14 14 00 is. Zeven jongelieden die met een motorbootje zee gekozen hadden Uit Livorno seint hot A.N.P.: Het Ne derlandsche s.s. „Stad Haarlem", dat te Porto Ferraio is aangekomen, heeft daar zeven schipbreukelingen aan land gezet, die het Vrijdagmorgen ter hoogte van het eiland Minorca had opgepikt. Het waren jongelieden tusschen 18 en 29 jaar oud. die zich naar Majorca wilden begeven. Met z'n zevenen wa ren zij met een motorbootje in zee ge stoken. doch daar de zee zeer woelig was en de motor defect raakle, bevonden zij zich spoedig in moeilijkheden. Reeds hadden zij alle hoop opgegeven, er het leven te zullen af brengen, toen de „Stad Haarlem" in het gezicht ver scheen. die na eenigen tijd hun hulpge roep opmerkte. (De „Stad Haarlem" behoort toe aan de Halcyonlijn te Rotterdam. Bij de di rectie van de Halcyonlijn was tot heden ochtend nog geen bericht hierover bin nengekomen.) MOTORRIJDER VERONGELUKT ARNHEM, 12 October. Te De Steeg is de motorrijder Nijland uit Westendorp, die met een duo-passagiers, een 16-jari- genhewoner uit Doetinchera, op den rijksweg reed, hij het passeeren van een wagen, gevallen. Hierna zijn beiden door een uit de tegenovergestelde rich ting naderende vrachtbestelwagen over reden. Nijland werd op slag gedood. Hot stoffelijk overschot werd voorloopig naar de begraafplaats te Velp vervoerd. De duo-passagier is met schaafwonden en een lichte hersenschudding naar het ziekenhuis te Velp overgebracht. CREMATIE OTTC ZEEGERS AMSTERDAM, 11 Oct. De crematie van den Vrijdag 1.1. overleden auteur Otto Zeegers zal plaats hebben op Woensdag 13 October a.s. in het cre matorium te Westerveld, na aankomst van den trein van 15.14 uur halte Drie- huis-Westerveld. AMSTERDAM, 12 Oct. Op „Zorg- vlied" is vanmorgen om elf uur het stoffelijk ovenschot van prof. dr. W. van der Gaaf, oud-hoogleeraar aan de ge meentelijke universiteit te Amsterdam onder groote belangstelling ter aarde be steld. In de aula bracht prof. dr. A. van Rooy namens den Senaat der universi teit een laatsten eerbiedigen groet aan den overleden hoogleeraar. Meer dan 30 jaar behoorde hij tot de docenten. In 1905 werd hij privaat-do cent, in 1917 lector en in 1930 hoog leeraar. Al dien tijd waardeerden wij hem als mensch, docent en geleerde. Zijn ernstige figuur, zijn openhartig ka rakter, zijn toewijding en werkkracht, waardoor hij zich een eminent geleerde toonde, dwongen waardeering en bewon dering af en doen beseffen, dat de dood van Van der Gaaf voor de universiteit een groot verlies is. In hem gaat e°ii der prominente figuren heen, wiens na gedachtenis de senaat in hooge eere be waart. Prof. dr. W. E. J. Kuiper herinnerde eraan hoe de overledene bij het neerleg gen van zijn ambt zich aan elke huldi ging onttrok. Zoo is het helaas eerst nu mogelijk hem to danken voor hetgeen hij als docent en als geleerde voor ons is geweest. Er is geen gebied, dat hij niet heeft doorvorscht, geen perspectief bleef ondoorzocht. Als een geleerde van ongewoon formaat, die geen troebelheid of halfslachtigheid duldde, zal hij in onze beste herinnering blijven. Hierna sprak nog dr. J. A. Bruins, directeur der eerste openbare Handels school en dr. M. Boas namens den phi- lologischen kring, waarvan de overle dene een der' oprichters en een der trouwste leden was. Aan het graf heeft een dochter voor de laatste eer aan haar vader gebracht, dank gezegd. Zij werd zoo ernstig gewond dat zij korten tijd later overleed DE BILT. Op het kruispunt Biltschen weg Amersfoortscben weg heeft zich gisteravond om streeks negen uur een ernstig onge val voorgedaan. Twee meisjes, dienstboden van het sanatorium „Zonnegloren" te Soostduinen, ko mende uit de richting Utrecht, wil den den weg over steken, om zich naar het rijwielpad to begeven. Zij begaven zich daarom op de tram baan, waar zij klaarblijkelijk een aankomende tram te laat bemerk ten. Althans een der meisjes raakte onder de tram en werd een tiental meters meegesleurd. Haar beide beenen werden bij de romp afgere den. Nadat de Gemeentelijke Genees kundige dienst uit Utrecht gearri veerd was, werd zij naar do Rijks klinieken vervoerd, waar zij kort, na aankomst overleed. Het slachtoffer is de 20-jarige C. H. S., uit Soest- duinen. AMERSFOORT 15 October. Centrale Werkplaats der N. S. Spoorhoutveiling. 10 uur v.m. SOESTDUINEN 13 October. Stations Koffiehuis ad. Soesterhergschestraat. Vèrkooping villa Welgelegen" of „Nova", Soesterberg- schestraat 133. 2 uur n.m. LEUSDEN 14 October. Arnhemscheweg B 19. Vèr kooping. 2 uur n.m. 21 October. Hofstede „Het Heetveld." Vèrkooping boerderij-inventaris, have en vee. 9 uur v.m. HOOGLAND 14 October. 't Klooster" a.d. Calveen- schevveg. Vèrkooping boerderij-inventa ris, have en vee. 10 uur v.m. 19 October. Coelhoreterweg E 124. Vèrkooping boerderij-inventaris, have en vee. 10 uur v.m. SPORI EN SPEL 's-GRAVENHAGE. 1*2 October. Een juffrouw uit Heemstede fietste op 27 Maart over den Rijksstraatweg van de Hoornbrug in de richting Delft. Zij had zich gedrapeerd met plakkaten, waar op Mussert's overwinning („Mussort wint") voorspeld werd, de lezing van Volk en Vaderland („lees Volk en Va derland") werd aanbevolen en de keuze tusschen Mussert en Moskou („Mussert of Moskou") werd gelaten. Wegens het dragen in het openbaar van opzichtige onderscheidingsteeke nen. welke uitdrukking geven aan een bepaald staatkundig streven, was zij geverbaliseerd. De Haaesche kantonrechter, Mr. Fer guson, heeft haar heden van rechtsver volging ontslagen, omdat hij in zijn vonnis tot den slotsom komt, dat ver dachte het uniformverbod (art. 435a wetboek van strafrecht) niet heeft over treden. Een van des kantonrechters overwe gingen is de volgende: „dat zoodanige reclame maken met 'euzen is te be schouwen als een, aan het intellectueel peil van minder ontwikkelde kiezers aangepast surrogaat van het door ar- gumenten overtuigen van anders den kenden". Zaterdagavond 7 uur zijn de winkel weken te Barneveld door den burgo- gemeester, den heer J. Westrik, offi cieel geopend. Reeds om 6 uur was er een ongewo ne drukte in ons dorp. Het muziek corps „Kunst Veredelt" marcheerde door de straten en arriveerde precies om 7 uur in de groote nieuwe cierhal, waar zich inmiddels veel publiek ver zameld had om de openingsrede van onzen burgemeester aan te hooren. De voorzitter van de Winkeliersver- eeniging, de heer J. Cozijnsen, heette do aanwezigen, inzonderheid don bur gemeester en den vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel, don heer J. C. Knottenbelt, hartelijk wel kom, en gaf vervolgens het woord aan burgemeester Westrik. Spreker noem de dezen étalagewedstrijd een prachtig voorbeeld van samenwerking en wekte het publiek op om het initiatief van de Barneveldscho Winkeliersvereniging te helpen slagen door gedurende dc winkelweken en daarna zooveel moge lijk in eigen dorp te koopon. Wil heb ben hier een groot aantal winkels, al leen aan dezen wedstrijd doen er 65 mee. Wij moeten er echter op letton dat door to veel vestiging van nieuwe zaken de toestand van andere niet nog moeilijker wordt. Hierna sprak de heer J. C. Knotten belt. namens de K. v. K. HU compli menteerde de vereeniging met haar initiatief. De K. v. K. waardeerde het zeer, aldus spreker, dat ook thans te Barneveld eenheid van handelen be slaat bij den middenstand. De heer J. Cozijnsen dankte beide sprekers voor hun waardeerende woor den en verzocht den heer Knottenbelt den dank der vereeniging voor het bo- schikbaarstellen van een medaille aan het bestuur der K. v. K. over te willen brengen. Een woord van bijzondoren dank bracht spreker aan den heer Kerk- meyer, als vertegenwoordiger van do P.G.E.M., welke maatschappij voor gratis verlichting mot schijnwerpers van den Schaffelaartoren gedurende de winkelweken had willen zorgen. Nadat het muziekcorps het Wilhel mus had gespeeld, verspreidde do me nigte zich weer door de straten om de etalages te gaan bewonderen. Bij onzen rondgang door hot dorp bleek ons dat de Barneveldscho winkeliers hun vak goed verstaan. Velen hadden op het gebied van étaleercn iets bijzon ders gepresteerd. Het toekennen van de prijzen geschiedt door het publiek. Elke koopor ter waarde van 50 cent ont vangt een zegel. Tien zegels vormen een stembiljet. Deze regeling zal de at tractie van deze winkelweken bij win kelend Barneveld stellig nog verhoo- gen. BEGRAFENIS OUD-MINISTER ALTING VON GEUSAU 's-GRAVENHAGE. 12 Oct- - De ter aardebestelling van het stoffelijk over schot van Jhr. G. A. A. Alting van Geusau. in leven oud-minister van Oor log. op Woensdae 13 dezer te half elf. zal niet op de algemeene begraafnlaars geschieden zooals ahusieveliik is ge meld doch op de R.K. Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Een bommenwerper en een éénpersoonsjager zouden heden worden voor- gevlogen SOESTERBERG. Gistermiddag te 15.30 uur landden te Soesterberg twee Duitsche militaire machines, voor het houden van demonstraties. Beide ma chines zijn van het tvpe Focke-Wulff, t.w. een bommenwerper met twee Argus- rnotoren elk 250 P.K. (lurhtgekoeld) die het toestel een snelheid geven van pl.m 240 K.M. per uur. Verder is deze machine uitgerust met volledige radio en peil- installalie on heeft ze een intrekbaar landingsgestel. De bemanning bestaat uit 4 personen. De andere machine is een éénper soons jager Focke-Wulff-,.Stösser" welke ook uitgerust is met een 250 P K Argus motor. De machine haalt een snelheid van 270 K.M. per uur. Hedenochtend 11 uur zouden dc fabrieksvliegers deze ma chines voorvliegen, waarna de instruc teurs van Soesterberg ze verder zullen beproeven. Door een oogblessure moet de Belg den strijd staken AMSTERDAM, 12 October. In een uitverkocht „Krasnapolsky" zijn gister avond onder auspiciën van de Neder landsche Boks Unie wedstrijden gehou den, waarvan de hoofdpartij bestond uit een gevecht in het wol tergewicht tus schen Bcb van Klaveren en den Belg Jamsin. Reeds in de vierde ronde moest scheidsrechter Kourimsky den strijd staken wegens een oogblessure van don Bolg. Van Klaveren won op punten. Deze hoofdpartij tusschen den beken den beroepsbokser en zijn Belgischen collega mocht bij nader inzien dezen naam niet hebben. Jamsin immers was in het geheel geen tegenstander voor een bokser als van Klaveren, die met den Belg deed wat hij wilde. Reeds in do eerste ronde was dat duidelijk. De Belg begon zenuwachtig, van Klaveren had meer zelfvertrouwen en spoedig moest Jamsin het ontgelden. Met fraai uitgevoerde dubbelstooten, linksche en rechtsche hoeken, razendsnelle series op lichaam en hoofd, lijf aan lijf werk, dat besloten werd met opstooten, ging van Klaveren to werk en de Belg werd er als het ware onder bedolven. Hij kon slechts enkele malen een stoot plaatsen, maar dan was van Klaveren nog snel ler met zijn antwoord klaar. De Neder landsche wel torgewicht bokste weer in zijn bekende, laaggcbukte houding, waardoor het zeer moeilijk voor den Belg was, hem te raken. Steeds weer ging van Klaveren in den aanval, drie en een halve rondo lang en het zag er naar uit, of de partij spoedig door k.o. of door opgave van den Belg zou beëin digen, toen Jamsin bij een snelle serie van Van Klaveren op zijn hoofd aan het oog werd gewond. De strijd moost ge staakt worden, van Klaveren werd win naar op punten. Bevrediging gaf deze partij niet. daarvoor leek zij te veel op een demonstratie- of oefenpartij van don Nederlander. De tweede hoofdpartij van dezen avond bracht do vveltergewichtcn Tin Dekkers en Lanssens (Bclgic) in den ring. Dit gevecht werd het mooiste van den avond, zoowel de Hagenaar als de Belg boksten technisch uitstekend, alleen dc uitslag bevredigde niet geheel en al. De jury immers besliste: Dekkers winnaar op punten, doch o.i zou Dek kers met „onbeslist" ook al zeer goed beloond zijn geweest. Dc Belg bleek een formidabele recht sche te hebben, zijn inkomen was zeer snel, zijn volgen uitstekend, zijn slagen hard en zuiver. Dekkers bokste ook een zeer goede partij. Ilij maakte een uitste kend gebruik van zijn harde linksche. De eerste twee ronden waren voor Dek kers, die met zijn bekende lijf-aan-lljf series veel punten vergaarde. In de dor de ronde kwam Lanssens eerst goed los. Hij plaatste eonige zuivere linksche en rcchtscho stooten op het lichaam van Dekkers, afgewisseld met harde dubbel stooten. Dekkers antwoordde met een harde linksche, welke den Belg aan het oog verwondde. Ook in de vierde en vijf de ronde was Lanssens in do meerder heid, hij kwam snel in en plaatste dan verschillende harde stooten op het. ge zicht van Dekkers. Wel wist do Hage naar zich soms aan een to groote actie van den Belg te onttrekken door al aan vallende zuivere stooten op den maag en den korten rib van den Belg te plaatsen. In de laatste ronde kwam Dekkers ge ducht opzetten, hij viel fel en tactisch aan en hoewel de Belg met enkele rechtschen antwoordde, bleef Dekkers toch het beste van het gevecht houden. POST-INDIE BEZOEK VAN DE „EMDEN" BATAVIA, 12 October. (Aneta). De Duitsche kruiser „Emden" zal in den loop van December een bezoek brengen aan Belawan. O.MRKK ENlNtiSKOERSEN 11 Oct. 12 Oct. Off Niet off. bonden 8.97 8.96?4 Berlin 0.72.68 0.72.68 Par\js 6.03 6.05 Brussel 30.49 30.50 Zllrtch 41.66 41.63 Kopenhagen 40.05 40.07!^ Stockholm 46.25 46.27J< Oio 45.10 45.10 New Vork 1.82 1.80% Praag 6.37 6.34 Milaan 9.60 Mcdcged. door de R'damsche Bankverccn.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 3