DEN HAAG KEERT ZICH TEGEN BALDADIGHEID Postdiefstallen te Hilversum DE TOESTAND ONHOUDBAAR ONVOORZICHTIGE TIMMERMAN Glazenwasscherszaak te Rotterdam AUTO RIJDT DOOR SPOORBOOMEN Overwegwachter licht gewond Evangelische Alliantie Twee en een half jaar geeischt BUITEN VERVOLGING Jhr. Mr. H. A- QUARLES VAN UFFORD B. ZIMMERMANNt EEN GEVAARLIJKE GRAP Streng optreden Ministerieel bezoek op Schiphol Ter bezichtiging van de Fokker T 5 De zaak Borchgrave Twee kinderen ernstig gewond UIT DE STAATSCOURANT STEUN AAN GRIEND- EN RIETCULTUUR OUDE VOERMAN GEDOOD 3e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 15 OCTOBER 1937 Een schoor losgeslagen, waardoor sen schutting omviel, die drie personen verwondde '&-GRAVENHAGE. 14 Oct. De tim merman ~H. K. te Delft heeft zich he denmorgen wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden gehad. .Om een bouwwerk aan den Verwers- id'ijk te Delft was een schutting ge plaatst welke, zooals gewoonlijk, door ^Schoren" werd gestut- zich in de T 5 om langdurig het inte rieur van het toestel en de verschillen de instrumenten en inrichtingen ervan te bekijken. De ministers toonden ook groote be langstelling voor de Fokkerjager D 21 waarmede juist eenige proefvluchten werden gemaakt en voor het in de han gar staande Fokker gevechtsvliegtuig G 1. Uitspraken in de beruchte strafzaak Twee inzittenden sprongen nog bijtijds uit den wagen EEFDE. 14 October. Vanavond om half acht is 'en personenauto, welke op den rijksweg door de ge sloten spoorboom en was gereden, door een goederentrein, welke van Zutphpn op vn eg was naar Deven ter. gpgrepen en vrijwel geheel ver nield De beide inzittenden van den wagen, de bestuurder S en zijn pas sagier R beiden uit Deventer, had den de tegenwoordigdheid van geest nog op het laatste moment uit het voertuig te springen waaraan zij hun leven te danken hebben staat Missouri gelegen ten oosten van den 93sten lengtegraad, alsmede over de staten Arkansas, Tennesse en Kentucky. is de heer T. F. Bowman benoemd tot consul der Nederlanden te Belize, buiten bezwaar van 's lands schatkist. Hel ressort van het consulaat strekt zich uit over Britsch-Honduras. Aan den heer Bowman moet in de Engelsche taal worden geschreven. is de heer E J H. Burnett benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Car lisle, buiten bezwaar van 's lands schatkist. Het ressort van het vice-consulaat strekt zich uit over de graafschappen Cumberland, met uitzondering van Whitehaven, en Westmoreland. Aan den heer Burnett kan in de En gelsche of Fransche taal worden ge schreven. De heer K. Körner is ter vervanging van den heer W. E. Skala, belast met rle waarneming van het vice-consulaat te Cuxhaven. Jaarvergadering te Amsterdam Groot aantal pakjes vermist AMSTERDAM, 14 October Kort geleden werd een brievenbesteller te Hilversum, die werkzaam was op het postkantoor, betrapt toen hij bij het sorteeren een pakje wegnam en in een tasch borg. Zijn superieuren verdach ten hem reeds gerulmen tijd, er wer den den laatsten tijd herhaaldelijk pakjes vermist. Een rechercheur stelde zich 's nachts verdekt in de expeditie- kamer op. Verdachte legde toen er nog ander personeel aanwezig was een paar pakjes opzij. Later toen hij alleen was, borg hij een kistje in zijn tasch. De rechercheur betrapte hem op heeterdaad en bij 'ouilleering vond de politieman nog een vulpotlood, dat eenige weken eerder was gestolen. Thuis werd nog een zilveren lepeltje gevonden. Vandaag stond de man, de geschorst is, voor de rechtbank terecht. Hij legde een bekentenis af. De Hilversumsche rechercheur, die met het onderzoek belast was, vertelde hoe hij den post bode had gesnapt. Officier Mr. de Blecourt: Hoeveel pakjes werden er in totaal vermist? Getuige: Een zeer groot aantal, meer dan 60 ingekomen en 67 uitgaande pakjes zijn spoorloos verdwenen. Officier (tot verd.): Vertelt u nu eens eerlijk: Hebt u dat ook gedaan? Verdachte hield echter vol, aan de andere diefstallen volkomen onschul dig te zijn. Ik zal u eens wat anders vertel len viel de officier uit „U bent de man, die te Hilversum ge stolen hebt als de raven. Een jaar of drie geleden bent u op ander terrein betrapt. Ik heb hier de stukken: U liep in dien tijd steeds in een lange cape rond, of het mooi of leelijk weer was. U zwaaide bij uw bezoek aan winkels uw cape over de waren en iltijd miste de winkeliers iets na uw vertrek. Eindelijk bent u toen gesnapt en ook in dat geval bekende u slechts te hebben gestolen wat gerecher cheerd werd in uw huis. Verdachte: En toch heb ik niet meer weggenomen, dat in de dagvaarding staat. Er wordt in politiestukken altijd zooveel geschreven. Requisitoir. Ik ben er heilig van overtuigd, dat deze verd. het leeuwenaandeel heeft gehad bii de postdiefstallen te Hilver sum, zeide mr. De Blecourt in zijn requisitoir. Het is wel een hoogst ern stig feit, temeer daar het hier een rijksambtenaar betreft. Ik eisch dan ook een zware straf, n.l. twee en een half jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Van der Meulen, pleitte clementie. Vonnis 28 October. AMSTERDAM. 14 October. De offi- cier van justitie heeft den Naardenschen veearts Ter B. medegedeeld, dat hij hem buiten vervolging heeft gesteld. Zooals men weet hadden de burge meester, de secretaris en een der wet houders van Naarden tegen Ter B. een klacht wegens smaad ingediend. De justitie achtte echter geen termen aanwezig om tot vervolging over te gaan. Aan den veearts is door het ge meentebestuur In verband met deze kwestie oneervol ontslag verleend uit zijn betrekking als gemeente-veearts. Hiertegen heeft hij beroep aangeteekend en het scheidsgerecht te Naarden heeft vandaag in een besloten zitting deze kwestie behandeld. De uitspraak zal later volgen. ders J. en J. F. T. resp. tot twee jaar en tot 9 maanden gevangenisstraf. Zij waren bij een inbraak in een wo ning aan de Bilderdijkkade gesnapt door een padvinder en door de politie gearresteerd. Het O.M. had resp. 2K jaar en 9 maanden geëischt. Benoemd tot secretaris van den Ondernemersraad voor Nederlandsch Indië S-GRAVENHAGE, 14 October. - In de hedenmiddag gehouden ver gadering van het algemeen bestuur van den Ondernemersraad voor Ne- derlandsch-Indië is tot secretaris van dien raad benoemd jhr. mr. H A. Quarles van Ufford, secretaris van den Bond van Eigenaren van Nederlandsch-Indische Suikeronder nemingen. Jhr. mr. H. A. Quarles van Ufford. die den heer G. J W. Putman-Cramer als secretaris van den Ondernemersraad voor Nederlandsch-Indië zal opvolgen, is 16 September 1900 te Noord wijk ge boren. Hij studeerde aan de Universi teit te Utrecht rechtswetenschappen en was na zijn doctoraal examen geduren de 4 jaar medewerker t>p het Haagsche. advocatenkantoor van jhr. mr. W. M en jhr. Mr. A. K. C. de Brauw. Hierna werd hij tot secretaris van den Bond van Eigenaren van Nederlandsch-Indi sche Suikerondernemingen benoemd, welke functie hij 8*4 jaar vervuld heeft LUCHTVAART De bekende dirocteur van de Swiss Air overleden Na een kortstondige ziekte is de be kende directeur der Swiss Air, de heer B. Zimmermann te Zürich overleden. Met den heer Zimmermann is een van de Europeesche pioniers van het vlieg verkeer heengegaan. Hij was in 1895 te Schwandi in Zwit serland geboren Toen de wereldoorlog uitbrak, studeerde hij aan de Techni sche Hoogeschool te Zürich, doch werd toen geroepen om zijn plicht voor zijn vaderland te vervullen. In 1915 werd hij leerling van de vliegschool van Os car Bieder, waar hij in 1916 zijn mili tair brevet haalde. Vervolgens werd hij inspecteur-vlieger en verliet eerst in 1926 den militairen dienst. Kort na het verlaten van don militai ren dienst richtte Z.immermann de luchtvaartmaatschappij Balair np, dio met vijf Fokker F-3 vliegtuigen, over genomen van de K.L.M., haar bedrijf begon. B. Zimmermann In 1927 was, in samenwerking met de K.L.M., de eerste groote internationale luchtlijn van Bazel naar Amsterdam via Brussel en Rotterdam geopend en spoe dig daarna volgden lijnen op Berlijn, Parijs, VVeenen, Londen Barcelona, Madrid enz. Het streven naar eendracht, dat bij Zimmermann zeer sterk aanwezig was, leidde in 1931 tot een fusie met do Ad Astra-luchtvaartmaatschappij, waardoor de Swiss Air tot stand kwam. Tezamen met Walther Mittelholzer, die in Mei van dat jaar bij een bergbeklimming om het leven kwam, breidde hij het Zwitsersche luchtverkeer uit. Terwijl Mittelholzer zich voornamelijk met den vliegdienst, de opleiding der vliegers en alles wat daarmee samenhangt, bezig hield, nam Zimmermann de grondorga- nisatie en den radiodienst voor zijn rekening. In 1932 was Zimmermann degene, die den eersten stoot gaf aan de versnel ling van het Europeesche luchtverkeer. Hij importeerde de eerste snelle Ameri- kaansche verkeersvliegtuigen, waardoor de kruissnelheid van de lijnen van 160 tot 260 KM. per uur kon worden opge voerd. Zijn voorbeeld vond spoedig na volging bij de andere Europeesche maatschappijen. In het najaar van 1935 werd hij tol lid van den Zwitserschen Nationalen Raad gekozen, welke functie hij na het, overlijden van den heer Mittelhol zer neerlegde om zich gehepl aan de Swiss Air te kunnen wijden. Ook was Zimmermann voorzitter van de Zwitser sche verkeerscentrale. Voor de Swiss Air beteekent het ver lies van haar beide directeuren zoo kort na elkaar, een zeer zware slag. De heer Zimmermann was ook in Ne derland een zeer geziene persoonlijk heid en had zich hier vele vrienden ver worven Elfjarige automobilist die er weinig van terecht bracht GRONINGEN, 14 Octobei Vanmid dag omstreeks zes uur st,nd een auto van den heer Wieringa uit Grijpskerk geparkeerd in de Tuinbouwstraat. Twee jongens van elf ën twaalf jaar stapten op de auto af. openden het portier en namen met vier vriendjes in den wagen plaats. De 11-jariee M. B. uit Groningen wist de auto in beweging te brengen, doch de reis was slechts van korten duur, en de jonge automobilist, heeft het dan ook niet verder dan de Tuinbouwstraat gebracht, alwaar hij eerst de pui van een huis beschadigde, vervolgens een orgel omver reed. eenige rijwielen ver nielde en ten slotte nogmaals de pui van een woning bewerkte. Toen was het afgeloopen. De politie kwam n.l. een kijkje nemen en zag al spoedig wat er aan de hand was. Het zestal werd naar het hoofdbureau gebracht, waar de 11-iarige bestuurder werd vastge houden. De overigen konden naar huis gaan. De auto werd van voren totaal ver nield. BOERDERIJ WET WOONHUIS AFGEBRAND ZEDDAM, 14 October. Door onbe kende oorzaak is vanmiddag brand ont staan in een schuur, hehoorende bij de boerderij van de weduwe \v. Zweek- horst te Kilder (gem Bergh). Het vuur greep 6nel om zich heen en weldra had ook de boerderij met woonhuis vlam gevat. In de boerderij was een groote hoeveelheid stroo geborgen. Zoowel de boerderij met het \voonhui6 als de schuur zijn in de asch gelegd. De gehee- le inboedel ging verloren. Van het vee kwam een koe en vijf varkens in de vlammen om. De schade wordt door verzekering gedekt. Samenwerking tu6schen politie, schoolhoofden en ouders VGRAVENHAÓE. 14 October. Het gaat den\ laatsten tijd met de Haagsche straatjeugd;- althans met een deel daar van, de verkeerde kant op Leeio is het aantal klachten, wélke dageliiks bij de politie binnenkoipt en waarbij de Haag sche burgerij haar nood komt klagen over het ergerlijke en brutale optreden van een deel der lieve straatjeugd, wel ke haar vrijen tijd blijkbaar niet beter kan besteden dan met straatschende rijen vuurtjes stoken, plantsoenvernie- lingen. ruiten ineooien, enz enz - QP alle mogelijke manieren hebbpn de politie autoriteiten den laatsten tiid eetracht hier een eind aan te makpn Hun moei ten de jeugd op .het verkeerde van haar houding te wijzen en daarin verande ring te brengpn. ziin tevergeefs geweest De hoofdcommissaris van politie zag Zirh derhalve genoodzaakt pen aantal maatregelen te nemen, welkp ten doel hebben het euvel der baldadigheid zoo krachtig mogelijk te bestrijden Daarbij werd uitgegaan van de gedachte, dat dp medewerking van ouders, van hoofden van scholen en van het publiek onontbeerlijk is. Als eerste maatregel is ingevoerd, 'dat van ieder geconstateerd geval van baldadigheid het hoofd der school van den betrokken baldadige met het gebeurde in kennis wordt 'gesteld door middel van een door de politie in té vullen formulier. HpI schoolhoofd zal den bewuster» leer ling over het begane feit prnc«ic dérhouden of andere maatregelen te treffen. Daarnaast zal hij den ouders, een soortgelijk politieformulier doen uit reiken. waardoor zij op de hoogte wor den gesteld met de gpdragingen van hun kinderen. De formulieren worden Jaarna zo., wpl door h"t srboollinnfd als door do ouders teruggezonden naar de politic en bij dp kindprpolitip verzameld Indien blijkt, dat dezelfde jpugdige overtreder reeds e, rder gevallen van baldadigheid op zijn naam heeft staan, za| van het nieuwe fpjt onherroepelijk proces-verbaal worden opgemaakt. Daarnaast zal de politie in ern stige gevallen van straatschenderij terstond tot het opmaken van een proces-verbaal ovprgaan in welke ge vallen het waarschuwingsformulier achterwegp blijft Voor minderjarigen die de school niet meer bezoeken wórden de formulieren rechtstreeks aan de ouders toegezonden Zoo noodig zal bij de kinderpolitie tevens worden vastgelegd, welkp hou ding de ouders ten opzichte van de door hun kinderen gepleegde delicten aannempn Als twpede maatregel zal op de daar voor in aanmerking komendp uren een extra survpillance worden ingevoerd HpI. hiprmede belaste personeel zal zich in hpf bijzonder ophouden op die plaat sen. welke hrandpunten van baldadig heid zijn gebleken Tenslotte ziin aan het geheele poli tiepersoneel strenge instructies ver strekt ten aanzien van het optreden te gen het bedoelde euvel Tn deze instruc ties is ondprmepr opgenomen, dat de bedrijvprs van straatschenderijen als re gel naar bet bureau dienen te worden gebracht Slpchte in zepr onbeduidende gevallen zal zulks achterwege kunnen bliiven. Het is te hopen, dat deze maatrege len bun doel niet zullen missèn. De sa menwerking tusschen politie en school hoofden is in dit verband een gelukkig voorteeken Wanneer ook de ouders hun medewerking zullen geven en het publiek zich niet zooals tot nu toe wel eens voorkwam tegen de politie richt, wanneer een jeugdige arrestant wordt opgebracht, doch bedenkt, dat opgPtrpden wordt in het algemeen be lang. moeen van de genoemde maatre gelen zonder eenige twijfel vruchtbare resultaten worden verwacht. Voor het maken van een raamko zijn had de timmerman een schoor verwijderd, omdat hij er andere niet goed bijkon en dit heeft tengevolge gehad, dat de schutting was bezwe ken. Zij was naar buiten omgesla gen en op drie dames terecht geko men, die hierdoor min of meer ern stig werden gewond. Uit het onderzoek ter terechtzitting bleek, dat de schutting oorspronkelijk voldoende was gestut, doch dat met het oog op versohillende werkzaamheden «enige schoren waren verwijderd. Toen nu de timmerman de laatste voor de veiligheid benoodigde schoor wegnam, sloeg de schutting om met het bekende noodlottige gevolg. De officier van justitie achtte hier grof verzuim van den timmerman aan wezig en meende, dat een zware boete moest worden opgelegd. „Laat ddt". al dus spreker. ..een voorbeeld voor de col lega's van verdachte zijn om niet de veiligheidsvoorschriften uit het oog te verliezen en met mens'0henlexTen6 te De eisch luidde ƒ50 boete subs. oO da gen hechtenis. Uitspraak 28 October. AMSTERDAM. 14 October. Heden middag hebben de minister-president Dr H Colijn en de minister van Defen sie, de heer J J C. van Dijk. verzezeld van den adjudant van laatstgenoemde, kapitein Tielens een bezoek gebracht aan Schiphol, teneinde in de Fokker hangars de nieuwste aanwinst voor de Nederlandsche luchtmacht, de Fokker T 5 een bommenwerper, waarvan er zestien in opdracht van het Nederland- landsche leger door F°kker in aanbouw zijn. te bezichtigen De beide ministers arriveerden teeen kwart voor vier op Schiphol en bega ven zich terstond naar de Fokkerlood6. waar men de T 5 buiten op het gras veld voor de lood9 had opgesteld. De president-commissaris, de heer C. G. Vattier Kraane en de onder-direc teur, de heer J. E. van Tijen waren ter ontvangst aanwezig, terwijl ook Ir. iVos aanwezig was om den ministers de verschillende technische bijzonder heden van de machine uiteen te zetten. Nadat de bezoekers de machine van buiten bekeken hadden, begaven zij ROTTERDAM. 14 Oct. De Rotter- damsche rechtbank deed heden uit spraak in de beruchte glazenwasschert- affaire. A. F- C. V., 41 jaar, timmerman, reci divist en gedetineerd in de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen, werd wegens medeplichtigheid aan den dief stal in het kantoor van de registratie, gevestigd in het zoogenaamde Regen- tessehuis. waar ƒ24600 werd ontvreemd, tot anderhalf jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Eisch was 2 jaar en 6 maan den. A. J. L., 52 jaar, koetsier, recidivist en gedetineerd, werd wegens mede plichtigheid aan de poging tot inbraak bij de Holland—Amerika Lijn tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. De eisch was drie jaar. Van de inbraak in het kantoor, van de Cecsto werd hij vrijgesproken, de eisch was drie jaar. W. S.. 46 jaar. bankwerker, recidivist en gedetineerd, die gepoogd had de kluis van de Holland—Amerika Lijn te forceeren,. werd tot een jaar gevange nisstraf veroordeeld. De eisch was an derhalf jaar- H. V. O.. 36 jaar, glazenwasscher, re cidivist en gedetineerd, werd wegens het geven van inlichtingen bij de in braak ten kantore van de H. A. L. tot acht maanden gevangenisstraf veroor deeld. De eisch was een jaar. Tenslotte hoorde de 34-jarige schoor steenveger J. H, recidivist en gedeti neerd. die een tasch met inbrekerswerk tuigen voor de inbraak bii de H. A. L- had vervoerd, zich conform den eisch lot een jaar gevangenisstraf veroordee- len, VRIJGESPROKEN VAN PAKJESDIEFSTAL AMSTERDAM, 14 October Een man. die reeds herhaaldelijk veroor deeld is wegens diefstal van pakjes uit expeditiewragens. stond dezer dagen weer terecht voor eenzelfde feit. Dit maal zou hij uit een expeditie-auto, die op den Singel stond, een pak hebben gestolen. De expeditieknecht had den dader zien wegloopen en uit de be schrijving meende de politie op te mo een maken, dat haar oude bekende ook ditmaal niet onschuldig was. Ter recht zitting had de verdediger mr. dr. Benno J. Stokvis de kostjuffrouw van ver dachte gedagvaard, die verklaarde, dat verd dien dag ziek' was gewee6t en dp woning met had verlaten. Het OM. vorderde anderhalf jaar ge vangenisstraf. doch de rechtbank achtte het bewiis niet geleverd en sprak ver dachte vrij. De overwegwachter N.. die nog ge tracht heeft den machinist te waar schuwen. en daarbij door de auto. welke een eind doo-- den trein werd meegesleurd, werd geraakt, kreeg lichte verwondingen aan beenen en pols. De machinist schijnt het on geluk niet te hebben opgemerkt, aangezien hit V doorgereden. Het gebeurde s toe te schrijven aan het feit. dat de peer S. door een tegen ligger werd verblind, waarop hij met zijn wagen tegen de gesloten spoorboo- men botste en op dc 6po« rlijn terecht kwam. Komt in behandeling voor het Internationale Hof 's-GRAVENHAGE, 14 October. Hel Permanente Hof van Internationale Justitie zal op Maandag 18 October des middags te 4 uur in het Vredespaleis een openbare zitting houden ter behan deling van de zaak-Borcbgrave. Deze zaak is op 5 Maart 1937 bij het Hof aanhangig gemaakt op grond van een compromis tusschen de regeeringen van België en Spanje. Hierbij werd ge vraagd. of naar de meening van het Hof, onder de gegeven feitelijke en ju ridische omstandigheden, de Spaan- sche regeering verantwoordelijk kan worden gesteld voor den moord op baron Jacques de Borchgrave. Aangezien de Spaansche regeering in Juni j.l. een memorie met excepties heeft ingediend, werd de procedure over de hoofdzaak aangehouden en zal Maan dag de mondelinge behandeling van deze excepties aanvangen. In deze zaak zullen alle rechtere van het Hof zitting hebben, met uitzonde ring van den heer Nagoka (Japan), die afwezig is. De Belgische regeering heeft als agent aangewezen den heer Fernand Muüls, gevolmachtigd minister en ad junct-raadadviseur aan bet departe ment van buitenlandsche zaken en als advocaat mr. Gaétan Delacroix, advo caat bij het Hof van Cassatie. Voor de Spaansche regeering treedt als agent op de heer J. M. de Semprun y Gurrea, zaakgelastigde te 's-Gravenhage, en als advocaat prof. Philippe Sanchez Roman Bij het oversteken door een auto gegrepen ROTTERDAM, 14 October Van morgen is op den Kleiweg te Hillegers- berg een ernstige aanrijding gebeurd, waarvan twee schoolgaande kinderen bet slachtoffer zijn geworden. Bij het naar school gaan, staken de zesjarige Maria de Kruif en haar vier jarig broertje achter een verhuiswagen om den weg over. Zij hadden daardoor geen uitzicht op het verkeer dat van links kwam. Toen de bestuurder van een auto de kinderen plotseling voor zich zag, was een aanrijding niét meer te voorkomen. Beide kinderen werden teeren de straat gesmakt. Het bleek, dat het jongetje het lin kerbeen had gebroken, evenals het meisje, dat bovendien een hersen schudding had. Verder hadden de kinderen bloeden de hoofdwonden opgeloopen. Na door een geneesheer voorloopig te zijn verbonden, werden zij naar het ziekenhuis aan den Bergweg te Rot terdam vervoerd, waar zij zijn opge nomen. Middelbaar onderwijs Bii K B. van 12 October 1937 zijn weder tijdelijk benoemd aan de rijks hoogere burgerschool te Meppel tot leeraar: Mr. J. E. van de Rhoer en F. Loonstra, en is tijdelijk benoemd tof leeraar: F. A. J. van de Lint, wonen de te Steenwijk. Consulaire dienst Bij K.B. is de heer E W. Gill benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Roches ter. buiten bezwaar van 's lands schatkist. Het ressort van den heer Gill strekt zich uit over de stad zijner vestiging. Aan den heer Gill Toet in de Engel sche taal worden geschreven. is de heer A. J. B. van Herwijnen be noemd tot consul der Nederlanden te St. Louis. Missouri, buiten bezwaar van 's lands schatkist. Het ressort van den consul strekt zich uit over het gedeelte van den 's-GRAVENHAGE, 14 October De hedenochtend in het Parkhotel alhier gehouden vergadering der Evangeli sche Alliantie werd met schriftlezing en gebed door den voorzitter, prof. dr. P. Stegenga Azn. geopend. De Jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester werden voor kennisneming aangenomen. De pen ningmeester werd voor zijn beheer over 1936 gedechargeerd. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, ds. G. W. van Deth en ds. A. G. Barkey Wolf, werden bij ac clamatie herkozen. Tot nieuw be stuurslid werd eveneens bij acclamatie gekozen mej. Mia Pont te Bussum. Het programma voor de gebedsweek 1938 werd vastgesteld. Besloten weyd het vver* der Evange lische Alliantie in Nederland op krachtige wijze voort te zetten en tot bereiking van dit doel o.m. een pro- paganda-boekje uit te geven. Met belangstelling werden de versla gen der plaatselijke afdeelingen aan gehoord. Verder werden de huishoudelijke zaken der Alliantie aan een uitvoerige bespreking onderworpen. Om 1 uur verzamelde men zich aan een gemeenschappelijken koffiemaal tijd. Er zal nog een bizondere maatregel worden getroffen 's-GRAVENHAGE, 14 October. Zoo als een dezer dagen bekend is gemaakt heeft de minister van economische za ken besloten, den directen steun voor vierjarige grienden te beëindigen. Als aanvulling op dat bericht deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat er voor een ander deel der griendcul- tuur behalve het bestaande monopolie voor griendproducten nog een bijzon dere maatregel zal worden getroffen. Het ligt in de bedoeling dengenen, die thans nog onverkochte voorraden een-jarige schil ten van den oogst 1936— 1937 hebben, de gelegenheid te geven, het gedeelte daarvan, dat aan bepaal de door de Nederlandsche Akkerbouw- centrale te stellen eischen voldoet, aan deze centrale ter overname aan te bieden. Wanneer later mocht blijken, dat deze maatregel nog niet voldoende is, zal de Nederlandsche Akkerbouwcen- trale te zijner tijd ook teenhout van oogst 1937—1938 kunnen aankoopen. Belanghebbenden zullen bij de ver- koopingen daarmede dus rekening kun nen houden. Nadere inlichtingen terzake van de hier bedoelde maatregelen worden ver strekt door de Nederlandsche Akker- houwcentrale, Bezuidenhoutscheweg 15, 's-Gravenhage. Door een aanrijding met een auto ZWOLLE, 14 October. Vanmid' dag is op den oprit naar de IJ6sel- brug aan de Overijsselsche zijde een ernstig verkeersongeluk gebeurd, waarvan de 80-jarige Van D. uit Zwollerkerspel het slachtoffer is ge worden. Met een met paard bespannen wagen, welke geladen was met vaten petro leum, reed de oude voerman den oprit af. toen hij ongeveer halverwege van achteren door een auto werd aangere den. bestuurd door den heer J C. O. uit Coliinsplaat, die op weg wa6 naar Groningen. Door den schok sloeg het paard op hol. De wagen kwam daarbü tegen een paaltje terecht, met het ge volg. dat Van D. van het voertuig sloeg en in het prikkeldraad langs den berm viel, waarna hij van de helling van den oprit naar beneden in een weiland rolde Een vat petroleum viel eveneens van den wagen en kwam tot overmaat van ramp op den ouden man terecht Deerlijk gewond is-hij naar 't Sopbia- ziekenhuis te Zw'olle overgebracht, waar hij in den namiddag aan de opgeloopen verwondingen is bezweken. Vermoed wordt, dat de auto door de gladheid van den weg bij het passeeren is geslipt. Het paard ie een eind verder tot 6taan gebracht. INBREKERS VEROORDEELD AMSTERDAM. 14 Oct De recht, bank veroordeelde vandaag de gebroe-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 7