Wollen Dekens W.v.BEKKUM In onze bioscopen I Tentoonstelling in de A.S.V. Gereformeerde Jeugdraad Skicursus der N.R.V. Fa. M. R. N. OOSTERVEEN Gemeenteraad 26 October BijWoning-Inrichting Koningin Elizabeth WERNER WAT ETEN WIJ MAANDAG? langestraat 42 Tel. 77 I I I I I I I I I I I 11 111 1 I III I I 11 111 11 11 I I I I 1 Grand-Tlieatre City Theater 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 16 OCTOBER 1937 Prima kwaliteit en maathoudend nog steeds voor ouden prijs LANGESTRAAT 104 - TELEFOON 976 Schitterende collecties padden stoelen bijeengebracht Hedenmiddag zal in de Amers- foortsche Schoolvereeniging aan de Johan van Oldenbameveltlaan een tentoonstelling worden geopend, waar allerlei paddenstoelen, welke door de leerlingen van de zes klas sen bij elkaar waren gebracht, wa ren geëxposeerd. Toen wij tegen twaalven een kijkje gingen nemen, stond reeds meer dan de helft der ingezonden exemplaren in één der lokalen. Met de grootst mogelijke zorg had- 'den de leerlingen de paddenstoelen bij elkaar gebracht. Allerlei soorten waren keurig en decoratief in manden of op schalen gerangschikt en het was opval lend met hoeveel smaak en verschei denheid de leerlingen zich van hun taak hadden gekweten. Het is een goe de gedachte geweest om deze expositie nu voor de derde maal te houden, daar op deze wijze belangstelling wordt ge wekt voor deze materie en vooral dat eenige kennis wordt opgedaan in ver band met de vele giftige zwammen, dié nog steeds aangezien worden voor eetbare. Zeer goed was het te zien, dat de oudere leerlingen meerdere soorten hadden, doch de kleintjes hadden ook aardige mandjes gemaakt, die veelal waren opgemaakt met bladeren en vruchten. Ongetwijfeld zal de gymnastiekzaal hedenmiddag bij de opening een schit terenden aanblik hebben en zullen velen genieten van de prachtige collecties, welke de kinderen bijeen gebracht heb ben Morgen is de tentoonstelling geopend yan lj.30 tot 12.30 uur, Propagandasamenkomst in de kerk aan den Zuidsingel Men schrijft ons: Gisteravond hield de Geref. Jeugd raad, waarbij de 13 Geref. jeugdver- eenigingen alhier zijn aangesloten, een propagandasamenkomst in het kerkge bouw aan den Zuidsingel. Om 8 uur opende de voorzitter, dr. Joh. H. S che u re r in de grooten- deels bezette kerkruimte de samen komst, liet zingen Ps. 11611 en 9 en las 2 Tim. 2113. Hij deelde mede, dat, in afwijking van vorige jaren, men dit jaar geen ..spreker" liet optreden, maar twee ouders over het jeugdwerk hun gedachten liet uiten;* Nadat 12 kleinere meisjes het Bonds lied gezongen hadden, sprak eerst de heer J. v. d. W e r f f, alhier, als „vader", over de waarde van het jeugd werk onder de grootere jongens en meisjes, waarvan hij uit eigen ervaring getuigenis gaf. Daarna zong de verga dering „Daar klinkt een lied vol le vensdrang", bondslied der Ger. Meisjes- yereeniging. Vervolgens declameerde de beer L. v. d. Wey, alhier, een groot 'declamatorium over Kuyper als histo rische figuur, op het kerkorgel muzi kaal geïllustreerd, waarna de vergade ring bet „Mijn schilt ende betrouwen" song. Mevr. A. RijperRos, alhier, sprak toen als „moeder" over het jeugdwerk onder de jongere jeugd, waarna een 12 knapen het Knapenbondslied zongen, sommige door hun „baard-in-de-keel" kennelijk getuigenis gevende, dat ze be hoorden tot de rijpende jeugd. Enkele aanwezigen maakten gebruik Van de gelegenheid, om vragen en cri- tiek te geven, welke door den Voorzitter jverden beantwoord. Na bet zingen van het bondslied der Geref. Jongelings vereeniging spiak de Heer B. Geleynse Achterveld, een boeiend en vurig slotwoord. „BLONDE GREET" IN AMICITIA Het Groot Ned. Volkstooneel Dir. \Villem Goossens, zal morgenavond in de Schouwburg Amicitia een populaire voorstelling geven van het. veelbespro ken successtuk: Blonde Greet, een spel met. zang en dans in 5 bedrijven met liedjes van Jack Bess, Ferry e.a. De rol van Blonde Greet wordt ver tolkt door Greta v. d. Knaap, die van „Mooie Dries" door Willem Goossens. Verder treedt het geheele gezelschap in deze voorstelling op. In het afgeloopen seizoen was Blonde Greet het 6ucces van Amsterdam, waar meer dan 200 opvoeringen werden gegeven in dm Plantage Schouwburg De Ned. pers schreef dan ook. U zag De Jantjes, dan moet U nu Blonde Greet gaan zien. EXAMEN POLITIE-DIPLOMA Voor het examen politie-diploma van den Alg. Ned. Politiebond slaagden onze Itadgenooten, de heeren E. P. M. Kosten de (met aanteekening) en H. Ruseler. PAARDENMARKT 'Aangevoerd werden: 28 werkpaarden 'j 250—300 9 slacht paarden 150—200; 18 hitten 100—180; 12 .veulens 60— 130. Gezelschap „Het Masker" Vrij dag a.s. in Amicitia Vrijdag 22 October zullen wij het voor recht hebben onze grootste actrice in haar laatste ér°ote rol in Amicitia te zien optreden. Else Mauhs speelt dan met het gezelschap „Het Masker" het eerste dramatische werk van den Parij- zenaar André Josset: „Elizabeth, de Vrouw zonder Man", waarin zij de rol van Koningin Elizabeth vervult. Uit de vele persbeoordeelingen geven wij er hier een paar weer: De Telegraaf: in ademlooze spanning is men getuige geweest van het wonderbaarlijke spel van onze grootste actrice, Else Mauhs, als koningin Elizabeth. De Nw. Rotterdamsche Courant: Voor Else Mauhs was de groote Schouwburg gisteravond bezet als wei nig het geval is, met haar grootste creatie heeft zij die trouw beloond subliem spel, prachtig genuanceerd met meesterlijke overgangeneen gebeur tenis in het tooneelseizoen. De Tijd: Er zit een climax in het spel van Else Mauhs, zooals geen andere Neder- landsche actrice weet te bereiken. John Gobau als Essex speelt deze rol met zwier en hartstocht. Ko Arnoldi wist als de sluwe, koelberekenende diplomaat een groote hoogte te bereiken. Haarlemsch Dagblad: Vorstelijk en met prachtige schakee ring gespeeld, is deze Koningin Elizabeth voor Else Mauhs niet minder dan een triomph geworden. Vooral in de vierde acte, waarin zij van het hoogste geluk neerstort tot de diepste smart, was haar spel magistraal. Een voorstelling zoo stijlvol, zoo schit terend en kleurig, zoo frisch en vol maakt, als wij in geen tijden op ons tooneel hebben mogen genieten. WIJNEN EN GEDISTILLEERD D'ARNHEMSCHE POORT TEL. 242 Gisteravond met groote deel name aangevangen Gisteravond heeft in de gymnastiek zaal van de R. H. B. S. de openingsles plaats gehad van den Skicursus, welke door de wintersportcommissie van de Ned. Reisvereeniging in Amersfoort wordt gegeven. De deelname was dit jaar belangrijk grooter dan het vorig jaar en niet minder dan 35 adspirant beoefenaars(sters) van deze heerlijke wintersport waren gekomen om zich via een tiental „droog"-cursussen ver der in het skieën te bekwamen. De heer J M e 1 c h i o r heette de aan wezigen namens de wintersportcommis sie hartelijk welkom. In 't kort zette hij het doel van deze cursussen uiteen en hierbij bleek, dat Amersfoort wat deel name betreft de vijfde plaats in ons land inneemt. In 27 plaatsen worden cursussen gegeven. In het buitenland, aldus spreker, heeft men bewondering voor onze cursussen. Hierna was het woord aan den heer Hooymeyer, leeraar M. O. te Amster dam. Begonnen werd met eenige ge makkelijke losmakende oefeningen, die langzaam opgevoerd werden, terwijl in de komende lessen de ski-oefeningen ingeschakeld zullen worden. Zoo zullen zes lessen zonder en vier met ski's ge geven worden, waarvan de laatste paar waarschijnlijk in de open lucht. De deelname in Amersfoort blijkt zoo groot te zijn, dat men er toe heeft moe ten besluiten twee cursussen te geven. FRUIT- EN GROENTENVEILING 15 October Druiven 8—11 ct. Tomaten 20—51 ct. Beurré Glairgeau 10—17 ct. Bellefleur o9 ct. Goudreinet 814 ct. Giesser Wil deman 6S ct. Pondsperen 5—6 ct. Pre sent v. Engeland 6S ct. Lemoenappels 6—7 ct. Sterappel 812 ct. Groninger Kroon 610 ct. Wmterjan 5—7 ct. Prin- cesse Noble 24—25 ct. Calabas de Tirle- mont 1012 ct. Notarisappel 713 ct. Comtesse de Paris 812 ct. Eva Baltet Ti15 ct. Charles Ross 9—10 ct. Cam pagne zoet 78 ct. Meloenen 48 ct. Sp. boonen 1024 ct. Snijboonen 2023 ct. Pronkers 4—6 ct. Spruiten 612 ct. Postelein 7—9 ct. Spinazie 7—10 ct. Bie ten 14—24 ct. Wortelen 20-23 ct. Sla 6— 13 ct. Andijvie 611 ct. Prei 411 ct. Komkommers 12—24 ct. Knolselderij 2045 ct. Wortelen 35 ct. Bloemkool 68 ct. Groene kool 1956 ct. Roode kool 29—39 ct. Gele kool 33—3S ct. Selderij 611 ct. Peterselie 912 ct. Radijs 11—13 ct. VOOR DE KOFFIETAFEL Noor6che hamschotel. Bereiding: Hak 200 gram gerookte ham fijn en bak ze in een theelepel boter in de koekepan bruin. Roer er c.a. 8 in plakjes gesneden gekookte aardappelen door en doe de massa in een beboterd vurvast schaaltje, klop i eieren met 2 kopjes melk en een thee lepel zout en giet dit over de massa, Zet het schoteltje in een warme oven en laat het c.a. 30 min. bruin bakken. VOOR DE MIDDAGTAFEL Pikante gestoofde kalfslever. Spinazie. Aardappelpurée. Caramelvla Bereiding vleesschschotel: 500 gram kalfslever (of andere lever), 100 gram spek, 2 uien, 2 eetlepels bloem, 2 eet lepels boter. 1 tomaat, zout, peper, pa prika. Wasch de lever, droog ze en bestrooi ze met zout, peper en paprika. Snijd het spek aan dobbelsteentjes en laat het zachtjes uithakken, voeg er daarna boter aan toe eveneens verwarmen en tenslotte het stuk lever in de pan doen met de fijn gesnipperde uien en de to maat. Sluit de pan en laat alles plm 20 a 25 minuten stoven. Breng daarna de lever op een verwarmd bord over. Zeef het vocht: en bind het met de bloem, nadat de dobbelsteentjes 6pek er uitgenomen zijn. Snijd de lever aan dikke plakken en bedek ze met de saus. ADVOCAAT, alleen van versche eieren en de beste brandewijn. per flesoh 1.15 bruin étlket blanw H rood 1.50 1.75 2.00 11111111111 ii 11111111111111 ii 111111 Mariene Dietrich in haar eerste En- gelsche film zonder de traditioneele regie van Joseph von Sternberg, twee feiten, welke vereenigd zijn in de film „Knight without armour". De overgang van milieu, van Amerika naar Enge land, kan hier gevoeglijk buiten be schouwing worden gelaten; op het ka rakter van het filmspel van een Mar iene Dietrich behoeft dat geen of althans weinig invloed te hebben. De verande ring van de regie echter kan van ver strekkende beteekenis worden. Met een figuur als Mariene Dietrich is dat in hooge mate het geval. Haar spel is ty pisch self-made, stelt alleen de eigen persoonlijkheid op den voorgrond, staat al6 het ware los van de omgeving en wordt geen onderdeel van een filmisch geheel. Joseph von Sternberg vond daarvoor een redelijke oplossing, door de film aan den hoofdrol aan te passen en in zeke ren zin ondergeschikt te maken. Het ef fect was gunstig en de Dietrich-films „trokken" onverminderd. Jacques Feyder is van een ander re gie-standpunt uitgegaan. Wellicht heeft hij het getracht, maar zeker is, dat het hem niet gelukt is, het spel van Mar iene Dietrich in te schakelen. Meer dan ooit te voren is het op zichzelf gaan staan en roept het ongedwongen om al leenrecht van gegevens en... beoordee ling. Doordat de rol van Marlene's tegenspe ler. Robert Donat, ook meegesleept is naar het terrein van de afzondering te midden van een overigens grootsch en harmonieus geheel, heeft ook deze En- gelsc.hc Dietrich-film een behoorlijk peil bereikt. Gegeven en spel boeien, span ning in dialoog en massa-scène ontbre ken geen oogenblik, ook al brengen ver schillende geslaagde ontsnappingspogin gen hoogst onwaarschijnlijke situaties met zich mede. De film schetst aanvankelijk in scher pe, contrastrijke lijnen het leven van gravin Alexandra en een Engelsch jour nalist. Beider levenswegen kruisen el kaar voor en tijdens de Russische re volutie. Wanneer men haar gevangen neemt, wordt zij onder bewaking gesteld van Ouranow, die uit hoofde van En- gelschen spionnagedienst bij de „1*00- den" terechtgekomen is. Hij vindt het veiliger en verstandiger om met zijn ge vangene te vluchten. Er ontwikkelt zich een romantische liefdesgeschiedenis, die geaccenteerd wordt door allerlei avontu ren, waarmede het tweetal op zijn vlucht naar de Zuidelijke grens te kam pen heeft. Zij ontkomen aan het peloton- vuur van executies en stellen zich in den trein naar Boekarest in veiligheid. In deze sombere Russische revolutie sfeer is met zorg met Marlene's karakte ristieke schoonheid gewoekerd. Haar spel typeert haar volkomen, terwijl wij van Robert Donat kunnen zeggen, dat hij een edel „ridder zonder wapenrus ting" is. De bijrollen zijn goed bezet en flitsen soms in de massa-scènes omhoog, als b.v. de controle van de treinreizigers en het voorroepen van gevangenen. Het voorprogramma completeert als steeds met actualiteiten en een Mickev Mouse-filmpje, dat wel zeer knap en ori- 'Mariene Dietrich in de [ilm Gravin Alexandra Robert Donat (rineel op de muziek-ouverture „Wilhelm Teil" afgestemd is. „De Kreutzer Sonate" de film ver vaardigd naar het beroemde boek van Leo Tolstoï toont on6 de liefde in den meest tragischen vorm. Deze roman die geweven is om Beethoven's prachtige sonate maakt de woorden ergens in de film gesproken tot een donkere waar heid: „muziek maakt niet altijd beter, dikwijls verlaagt zij." Deze woorden zijn haast ondenkbaar bij het luisteren naar de schitterende vertolking van Beethoven's meesterwerk. Toch aan vaarden wij in dit geval de uitspraak, want ze wordt gedaan door een primi tief mensch. Een oer-mensch i6 Peter Petersen in de rol van den Russischen landedelman. De groote liefde voor zijn mooie begaafde vrouw maakt hem tot een moordenaar. En hieraan heeft De Kreutzer-sonate made schuld. Het klinkt als een aanklacht tegen een van de al lergrootste kunstenaars die ooit be staan hebben. Een diepe, donkere tragiek vult bijna al Tolstoi's boeken en juist dat maakt hen zoo uitermate geschikt voor de film Het is een prachtige spannende film ge worden. Ongetwijfeld komt Petersen de grootste eer toe, doch ook Lil Dagover als Jeliaan geeft een prachtige vertol king. Zij is een mooie gave figuur, die de cynische woorden van haar jaloer- schen echtgenoot tegenspreekt, zij was een groot kunstenares, doch terwille van haar liefde voor den man waar mee zij huwt doet zij vrijwel afstand van haar kunst. Zij speelt niet meer op concerten. Het noodlot voert een neef van haar echtgenoot, een beroemd vio list, op haar weg. Dat er tusschen deze twee menschcn, wier kunst hen tot el kaar brengt een groote liefde moest ont staan is zeer logisch denkbaar. We kunnen niet anders dan grooten lof heb ben voor de makers van dit meesterlijk Ufa-product. Het is allemaal even mooi verzorgd, wat dat betreft zijn we van Ufa niet anders gewoon, deze bijzonde re film is een gang naar het City Thea ter waard. In het voorprogramma zien we Bob by Breen, het Radio Wonder in „Het Lied van de Jeugd." In deze rolprent wordt veel. doch schoon gezongen. Ze is lang niet onver dienstelijk. ZUIVER ZIJDEN AVONDKOUSEN INSIDE-OUTSIDE (links geweven KOUSEN, in moderne tinten. De agenda voor de openbar.e vergade ring van den Raad der gemeente Amersfoort op 'Dinsdag 26 October a.s., des avonds om zeven uur, is als volgt: 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Benoeming van een curator van het gymnasium. 3. Voorstel van B. en W. tot het be noemen van drie leden uit den Raad ingevolge de Verordening betreffende het beroep bedoeld in de artikelen 13, 15, 17 en 18 van het Reglement Auto vervoer personen. 4. Voorstel van B- en W. tot het ver- leenen yan eervol ontslag aan een bo ventallige leerkracht aan school 14. 5. Advies van B. en W. naar aanlei ding van het verzoek van het bestuur der Schoolvereeniging Pallas Athene om gebruik te mogen maken van het biologie-lokaal van het Gymnasium. 6. Advies van B. en W. naar aanlei ding van het verzoek van het bestuur der Vereeniging tot bevordering van Chr. Nat Schoolonderwijs om de noo- dige gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van 4 schoolbanken en aanvulling van leermiddelen voor de school aan de Lingestraat. 7« Voorstel van B. en W. tot inge- bruikgeving van het sportterrein aan de Rubensstraat aan den A. B. v. L. Q, en het verleenen van een crediet voor het stichten van een gebouwtje op dat terrein. 8. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der Verordening betreffende het financieel beheer krachtens artikel 122 der Gemeentewet van de fondsen, niet behoorende tot de bedrijven der ge meente. 9. Voorstel van B. en W« tot wijzi ging van de verordening tot heffing van legesgel den. 10. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van credieten voor leer-werk- objecten en een regi6tratie-bureau voor de jeugdige werkloozen, 11. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de gemeente-begrooting dienst 1937. 12. Voorstel van B. en W. tot goed keuring van de rekening over 1936 van de Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. 13. Voorstel van B. en W. tot over name van een strookje grond voor af ronding van den hoek van Asch van Wijckstraat—v. Persijnstraat van W. v. Bemmel. 14. Voorstel van B. en W, tot overname van de Adm. de Ruyter- straat, de Trompstraat en de Evert-1 senstraat van de N.V. Mij. tot Ex ploitatie van onroerende goederen „De Kruiskamp". 15. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan P. W. Beyer en C. J. Schreudcr van een perceel bouwterrein aan de Staringlaan groot 885 M2. voor 6500. 16. Voorstel van B. en W. tot ver koop van een perceel bouwterrein gele gen aan de Dollard6traat groot 720 M2 aan J. G. Overeem voor 4.450. 17. Voorstel van B en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Dollard6traat groot 1533 M2 aan H. Ribberink en J. W. v. d. Hee voor f 8.950. 18. Voorstel van B. en W. tot verhu ring aan B Leeuwenkamp van het z.g. „Boschhuisje" nabij Birkhoven. 19. Voorstel van B. en W. tot ver huring van een afdeeling van de been deren-bewaarplaats op het terrein van den Reinigingsdienst aan J. C. Kraayen- hof. 20. Voorstel van B. en W. tot ver huring van een woning c.a. aan den Utrechtschen weg aan A P. C. Holster. 21. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van een perceeltje boschgrond nabij dp Anna Paulownalaan aan mevr. J. C, Pelt. 22. Ontheffingen hondenbelasting dienst 1937. 23. Bezwaarschriften en verzoeken om ontheffing straat- en rioolbelasting dienst 1935, 1936 en 1937. 24 Reclames schoolgeld dienst 1936- 1937.' 9PORTFONDSENBAD Gisteravond is door de afd. Amers foort van den Ned. Arbeiderssportbond in het Volksgebouw een zwemgroep Sportfondsenbad opgericht Zeventig dpelnemers sloten zich aan. De excursie naar het Sportfondsen- bad had een prettig verloop. BURGERLIJKE STAND 16 October GEBOREN: Johanna Adriana, dochter van Jan van Logtestijn en Gerritje Herder Reinder Willem, zoon van Willem Delwel en Aaltje Ozia Buss. Grand ThéAtre. Van Vrijdag 15 t.m. Maandag 18 October vertooning van de film: „Gravin Alexandra." Zondag doorloopend 1-45, 4.6.15 en 8.30 uur. (Laatste voorstelling). Avondvoorstelling overige dagen 8.10 uur n.m. Woensdag en Zaterdag 2.30 uur n.m. matinée. City Théater. Van Vrijdag 15 t.m. Maandag 18 October vertooning van de film6: „De Kreutzer Sonate" en „Het Lied van de Jeugd." Zondag 1.45, 4 uur, 6.15 en 8.30 uur. (Doorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 8.30 uur. Zaterdag 6.15 en 8.30 uur. Overige dagen 8.10 uur. Zaterdag en Woensdag matinée 2.30 uur. Museum Fléhlte, Wastsingel. Vondeltentoonstelling van 6.t.m. 30 October. Geopend dagel. van 10—12 en 14 uur, uitgezonderd Zondags. 's Zaterdags 10—12 en 1-303 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). Theosofische Bibliotheek. Ge bouw Theosofische Vereeniging, Re- gentesselaan. lederen dag van 6—8 uur. Sterhuls Beekenst.laan 6. Iedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisjes. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Filiaal uitleen-bibliotheekEdison- straat 35. Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal, Muurhuizen 9. GUdehuis A.K.G. t/o. Zuidsingel 16. Najaarstentoonstelling van 2—31 October, van schilderijen, bouw kunst en kunstnijverheid, dag. van 10—17 uur. Woensdag en Zaterdag van 25 uur demonstratie weven door mevr. Dien Materman. 2 t.m. 24 October. Sierkunst. Ten toonstelling van schilderijen door Antoinette van Hoytema. 16 October, 's Prinsenhof. Propa- ganda-avond van de Gymnasiasten Bond L. E. A. 7.30 uur. 16 October. De Valk. Amersfoortsche Toon eel ensemble. 8 uur. 16 October. Amicitia. 't Nut. Caba ret „De Vuurpijl." 8 uur. 17 October. Monopol e. Joodsche Ver. Nut en Genoegen. Cyclu6 opper rabbijn J. Tal uit Utrecsht: „Verle den, Heden en Toekomst, van Joodsch standpunt bezien." 8J4 uur. 17 October. Amicitia. Filmvoor stelling Ainfikri „Koelakken Ter reur" en de burgeroorlog in Spanje. 10 uur v.m. 17 October. Amicitia. Groot Ne'd. Volkstooneel. Kindermatinée „Hans en Grietje. 3 uur n.m. Idem „Blon de Greet." 8 uur. 19 October. Sierkunst. Lezing van mevr. RiemensReurslag over „De beteekenis v. h. Voorbereidend on derwijs. 8.15 uur. 19 October. Vondelherdenking in den foyer v. Amicitia. Voordracht Kommer Kleijn. 2.30 en 8 uur. 19 en 20 October. Grand Théatre. Optreden van Alvata, de koning der illusionisten. 8.15 uur n.m. Matinée op 20 October. 2.30 uur n.m. 20 October. De Valk. Feestavond Zwemclub Neptunus 8 uur. 21 October. De Valk. Vergadering Bel lamy. 8 uur. 21 October. Grand Thé&tre. Cul- tuka. Hofstad Tooneel voert op: ,,'t Overschotje." 8.15 uur. 22 October. Amicitia. Abonn. voor stelling. Het Masker voert op „Eli sabeth, de vrouw zonder man." 8 uur n.m. 23 October. Amicitia. Bridge-con- cours van B.R.A.M. 8 uur. 23 October. De Valk. Soirée R.H.B.S. 8 uur. 23 October. Grand Théétra. Con- certvereeniging. U. S. O. concert. Piaaio-soliste Steil Andersen. 8 uur. 27 October. Amicitia. Kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman spreekt over „Onze Vloot" voor Nat. Veilig heid, Onze Vloot en N.J.V. 8 uur. 29 October. Amicitia. Propa- ganda-verga dering Ver. Oost en West. 8 uur. 29 October. De Valk. Schermwedstrii- 'len van E.M.M.A. 29 October. Monopole. Genootschap Ned.Frankrijk. Lezing door Octave Aubry over: L'Homme chez Napo léon. 8 uur n.m. 30 October. De Volk Feestavond van E.M.M.A. 8 uur. UTRECHT 11 t.m. 17 October. Tivoli. Bouw meesterrevue „Knal." 8 uur. ZEIST. 30 October. Figi. Abonn. voorstal ling „Het Masker." „George en Mar- geret." 8 uur. OMREKENINGSKOERSEN 15 Oct. 16 Oct. Off Niet off. Londen 8.99 8.96 Berlijn 0.72.70 0.72.68 Parijs 6.I0J4 0.10 Brussel 30.5014 30.5' Zürich 41.65 41. «5 Kopenhagen 40.13 40.13 Stockholm 46.35 46.35 Oslo 45.17 45.15 New York 1.81 1.81 Praag 6.73 6.37 Medeged. door de R'damsche Bankverecm.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6