diaudtA (plaJbwwc j?. SdwJt&Aman %n. 'sW erelds Idraaiboek Kinderhoekje Het belang der tertiaire wegen DE MOORD IN DE GROOTE BICKERSTRAAT Hevige botsing in den mist Prinselijk paar terug Voetbalpools Fa. M. R. N. OOSTERVEEN fcw yuuvsüisi qnsxls. iatfsdtüijn 1 Per flesch f 0,65 Per anker f 2S*-- TAJji&jcktójchsiAtAacrf 17 Jul. 1kS De uitkeering aan de provinciën De schade bijzonder meegevallen Derde wegverkeersdag te den Haag Een groot aantal inleidingen VIJFTIEN JAAR GEEISCHT Engelands vijand no. 1 Het groene oog van Baa-al Langestraat 42 Tel. 77 Zuurkool, rookworst en knakworstjes U.i 1ETEN WIJ MORGEN? SLASTRA's VISCHHANDEL Het vermiste meisje te Rotterdam UIT DE STAATSCOURANT 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD TWEEDE KAMER Amendementen inzake de maatstaven: belasting opbrengst en opper vlakte VGRAVENHAGE, 20 October. De Tweede Kamer heeft vanmiddag de grondwetsherziening afgehandeld. Over de herzieningsvoorstellen, welke in acht wetsontwerpen waren samengevat, wer den geen besprekingen meer gevoerd. Zooals te verwachten was hebben twee der wetsontwerpen de vereischte meer derheid van twee derden niet gehaald. Het waren het vijfde ontwerp, betref fende de wering van revolutionnairo volksvertegenwoordigers en het zeven de, het zoogenaamde verzamelontwerp. dat verworpen werd omdat het bepalin gen hevatte, die de parlementaire on schendbaarheid zouden beperken en de uitsluiting van verkiesbaarheid wegens politieke delicten zouden mogelijk ma ken. De houding van de S.ÜAP en van do vrijzinnig-democraten, die tegen deze twee ontwerpen stemden, gaf den doorslag. Het overige gedeelte van den middag is goeddeels besteed aan het wetsont werp tot wijziging van de motorrijtui* genhelastingwet en van de wet van 6 October 1934 tot instelling van een ver- keersfonds. Dit ontwerp, dat inzonder hcid met het oog op het belang dor ter tiaire wegen, de uitkeering beoogt te regelen, welke uit dc opbrengst der ver keersbelastingen voor dit doel aan de provinciën zal worden verstrekt en te- yens bepalingen omtrent de verdeeling dezer uitkeering over de provinciën be vat, is met eenige wijzigingen door de Kamer goedgekeurd. De wijzigingen - Goederentrein op het station Apeldoorn op stilstaan de locomotief gereden 'APELDOORN, 20 October. Van- avond omstreeks kwart voor zeven heeft zich op het stationsemplacement te Apeldoorn, dat in een dikken mist was gehuld, een botsing voorgedaan tu6- schen een goederentrein en een locomo tief. Gelukkig bleef het ongeval beperkt .tot materieele schade. Ter hoogte van de locomotievenloods. enkele tientallen meters voor den spoor wegovergang op den Arnhemscheweg, Is een goederentrein uit Zwolle in volle vaart op een stilstaande locomotief ge- loopen. Als door een wonder bleven machi nist, stoker en conducteur ongedeerd Met enkele lichte ontvellingen en bui len brachten zij het er af. De gevolgen zijn minder ernstig ge bleken dan men aanvankelijk heeft ge meend. Slechts twee wagens van den goederentrein zijn elk met één wielas uit de rails geloopen. Onmiddellijk werd met het opruimingswerk begon nen. Om half elf had men de gederail leerde wagons weer in het goede 6poor gebracht, waarna zij konden worden ge rangeerd op een andere lijn. Hiermede was de stagnatie opgeheven. f Minister van Buuren zal spre ken over: „De weg als modern verkeers middel" 's-GRAVENHAGE, 20 October. De Ko ninklijkc Nedcrlandsche Automobiel Club heeft besloten tijdens de in No vember a.s. te organisceren zevende jaarhjksche verkeersveiligheidsweoK evenals vorige jaren een eendaagsch congres te houden, gewijd aan de be langen van veilig wegverkeer en goede wegen. Deze derde wegverkeersdag is vastgesteld op Vrijdag 26 November en zal worden gehouden in het ge bouw van het Kon. Zoölogisch Bo tanisch Genootschap (Diorentuin) te 's Graven hage Het congres zal worden geopend door den minister van waterstaat, mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, die daarbij een referaat zal houden over ,-De weg als modern verkeersmiddel." In aansluiting hierop zal dr. ir. L. B Wentholt, hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat, hoofd van den «entralen dienst van do wogen en de Iruggen, een voordracht houden over trDe afwerking van het rijkswegen plan". Op het programma staan voorts de volgonde inleidingen: „Do auto overmatig belast," door prof mr. dr. H. Westra, president van do Algemeene Nedcrlandsche Verkeers- waren deels van redactioneelen aard. Een door de regeering overgenomen amendoment-de Geer bracht wijziging in de breuk, welke als basis zou die nen voor de berekening van do uitkee ring aan de provinciën. Een amende- ment-Bongaerts, dat door schrapping van het woord „bostaande" de toepas sing de- wet ook op nog aan te leggen wegen mogelijk maakte, werd eveneens door de regeering overgenomen, Een ander amendement van den heer de Geer had een Ietwat ingewikkelden, doch kortstondigen levensloop Het be oogde db verdeeling der uitkeering over de provinciën, welke volgens het wets ontwerp voor de helft naar de maat staf der belastingopbrengst en voor de andere helft naar het oppervlak der provinciën zou geschieden, naar den zelfden maatstaf te doen plaatsvinden als voor de secundaire wegen het geval was. Een door den heer de Geer bij de verdediging van dit amendement geop perde vraag, of eon wijziging van het regeeringsontwerp in dezen zin, dat de uitkeering voor 60% naar het opper vlak en voor 40% naar de belastingop brengst zou geschieden, niet in overwe ging kon worden genomen, deed den heer van der Waerden (S.D.) een sub amendement indienen, waarin deze ge dachte werd belichaamd. De voorzitter maakte van dit subamendement een af zonderlijk amendement, doch de heer De Geer lijfde het in bij zijn eigen amendement, waarop de heer Van der Waerden het gewezen subamendement door intrekking van zijn formeele leven beroofde. Doch het heele amendement- de Geer werd met het ingelijfde gewe zen subamendement verworpen. De verdediging van het wetsontwerp werd gevoerd door zijn Minister van Waterstaat don heer Van Buuren, die aldus zijn maidenspeech in de Kamer hield. Do agenda werd afgewerkt, zoodat de Kamer niet meer In openbare vergade ring. bijeen zal komen vóór Dinsdag, 9 November. federatie, „Automobiel en platteland", door rnr. .T. Linthorst Homan. commis saris der Koningin in de provincie Gro ningen, oud-voorzitter der K. N. A. C., „Do Haagsche politie en het moderne verkeer" door N. G. van der Meij, hoofd commissaris van politie te 's-Graven- hage, „Toeristisch vreemdelingenver keer ln het bijzonder per auto", door mr. H. M. Planten, directeu. van de Al gemeene Nederlandsche Vcreeniging voor Vreemdelingenverkeer" en „Ver keerstoezicht en verkeersopvoeding", door P. W Scharroo, kolonel, comman dant van het regiment gonietroepen. Het ligt in do bedoeling van het Ver bond van Vereenigingen voor Veilig Verkeer op dezen dag in den Dieren tuin een expositie, het veilig wegverkeer betreffende, in te richten. Ook zullen o.m. de meetwagen van den Rijkswater staat en de nieuwe verkeerswagen van de Haagsche politie kunnen worden be zichtigd. APELDOORN, 21 October. Het Prinselijk Paar is hedenochtend per nachttrein van zijn verblijf in het buitenland op het Loo teruggekeerd. Verkouden Kinderen? Indien Uw kinderen hoesten of verkou den zijn, wrijf dan 's avonds keel, rug en borstje in mot DAMPO, dan zijn ze weer spoedig boter. Doos 30, Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De beide verdachten voor de Amsterdamsche Rechtbank AMSTERDAM, 20 Oct. I-n den ochtend van den 5en December van het vorige jaar deed men in een woning in de Groote Bicker- 6traat een vreeselijke ontdekking. De alleenwonende zestigjarige mej. Teeseling werd vermoord gevon den. De vrouw lag op het bed, om en op haar lagen kussens, de sche del van het 6laohtoffer was inge slagen. Zij bleek reeds geruimen tijd dood te zijn. De buren hadden haar reeds eenige dagen gemist, en tenslotte besloten zij de politie te waarschuwen. Deze forceerde do deur en reeds bij het eerste onder zoek kwaim men tot de ontdekking, dat hier een gruwelijk misdrijf moest zijn gepleegd. De gevonden vingerafdrukken gaven een kost bare aanwijzing. Enkele dagen la ter arresteerde de politie twee nog jonge mannen, den 23-jarigen met selaar G. T. N. en den 29-jarigen koopman A» C. R. Gedurende het jreheele vooronderzoek bleven zij hardnekkig ontkennen, hoe wel het netwerk van bewijzen 6teeds nauwer om hen werd aangehaald. Eind September echter veranderden zij van houding en zij legden voor den rechter commissaris een volledige bekentenis af. Zij hadden de vrouw een slag op het hoofd gegeven, haar op het bed ge worpen en kussens en andere voorwer pen op haar hoofd en borst gestapeld, zoodat zij aan verstikking overleed. Daarna hebben de beide misdadigers de woning doorzocht en het geld en de sieraden die de vrouw bezat, gestolen. Vandaag stond het tweetal terecht voor do vierde kamer der rechtbank, gepresideerd door mr. J. Boon. Officier van justitie was mr. Wassenbergh, als verdedigers traden op mr. P. van 't Hoff Stolk en mr. Th. Esken6» Mr. Eökens begon met een aanval op de dagvaarding, die volgens hem nie tig was, daar bij de 6luiting van het vooronderzoek niet op de juiste wijze door den rijks-veldwachter was betee- kend en de formaliteiten dus niet in acht zijn genomon. Nadat ook de officier zijn standpunt had uiteengezet, ging de reohtbank in raadkamer. Uitvoerig werd het opgeworpen ver weer door de vele advocaten, die deze 6trafzaak bijwoonden, besproken en niet ten onrechte, want het resultaat van nietigverklaring der dagvaarding zou zijn, dat beide verdachten, die bekend hebben een doodslag te hebben ge pleegd, in vrijheid zouden moeten wor den gesteld, doordat een veldwachter bij de beteökening van een afschrift een geringe vormfout heeft gemaakt, waar van de officier onkundig was en waar van hij uit den aard der zaak geen ken nis kreeg. Exceptie verworpen Nadat de rechtbank een half uur in raadkamer is geweest, heropent de pre sident de zitting en deelt als beslissing mede, dat de rechtbank de exceptie van nietigheid door de verdediging op geworpen. vernietigt, doch dat zii hier mede niet de wijze van beteekenen sanctionneert. Het onderzoek wordt dan voortgezet. Als eerste deskundige komt dr. J. P. Hulst, die de sectie heeft verricht, voor hot hekje. Hij verklaart, dat de vrouw twee sla gen met een stomp voorwerp op het hoofd heeft gekregen» Het is niet on waarschijnlijk, dat de aanvallers haar met de vuist hebben geslagen. Daarna is zij bewusteloos geworden en zijn er kussens op het gezicht gestapeld, waar door verstikking intrad. De verdachten doen dan onbewogen hun afschuwelijk verhaal. Commissaris van Ysendijk, chef van den dactyloscopischen dienst, hoeft de vingerafdrukken aangetoond, waardoor dit gevaarlijke tweetal zoo gauw in handen der politie viel. De nikkelen voorwerpen waarop de verraderlijke afdrukken voorkwamen, staan op de groene tafel: een kruikje, een theepot, een klokje.waarschijn lijk hebben de verdachten ze aangepakt om te zien of die huishoudelijke voor werpen de moeite van het meenemen loonden, ze hebben ze echter. voor zien van het visitekaartje van den mis dadiger achtergelaten. Achtereenvolgens hoort de reohtbank tal van politiemensohcn, die een on derzoek hebben ingesteld, nadat de agent, die de deur forceerde, het mis drijf had ontdekt. Hun verklaringen zijn formeel. Verdachten zeggen: .,We wilden niet dood en." Pres»: Hoe kunt u dat nu zeggen. Eerst slaat u de vrouw bewusteloos en dan stapelt u kussens op haar hoofd, waardoor ze stikt. Rechter mr. Jutte: Waarom nam u de kussens niet weg, toen u de roof had gepleegd en wegging? U was natuur lijk bang, dat ze u en uw mededader had herkend, Verd.: We waren zoo zenuwachtig. Requisitoir Het woord is dan aan den officier mr. H. Wassenbergh. Spr. schetst eerst de ontdekking van het misdrijf. De kamer met het lijk leverde een vreeselijkon aanblik op. De vrouw bleek reed6 ge- ruimen tijd dood. zij was door verstik king gestorven. De officier bracht hul de aan dr» Hulst en dr. Hammer, hun rapporten zijn later volkomen bevestigd door de bekentenissen. Tot het misdrijf komende beschreef de officier de sluwe wijze, waarop het misdrijf is gepleegd en de jonge man nen de woning zijn binnengekomen. Nadat de vrouw bewusteloos was heb ben zij kussens op haar hoofd gesta peld. Zij hadden moeten begrijpen, dat de dood van de vrouw het gevolg van hun handeling zou zijn. Spreker aoht echtor de moord, het primair ten laste gelegde, niet he zen. Wèl echter het ten laste gelegde art. 288: doodslag gevolgd door een strafbaar feit met het oogmerk om de uitvoering van dat feit straffe loos te kunnen begaan. Het maxi mum, bij dit artikel bedreigd, is levenslange gevangenisstraf. Dit door deze mannen gepleegde mis drijf is buitengewoon ernstig en zeer laf. Spreker wil tegen beide mannen dezelfde straf eischen. Spreker requireerde tegen beide verdachten wegens het dooden van een weerlooze oude vrouw vijftien jaar gevangenisstraf. De zitting wordt tot 2 uur geschorst Verdediging Na de pauze is het woord aan de verdediging» Eerst pleit mr. P. van 't Hoff Stolk, optredende voor verd. N. Uitvoerig schotst spreker de houding van verd. tijdens het vooronderzoek: een beken tenis zou zoo wist hij zeker zijn leven verwoesten. Verd. is onvolgroeid, onrijp, hij wist niet wat hij dien avond in de Groote Bickerstraat deed. Toen hij tenslotte bekende viel een ondrage lijke last van hem af Wat de zaak zelve betreft merkte pl. op, dat van een vooropgezette bedoeling orn te dooden niets gebleken is. Een reëel uitgewerkte opzet hadden ze niet, ze hadden geen verzet verwacht en toen dat verzet toch kwam sloegen zij toe. Met klem drong mr» Van 't Hoff Stolk op de uiterste clementie aan en hij ver zocht de rechtbank rekening te houden met verd-'s jeugd en zijn gunstige ver leden om hem de mogelijkheid to ge- DE GROOT-MOEFTI van Jeruzalem is plotseling weer uit de betrekke lijke obscuriteit, waarin hij leefde, in het felle licht der publiciteit getreden. Niet dat dit tegenwoordig zoo'n prestatie is. Ah men maar iets sensationeels doet. iets dat buiten het gewone doen valt. dan kan iedereen dat genoegen beleven. Een groot journalist heeft het eens duidelijk uitge drukt: „Wanneer een hond een man bijt. dan is dat niets, maar wanneer een man een hond bijt. dan heb fe iets." De Groot- Moefti heeft iets dergelijks gedaan. Jaren lang heeft hij in stilte geleefd, maar is nu pas beroemd geworden door zijn over haaste vlucht eerst in de moskee van Omar en later naar Syrië, voordien was hij een interessant man, zooals men dat pleegt te noemen, „een veel belovend man" De beloften gaan nu in vervulling. Hij is een van de touwtjestrekkers van de mo derne geschiedenis geworden. Het gaat hard tegen hard. In een week heeft hij zijn salaris van acht mille per jaar verloren, dat de Engelsche regeering hem nu reeds zestien jaar lang uitbetaalt en onmiddel lijk daarop beroofde de gouverneur van Palestina hem van al zijn titels en alle eerbewijzen, die daarbij hooren. Na dezen smaad trok de Groot-Moefti Haj Aminal Husseini is zijn volle naam zich terug in den tempel van Omar, zooals alle Islamietische tempels een toevluchtsoord voor vluchtelingen. In dezen tempel, die zou staan op de fundamenten van den ouden tempel van Salomo, had hij in den rotswand een geheime kamer, waar hij, omge ven door zijn adjudanten, de laatste draden van de groote samenzwering to gen de „barbaarschc" Engelschen legde. De Islam-wet verbiedt een man aan te raken, die zijn toevlucht heeft geno men in een tempel. De Engelschen durfden die heilige tradities niet schen den. Voor het geval dat de Engelschen zoo dwaas zouden zijn dit oude tem- pelrecht niet te erkennen, had Haj Aminal zich bovendien nog met twee honderd man Arabieren omgeven. De Arabieren dachten, dat hij daar in den tempel zijn gebeden prevelde, maar de Engelschen voelden zijn hand in de ondergrondsche agitatie, waar van de gevolgen overal zichtbaar zijn. De moskee van Omar wa6 een centrum van verzet, vanwaar naar alle kanton de boodschappers van den groot-moefti, als godsdienstig hoofd van den Islam in Palestina en ongekroond souverein over alle Arabische Islamieten, als oen heerscher, wiens eerste wapen terreur is en wiens hoofddoel een obsessie is geworden, i6 hij Engeland's grootste en gevaarlijkste vijand in de netelige Pa lestij n6che kwestie. Reeds ïn 1920 werd de groot-moefti, toen zeven-en-twintig jaar oud en pre tendent voor het groot-moeftischap, door de Engelschen veroordeeld tot tien jaar gevangenschap, omdat hij de Arabieren had opgestookt en aansla gen tegen de Engelschen had aange wakkerd. Fel Jodenhater, dat hij is, moet het voor dezen grooten vijand van het Engelsche plan, om Palestina tusschen Joden en Arabieren te ver- deelen, een bittere pil zijn, dat hij zijn leven aan een Jood dankt. Sir Herbert Samuel heeft, toen hij als hooge commissaris naar Palestina kwam, Haj Aminal, wiens naam hij op de zwarte lijst vond, gratie verleend. Als een mar telaar keerde hij onder de Arabieren terug. Nooit hebben de Arabieren die begenadiging anders gezion dan als een bewijs van zwakheid der Engelschen. De opleiding, die de groot-moefti ge noot, was alleszins geschikt om hem een gevaarlijk agitator te maken. Na zijn schoolopvoeding in Cairo en op een Engelsche school, trad hij in den Engelschen administratiedienst, van waar hij later bij de douane kwam, vervolgens de politie en tenslotte zelfs in den geheimen dienst, waar hij me nig ding leerrle, dat hem nu goed van pas komt. Jodenhater is hij pas ge worden, toen hij in de wrijving tus schen de Arabieren en Joden zijn kans zag om tot de macht te geraken. Dank zij zijn heilige post en het geld dat hij onder dc fellah's, de Palestijn- sche boeren, verspreid heeft, staat het Arabisch volk aan zijn kant, In hun oogen is hij de bevrijder, die eens den toorts van den Heiligen Oorlog zal ont stoken, De ongeloovigcn zullen dan uit Palestina verdreven worden en Haj Aminal's grootste ambitie zal meer vorm aannemen: Jerusalem hpt Rome van den Islam to maken, waar van hij de kalief, de paus, zal zijn ven van zijn verder leven nog te maken wat er van te maken is. Vervolgens was het woord aan mr. Th. Eskens, dia eveneen* van mcening was. dat de verdachten geen opzet had- den om to dooden. DELFT, 20 October. Voor den Del ft - schen kantonrechter stond hedenoch- icnd een 35-jarig koopman uit Delft te recht, vordacht van overtreding der lo- terijwet ooor hot organlseeren van z.g. voetbalpools. Nadat in begin September door de politie een inval in zijn woning was gedaan en een groot aantal formu lieren in beslag was genomen, veran derde verd. zijn werkwijze en begon hij mot blaadjes uit te geven, waarin for mulieren tot deelneming aan de pool voorkwamen. De ambtenaar van het O.M. achtte de werkwijze van don verdachte mislei dend en meende dat do ten laste leg ging bewezen is. Hij eischte 300.— boete subs, een maand hechtenis en verbeurdverklaring van do inbo6lagge- nomon formulieren. De kantonrechter zal volgende week schriftelijk vonnis wijzen. DONDERDAG 21 OCTOBER 1937 25. lntusschen had dokter Bergman met Sheik Rasocl belangrijke zaken gedaan. De Sheik had de smaragd gehaald en dokter Bergman zou den steen in Bombay ver- koopen aan een beroemden handelaar. Dok ter Bergman mocht de helft van het be drag zelf houden en dat was een heeleboel geld. 26. Toen dokter Bergman van Tonny en Jet hoorde dat er gevaar dreigde, hoopte hij dat ze zich konden redden door zoo snel mogelijk door de wachtposten heen te rennen. Het was haast onmogelijk, maar het eenige wat er op zat. VOOR DE KOFFIETAFEL Tomatenragout. Bereiding: Maak een dikke saus van l/i L. melk, 4 eetlepels boter, 4 eetlepels maizena en wat zout, laat alles c.a. 10 minuten zachtjes doorkoken. Fruit een halve ui licht in dc boter, kook 2 eieren hard en hak ze fijn. Roer de gefruite ge snipperde ui en de eistukjes door de saus, benevens 3 in kleine stukjes ge sneden en geschilde tomaten. Geef de ragout zoo warm mogelijk. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gekookte tarbot met mosterdsaus. Aardappelen. Jan in den zak. Bereiding: Maak stevig beslag van 150 gr. tarwe en 150 gr. boekweitemeol, 3 kopjes lauwe melk, 25 gram gist en 2 eieren, laat het deog c.a. 1 uur rijzen, doe er een theelepel zout bij en 200 gram krenten cn rozijnen, benevens 50 gram gesnipperde sucade. Kook het deog in een kussenloop of schoonen zak c.a. 3 uur in ruim kokend water gaar. Leg op den bodem van de pan een bord om aanbranden te voorkomon Geef de pudding met stroopsaus, afge smolten boter en bruine suiker. DE BENOODIGDE VISCH even bestellen ALLEENgevestigdUtr.str.40,Tel,92 Nasporingen hebben tot dus ver nog geen resultaat opgeleverd ROTTERDAM, 20 October. De naspo ringen naar de uit de ouderlijke woning verdwenen zevenjarige Lijntje Huiser hebben nog geen resultaat opgeleverd. De commissaris van politie in de twee de afdeoling houdt evenwel rekening met de mogelijkheid, dat behalve de automobilist uit Dordrecht, die op een desbetreffend verzoek afwijzend heeft geantwoord, nog meer automobilisten Vrijdagavond na zeven uur op den weg Rotterdam—Dordrecht van een man het verzoek hebben gekregen om eon jeugdig meisje mee to nemen naar een adres in Zwijndrecht. Wanneer dit eventueel het geval is, worden deze verzocht zich te willen vervoegen aan het bureau Sandelingcnplein te Rotter dam, tot het geven van inlichtingen. Hooger onderwijs Bij K B. van 18 October 1937, is be noemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der geneeskunde aan de Rijks- Universiteit le Groningen, orn onder wijs te ^even in de heclkundo: Dr. L. D. Ecrland, te Paree (Kediri). Middelb. onderwijs Zijn tijdelijk benoemd aan de Rijka- Hoogcre Burgerschool te Coevorden: tot leeraar: P. de Leur, wonende te Zwolle en tot leerares: Mej. R. F. de Vries» wonende te Leeuwarden. Landbouwonderwijs Bij beschikking van den minister van Economische Zaken is, voor het tijdvak van 1 October 1937 tot 1 Octo ber 1938, benoemd tot leeraar aan de Rijkslandbouwwinterschool te Veen- dam, H. P. Dopper aldaar. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken zijn, voor het tijd vak van 1 October 1937 tot 1 October 1938, benoemd tot tijdelijk leeraar aan dc Rijkslandbouwwinterschool te Goes, W. 't Hooft en Ir. J. Versteeg beiden al daar. Raad van State Bij K. B. van 14 October 1937, is met ingang van 1 November 1937 aan den heer Mr. R. H. A. M. Romme, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van den Raad van State, met dankbe tuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem in die betrekking bewezen en is Mr. R H. A. M. Romnic benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. Waterschout Bij K.B. van 18 October 1937, zijn met ingang van 19 October 1937 aangewe zen tot waterschout-plaatsvervanger te Rotterdam: J. C. Stenger en B. de Boer, heiden werkzaam ten bureelo van den Waterschout te Rotterdam. Consulaire dienst Bij K. B. is de heer Jose de Lima Santos erkend en toegelaten als consul- generaal van Portugal te Amsterdam. Bij K. B is de heer Gonzalo de A. Fernandez erkend en toegelaten als consul van Mexico te Rotterdam, voor de provinciën Noordbrabant, Gelder land voor het gedeelte bezuiden d<m Rijn. Zuid-Holland met uitzondoring van de stad 's-Gravenhage, Limburg en Zeeland. P. T. T.-dienst Bij K.B. van 15 October 1937 is aan den referendaris 2e klasse der poste rijen. telografie en telefonie, C- J. Vos- ster, met ingang van 1 November 1937 op rijn verzoek eervol ontslag verleend, zulks wegens verandering in de rich ting van het dienstvak, waarbij hij werkzaam is.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6