Huurverlagingsfonds SPECULAAS BAKKERIJ „DELUXE" SCHILDERIJENHOEKJE? Overschotje Mooie opdracht G G. VEENENDAAL Bij de stortingen wordt slechts rekening gehouden met de complexen, die met gelden van het Rijk gefinancierd worden een pond dikke brokken voor 30 ct. p. p. DERDE VOLKSCONCERT Gevonden voorwerpen Harmonica-muziek Jaarverslag E.H.B.O. GARNIZOEN VAN DE POLITIE BURGERLIJKE STAND CURATORIUM voor Koolhoven Brutale roof uit een kermistent Verkeersagent in den dop Komt U eens kijken naar ons 2x in de week iets nieuws! G. G. Veenendaal DIRECTEURSVACATURE Verkoop D. K. W. Garage F. FREEDE n Gloednieuwe Neder- landsche Encyclopaedie door K. TER LAAN f2.90 Bij Boekhandel legen 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 22 OCTOBER 1932 STADSNIEUWS B. en W. schrijven aan den Raad: Bij Uw besluit van 30 Juli 1935, goed gekeurd door Ged. Staten van Utrecht, werd door aanvulling der „Verordening betreffende 't financieel beheer, kraclr ten9 art. 122 der Gemeentewet, van de fondsen niet behoorende tot de bedrijven der gemeente" o.a. het fonds voor huur- verlaging in het leven geroepen. Het huurverlagingsfonds moest wor den ingesteld naar aanleiding van de maatregelen van de regeering tot ver laging der rente van de Rijks voorschot ten, waardoor een verlaging der huren van de mei Rijkssteun gebouwde com plexen mogelijk zou worden. Regeeringsmaatregelen hielden geen rekening met de complexen, die niet met Rijksvoorschotten, doch met door de 'Gemeente verstrekte gelden werden gebouwd. Bij een bespreking op het departement werd goedgevonden, dat in deze gemeen te een huurverlagingsfonds werd inge steld zoowel voor de complexen die met Rijksvoorschot, als voor die, welke met gelden uit eigen fondser. of uit door de Gemeente verstrekte leeningen werden gebouwd, onder voorwaarde echter da» de voordeel en tengevolge der regecrings maatregelen geheel of bijkans geheel tpn goede zouden komen aan de met Rijksvoorschotten gebouwde complexen. Door de storting in het fonds van de baten kon worden bereikt, dat voor alle woningen van de gemeente en van de woningbouwcoöperaties een naar ver houding gelijke huurverlaging werd in gevoerd. Zooals na de mondelinge goedkeuring op het departement mocht worden ver- "ht. ging de minister van sociale ken aanvankelijk met onze voorstellen accoord. Later kwam men op het De partement echter weer op het eerst in genomen standpunt terug. Bij schrijven van 30 November 1936 'deelde de Minister ons mede, dat de vrij gekomen gelden door verlaging der Rijksannuïteiten en de vrijgekomen gel den door verlaging van den rentevoet der gemeenteleeningen afzonderlijk moesten worden gehouden en niet in een gemeenschappelijk huurverlagings fonds dienden te worden gestort. Na een herinnering onzerzijds aan de mondelinge goedkeuring van een der Hoofdambtenaren op het Departement, schreef de Minister, dat hij met de be grooting van het gemeenschappelijk huurverlagingsfonds accoord ging. Bij het vaststellen van de bijdrage voor het complex „Soestcrkwartier II" kwam echter naar voren, dat practisch de bezwaren tegen een gemeenschappe lijk fonds nog waren blijven bestaan. Volgens onze betrekening moest het Rijk f 189.30 meer bijdragen dan was toegekend voor dat complex. Op onze informatie hieromtrent kre gen wij ten antwoord: „Een gemeenschappelijk fonds, als door Uw college bedoeld, zou niet zijn in overeenstemming met de bedoeling der regeling, terwijl ook uit hoofde van de daaraan verbonden consequenties be zwaar daartegen moet worden gemaakt De goedkeuring van de gecombineerde begrooting is dezerzijds meer formeel bedoeld. Bij nadere overweging kan in elk geval de consequenties, welke Uw col lege daaraan meent te moeten verbin den, niet worden aanvaard." Wij achten het thans aanbevelings waardig, om de wenk van het Rijk op te volgen en bij de stortingen in- en de uitkeeringen uit het Huurverlagings fonds te rekenen vanaf 1 Januari 1937 slechts rekening te houden met de com plexen, die met gelden van het Rijk ge financierd worden en met de door het Rijk ten aanzien van die complexen ge nomen maatregelen inzake renteverla ging. Het heeft geen zin om voor de overige complexen een afzonderlijk huurverla gingsfonds in te stellen. Dit zou slechts vermeerdering van werkzaamheden ten gevolge hebben zonder dat het eenig fi nancieel voordeel voor de gemeentefi- nanciën oplevert. Op grond van het vorenstaande stel len wij voor de in den aanhef genoem de verordening te wijzigen. Uitvoering voor Cultureele Groep van Katholiek Amersfoort Het overbekende „Overschotje" werd gisteren door het Rotterd.-Hofstad Too- neel in het Grand Theatre gespeeld als eerste voorstelling voor de Cultureele Groep van Katholiek Amersfoort. Over schotje, dat is met Boefje, met Leon- tientje Annie van Ees. Ze is met de rollen vergroeid en dat heeft naast voor- deelen, toch ook zijn typische bezwa ren. Want wat vroeger niet meer was dan een aardig maniertje van een jong, charmant actricetje, dreigt nu het fan toom te worden, dat haar zou achtervol gen, wanneer ze zichzelf kon hooren. Dikwijls bereikt ze het effect met de trage, hallucineerende stem, maar even dikwijls kijken we door het kunstje heen. De aardige rol van het straatmeis je, dat eerlijk en spontaan is en zoo dankbaar als een trouwe hond voor be wezen weldaden, sloeg toch nog zeer in, vooral dank zij de snedige gezegden, die de schrijver het in den mond legt. Er is een frankheid in k la Pygmalion en een gezonde hekeling van een quasi- beschaving, die zich uit in het zeggen van gedachten, die de beschaafde mensch zich wel wacht uit te spreken. Deze uitvallen maken dan ook het suc ces van het stuk uit. De schrijver doet de handeling wel eens geweld aan om de situaties te bereiken, die hii noodig heeft. Zoo moet Titus in het tweede be drijf Emilia wel een zoen geven, om door Overschotje in deze situatie ge snapt te worden, maar hoe stuntelig en slecht voorbereid is deze scène, zoo slecht dat zelfs de routine Cor van der Luet in den steek liet. Voor de wijze, waarop Cor van der Lugt 'den ingenieur Titus Sacchi speelt, kunnen we eerbied hebben, het meest van allen gaf hii leven aan de figuur; scherp, intellectueel spel in zijn sterke kant. De beschrijving in het programma noemt Titus Sacchi een warmvoelend en begrijpend mensch, in het stuk wordt hii een echte „heer" genoemd. In de teekening van deze figuur spreekt de schrijver zichzelf tegen, door de wrange verhouding te beschrijven tus- schen Titus en Franca. De cvnische wij ze, waarop Titus* Franca behandelt, is een summum van wreedheid en ceen „heer", laaf staan een warmvoelend en begrijpend heer. zal een vrouw op deze wiize behandelen. Zelfs niet een beden kelijke vrouw als Franca. Van het spel van de anderen valt weinig te zeggen, de rollen geven geen aanleiding tot opvallend spel. Fie Carel- sen alleen valt nog te noemen, omdat ze van welken rol ook toch altiid nog wel iets persoonlijks weet te maken. De vertooning was vlot en het stuk doet het nog altiid. het publiek bleek dankbaar voor het gebodene. Annie van Eec werd met bloemen gehuldixtd Een opmerking moet ons nog van het hart. hef ronken is in het Grand ThéAtre wel niet verboden, maar het zou toch wel wenscheliik ziin hii tooneelvoorstel- lingen zich tijdelijk het genot van een sigaar te ontzeggen- De spelers en een deel van het publiek hebben er last Tan- V. CHRISTELIJKE BESTURENBOND Maandag 8 November houdt de Chris telijke Besturenbond in de Markthal zijn jaarlijksche propaganda-vergade- ring. Het programma vermeldt twee sprekers, een declamator en vertooning van de film „Het werkende land." Wederom verkrijgbaar onze beroemde ALS RECLAME Deze reolame geldt van Zaterdag 23 October t/m Zaterdag 30 Ootober P. F. A. VAN DAAL Kapelweg 58 Tel. 690 Met medewerking van Gerard Hengeveld, piano Maandagavond heeft in Tivoli te Utrecht het derde volksconcert door het U.S.O. plaats onder leiding van Willem an Otterloo en met medewerking van Gerard Hengeveld, piano. Het programma luidt als volgt: Variaties en Fuga op een thema van Johann Kuhnau (16601722), Hendrik Andriessen. Concert voor piano en orkest in f. kl. t. opus 21, Frédéric Chopin. Symphonie Fantastique, en cinq par ties, op 14, Hector Berlioz. Belastingplaatjes, sleuteltjes, dekzeil, ring, nummerplaat, ceintuur, autobin nenbanden, geld, dameshandschoen, riem, sleutel, theedoek, handschoen, vulpen, padvindersriem, padvinders- riem, knop, schoen, foxhondje, pak sta len, sleutel, 2 boekjes, geld, zijschot le dikant. afsluitdop, zakje haver, regen jas, portemonnaie, jongensjas, sleutel, gladde ring, lantaarn, helmmodel, hond je, zeilboot, ring. horloge, beurs, zeil doek, sleutel, das, rozenkrans, zakmes, bril, poes, ceintuur, rijwielmerk, bood- schappentasch, hondje, loten, overhemd, kat, vulpen, sleutel, armband, breiwerk je, zegelring, bril. jasje, bril. ring met sleutels, rijwiel, armband, snijmachine. 2 snoeren kralen, ceintuur, boekje, fluit, heerenhandschoen, rozenkrans, cein tuur, boekje, stofbril, schoen, kerkboek je, actetasch, sleutel, riem. rijwiel. 3 ka naries, muts. armband. Foxterrier, vul pen, kwartiermuts, autopet, portemon naie, rijwielmerk. belastingmerk. belas- tingmerk. portemonnaie. hcerenhand- schoen. herdershond, dameshandschoe nen. dameshandschoenen, portemonnaie. ceintuur, rijwiel, poes. rijwiel, poes, handschoenen, horloge, muts, dames handschoenen, portemonnaie. nummer bord. taschje, polis, clips, vulpen en vulpotlood, sleutel, taschje. taschie. taschje. rijwieltasch. aansteker, poes. sleutel, man. vulpotlood, boekie, rijwiel, portemonnaie. motorhandschoenen, handschoen, handschoen, handschoen, sleutelring met sleutel, portemonnaie. muts. Inlichtingen dagelijks hoofd bureau van politie van 9 uur v.m. tot K uur v.m. en van 2 uur n.m. tot 4 uur. n.m. Niet per telefoon! Zooals men ze niet vaak hoort OP een hoek van een straat, waar vergeelde bladeren ritse lend hun laatste spel met de stralen van het Octoberzonnetje speelden, was het druk en toch stil. 'k Ben stillekens naderbij gekomen en heb het oor te luister gelegd te midden van al die menschelijke aandacht. De belangstelling gold een man op een straatstoepje met een trekharmoni- ca. Hij maakte muziek. Verder niets. In zijn handen wrong zich de harmo nica, nu eens in bochten, dan weer in lange regelmatige trekken, die zich ten slotte verloren in dicht opeen gesloten rimpels. Opera en walsmuziek. Een sjo'vel gekleed woonwagenjonge tje, de harmonica achteloos op den rug gebonden, had vlak voor den muzikant post gevat, een en al aandacht. Ook hij zou zoo willen spelen. Hij kon hier, zon der zelf zijn dagelijkse!}., zoo uiterst klein repertoire van straatliedjes ten gehoore te brengen, luisteren naar den meester op zijn gebied. Dorus Willigenburg en zijn instrument zijn vertrouwd, van jongsaf met elkaar groot geworden. Hij haalt er alles uit, zei zijn collega mij, terwijl hij mij het centenbakje voorhield. Kent U hem niet, meneer, hij speelt al jaren voor de ra dio, vooral opera. Dat is muziek, me neer.... De man had gelijk, dat was har monica-muziek van de bovenste plank. Niet zoo één twee drie een klaagliedje, een trek aan de bel en doorloopen. Neen, muzikale meesterwerken vormden het programma, onafhankelijk van pu bliek en omgeving, afhankelijk van in strumentale vaardigheid, 'k Heb met Dorus een oogenblikje gepraat. Hij be hoefde niet te mopperen, de zaken gin- gen wel. Zaterdag, Zondag en Maandag speelt hij nu geregeld bij v. d. Brul in café „De Haag" in de Arnhemsche- straat. Af en toe ging hij' de straat op om te spelen met een vergunning van zijn collega, die al sinds jaren in onze stad de harmonica doet hooren. Zoo'n vergunning moot er zijn, want een agent verbreekt soms de operasfeer en vraagt om de noodige papieren. Gelukkig, dat ze gisteren getoond kon den worden. Want Dorus is er niet op uit, om de menschen eventjes lastig to vallen. Hij geeft dubbele waar vdoi weinig geld. Een harmonica-speler van het echte hout, die men moet hooren in 't café of op een hoekje van een straat met wat zonneschijn en eerlijke aandacht, die zich niet uit door theatraal handenge klap In het jaarverslag van de E.H.B.O. afdeeling Amersfoort lezen wij: In het afgeloopen vereenigingsjaar werden in de stad 7 verbrandtrommels geplaatst, die ten dienste staan van een ieder, die een ongeval overkomen is. Twee maal werd op verzoek van de com missaris van politie dienst gedaan. Bij 9 afstandemarschen werd hulp verleend met een totaal aantal deelnemers van 6315 personen, waarvan 460 patiënten geholpen werden. Bij 71 voetbalwedstrij den werd voor hulp gezorgd. Dr. N. van Nieuwenhuysen, Dr. Kolk, Dr. Kok en Dr. v. d. Helm gaven tezamen 54 lessen. De majoor A. Govers van Staf VUIe Infanterie Brigade, die met ingang van 1 November a.s. is bevorderd tot luitenant-kolonel, wordt belast met het bevel over het 13e regiment Infanterie te Venlo en overgeplaatst bij dat regi ment. De kapitein van de Militaire Admi nistratie M. Kruissink, administrateur van het 5e R. I., wordt met ingang van 1 November a.s. bevorderd tot majoor bij dat dienstvak en blijft in de zelfde functie werkzaam. De majoor L. K. van Loon van het 18e R. I., die met ingang van I Novem ber a.s. is bevorderd tot luitenant-ko lonel, wordt belast met het bevel over het le Regiment Infanterie en overge plaatst bij dat regiment De kapitein L. Been van het 5e R. I. wordt met ingang van 1 November a.s. overgeplaatst bij de Staf van de VUIe Infanterie Brigade. De 2e luitenant van de Militaire Administratie T. C. J. Marcelis wordt met ingang van 27 October a.s. overge plaatst bij het 18e R. Infanterie. De 2e luitenant van de Militaire Ad ministratie M. N. Smeets. gedetacheerd hij het 18e R. I., wordt met ingang van 2 November a.s gedetacheerd bij het Regiment Genietroepen. De opperwachtmeester-administra teur J. Zwagerman van het 5e R. V.-A. wordt met ingang van 22 December a. 6. bevorderd tot adjudant van de Mili taire Administratie. De Commissaris van Politie verzoekt, indien men iemand om steun aan de deur krijgt, die zich noemt van Delden en als referentie opgeeft de heer Fróger, gemeente-ontvanger, daarvan dadelijk kennis te geven aan zijn bureau, liefst telefonisch. Door de politie is tegen enkele perso nen proces-verbaal opgemaakt wegens het venten zonder vergunning. 22 October GEBOREN: Marcus, zoon v. M.^ Lin deman en M. F. v. d. Zee; Gerritje, d. \an G. Jonker en W. van den Heuvel; Theodora Geertruida Claziena, d. van G. J. ten Zijthoff en H. Baan. OVERLEDEN: M. J. Kreupeling, 3 mnd.; G. Cosijne, 49 j., echtgenoote van P. Schoonderbeek. Door het college van Curatoren van het Gymnasium, alhier, worden als Curator in de vacature van den eer waarden Deken Sandkuyl aanbevolen. Mr. D. P. Hamers en Mr. A. E. Th. Kooien. GROOTE PARASOLZWAM Mevrouw Nicolaï heeft in haar tuin een zeer groote parasol zwam gevonden. De zwam heeft een omvangrijke hoed met een doorsnede van niet minder dan 33 c.M., welke afmeting zeldzaam voor komt. De groote parasolzwam is te her kennen aan den getiigerden steel, den verschuifbaren ring en de nootkleurige schubben op den hoed. Vermoedelijk zal het ongewoon groo te exemplaar Zaterdag en Zondag op de paddenstoelententoonstelling van de R. H. B. S. te bezichtigen zijn. MARKTBERICHT 22 October Appelen 5—8.—; peren 4—9.— per H.L. Hoendereieren 55.50; eenden eieren 33.50 per 100 stuks; gras- boter 1.60 per K.g. Kippen 0.45— 1.—; hanen 0.45—0.75; ionge hanen 0.750.90; tamme konijnen 0.75 f 1.80 per stuk. zeugen, drachtige 100— 140; biggen 16—f 20 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 80 H.L. appelen, 30 H.L. peren, 250.000 stuks hoendereieren. 1300 stuks eenden eieren. 15 kg grasboter 2 magere var kens, 125 zeugen, drachtige. BINNENLAND Order van de Zwitsersche Luchtvaart Maatschap pij „Alpar" Sedert 2 jaren exploiteert de Zwit sersche Luchtvaart Maatschappij Al par" te Bern, in samenwerking met de „Swiss Air" binnenlandsche, zoowel als buitenlandsche luchtlijnen. Dat deze buitenlandsche maatschap pij bij de aanschaffing van haar mate rieel. haar keuze liet vallen op de 2- motorige Koolhoven verkeersmachine type F. K. 50 voor bemanning en 810 passagiers, mocht voor den Nederland- schen vliegtuig-constructeur als een groote onderscheiding gelden, te meer, waar de „Alpar", in verband met de zoo uitzonderlijke klimatologische en terreinsomstandigheden van het Zwit sersche hooggebergte, zeer bijzondere eischten stelde ten aanzien van stabi liteit en betrouwbaarheid. (Noodlan dingen in bergland leiden immers doorgaans tot catastrophale gevolgen). Met het oog op de hoogte der te overvliegen bergtoppen, het ontbreken van geschikte noodlandingsterreinen en het veel voorkomend verschijnsel van mistvorming moest worden voldaan aan den gecombineerden eisch van met volle belasting een zeer hoog plafond te kunnen bereiken, van de mogelijk heid om op een motor op 2000 meter zonder bovenmatige inspanning van den piloot, te kunnen vliegen, terwijl een volledig instrumentarium voor blindvliegen en blindlanden, inge bouwd moest zijn. Dezer dagen nu heeft de „Alpar" aan de Koolhovenfabrieken een nieuwe opracht verstrekt voor den bouw van F. K. 50 verkeersmachines, waarbij de directie van de „Alpar" hare bijzonde re tevredenheidsbetuiging kracht bij zette door de mededeeling, dat gezien de ruimschoots opgedane ervaringen met de F. K. 50, geen noemenswaardi ge veranderingen behoefden te wor den aangebracht. De Koolhoven F. K. 50 is een ver- keersmachine, uitgerust met 2 Pratt and Whitney Wasp junior Tlb-motoren van 420 p.k. elk, welke aan 't toestel met volle belasting een maximum snelheid van 295 k.m. per uur, bij een actie-ra dius van 1100 k.m. geven. Verdachte blijft voor het Hof ontkennen Een vroeger in de Amsterdamsche onderwereld bekende figuur, de café houder F. B. 6tond voor het Amster damsche gerechtshof terecht. Hij zou in den avond van 23 Augus tus 1936 te Beverwijk uit een kermia- tent, staande in hat Lunapark, een be drag van 2000—, aan kleingeld heb ben gestoicn .De dader had een gat in het achterzeil gesneden en zoo de lasch met geld onder de geïmproviseer de toonbank vandaan kunnen halen. Voor dezen diefstal ziin door de politie verschillende personen gearresteerd, die echter allen weer in vrijheid wer den gesteld, behalve F. B. Deze werd door de rechtbank tot twee jaar met aftrek van voorlnopige hechtenis ver oordeeld. Het O.M. had twee en een half jaar geëischt Hij hield, evenals voor het Hof zijn onschuld vol. De advocaat-generaal mr, J Versteeg achtte het bewijs geleverd en verd. terecht veroordeeld door de rechtbank te Haarlem. Spr. vorderde gezien ook verd.'e verleden bevestiging van het vonnis: twee jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopirrc hechte nis. De verdediger mr. W. H. S. van Haastert drong op vrijspraak aan: te vens verzocht hij verd onmiddellijk in vrijheid te stellen. No raadkamer wees het Hof dp invrijheidstelling af. Arrest 4 November RADIOREDE OVER DE SPAAR REGELING 's-GRAVENHAGE, 21 October. Zater dagavond zal de heer Van Hoeven te 9 uur over dpn K. R. O-zender, in aan sluiting aan de rede. die door den mi- nieter van 60ciale zaken. prof. mr. C. P M. Romme 16 gehouden, een ver- volgrede houden over het kleeding-, schoeisel- en dekkingsfonds voor werk- loozen. Grand Thó&tre. Van Vrijdag 22 t.m. Woensdag 27 October vertooning van de film „De Goede Aarde." Zondag doorloopend 2-, 5- en 8.30 uur n.m. (Laatste voorstelling). Avondvoorstelling overige dagen 8.10 uur n.m. Woensdag en Zaterdag 2.30 uur n.m matinée. City Théater. Van Vrijdag 22 t.m. Maandag 25 October vertooning van de film „Alarm in Peking." Van 26 t.m. 28 October vertooning van de film „Als je verliefd bent." Zondag 1.45, 4 uur. 6.15 en 8.30 uur (Doorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 830 uur. Zaterdag 6.15 en 8.30 uur. Overige dagen 8.10 uur. Zaterdag en Woensdag matinée 2.30 uur. Museum FIéhito, Westsingel. Vondeltentoonstelling van 6.t.m 30 October. Geopend ringel. van 10—12 en 14 uur. uitgezonderd Zondags 's Zaterdags 10—12 en 1303 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang) Theosofische Bibliotheek. Ge bouw Theosofische Vereeniging. Re- gentesselaan. lederen dag van 68 uur. Sterhuls Beekcnst.laan 6. Tedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisjes. R.-K. Leeszaal, Nieuwst raat 24. Filiaal uitleen-bibliotheekEdison- 6traat 35. Openbare Leeszaal mot Jougdloes- zaal, Muurhuizen 9. GUdehuis A.K.G. t/o. Zuidsingel 16. Najaarstentoonstelling van 2—31 October, van schilderijen, bouw kunst en kunstnijverheid, dag. van 1017 uur. Woensdag en Zaterdag van 25 uur demonstratie weven door mevr. Dien Materman. 2 t.m. 24 October. Sierkunst. Ten toonstelling van schilderijen door Antoinette van Hoytema, 22 Octoher. Amicitla. Ahemn. voor stelling. Het Masker voert op „Eli sabeth. do vrouw zonder man." 8 uur n.m. 23 October. De Valk. Soiréo R.H. B.S. 7.30 uur. 23 October, 's Prinsenhof. Dans- demonstratie Bal van Cor Klinkert. 23 October. Amicitia, Vertooning smalfilm der N.V. Bruinkolen te R'dam. 7.30 uur. 26 October. Foyer Amicitla. Ver. van Huisvrouwen. Lezing met licht beelden van mej. M. T. Boekei over Finland. 2 30 uur. 26 October. Sierkunst. Psychom. Séance van Benedict. 8.30 uur. 27 October. Amicitia. Kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman spreekt óver „Onze Vloot" voor Nat. Veilig heid, Onze Vloot en N.J.V. 8 uur. 28 October. Grand Théütre. Con- certvereeniging. U. S. O. concert. Piano-soliste Steil Andereen. 8 uur. 28 October. Amicitia. Bridge-con- cours van B.R.A.M. 8 uur. 29 October. Amicitia. Propa- ganda-vergadering Ver. Oost en West. 8 uur. 29 October. Do Valk. Schermwedstrii- den van E.M.M.A. 29 October. Monopole. Genootschap Ned.Frankrijk. Lezing door Octave Aubry over: L'Homme chez Napo léon. 8 uur n.m. 30 October. De Valk. Feestavond van E.M.M.A. 8 uur. 31 October. Concordia. Inst. Arb. Ontwikkeling. Voordracht door Ge rard Pilger: „Japan, het land van de rijzende zon". 7.30 uur n.m. 9 November. Amicitia. Concert Hartvelt-kwartet. ZEIST. 30 October. Figi. Abonn. voorstel ling „Het Masker." „George en Mar- geret." 8 uur. 1 November. Figi. Klein abonnement. R'damsch Hofstadtooneel voert op „Can dida." 8 uur. Waardig plaatsvervanger op een druk punt TJ EN „Langs de straat-je" van twee minuten en een dikke twintig re gels copy. Plaats van behandeling: 't po dium op de Varkensmarkt. Een agent dirigeert met armen en vriendelijke ge baren het verkeer. Een Bunschoter be grijpt niet en begaat een verkeersfout. De agent verlaat zijn post en neemt den „verkcer-storende" in de monding van den Zuidsingel apart. Papier en potlood stellen het verkeerde vast. Intusschen is een jeugdige keistede ling op het podium verschenen. Blo zend gezicht, korte broek en een appel in de hand. Die appel kenmerkte slechts zijn jeudige ongedwongenheid, niet zijn voornemen, om daarmede twist te zaaien onder zijn groot bekijk. Lachend, maar nauwgezet en met ken nis van zaken, onderwierp hij het snel verkeer aan zijn wenkendo handen en armen. Het ging prachtig. Gedurende twee minuten beleefde dit kleine man- netje een groot oogenblik. Toen kwam de wettige, machtige col lega terug. Het dirigent je moest afstand doen van zijn troon. Hij had deze afzetting blijk baar verwacht, want plots was hij spoor loos verdwenen. Geen applaus kon weer klinken. Verkeersagent je in den dop. bezorgde menigeen gisteren een kostelijk oogen blik.,. Kunsthandel en Lijstenmakerij LANGESTRAAT 33. TEL. 232 Thans is in het Amsterdamsche Ge meenteblad de voordracht verschenen voor de vervulling van de vacature als directeur der gemeente-waterleidingen aldaar, ontstaan door het wegens het bereiken van den 60-jarigen leeftijd ge geven eervol ontslag aan ir. B- P. van Roycn. Sedert de samenstelling van de voor dracht is de Commissie van bijstand voor de bedrijven der hoofdstad, daarna goedgekeurd door het college van Bur gemeester en Wethouders, heeft ir. Van Dijk zich zeer kort geleden als sollici tant teruggetrokken, zoodat B- en W. thans als eenige ter benoeming voordra gen: ir C. Biemond. hoofd der afdee ling „Bruggen" van den Dienst van Publieke Werken. BRANDSTOFFENBIJSLAG VOOR WERKLOOZEN 's-GRAVENHAGE. 22 October. De Regeeringspersdienst meldt: Dezer dagen is aan dc gemeentebestu ren medegedeeld, dat de brandstoffen- bijslag aan werkloozen, die van de rijks steunreglingen genieten, op denzelfden voet moet worden geregeld als hot vo rige jaar. Het besluit daarin* is geno men moeten worden, ten einde den go meentehesturen tijd te geven voor het nemen van de noodige voorbereidende njaatreeelcn. Het thans mededeelen van dit besluit wil echter niet zeggen, dat de wenschen tot eenige verhooging van den brandstoffenbijslag, die door ver- vraagt vrijblijvend demonstratie bi): District-Vert, Oostelijk Utrecht. LEUSDERWEG 23—25. Tel, 1819. Langestraat 33 Telefoon 232 HOOGLAND 27 October. Hofstede Bunschoter straatweg. Verknoping wagens, mate riaal, pluimvee, etc. 10 uur v.m. BAARN 25 en 26 October. Veiling inboedel Molenweg 7, resp. 1.30 n.m. en 10 uur v.m. 27 October. „Het Kasteel van Antwer pen." Verknoping le hypothecairs vor dering ad 9000. 8 uur n.m. 27 October. Prins Bernhardlaan 4. Veiling! nboedel. 10 uur v.m. 10 November. Gen. Karei v. d. Hcy- denlaan 9a. Veiling inboedel. 11 November. Hotel „De la Prome nade." Verknoping woonhuis School straat 55. 8 uur n.m. 11 November. Hotel „De la Prome nade." Verkooping villa Molenweg 7. 8 uur n.m. scheidene gemeenten en vakcentrales zijn geuit, daarmede van de haan zijn. Die wenschen worden nog overwogen. Van het reultaat daarvan valt echter op dit oogenblik niets te zeggen. AUTOBOTSING OP DEN MUIDER- STRAATWEG AMSTERDAM. 21 October. Heden nacht te ongeveer drie uur zijn op den Muiderstraatweg. nabij de Mcrwedc- brug, twee auto's komende uit tegen overgestelde richting tegen elkaar ge botst. Een van de wagens, een personen auto. komende uit de richting Amster dam. werd door de hotsing van den diik geslingerd met het gevolg dat deze wagen in brand vloog. De andere wa gen. een Chevrolet werd aan de voor zijde zwaar beschadigd. De inzittenden van beide wagens hebben eopn noe menswaardig letsel gekregen. De oor zaak van deze aanrijding moet gezocht worden in den dikken mist. waardoor de bestuurders elkander niet hebben opgemerkt. De marechaussee, die beide wagens in beslag nam. stelde een on derzoek in.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5