NED. RUITERS NAAR AMERIKA ONZE STADS HERBERG Huisvrouwen vieren feest DIEFSTALLEN DEELNAME UIT DE GEHEELE WERELD PADDENSTOELEN IN DE R.H.B.S. Veertienhonderd deelneemsters Wielrijdster botst tegen auto FEESTAVOND DER A.H.B.S.C. Spaarregeling voor den B.-steun Autobotsing nabij Hoevelaken Het geval-van Duijl 2e BT.An PAG. 1 AMEr.crcor.:cc:! dcttlad MAANDAG 25 OCTOBER 1937 lets over de jaarlijksche uitkeering Teder kent de oude uitspanning hoek St. JanskerkhofGroote St. Janstraat, de Stadsherberg, in den volksmond meestal genoemd de Nieuwe Stadsher berg. Aan de eigenaars daarvan werd tot op heden jaarlijks 70 uitgekeerd. Deze leverden de tegenprestatie van het 6pannen der touwen bij de vier paarden markten in het jaar. Dat touwspannen kwam vroeger veelvuldig voor, toen de veemarkt in Amersfoort van beteekeni? was. Daarop wijst de andere naam van dit terrein, de naam Beestenmarkt; run deren worden vaak door den naam beesten aangegeven, koebeesten. De markt van mager vee was Vrij dags vanaf Paschen tot einde Mei; die van het vetta vee vormen de Vrijdagen in het najaar. Thans zijn echter slechts vier maal in het jaar de markttouwen te spannen, en telken jare werd tot op beden 70 uitgekeerd. Nu echter zegt punt 30 der agenda van de vergadering van den Gemeenteraad morgen: Voor stel van B. en W. om voortaan niet meer te betalen een uitkeering aan de eigenaren van de Stadsherberg. Hier volgt de stedelijke resolutie van 13 Sept. 1706, waarop jaarlijks 70 wordt uitgekeerd. In dat stuk wordt niets vermeld van de tegenprestatie dei touwspannerij. De zaak lijkt toen niet van zoo enorm belang te zijn geacht, want in afwijking van gewichtige ge vallen is het request, waarop de resolu tie 6laat, niet in de stedelijke boeken opgenomen. Wie de resolutie aandachtig leest, zal zich verwonderen, dat daarop 230 jaar lang 70 is uitgekeerd. De resolutie van den Stedelijken Raad 13 September 1706 is als volgt: Op de requests van de Evgenaers van de nieuwe Stads Hcrberge aan het St Johanskerckhoff binnen dese Stad is goedgevonden te disponeren als vol et De Regeerders etc. ordonneren nopende t' le versoeck, Dirck Wyborgh Camcraer aan de Suppliants te betalen de somme van Seventigh guldens voort provisio neel cesseren vant merckgeld en het verlies vant voordeel dat den Bruycker daeruyt soude hebben konnen trecken, verschenen de le May deses jaers 17 06, en aengaende t' laetste versoeck, ver- 6taen, dat de voorspost voortaen opde Lap (rekening) van den Cameraer sal werden gesteld en jaerlijx buyten or donnantie betaeld tot soo lange t' merekt- geld weder in train gebragt off aende Suppliants een ander aequivalent in plaets vandien toegevoegt sal sijn. Laat de lezer nu maar eens zijn scherpzinnigheid den kost geven. H. Liefst drie stofzuigers werden ontvreemd Bii de politie is door diverse inwo ners te dezer stede aangifte gedaan van diefstal. Er werden o.a. vermist, een rij wiel, een electrische rijwiel-dynamo en drie stofzuigers. ENKELE JONGENS VAN R.O.G. ONTSNAPT Naar de politie ons mededeelt, zijn gisteren enkele jongens van het R.O.G. tijdens het wandelen ontvlucht. De mo torpolitie kon enkele jongens in Soest aanhouden en heeft deze knapen weer maar het R.O.G. gezonden. Ook in de richting Zeist zijn enkele jongens ont snapt, doch konden nog niet worden ge pakt. Het hoofdbestuur van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen tijdens de receptie in hotel des Pays Bas te Utrecht ter gelegenheid van het 25-Jarig bestaan Voor de nieuwe brug over de Stadion kade in den Amstclvecnschcweg worden door den bekenden beeldhouwer Hildo Krop een tweetal beelden vervaardigd. Hierboven één der beide reeds voltooide beelden. Een onderhoud met ritmeester Baron Sirtema van Grovestins ZOO juist hebben we het station Amersfoort ach ter ons gelaten. De trein suist voort over zijn stalen baan allerlei geluiden dringen tot in de coupé door. Mijn regen jas schommelt zachtjes op de cadans van den trein heen en weer en de label van mijn overbuurman's kofferdaar boven in het bagagenet schijnt me toe te wuiven. Ik heb, wat men noemt, gezwijnd. Nog geen uur geleden voor den aan vang van dit verhaal kreeg ik een telefoontje van den hoofdredacteur, met de boodschap: „Tracht een onderhoud te mogen hebben met ritmeester Baron Sirtema van Grovestins voor hij naar Amerika vertrekt". „Ja maar hij vertrekt vanavond al, misschien is hij reeds weg!" „Geen maren, schiet maar op. ik re ken erop dat het voor elkaar komt." Ik zal u niet vervelen met verhalen hoe ik getelefoneerd en gerend hab om te bereiken wat me opgedragen was. Het verhaal zou te opwindend worden en opwinding is er reeds te veel, zelfs in de sport. Om kort te gaan, ik heb m'n doel bereikt. Ik zit tegenover ritmeester Baron Sirtema van Grovestins, één der drie ruiters van de Hollandsche équipe, die in November op internationale concoursen in Amerika te New-York en Torento zal uitkomen. De trein raast verder door den donkeren avond, de regenjas schom melt, de wand kraakt. Ik steek van wal met m'n vragen. „Is u reeds eerder in Amerika uitge komen en wie waren toen uw tegen standers?" „In 1935 zijn we eveneens met een équipe naar New York geweest en kwamen we tegen de vertegenwoordi gende ploegen van Amerika. Canada, Frankrijk, Chili en Ierland. Vooral de Ieren bleken toen geduchte tegenstan ders te zijn. Dit jaar zijn zij ook weer van de partij, evenals de Chilenen, Canadeezen en Amerikanen, terwijl de Belgen ditmaal ook zullen deelnemen. Of de Franschen komen, weet ik niet zeker. Spanning zal er evenwel vol doende zijn." „Waaruit bestaan de wedstrijden? Is er veel verschil met een Europeesch concours?" „Ja, in meerdere opzichten i6 er een verschil met de Europeesche concour sen. In de eerste plaats is het er in November behoorlijk koud, zoodat de wedstrijden in de bekende Madison Square Garden zullen worden gehou den In deze hal kunnen 18000 toe schouwers. maar de ring is er in ver gelijking met Europa kleiner. Het par cours is anders dan in Europa en we zouden dit het best kunnen vergelijken met een concours hippique te Londen. Ook de hindernissen zijn verschillend met die bij ons. In Amerika zet men zgn. „slips" op de hindernissen, dit zijn losse latjes, die bij de minste aanraking er af vallen. De berekeningen en het tellen bij het nemen van den sprong worden hierdoor anders en zoowel de paarden als de ruiters zijn dit niet ge- woon. Dit is wel ons grootste nadeel en het is eigenaardig dat juist in de nieu we wereld deze oude methode wordt gevolgd. In Holland en meerdere Euro peesche landen tracht men juist de hindernissen een zoo natuurlijk moge lijk uiterlijk te geven, terwijl in Ame rika hef kunstmatige nog een groote rol speelt." Ondertusschen zijn we in Utrecht aangekomen en na een oponthoud van een tiental minuten gaat het weer ver der met Gouda als bestemming. „Wat denkt u van de kansen van de Hollandsche équipe?" Een met-wetend schouderophalen is het antwoord en dan: „Och daar valt vanzelfsprekend van te voren weinig van te zeggen; het resultaat is van te veel omstandigheden afhankelijk. Als we gekund hadden, waren we eerder gegaan en wel 8 Oct. met do „Staten dam", maar onze werkzaamheden lie ten het niet toe en zoo zijn overste de Kruyff en ritmeester Pahud de Mor- tanges 15 Octtegelijk met de paarden vertrokken, terwijl ik vannacht afvaar. De paarden hebben nu slechts vier da gen om aan het klimaat, omgeving en parcours te wennen." Gouda... we verwisselen van loco motief en voort raast het weer. We vatten het gesprek weer op en als we het over do paarden hebben, raken we een teere snaar, want de paarden lig- gpn ritmeester Grovestins na aan het hart. Hij vertelt van zijn arbeid als instructeur aan de Rijschool, waar veel belovende jonge officieren en onder officieren tot bekwame ruiters worden opgeleid. 11ij vertelt ons nog van de paarden, die nu mee genomen zijn naar Amerika. Van „Godard", die in 1935 ook al naar Amerika is geweest en nu als rc6ervepaard staat ingeschreven, van „Hannes" en „Juno", die nog niet eerder op groote concoursen zijn uitge komen, maar waarvan nochtans de beste verwachtingen gekoesterd kunnen worden. Van de beide paarden van ritmeester Pahud de Mortanges „Ika- rus" en „Madel wie Du", die beide vol doende bekend zijn uit militaries maar nog weinig op sjiringconcoursen zijn uitgekomen. De trein mindert nu vaart, de cadans vertraagt, de beweging van de regen jas vertraagt, alles vertraagt, er wordt sterk afgeremd en eindelijk staan we stil: Rotterdam-Maas. Een stevige handdruk, vergezeld met de beste wen- schcn op succes en ik heb nog juist den tijd om naar het andere perron te loopen en den nachttrein naar Amers foort te halen Een tentoonstelling, welke de moeite waard was Zaterdagavond en Zondag j.l. werd in de R.H.B.S. alhier door de natuurhistorische club dier school met medewerking van de Nederl. Mycologische en de Natuurhistori sche Vereenigingen een paddenstoe len tentoonstelling gehouden, welke door den heer Bolten voor geopend werd verklaard. Ondanks de mindere gunstige weers omstandigheden, was men er in ge slaagd een aardige collectie van deze herfstbloemen te vormen. Y eel belang stelling trok de groote parasolzwam (ongeveer 33 cm) welke prachtig con trasteerde met z'n familielid, het geel- okerzwammetje, dat maar een grootte van 5 cm. bereikt. Van de amanieten waren de prachti ge vliegenzwammen het meest verte genwoordigd. Deze en de panteramaniet zijn zeer giflig. maar in den regel niet doodeliik, terwijl de gele-knolamannet, welke tot vnnr weinige jaren als hoogst giftig gold, dit weinig of niet is. Vermeldensw aardig waren verder nog: de aestcrzwamYnen, doolhofzwain, reu zenzwam, wceke aderzwam, biefstuk- zwam, het zeldzame ijszwammetje, sle- kclzwam, knots- of koraalzwam, buik- zwam, stuifzwam. bekerzwam, kluifies- zwam, dennen moorders enz. enz. Mej. Akke de Vries, deskundige pro pagandiste der Ned. Mycologiscbi Ver- eenieine hield een kleine causerie, ver duidelijkt door een reeks gekleurde lan tarenplaatjes. De Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen herdenkt haar 25-jarig bestaan VEERTIENHONDERD leden der Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen zijn Zaterdagmorgen naar Utrecht gekomen, om het 25- jarig bestaan van hun organisatie feestelijk te vieren. Met ir. de kleuren der vereeniging versierde autobussen kwamen Za terdag uit alle deelen des lands de deelneemsters aan deze bijeen komst in Utrecht aan .nadat d e l e den van de afdeeling Utrecht met hun gasten per autobus een rond rit door stad en omgeving gemaakt hadden. Geluncht werd des mid dags in Tivoli, waar wel de grootste groep aan versierde tafels bijeenzat, in het Gebouw voor Kunsten en We* tenschapnen on in Hotel Noord-Bra bant, Na de lunch verzamelden de leden zich in de groote zaal van Tivoli, en nadat het bondslied gezongen was hield de presidente van de Nederlandsche Vereeniging, mevr. Ch- NeytzelMac Gillavry, een feestrede, waarin zij naar voren bracht, wat in het 25-jarig be staan door de vereeniging in het belang van de Nederlandsche Huisvrouwenis verricht. Door dc groote opkomst was wel be wezen, aldus de presidente, dat door de organisatie tevens t sterke band is gelegd tusschen de huisvrouwen van geheel ons land. \roorts gaf spreekster nog weer hoe de huisvrouw haar taak moet opvatten. De vereeniging tracht deze taak voor de huisvrouw le verlich ten en heeft dan ook steeds* de leden van voorlichting gediend, wanneer het ging om de jiatericele zijde. Ook op ander gebied bijv. over hetgeen er in de wereld gebeurt houdt do vereeniging de leden op de hoogte, daar zij anders binnen de muren van hun huis ge ïsoleerd zouden worden Wil de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen met het oog hierop in den geest des tijds haar taak vervullen, dan zal zij daarvoor een beroep moeten doen juist op de jon geren onder ons gilde, aldus de presi dente, om zoover haar mooie taak in huis het toelaat, zich te scharen onder de toehoorsters of werksters in onze vereeniging. Spreekster besloot met den wensch te uiten, dat de vereeniging. wier le dental in 25 jaren klom van 30 tot on geveer 32000. in de volgende periode een sterke en levenskrachtige organisatie mag blijven, die door het gehcele land eerbied zal mogen afdwingen, omdat zij naar echten vroinvenaard. alle*, in het werk stelt om het gez/insleven krachtig, rustig en mooi te maken, daarbij gesterkt door het voorbeeld van onze.Hooge Beschermvrouwe II. M. de Koningin, die Zich ten volle gaf aan Haar taak als huisvrouw. Moeder, en Zichzelf nooit spaarde, waar de huis houding van den Staat Haar zorgen vro eg- Een spontaan applaus bewees, dat de vergadering het volkomen eens was met hetgeen de presidente in haar feestrede zeide. Vervolgens werd door het A.B.C.-Ca- baret onder leiding van Louis Gimberg een cabaret-voorstelling gegeven, wel ke zeer in den smaak viel. Des middags recipieerde het hoofdbe stuur in hotel des Pays Bas. Deze receptie was buitengewoon druk bezocht. Een zeer groot aantal dames uit het heele land heeft van deze ge legenheid gebruik gemaakt om liet hoofdbestuur te complimenteeren en van half vier tot ruim vijf uur trok een baast onafzienbare rii vertegenwoordig sters van de afdeelingen hotel des Pays Bas binnen De drukte was zoo groot, dat de politie speciale maatregelen moest nemen om op het Janskerkhof Ter observatie naar het zieken huis,overgebracht Zaterdagavond omstreeks half tien heeft op den hoek EemstraatNijver heidstraat een aanrijding plaats gehad tusschen een wielrijdster en een auto. Dc wielrijdster werd hierbij tegen den grond geslingerd en enkele meters mee gesleurd, zij moest in een ziekenhuis ter observatie worden opgenomen. Volgens ooggetuigen zou de auto met zeer groote snelheid gereden hebben en bij het nemen van de bocht eveneens gen signalen hebben gegeven. Zaterdag heeft de A.II.B.S.C. in de Valk haar jaarlijksclie propaganda- feestavond gehouden, waarvoor zooals gewoonlijk groote belangstelling be stond. De heer H. Baan sprak een welkomst woord, waarna de aanwezigen staande het II.B.S.-lied zongen. Hierna brak on ze natiönale degenkampioen, de heer W. Driebergen, een lans voor de beoefening van de schermsport onder de jongeren. In het kort zette dc heer Driebergen de bcteekenis en het gebruik van dc drie wapens floret, degen en sabel uiteen, waarna oefenmeester Verheven tegen mej. Los, Jan Willem Driebergen en den heer Driebergen demonstraties gaf van de verschillende steken en het pa- reeren daarvan op floret, degen en sa bel. Tot slot kretren wc nog een fiksche partij degen en sabel tusschen de heeren D. W. v. cl. Bosch en W. Driebergen. Verder was er het traditioneele too- neelspel, ditmaal in drie bedrijven, „De Romantische Leeftijd" geheeten. Als im mer werd dit gedeelte van het program ma zeer gewaardeerd. The Four Rascals zongen en last, hut not least volgden eenige uitstekende tap-dances van den heer H. Deopold. met minstens even goede pianobegeleiding van den heer De Jong. Het was dan ook geen won der, dat dit nummer, later op den avond, tiidens het bal, herhaald moest worden The Harlem Rovers onder leiding van Fr. Poptie hielden de vele danslustigen nog langen tijd aangenaam bezig. BINNF.VLAND U.S.O. CONCERT Woensdagavond heeft in Tivoli te Utrecht het derde abonnements concert van het U.S.O. plaats onder leiding van Carl Schurieht, met medewerking van Willem Andriessen. piano. Het programma is als volgt: 1. Symphonie No. 86, in D gr. t. Jos. Hay dn. 2. Concert voor piano en orkest in a kl. t., opus 54, Robert Schumann. 3. Symphonie I in c kl. t., opus 68 Johannes Brahms BURGERLIJKE STAND AMERS FOORT 25 October GEBOREN: Johannes Gerrit, z. v. A. Verhoeff cn G Brandsen; Barbara Jo hanna. d. v. W. v. d. Boogert en M. F. Buwalda. OVERLEDEN: J. te Kulve, oud 1 dag. In den naoht van Zondag op Maan dag heeft een verkeersongeluk plaats gehad op den Nijkerkerstraatwcg, na bij het z.g. Iloevelakensche Bosch. Twee luxe auto's zijn aldaar, vermoe delijk doordat heide wagens niet vol doende rechts hebben aangehouden, op elkaar ingereden. De auto, bestuurd door den heer F. uit Borger Oosterveld, waarin 4 personen waren gezeten, sloeg enkele malen over den kop en kwam tenslotte geheel vernield aan de lin kerzijde van den weg terecht. De inge zetenen kwamen er met lichte verwon dingen af. Ook de andere auto, be stuurd door Jhr. B. uit Naarden werd zeer zwaar gehavend, terwijl de be stuurder lichte verwondingen bekwam. Beide auto's moesten worden wegge sleept. De politie heeft een onderzoek inge steld. het verkeer te regelen. In een der zalem van het hotel des Pays Bas, waar de receptie plaats vond stond tevens een groot aantal bloem stukken opgesteld, welke uit alle dee len des lands gezonden was, terwijl er bovendien talrijke schriftelijke geluk- wenschen en telegrammen binnengeko men waren. Wij merkten behalve de vele vertegen woordigsters van afdeelingen der lubi- lecrende vereeniging nog op het oud- Tweede Kamerlid rnei. Joh. Westerman levens waarnemend presidente van den Nedorlandschcn Vrouwenraad; mevr. Rosa Manus, presidente van het Inter nationale Archief voor de Y'rouwenbe- weging; de schrijfster mevr. V. Wvands FranckenDysering. die het bestuur als feministe toesprak; Mevr. A. C. van Dus- seldorp-Kcm uit Goes, de eere-prpsiden- te der vereeniging: mevr. A. van Ilolthe lol Echten-van Nollen, erhteenoote van den burgemeester van Zeist. Als afgevaardigden van vereenigingen en firma's noemen wij mevr. E. II van der Zee. voor don Rond van Leerkrach ten bij het Nijverheidsonderwijs: den heer G. de Clerrq, namens de A.V.R.O.; den heer J. G. de Voogd, directeur van de Gasstichting; Ir. J. Meyer, voorzitter van de vereeniging van gasfabrikanfen*. den heer Jos ton Berg. voor den Kon Ned. Middenstandsbond. Mevr. I.ofge- ring-Hillcbrand en mevr. F. Schots, na mens bet .Tacohafonds der vereeniging van Huisvrouwen. Deze zeer geslaagde receptie was wel een waardig besluit ven de feestelijke herdenking van het 23-iariee bestaan der Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen. Hoofdinspecteur der steun- vcrlecning spreekt voor de radio Opwekkend woord tot gemeentebesturen In aansluiting aan de rede van mi nister Romme, heeft de hoofdinspecteur voor de steunverleening de heer G. W. F. van Hoeven gisteravond over den zender van den K.R.O. een rede gehou den over het kleeding-, schoeisel- en dekkingsfond6 voor werkloozen. De lieer Van Hoeven wekte ieder op de actie voor dit fonds te steunen en sprak ook een opwekkend woord tot de gemeentebesturen, ambtenaren voor so ciale diensten en leden van B comité's, Gaven kunnen worden gestort op giro rekening 141-100. In verband met da opmerking, die sommigen hebben gemaakt, dat on mogelijk verwacht kan worden, dat de ondersteunden en tewerkgestel- den een kwartje van hun steun of werkverschaffingéloon terzijde leg gen, wees spr. er met nadruk op, dat dit door de feiten wordt weer sproken. In eenige Twentsche gemeenten be staan bijv. reeds geruimen tijd comité's. die ten doel hebben het verstrekken te gen gereduceerden prijs van kleeding en schoeisel aan ondersteunde gezin nen; deze goederen kan mon op afbe- laling ontvangen met een aflossing van minimum 0.50 per week. Van deze re- gpling wordt door een niet onbelang rijk aantal personen gebruik gemaakt. Verder is het spr. bekend, dat er soms ook van gemeentewege aan on dersteunden voorschotten worden ver strekt, die eveneens met ten minste 0.50 moeten worden terugbetaald. Een dezer dagen nog vernam spr. van een buigemcesler, dat in diens gemeente ondersteunden meermalen om een voor schot vroegen, dat regelmatig werd te rugbetaald Voorts wees spr. er op, dat iedere on- dersleunde wel genoodzaakt is een ge ring bedrag aan kleeding e.d. uit te geven; er is hier dus feitelijk slechts sprake van afzondering van een be dragje, dat men allicht zelf ook voor hetzelfde doel zou besteden. Spr. vroeg of het niet toe te juichen is, dat door do totstandkoming van de spaarregeling het verleenen van die voorschotten en het koopen op afbetaling in de toekomst niet meer zal behoeven voor te komen en of er in de spaarregeling niet een groote aantrekkelijkheid voor de be trokkenen is, vooral als men voor oogen houdt, dat men bij het koopen met voor schotten of op afbetaling het volle be drag zal moeten aflossen, terwijl bij de spaarregeling de overheid het gespaar de bedrag verdubbelt en voor de groote gezinnen bij elk gespaard kwartje zelfs 40 cent voegt. Spr gaf de verzekering, dat elke cent, die in het fonds wordt gestort, aan de gezinnen van de werkloozen ten goede komt. Voor de propaganda, welke ten behoeve van het besproken doel van re- geeringswege nog zal worden gevoerd en welke binnen enkele dagen aan vangt, i.s volkomen belangelooze mede werking verkregen van het betrokken reclame-adviesbureau, den filmfabri kant, de bioscopen en anderen. Noch voor deze propaganda, noch voor admi nistratiekosten behoeft dus een cent uit het fonds te worden besteed. Meer voorgekomen dubium, o.a. in de Prov. Staten van Utrecht Door het bedanken van den heer van Duijl al6 lid der Eerste Kamer vóór zijn beëediging is een dubium ontstaan: de geleerden zijn het daarover niet eens. Aanvankelijk leek het of het gc- val-van Duijl „noch nie dagewesen" was. Mr. Oud echter heeft onthuld, dat een soortgelijke situatie in 1933 bestaan heeft door het bedanken van mr. dr. L. N. Deckers al6 Tweede Kamerlid na zijn benoeming tot minister. De N. Rott. Ct. had intusechen een tweede geval ontdekt: het bedanken van een lid der Prov. Staten van Zuid-Holland, die be noemd was in de plaats van minister van Boeyen. Thans publiceert Mr. S. Boas in het Ned. Juristenblad een derde geval, waarbij de Staten van Utrecht gemoeid zijn „Ik zou schrijft de heer Boas hieraan nog een derde geval willen toe voegen. dat zich eveneens in het loo- pende kalenderjaar heeft voorgedaan, pn wel bij de Provinciale Staten van Utrecht: Een op 1 Maart 1937 in deze Staten benoemd verklaarde bericht le aan Gedeputeerde Stafpn van Utrecht, dat bij ontslag nam als (benoemd) lid der Sfaten. Gedeputeprde Staten doel den dit op 10 Mei 1937 aan den voor zifter van het betreffende Centraal Stembureau mede. en deze benoemde een ander in de opengevallen plaats. Door vergelijking met het tweede en derde lid van artikel 15 van de Provin ciale Wet blijkt, dat ook hier het oor spronkelijk benoemd verklaarde lid niet alleen zijn benoeming had aange nomen. maar ook reeds zijn geloofs brief had ingezonden ACADEMISCHE EXAMENS AMSTERDAM. Geslaagd voor het candidaatsexamen in de rechtsgeleerd heid de heer J. K. A. Ringeling.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5