H.V.C. IN HAARLEM GESLAGEN H.F.C. WINT MET 5-3 UIT HET VUUR GESLEEPT Quick-Fokke 7-1 TEWATERLATING m.s. „Trafalgar" Direct kiel gelegd voor nieuw schip Baldadigheid der Haagsche jeugd De zege verdiend Invaller van Keeken doelpunt tweemaal VIJF DOELPUNTEN VOOR A.P.W.C. Weinig aantrekkelijks v. Wieringen wint op sabel Om den Waterloo- wisselbeker EXCELSIOR WINT Waar zyn de Postvliegers Amersfoort deelde met Zwaluwen De Pedaalridders 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 25 OCTOBER 1937 Belangrijke opdracht eener Noorsche reederij voltooid Van een der hellingen van de werf der N.V. Nederlandsche Scheepsbouw- Maatschappij, Amsterdam-N., werd Za terdagmiddag, precies 3 uur, met gun stig gevolg het voor de Noorscha Ree derij Wilh. Wilhelmsen in aanbouw zijnde, ms. „Trafalgar" to water gela ten. Vooral Amsterdammers zullen zich do m.s. „Tricolor" en „Tarn" herinne ren, die door dezelfde Reederij werden besteld bij de N.V. Nederlandsche Scheepsbouw-Maatschappij in het diepst van de depressie, toen er bijna geen werk meer was. Door deze groote opdracht konden toen honderden arbei ders voor geruimen tijd weer aan den slag. En kon de Nederlandsche Scheepshouw-ïndustrie zich niet trotsch voelen, toen het m.s. „Tricolor" op één van haar eerste reizen tusschen Free- mantlc en Duinkerken de snelste bleek te zijn, en daarmede de Wool-Derbv won? Nadien bouwde genoemde Reede rij vele schepen, doch het mocht de Nederlandsche Scheepshouw-ïndustrie geruimen tijd niet gelukken een op dracht te verkrijgen Het gaf daarom des te meer voldoening. toen de N.V. Nederl. Scheppshouw-Maatsehapplj in November 1030 er in slaagde, wederom op de bomvlijfit van deze beroemde Reederij te komen, en zij een opdracht kreeg voor een enkelschroef-motorpas- sagiersschip. Het m.s. „Trafalgar" is nu het resul taat van deze belangrijke order, en Mrs. Wilhelmsen en Gapt. Wilhelm sen waren zelf aanwezig, toen hun schoondochter Mrs. Tom Wilhelmsen om 3 uur precies de laatste beletselen wegnam, waarna het schip vlot van stapel liep. Ook Mr. Tom Wilhelmsen, die oen belangrijk aandeel heeft in de leiding van dit grootsche Reedersbe- drijf, was aanwezig, benevens de bur gemeester van Amsterdam, alsmede ve le andere vooraanstaande persoonlijk heden uit handel en industrie. Direct na den stapelloop werd de kiel gelegd voor het houwnummer 209, een motor-, vracht- en passagiersschip van ongeveer 9.200 ton draagvermogen, voor de bekende reederij van de hlauwpij- pers A. Holt Co., Liverpool. Daze kiellegging was een bijzondere, aange zien hiermede voor het eerst een schip op stapel werd gezet buiten Engeland voor deze, tot de grootste ter wereld behoorende reederij. Wethouder richt zich tot onderwijzend personeel Zooals bericht, heaft de Haagsche politie een aantal maatregelen ontwor pen, welke ten doel hebben strenger tegen de baldadigheid der jeugd op te treden. Teneinde tot een doelmatige bestrijding van de baldadigheid te gera ken is, naast extra-surveillance van de politie een krachtiger optreden van haar zijde tegenover da bedrijvers van straat schenderijen, de medewerking van de ouders, de hoofden van onderwijsin richtingen en het publiek onontbeerlijk. In verband met het dringend verzoek, dat de hoofdcommissaris van politie tot de leerkrachten der Haagsche scholen richtte en waarbij daadwerkelijke mede werking hij de tenuitvoerlegging van da ontworpen maatregelen werd gevraagd, heeft de wethouder van onderwijs, nrof. ir. C. L. van der Bilt, zich met een schrijven tot de hoofden van de open bare en bijzondere inrichtingen van onderwijs gericht, in welk schrijven den hoofden der scholen wordt verzocht het onderwijzend personeel met klem op dit belangrijke punt te wijzen, opdat het in bat vervolg bij voortduring zijn aandacht er aan zal besteden. MOEILIJKHEDEN IN WERKINRICH TING VOOR JEUGDIGE PERSONEN OSS, 25 October Over de werkin richting voor jeugdige werkloozen „Tuinbouw" alhier deden geruchten de ronde, als zouden er „onregelmatighe den" zijn geschied. Op onze informatie, te bevóègdcr nlaatse ingewonnen, ver namen wij dat het hier 6lechts een onecnigheid betreft tusschen een twee tal leiders van de werkinrichting en eenige jongens die er aan het tuin bouw werk deelnemen. Een dezer jongens had namelijk onlangs van de marechaussee te Oss een proces-verhaal opgcloopen wegens diefstal van aardappelen, die op den grond van de werkinrichting ge teeld waren. Waarschijnlijk uit wraak heeft hij toen. tezamen met eenige nie- dewerkloozen de leiders, onder wier toe zicht zii werkten, bij de marechaussee beschuldigd eveneens van diefstal van aardappelen. Twee leiders ziin thans door dc marechaussee in verhoor geno men. Het is echter oncontroleerbaar in hoe verre hier van diefstal sprake is, aan gezien ook de leiders, ieder op hun eigen veld. aardannelcn verbouwen en de hoeveelheden die zii hebhen medegc nomen en die zii hehben verbouwd, niet zijn nagegaan. DE VRIJHEIDSBOND In de Zaterdagmiddag gehouden be stuursvergadering van de werkgroep „De Liberale vergadering" is, na een grondige beschouwing van den, na het rongres van den Vrijheidsbond, ontsta- »on toestand, besloten vooralsnog geen opheffing dezer werkgroep in overwe ging te nemen. Het bestuur was inte gendoel van oordeel dat het thans ge boden was met eritische belangstelling de ontwikkeling van den toestand in den Vrijheidsbond nauwlettend gade te slaan. VOETBAL Als geheel bleef H.V.C. beneden haar gemiddelden vorm AFGEZIEN van vele bijkomende omstandigheden was een der hoofdoorzaken van de nederlaag welke H.V.C. te Haarlem leed, dat het elftal als geheel beneden den gemiddelden vorm speelde en meer malen déveine had, terwijl bij H.F.C. er juist verschillende spel- golven waren, waarbij alles lukte en een dosis veine het team mee hielp. Wat niet wegneemt, dat in het kader van het spel van dezen middag H F.C. de overwinning in derdaad toekwam. Wat haperde er nu eigenlijk aan de H.VC.-motor? Kwam het door onwen nigheid aan de historische omgeving van de Haarlemmerhout met zijn im mer fraaie Spanjaardslaan? Of raakte H.V.C. den klute kwijt door den vurigen H.F.C.-aanhang, welke geen gelegenheid liet voorbijgaan, bet verjongde elftal aan te moedigen? Het antwoord moeten wij schuldig blijven. Een feit is echter, dat het in de voorhoede niet klopte. Wel deden Groothuis en Kluver hun plicht, maar Emo en Appeldoorn waren een scha duw hij andere wedstrijden vergeleken, terwijl van Reden nog de beste van het binnentrio wa6 Met de halfline was het weinig beter gesteld. Brandsen zag zich herhaalde lijk het leer ontnomen, terwijl v. d. Linden geheel uit vorm was, zoodat hij er soms zelfs moedeloos onder werd. Henny Welter was hier de beste en speelde een goede, rustige partij. Heit- man en v. d. Pol hadden het zwaar te verduren. Zij deden veel en goed werk, maar moesten meermalen zwichten voor de 6nelle aanvallers. IJzendoorn begon onzeker, nog steed* doet hij gevaarlijke dingen, alhoewel hij eenige fraaie „safes" verrichtte. De weegschaal slaat o.i. meer en meer naar doelman Mosterd over. Bij de gastheeren was de verdediging doortastend en trap vast Maar bovenal viel dikwijls het goede combineeren tusschen de linies onderling te bewon deren, waarbij weer eens duidelijk werd aangetoond, dat voetbal niet al leen met de voeten, maar vooral met de hersenen gespeeld dient te worden. Door het snel wisselende spelheeld had de scheidsrechter geen gemakke lijke taak en ontging hem nogal eens een hands of off-side geval. De spannende strijd begon aanstonds met een H.V.C.-aanval waarbij Groot huis mooi combineerend met Emo op dreef. H.F.C., dat in hard-blauw jersey speelde, raakte verward met het idem jasje van den arbiter, zoodat deze stopte en in herfstkleurige pullover terugkeerde! De Haarlemsche voorhoe de toonde zich erg beweeglijk, zoodat Heitman c.s. nogal eens moest ingrij pen. De voorzetten van Kluver waren goed, maar de binnenspelers hadden voorloopig weinig kans. Wanneer ruim een kwartier gespeeld was. ontstond er een doel worsteling voor het H F.C.-docl. Met een tactisch schot gaf Appel doorn zijn club de leiding. (01). H.V.C bleek in de meerderheid. Groothuis en Kluver zetten herhaalde lijk goed voor, maar de Haarlemsche achterhoede bleef meester van het ter rein. De fatale minuut brak aan toen H.F.C., vinnig aanvallend, eerst tegen den paal schoot en daarna onhoudbaar scoorde door middel van Hagenaar. (11). Nauwelijks was afgetrapt of de blauwen doen net of er geen tegen standers bestaan en nu was het Drij ver, die binnen de minuut zijn club de leiding gaf. (21). De malaise deed zijn intrede in de H.V.C.-achterhoede, zelfs v. d. Linden, die altijd betrouwbaar was, kon er niet aan ontkomen. Doelman IJzendoorn maakte den toesfdnd nog onzekerder door vreemd met den bal te excerceeren. Gelukkig hielp de voorhoede en trok ten aanval. Tweemaal zette Kluver voor, maar de backs konten weg. De halflinie van H.F.C, speelde vol vertrouwen en zoo noodig op den keeper terug. De laat ste minuten voor half-time verliepen in groote spanning. Het gelukte H.V.C. echter niet gelijk te maken. Met 21 voor de thuisclub werd gedraaid. De sensationeele tweede helft be gon met een o\erwicht der thuis club. Reeds na vijf minuten werkte Drijver den bal in den uitersten hoek v'31). Even een attaque van H.V.C., maar Appeldoorn 6choot on zuiver. Toen kwam H.F.C. weer op zetten en binnen twee minuten maakte Hagenaar er 41 van. Nog steeds wist H.V.C. zich niet te herstellen en bleef de thuisclub gevaar lijk Bij een stormloop werd Hoek ge haakt binnen de heruchte lijnen. Drij ver schoot zuiver langs IJzendoorn (5-1). Het spel kreeg een onprettie karakter. De referee ontging een incident tusschen Emo en een kanthalf, waarbij de H. F. C.'er natrapte- Na twintig minuten kwam Groothuis vrij. De achterstand werd verkleind door een zuiver geplaatst schot (52). IJzendoorn verrichtte eenige fraaie sa fes, toen Hagenaar scherp inschoot. Appeldoorn kreeg even later een waar schuwing, toen hij ondoordacht zich liet gaan. Weiter wist een hoekschop te forceeren. Het spel dreigde even te forsch te worden. Eindelijk kwam H.V.C. er beter in en nu zien wij menigen verdienstelijken aanval. Lijnsvelt verving Kluver, daar diens enkel het opgaf. Van de 22 6pelere hinkten er inmid dels zes. Een regenbui zorgde voor de gewenschte afkoeling. H. F. C. maakte nog een offside goal. IJzendoorn redde fraai, hield de bal te lang hij zich. Hij werd unfair aam- prevallen, waarvoor de scheidsrechter te laat strafte. Het offensief was nu meer in handen van de Amersfoorters. Bij een doel- worsteling verkleinde Emo al koppend nogmaals den achterstand (53). Zou het nog lukken. Neen, want "beide teams raakten uitgespeeld -en hadden geen élan meer tot groote daden. Wel maakte H.F.C. nog een off-side goal, maar de laatste minuten verliepen zon der spannende gebeurtenissen. H.F.C. had den strijd gewonnen, maar op Birk- hoven rekenen wij nu reeds op een zege voor H.V C. In de laatste minuten scoort Amersf. Boys tegen Elinck- wijk den gelijkmaker T—TOEWEL de Amersf. Boys iets ■L meer kregen, dan zij qua spel verdienden, blijft het van dp biamv- watten niettemin een keurige presta tie, steeds een achterstand in te loo- pen, welke in de laatste minuten bekroond werd met den gelijkmaker, gescoord van den voet van invaller B. v. Keeken. Het minder goede resultaat tegen Baarn, was voor onze 6tadgenooten aanleiding geweest, het elftal te herzien. Belt, die de vorige weel: als aanvalslc - der optrad, stond nu op de links-back plaats, terwijl Booy als dirigent optrad der voorhoede. Doelman Latiggras werd vervangen door Faber, die van zijn bles sure hersteld was. Aan de doelpunten had hij weinig of geen schuld, alhoewel zijn vangen enkele malen niet onberis pelijk was. Dat de nieuws formatie oi- rect niet klopte was te voorzien. In d<« voorhoede begreep men elkaar niet, de middenlinie liep naar haar positie te zoeken, kortom er werden fouten ge maakt, welke noodlottig zouden wor den, temeer daar ook de verdediging slordigheden ten toon spreidde. Een snelle ploeg zooale Elinckwijk, met een prima verdediging en half linie profi teert daarvan. Het eerste doelpunt, dat na 5 minuten spelens uit een vrijen schop voor de gasten geboren werd, ont stond uit een fout der verdedigers, die zich ontactisch opstelden, vlak voor den doelman, zoodat hem het uitzicht volko men werd belemmerd, 01. Deze tacti sche fout, werd daarna ruimschoots weer vergoed, door het juiste systeem tc spelen wat noodig is om gelijk te ma ken en zoo noodig te winnen. Aanvoer der Rommers gaf het goede voorbeeld, drong sterk naar voren, A. Kraak en in zekere mate ook Belt vologden zijn voor beeld. De aanvallen van Ebnckwjjk na men, doordat de voorwaartsen in het buitenspelvalletje liepen, een ontijdig einde, doch de thuisclub had er di mee bereikt, dat zij een aanvallend 6pel kon blijven spelen. Het tc doorzichtige spel der blauw- witten, bood de hechte verdediging der Elinckwijkers, weinig moeilijkheden, al hoewel een vrije schop van Rommers, een zóó'n groote verwarring voor het doel slichtte, dat de Utrechtenaren door het oog van de nog meer bekende naald kropen. Dertig minuten waren er gespeeld toen Elinckwijk haar tweede doelpunt maakte. Rommers, die even te voren ge blesseerd raakte aan zijn oog, kreeg van Keizer waarom het leder niet naar vo ren getrapt? met een tikje den bal toegespeeld. Hij zag het leder niet, een Elinckwijker pikte den bal netjes op, plaatste naar Buitenhuis, die via d» handen van Faber en den paal het twee. de doelpunt scoorde. B. v. Keeken kwam zeer terecht Rom mers vervangen. Poort ging nu spil spe len en van Keeken linksbinnen. Tot aan de rust bleef de stand onveranderd. Amersf. Boys raakt ingespeeld Het verheugend verschijnsel deed zich evenwel voor, dat de Amersf. Boys wat meer ingespeeld raakten. Vermoedelijk ook hierdoor, doordat de Elinckwijk- ploeg met een 2—0 voorsprong genoe gen nam. Zij baseerde haar spel geheel op de verdediging en dit kwam haar duur te staan. Want na 15 minuten kopte de Booy een voorzet van Berg huizen goed in, 1—2. Doch wat nog meer zegt, de verdediging begon fouten te maken. De voorhoede der blamv-wit- ten zat zoo fanatiek op het leder, dat den beiden backs geen seconde tijd werd gelaten. Door een font van Reesink ontstond ook het tweede doelpunt der Amersf. Boys. Deze speler wilde van Keeken af houden, doch vergat het leder te spe- le.i, wat van Keeken spoedig doorzien had. Van dichtbij scoorde hij den ge lijkmaker (2-2). De strijd om het winnende doelpunt was fel en scherp. Hoewel beide teams dezelfde kansen hadden, was het niet onmogelijk, dat Elinckwijk door deze De Kampongvoorhoede doel punt slechts éénmaal A.P.W-C- heeft niet veel moeite gehad om Ihet vrij zwakke Kampong den baas te blijven. Het was voor* namelijk een strijd tusschen de Kampong-verdediging en het aan- valsquintet onzer stadgenooten. Wat beide ploegen dezen middag presteerden was al van heel middelma tig gehalte. Van eenig systeem was niets te bespeuren en dikwijls was het een doelloos heen en weer getrap. A.P. W.C., dat Tommel weer in de gelederen had, opende de score door v- Empelen (10), terwijl middenvoor v. d. Flier het genoegen smaakte den voorsprong te vergroot en (2—0). De spelers reageerden te langzaam, waardoor het tempo sterk gedrukt werd. De rechtsback van Kampong bracht vele malen redding en aan 'hem is het te danken, dat de score niet belangrijk hooger werd. Toch bracht Mossing uit een penalty den stand op 30. Zoo ging de rust in. In de tweede helft kregen we ook niet veel fraais te zien- Sporadisch kwam de Kampong-voorhoede voor het A.P-W.C.-doel, waar zij zoo doorzichtig opereerde, dat Tommel c.s. er wel raad mee wisten. Toch deed deze speler rare dingen, maar het gevaar, daaruit ontstaan, wisten de Kampongers niet in doelpunten uit te drukken. Een aan hen toegewezen strafschop bracht den stand op 31. De A.PAV.C.-voorhoede, meestentijds bestaande uit 8 spelers, daar de mid denlinie mee ten aanval trok, kon het eerste half uur het doel maar niet door boren. Steed6 was er een been van een eigen speler als hinderpaal. Eindelijk kreeg Veenendaal in zuiver buitenspel positie den bal toegespeeld en in een gemoedelijk tempo allen bleven ver baasd staan scoorde hij (41). De laatste 10 minuten kwam 'er een klein vleugje enthousiasme bij de paars gelen. Van Empelen zwenkte naar bin nen, maakte zich mooi vrij en met een strak schot vergrootte hij den voor sprong (5—1). Kort. daarop was het einde daar van een wedstrijd, die maar weinig aan trekkelijks had. SCHERMEN 's-GRAVENHAGE, 25 October. Onder groote belangstelling werd in „De Ga lerij" hier ter stede een nationale per son e el e wedstrijd op 6abel gehouden- Hiervoor had de Haagsche schermbond een beker als wisselprijs beschikbaar gesteld, om welke prijs gisteren voor de eerste maal is gestreden. Deze ontmoeting is een voortzetting van den wedstrijd op sabel om den Seinpostbeker, welke definitief door den Hagenaar Montfoort werd gewonnen. Do deelneming was heel goed te noe men. Er waren 16 schermers opgeko men. In de tweede ronde van den eindstrijd bleek al spoedig, dat de strijd om de eerste plaats- zou gaan tusschen de sohermers van Wieringen en Drieber gen, die geregeld hun partijen wonnen, waardoor tenslotte de onderlinge partij de beslising moest brengen. In deze kamp werd zelfs een 6tand van 44 bereikt, waarna van Wierin gen den winnenden treffer kon brengen, en deze schermer dus voor. de eerste maal beslag op den beker heeft gelegd. Er werd over het algemeen goed ge schermd, terwijl het tournooi rijk was aan spannende ontmoetingen. Er was nog de bepaling gemaakt, dat do twee best geplaatste schermers naar de hoofdklasse zouden promoveeren. De Rotterdammer van Wieringen behoorde reeds tot deze afdeeling, zoodat niet al leen Driebergen maar ook Montfoort. die in het eindklassement de derde plaats bezette, zal promoveeren. De uitslag was: gew. part- ontv. geg. treff. 1. F. van Wieringen, (Rotterdam) 9 16 45 2. W. Driebergen, (Amersfoort) 8 27 44 3. A. C. Montfoort (Den Haag) 7 25 3S 4- G. de Munnick (Rotterdam) 5 30 37 5. H. F. van Weencn (Den Haag) 4 36 30 6. J. Schuitemaker (Den Haag) 4 37 29 7. D. Berkhuizen (Den Haag) 3 36 26 S. J. Nederpelt, (Den Haag) 3 38 34 9. W. Wagemans (Den Haag) 2 43 29 10- H. Winterkamp (Den Haag) 0 45 21 doelpunten uit haar evenwicht zou ra ken. Zoo ver kwam het niet, al had het schot van v. d. Berg beter lot verdiend. Een achttal minuten voor het einde maakte A. Kraak geheel onnoodig free- kick. Den vrijen schop schoot Elinck wijk onberispelijk in, 23. Hiermede leek het pleit beslecht. Kort voor het eindsignaal leidde v. d. Berg een aan val in, welke Poort met een fraai schot bekroonde, dat de doelman corner stompte. De bal kwam na den hoek schop terecht bij van Keeken, die met een hoog schot zijn club aan een gelijk spel hielp, 33. Zoo sleepten de Amersf. Boys een kostbaar punt uit het vuur. Scheidsrechter Maas had den wed strijd volkomen in handen* Behendigheidswedstrijd van de motorclub Amersfoort en Omstreken De Motorclub „Amersfoort en Om streken" hield gisteren haar jaar- lijkschen Behendigheidswedstrijd om den Waterloo-wisselbeker op het terrein, dat gelegen is achter het Hotel „Waterloo", De hindernissen, welke genomen moesten worden, waren verre van ge makkelijk. Er was heel wat acrobatiek en goede rijkunst voor noodig om zoo min mogelijk strafpunten te bekomen. Dertig motorrijders namen aan dezen wedstrijd deel. De uitslag was als volgt: 1. A. H. M. Vierdag (winnaar wissel beker). 2. G. Smink. 3. H. Kleinveld. 4. W. te Kloese. 5. J. v. d. Pol. 6. J. Bovée. 7. R. Buyninlc. 8. R. W. van Beek. 9. E. van Wijland. 10. J. van Dijk. Des avonds had in Hotel „Waterloo" de prijsuitreiking plaats, dat gevolgd werd door een gezellig samenzijn. Na de rust werden de rood- hemden weer schotvaardig De wedstrijd QuickFokke heeft vrijwel hetzelfde verloop gehad als de ontmoeting tusschen Quick en Kampong vorige week. Met de rust was de stand 11; na half-time zakte de Amsterdamsche ploeg bij 21 ineen en voerde de thuisclub regelmatig de score op tot 71. De strijd ging aanvankelijk gelijk op. Quick hield liet spel meer open en uit een snellen aanval langs den linkervleu gel plaatste Nijkamp naar Cesar, die on berispelijk inschoot. Fokke trachtte het spel te verplaat sen, maar haar voorhoede attaqueerde zonder systeem, zoodat de rood-zwarte achterhoede weinig moeite had doelpun ten te voorkomen. Kort voor de rust loste de mid-half van Fokke van de Hart een ver, hoog schot, dat doelman Kwetsie in eigen doel werkte (1Ij. Met dezen stand kondigde scheids rechter Bruggeman, die terecht een bui tenspel-doelpunt van Cesar afkeurde, de rust aan. De thee had blijkbaar de schotvaar digheid van Quick opgewekt. Rechtsbui ten Leenknegt plaatste al spoedig een boogbal vanaf den vleugel voor den doelmond, waaronder de Fokke-doelman doorsloeg. Leeflang kopte het leder in het verlaten doel. De Amsterdammers begonnen onder- ling te mopperen, hetgeen afbreuk deed aan hun spel. Dat werd er niet beter op, toen linksbuiten Nijkamp o.i. in buitenspelpositie snel naar binnen zwenkte en de derde goal voor zijn re kening nam. De spanning was er met dit doelpunt uit. Fokke geloofde het wel en Quick niet, met het gevolg, dat de goals elkaar snel opvolgden. De Am sterdammers gingen het buitenspelval letje openzetten en wanneer er dan een Quickspeler doorbrak, meende, de Fok ke-doelman, dat het niet noodig was om hem den doortocht te belet'en. Kort beek, die met Nijkamp van plaat6 ver wisseld was, profileerde van deze atten. ties en liep den bal driemaal achtereen in het net. Leeflang nam ook nog een doelpunt voor zijn rekening, zoodat de eindstand 7—1 voor Quick werd. De thuisclub kan op een goeden wed strijd terugzien, de ploeg heeft 'rich be hoorlijk hersteld van haar slechten start. Fokke viel on6 tegen. HANDBAL Excelsior verraste vriend en vijand door het bezoekende U.H.V. II, dat een zeer sterk team heeft, met liefst 52 te kloppen. Voorwaar een keurige presta tie. De Excelsior dames daarentegen moes ten de punten afstaan aan de dames van U.H.V. I. Zij verloren met 30. De overige uitslagen zijn: Heeren: Sport Vereent IU.H.V. I 35 Achilles—Atilla 11—3 UIT DEN ARBEIDERSSPORTBOND De uitslagen van de gisteren gespeel de wedstrijden zijn als volgt: le klasse Heeren: Hilversum I—A.H.C. TT 11—2 Watervrienden IVooruit 04 A.H.C. I—Animo I afgel. Haarlem IAmersfoort I 07 2e klasse Heeren: Zeist I—A.H.C. ITI 3—2 Watervrienden ITTAmersfoort II 23 Vriendschap TWatervrienden II 13 te klasse Dames: Watervrionden I—A.H.C. I 12 Haarlem T—Amersfoort I 3—0 Vriendschap IAnimo I 10 TSJECHO SLOWAKIJE—OOSTEN RIJK 2—1 PRAAG, 24 Oct. (A.N.P.), Meer dan 35.000 toeschouwers woonden heden middag den landenwedsrtrij(d tusschen Tsjecho-SIowakije en Oostenrijk bij, wel ke ontmoeting door de Tsjechen met 2—1 werd ge wonnon- Hoeveel dagen zün ze onderweg? 15 3 1 4 23.10 23.10 19.10 19.10 20.10 21.10 21.10 21.10 22.10 23.10 Amsterdam Napels Athene Lydda Alexandrië Bagdad Basra Djask Karachi Jodhpur Allahabad Calcutta Rangoon Bangkok Penang Medan Singapore Palembang Batavia Bandoeng 23.10 23.10 22.10 21.10 20.10 20.10 De 22 uitslag gaf de spel- verhouding goed weer Als scheidsrechter Brattinga aanvan gen laat stelt Amersfoort zich als volgt op: Aanval dames: C. de Jongh, J. de Haan; heeren: W. Zwiers, J. v. Dalron. Middenvak dames: C. Battenburg, T. v. d. Klashorst; heeren: P. Toen, K. Groothuis. Verdediging dames: F. Duin, M. van Soeren; heeren: J. Hartogh, D. Louis. Direct na den uitworp laat Zwaluwen zich van haar goede zijde zien, en weet zij enkele gevaarlijke aanvallen te for ceeren. De krachtige wind geeft echter den doorslag, zoodat succes voorloopig uit blijft. Als er ongeveer een kwartier gespeeld is, weet Amersfoort het spel te verplaatsen; de Zwaluwen verdediging krijgt handen vol werk. In die periode toont Amersfoort zich de meerdere, wat na 20 minuten spelen door een goed doelpunt van Zwiers beloond wordt. Nauwelijks is Zwaluwen weer in den aanval, of een der Zwaluwen dames doelpunt met een niet al te fraaie worp, waarmede de score gelijk is. Na dc vakverwisseling, kreeg Amers foort haar beginopstelling van den voor- gaanden wedstrijd terug, hetgeen een groote versterking is. Er werd vlot ge speeld, en als de wedstrijd een half uur oud is, geeft Hartogh Amersfoort met een fraai doelpunt wederom de leiding. De vreugde is echter van korten duur, want nu is het van Beek, die voor Zwa luwen gelijk maakt, met welken stand de rust ingaat. Na de rust is het tempo gedaald, het spel wordt geregeld verplaatst. Aan bei de kanten worden hardnekkige pogin gen aangewend, om de leiding te ver overen, maar het schot ontbreekt. Kort voor het einde krijgt Amersfoort nog een strafschop toegewezen, welke ech ter door Groothuis gemist wordt. Met 22 komt het einde, wat ons inziens de juiste verhouding weer gaf. Scheids rechter Brattinga leidde correct. WIELRENNEN Gisteren werd de 2e competitierit voor de A en B klasse over 75 K.M. en de 3e rit over 50 K.M. voor de C klasse verreden. In de A klasse was de op komst niet buitengewoon groot, bij de B cn C klasse waren vrijwel alle ren ners aan den start. Reeds na 25 K.M. hadden Fitskie en van Uitert bij de A klasse de leiding ge nomen. Hierachter kwam de Gans, wel ke niet te best draaide gisteren. Even later verschenen Pol en Tholenaars die nog moeite deden het peleton te achter halen. Na 50 K.M. gaven de achterblij vers op en Fitskie en van Uitert bleven samen aan de leiding. Toen van Uitert daarna bandenpech kreeg, kwam Fits kie onbedreigd over den eindstreep. Slechts enkele minuten later verscheen van Uitert, de 2e aankomende in deze klasse, de laatste kilometers had hij op een leege achterband gereden. Bij de B klasse worden er verscheide ne demarrages ondernomen. Het pele ton werd evenwel ten slotte toch uit el kaar getrokken en in de laatste kilo meters kwamen Painhuis en Schenk aan de leiding. De eindsprint bracht voor Schenk de beslissing en hij plaatste zich als eerste. Moen liet het er bij de C klasse niet bij zitten en het gelukte hem om samen met Leyenhorst weg te komen. Slechts met coring verschil kwam hij als eerste binnen. H. Levenhorst toonde ook in den sprint flink partij te kunnen geven. De uitslag was als volgt: Klasse A (75 K.M.:) 1. A. Fitskie, 2. C. van Uitert. Klasse B (75 K.M.): 1. H. Schenk, 2. P. Panhuis, 3. C. Braat. Klasse C (50 K.M.): 1. G. Moen, 2. H. Leyenhorst, 3. A. v. d. Wakker, 4. J. Mees, 5. W. v. d. Kletersteeg. OP HET BUREAU VAN GEVONDEN VOORWERPEN „Ik heb een kaas gevonden!" —„Als hij na een jaar niet afge haald is, is hij van u!"

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6