'sW erelds draaiboek Kinderhoekje Fa. M. R. N. OOSTERVEEN Vorst Cobra Bakhuys mag in Frankrijk spelen Negende partij remise Echter eerst met ingang van 33 December a.s. Euwe-Aljechin Het Fransche elftal definitief samengesteld De stand is thans: UIT DEN G.U.K.B. De „Batavieren" samengesteld .ooGcwtte 'Rinso SPECIAAL VOOR DE WASMACHINE Cijferregie WAT ETEN WIJ MORGEN? Langestraat 42 Tel. 77 MEER VERKOCHT, A/1 R. ROMILY HALL. president van een organisatie van Engel- sche verf-fabrikanten. vertelde on langs hoe de verkoop van verf vorig jaar aanzienlijk was vooruit gegaan dank zij hun collectieve campagne. Radio-programma's Het groene oog van Baa-al Door MARK CHANNING 1. Pi >n 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 26 OCTOBER 1937 SPORT EN SPEL PARIJS, 25 Oct. Na een ver gadering welke meer dan twee uren duurde, heeft het bestuur van de Féderation Frangaise dit Football Association (F.F.F.AJ) hedenavond haar goedkeuring ge hecht aan het besluit van het Co mité de Statut Professionnel. dat alle aangelegenheden rege'rt be treffende contracten tusscrhen de verschillende voetbalclubs en be roepsspelers, om Bakhuys toe stemming te verleenen uit te ko men voor de F. C. M.etz. Gezien echter het fteit, dat Bak huys zoowel met de F.C. Metz als met de F C. Reims in contact stond, zal deze retreling eerst op 31 De cember a.s in werking treden. Tegelijkertijd werd nog een voorstel van een der leden van de commissie aangenomen orn het reglement, betref fende het engageeren van huitenland- sche bernepsvoetballers in Frankrijk te Verscherpen. Voor den wedstrijd van 31 October in het Am- sterdamsche stadion PARIJS, 25 October (A.N.P.). He denavond is het Fransche elftal, dat Zondag 31 October te Amsterdam tegen Nederland uitkomt, definitief samen gesteld. De opstelling is als volgt: Doel: Di Lorto (Sochaux). Achter: Cazenave (Sochaux) en Mat tier (Sochaux). Midden: Bourbotte (Fives), Fosset ,(Mete) en Delfour (Roubaix). Voor: Cour to is f Sochaux), "Heisserer [(Strasbourg), Nicolas (Rouen), Veinan- te (R. C. Paris) en Langiller (C. A. Paris). Reserves: Llense (Sete), Ben Buali [(Marseille) en Brusseaur (Sete). Dr. Euwe 3y2 punt Dr. Aljechin 5y2punt Gisteravond zou in den Dieren tuin te 's-Gravenhage de negende partij om het wereldkampioen schap schaken, welke Zondag avond was afgebroken, worden hervat. In den laten middag deelde dr Aljechin echter aan Dr. Euwe mede, dat hij de beslissing om trent het al- of niet voortzetten der partij aan den wereldkam pioen overliet, waarop besloten werd de partij als remise te be schouwen. De stand is dus thans: Dr. Euwe punt, dr. Aljechin 5^ punt KORFBAL De uitslagen Eerste klasse Altius 1Excelsior 3 7—4 Amersfoort 3—Vogel 2 0-5 Bilthoven 2—Samos 3 5-0 Tweede klasse A: Vogel 3—Samos 4 1—3 Tweede klasse B.: Olympia 3—De Duiven 8-1 Baerne 2De Rading 2—2 Excelsior 4De Zwaluwen 2 1-0 Zaterdagafdeeling: Vogel 4—Thor 0-8 Samos 5S.K.V. 3 3-1 Adsp. klasse. Afdeeling A. BilthovenSamos j afgek. BOCKFV AMSTERDAM» 25 October. Op Maandag l November speelt pp het. ter rein der Ni.jmeegsche Hockey Club aan den Groesbeekschen weg lè Nijmegen de Nederlandsche Hockey Club „De Batavieren" tegen de Keu tec he vereeni- ging Rot Weiss, een der sterkste Duit- sche eerste klasse vereenigingen. Het elftal van de Batavieren is als volgt samengesteld: Doel: J. de Looper (Hilversum)* DE SIAMESE TWEELING VANjONZE TUD: DE WASMACHINE EN DE NIEUWE OVERVETTE RINSO! De wasmachine en Rinso zijn onafscheidelijk aan elkaar verbonden, in ieder gezin, v^aar men ze eenmaal tezamen heeft gebruikt Talloz»/ Nederlandse huis vrouwen, die in het bezit var» een wasmachine zijn, hebben reeds begrepen, dat :t\j met gewone was middelen ook maar gewone resultaten krijgen, doch met de speciaal voor de was/nachine gefabriceerde Rinso iets heel bijzonders bereiken. En dat ii geen wonder. Want de nieuwste vindingen der moderne techniek, gesteund door jarenlange ervaring op h^et gebied der zeepfabricage,hebben Rinso burtengewoneeigenschappen^verleend. Voorweken van de was is met Rinso niet meer nodig. Rinio behoeft niet te worden aangemaakt. Het lost bijna onmiddellijk in !&uw water op en het „overvelte" Rinso-sop heeft zulk een volmaakt ri-einigende werking, dat hel zelfs meerdere malen achtereen kan worden gebruikt Voor de koffietafel Parijzer omelette. Klop 4 eieren, met snufje zout en pe per en the 1. gehakte peterselie, snijd /t ons niager spek. 2 koude gekookte a^.dappels en 2 sneedjes brood zonder korst in kleine stukjes. Bak in 3 eetl boter de stukjes spek lichtbruin, doe er de aa-dappels n brood bij, en laat alles n^g even zachtjes do bakken. Giet hierop de eieren, en bak ze als een ge wone omelette. Geef er een tomatensaus bij. Voor de middagtafel Gehakt (half om) Croene kool Aardappelen Vanillevla met gember. Bereidine Vanillevla met gember. Roer 3 eetl cust:.id en 4 eetl. suiker door elkaar met 1 eidooier, een naar etl. melk; breng de rest van de V« L. melk aan de kook. roer hierin het aan gemaakte papje en laat de massa ca. 4 min. zachtjes doorkoken, neem ze van het vuur, roer er 1 ons fijngesneden "mgemher en wat vocht, en daarna het stijfgeklopte eiwit door. Doe ze in een vla? haal. COGNAC Speciaal No. 1 per llesch 2.50 Vieux - 3.45 Bisquit Dubouché - 6.25 Hennessey 6.75 Achter: C. van der Hagen (Hilver sum) en Wihbens (Togo). Midden: Groenendijk (Amsterdam), H. de Looper (Hilversum) en Anker man (H.D.M.). Voor: .T. van der Hagen (Hilversum), Dupon (H.H.Y.C.), Caviet (Gooi), Esser (Togo) en Visser 't Hooft (Arnhem). EXHIBITIONS IN DE APOLLO- HAL AMSTERDAM, 2-4 Oct- Gisteravond zijn op de banen in de Apollohal enkele demonstratiepartljen gespeeld ter gele genheid van de opening van het win terseizoen. De resultaten van deze wedstrijden luiden: Leembruggen sloeg Opwyrda 62, 36, S—6. Hughan en van Swol sloegen v. Olst en van der Heide 75, 63. Mevr» Straub en Hughan sloegen mej Mechel en van der Heide 3—6, 8—6, 64. „Ach, neem me niet kwalijk, ik heb mijn scheerkwast vergeten!" .Rolitiken" HEEL veel menschen beschouwen den dugelijkschen gang naar hun kantoor met altijd dezelfde tram. denzclfdcn conducteur en het onveranderde straatdê- cor. als een der saaiste dingen van hun le ven. De meerste Nederlanders worden daarvoor gespaard, doordat zij alles per fiets' af doen. Er is altijd wat te zien. of iets om over te foeteren en in laatste in stantie is er ook nog altijd het weer. De verveling in tram of bus is echter alge meen en uit zich dan ook gewoonlijk al tijd gelijk, in het frommelen met de kaartjes, het bestudeer en van de magische cijfers, die er op staan, en het blozen, wanneer een inspecteur dat verfomfaaide, stukje papier komt controleeren Hoe universeel dit bekijken van bus kaartjes ook zijn mag, het is toch alleen maar een tijdverdrijf. Niemand zal er over denken er serieus zijn aandacht aan te schenken. Behalve dan een Ame rikaan, die kort geleden een boek pu bliceerde: „Notities over de collectie van overstapjes". In een degelijk weten schappelijk werk van 300 pagina's is aan de hand van dagelijksch gekochte overstapjes een studie gemaakt van den aard, oorsprong en classificaties van die kaartjes. Het boek baarde groot op zien in wetenschappelijke kringen en deed de bus- en tramautoriteiten van de New Yorksche Transport Company verstomd staan, omdat in dat boek huu heele inningssysteem, hun dienstregeling en hun aflossingssystemen tot in de fi nesses waren uitgewerkt, zonder dat de schrijven blijkbaar ooit inlichtingen van een lid van de maatschappij had ont vangen. Een verslaggever van de New Yorker, een chique Amerikaansch weekblad, is er de vorige maand op uit getrokken, om iets meer over den auteur, die zich on der het pseudoniem Frank Follupa ver school, te vernemen. Het bleek dat hij William Sidis heette, een 39-jarige kan toorklerk uit Boston. De vader van de zen man was een specialist in suggestie en psychotherapie. Langs hypnotische» weg leerde hij zijn zoon op tweejarigen leeftijd met een blokken-alphabet te spellen. In een jaar kon de jongen zoo wel Fransch als Engelsch op een schrijf machine zonder fouten schrijven. Toen hij vijf was, schreef hij een boek over anatomie. In zes maanden doorliep hij de heele lagere school. Op achtjarigen leeftijd had hij een rekensysteem ont dekt, waarbij hij den dag, waarop een willekeurige datum in de afgeloopen tienduizend jaar gevallen was, onmid dellijk kon berekenen en had hij een nieuwe logarithmen-tafel voorgesteld, waarbij 12 in plaats van 10 als basis genomen werd. Als jongen had hij al de manieren van een volwassen neuroticus. Zijn grootste liefhebberij was in bussen te rijden. Nog vóór hij vijf was, kon hij de namen van alle tusschenstations der tramroutes opnoemen, zooals een nor-1 maal kind de Sinterklaasliedjes. Met twaalf jaar deed hij zijn toelatingsexa men tot de bekende Harvard Universi teit, waar hij metaphysica studeerde. In zijn vrijen tijd schreef hij in het eerste jaar een Grieksche en een Latijnsch? grammatica. Zijn drukte studeeren en de publi citeit, waarmee hij altijd werd lastig gevallen, begonnen hun uitwerking te krijgen. Kon nadat hij voor een hon derdtal professoren en een groot aan tal gevorderde wiskunde-studenten een inleiding had gehouden over de „Vier dimensionale lichamen" kreeg hij een inzakking. Hij werd in zijn vader's sa natorium opgenomen, waar hij tenslotte als een stille en verlegen jongen van terugkeerde Hij had een duidelijk wan trouwen jegens alle menschen, angst voor verantwoordelijkheid en stond in het algemeen scheef tegenover zijn eigen abnormale positie. Op zestien-jarigen leeftijd doctoreerde hij en werd onmid dellijk benoemd tot professor aan een Universiteit in Texas. De belangstelling, waarvan hij daar het centrum was, dwongen hem tenslotte zijn werk op te geven. In de jaren, die volgden, zwierf hij van de eéne plaats naar de andere. In 1924 verdiende hij honderd dollar per maand als een kantoorbediende in Wallstreet, in een baantje, dat een mi nimum van geestelijke inspanning ver- eisrhte. Hij is nu 39 jaar, een forsche, gezon- dank zij collectieve campagne De circa 15.000 pond. die laarlijks voor deze actie beschikbaar zijn. wor den vnl. besteed aan courantenrecla me. Dat dit alleszins loonend is. blijkt wel uit de plannen om deze campagne in elk geval tot einde 1939 voortgang te doen vinden. de man, een beetje menschenschuw, maar toch sympathiek. Van het per centage, dat hij van zijn laatste boek^ over de tramkaartjes, krijgt, kan hij royaal leven, maar hij zit nu in een twee-rangs pension in Boston en leest aan het dochtertje van zijn huisbaas stukken voor uit een nieuw boek. Het is een fantastisch avonturenverhaal van een wonderlijke toekomstwereld met vele magische vindingen. Een soort Alice in Wonderland, dat immers ook door een wiskundige geschreven werd. Met zijn gaven kon hij een van de rijk ste mannen van Wallstreet zijn. Verze keringsmaatschappijen hebben hem ka pitalen geboden om zich van zijn ver diensten te verzekeren. Hij zou een eere zetel kunnen hebben aan de grootste universiteiten der wereld, maar hij ge bruikt liever een telmachine en vertelt sprookjes aan kleine kinderen WOENSDAG 27 OTOBER HILVERSUM I. 1875 M. Algemeen pro gramma NCRV 8.00 Schriftlezing, me ditatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 gram.muziek 9.30 Gelukwenschen 9.45 Gram.muziek 10.30 Morgendienst 11.00 Gram.muziek 11.15 Ensemble van der Horst 12.00 Berichten 12.15 Gram.mu ziek 12.30 Vervolg concert 1.30 Gram. muziek 2.30 Christ. Lectuur 3.00 Zang en piano 3.-15 Gram.muziek 4.00 Be richten Gram.muziek 4.15 Het Nederl. strijkkwintet en soliste 5.45 Gram.mu ziek 6.30 Voor tuinliefhebbcrs 7.00 Be richten 7.15 Literair half uur 7.45 Re portage 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten 8.15 Christ. Oratorium- Vereeniging Hilversum, Instrumentaal en semble en solisten 9.05 Causerie: „Monu menten uit het vei-leden" 9.30 Vervolg concert 10.00 Berichten ANP 10.05 „De luchtvcrde'digingsdag te Amsterdam"', cau serie 10.45 Causerie over tafeltennis 11.0012.00 Gram.muziek. Hierna: Schrift lezing. HILVERSUM n, 301 M. VARA 8.00 Gramanuziek 9.30. Keukenpraatje VP RO 10.00 Morgenwijding VARA 10.20 Causerie over rassentheorie en erfelijkheid (gr. opn.), gTam.muziek en orgelspel 11.30 Causerie: „Werkverschaffingsproble men" 12.00 Gram.muziek 12.30 VARA- orkest 1.151.45 De Ramblers 2.00 Kniples 2.30 Voor de vrouw 3.00 Voor de kinderen 5.30 Gram.muziek 6.00 „The Lucky Birds" en solist RVU 6.30 „Weten, begrijpen, handelen", causerie VARA 7.00 Koorconcert VPRO 7.30 „De roep naar God", causerie VARA 8.00 Herhaling SOS-Berichten 8.08 Be richten ANP, VARA-varia 8.15 Radiotoo ncel 9.30 Orgelspol 10.00 Berichten ANP 10.05 „Sag, bcim Abschied lcise Ser- vus", operette (gr.opn.) 11.00 „Jeugd cn puberteit", causerie 11.20 „Fantasia" 11.4512.00 Gram.muziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel 11.3511.50 Gram.muziek 12.05 BBC- Northern Ireland-orke3t en het Eglantine Damestrio 1.05 Het Glasgow Corporation Gas Department orkest 1.502.20 Het MacArbhur kwintet 3.50 Gram.muziek 4.05 Paedagogische causerie -1.20 Vesper 5.10 Gram.muziek 5.20 Big Bill Camp bell en z\jn Hilly-Billy Band 5.50 Gram. muziek 6.20 Berichten 6.40 Landbouw- causerie 7.00 BBC-Harmonio-orkest solist 7.50 Orgelspel 8.30 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.40 BBC-orkest en so liste 10.45 BBC-V'p.riét6-orkest cn listen 11.20 Dave Frost en zjjn Band 11.5012.20 Jazzmuziek (gr.pl). RADIO PARIS, 1648 M. 8.05, 8.20 en 10.35 Gram.muziek 12.20 Visciano-orkest cn zang 3.05 Zang 3.20 Gram.muziek 4.20 Zang 5.20 Orkestconcert 8.50 33. Men was nieuwsgierig wat cr volgen zou en nu vertelde de goochelaar aan Amenotep cn aan alle krijgers van het hof. dat hij de kunst verstond om groene edelgesteenten een bij zonderen gloed te ge ven. Toen het vuur was uitgebrand riep de goochelaar den geheimschrijver van den koning. 34. De geheimschrijver haalde den steen uit de gloeiende asch en nu bleek het dat deze zoo prachtig fonkelde als nog pooit een steen geschitterd hadiedereen was opgetogen. De koning van Egypte was in de wol hen. 12.05 Opera-uitzending. KEULEN, 456 M. 5.50 H. Hagestedt'fl orkest 7.50 Militair orkest 11.20 Vlie geniersorkest 12.35 Boerenkapel, vocaal ensemble en de Stuttgarter Volksmusik 1.35 Gevarieerd concert 3.50 NIROM-Wc- reldconcert (gr.opn.) 4.20 Omroeporkest, -schrammelensemblc en solisten 6.30 Gram.muziek 8.50 Litcraïr-muzikaal pro gramma 10.0011.20 Omroepdansorkesty en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 3.22 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 Omroepdansorkest 1.502.20 Gram.muziek 6-20 Omroepdans orkest 7.20 Gram.muziek 8.20 Omroep- symphonieorkest 9.50 Het Poolsche koor „Harfa" 10.30 Folkloristisch programma 10.5011.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 Klein- orkest 1.502.20 Gram.muziek 5.20 Kleinorkest 6.35 Oude muziek 7.35 Gram.muziek 8.20 „Songc d'une nuit d'été", opera. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 6.30 Carl Woitschach's blaasorkost 7.20 E. Bauschke's dansorkest 8.20 Berichten 8.35 F. Kauffmann's orkest en solist 9.20 Berichten 9.40 Politie overzicht 10.05 Weerbericht 10.20—11.20 Het Omroep- kleinorkest en solist. FEUILLETON Ned. bewerking door- MARIE DE BELMONT* 46) „Ik evenmin," pareerde de Mongool Uitdagend. „Maar toch moet je naaiyme luisteren!" „Je kiest slecht je woorden. Mor/gooi," bromde de Cobra, hem aankijkende, als of hij op het punt stond zich op hem t-3 werpen en h< rn eigenhandig te worgen „Ik verlies geen tijd met mijn woor den op een goudschaaltje te v>egen, in dien jouw en mijn leven op het spel staan!" repliceerdp Khoon, d£ situatie trotseerend. waarvan hij trcarwens zich het gevaar niet ontveinsde. „Waar doel je op. misnyaakt hoofd van een troep dansende hoeden?" vroeg Alam Khan grof. 't Kon hem nu nie* mer^r schelen, wat hij tegen dien veroordee'/den dwerg zai Khoon zette zich schrap. Nu hij op deze manier door den Cobra ontvangen werd, was 't overbodig dien verschrik- kelijken bergbewoner op de hoogte lc brengen. Hij was evpjiwel al te ver ge gaan, om terug te krabbelen. „Er zijn lieden, db© de vlucht voorbe reiden van de beid/a sahibs, dit» je ge vangen houdt Maar mijn nieuws in teresseert niet. ik zie 't en ik zal af scheid nemen... En,'.hij maakte aanstalten om weg te gaanv De/"Cobra sprong op. „•Ve zult niets nemenll" donderde hij zijrjL hand uitstrekkend naar de sahel, di.e buiten de scheede naast hem lag. Alsof Shiv, de tijgerin begreep, dat zij ijn dezen twist ook een rol te spelen had, richtte zij zich langzaam op en het achterlijf optrekkend, stootte ze «en langgerekt, luid gebrul uit, waarbij zij haar enorme tanden zïen het. Khoon deed eenige passen achteruit en voelde eens aan het hoofd van zijn dolk. ,Ik schijn niet welkom te zijn, Khan sahib? zei hij met een poging den dub belen angst, die baas en beest hem be zorgden te verbergen. „Je hebt 't gezegd," schreeuwde Alam Khan, buiten zich zelf. „Je bent ev*n welkom, als Satan! Aan hem in de hel, mag je je nieuw® gaan vertellen. Ik krijg opeens grooten lust, om dat hoofd van jou hier door de kamer te zien rol len zooals vóór dit andere hoofden." Langzaam kuam hij op Khoon toe; de vingers van zijn linkerhand probeerden de scherpheid van zijn degen PlotseliYu bleef hij staan en plukte aan zijn langen baard. Het genoegen van persoonlijk dien Mongool te dooden, zou hem duur te staan komen, want zijn eigen leven was er mee gemoeid. „Wil je den dood zoeken voor hij uit zich zelf komt, wanstaltige leugenaar? „Neen Khan sahib", protesteerde de dwerg, „ik ben gekomen om je een dienst te bewijzen, waarvoor je me dank baar zult zijn, wanneer 1e alles weet „Ga weg. afgrijselijk gedrocht," siste Alam Khan, „of de straatvegers kunnen je karkas weghalen! Dat zweer ik op den heiligen Koran." Khoon's instinct zei hem onbeweeglijk te blijven staan: hij moest o\ erwiïmen of sterven. Hij gaf er zich re kenschap van, dat ziin leven geen stroo tje waard was indien hij niet binnen en kele seconden den toestand meester was. Do gevangenen zouden tegen zonson dergang vluchten!"' verklaarde hij plotse ling. „Waarom zeg je dat?" snauwde de Co bra. „Antwoord, Mongoolsch zwijnI" De hersens van den dwerg werkten snel. Door den naam te noemen van dien verachten eunuch zou hij zich alleen de woede op den hals halen van dezen krankzinnige. „Je vrouw Chirine zou heel wat kun nen vertellen," repliceerde hij uitdagend, terwijl hij zijn mes uit de scheede trok. (Hij zou al strijde^ 'erven). „Gemeene vent, met je schuine oogen, die afval eet!" raasde Alam Khan. „In dien er niet één was, die je een kastijding heeft toegedacht, waaraan geen ontko men is. zou mijn beest je bloed oplikken tot den laatsten druppel, al zou het er door vergiftigd worden." Achteruitloopend, bereikte Khoon de deur. Zijn besluit was genomen. Hij wil de dezen bezetene niet langer aanhooren, te meer. daar hij terstond de onbezon nen toespeling op de plannen van den Man-met-den-Sluier. hem betreffende, bad begrepen. De sluwe Mongool zag in hoe 'n gevaarlijk geheim Alarn Khan ver raden had. Het oogenblik was gekomen, om zich nndcr bescherming te stollen van een im perium, waarvan hij al lang wist. dat het machtiger was dan hun trio; hel Rritsch gouvernement zou hem als hoofd der Mongolen erkennen en nadat hij den Man-met-den-Sluier zou hehben uitgele verd, was 't een peulschilletje voor de Engelschen. om met den Cobra af te re kenen. Hij zou over zijn verraad gaan onder handelen. „Ik ga weg," gromde hij, terwijl zijn kleine knikkcroogen vijandig op zijn te genstander waren gericht. Maar weldra zal een dag komen, waarop je Allah bid den zult om een tweede kans als die, wel ke ik je nu aanbied." De forsche hand van den Cobra om knelde de ketting van Shiv. Even kwam een opflikkering in zijn van woede be nevelde brein. Indien Shiv den Mongool doodde, wie zou hem daarvoor berispen?' Hij bukte zich, zijn van opwinding beven de hand knuffelde aan de sluiting van de ketting der tijgerin. Toen deze ramme lend op den vloer viel, keek hij haastig op; de dwerg was verdwenen. De gewaarwording, dat de man. die. zooals hij wist, een kom plot tegen zijn leven smeedde hem ontkomen was, had als gevolg, een nieuwe vlaag van razer nij; woedend vertrapte hij de snippers pa pier op den vloer. .fKomt hier, hondsvotten," schreeuwde hij tegen de manschappen van zijn lijf wacht, die de wacht in de buitcngalerij hadden Een lange, magere Afrïdi kwam bin nen. Lieden van dit ras kennen het woord angst niet. „Welke zijn uw hevelen, sahib?" vroeg hij norsch. zijn geweer onachtzaam tus- schen de boenen stekend. „Gelast Chirine Bibi onmiddellijk hier te komen!" commandeerde Alam Khan „Heeft rnijn Heer me laten roepen, vroeg even later Chirine, die haastig kwam toegeloopcn. Zij trok haai sluier over haar horst, opdat hij haar gejaagde ademhaling niet zou opmerken. De Cobra keek haar strak aan. „Waar om zou ik anders iemand naar je toe ge stuurd hebben," repliceerde hij woedend. Chirine wist, dat het tooncn van angst een veroordecling voor haar zou zijn. „Uw slavin wou alleen maar vragen, waarom u haar had laten halen," ant woordde ze verzoenend. „Ben jij op de hoogte van een plan tot ontvluchten van die beide Engelsche ge vangenen?" „Ik? Wat hehben ze nu weer voor dom migheden aan mijn Heer verteld?" vroeg de Perzische met de grootste verbazing. „Die Mongool beweert „Over hem heb ik een hoekje open te doen!" antwoordde prompt en heftig Chirine. ,,'t Is een verrader. Hij en de eunuch wilden u vermoorden, lieve man." „Dat weet ik," foeterde Alam Khan. „En het vetste van die beide zwijnen zal zoo aanstonds ter dood worden gebracht Uitgelaten klapte Chirine in haar han den. Een oogenblik vergat ze haar heide beschermelingen en, dat hun vlucht af liankelijk was van Jaffir, die 's avonds haar bevelen zou moeten ten uitvoer brengen. De gedachte aan de zoo lang verhei de zoele wraak vervulde geheel haar jong, primitief gemoed. Toen de Cobra haar verrukking zag, veranderde zijn stemming. „Jij en ik samen, Oh beminde bloem, die ik \ol verlangen aan mijn hart wensch te drukken, zullen hein zien sterven Kom mee. „Welke foltering zal hij Ie verduren hebben?"informeerde Chirine zitten gaand. „Vier stieren door zweepslagen opge jaagd naar de vier windstreken, zullen hem uit elkaar scheuren", zei Alam Khan... „Kus me, mijn paarl van schoonheid." „Geeft mijn Heer zijn toestemming, dat ik Gulbundun ga waarschuwen," smeekte Chirine. „Zij ook verfoeit den eunuch." „ÏAat het kind met rust. We hebben geen oogenblik te verliezen, behalve voor, wat ik je te zeggen heb onze liefde betreffende Een half uur later, terwijl Alam Khan en Chirine keken, naar de lange touwen die om polsen en enkels van den in onmacht gevallen Jaffir vastgemaakt werden, schreef Khoon de Mongool een brief. „Aan den Bevelhebber van de legers van de Sirkar, 6aluut en vrede. De brenger van deze missive zal u den weg wijzen naar de plaats, waar u den Man-met-den-Sluier, dien u zoo lang gezocht hebt, zult vinden. Haast u te komen. Om de waarheid van het geschre vene te staven, bied ik mezelf aan als gijzelaar. Khoon, afstammeling van Ghenghis Khan imperator Terwijl hij gebogen zat over den nog natten inkt, dacht de dwerg er over, wien hij heiaston zou met de overbren ging van den compromitteerenden brief. Indien hij zoek raakte zou de dood, die hem van zoo nabij bedreigde, nog veel onafwendbaarder zijn. Wien zou hij kunnen vertrouwen? Een innerlijke stem antwoordde: Niemand. Dan zou hij hem zelf gaan overhan digen aan den sahih, bevelhebber van de Britsche hulp-expeditie; hij en nie mand anders. Hij liep de breede trap af, toen een koerier, in de haast, in het voorbijgaan tegen hem aanliep Zijn zenuwen wa ren tot barsten toe gespannen Hij strekte een arm uit en door den bood schapper bij zijn schouder te grijpen, bracht hij dezen tot stilstaan. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 2