SYMPHONIE FANTASTIQUE VAN HECTOR BERLIOZ MAISON MODERNE „DE POLITIE MOET VAN EEN MILITAIRE COLONNE AFBLIJVEN" Wordt morgenavond door het U.S.O. voor de Concert-vereeniging gespeeld Tennisclub A.L.T.A. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN VAN DE POLITIE UTRECHTSCHESTRAAT 21 Tel. 473 (Dcmsihaidsn Het incident met de koloniale reserve tijdens jamboree-wandeltocht AGENT TROK ZIJN REVOLVER Luitenant staat terecht WAT ETEN WIJ MORGEN? RADIO B. SCHOOLEMAN LUCHTBESCHERMING Begin 1938 een groote oefening Turn wedstrijden te Barneveld 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 27 OCTOBER 1937 'Vyi.d/VLCCCA/*^ <l2osSm TOEN Berlioz (Dec. 1803 1869) op 26-jarigen leeftijd zijn Symphonic fantastique had voltooidbefeekende dit voor den kunstvorm der symphonie: het begin der moderne programma-muziek. Hij wordt het hoogtepunt van hot muziek tijd perk der Hoog-Romantiek. Men moet het „programma" van de fantastique in den geest van dien fijn zien om het niet belachelijk te vinden. Berlioz zelf zegt erover in zijn „Mémoi res": „Het onderwerp van dit muziek-drama is niets anders dan de geschiedenis mij ner liefde voor Miss Smithson." De stemmingen en gewaarwordingen waaruit de muzikale gestalte van deze liefdesgeschiedenis ontstond heeft Ber lioz omschreven in het „programma" dat hij aan de partituur van zijn 6ymphonie toevoegde. In het kort weergegeven dit: Een jong musicus heeft in een aanval van liefdeswanhoop opium genomen en in de zware slaap daarna worden vreemde vizioenen opgewekt en zijn gevoelens en herinneringen worden omgezet in muzikale gedachten en beel den. Eerst herinnert hij zich den zielstoe stand waarin hij verkeerde voordat hij de Beminde Vrouw had ontmoet. Dan, plotseling, een vulkanische liefde! waanzinnige angsten, woedende jaloe zie, teederheden. tranen en ten slotte de troost der religie- Het 2e deel is een bal. waar hij de Beminde te midden van het tumult van een schitterend feest terugziet. Het 3e deel is een zomeravond op het land. Een duo van twee herders die elkaar een wijsje toefluiten. De rustige omgeving, het zachte boomengeruisch, alles werkt mee tot een kalme gemoeds stemming. Maar dan verschijnt Haar beeld en smartelijke voorgevoelens bekruipen ihem. Men hoort één van de herders de andere antwoordt niet De zon gaat onder Donder rolt in de verte. Eenzaamheid. Stilte. Het -ie deel De terechtstelling. Hij droomt dat hij de Geliefde heeft Vermoord en naar het schavot wordt geleid Op het eind een laatste gedachte aan de Geliefde afgebroken door den fatalen slag. Het 5e deel: Droom van een heksen sabbat. Hij droomt dat hij aan een heksen sabbat deelneemt te midden van aller hande monsterlijke wezens die de af schuwelijkste geluiden uitstooten. De Geliefde verschijnt daar ook. Door vreugdegebrul wordt zij verwelkomd. Gelui van doodsklokken hoort men, een parodie op het Dies irae, en een hek sendans. Fenc bepaalde melodie, door Berlioz „Idéé fixe" genoemd, loopt als een draad door alle vijf de deelen van het werk. Ze wordt telkens fijn gevarieerd aangewend om onder alle omstandig heden de Geliefde te 6ymboliseeren. Deze Idéé fixe is dus eigenlijk al het zoogenaamde „Leit"-motief dat later van zoo groote beteekenis zou worden (Wagner o.a.!). Volgen we even den muzikalen in houd verder. Deel I begint met een Inleiding: Béveries Largo in c min: *li dat den algemee- nen gemoedstoestand van den held schildert. Passions. Hartstochtelijk Allegro agitato in C majeur 4/« dat inderdaad zéér levendig en krachtig alle aandoe ningen, in het programma aangegeven, weergeeft. Liefde, waanzinnige angst, woedende jaloezie, teederheid. geteekend door de Idee fixe, die het heele eerste deel beheerscht. Zij doet dienst als le èn 2e Thema en wordt voor de Doorwer king gebruikt. De Troost van den Gods dienst. aan het slot, een opvolging van langzame, zachte, plechtige akkoorden, wordt er door voorbereid. Zij wordt, om te beginnen, voorgedragen door fluiten en violen. Het is wel uiterst merkwaardig, dat Berlioz genie in staat was een dergelijk stuk te schrijven in den gebruikelijken Hoofdvorm en de formeele herhaling van de Expositie te geven! In Het Bal hoort en ziet men hoe in het gewoel van een schitterend feest de gasten zich bewegen op de tonen van een wals, A majeur 3/a: het balmotief. De verschijning van de Geliefde brengt weer de Idéé fixe, vervormd en in F majeur nu door fluit, hobo en klarinet, terwijl de strijkinstrumenten de melodie omspelen met fragmenten van het hal-motief. Deel III Scène nux Champs. Adagio. De melodietjes der elkaar antwoor dende herders, eigenaardig gesynco peerd, in F majeur 6/8. De kalmte en rust worden door fluiten en violen weergegeven in een vloeiende melodie. (Die prachtige, vloeiende, soepele, melo dische lijnen bij Berlioz! Soms twintig maten lang!). Do Idéé fixe treedt qp. -subtiel geva rieerd: de twijfel komt in het hart Het herdersmotief onbeantwoord nu. On dergaande zon. Rollende donder in de verte. Stilte. In IV zijn twee scherp contrasteerende motieven verwerkt Het eerste somber: de marsch naar het schavot. De andere opgewekt en levendig en met overwel digonde kracht geïnstrumenteerd Nog eenmaal verschijnt als laatste herinne ring de Idéé fixe, echter onmiddellijk afgebroken door den fatalen slag. V in den Heksensabbat symboliseert ook weer de Tdée fixe de verschijning van de Geliefde, nu voorgedragen door de schrille Es-klarinet en vervormd tot een akelig plat deuntje dat als het ware onbeschaamd rondhuppelt. Doodsklok ken luiden Een parodie op de Grego- riaansche melodie van het Dies irae. Een heksendans: „La Ronde du Sabbat" is een fuga in C-majcur 6/s. Dan sluit het werk in een geweldigen climax, waarin de Ronde du Sabbat en het Die6 irae samen verwerkt zijn. Het orkest-coloriet is een wezenlijk bestanddeel van Berlioz1 kunst. Zijn Traité d'Instrumentation et d'Orchestra- tion is nog steeds een standaardwerk. Richard Strauss vertaalde het en heeft zelf geducht, van de lessen geprofiteerd. En alles wat de moderne orkest-tech niek tot op onzen tijd heeft bereikt, berust in laatste instantie op Berlioz één der machtigste genieën van alle tijden. A. ELAND. Algemeene vergadering in „Germania" De Tennisclub A.L.T.A. heeft gister avond in Germania haar algemeene vergadering gehouden onder voorzitter schap van den heer A. R. Mennega. Na het openingswoord en voorlezing der notulen werden mededeelingen gedaan betreffende de financiën, welke gunstig bleken te zijn. Een voorstel tot uitloting van obligaties werd aangeno men. In de wedstrijdcommissie voor 1938 werden de bestuurscandidaten gekozen Mevr. A. .T. Sormani-Voorthuisen en de heeren W. Keysor en C. Sevenhuy- sen. Hierna had bespreking plaats van de door het bestuur ontworpen plan nen tot training der C. leden, welke zal geschieden door A. en B leden. Tenslotte werd bij de rondvraag be sloten om eens per maand een club avond te houden. „OOST EN WEST" De Afdeeling Amersfoort van 'de Kon. Vereeeniging „Oost en West" or ganiseert Vrijdag a.s. in Amicitia een avond, met het doel meerdere bekend heid te brengen omtrent Oost- en West- In die. Medewerking verleent mej'. An- ny Prins, als vertolkster van het Indi sche lied. Men leze de advertentie in dit blad. Mej. M. T. Boekei hield een lezing met lichtbeelden over Finland Voor dc afdeeling Amersfoort van de Ned. Vereeniging van Huisvrou wen heeft gistermiddag mej. M. T. Boekcl in den foyer van Amicitia een lezing met lichtbeelden gehou den over Finland. De presidente, mevr. M. Schuitemaker- Kuipers, uitte in haar openingswoord haar vreugde over de groote belangstel ling van de zijde der dames, waarna eenige mededeelingen volgden. Mej. Boekei sprak eerst over reizen in liet algemeen van een jong meisje. Dit behoeft niet moeilijk, duur of gevaarlijk te zijn. Maar al te vaak opperen de ou ders bezwaren, welke ongegrond zijn. Een groote steun voor alleenreizendo meisjes beteekent het Maatschappelijk Inlichtingen Bureau, waar men te allen tijde bereid is inlichtingen en hulp te verschaffen. Komende tot haar onderwerp, vertelde mej. Boekei in groote trekken iets over de historie van Finland, dat nog maar kort een republiek is en in vroeger tij den immer een twistpunt vormde tus- schen Zweden en Rusland. Men kreeg zoo een beeld van den huidigen toestand van land en volk. Hierna werden lichtbeelden vertoond. Het kleine motorschip de Welf voerde ons naar Finland met zijn duizende ei landjes en scheren en verder naar Abo, Uleaborg en Lapland met zijn typische bewoners en middernachtzon, die daar bij de Noordelijke IJszee gedurende twee maanden niet ondergaat. Vervolgens bracht spr. ons in woord en beeld naar het Zuiden, naar Helsing- fors, de witte stad van het Noorden, wel. ke een modernen indruk maakt met haar prachtige gebouwen, waarvan het Rijksdaggebouw wel het mooiste is. Men zag foto's van typische Finsclie vrouwen beroepen als straatveger en metselaar, verder het weven en het handwerk, de „ryor". Mej. Boekei weidde uit over de Finsche Huisvrouwcnvereeniging, welke de oude handwerken weer meer alge meen heeft gemaakt en op allerlei ge bied van zich doet spreken, wat mogelijk is, omdat door het groote ledenaantal, zoowel in de stad als op het land, zoo veel kan worden ondernomen. In de pauze werden eenige Finsche handwerken getoond. Daarna volgde een rondreis o.a. naar Punkaharju, Imatra en Valamo met zijn Russisch klooster. Een bezoek aan de boerderij met haar karakteristiek badhuisje, dat bij geen enkele boerderij ontbreekt en waarin men eerst wordt gestoomd, daarna met berkentwijgen ge slagen en dan grondig gewasschen, een behandeling. wollfo iedere Fin eenmaal week ondergaat. Tenslotte bracht mej. Boekei een groet over van dc Finsche Huisvrouwen- verecniging. Het applaus, dat haar ten deel viel, was verdiend. Op onderhoudende en belangwekkende wijze slaagde zij er in dc aanwezigen deelgenooten te maken van haar reis naar het hooge Noorden. Loterijwet Bij een vijftal neringdoenden hier in de stad zijn wegens overtreding van dc loterijwet fruitautomaten in besJag genomen. 'Art. 247 W. v. S. Wegens overtreding van art. 247 Wetboek van Strafrecht is een zekere L. in arrest gesteld. Die personen be vinden zich in verband daarmede mo menteel in arrest. Inlichtingen gevraagd In de Eem is gisteren een kinder lijkje aangetroffen van het vrouwelijk geslacht. De Commissaris van Politie verzoekt hen, die inlichtingen kunnen geven, zich te vervoegen op het politiebureau. Udere automobilist kaa a dadelijk vertellen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meter xe wel noodig hebben ora met dte vaart te stoppen! En dreigde in den troep te schie ten als men vier aan vier bleef loopen 's-HERTOGENBOSCH, 26 Oct. Voor den krijgsraad stond terecht de 37-jarige M. v. d. H., eerste luitenant van de koloniale reserve te Nij megen, die zich te verant woorden had voor het feit, dat hij op 8 Augustus j.L te Bloemendaal geweigerd heeft te voldoen aan de bevelen, door de gemeentepolitie al daar gegeven. Beklaagde nam als commandant van een groep van 55 man, deel aan den jamboree-wandeltocht, en weigerde ofschoon de po litie zulks gelastte zijn man schappen in colonne van drie te laten loopen. Tevens wei gerde beklaagde zijn groep op de voetpaden te laten loopen. De luitenant gaf een uiteenzetting van de feiten, die zich dien dag te Bloemendaal hadden voorgedaan. Toen hij met zijn manschappen aan den start verscheen, wist hij niets van de beperkende verordening, dat zij, die in groep aan den jamboree-wandeltocht deelnamen, met drie man naast elkaar moesten loopen. Later zag hij, dat op een tafel een schrijven lag, waarin de ze beperkende verordening op vermeld stond. Dit schrijven is hem niet over handigd, ofschoon hij wel kennis heeft genomen van den inhoud. Onder an dere stond daarin nog vermeld, dat zij, die een vergunning hadden om den wandeltocht mede te maken, zich aan de voorschriften moesten houden, daar zij anders werden geacht niet in het bezit te zijn van een vergunning om aan den wandeltocht deel te nemen. Aan den marscbleider heeft hij ge vraagd of deze beperkende voorwaar den ook betrekking hadden op zijn troep, waarop demarschleider geant woord had: „natuurlijk niet". Ook de commandant van de koloniale reserve ken'Je den inhoud van het bewuste schrijven. Aan den luitenant heeft hij echter medegedeeld: „Wij loopen nor maal, dus met vier man". De commandant was ook aanwezig bij den start. Beklaagde voegde hieraan nog toe, dat hij voor dezen marsch geen vrij willigers heeft genomen, doch de twee oudste klassen heeft gelast aan dezen marsch mee te doen. Toen zijn troep te Bloemendaal aan kwam, kwamen twee politiemannen naar hem toe, die hem zeiden, dat zijn manschappen met drie man naast el kaar moesten loopen. De luitonant antwoordde hun, dat het Indische leger de formatie van drie man niet kent, wel de formatie van twee man, doch zulks alleen maar op paden, waar de formatie van vier man niet mogelijk is. Eqp der politiemannen maakte ziofi kwaad. Hij trok zijn revolver en zei: „Als je niet met drieën wilt loopen, dan schiet ik onder den troep". Beklaagde heeft toen geant woord: „Als je dat doet, dan sla ik je de hersens in"< Deze woorden maakten blijkbaar in druk op den politieman, die zijn revol ver wegstak. Tenslotte deelde de luite nant nog mede, dat hij op last van zijn commandant de leiding van den troep op zich had genomen. De weg te Bloemendaal was 6.10 moter breed. De breedte van zijn troep was 2.25 me ter. Van zijn troep in formatie van twee man naast elkaar te laten loopen, was dus geen sprake. Als getuige werd gehoord de com mandant van de koloniale reserve te Nijmegen, die verklaarde, dat hij aan den luitenant last had gegeven de lei ding van den troep op zich te nemen. Van de beperkende voorwaarde om met drie man naast elkaar te loopen, was hem vooraf niets bekend. Bij zijn aankomst aan den start, nam hij daar van kennis. Hij kan zich niet meer pre cies herinneren of de luitenant hem over de bewuste formatie gesproken heeft. Het kan zijn. dat hij dat wel gedaan heeft en indien de luitenant hem daarover zou hebben ondervraagd, dan zou hij zeker last hebben gegeven met vier man naast elkaar te loopen. Indien de luitenant zijn manschappen met drieèn naast elkaar had laten loo pen, dan zou hij hem zeker daarvoor een ernstige reprimande hebben ge geven. In verband met de verklaring door den commandant, als getuige afgelegd, achtte de auditeur-militair het nood zakelijk de verdere behandeling van de zaak te schorsen, om de zaak nog eens verder te onderzoeken. De volgende getuige was de hoofd agent L. Pouwer te Bloemendaal, die aan den luitenant meermalen bevolen heeft, zijn manschappen met drie man naast elkaar te laten loopen en wel op het voetpad en niet op den rijweg. Niet op het voetpad De luitenant heeft aan deze bevelen niet voldaan, alleen toen de troep een smal zandpaadje over moest, heeft hij zijn manschappen met twee man naast elkaar laten gaan. De commandant van de koloniale reserve, die weer als getuige werd gehoord, verklaarde, dat in de beperkende voorschriften niet vermeld stond, dat de deelnemers aan den marsch op het voetpad moesten loopen. Indien de commandant gezien had, dat de manschappen van de kolo niale reserve, op het voetpad liepen, dan zou hij direct gelast hebben op den rijweg te loopen. Een militaire colonne van de koloniale reserve moet op den rijweg loopen en niet op het voetpad. Het was ook niet noodig om op het langs den weg gelegen voetpad te. lou- pen, daar de wandeltocht juist in dat gedeelte van Bloemendaal werd gehou den, waar geen druk verkeer was. De hoofdagent deelde hierna nog me de, dat de groep van de koloniaie reser ve aan het hoofd van den wandeltocht liep en dat hij daarom in het belang van allen den luitenant had aangespro ken. De volgende getuige was de agent van politie W. Cuperen. Deze ont kende zijn revolver te hebben ge trokken en voorts ontkende hij ge dreigd te hebben onder den troep te schieten. De heer H. Wintere, een der leiders van den jamboree-wandeltocht, zeide, door middel van de politie kennis ge nomen te hebben van het incident te Bloemendaal. Aan de politie had hij medegedeeld, dat, indien de luitenant weigerde zijn manschappen met drieën naast elkaar te doen loopen, hij dan zou worden gediskwalificeerd. De laatste getuige was de heer H. Runge. Deze ontkende pertinent aan den luitenant toestemming te hebben gegeven zijn manschappen met vier man naast elkaar te doen loopen. De auditeur-militair vroeg hierna aan den commandant der koloniale reserve, of de commandant van een troep moet gehoorzamen aan de politie, als deze in het belang van de veiligheid van het verkeer be veelt op een voetpad te loopen in plaats van op den rijweg. De com mandant antwoordde, dat de po litie van een militaire colonne moest afblijven. Op verzoek van den auditeur-militair werd de verdere behandeling van de zaak hierna geschorst, VOOR DE KOFFIETAFEL Vlceschk^'-jes. VOOR DE MIDDAGTAFEL Varkensfricandeau Aardappelen Worteltjes Custardvla met bjtterkoekjes. VAKKUNDIGE BEDIENING. PERSEIJNSTRAAT 19, TEL. 423. Vergadering van de afdeeling Amersfoort in Sierkunst In het zaaltje van Sierkunst werd gistermiddag een vergadering gehouden van de Luchtbeschermingsvereeniging Amersfoort, welke gepresideerd werd door den heer Leopold. De voorzitter zette allereerst uiteen de gang van zaken in de afdeeling en deelde mede, da. dc afdeeling thans is aangesloten bij de Nedcrlandsche Ver eeniging voor Luchtbescherming. Er waren door de afdeeling pogingen in het werk gesteld om te geraken tot hst inrichten van een kelder, die dienst kon doen voor openbare schuilplaats in het P.T.T.-gebouw aan den Utrechtscheweg. Evenwel is medcdeeling ontvangen, dat zulks momenteel niet meer mogelijk is, daar de bouw te ver gevorderd is. Spr. vond het betreurenswaardig, nu er in onze stad drie rijksgebouwen zijn, t. w. het P-T.T.-gebouw, belastingkantoor en het gebouw van reserve-officieren van de cavalerie, welke niet in het bezit waren van een kelder. De afdeeling bedroeg op 8 April 87 en momenteel 130 leden. Tot slot zeide spr. dat de taak der vereeniging zeer zwaar is. Spr, was evenwel gebleken, dat er geen onwil bestaat om toe te treden en zulks hoopvol stemde voor de toekomst. Na de voorlezing der notulen werd het huishoudelijk reglement vastgesteld. De heer Leopold zette daarna het werkplan voor den komenden winter uiteen en zeide, dat met ingang van November reeds met een gasmasker cursus wordt aangevangen. Ook zullen mettertijd andere cursussen worden gegeven. Het plan van 'de organisatie van den luchtbeschermingsdienst in onze stad is reeds gedeeltelijk goedgekeurd, zoa zeide spr. en den heer Fischer, het hoofd der luchtbescherming, komt hiervoor een woord van lof en dank toe. Voor de algemeene vergadering van de N.V.L. op 17 November a.s. in Den Haag te houden, werd aangewezen de heer Leopold. De heer Fischer deed daarna mede deelingen over het luchtbeschermings plan van Amersfoort. Daar de over heid steeds afwijzende antwoorden geeft op voorstellen, doordat het defini tieve plan nog niet is goedgekeurd, is het werk vaak zeer moeilijk. Het personeel der gemeente zal wor den opgeleid, zoodat men binnenkort over geschoold personeel beschikt. In begin 1938 zal een groote oe fening in de provincie onder lei ding van den commissaris der Ko ningin worden gehouden, en dan zullen de sirenes., uitgedacht door den heer Spaander, worden gepro beerd. Na de rondvraag werd de vergade ring gesloten. Deelgenomen werd door 18 vereenigingen. Uitste kende organisatie BARNEVELD- Aan de in de nieuwe eierhal gehouden turnwedetrijden heb ben 18 vereenigingen. met ongeveer 500 leden, deelgenomen. Het bestuur van OMREKENINGSKOERSEN 26 Oct. 27 Oct. Off. Niet oft Londen' 8.96 8.95J* Berlijn 0.72.68 0.72.67 Parjja 6.10 6.02}* Brussel 30.53 30.52 ZUrich 41.73 41.70 Kopenhagen 40.03 40.02'* Stockholm 46.23 46.22!* Oslo 45.10 45.05 New Vork 1.81 1.80' Praag 6.33J* 6.34}* Mcdcged. door de R'damsche Bankvcreen. Grand ThéStre. Van Vrijdag 22 t.m. Woensdag 27 October vertooning van de film „De Goede Aarde." Zondag doorloopend 2-, 5- en 8.30 uur n.m. (Laatste voorstelling). Avondvoorstelling overige dagen 8.10 uur n.m. Woensdag en Zaterdag 2.30 uur n.m. matinée. City Théater. Van 26 t.m. 28 October vertooning van de film „Als je verliefd bent.' Zondag 1.45, 4 uur, 6.15 en 8.30 uur. (Doorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 8.30 uur. Zaterdag 6.15 en 8.30 uur. Overige dagen 8-10 uur. Zaterdag en Woensdag matinée 2.30 uur. Museum FIéhite, Westsingel. Vondeltentoonstelling van 6.t.m. 30 October. Geopend dagel. van 10—12 en 1—4 uur, uitgezonderd Zondags. 's Zaterdags 1012 en 1-303 uur* (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang) Theosofische Bibliotheek. Ge bouw Theosofische Vereeniging, Re- gentesselaan. lederen dag van 68 uur. Sterhuls Beekenst.laan 6. Iedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisjes. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Filiaal uitleen-bibliotheek Edison- straat 35. Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal, Muurhuizen 9. Glldehuis A.K.G. t/o. Zuidsingel 16. Najaarstentoonstelling van 231 October, van schilderijen, bouw kunst en kunstnijverheid, dag. van 1017 uur. Woensdag en Zaterdag van 25 uur demonstratie weven door mevr. Dien Materman. 27 October. Amicitia. Kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman spreekt over „Onze Vloot" voor Nat. Veilig-» heid, Onze Vloot en N.J-V. 8 uur. 1 28 October. Grand Thé&tre. Con- certvereeniging. U. S. O. concert. Piano-soliste Steil Andersen. 8 uur, 28 October. Amicitia. Bridge-con- cours van B.R.A.M. 8 uur. 28, 29 en 30 October. Sierkunst Expositie van de fotoclub Eemland. lederen avond geopend. 29 October. Amicitia. Propa- ganda-vergadering yer. Oost en West 8 uur. 29 October. De VallL SchermwedstriJ- den van E.M.M.A. 29 October. Monopole. 'Genootschap Ned.—Frankrijk. Lezing door Octave Aubry over: L'Homme chez Napo léon. 8 uur n.m. 30 October. De Valk. Feestavond vaiï E.M.M.A. 8 uur. 30 October. De Valk. Hot-Amateur Cabaret. 31 October. Concordia. Inst. Arb. Ontwikkeling. Voordracht door Ge rard Pilger: „Japan, het land van dc rijzende zon". 7.30 uur n.m. 2 November. Theosofische Loge. Liturischs Wijdinsavond tg-v. Aller zielen. 8.20 uur n.m. 4 November. Amicitia. Feestavond 50-jarig bestaan Jongelingsver. op geref. grondslag. 7.30 uur. 4 November. Remonstr. Kerk. Wij- dingsavond- Dr. Miedema. Onder- werp: Allerzielen. M.m.v. J. Camer- ling Hclmolt, cello. 8 uur. 8 November. Markthal. Propa ganda-vergadering Chr. Besturen bond. 8 uur. 9 November. Amicitia. Concert Hartvelt-kwartet. ZEIST. 30 October. Figi. Abonn. voorstal ling „Het Masker." „Gcorge en Mar- geret." 8 uur. 1 November. Figi. Klein abonnement. R'damsch Hofstadtooneel voert op „Can dida." 8 uur. UTRECHT 27 October. Stadsschouwburg. Hof- 6tad-Toonccl voert op: „Boefje." 8 uur. „D.O.V.E.S.", dat den wedstrijd had uit* geschreven, had gezorgd voor een uit stekende organisatie» zoodat elke ver eeniging precies op tijd proeven van bekwaamheid kon afleggen. Hieronder volgen de uitslagen van de driekam pen. Twee le pr. „E.L.S.", Lunteren; twee 2e pr. „Hygiëa", Zeist; twee 3e pr. „D.O.V.E.S. Barneveld; 2e pr. en 3e pr. „Excelsior", Nijkerk; drie 2e pr. „I.K.B.", Apeldoorn; twee 2e pr., 3e pr. „Sparta". Ermelo; le pr., 2e pr. en twee 3o pr. „O.D.I.S.", 's-Grave- land; le pr. „Olympia", Zeist; twee 2e pr., twee 3e pr. „Excelsior', Baarn; le pr. „A. D. O.", Soest; twee le pr„ 2o pr., twee 3e pr. „B.G. en S.V.", Baarn; drie le pr., twee 2e pr., 3e pr. „Sparta", Veenendaal; lc pr. „Gero", Zeist; 2e pr. „Soester Turnclub", Soest; le pr. „S.S.S.", Apeldoorn; le pr. „Jonge Kracht", Amersfoort. Vr'ue keusoefeningen. Dames, lo pr. en 2e pr. „Hygiëa", Zeist, met 17y. en 17 punten; hoeren: le pr. „Sparta", Veenen daal, met 17% p.: 2o pr. „Olympia", Zeist, met 15yK p.; meisjes: lc pr. „Hygiëa", Zeist, met 16 p.; 2e pr. „Longa", Woudenberg, met 15 p.; jongens: le pr. „B.G. en S.V.", Baarn, met 16 p.; 2e pr. „Sparta", Veenendaal, met 15i/t P- Brugocfeningen heeren: le pr. K. Mochel, Nijkerk, met 18 p.; 2e pr. J. Willerasen, Veenendaal, 17»/2 P-» 3e pr. W. Brölman, Baarn, 17*/o p. Dames; le pr. K. Kok, Soest, 17 p.; 2e pr. J. Gerritsen, Barneveld, 16 p.; 8e pr. A. Scheepstra, Lunteren, 16 p. Rckoefcningen heeren: le pr. K. Mochel, Nijkerk, 19 p., 2e pr. J. Willemsen, Veenen daal. 18 p.; 3e pr. W. Brölman, Baarn, 17l/a P- Ringen. Dames: le pr. C. Thie, Baarn, 8«/j p-. 2e pr. E. v. d. Wal, Baarn, 8 p., 3e pr. C. Lange, Apeldoorn, 7»/2 p.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6