De heer J. Benninga van Nederland- sche nationaliteit, sinds kort in Engeland woonachtig, is benoemd tot voorzitter der Kamer van Koophandel te Mitcham De Geldersche Industrieele Club organiseerde Woensdag een excursie naar de hoofdstad, waarbij o.m. ook een bezoek aan de werf van de Ned. Scheepsbouw Mij. werd gebracht. Het gezelschap tijdens de bezichtiging van de in aanbouw zijnde schepen De strijd rond Sjanghai. Japansche soldaten nemen na een bombardement door hun luchtstrijdkrachten een der getroffen huizen onder schot om even- tueele achtergebleven verdedigers onschadelijk te maken Najaarsstemming op de Oostzee. Visschersbooten in den stadsreiniging ie Assen zmve.t een ast van mosterdgas l 1-1^ tijdens de luchtbeschermingsoefeningen, welke deze week in herfststorm Drente werden gehouden De geredcien van het vrachtschip Oued Meilah. dat in de Midde.landsc'ne Zee door twee vliegtuigen van onbekende nationaliteit werd aangevallen, na hun aankomst op het station te Marseille Mr. J Kr useman nam Woensdag af scheid als president van het Gerechts hot te Amsterdam De bariton Luigi Montesanto in een der scènes tijdens de repetities der ItaliaanscheOpera, die Zaterdag het seizoen opent met Verdi's «Nabucco» Amerika is gereed zijn kusten te verdedigen. Een vloot-eskader bij avond op patrouille langs de Westkust. In verband met het Japansch Chineesch conflict wordt aan deze bewaking bijzondere waarde gehecht Van de Germania-werf te Kiel is dezer dagen het motor-tankschip .China"* gebouwd voor de Standard Oil Com pany te San Francisco, tewatergelaten. Het schip kiest zijn element De onlusten in Palestina. Sommige gedeelten van Jerusalem zijn door prikkeldraadversperringen afgesloten. Links een manifestant, die door de Engelsche politie wordt gearresteerd

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8