Paneelen van ondoorzichtig glas, bestemd voor de «Nieuw Amsterdam», vervaardigd door Joep Nicolas, zijn geëxposeerd op de tentoonstelling van hedendaagsche Llmburgsche kunst, welke Zaterdag in het gemeentemuseum te Den Haag geopend wordt Een goederentrein, getrokken door een ge stroomlijnde locomotief, liep Donderdag »e Best met groote vaart op een stootblok De situatie na het déraillement De hardnekkige strijd om Sjanghai Japansche troepen tijdens den aanval op een der wijken, waar brand en vernieling hun opmarsch vergezellen Met het K.L.M.-vliegtuig .Buizerd* arriveerde Donderdag op Schiphol de heer Groeneveld, het eenige lid van de .Specht'-bemannlng, die het onge luk bij Palembang overleefd heeft. De heer Groeneveld wordt door zijn ver loofde begroet Een gestroomlijnde motor met zijspan nam deze week deel aan de recordpogingen op den Rijks-autoweg nabij Frankfurt Jhr. mr. A. M. C. var* Asch van Wijck, secretaris-generaal van het departe ment van Financiën, is belast met de waarneming der functie van directeur- generaal der belastingen Mr. J. M. Jolles, die benoemd Is tot president van het Gerechtshof te Am sterdam Actie gedurende den tweeden winter-golfwedstrijd voor dames, welke Donderdag op «De Pan» te Huis ter Heide werd gehouden De voorbereidingen voor de negen-mogendheden cc.-.rereniie Brussel. - Een kijkje in de vergaderzaal van het Palais des Academies, waar de gedelegeerden bijeenkomen Koning Leopold van België heeft In de omgeving van Namen de groote leger- nanoeuvres bijgewoond. De Koning n gesprek met een der militaire autoriteiten

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8