DERTIENDE PARTIJ AFGEBROKEN Werelds draaiboek INSTALLEERT ARCHAMBAUD verbetert werelduurrecord Dameshoeden KANTONGERECHT BURGERLIJKE STAND INGEZONDEN STUKKEN „DENK EN ZET" m DAMPO ZOOALS IEDER BEGEERT A. H. VAN NIEUWKERK - AMERSFOORT Schitterend gereden UIT DEN S.G.S. HOOGTEPUNT IN DE MATCH Klein voordeel zeer fraai benut St. Hubertusjacht der K.N.J.V. Onderbondscompetitie van den K.N.S.B. PHILIPS WINT VAN KOELBIN OP PUNTEN Se BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD BttNDERDAG 4 NOVEMBER 1937 DAMES! WIJ HEBBEN ONTVANGEN kleine aparte modellen bij Bontjassen. Speciaal goed gesorteerd ir GELEGENHEIDSHOEDEN TYlmMm vanfcqdam WESTSINGEL 21 AMERSFOORT. Ook een „kind in huis", dat geld .verdient, moet zich bij den Raad van Arbeid aan melden Een jongeman uit Baaru had op den Soestdij kerstraat weg zich laten meoslee- pen uoor een auto en dat is nu eenmaal .verboden. Ja, maar het waren kennissen van me, die ik zoo en passant even groette en tegelijk den wagen vasthield, zoo zei- de de jongeman. Mr. Klein vond dit spelletje veel te gevaarlijk en mecnigcen heelt dit met den dood moeten bekoopen, zoo zeide hij. De boete werd 4. Iedereen, die in loondienst is, is ver plicht zich aan te melden hij den Raad van Arbeid. Doch degene, die hedenoch tend voor den kantonrechter verscheen, .was een andere meening toegedaan. Ik had principieel© bezwaren, zoo geide hij. De kantonrechter kon zich dit geens zins indenken. Verdachte vertelde, dat hij bij een fa milie in huis was opgenomen en deze mensehen zich over heui ontfermd had den. Hij was daar ongeveer 8 jaar gc- /weesl en had eenig geld in dien tijd verdiend. Daar hij zich evenwel als een kimt in dat gezin beschouwde, voelde hij zich met verplicht zich aan te melden bij d^n Raad van Arbeid. De ambtenaar van het O.M. maakte hem er op attent, dat dit een groote na latigheid van hem was, temeer daar het hier om een periode van 8 jaar han delde. De eisch luidde 20. De kanton rechter hield rekening met den finan- cicelen toestand van den verdachte en veroordeelde hem tot een geldboete van ƒ5.-. Reeds meerdere malen heeft de auto Blooper uit Sosst kennis gemaakt met den kantonrechter. Waren het vroeger overtredingen inzake de schoonheid van het landschap, doordat allerlei ontsie ren autodeelen langs den openharen weg uitgespreid waren, thans had de auto slooper een negental ongeijkte gewichten in zijn werkplaats staan. .van 50 cent en verbeurdverklaring der De veroordeeling luidde 9 geldboeten gewichten. TEGEN AFSLUITBOOMEN GEREDEN Ruim half zes gistermiddag is een wielige vrachtauto, bestuurd door een expediteur uit Muntendam tegen de af- sluitboomen van den overweg aan den Hoogeweg gereden. De bestuurder ver klaarde verblind te zijn geweest door de groote lichten van een tegenligger en daardoor niet gezien te hebben, dat de overweg gesloten was. Materieele scha de aan auto en spoorboomen was het gevolg. VERGADERING VAN H.V.C. In „De Valk" zijn gisteravond tic le den van de voetbalvereniging II.V.C. bijeengekomen ter buitengewone alge mcene vergadering. Punt van behandeling vormde de be spreking van het pamflet „Rood-Wit". Naar wij vernemen, heeft deze verga dering een alleszins bevredigend ver loop gehad en zal een dergelijke uit gave niet meer verspreid worden. CHARLOTTE KÖHLER Charlotte Kohier komt ook in Amers foort jubileeren. Zij komt op Maandag 22 November in Amicitia „Marathon dans" voordragen FRUIT- EN GROENTEN VEILING 3 November Valappelen 25 ct., Druiven 814 ct. Tomaten 2091 ct., Bellefleurs 4S ct. Goudreinet 711 ct.. Pippeling 78 ct. Sterappel 811 ct., Winterjan 58 ct. Gicsser Wildeman 58 ct., Comtesse de Paris 1012 ct.. Beurré Clairgeau 12 15 ct.. Notarisappel 68 ct.. Lemoenap pel 8—9 ct.. Oranje Pippin 1415 ct. Campagne zoet 7—8 ct., Emile d'Heyst 1621 ct., Graham 710 ct., Present v, Engeland 7—9 ct., Groninger Kroon 7 ct.. Nouveau Poitcau 8—11 ct., Spina zie 6—10 ct.. Postelein 612 ct., Snijboo- men 2931 ctSperriehoonen 1336 ct Spruiten 910 ct.. Uien 3439 ct., Knol selderij 20--31 ct., Prei 2115 ct.. Bloem kool 67 ct., Gele kool 5560 ct.. Groene kool 205i ct., Roode kool 50—75 ct., Chin kool 16—21 ct.. Wortelen 2123 ct., Radijs 1417 ct.. Rammenas 111' ct.. Sla 0—12 ct., Andijvie 612 ct.. Peter selie S12 cl., Selderij 513 ct., Worte len 35 ct. B v. d. Hoef en G. Muys; J. II. Enge len en E. Chr. Braun GEHUWD P. J Polhuizen en H A L. Klijn; S. Dijkstra en G. van Dcorn BURGERLIJKE STAND i November GEBOREN: Johanna Maria, dochter van C. B. de Wilde en J. M. Schenk. OVERLEDEN: Emma Dahringhause 39 iechtgenoote van M L van Kolf schoten; Hendricus Arnoldus Naarding 65 j.. echtgenoot, van J. C Manse. ONDERTROUWD- A Verboom en A Hogeweg; J. Fremomv en A. M. Rib hens: Th. J van Effrink en J. Koks bergen; J R van Barneveld en H. Eversen; R. Marcus cn H. van Vu «pen (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie) „GEVAARLIJK" Hooggeachte Redactie, In uw tweedo blad van gisteravond wijst u, onder den titel ..Gevaarlijk", op een kwaad, waarover ook ik en ve len rnet mij zich reeds meermalen geërgerd hebben: het rolschaatsen door de jeugd op wegen, waar dit niet te pas komt, U acht een waarschuwing niet overbodig, en wel in de eerste plaats aan het adres van de ouders. Accoord. Maar heeft de politie geen taak? En een zeer urgente? Mijns inziens- wel. Daarom deze regelen. Men dempe de put, opdat het kalf niet verdrinke. Men verbiede het rolschaatsen, waar het ontoelaatbaar is. Het „kalf" zal er door worden gered. Maar ook de wielrijders en de automobilisten. Hopend, dat uw waarschuwing onder do oogen van bevoegde autoriteiten komo, teekent, met dank voor de plaat sing, H. A. C. v. d. KRAAN Sr. LASTER EN KWAADSPREKEN Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik u plaatsing van het volgende: Sinds eenige dagen wordt hier in de stad veel gesproken over een zeden- schandaal. Het betreft een minderjarig meisje. De politie heeft dertig arrestanten voor dit geval, neen, nu snreekt men al van zestig. Allemaal goed en wel, maar zij, die deze getallen rondbazui nen, dienen er wel voor te waken dat zij, bij verder vertellen, wat zoo jam merlijk veel gebeurt, er zich rekenschap van geven, geen namen te noemen. Willen de overbrengers er om den ken. dat zij in gevaar verkeeren namen te noemen van hen, die er absoluut niets mee uit te staan hebben. Dat zij hierdoor groote schade kunnen veroor zaken, vooral voor hen, die een loopemde winkelzaak hebben. Het ware beter eerst zichzelf te be- jordeelen en dan nog het r geheel over lie zaken te zwijgen. Het bovengenoem de geval is reeds erg genoeg. Laat ieder meewerken, dat zooiets nooit kan voor komen, ik verwacht daar veel meer van, dan van lasterpraat. De redactie hartelijk dank voor het welwillend afstaan van deze plaats ruimte. Hoogachtend, JOH EVERS, Krommcstraat 51c. SPORT EN SPEL De samenstelling van de drie tientallen Aan de competitie van den Stichtsch- Gooischen Schaakbond, die Maandag 8 November begint, zal door „Denk en Zet", evenals de vorige jaren met drie tientallen worden deelgenomen. Het eerste tiental, dat in de 2e klasse A debuteert, zal in de volgende opstel ling uitkomen: J. de Bruyn, P. Buiteman, G. Bos, F. Schuurman, L. Asprslag, G. Termaten, J. Groencveld, J. C. Marx, J. Ober, C. Meyer. Het He on Ille tiental, resp. in de 4e klasse B cn C. lie. B. v. Wessum, W. Gijtenbeek, H. Pot, C. v. Baston, N. v. d. Berg, H. v. Barneveld. J. Kool, G. Prins, W. Wierk, J. Mosterd. Ille. G. Pol, H. Hilversum. E. de Rui ter, Th. de Ruiter, E. de Ruiter Azn., J. Teters, H. Koot, J. Duif, L. Pot, G. Gou verneur. Verkonden kinderen? /ya Wrijf don dodelijk rug en borstje in me» Wonderlijk zooals dat helptl Pot 50 ct Doos 30. Bij Apoth. en Drogisten ■munharoti 45 MODELKAMERS - BEEKENSTEINSCHELAAN 10, TEL. 543 WIELRENNEN Prestatie van onzen landgenoot Slaats met 282 meter overtroffen MILAAN, 3 November. Hedenmiddag is de bekende Fransche wielrenner Maurice Archaumbaud er in geslaagd het werelduurrecord, dat se dert 29 September j.l. op naam van onzen landgenoot Frans Slaats stond, te verbe teren. Archambaud legde in het uur 45.840 k.m. af, zoodat het record van Slaats met 282 me ter werd overtroffen. Archambaud slaagde er in ook de wereldrecords over 35, 40 en 45 k.m. op zijn naam te brengen, en aangezien de wereldrecords over 15. 20 en 25 km., alsmede het half uur-wereldrecord reeds op naam van den Franschman stonden, zijn thans bijna alle tusschenliggende wereldrecords in zijn bezit gekomen. Denk en Zet Amersfoort (3), S. C „Amersfoort" (2), Bilthoven (2), Bus- sum (5), Waverveen (2), Culemborg (2), Den Dolder (1), Hilversum (5), R. K. S. C. „M.A.T." Utrecht (2), Mijdrecht (2), De Dom Utrecht (2), Oudewater (1), Naarden (2), Oog in Al Utrecht (2), De Pioen Hilversum (3), Soest (4), Het Sticht (4), Unitas Utrecht (1), Utrecht (5). Utr. Chr. S. V. (3), Via- nen (2), Vreeswijk (1), Zeist (2), Maarssen (1), A. S. V. A- Amersfoort (3), Huizen (1), Leerdam (3), Oud- Zuylen (1), De Pion Amersfoort (1), Gorlnchemsche S. C. (2). Utr. Arb. S. C (2), Nieuwe Gorinchemsche S. C. (2), De Gooische Toren Hilversum (2), Het Gooische Paard Laren (1), Soes- terberg (1), Hilv. Arb S. C. (2). Tuin dorp Utrecht (1), Hilv, Chr. S. C. (2). Zuilen (3), De Ivoren Toren Hilver sum (1) en de R K. S. C. Bussum (1). Al deze ploegen zijn ingedeeld in één Eerste Klasse-groep van 6 ploegen, 3 twecde-klasse-groepen van 6, 5 derde klasse-groepen van 5 en één groep van 6 ploegen en 3 vierde-klasse groepen van 5 en drie van 6 ploegen. Wanneer de felheid van den strijd evenredig is met het aantal spelers, belooft de competitie dit seizoen wel bijzonder heftig to worden. SCHAKEN De komende competitie Reeds verschillende malen konden wij melding maken van het toetreden van nieuwe schaakclubs tot den Stichtsch-Gooischen Schaakbond, welke bond hierdoor thans 41 aangesloten vereenlgingen telt, met ruim 1200 le den. Aan de komende wintercompeti tie. waarvan de eerste ronde Maandag 8 November a.s. begint, wordt door niet minder dan 88 tientallen deelgenomen. Eenerzijds heeft de wedstrijdleider, Dr. J. v. d. Lugt, hierdoor een enorme massa werk gehad om alle ploegen hun juiste plaats te geven, anderzijds kon thans bij de indeeling in verschillende groepen eenigszins rekening worden gehouden met de geografische ligging van de clubs, waardoor onnoodig lan ge reizen worden voorkomen. Zoo zijn er thans groepen met uitsluitend Gooi sche clubs en andere met alleen clubs uit het Zuiden van het thans zoo uit gebreide district. Hieronder geven wij de deelnemende clubs met (tusschen haakjes vermeld), het aantal tientallen, waarmede zij uitkomen, waarbij wij nog opmerken, dat van de Schaakclub „Utrecht" en het „Bussumsch Schaakgenootschap" nog een tiental mededingt om de hoogste eer, den titel van clubkam pioen van Nederland, in de Eerste- klasse-competitie van den Kon. Ned. Schaakbond. EUWEALJECH1N Euwe bewees zijn volle kracht en zekerheid te hebben teruggewonnen AMSTERDAM, 3 November. De dertiende partij tusschen Euwe en Aljcchin om het wereldkam pioenschap schaken is na veertig zetten afgebroken in een stelling, welke zeer moeilijk te beoordeelen is. De partij wordt Donderdag avond 7 uur in den wintertuin van „Krasnapolsky" voortgezet. Na de 40ste zet werd de partij afge broken. Euwe leelde zijn tegenstander mede, da hij 41. Tdld74- in couvert had gestoken. De wereldkampioen zelf was van oor deel. dat hij de partij zou winnen, Al- jechin was nog niet overtuigd. Het is zonneklaar, dat deze partij een hoogtepunt in de match beteekent Het is practisch ondenkbaar, dat twee menschelijke wezens zonder intermezzo partij na partij complicaties zouden kunnen verwerken, zooals dat Woens dagavond is gebeurd. En op welke wijze werden de compli caties verwerktl De een, in het krachtgevende besaf zijn zekerheid terug te hebben gevon den, tot het uiterste besloten zijn ach terstand te verkleinen de andere, geen duimbreed wijtcende en iedere ge legenheid benuttende om uit de im passe te geraken. De wereldkampioen verbeterde de zelfde variant van de Slavische partij welke ook in de negende partij was toe gepast, met een actie, die Aljechin aan leiding gaf, zich in avonturen te stor ten. Wij merkten reeds op, dat deze avon turen vrijwel onafgebroken tot den veertigsten zet duurden en dat zij ten slotte maar na hoeveel strijd! in het nadeel van Aljechin bleken te zijn uitgevallen. Euwe's pionoffer op den 2-Osten zet en de wijze, waarop hij zijn feitelijk gerin voordeel benutte, dwingen de grootste bewondering af. Met den terugkeer van Euwe's goede conditie is ook de span ning van de match, alsmede de onzeker heid van den uitslag in hooge mate teruggekeerd. De stand bij het afbreken, na den listen zet van wit (Euwe). Wit: dr. Euwe: Kfl, Tb8, Td7. Le5, PM, pionnen f2, g2, h2. Zwart: dr. Aljechin: Ka7, Tc2, Tg7, Lb6, Pf3, pionnen a5, f5, f7, De opening van het jachtseizoen Zaterdag 6 November zal de Kon. Ned. Jachtvereeniging haar seizoen of ficieel openen met de Sint-Hubertus- jacht, welke alhier zal worden gehou den. Wel zijn reeds enkele kleinere oefenjachten gehouden, doch deze droe gen geen officieel karakter en hadden slechts ten doel daarvoor in aanmerking komende paarden een training te ge ven in het loopen in het jachtveld, het geen een geheel aparte tak van de rui tersport vormt. Ongetwijfeld zal Zaterdag, vooral wanneer het weer medewerkt, do deel name aan deze eerste officieelo jacht, zooals telken jare het geval is, weer groot zijn, terwijl ook vele toeschouwers zich weer zullen opmaken om het schil derachtige schouwspel hetwelk een jachtveld met zijn vele kleurschakee- ringen en voorafgegaan door de meute, steeds biedt, gade te slaan. Naar wij vernemen vangt de jacht te 2 uur aan op de Leusderheide nabij do schietbanen, terwijl de kill zal plaats vinden nabij huize „Nimmendor", het landgoed van den nieuwen jagermees- ter, den heer G. Kolff, die na afloop den deelnemers een thee zal aanbieden. Met het gebruikelijk St.. Hubertuediner in „De Witte" zal de dag besloten wor den. SCHAKEjf Een nieuwe indeeling Ook voor de competitie om het bon denkampioenschap van Nederland tus schen de vertegenwoordigende tientallen van de verschillende onderbonden, is het programma thans vastgesteld. In totaal wordt door 9 ploegen aan dezen wedstrijd deelgenomen, welke evenals vorig jaar, in twee groepen zijn' inge deeld. In Groep A spelen: Stichtsoh-Gool- sche Schaakbond, Leidsche Schaak bond, Haagsche Schaakbond, Rotter- damsche Schaakbond en Noorfl-Brabant- sehe Schaakbond. Het programma voor deze groep luidt: 28 Nov.: L.S.B.N.-Br-S-B- en H.S.R.— R S B 19 Dec.: N- Br-S-B.H.S.B. en S-G.S.B. L.S.B.; 16 Jan.: H.S.G.—S.G-S-B-; 23 Jan.: R-S-B—N.Br.S.B.; 20 Febr. S.G.S.B, R.S.B.; 27 Februari: L.S.B.—H.S.B-; 20 Maart: B-S-B.—L-S.H.; 27 Maart: N.-Br. S.B.—S.G.S.B. In Groep B spelen Noordelijke Schaak bond, Oost-Geldersohe Schaakbond, Am- sterdamsche Schaakbond en Noord-Hol- landsche Schaakbond. Hier luidt het programma als volgt: 25 Nov. NosboN-H.S-B- en O.G.S.B.— A.S.B 16 Jan.: A.S.B.—No S- Bo.; 23 Jan- N.H-S.BO-G.S.B.; 20 Februari: No.S.Bo. O.G.S.B.; 27 Februari: A.S.B.—N-H-S.B- In onderling overleg mogen de ont moetingen ook gespeeld worden op de aan de vastgestelde data voorafgaande Zaterdagpn. De finale tusschen de winnaars ivan de beide groepen vindt plaats op 24 April aanstaande- BOKSEN LONDEN, 4 Nov- In het Harringay Stadion is gisteravond voor 7000 toe schouwers een bokswedstrijd in het zwaargewicht gehouden tusschen den Europeeschen kampioen Arno Koelblin (Duitschland) en den Engelsohman Ed die Philips- Reeds van het begin af was het een /.eer hard gevecht, waarin bei de boksers zuivere stooten plaatsten De Rngelschman was echter in de meer derheid en in de derde ronde wist hij den Europeeschen kampioen met een harden reohtschen op de kaak voor ne gen tellen neer te slaan. Koelblin her stelde zich evenwel uitstekend en wist nog verschillende goede rechtschen op Souvenir van OVERAL, op den top van de Matter- horn even goed als op den 33sten ommegang van het Empire State building, in Haiti of in Volcndam. zijn er van die reizende schrijf maniakken die niet gelukkig zijn. als ze niet een ..ansichtje' kunnen sturen aan Oom lan of nichtje Jet aan den baas van het kantoor of de juf frouw van tegenover. Overal volgen hen de trouwe prentbriefkaarten-tentjes, die als richtingaanwijzers staan bij alle punten, die op hoog bevel van Baedeker door de vreemdelingen worden afgeloopen. In een dagblad uit Colorado, Ame rika. las ik eenigen tijd goleden een overlijdensannonce van L. M. E. Brown, die in een in memoriam-artikel be schreven werd als „een gezien en ach tenswaardig burger van onze stad". De naam van die stad ben ik vergeten, maar de reden van Mr. Brown's roem niet. Hij was de prentbriefkaart-koning. Zoo goed als er koperkoningen zijn cn rubberkeizers, zijn er monopolen, die voldoen aan de vraag van de burger bevolking van de wereld, die Jan en alleman do oogen uit moet steken met een „ansicht" uit het buitenland. Brown kende zijn vak. Hij drukte kaarten met engelen en kaarten met duivelen, kaar ten met watervallen en bergtoppen, met steppen en wouden, kaarten met vlin ders, paarden en korenvelden, kaarten van manlijke mannen en lieve meisjes, kaarten met den ouderzegen, met kin deren in de wieg en grijsaards aan het graf. Zoo weerspiegelde zich in het gladde en matte papier van zijn kunst drukken het leven in al zijn schoon heid, droefenis on geestigheid. Zijn fabriek ging goed. Hij gaf dertig „artisten" werk. Het was juist in het tijdperk, dat de menschen vertrouwd raakten met de post en dat de kleuren druk zich begon te ontwikkelen. Hij werd langzaam aan rijk. Plotseling ver maakte een vergeten oom hem vijf mil- lioen dollar (verdiend met corned beef) Toen hij van zijn eersten schrik beko men was, kwam hij tot de slotsom, dat hij drie dingen moest doen: zijn fabriek uitbreiden, al het personeel een verdub beld salaris geven en iets voor zijn stadje doen, waardoor het wereldbe roemd zou worden. Hij wilde een Mae cenas worden. Van hem zou men nooit kunnen zeggen, dat hij zijn roepin] voor de kunst niet begrepen had. Mr. Brown bouwde een school. Mr. Brown bouwde een tehuis voor ouden van dagen, voor weeskinderen en een ziekenhuis voor vrouwen. Mr. Brown zette zes nieuwe ramen in de kerk en werd sindsdien een trouw kerkganger. Goed zakenman, dat hij was, behield hij zich van al die gebouwen het repro ductierecht voor en verbond zoo het vrome met het nuttige. Hij werd ge vierd en was geacht, maar hij was niet tevreden. Hij wilde den naam van zijn stadje even beroemd maken als die van het Duitsche Solingen en het Engel sche Gretna Green. De schilder, die de kerkramen had ontworpen, nam zijn kans waar en fluisterde hem in, dat hij een museum moest stichten. Mr. Brown dacht na Het zou het mooiste museum moeten zijn van de wereld en eenig in zijn soort. Van schilderijen moest hij niet veel hebben. Hij begreep niet goed wat de menschen zagen in portretten van menschen, die toch niemand ken de, in laml^happen, waar nooit wat bij zonders gebeurd was. Hij bleef bij zijn leest: brlefka^^^n In zijn milium zou den afbeeldingen gevonden worden van alle bezienswaardigheden van de wereld. Het zou iedereen, die de we reld wenschte te leeren kennen, de moeite besparen te gaan reizen. Artis ten zouden voor hen reizen en het vreemdste en wonderlijkste mee terug brengen on hun doeken, dat maar te vinden was. De schilder kreeg een boekje met reischèques en een carte blanche-op- dracht om kaarten te maken. Hij reisde de wereld rond, op zoek naar de dui- zend-en-ecn wonderen van het univer sum. Uit alle mogelijke plaatsen ter wereld zond hij zijn kaarten naar het stadje, waarvan ik den naam vergeten ben, uit Pisa. Babyion en Tokio, van de Boro' en van den "Moren. Hij rende maar om do globe Telkens nieu we chèques, alsmaar meer kaarten. Het stadje vergat, dat hij ooit onder hen gewoond had Hii werd zelf een wonder, een globetrotter van 't zuiverste water. Na een tijd werden de schilderstuk ken van een expoditioknntoor in New York verzonden, om de hooge vervoer- kos'er te besparen. heette het. Eerst jaren later heeft de schilder durven bekennen, dat hij roismoe geworden, zich een «fttdio cre^MitH bad in New York pn daar al zijn knarten gemaakt had. Tusschen zijn boeken en studies schilderde l i - pn#,]jctlcphr» doeken: de sfinx van Gisch, de golf van Napels, een dwerg uit Voor-Tndiö. een vulkaan van Tnvn Ttef rnvsonm werd een won derlijk arehief, een kaartregister van wereld wonders. Mr. Brown heeft nu al zijn geld ver- Üqsinda de kaak van zijn tegenstander te plaat sen. In de zesde, zevende en achtste ronde verwaarloosde Philips zijn verde diging, waardoor Koelblin in de meer derheid kon komen. In de elfde ronde hekste d( Duitscher uitstekend; hij be zorgde Philips een wonde hoven het lin keroog tijdens een hevige slagwisseling Niettemin had Philips reeds zooveel punten verzameld, dat hem een kleine overwinning niet kon ontgaan. Beide boksers hadden een ovatie in ontvangst te nemen voor hun moedigen goed boksen. Grand Thé&tre. Geen filmver- tooning. Zondag doorloopend 2-, 5- en 8.30 uur n.m. (Laatste voorstelling). Avondvoorstelling ovarige dagen 8.10 uur n.m. Woensdag en Zaterdag 2.30 uur n.m. matinée. City Théater. Woensdag, 3 en Donderdag, 4 November vertooning van de film „Angst." Zondag 1.45, 4 uur, 6.15 en 8.30 uur. (Doorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 8.30 uur. Zaterdag 6.15 en 8.30 uur. Overige dagen 8.10 uur. Zaterdag en Woensdag matinée 2.30 uur. Maseam Fléhite, WestsingèL Vondeltentoonstelling van 6.t.m. 30 October. Geopend dagel. van 10—12 en 1—4 uur, uitgezonderd Zondags. 's Zaterdags 10^—12 en 1303 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). Sterhals Beekeast.Iaan 6. Iedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisjes. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Filiaal uitleen-bibliotheekEdison- straat 35. Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal, Muurhulzen 9. Gililehnis A.K.G. t'o. Zuidsingel 16. Verkoopstentoonstelling van schet sen, grafiek en kunstnijverheid. Ge opend 328 November, dag. 105 uur n.m. 4 November. Grand Théatre. Het Schouwspel. Ned. Tooneelgroep voert op „Sprong in het duister." 8.15 uur n.m. 4 November. Amicitia. Feestavond 50-jarlg bestaan Jongelingsver. op geref. grondslag. 7.30 uur. 4 November. Remonstr. Kerk. Wij dingsavond- Dr. Miedema. Onder werp: Allerzielen. M.m.v, J. Camer- ling Helmolt, cello. 8 uur. 5 November. Sierkunst. Ds. Pan nebakker spreekt over Twijfel. 8 uur n.m. 7 November. De Valk. The Melody Makers. 8 uur. 8 November. Amicitia. Vereen, v. Huisvrouwen. Mensendieck systeem door mevr. H. HoffmannKamm. 2.30 uur. 8 November. Markthal. Propa- ganda-vergadering Chr. Besturen bond. 8 uur. 9 November. Amicitia. Concert Hartvelt-kwartet. 10 November. Amicitia. Olympia defilm. 11 November. Monopole. Ver. voor Paedagogiek. Spreker Dr. M. J. Lan- geveld uit Baarn. 8 uur. 11 November. Amicitia. School bioscoop. 11 November. Amicitiia. Propa- gandaavond N.V.V. 8 uur n.m. 12 November. Concordia. Open bare vergadering van .Kerk en Vr3- de." Sprekers Dr. J. Nieweg en mr. G. A. J. ter Linden. 8.15 uur n.m. 17 November. Amicitia. De Prince- vlag. Oramjefilm. 8 uur. 18 November. Amicitia. Dynamo- Revue. 8 uur n.m. 19 November. Amicitia. 2e abonn.- voorstelling. Centraal Tooneel voert op: Lorelei 1937. 8 uur n.m. 20 November. Gildehuis. Concert Joh. Blok cn M. BlokGaljaard. 8.15 uur n.m. 21 November. Monopole. Joodsche Ver. Nut en Genoegen. Lezing van den heer J. Khan uit Eindhoven, o\er: De criminaliteit der Joden in Ned. 8 uur. UTRECHT 4 November. Stadsschouwburg. Ge zelschap Jan Musch. „Job haeft ge duld." 8 uur n.m. maakt aan den schilder, zijn museum aan de stad en zijn fabriek aan de ge meente, die cr een aardig winstje uit maakt, want de prentbriefkaarten van den schilder, in kunstdruk gereprodu ceerd door Mr. Brown, worden naar alle landen uitgevoerd. Zoo krijgt de wereld terug, wat haar ontnomen was. Een volgend keer, dat ik me er op be trap dat ik een kaart koop van de duvels van de Notre Dame of van het alchemistonc,vaalje in Praag, zal ik niet verbaasd zijn, als ik onder het „made in U S A." den naam zal vinden van het stadje, dien naam, dien ik, on danks mr. Brown's millioenen, toch ver geten ben. Be klant: Ja. U hebt gelijk, het costuum zit werkelijk onberispelijk." (,J>olitiken'Vi

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6