Gouden feest der J.V. „SPRONG IN HET DUISTER" V erkoopingeo LOCOMOTIEF ONTSPOORD Dr. A. G. v. Veen naar Europa G G. VEENENDAAL Winkeliersvereeniging „Het Leusderkwartier" EXPLOITATIE DER LIGHALLEN Schaakvereeniging „Amersfoort" „ALLERZIELEN" SPANNEND SPEL VAN CRUYS VOORBERGH H. A. Naarding ten grave gedragen BURGERLIJKE STAND Stagnatie in het reizigers verkeer tusschen Utrecht, Den Haag en Rotterdam Denkt U daar ook eens over Deze 6 eigenschappen Schoenenmagazijn Jac. Kroes BEZOEKT L IJ STENWINKEL Verkoop D. K. W. Garage F. FREEDE 'n Gloednieuwe Neder- landsche Encyclopaedie door K. TER LAAN f 2.90 Bij Boekhandel dqsnda 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 5 NOVEMBER 1937 STADSNIEUWS Gisteravond in de groote zaal van Amicitia herdacht e waardige wijze werd gister- avond in de groote zaal van Amicitia het 50-jarig bestaan van de Jongelingsvereeniging op Gereformeerden Grondslag te dezer stede gevierd. Onder de vele belang stellenden, w.o. tal van bestuursle den van Christelijke corporaties, be merkten wij o.a. den burgemeester, mr. J. C. Graaf van Randwijck. De avond werd geopend met het zin gen van Psalm 150 de verzen 1 en 2, waarna de voorzitter der feestcommis sie, de heer P. A. Kiesewe tter, een kort welkomstwoord tot de aanwezigen richtte. Spreker zette in korte trekken het doel van den avond uiteen en legde er den nadruk op, dat dit feest gezien moest worden in het teeken van een dankbetuiging aan God, die Zijn zegen een halve eeuw gegeven had aan deze vereeniging. De Voorzitter, de heer G. V e e n e n- d a a 1, sprak hierna een openingswoord en las een brief voor van ds. Schouten, die thans herstellende is. De heer J. van der Werff wensch- te de J.V. namens den Kerkeraad van harte geluk en zette uiteen welke betee- kenis de J.V. voor de Gereformeerde Kerk had en welk belangrijk werk zij in de afgeloopen 50 jaren heeft gedaan. Wij gaan nu feest vieren, zooals dit echte Christenen behooren te doen, n.l. herdenken de daden, waarmede God ons heeft overladen. Mejuffrouw van der Werff com plimenteerde de J.V. namens de vier meisjesvcrecnigingen en bood vervol gens een boekwerk aan. Een lid van de knapenvereeniging zeide in dichtvorm een felicitatie op. De heer Jaap van den Arend wenschte de vereeniging geluk namens de oud-leden en releveerde het vele werk, dat door de J.V. is tot stand ge bracht, verder wees spreker nog op de nauwe banden, die er bestonden tus- schen de leden en oud-leden. Voor alle afdeelingen bood spreker een negental boekwerken aan. Verder waren nog gelukwenschen binnengekomen van het eere-lid, den heer Jos. Mulders en den Christelijken Besturenbond, welke laatste zijn wen- schen van een boekwerk liet vergezeld gaan. Ook de vereeniging Patrimonium bood een boekwerk aan. Hierna werden de heeren Veenen- rdaal en Vonk in verband met hun 10-jarig lidmaatschap van de J.V. gehul digd en kregen zij de gouden draagme- daille van den bond in ontvangst te ne men. Het programma werd afgewerkt en wisselde nu en dan af met zang. Het nummer „raadselachtige gevallen" oogstte het meeste succes. Hierin kwa men allerlei personen ten tooneele, w.o. Napoleon, Haile Selassie, Jacoba van Beieren e.a. De twee personen, die allen herkend hadden, kregen een taart in ontvangst te nemen. Na de pauze werd een historisch spel opgevoerd „De lelie van ons Vorsten huis". Een historisch spel stelt altijd hoogere eischen aan de uitvoerenden dan een gewoon tooneelstuk en als men bovendien in aanmerking neemt, dat .slechts twee maanden aan de voorbe reiding is gewerkt, is het succes van gisteravond zeer groot. Het publiek heeft de lof ook niet onder stoelen of banken gestoken en liet dit uitkomen in het langdurige applaus, dat na het zesde tafereel volgde. De opvoering van dit spel was een waardig slot van dezen gouden jubi leumfeestavond. Bij velen zal hij nog langen tijd in herinnering blijven. De Winkeliersvereeniging „Het Leus derkwartier" kwam gisteravond ter ver gadering bijeen. Gezien de belangrijke agenda gaven velen door hun aanwe zigheid blijken van belangstelling. Wat gedurende de St. Nicolaas week gaat gebeuren, werd thans in finesses medegedeeld en mocht de goedkeuring der geheel e vergadering wegdragen. Gememoreerd werd, dat met de perma nente actie der drielingbonnen een bui ten verwachting groot resultaat is be reikt. Wegens ziekte van den voorzitter, moest tot verkiezing van een nieuwen voorzitter worden overgegaan. Gekozen werd de heer H. C. Visser, LeusderwegöS Besloten werd binnenkort tot publica tie over te gaan hetgeen in het Leusder kwartier zal plaats vinden. 40-JARIGE ECHTVEREENIGING De heer en mevrouw van der Werf herdenken heden den dag, waarop zij voor veertig jaren in het huwelijk tra den. Hoewel deze dag naar buiten toe geen officieel karakter draagt, heelt het niet aan bloemen en gelukwenschen ontbroken. De heer J. S. van der Werf uit den muziekhandel aan het Kleine Spui is een bekend Amersfoort er. Jarenlang was hij stafmuzikant on der leiding van de heeren G. K. G. van Aaken en Bikkers. Hij genoot een uit stekende reputatie als musicus en bo venal als collega. De heer van der Werf. veelal jurylid in muziekconcoursen, is directeur van muziekkorpsen in Woudenberg, Zeist en Barneveld. Begrijpelijk is, dat zijn talrijke vrienden 'dezen heuglijken dag niet ongemerkt kebben voorbij laten gaan. MIDDELBAAR ONDERWIJS Bij K. B. van 2 November is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoo gere Burgerschool alhier, L. Straus, wonende te Aerdenhout. Zal in veru nd met 1 groote aantal sanatoria worden gestaakt Gistermiddag werd in het gebouw der T.B.C.-lighallen aan den Utrecht- scheweg een vergadering gehouden, waarin door den voorzitter dier ver eeniging, den heer L. S. Snoek, werd meegedeeld, dat de exploitatie van de T.B.C.-lighallen zal worden stopgezet, zulks in verband met het groote aantal sanatoria, dat in ons land is opgericht en waai» een bete re gelegenheid bestaat om t.b.c.- patiënten te verplegen. Besloten werd het bestuur re machtigen een klein gedeelte van het terrein der vereeniging, dat in totaal een oppervlakte heeft van 2S00 M2., te verkoopen. Grootsche plannen ter herden king van het 35-jarig bestaan In Januari van het komende jaar hoopt onze oudste schaakvereeniging haar 35-jarig bestaan op waardige wijze te herdenken. Rij monde van den voor zitter, de heer M. H. van Raalte, deed bet bestuur in de ledenvergadering, welke gisteravond in Germania gehou den werd. eenige mededeelingen. De feestviering zal, als het garantie fonds het toelaat, driedeelig gevierd worden, n.l. een Jeugdschaakwedstrijd, een massakamp en een groote simul taan séance, waarbij twee of drie van de internationale schaakmeesters, die momenteel in ons land vertoeven, zul len worden uitgenoodigd. Alle plannen zijn nog in een begin stadium, drie commissies zijn reeds aan den arbeid om ze nader uit te werken. De ledenvergadering betoonde groote instemming met. deze komende feest viering. De verdere agenda werd vlot afge werkt. Een hartelijk afscheid nam de vereeniging van den heer dr. J. W. Vaatstra, die naar Gouda vertrekt, een buitengewoon trouw clublid en leider van het wedstrijdwezen. De winnaars van den vorigen winter- wedstrijd kregen met een toepasselijk woord hun prijzen uitgekeerd. Tenslotte werd een propagandacom- missie benoemd. Het einde der vergade ring bracht de verheugende tijding dat Dr. Euwe zijn hangpartij gewonnen had, waarop onze schakers verder weer zwegen, teneinde zich in hun eigen par tijen te verdiepen. U. S. O.-VOLKSCONCERT Maandag 8 November a.s. heeft in Tivoli te Utrecht het vijfde Volksconcert door het U.S.O. plaats onder leiding van Willem van Otterloo, met mede werking van Jo van de MeentWalter, zang. Het programma luidt als volgt: 1. Symphonie VIII in b kl. t. („On voltooide"), Franz Sohuber.t, a. Allegro moderato. b. Andante con moto. 2. a. Ballade, Hans Henkemans. b. Belsazar, Henriëtte Bosnians. 3. Aria uit de opera „Alceste", (Divf- nitès du stvx). Chr. W. von Gluck. 4. Variaties en Fuga over een thema van Mozart, opus 132. De viering vun het 7e lustrum der tenvereeniging werd Donderdun in ten. Aan het Centraal Station Amsterdamsche Vrouwelijke Studen- gezet met de ontvangst der rcunis- stond een ecrewacht ongesteld Wijdingsavond in het ker1 ge bouw van de Remonstrant- sche Gemeente Onder leiding van dr. R. Miedema had gisteren in het kerkgebouw van de Remonstrantsche Gemeente een wijdings avond plaats, met als onderwerp: Aller zielen. Het gesprokene door dr. Miedema werd, zooals gewoonlijk, afgewisseld met muziek, waartoe ditmaal de heeren J. Cameriing Helmolt. (cello) en J. R. v. d. Glas (orgel) hun medewerking verleen den. Nadat spreker er in zijn inleiding op gewezen had, dat men dezen avond wijdde aan hen, die ons voorgingen in het eeuwige leven, werd uit den protes- tantschen liederenbundel het loflied 230 vers 1 en 3 gezongen. In de muzikale afwisselingen werden o.m. Lithanei van Schubert en „Du bist die Ruh" gespeeld. Na zang van het 236e lied en eem dank gebed van dr. Miedema werd deze stem mige avond besloten met het Largo van Bach. ARMEENSCHE ZENDING De opbrengst van den verkoop ten bate van de Armeensche zending bedraagt 880.16. ONBEKENDHEID MET DEN WEG Gisteravond laat is een auto, bestuurd door een Hilversummer, in de bocht Zon nebloemstraatSoesterwe.g door onbe kendheid met den weg tegen een boom gereden. Een inzittende werd door de voorruit geslingerd en bekwam verwon dingen aan gezicht, ên handen. In verband daarmede heeft hij zich onder medische behandeling gesteld. De auto moest weggesleept worden. Gisteravond in het Grand Théatre opgevoerd door de Ned. Too- neelgroep voor Kunstkring „Het Schouwspel" CECILY heeft duizend Pond ge wonnen in de Sweepstake en zij schijnt daarmede den kop kwijt te zijn. Nigel, die jarenlang op haar wachtte in de Soedan, wordt opzij gezet. Nu hij in Londen komt, wacht haar bij ham een rustig huwe lijk, iets wat ze heelemaal niet ver langt. Ze wil „leven", ze zoekt avon tuur. Nu, Cecily krijgt haar deel daarvan, want de man met den Amerikaanschen tongval, die de flat wil huren, blijkt voor haar plotse ling de vervulling van al haar wen- schen. Romamtiek, avontuur, kort om „het leven" wacht haar in den persoon van dezen inleressanten charmeur en vrouwenkenner Bruce Lovell. Zij verdwijnt met Bruce, Nigel ten spijt en tot verontwaardiging van de vriendin Mavis en van de brave, bered- derige tante Loulou. Het tweede bedrijf brengt de idylle in het landhuisje. Cecily en Bruce brengen er de wittebroodsweken door. Aanvanke lijk is alles geluk, maar langzaamaan voltrekt zich in Bruce een verandering. En rijst er togen hem verdenking. Bru ce heeft een geheimzinnig fotografisch atelier in den kelder, waar niemand ko men mag. Er worden geheimzinnige, le dige peroxydfleschjes in den tuin op gegraven. Er zijn vreemde aantcekenin- gen in een zakagenda. Een levendige belangstelling bij Bruce in criminalisti- sche geschriften, vooral in de geschiede nis van een vrouwenmoordenaar in Amerika. Ook dokter Gribble interes seert zich voor misdaad en misdadigers, hij heeft hetzelfde boek, maar zijn exem plaar blijkt een portret te bevatten, dat in het boek van Bruce verwijderd is. En opeens weet Cecily, die man met mo nocle en snor, het is Biuce. Bruce die de peroxyd noodig heeft, om zijn haren te ontkleuren. Bruce die ook haar ver moorden zal en die in zijn zakagenda de laconieke aanleekening op dezen da tum heeft staan: „negen uur". We ma ken het in stijgende spanning mee, mi nuut na minuut, tot negen uur toe, het uur waarop de moord plaats zal vinden. Maar ditmaal is het niet de vrouw die sterft, de vrouwenmoordenaar is over troefd, doordat hij zijn 'geheim heeft prijs gegeven. Men vrage niet naar logica in een dergelijk stuk, het is alleen maar te doen om de spanning, om de sensatie. En gegriezeld hebben wij, vooral door 't bijzondere spel van Cruys Voorbergh. Al staat in wezen dergelijk tooneel niet zoo heel ver af van een goed gebrachte griezeltruc van Alvata, we kunnen van deze griczeltruc zeggen, dat Cruys Voor bergh van het begin af cle zaal in zijn hand had en er mee deed wat hij wil de. Hij heeft een stijging in zijn rol ge bracht, die de spanning tegen het slot onhoudbaar maakte, wat zich uitte in de onrust van het publiek. Een knappe creatie, die vele malen deed denken aan van Dalsum in het Chineesche Land huis. Rika Hopper, de juist zestig-jarige, had een echt gezellige rol als tante Lou lou. Men genoot ervan, zooals zij deze drukke, praatgraage dame, die een goed hart en graag gelijk heeft, uitbeeldde en het werd betreurd, dat tante Loulou in de laatste bedrijven niet meer ver scheen. Elly van Stekelenburg sloeg zich goed door de tweeslachtige rol van Cecily heen. Haar plotselinge grillen zijn niet heel verklaarbaar noch logisch, maar zij heeft dit met warmte en overgave weggespeeld. Voorzoover men dan nog karakters vraagt in een derge lijk gruwelverhaal. Tine Medema was een lieve Mavis. Het stuk werd een succes, vooral door Cruys Voorbergh; toch zou men er de schaar eens in moeten zetten en belang rijk coupeeren. Dat zou de spanning verhoogen, met nog geserreerder spel en tevens maken, dat we niet na het middernachtelijk uur op straat gestaan hadden. Aan de dames en aan Cruys Voor bergh werden bloemen aangeboden, na mens den Kunstkring „Het Schouwspel" die dezen avond organiseerde. V. Talrijke vrienden bewe zen hem de laat ste eer Hedenmiddag werd het stoffelijk overschot van den heer H. A. Naarding, gepensionneerd adjudant-onder-officier inspecteur van het 16e regiment Infan terie op „Rusthof" ter aarde besteld. On der de velen, die den ontslapene de laatste eer bewezen, bemerkten wij ver schillende leden van het hoofdbestuur en andere instellingen van de vereeni ging „Ons Belang", het bestuur van den Koninklijken Nederlandschen Bond van Oud-Onderofficieren te dezer stede on het Bestuur der Amersfoortsche IJsver- ecniging. In de aula werd door den voorzitter van den Koninklijken Nederlandschen Bond van Oud-Onderofficieren, den heer J. A. Uding, het woord gevoerd. Spreker zeide, dat hij niet gekomen was uit belangstelling, doch uit vriend schap, waardeering en hoogachting. Even stoer als in zijn verschijning was hij het in vriendschap. Deze toonde hij niet alleen in woorden, doch bovenal in daden. Groote hoogachting hadden wij voor hetgeen hij deed in het belang van in nood verkeerende kameraden. De heer J. H. Krudde, voorzitter der Amersfoortsche IJsvereeniging zeide, dat de overledene te midden van zijn werk was weggeroepen-' Hij kenmerkte zich te allen tijde door zijn groote activiteit, welke hij ibij den aanvang van den win ter weer ontplooide. Hij was een goed bestuurslid en een vriend in den waren zin des woords. Voorafgegaan door het omfloerste vaandel van den Koninklijken Neder landschen Bond van Oud-Onderofficie ren, begeleidden vele vrienden den ont slapene naar zijn laatste rustplaats. Nadat, de kist, die onder een schat van bloemen bedolven was, in de groeve was neergelaten, dankte een familielid voor de betoonde belangstelling. R.H.B.S. AMERSFOORT Bij K. B. is tijdelijk benoemd tot leer aar aan de R.H.B.S. alhier de heer J- van Ravenswaay te Haarlem. MARKTBERICHT 5 November Appelen f 2.f 4.Peren f 3.a f 5.—, per H.L. Hoendereieren f 5.40 f 5.90; Eenden eieren f 3.k f 3.50, per 100 stuks. Grasboter f 1.70 per K.G. Kippen f 0.65 a f 0.90; Hanen f 0.75 a f 0.90; Tamme konijnen f 0.90 k f 1.75; Oude tamme eenden f 0.60 k t 0.80; Ha zen f 1.90 f 2.25; Fazanten f 0.70 a f 1.10, per stuk. Tamme duiven 0.20 k f 0.30 per paar. Zeugen drachtige f 80.a f 130. Biggen f 16.k f20.per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 60 H.L. appelen. 20 H.L. peren. 200.000 stuks hoendereieren. 900 stuks eenden eieren. 15 K.G. grasboter. 8 zeugen drachtige. 80 biggen. 4 November GEBOREN: Johanna Maria, dochter van C. B. de Wilde en J. M. Schenk. OVERLEDEN: Emma Dabringbausen 39 j., echtgenoote van M. L. van Kolf schoten; Hendricus Arnoldus Naarding. 65 j.. echtgenoot van J. C Manse. ONDERTROUWD: A. Verboom en A Hoge weg; J. Fremouw en A. M. Rib- bens; Th. J. van Effrink J. Koks- bergen; J. R. van Barneveld en H Evcrsen; R. Marcus en H van Vu.pen. R. v. d. Hoef en G. Muys: J. H. Enge len en E. Chr. Braun GEHUWD: P. J. Polhuizen en H A L. KlijnS. Dijkstra en G. van Dcorn Herplaatsing wegens misstelling 5 November GEBOREN: Willem Gerrit Hendrik z. van W. H. G. van Deelen en J. de Bree; Frans, z. van J. C. van de Brink en E. H. Hoendérvoogt; Piet Hein, z. van L. Feitz en E. M. R. Povel. AMERSFOORT 11 November, 't Boompje. Veiling hee renhuis Kleine Spui 6 en woonhuis G. v. Stellinwerfstraat 20. 8 uur n.m. 11 November. Kleine Spui 6. Verkoo ping inboedel. 10 uur v.m. BAARN 10 November. Gen. Karei v. d. Hey- denlaan 9a. Veiling inboedel 11 November. Hotel „De la Prome nade." Verkooping woonhuis School straat 55. 8 uur n.m, 11 November. Hotel „De la Prome nade." Verkooping villa Molenweg 7. 8 uur n.m. OMTREK Donderdagavond ongeveer half zeven iê in de nabijheid van Gouda, een locomotief ontspoord, waardoor eenigen tijd vertraging ontstond in het reizigersverkeer tusschen Utrecht en Rotterdam en Den Haag. Het ongeval geschiedde vlak bij het stationnetje voor den tramtrein naar Schoonhoven, dat van Utrecht ko men even voor Gouda is gelegen. Hoewel het een eenvoudige ontspo ring was ontstond er toch een vrij ernstige stagnatie, omdat beide spo ren van de lijn Utrecht—Den Haag/ Rotterdam versperd waren. De rei zigers moesten daarom via Leiden, met behulp van den electrischen trein, naar de plaats van hun be stemming worden vervoerd. Geluk kig heeft bet oponthoud niet lang geduurd, omdat één spoor betrek kelijk gauw vrij was. zoodat het verkeer, zij het met eenige vertra ging voortgang kon hebben. Om 20.40 uur was ook het andere spoor vrij gekomen, waardoor het verkeer weer op normale wijze kon plaats hebben. Het ongeval gebeurde juist op de wis sels. met een losse locomotief van mid delmatige grootte, die omgereden werd Noch de locomotief, noch de weg wer den beschadigd. De ooraak van de ont sporing is nog niet bekend. Een dergelijk ongeval had bij bewe gingen van een personen- of goederen trein niet kunnen plaats hebben omdat dan de wissels electrisch gesloten wor den wat bij het rangeeren niet het geval Het komt Uw voeten, beurs en humeur ten goede Wereldbekende merken Onovertrefbare pasvorm Zoldzame kwaliteit Prijzen voor iedere beurs Groote keuze Deskundige bediening omtrent voet en schoen Langestraat 78 Tel. 840 OOST-lNDlk BATAVIA, 5 November. (Aneta). In het vliegtuig van de K.L.M. dat mor gen naar Nederland vertrekt, reist het hoofd van de Chemische afdeeling van het geneeskundig laboratorium, dr. A. G. van Veen, naar Europa, op speciale uitnoodiging van den Volkenbond, tot bijwoning van de voedingsconferentie te te Londen, welke onder auspiciën van den Volkenbond daar zal worden ge houden. Dr. van Veen keert, eveneens per vliegtuig, on 3 December terug. Naar wij vernemen, is ook uit Britsch- fndie een voedingssnecialist uitgenoo digd, aan deze conferentie deel te ne men. De invitatie van dr. van Veen houdt verband met de onlangs te Ban doeng gehouden conferentie voor lande lijke hygiëne. ONDERHANDELINGEN MET JAPAN OVER ZOUT-VERKOOP BATAVIA, 5 Nov. (Aneta-A.N.P.). Naar Aneta verneemt zijn er onder handelingen gaande met Japan over den verkoop op commercieele basis van een groote partij Madoera-zout van plm. 150.000 tons. Indien deze verkoop door gaat, beduidt dit voor Madoera een be langrijke mogelijkheid voor een nieuwe werkverschaffing aan de bevolking. DE HEER MOES VAN DE K.L.M. NAAR NEDERLAND TERUG BATAVIA, 5 November (Aneta). De inspecteur van de K.L.M.de héér Moes, die eenigen tijd in Indië heeft vertoefd, voor een inspectie, zal per vliegtuig op 6 dezer naar Calcutta vertrekken, waar hij eenigen tijd zal blijven om vervol gens de terugreis naar Nederland voort te zetten. VOOR ST. NICOLAAS ONZE UITGEBREIDE OP DE lo VERDIEPING U ZULT GEEN SPIJT HEBBENI Kunsthandel G.G.VEENENDAAL LANGESTRAAT 33 - AMERSFOORT vraagt vrijblijvond demonstratio bij: Di9trict-Vert. Oostelijk Utrecht. LEUSDERWEG 23—25. Tel. 1819. Langostraat 33 Teleloon 232 Grand Théètro. Van Vrijdag 5 t.m. Woensdag 10 November vertoo ning van de film: „De Groote Illu sie." Zondag doorloopend 2-, 5 en 8.30 uur n.m. (Laatste voorstelling). Avondvoorstelling ovarige dagen 8.10 uur n.m. Woensdag en Zaterdag 2.30 uur n.m matinée City Théater. Van Vrijdag 5 t.m. Donderdag 11 November vertooning van de film „Men gaf hem een ge weer." Zondag 1.45, 4 uur, 6.15 en 8.30 uur. (Doorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 8.30 uur. Zaterdag 6.15 en 8.30 uur. Overige dagen 8.10 uur. Zaterdag en Woensdag matinée 2.30 uur. Museum Flóhito, Westsingel. Vondeltentoonstelling van 6.t.m. 30 October. Geopend dagel. van 10—12 en 1—4 uur, uitgezonderd Zondags. 's Zaterdags 10-—12 en 1.30—3 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). Storhuls Beokenst.laan 8. Iedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisjes. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Filiaal uitleen-bibliotheek Edison straat 35. Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal, Muurhuizen 9. GUdehuis A.K.G. t/o. Zuidsingel 16. Verkoopstentoonstelling van schet sen, grafiek en kunstnijverheid. Ge opend 3—28 November, dag. 10—5 uur n.m. 5 November. Sierkunst. Ds. Pan nebakker spreekt over Twijfel. 8 uur n.m. 7 November. De Valk. The Melody Makers. 8 uur. 8 November. Amicitia. Vereen, v. Huisvrouwen. Mensendieck systeem door mevr. H. HoffmannKamm. 2.30 uur. 8 November. Markthal. Propa- ganda-vergadering Chr. Besturen bond. 8 uur. 9 November. Amicitia. Concert Hartvel t-kwartet. 10 November. Amicitia. Olympia defilm. 11 November. Monopole. Ver. voor Paedagogiek. Spreker Dr, M. J. Lan- geveld uit Baarn. 8 uur. 11 November. Amicitia. School bioscoop. 11 November. Amicitia. Propa- gandaavond N.V.V. 8 uur n.m. 12 November. Concordia. Open bare vergadering van ,Kerk en Vre de." Sprekers Dr. J. Nieweg en mr. G. A. J. ter Linden. S.15 uur n.rn. 13 t.m. 28 November. De Poth. Amersf. Kunstkring. Tentoonstelling schilderijen van mej. T. G. M. van Hettinga Tromp en van schilderijen en ceramiek van H. Kamerlingh Onnes. Dag. 104 uur. Opening 13 Nov., 3 uur n.m. 17 November. Amicitia. De Prince- vlag. Oranjefilm. 8 uur. 18 November. Amicitia. Dynamo- Revue. 8 uur n.m. 19 November. Amicitia. 2e abonn.- voorstelling. Centraal Tooneel voert op: Lorelei 1937. 8 uur n.m. 20 November. Gildehuis. Concert Joh. Blok en M. BlokGaljaard. 8.15 uur n.m. UTRECHT 8 November. Tivoli. Vijfde U.S.O.- concert. 8.15 uur.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5