Wollen Stoffen LUYCX „Vaccinatie een moreele plicht" COGNAC VIEUX xxx J. A. SCHOTERMAN Zo. Landelijke actie begonnen Scharpeurder vermist Van Jantje en Pietje Verdacht van smaadschrift De arrestatie van rijwieldieven f3.75 per flesclh Botsing tusschen twee vrachtauto's NU VOOR VOORDEELIGE AVONDCOSTÜUMPJES STOFFEN AFDEELING Inval in een speelhol HET MENU VOOR ZONDAG Radio-programma's 2e BI.AD PAG 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 5 NOVEMBER 1937 Doel is: de vaccinatie van alle kinderen tusschen drie maanden en twee jaar Groot belang voor de volksgezondheid AMSTERDAM, 4 November In deze tijden van dreigender» oorlog, tijden dus, waarin ook onverwacht het gevaar van be smettelijke ziekten voor de deur kan staan, is het een angstig gevoel dat de vaccinatietoestand in ons land zooveel te wenschen overlaat. Dit waren de woorden, waarmede dr L Heyermans, de directeur van den Amsterdarnschen Gemeentelijken Ge neeskundigen en Gezondheidsdienst de noodzaak van de aleemeene inenting te gen de nokken schetste En van den anderen kant, zoo ver volgde dr. Heyermans, de vaccina teur moet niet maar raak „prikken", de huisarts moet zien of het kan, of het moet en of het mag. Varcina- tiedwane is nipt goed. want dwang "wekt reactie, maar anderzijds mag de vaccinatie plicht niet worden vergeten. De toestand is op het oogenhlik zoo, dat in ons land het totaal aantal niet gevaccineerde kinderen op meer dan twee millioen kan worden geschat, ter wijl per jaar gemiddeld een honderd twintigduizend kinderen worden geho ren, van wie mpn niet zeker i* dat zij alle zullen wordpn ingeënt. En dit wa> aanleiding dat men de noodzaak van een grootscheeps opgezette actie ln ging zien, een actie die bereids met kracht ter hand is genomen. Het is een lande lijke actie, door de regeering gesteund en bedoeld voor iedereen, waarvan de omvang en de intensiteit doen vermoe den dat de zaak zeer ernstig wordt in gezien. Het doel ervan is de vaccinatie van alle kinderen tusschen drie maanden en twee jaar. In een persconferentie, belegd door de commissie tot bevordering van de vrij willige vaccinatie heeft de geneeskun dig en pharmaceutisch hoofdinspecteur van de volksgezondheid, dokter R. N M Eykel, medegedeeld, dat de regeering zich op het standpunt stelt, dat de v r ij w i 1 1 j g e vaccinatie moet worden bevorderd Bovendien zal er een andei systeem van vaccinatie worden toege past. De dagen, waarop de huismoe ien* van het dorp of de wijk. met evenzoo- vele of nog meer hnilpnde kinderen op den arm queue maakten voor hel schoolgebouw of het eemeontehui9. om door den daarin zitting houdenden vac- cinaleur hun kinderen te laten helpen, zullen niet meer worden gehouden. Mpn wil thans hereiken, dat de kin deren, na een individueel onderzoek worden ingeënt, met persoonlijke beoor deeling van hPt geval door den huis arts, zoodat alle schadelijke gevolgen van de vaccinatie, die in den vorm van het enrpphalitisgevaar niet lang gele den bijna een paniekstemming hebhen veroorzaakt.-zoo mogelijk geheel worden ondervangen. Dit gevaar voor hersen vliesontsteking, dat trouwens in bijna eiken toestand van herstel van een In fectieziekte niet denkbeeldig is. is het geringste, wanneer de kinderen tus schpn de drie maanden en de twee jaar worden ingeënt. De statistiek, die. hoe kan het an ders, ook op dit terrein is gemaakt, heeft vastgesteld, dat bij de 91 609 inenttingen bij kinderen van 0 tot 1 jaar slechts 5 gevallen van ence phalitis zijn voorgekomen, waarvan zeen één doodelijk, en bij de 170 740 inentingen hij kinderen van 1 tot 2 jaar nog maar zes gevallen, waar van evenmin één doodelijken af loop. Daarboven echter, bij 185 711 inentingen hij kinderen van 2 tot 3 jaar. zijn er 17 gevallen van ence phalitis geconstateerd en vier sterf gevallen. Deze getallen spreken wel duidelijke taal; hoe ouder de kinderen hij de vac cinatie zijn, des te grooter wordt de ge vaarscoëfficient Op een leeftijd van 2 tot 3 jaar is deze 1 10 921. in het vier de levensjaar ie zij al 1 4.013. een jaai verder 1 3.153. en vervolgens 1 3 251 terwijl op een leeftijd van 6 tot 11 jaai een verhouding van 1:2413 is herpiki Op grond van deze ervaringen zijn de deskundigen vrijwel eenstemmig tot de overtuiging gekomen dat men de ouders moet aanraden de kinderen binnen de hierhoven ge noemde leeftijdsgrenzen te laten in enten. vooral daar hPt aantal voor pokken vatbaren steeds grooter wordt. In geheel Europa komen de pokken fij het in milden vorm, nog steeds voor 9n velen zullen zich nog met schrik her fineren, hoe in 1929 de pokken in Rot terdam hehhen huisgehouden. Om de gedachte aan verweer tege» deze afschuwelijke ziekte, die men al- een gedachte aan zelfbehoud mag be schouwen. hij een stpeds grooter pu bliek ingang te doen vinden, en om te dien aanzien voeling te krijgen met alle huisartsen, ie ven weldonrwrochte orga nisatip m Iipi leven gei nepen, «lie be slaat uii een centrale commissie van re laciie, welke de propaganda in ge sehrifte voorbereidt, hêoonleeli en dia iribueert, en uit provinciale commissies iri elke provincie, welke tol laak heh hen in haar rayons voeling le vinden mei huisartsen en publiek. Deze laalsten moeten Imn werkings sfeer eigenlijk nog geheel afbakenen Inch van een enkele commissie met name van die in Noord Holland, zijri reeds zeer goprle berirhien binnengeko men: bijna alle huisartsen hebben zich bereid verklaard met deze commissie mede te werken Een belangrijk ding, in verband niet Ie „populariteit van de vaccinatie" is het ministrieel besluit, krachtens hel welk thans ook voor „particuliere" ge vallen rle pokstof kosteloos zal worden eleverd. Wat Amsterdam betreft dal eveneens als een geheel ravon wordt beschouwd, en waarvoor de orgnnisatn reeds geheel gereed is, is het vermel- ienswaard. dat hel gemeentebesttiui 10iif) gulden beschikbaar heeft gestel» •mi de propaganda te ondersteunen. Maar voorop sta. dat hel een lande lijke organisatie is. die een landelijk belang, dat van de volksgezondheid be oogt. Moge spoedig, aldus dokter Heyer mans. alle ouders ervan worden door drongen. dat vaccinatie een moreele plicht is. niet alleen tegenover hun eigen kinderen, maar ook tegenover hun medemenschen. Nog twee aanhoudingen te Rotterdam ROTTERDAM. 4 Nov Omtrent de te 's-Gravenhage verrichte arrestatie in de zaak van de gestolen rijwielen, kan nog worden gemeld, dat de 22-jarige schilder A H. V uit Den Maag er se dert 1936 zijn werk van maakte om zelf. door middel van handlangers in de residentie gestolen rijwielen te ver handelen in Rotterdam Het onderzoek in deze zaak tegen V.. die een goede bekende van de politie is. leidde nog tot de aanhouding van twee Rotter dammers den 36-jarigen radiomonteur W O. en den 26-iarigen koopman .T. O Bij den monteur werd bij huiszoeking een in Den Haag gestolen rijwiel In be slag genomen. Ook wordt hij verdacht van heling van vijf andere gestolen rij wielen Van den koopman J. O. is komen vast te staan, dat hij zes rijwielen heeft verhandeld, waarvan hij wist, dat zij van diefstal afkomstig waren. Beide personen zijn ter beschikking van den officier van justitie te Rotter dam gesteld. De Rolterdamsche politie is van meening. dat de bende de laatste l'aren ver over de honderd rijwielen gestolen en verhandeld heeft DE VALK BLIJFT IN PARIJS AMSTERDAM. 4 November. Het op de thuisreis zijnde Indië-vliegtuig Valk. dat oorspronkelijk vanmiddag in Amsterdam had moeten zijn, is in Pa rijs gebleven zulks in verband met den mist. Het toestel wordt eerst morgen ochtend om negen uur op Schiphol ver wacht. ua «.-01976 Vermoedelijk door den Zuiden wind in den mist naar zee gedreven Reddingbooten uitgevaren HOLLUM. 4 November. Gisteren is de 31-jarige J de Boer uit Beetgumer molen tpgen het middaguur in een kleine boot van den Westhoek onder St Jacobiparochie uit het Friesche wad opgegaan om schar te peuren. Vermoe delijk is hij door den Zuidenwind in den mi6t afgedreven, want men heeft niets meer van den man vernomen. Toon men zich omtrent zijn lot onge rust begon te maken, trok men met de reddingsboot ..Den Tex" van de Noord en Ztiid-Hollandsche Reddingmaat Schappij vannacht het wad op Onver richter zake keerde de reddingboot echter vanmiddag in de Harlingschp haven terug De naspeuringen werden echter niet opgegeven. Uit Ilollum vertrok de nieu we motorreddingboot „Abraham Foc.k" van de Noord- en Zuid-Hollandsche reddingmaatschappij om het vaarwater van de Zwarte Haan af te zoeken, ter wijl de „Brandaris" een reddingboot van dezelfde maatschappij Terschelling verliet om de zee nabij de Griend te verkennen Beide reddingbooten, die om twaalf ur zijn uitgevaren waren met het invallen van de duisternis nog niet teruggekeerd Reeds meer dan 24 uur is het geleden, dat de Boer in zee stak. Voor een lang avontuur heeft hij geen voldoende leef tocht bij zich. Oude handelsvorderingen op Hongarije 's-GRAVENHAGE, 4 Nov. Krachtens de dezer dagen in werking getreden nieuwe regeling nopens het handelsver keer tusschen Nederland en Hongarije zullen Nederlandsche schuldeischers wegens achterstallige handelsvorderin gen op Hongarije op grond van invoer van goederen in dat land, dateerend van vóór 23 Januari 1936, in de meeste gevallen niet meer gehouden zijn 30 dezer vorderingen te late«n vallen. Houders van zoodanige vorderingen, die deze niet reeds onder vigueur van de vorige regeling bij het Nederlandsch Clearinginstituut hebben ingediend, moeten zulks alsnog vóór 1 December a.s. doen. Hiertoe moet gebruik gemaakt worden van een formulier, dat, evenals een op de nieuwe regeling betrekking hebbende circulaire, bij het Nederland sche Clearinginstituut verkrijgbaar is. Utrecihtsehestraat 17 Tel. 145 J1T DE STAATSCOURANT Bij K.B. is op het daartoe door hen gedaan verzoek, een eervol ontslag ver leend uit den militairen dienst: a met ingang van 27 October 1937. aan den reserve luitenant-kolonel D Vlemirtg. van den staf der infanterie, b. Met ingang van den datum van dit besluit aan den reserve kapitein Ir* H W Haga van het regiment ge nietroepen een eervol ont9lag verleend uit den mililalren dienst, aan den reserve-eer- ^te-luitenant voor speciale diensten L. W. Annvas. van het vrijwillig land stormkorps motordienst; aan den reserve eerste luitenant S Bakkpr van h°t 12e regiment infanterie, een eervol ontslag verleend uit den mi lifairen dienst met ingang van 1 November 19.37 be rioemd en aangestPld bij het reserve nersoneel der landmacht hij het dienst vak der militaire administratie bij het ie regiment infanterie tof rpserve-eer- -fe-luitenant de eervol ontslagen reser ve eerste luitenant der militaire admi nisfratip T, T Franse Bij K B. van 14 October is toegekend de aan dp orde van Oranje-Nassau ver honden eere-medaiile in zilver aan mej. M van den Rerge huishoudster in dipnsf van mevrouw de douairière mr W J Ph. J. graaf van der Dtiijn. te Zeist. Rij K. B van 25 October is te rekenen van 1 Januari 1937 bevorderd tot refe rendaris bij het staatshoschbehepr A Th. A Srhfltz. thans hoofdcommies bij dien dienst te Utrecht. Raad van Beroep Bij K B van 2 November is aan mr f van Kuyk op zijn verzoek eervol ontslag verleend als plaatsvervangend voorzitter van den Raad van Beroep (sociale verzekering) te 's-Gravenhage, onder dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen diensten. Just if ie Aan G J. Beljerle op zijn verzoek eervol ontslag verleend als kantonrech- ter-plaatsvervanger in het kanton Oud- Beijerland onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten Luchtmacht Bij beschikking van den minister van Defensie is de officier-vlieger der le kl. R J. Mulder, gecomitteerd te Frie- drichshafen. den 29den November 1937 ter beschikking gesteld. Belastingen De minister van Financiën heeft met ingang van 1 Januari 193S: a. het gebied van de kantoren der directe belastingen en accijnzen te Me- demblik en te Uitgeest afgescheiden van de inspectie dpr invoerrechten en accijnzen te Zaandam- b het gebied van het kantoor der directp belastingen en accijnzen te Me- demhlik ingedpeld bij de inspectie der invoerrechten en accijnzen te Den Hel dpr: c hpf gebied van hpf kantoor der directe belastingen en acciinzen te Uit geest ingedeeld hii de inspectie der invoerrechten en accijnzen te Haarlem DOODELIJKE AANRIJDING ARNHEM, 4 Nov Eergisteravond is hij de brug over den IJsel te Wester voort een jongen uit Duiven, die van des Ambachtsschool te Arnhem kwam. door een auto. welke hem achterop kwam, aangereden, waardoor hij van zijn fiets viel. Hierbij werd de linker arm versplinterd. Dp iongen is thans in het gemeenteziekenhuis te Arnhem aan zijn verwondingen overleden Wonderlijk slot van een canotocht ROTTERDAM, 4 Nov. Eenigen tijd ge leden heeft een rechercheur van den Rot terdamschen vreemdelingendienst een jongeman aangehouden, die zonder papieren en zonder geld was De jonge man, Jantje, vertelde, dat hij met zijn vriend, Pielje, een canotocht had ge maakt. ZU waren bij Lobith in ons land gekomen, maar toen zij nabij Arnhem met hun cano achter een sleepboot wil den gaan hangen, was de kano gekap seisd Jantje werd opgepikt, maar Pietje was verdwenen. Zijn zoeken hielp niets en tenslotte werd hij aangehouden door de politie en het land uitgezet als on- gewenschte vreemdeling. Dezelfde rechercheur hoorde jechter, dat tezelfder tijd Pietje in Duitschland was opgepikt onder verdenking, dat hij Jantje had vermoord, daar hij een pas had. die aan den verdronken vriend be hoorde. Hij liet van zijn ervaringen te bestemder plaatse weten, met het ge volg, dat Pietje op vrije voeten werd gesteld. De politie wil toch graag nog wat nadere inlichtingen hebben van de bemanning van de sleepboot Elisabeth en van de onbekend gebleven sleepboot, die Pietje moet hebben opgepikt. Kan schrijfmachineschrift geïdentificeerd worden? AMSTERDAM, 4 Nov. „Kan schrijf machineschrift geïdentificeerd worden" wa6 de vraag, waarover de rechtbank hedenmiddag in een strafzaak moest oordeelen. Een bedrijfseconoom te Haarlem was er van beschuldigd oen anoniem schrijven te hebben gericht aan de directie van een industrieele maatschappij te Amsterdam, waarin te gen een handelsreiziger in dit bedrijf werkzaam, ernstige beschuldigingen van beleedigenden aard werden geuit. Na het ontvangen van den brief werd hij op het directiekantoor geroepen, hij lae don brief en koesterde onmiddellijk ver denking tegen den bedrijfseconoom, die getrouwd is met de gescheiden echtge- noote van den handelsreiziger Deze riep de hulp in van mr. dr. Renno J Stok vis, en diende een klacht in tegpn den bedrijfseconoom. De rechter-commissnris droeg het bureau van den politiedes kundige. den heer van Ledden Hulse bosch een onderzoek op naar de iden titeit van het schrift van den anomie- men brief en het typsel van de door de politie bij verd. in beslag genomen schrijfmachine. De heer B W. Viëtor stelde een groot aantal punten van overeenkomst vast tusschen het schrift van de schrijfma chine van verd. en den anoniemen brief. Punten van verschil kon desk. niet vinden. Desk, is dan ook ten volle overtuigd, dat de brief met verd 's machine is ge schreven Ter zitting hield de verdachte zijn onschuld vol. Mr. Stokvis stelde zich voor den handelsreiziger civiele partij en vroeg f 1.schadevergoeding, om uit te doen komen, dat het zijn cliënl in hoofdzaak om moreele genoegdoe ning te doen is De subs, officier van justitie, mr Bosch achtte het tenlaste heiegde bewe- zen. Spr, requireerde wegens smaad een gevangenisstraf van twee maanden. Vonnis IS November. Eén der inzittende., aan zijn verwondingen overleden VENLO, 4 Nov. Op den Provincia len weg Venlo—Veijray is vanmorgen om half tien een vrachtauto bestuurd door een bewoner uit Horst, in botsing gekomen met een andere uit tegenover gestelde richting komende vrachtauto bestuurd door W Hulsman uit Vonray Dé chauffeur van den vrachtwagen uit Horst kwam met den schrik vrij De heer H kreeg evenwel zepr ernstigp verwondingen aan het onderlichaam In den loop van den middag is hpf slacht offer in het St Elisabeth ZiPkenhuis le Venray overleden. RIJ WIEL ACHTERLiCHTEN EN WERKLOOSHEID Het bestuur van de Landelijke Ver eeniging tot Onderlinge Verzekering te gen de nadeelige gevolgen van Werk loosheid en Ziekte, heeft den minister van ^oeiale Zaken verzocht, in overwe sing te nemen de werkloos zijnde steun- rekkenden pn de tewerkgesteklen in le Rijkswerkverschaffing gratis te voor zien-van het vanaf 1 Januari 1938 bij de wet voorgeschreven achterlicht. Loonactie Amsterdamsch bakkersbedrijf AMSTERDAM, 4 November. De hoofdbesturen van de Algemeene, R.k. en Christelijke bonden van arbeiders in het bakkersbedrijf vergaderden heden met het Amsterdamsch bureau dier or ganisaties om een campagne vast te stellen \oor de toepassing der twee groote eischen op 4 December 1937. Het bureau kreeg opdracht een ge schriftje samen te 6tellen, dat aan alle bakkerij-arbeiders zal worden uitgereikt Den patroons wordt individueel een brief gezonden met de eischen voor de looncn en de regeling van het aantal arbeidskrachten. Op 15 November zullen drie vergade ringen worden gehouden voor alle Am- sterdamsche bakkerij-arbeiders. Op dien datum zullen de ingekomen antwoorden van de individueels patroons worden hekend gemaakt. Daarna wordt perso- neelsgewijs de actie voorbereid, opdat 4 December toepassingverzekerd kan worden. Voor weigerachtige patroons zullen de arbeidersorganisaties zich beraden op welk tijdstip de werkstaking voor dezul ken geproclameerd zal worden. Conflicten worden niet uitgesloten ge acht. NAAR daar vindt U eenige nieuwe series in prijzen van f 1.95 f2.10 f2.40 per Meter in de moderne tinten. GROOTE SORTEERING in Zwart en Marine. Tafzijde f 1.10 p.M. Satin, Ciré, Chiné f 2.90 Velours Chiffon f 2.40 LANGESTRAAT 49 's-GRAVENHAGE, 4 Nov. Heden avond heeft de politie onder leiding van commissaris Hol. een inval gedaan in het perceel aan den Zeekant te Scheve- ningen. op vermoeden, dat er gelegen heid werd gegeven tot hazardspel. De toegang werd de politie geweigerd waarop de deur geforceerd werd. In de vertrekken van het perceel werden aan getroffen zes dames en twee en twintig heeren. die zich allen bezig hielden met hazardspel Inbeslag werden genomen een rou lette, eenige honderden fiches, een speeltafel en kaarten Alle aanwezigen werden naar het hoofdbureau van politie vervoerd, waar na zij, na te zijn verhoord, op vrije voeten werden gesteld Er werden ook aangehouden twee bankhouders de heeren F. en R.. die in bewaring werden gesteld Uit het verhoor van de spelers bleek, dat deze gewoon waren elkaar in en kele bekende café's in Den Haag te ontmoeten en vandaar per auto naa het perceel aan den Zeekant te gaan De activiteit en de drukte, welke hieruit ontstonden waren dp politie opgpvalien en was aanleiding geweest tot een on derzoek dat tot den inval van heden avond leidde BOCHTAFSNIJDING VAN DE MAAS AANBESTEED MAASTRICHT, i Nov. - Door den rijkswaterstaat is gisteren alhier aan besteed het maken van hoehtafsnijdin- gen hij Neerloon en Balsrw en IipI ver ruimen van hef rivierbed Balgov-Grave. met bijkomende werken, helioorende tot dp werken van de Maasverbetering. De hoogste inschrijfster was de N.V Alherton te 's-Gravenhage voor f 1.376 Dftn. de laagste Insrhriifster der firma A Volker Lzn. te Slledrecht. voor f 1.102.000. DIVISIE MIJNENVEGERS TE SABANG s GRAVENHAGE. 4 Nov. De divi sie mijnenvegers, onder hevel van lui tenant ter zne le klasse jhr. J F. W de Jong van Beek en Donk. is 2 Novem ber Sabang binnengeloopen. WA T ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Garnalen. VOOR DE MIDDAGTAFEL Bruine boonen. Gebakken spek. Pom mes frites. Jam pannekoeken. Bereiding aardappelen: Snijd 1 K.G. geschilde aardappelen in blokjes of schijfjes, wasch ze en droog ze in een schoone doek goed af. Bak ze dan bij gedeelten in dampend fri tuurvet knappend bruin, laat ze op grauw papier uitlekken en bestrooi ze warm rnet fijn tafelzout. (Doe ze nooit in een gesloten schaaltje daar ze dan taai worden). Bereiding toespijs. Maak van 2ö0 gr. bakmeel. V> L. melk en 1 ei een mooi glad beslag zonder klontjes, doe er 1 theelepel zout en wat kaneel door en bak hiervan in Delfia of boter dunne pannekoeken. Laat ze koud worden en strijk telkens op de helft van iedere pannekoek een laag jam, sla dan de koek als een omelette dubbel. VOOR DE KOFFIETAFEL Romaansche broodjes. Bereiding: Snijd niet te dunne sneetjes brood en werp ze even in de melk. Leg tusschen twee sneetjes een dikke laag Parmezaansche of geraspte kaas (of Gruyère kaas), druk ze op el kaar, haal ze even door geklopt ei en paneermeel en bak ze in frituurvet knappend bruin VOOR DE MIDDAGTAFEL Koninginnesoep. Roastbeef. Aardappelen. Brusselsch lof. Gevulde sinaasappelen. ZATERDAG 6 NOVEMBER HILVERSUM I, 1875 M. KRO 8.00— 9.15 en 10.00 Gram.muziek 11.30 Gods dienstig half uur 12.00 Berichten 12.16 KRO-Orkest 3.00 Kinderuur HIRO 4.00 Causerie 4.05 „Blinden al9 musici", causerie 4.25 Kinderkoor 4.40 „Het practische nut van geleidehonden voor blin den", causerie KRO 5.00 Gram.muziek 5.30 Esperantonieuws 5.45 De KRO- Melodisten en solist 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gram.muziek 7.00 Berichten 7.15 Katholieke RVU 7.35 Actuecle aetherfhtsen 8.00 Berichten ANP. Medcdeelingen 8.15 Overpeinzing met muzikale illustratie 8.35 Gram.mu- ziék 10.50 Filmpraatje 11.0512.00 Gram.muziek. HILVERSUM II. SOI M. VARA 8.00 Gram.muziek VPRO 10.00 Morgenwij ding VARA 10.20 Gram.muziek en ge varieerd programma (gr.pl.) 12.001.45 Gram.muziek 2.00 Filmpraatje 2.15 Zang en piano 2.45 Optreden van ama teurs 3.15 Damlcs 3.30 Gram.muziek 4.30 „Het kind van de werklooze", causerie 4.50 Gram.muziek 5.40 Literaire cau serie 6.00 Orgelspel 66.30 Zeeuwsche uitzending 7.00 „Filmland" VPRO 7.30 Bijbelvertell'ingen VARA S.00 Herihaling SOS-bcrichtcn 8.03 Berichten ANP. VARA-varia 8.15 Arbciders-Zang- verecniging „Kunst en Strijd" 8.35 Toe spraak „Bouw mee, kameraad" 8.45 De Ramblers, de drie Melo-Parodisten en so listen 9.25 „Alles is een weet", gespfck 9.35 Orgelspel 10.15 Vervolg van 8.45 11.00 Berichten ANP 11.10 VARA-Or- kest en solisten 11.4512.00 Gram.mu ziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gram.mu ziek 12.05 BBC-Northern-orkest 12.50 Dansmuziek (gr.pl.) 1.20 Commodore Grand Orkest 2.25 Tenor en cello 3.J5 Gram.muziek 3.50 Orgelspel 4.20 BBC- Schotsch-orkcst 5.00 Declamatie 5.20 Roy Fox en zijn Band 6.20 Berichten 6.50 BBC-Orkest en soliste 7.50 Radiojournaal 8.20 Variété-programma 9.20 Berich ten 9.40 Amerikaansch nieuws 9.5» Viool en cembalo 10.20 Wijnoög8tpro- gramma 11.05 Jack Harris en zijn Band 11.50 Berichten 12.0012.20 Vervolg dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 8.00, 8.50 on 10.35 Gram.muziek 12.20 Pianovoordracht 12.35 Gevarieerd concert Vn zang 8.20 Pianovoordradht 4.05 Zang 6.05 dito 8.50 Symphonieconcert 11.201.20 J. Bouillon-dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Ferdy Kauff- mann's orkest 7.50 Omroepkleinorkest 8.50 Luitsoli 11.20 Omroeporkest 1.35 Gevarieerd concert 2.20 Pianovoordracht 3.20 Keulsch accordeonkwartet. SA-Orkest. H. Hagestedt's orkest en solisten 5.25 Pianovoordracht 6.30 Gram.muziek 7.20 Gevarieerd programma 9.5012 20 Egon Kaiser's orkest, en Walter Raatzke's kwin tet. BRUSSEL. 322 en 484 M. 822 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 Omroepdansorkest -- 1 30 Salonorl-est 1.50 Gram.muziek 2.20 Kamermuziek 3.20 Gram.muziek 4.20 Conservatorium-orkest en solist 6.35 Sa- lonorchest 7.20 Pianovoordracht 8.20 Cabaret 9.20 Nationaal orkést en solis ten 10.30 Vervolg concert 11.00 Om- roepsdansorkest 11.3512.20 Gram.mu ziek 481 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 Salonorkest 1.30 Omroepsdansorkest I.50 Gram.muziek 3.20 Radiotoorteel 4.20 Musette-orkest 4.35 Radiotooneel 4.50 Gram.muziek 5.00 Zang 5.35 Ka mermuziek 6 35 Kleinorkest 7.35 Viool- voordracht 8 20 Militair concert 8.50 Reportage 9.50 Vervolg concert 10 30 Gram.muziek 11.2012.20 Omroepdans orkest. DEUTSCIII.ASDSENDER. 1571 M. Gevarieerd concert 8.20 Berichten 5 Romanoff Balalaiknorkest en solièt- 9.20 Berichten 9.50 Trioconcert 10..I5 Weerbericht 10.2012.15 E. Kaisei's danBorkest cn het Raatzke-kwintet.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6