WORDT H.V.C.-E.D.O. EEN DRAW? A.Z.enP.C. in actie Wollen Dekens nis PAARDEN EN MENSCHEN ONZE RUITERS DERDE TE NEW-YORK W.v.BEKKUM SCHAAKSPEL Kinderhoekje Fa. M. R. N. OOSTERVEEN SI n f§ H 11 PU i in m B SS ÜJ m j§ B j§ Hl if iiH n 11 11 Voe tba l voorbeschou win g DE BOYS NAAR DONAR GERUCHTEN ROND HELEN WILLS Drie A.M.H.C.-teams trekken ten strijde Bakhuys beschuldigt! Wé m wÊ Het groene oog van Baa-al HET MENU VOOR MAANDAG Vangestraat 42 Tel. 77 Je BLAD PAG 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 6 NOVEMBER 1937 Amsvorde en Quick heb ben weinig kans in de hoofdstad Sopla passe op in Hilversum NA een onderbreking in verband met den wedstrijd Nederland- Frankrijk, wordt morgen de compe titie weer hervat, doch slechts voor één Zondag, aangezien de week daarop het competitierad slechts weinig toeren maakt, en een inhaal programma brengt. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat op 14 Novem ber om den Gouden Onafhankelijk- heidsbeker wordt gespeeld en Noord- Nederland en Noord-Duitschland elkaar bekampen. Hoewel men algemeen overtuigd is. 'dat HVC het tegen het bezoekende EDO niet gemakkelijkk zal hebben, schakelt men de rood-witten voor een overwin ning geenszins uit. En terecht, want be kijken wij den competitiestand, dan valt dadelijk op, dat beide ploegen elkander weinig in kracht ontloopen, alhoewel HVC 3 nederlagen leed, tegen EDO slechts één. In aanmerking genomen, dat HVC dit seizoen haar rentree deed en EDO haar le klasse routine heeft en haar 2e klasse-ervaringen, is de positie van HVC allerminst slecht te noemen. Tot nu toe speelde EDO beneden de ge stelde verwachtingen Men kan dus een interessante ontmoeting verwachten, waarbij EDO naar hel ons voorkomt, een winstpunt achter zal laten op Birkhoven. Naar men ons mededeelt, zal doelman Mosterd het HVC-doel verdedigen. In Utrecht vindt de strijd om de lei ding plaats tusschcn DOS en RCH. De voorsprong van de Utrechtenaren be draagt momenteel 1 punt. Het is dus zaak, dat dit niet meer wordt. Wij hou den het op een gelijk spel. De andere 1 trechtsche club, Yelox, 7al het van HFC niet cadeau krijgen, doch zij moet in staat zijn om de Haarlemmers er on der te houden, hoewel the good old de laatste weken er steeds beter in komt Hilversum zal over Zeeburgia moeten zegevieren, om niet geheel en al uit de running te geraken. Wij achten haar daartoe wel in staat. Van BFC durven wij dit niet te zeggen. Tmmers de AFC- ers zijn soms lang niet voor de poes. Wel hebben de Bussummers het terrein voordeel, mogelijk dat dit van eenigen invloed is. doch anders zien wij dit tref fen eindigen in een verdecling der pun ten. DonarAmersf. Boys DONAR moge dan de voorlaat ste plaats innemen op de rang lijst, het blijft niettemin een club, waarmee men altijd rekening dient te houden. „Amersf. Boys" heeft daar immer feilen tegenstand ondervonden en ook nu zal het voor de blauwwitten heel moeilijk zijn om twee punten weg te sleepen. Moeilijk daarom, omdat de Amersf. Boys een wisselvallig spel spe len en soms te laat in vorm komen om een achterstand volledig in te loopen. Een gelijk spel zou ons onder deze om standigheden niet verrassen. Zeist heeft het gemakkelijker dan Baarn, dat 7.XC in eigen huis moet be kampen. Holland boekt haar zevende np- derlaag. of zorgen de Oranjes voor een verrassing? De blauw-gelen loopen de kans een punt te verspelen. EJinckwijk BVC en LarenAW: twee wedstrijden, waarin vele mogelijkheden zitten. Dp thuisspelenden moeten kunnen winnen, doch zoowel BVC als AW achten wij in staat om niet geheel en al met leege handen terug te keeren. Drie vierde klassers naar Amsterdam Quick zou haar stadgenoote Sopla een groot pleizier kunnen doen. indien zij er in slaagde de leidende ploeg, „Madjoe" te kloppen. The Reds zijn, mits zij spe len zooals in de laatste wedstrijden, hier toe in staat, hoewel wij het terreinvoor deel van „Madjoe" allerminst onder schatten. Mochten de Amsterdammers winnen, dan zal dit hier wel van in vloed op geweest zijn. Zoo op het oog lijkt het of Sopla het in Hilversum tegen Victoria gemakke liik zal krijgen. Allerminst is dit het ge val. Juist op eigen terrein is Victoria gevaarlijk en vooral als zij \olledig aan treedt. Komenden Zondag is dit waar schijnlijk het geval. De groen-wittcn moeten dus oppassen dat zij niet strui kelen. Zeer benieuwd zijn wij naar het resul taat van Fokke—APWC. De Amster dammers spelen een zuiver „kick and rush"-systeem, dat vele clubs niet ligt. Ook APWC niet en dat kan de paars gelen wel eens de overwinning kosten. Amsvorde zal wel niet sterk genoeg zijn om met haar jeugdige ploeg BPC succesvol te kunnen bestrijden. HEDW zal in Utrecht zich de punten door Kampong niet laten ontnemen. Holland 2—H.V.C. 2 HVC 2 treedt in Utrecht tegen Holland 2 aan. Een wedstrijd, welke HVC wel zal weten te winnen. HOCKEV Zij ontkent tot het beroepspel over te gaan. Onderhande lingen in het geheim? NEW YORK. 5 Nov. In het contract, dat Helen Wilis, de Amerikaansche ten nisster, heeft afgesloten voor een tour nee door de Vereenigde Stalen, wordt haar een som van 25.000 dollar gega randeerd. Indien ook de Poolsche speel ster mej Jnrirzejowska. tot het beroeps spel zou overgaan, zou de eerste partij tusschen beidp dames in Januari a.s. in de Madison Square Garden worden ge speeld. Naar nader wordt vernomen heeft Helen MnodvWills thans tegcnovei persvertegenwoordigers verklaard, rial zij geen contract heeft geteekend en niet van plan is tot het beroepsspel over te gaan. In welingelichte kringen is men erh ter van meening. dat de onrlprhandelin gen in het gpheim gevoprd worden en dat de eenige reden om den overgang tan de tennisspeelster naar het profes •ionalisme niet te puhlieenrpn. is ge legen in het feit. dat er noe geen waar dige tpgenstandstpr op het oogenblik voor haar is gpvonden. Mpn herinnert er aan dat ook Perrv indertijd steeds geruchten omtrent zijn overgang naar het professiona'icme tegengesproken heeft, tot op den dag dat hij het contract teekende. De winstkansen zijn vrij groot Na eenige weken op volle toeren ge draaid te hebben, is het competitierad voor sommige A.M.H.C.-ploegen mor gen tot rust gekomen. Slechts drie van de zes elftallen komen voor de com petitie binnen de witte lijnen en van die drie ontmoetingen vvordt er maar één op Birkhoven gespeeld. A.M.II.C. I (heeren) gaat bij B.H V. II op bezoek. Het kan aan den Amster- damschesl raat weg een spannend par tijtje worden. De lyceïsten spelen dit seizoen voor bet eerst in de tweede klasse en het is daarom jammer, dat dit tweede elftal, door vertrek van eeni ge spelers, haar beste krachten aan het eerste heeft moeten afstaan. Des ondanks hebben de kanaries zich met wisselend succes staande weten te houden en nemen zij momenteel een plaats in het midden van de ranglijst in. Toch moet A.M.H.C. in staat geacht worden beide punten niee naar Amers foort te nemen. We gelooven ook wel, dat zij dit doen zal, want tegen B.H.V. dat wil nu eenmaal de traditie spelen de roodwitten hun sterkste wed strijden. Zij kunnen evenwel op ge- duchten tegenstand van Slingenberg c.6. rekenen. A.M.H.C. II en III zijn vrij en spelen waarschijnlijk op Birkhoven een oefen- partijtje, wat ongetwijfeld een goed idee is. A.M.H.C. IV ontvangt Kameleon III en het zou geenszins onmogelijk zijn als de roodwitten beide punten hier wisten te houden. Bij de dames heeft het eerste elftal vrij en het zijn dus de reserves, die ditmaal alleen de eer op moeten hou den. We twijfelen er niet aan of dit zal hun in het nieuwe stadion tegen Kampong II in Utrecht gelukken. De tegenstanders moeten evenwel niet on derschat worden. Bij hun aankomst in New-York ter deelname aan het internationaal springcon cours werden luit.-kolonel L. R. de Kruyff en ritmeester Pahud de Mortanges verwelkomd door den Amerikaan sclien kapitein Ladue (midden). Belangstelling voor de zwem- sport wekken in hoofd doel Van het bestuur van. de A.Z. P.C. vernemen wij, dat door deze vereeni- ging een actie is ingezet, om het sport- zwemmen, dat de laatste jaren in Amersfoort door verschillende oorzaken met verminderde belangstelling te kam pen heeft gehad, weer tot grootere ont wikkeling te brengen. Verminderde be langstelling zoowel bij de zijde van de beoefenaars van het wedstrijdzwemmen als bij het publiek. Nu echter zal do A.Z. P.C. alle jon ge Amersfoorlsche liefhebbers van het sportzwemmen mobiliseeren, teneinde de room te herwinnen, die vroeger steeds haar deel was. Reeds wordt iede re Woensdagavond van 7.15 tot 8.30 uur in het Sportfondienbud ernstig ge traind. Een speciaal trainingsprogram ma, dat in overleg rnet de bekende zwemtrainster Mevrouw Braun is sa mengesteld, wordt daar afgewerkt cn de resultaten teekencn zich dan ook bij de trouwe leden al af. Er wordt daar ge traind voor crawl, rugcrawl schoolslag; zoowel het uithoudingsvermogen als de zwemstijl worden regelmatig verbeterd en gecontroleerd. Bovendien trainen de polospelcrs en zij die dit willen worden, op bal techniek, snelz wemmen met den bal, enz., enz. Een goede krachtige vereeniging heeft echter veel materiaal noodig in den vorm van jonge, enthousiaste zwem sters en zwemmers, die in staat zijn de oudere krachten op waardige wijze te vervangen. Teneinde hiertoe veel jonge lui, zoowel meisjes als jongens in nader contact met de A.Z. P.C. te brengen en te overtuigen, dat zij thans bij deze ver eeniging hun sportieve loophaan kun nen gaan ontwikkelen, heeft het A.Z. P.C. bestuur in welwillende samenwer king met de Sportfondsen, aan 100 jon gelui in Amersfoort een uitnoodiging gestuurd om Woensdag 10 November haar oefenavond bij te wonen en er ook aan deel te nemen. De bedoeling is natuurlijk dat velen van hen hierna aanleiding zullen vin den zich als lid van de vereeniging op te geven. Veel aandacht zal worden be steed aan de damesafdecling. Het be stuur stelt zich n.l. voor, voor deze af- Strijd? of harmonie? Het is nog niet zoo lang geleden, dat een enthousiast jong vrouwje, dat dól graag wilde leeren rijden eenig, heer lijk, zoo'n paard me zei: En weet U wat ik nu zoo'n zalig idee vind? Die voortdurende strijd om de baas te blijven, dat echten om wie de sterkste zal zijn Ze was bepaald teleurgesteld, toen ik daar niet veel op zei. Had ze het dan zoo mis? Was liet dan geen „strijd niet een vurig paard?.En zoo voorts. Al les wat men in goedkoope litteratuur kan lezen over denkbeeldige paarden en even denkbeeldige ruiters. Amazones dan in dit geval. Nu ja, het was de on wetendheid van een outsider en nie mand zal haar de misvatting kwalijk nemen. Het is alleen maar zoo jammer, dat velen, die eenmaal de voeten in de stijg beugels hebben gehad, diezelfde misvat ting blijven vasthouden. Zij willen hun paard „beheerschen". Prachtig, het is het allerbeste op ruitergebied, waarnaar gestreefd kan worden. Een ruiter, die zijn paard niét beheerscht is geen ruiter, zoo lang het althans geen onaf gericht. ongereden paard betreft. Het ligt voor de hand cn het spreekt van zelf, dat het paard beheerscht moet wor den. En, laat dat onmiddellijk geconsta teerd worden, de paarden, die de ge middelde, dc aanvangende en de mid delmatig geroutineerde ruiter te rijden krijgt, vragen niet anders dan 0111 be heerscht te worden. Dat is goed en noodzakelijk. Als het paard op een gegeven oogenblik de lei ding neemt en gewoonlijk zijn dat de meest ongeschikte momenten, van rui- terstandpunt gezien althans dan ge beuren er wonderlijke dingen. De wensrh van den ruiter om zijn paard te beheerschen is dus alleszins redelijk en lofwaardig Er zijn pehter een paar kleinigheden, waardoor hij gevaar loopt af te glijden Fen er van is, dat men er zieh niet altijd rekenschap van geeft, dat geléérd moet worden boe en op welke wijze het paard, het gemiddelde normale paard en desnoods ook nog het paard, dat er enkele eigen ideeén en opvattingen op na houdt en dat wel eens eigenzinnig kan zijn, beheerscht moet worden. Dat wordt men niet in een paar dozijn lessen machtig. Daar is meer oefening voor noodig. Een oefe ning, die op zich zelf een vreugde kan worden voor wie er zich met zijn hcele toewijding aan geven wil. Hoe verder men komt, hoe grooter mogelijkheden ontdekt worden. Het gaat er mee als met het beklimmen van een berg: tel kens openen zich nieuwe vergezichten. Een tweede kleinigheid waar de nog niet voldoende geoefende ruiter of amazone, dat spreekt zich mee ver gist, is dat hij vaak een onbedwingbare behoefte heeft om vooral te laten zién hoe hij zijn paard „beheerscht". Of lie ver hoe hij het niet beheerscht. Hij wil toonen wat een lastig paard dat toch is, hoe hij vechten moeten om van dat (naar eigen smaak in te vullen en des noods het juiste woord te vragen aan iemand, doorkneed in net ruiterlatijn) gedaan te krijgen wat hij wil. Het is ge brek aan ervaring, gebrek aan inzicht en gebrek aan weten, dat hem de onver geeflijke fout doet maken. Immers, zoo lang er gevochten moet worden, is er nop geen sprake van beheerschen, van meester zijn. Is er nog de wil van het paard tegenover dien van den ruiter. Is er disharmonie, terwijl juist de volko men beheersching harmonie en schoon heid en rust met zich brengt. De ruiter, die werkelijk zijn paard meester is en voor het zoo ver is, zal hij er zich hij voorkeur niet mee in het publiek vertoonen geeft immers vol komen den indruk, dat hij niets doet. dat het paard uit eigen beweging zoo volkomen gehoorzaamt aan wenken, die slechts voor den ingewijden toeschouwer waarneembaar zijn. Een goed gereden paard is als een welopgevoed kind. Maar met alles wat des kinds eigen is Dat wil zeggen, dat het zijn menschen aankijkt. Dat het weet wanneer het zijn kans kan waar nemen. Dat het van die kans zonder uit stel gebruik maakt pn zich daarmee en daarover even kostelijk amuseert als het uit den hand gpsprongen kind. Men be hoeft een paard, dat op een gegeven moment niet of wél zijn meester vindt, maar eens even aan te kijken Het is dubbel en dwars dp moeite waard om paardenooten te hestudeeren. Er valt vaak meer uit te leeren voor wie nopen heeft om te zien dan uit stapels dikke boeken. TRIXIE. NEW YORK, 5 November. Het internationaal concours-hippique te New York is vandaag voortgezet met een springwedstrijd, over acht hin dernissen, waaraan elk land met twee ruiters deelnam. De wedstrijd werd door de Ver eenigde Staten gewonnen, terwijl Nederland als derde eindigde. Voor on6 land kwamen uit luit- kol. J. M. de Kruyff met „Godard" en ritmeester I. L. D. baron Sirtema van Grovestins met „Juno". deeling een eigen bestuur te vormen, uit dames bestaande, zoodat de belangen van deze leden en volle behartigd zul len worden. Reeds dezen winter neemt de A.Z. P.C. deel aan de wintercompetitie van dc K.N.Z.B. met twee ploegen, zoodat ook voor de jongere krachten goede trai ning reeds onmiddellijk haar bestem ming heeft. De A.Z. P.C. streeft er naar een tijd tegemoet te gaan, zooals zij vroeger be leefde, toen geregeld 600 tot 700 men schen de wedstrijden in Pesie's Bad volgden. Een onderzoek is ten zeerste gewenscht De Haag6che Post schrijft in haar Ivantteekeningen- Wij hebben onlangs gewezen op het „misselijk tafereel", dat de voetballer Bakhuys (over wiens houding wij ons overigens niet uitlaten) door zijn beste vrienden cn ook door de pers, die hem eerst bewierookten, in den steek werd gelaten en zelfs met modder achterna gegooid. Nu doet zich opnieuw iets zeer opmerkelijks voor. De man is namelijk van zich af gaan slaan en in „Het Am- sterdamsche Sportblad" heeft hij, sinds enkele weken, allerlei feiten betreffende zichzelf en anderen openbaar gemaakt Deze mededeelingen worden èn door de pens èn door de voetbalautoriteiten zoo als dat heet „straal genegeerd". Toch zijn ze van belang. Ik ben nooit ama tour geweest zegt Bakhuys cn dat wist fle Bond. Hij deelt verschillende staaltjes mede van bedragen, die hem zijn aangeboden hier in Nederland, en die hij aannam; van briefjes van tien die hem werden toegestopt; van een be drag van 150, dat hem door een Lim- burgsche voetbalautoriteit werd geboden om in een Limburgsch elftal één keer mee te spelen. Hij accepteerde dit laat ste, kreeg het geld, op den wedstrijddap was bij ziek, het bedrag is hem nooit teruggevraagd. „Hoe V.V.V. (Venlo) mij kocht," heeft een der artikelen tot op schrift,. Een zeer krasse mededeelinsr i* deze, dat Bakhuys werkt op het Zwol- sche kantoor van den eere-voorzitter van den Koninklijken Nederlandschen Voetbalbond, eerst tegen 75. later te gen 150 per maand. „Wat mijn werk was" zegt hij „begreep niemand ik zelf wel het allerminst." En later bleek hem, dat zijn salaris niet werd betaald door zijn werkgever, maar door supporters van Z.A.C., de bekende Zwolsche vereeniging, waarvoor bij toen speelde. Wij zullen niet meer uit deze artikelen citeercn. Natuurlijk kiezen wij geen partij. Maar wij komen er krachtig tegen op, dat dit alles wordt genegeerd. Onzes inziens is de Voetbal hond volstrekt verplicht, naar verschil lende mededeelingen van Bakhuys een onderzoek te doen instellen, te meer, daar hij verschillende andere speler* met name noemt, die volgens hem ook geen amateur meer zijn. Doet het he stuur geen onderzoek, dan zal men hier uit een crereede conclusie trekken. UIT DEN ARBEIDERSSPORTBOND Het handbal programma van den ar- beiderssportbond voor a.s. Zondag luidt als volgt: Heeren 1ste klasse: Animo I—A.H.C I Watervrienden IA.H.C. II Heeren 2de klasse: Watervrienden IIWatervrienden lil Vriendschap T-A H.C, III Zeist IAniers. 'ort II Dames 1ste klasse: Haarlem 1Watervrienden I Vriendschap IA.H C. I Vriendschappelijk Heeren: N.A.S.B. Ill—A.A.V. (10.30) Dames: N.A.S.B. II—A.A.V. (11.45) Prima kwaliteit en maathoudend nog steeds voor ouden prijs Bij Woning-Inrichting LAN6ESTRAAT 104 - TELEFOON 976 Redacteur s J. H* GOUD VAN BRAKELSTRAAT 25 VRAAGSTUK No. 6. Eindspel van G. Sachodjakin. le prijs „Schachmatmij. Listok" 1930. Zwart (4) Wit (5) Wit begint en maakt remise. Wit: Ka2, Rf8, Pe5, pionnen go en g6. Zwart: Kh8, Pf5, pionnen f2 en h7. Voor goede oplossingen 5 punten op da ranglijst. Oplossing van vraagstuk no. 3, A. Mari, Genua, d5—d6. Er is echter een nevenoplossing Pe7Xc6f, waarvoor en kele inzenders 2 punten extra hebben verdiend. Oplossing van vraagstuk no. 4, S. S. Lewmann, Moskou, 1. Rg*2. Het eindspel, dat wij heden publicee- ren, heeft een zeer verrassende oplos sing. Wit kan niet verhinderen dat Zwart een Dame haalt en zelf kan hij geen Dame halen. Hoe moet hij remise maken? CORRESPONDENTIE. H. J. de B. te U. Oplossing ontvan gen, doch ze is foutief. C. B. te U. Uw eerste oplossing van probleem no. 4 was in orde. A. A. G. te Amersfoort, H. v. d. L. te Hilversum en C. B. Jansen te Utrecht. Oplossingen ontvangen. Opgave van sleutelzet bij tweezetten is voldoende. Hieronder volgt een partij, gespeeld in den Acht.kamp op den Semmering. Wit: Ragosin. Zwart: Eliskases. Orthodoxe verdediging van het Damegambiet. 1. d2d4 PgSf6 2. c2c4 e7e6 3. Pgl-f3 d7dó i. Rel—gó Ph8—d7 5. Pblc3 Rf8e7 Ook 5. c7c6 komt hier in rnerking, vooral als Zwart de Cambridge Springs Variant wil spelen. 6. e2e3 7. Tal—cl 8. Rfld3 9. Rg5h4 10. Rd3Xc4 0-0 c7-c6 h7—h6 d5Xc4 b7b5 Een bekende speelwijze die vaak met goed succes wordt toegepast 11. Rc4d3 a7—a6 12. 0—0 c6—co! 13. a2a4 c5c4 Nu heeft Zwart de pionnenmeerder- heid op den Damevleugel. 14. Rd3bl Pf6—dó 15. Ddlc2 g7—g6 16. Rh4Xe7 Dd8Xe7 17. e3e4 PdöXc3 18. Dc2Xc3 Rc8-b7 19. Dc3—aö! Leidt op den zwarten da.mevleugel e«n aanval in, die er zeer kansrijk uitziet. Wit behaalt hier dan ook inderdaad voordeel, doch in dien tusschentijd neemt Zwart zijn trekken waar op de andere zijde van het bord. 1 9TfSc8 20. b2b3 Heel aardig. Op c4Xb3 volgt Telc7! 2 0Pd7—f6 Tegenaanval. 21. b3Xc4 22. a4Xb5 Pf6Xe4 Pe4d6! Nu staat Wit opeens slecht. Er dreigt, o m RlV7Xf3 en Pd6Xc4. Ook met a6Xb5 moet Wit rekening houden. Stand na 22 Pe4d6. 23. b5Xa6 24. Da5d2 25. Dd2Xh6? Ta8Xa6 Pd6Xc4 Hier ziet Wit de beste voortzetting over het hoofd. Na 25. TclXc4 Tc8Xc4 53. Net was een kano van een der wilde stammen die hooger op woonden. Dokter Bergman werd door Sidi el Bordi ge waarschuwd. Hii trok ongeduldig de wenk brauwen op en besloot den edelsteen een plaats te geven, waar niemand hem zou zoeken. 54. Tonny en Jet waren er getuigen van dat de steen werd geborgen in een klein geheim kastje in een ouderwetsche tafel. Daarna zette de dokter er een groote vaas op. Nauwelijks was dit gebeurd of Hassan kwam vertellen dat hij den Amerikaan langs het huis had zien sluipen. VOOR DE KOFFIETAFEL Croquetjes van resten. VOOR DE MIDDAGTAFEL Baklap. Gestoofde schorseneren. Aardappelen. Custadvla met bessensap. Bereiding Schorseneren. Maak 1 K.G. schorseneren schoon, en zet ze dadelijk na het schrappen in water met een flinke scheut azijn om ze blank te houden. Kook ze gaar in kokend water met een kopje melk, en 1 eetlepel zout, c.a. 45 minuten, laat ze uitlekken en stoof ze nog 15 minuten in saus van 3 kopjes melk, 3 eetlepels maizena en 4 eetlepels boter. Rasp er op de 6chaal wat nootmuscaat over. Zeer voordeelige aanbieding blikgroenten DOPERWTEN V2 blikken extra fijn 1 45 I 11 H 11 80 Vz zeer 37 I fi u N 88 Vz fijn M 30 1 n 11 n 52 Vz middel fijn .25 f 11 n n 40 26. Rhl—d3 had hij nog remise in han den gehad. 25Rb7Xf3 26. g2Xf3 De7—f6 27. Rble4 Nog altijd bood zich de gelegenheid aan om met 27 Tel:, Tci: 28. Rd3 Ta5 29 Rc4: Tg5+ 30. Dg5- Dg5+ in een eind spel te helanden, waar Wit remisekan sen had gehad. 27Ta6—a5 28. Tel—c2 Ta 5g5f 29. Kglhl T g5h5 30. Dh6—cl Df6h4 En Wit gaf het op. daar het mat op h2 niet te pareeren is.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8