Eén der heftorens van de In aanbouw zijnde sluis in het Amsterdam - Rijn kanaal te Wijk bij Duurstede, welker voltooiing binnen afzienbaren tijd een feit zal zijn Het levensgroote portret van Else Mauhs Qe irt a^nl als «Koningin Elisabeth», geschilderd door Jan Poortenaar, dat in den Stads- te Wijk bij schouwburg te Amsterdam zal worden tentoongesteld iouw zijnde sluis in het Amsterdam Rijnkanaal Duurstede nadert haar voltooiing. Een overzicht van den stand der werkzaamheden De nieuwe brandweerkazerne te Haarlem werd Woensdag officieel In ga- bruik genomen ter gelegenheid waarvan de brandweer demonstraties gaf - t— De openingsjachten van het Engelsche jachtseizoen hebben deze week mej de tra- ditioneele karakteristieke tatreeltjes wederom plaats gehad. De jager meesters trekken er met de meute op uit De overdracht van het Marine-com mando in Ned. Indië. Kapitein ter zee R. P. v. d. Wetering droeg te Soerabaja het commando der Marine over aan kapitein ter zee A. C. van de Sande Lacoste (rechts) De Koning van Engeland verrichtte deze week in tegenwoordigheid van vele autoriteiten de opening van het nieuwe veeartsenijkundige College te De afbouw van het moto:mailschio «Nieuw Amsterdam.» aan de we/t der Rotterdamsche Droogdok Mij. voruer? snel De eerste gestroomlijnde schoorsteen is op het schip geplaatst gegeven met het model van het in aanbouw zijnde m s. «Uranie». zulks op instigatie van het «Nationaal comité tot het bevorderen van belangstelling in de Nederlandsche scheepvaart door het bouwen van scheepsmodellen» Een huwelijk in de luchtvaar t wei eid. De heer C de Wijs, tweede piloot bij de K L M., trad Woensdag te Amster dam in het huwelijk met de stewardess mej. C. Ch. Geleynse De Japansche vlag in Sjanghai. Chi neesche bewoners in de buitenwijken der stad hebben, uit vrees voor nieuwe overvallen, ten teeken van overgavede Japan- sche vlag uitge stoken

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8