VERSTERKING DER NED. INDISCHE ZEEMACHT. Het 16000 ton groote Japansche passagiersschip «Asama Maru», dat drie maanden geleden tijdens een storm op de rotsen der Sai Wan Bau strandde, bevindt zich nog steeds in zijn benarde positie da ar het, ondanks alle pogingen, niet mocht gelukken het schip vlot te krijgen Jan Zeegers, die winnaar werd van de seniores 'ijdens de veldloopen van «Hellas» in de duinen te Bilthoven, bij aankomst aan de finish De voetbalwedstrijd tusschen het Rotterdamsch elftal en het Bondselftal, welke Zondag in de Maasstad werd gespeeld, eindigde in een 0-6 neder laag voor het Bondselftal Een moment voor het Rotterdamsch doel De burgemeester van Zwolle, dr. J. C. baron de Vos van Steenwijk, die benoemd is tot burgemeester van Haarlem, heeft Zaterdag afscheid genomen. Wethouder H. G. C. Treep spreekt den scheidenden burger vader en diens echtgenoote toe H. M. de Koningin heeft Zaterdagavond in den Stadsschouwburg te Amsterdam de gala-uitvoering bijgewoond van «Der Rosenkavalier» onder auspiciën van de Wagnervereeniging. De vorstin in Haar loge Bij de staatsmijn Mauriis te Lutterade is een enorme berg steenen, bestaande uit afval uit de mijnen, door broeien aan het bran den geraakt. Het blus- schingswerk op den bran denden berg Bij Haar aankomst aan den Stads schouwburg te Amsterdam, waar H M. de Koningin Zaterdagavond de gala-uitvoering van Strauss' «Rosen kavalier» bijwoonde, werd de vorstin </c welkomd door burgemeester dr. W. de Vlugt Oe vier mijnenvegers die onlangs uit Nederland vertrokken om te worden oegevoegd aan de Ned. Indische zeemacht, arriveerden j I. Maandag te Batavia Vlootvoogd Ferwerda (links) hield een welkomstrede voor de gezamelijke be manningen en besloot met een driewerf hoera voor de Koningin of dr. H Brugmans tijdens zijn rede, waarmede hij Zaterdag de Vondel tN- oonstelling in het Museum Fodor te Amsterdam in tegenwoordigheid van muster-president dr H Co'ijn en vele andere autoriteiten opende Namens het Ned Tooneelverbond werd door den voor zitter, prof. dr. J. van Ebbenhorst Tengbergen, Zaterdag =»en krans gelegd aan den voet van het Vondelmonument in het Vondelpark te Amsterdam

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8